Wady i zalety aplikacji i karty Twisto. Opinie, warunki

Zaktualizowano: 2022-03-30 13:32
Opublikowano: 2022-03-22 09:35
Średnia ocena: 3,82/6 Głosów: 17
Wady i zalety aplikacji Twisto. Opinie, warunki

Twisto to aplikacja, która stanowi ciekawą alternatywę dla kart kredytowych i kredytów gotówkowych. To innowacyjna karta wirtualna, która sprawia, że dokonywanie płatności staje się o wiele prostsze. Nie musisz już płacić za zakupy w trybie natychmiastowym. Twisto to możliwość odroczonej płatności. Jak to dokładnie działa? I kto może skorzystać z oferty Twisto? Sprawdź wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

Aplikację Twisto posiada obecnie ok. 70 tys. Polaków, przy czym liczba ta sukcesywnie rośnie. Oznacza to więc, że dopiero pojawia się zainteresowanie tego rodzajem płatności online. Co za nim przemawia? Jakie są wady i zalety Twisto? I czy stanowi on dobrą alternatywę dla kredytu gotówkowego?

Czym jest i jak działa Twisto?

Nie słyszałeś dotąd o tej aplikacji? Warto więc najpierw wyjaśnić, co to jest Twisto i jakie możliwości oferuje. Twisto to karta wirtualna dostępna w aplikacji. Aby móc ją założyć, musisz najpierw pobrać aplikację Twisto na urządzenie mobilne. Kiedy dokonasz rejestracji, otrzymasz przypisaną do Twojego konto wirtualną kartę Twisto. Co ciekawe, płatności Twisto możesz dokonać w niemal każdym sklepie, który akceptuje Mastercard. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to sklep online, czy też stacjonarny.

Jak płacić Twisto? Na Twojej karcie otrzymujesz limit na wydatki. Masz do dyspozycji dwa limity – miesięczny i ratalny. Przyznawane są one indywidualnie po ocenie zdolności kredytowej użytkownika. Kartą płacisz kiedy chcesz, a bieżące wydatki możesz śledzić cały czas w aplikacji. Na koniec miesiąca otrzymujesz jeden rachunek za dotychczasowe zakupy. Musisz spłacić go w ciągu 15 dni, aby nie ponieść dodatkowych odsetek. Jeśli chcesz zapłacić później, otrzymasz taką możliwość za dodatkową opłatą.

Karta kredytowa czy kredyt − co wybrać? Różnice, warunki, koszty

Kto może skorzystać z oferty Twisto?

Choć Twisto nie sprawdza historii w BIK, to dokonuje weryfikacji swoich użytkowników. Podczas zakładania konto w aplikacji, konieczne jest podanie wielu danych. Na ich podstawie następuje weryfikacja Twisto. Kwestia Twisto a BIK wydaje się z korzyścią dla osób, które mają niespłacone zadłużenia. W praktyce wygląda to nieco inaczej, ponieważ Twisto sprawdza wszystkie osoby w różnych bazach gospodarczych. Jednocześnie weryfikuje zdolność kredytową i na jej podstawie przyznaje limit miesięczny na karcie. 

Twisto a zdolność kredytowa

Osoby, które nie posiadają dochodu, nie mają szans na otrzymanie karty Twisto, a to dlatego, że firma szczegółowo sprawdza zdolność kredytową. To na jej podstawie wyznacza także dostępny limit, z którego można korzystać. Z tego też względu każdy użytkownik może mieć nieco inny limit. Maksymalnie wynosi on kilka tysięcy złotych.

Jak skorzystać z usług Twisto? Poradnik krok po kroku

Co musisz zrobić, aby skorzystać z usługi Twisto? Przyjrzyj się temu procesowi krok po kroku.

 1. Pobierz aplikację Twisto na urządzenie mobilne.
 2. Zarejestruj się na Twisto w aplikacji lub poprzez stronę internetową www.twisto.pl
 3. Podaj adres e-mail i ustaw hasło, którym będziesz się logować do serwisu w przyszłości.
 4. Przeczytaj regulamin i zaakceptuj zgody marketingowe.
 5. Wybierz plan taryfowy, który Cię interesuje. W Twisto masz do dyspozycji dwa plany taryfowe – Online i Space. Pierwszy z nich jest bezpłatny, drugi kosztuje 9,99 zł miesięcznie, ale dzięki promocji możesz z niego korzystać przez trzy miesiące za darmo. 
 6. Podaj swoje dane osobowe.
 7. Odpowiedz na kilka pytań, dotyczących m.in. Twojego źródła dochodu.
 8. Potwierdź swoją tożsamość poprzez przesłanie selfie i zdjęcia dowodu osobistego (wcześniej zeskanuj jednak kod QR widoczny na ekranie).
 9. Wprowadź kod weryfikacyjny, który otrzymasz w wiadomości SMS.
 10. Gotowe. W ciągu kilku godzin Twój wniosek zostanie rozpatrzony.

Teraz możesz zalogować się do Twisto i zacząć korzystać z wirtualnej karty.

Warto wiedzieć: Czym jest i jak działa karta Curve? Opinie, warunki, opłaty

Karta Twisto – warunki kredytu odnawialnego

Karta Twisto działa na zasadach zbliżonych do kredytu odnawialnego. Oznacza to, że co miesiąc otrzymujesz limit na swoim koncie i możesz ponownie z niego korzystać, oczywiście pod warunkiem, że spłacisz swoje zadłużenie. 

Twisto a zwiększenie limitu

Limit w Twisto przyznawany jest na podstawie oceny Twojej zdolności kredytowej. Co w sytuacji, gdy chcesz go zwiększyć? Czy masz taką możliwość? Musisz wiedzieć, że w ramach Twisto otrzymujesz 2 limity – miesięczny i ratalny. Podstawowym limitem, który otrzymujesz od razu po rejestracji, jest limit miesięczny, czyli ten, dzięki któremu możesz realizować codzienne zakupy. Z kolei limit ratalny pokazuje maksymalną kwotę, której spłatę możesz rozłożyć na raty. Kupując w wybranych sklepach, możesz podzielić wydatek na 3 raty za 0 zł lub do 12 standardowych rat. 

Ważną informację stanowi fakt, że gdy wyczerpiesz środki w ramach limitu miesięcznego, możesz część płatności odłożyć na później lub rozłożyć je na raty. 

Czy możesz zmienić dostępny limit? Tak. W tym celu musisz jednak złożyć wniosek o podwyższenie limitów kredytowych, najlepiej poprzez formularz, który dostępny jest na stronie www.twisto.pl/kontakt. Czas rozpatrzenia wniosku o zwiększenie limitu, to nawet 14 dni/ 

Twisto – przelew na konto

Dzięki opcji Twisto Cash możesz przelać środki z aplikacji na Twoje konto bankowe. Zrobisz to z poziomu aplikacji w zaledwie kilka sekund. Pieniądze trafią na Twoje konto bankowe w ciągu 1-2 dni roboczych, przelana kwota pojawi się w zestawieniu miesięcznych wydatków.

Twisto wypłata pieniędzy

Czy możesz wypłacić pieniądze, które masz na wirtualnej karcie Twisto? Obecnie nie ma możliwości wypłaty pieniędzy z bankomatu za pomocą tej karty (nawet gdy posiadasz jej fizyczną postać, co jest możliwe w płatnym planie miesięcznym). Jeśli więc chcesz wypłacić pieniądze, to jedynym sposobem będzie opisany wyżej przelew na konto. 

Twisto – wypowiedzenie umowy

Jak usunąć konto Twisto? Możesz to zrobić w dowolnym momencie. Jedyne, co musisz zrobić, to zalogować się na swoje konto i wejść w zakładkę „Dokumenty”. Znajdziesz tam dokument o nazwie „Umowa Twisto Kredyt i Raty”. Wypełnij załącznik nr 1 - Formularz odstąpienia od Umowy.

Sprawdź koniecznie: Jak zdobyć kredyt w aplikacji bankowej? Ile kosztuje kredyt w aplikacji mobilnej banku?

Ile kosztuje karta Twisto?

Karta Twisto dostępna jest w dwóch wariantach: Online i Space. Ten pierwszy jest darmowy i umożliwia dostęp do szeregu funkcjonalności. Za opcję Space Twisto pobiera opłatę w wysokości 9,99 zł miesięcznie. W zamian otrzymujesz fizyczną karty Twisto, możliwość dzielenia rachunku oraz najlepszy kurs wymiany walut (do 3 tys.zł bez opłat, potem +3 proc. prowizji).

Twisto – lista sklepów, która uznaje płatność kartą

Lista sklepów z płatnością Twisto jest bardzo długa. Obecnie znajduje się na niej m.in.:
 

 • Diverse,
 • Orsay,
 • New Balance,
 • W. Kruk,
 • Tania Książka,
 • Candy,
 • C&A,
 • ZOO Art.

Nie jesteś pewien, czy wybrany sklep akceptuje płatności Twisto? Możesz sprawdzić to na stronie Twisto.

Czy aplikacja Twisto jest bezpieczna?

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie, czy Twisto jest bezpieczne. Warto zatem odpowiedzieć na te wątpliwości. Karta wirtualna Twisto jest chroniona podwójnym zabezpieczeniem. Do tego w każdej chwili możesz ja zablokować, jak standardową kartę debetową. Nie musisz więc przejmować się bezpieczeństwem dokonywanych transakcji.

Karta Twisto a tradycyjna karta kredytowa – porównanie

Czy Karta Twisto może konkurować z tradycyjną kartą kredytową? Jeśli wziąć pod uwagę koszty obu tych rozwiązań, to są one zbliżone. Większość banków nie pobiera stałej opłaty za korzystanie z karty kredytowej. A jak wyglądają opłaty związane z odsetkami? W bankach wynosi ono najczęściej od 10 do nawet 15%. W Twisto za opóźnienie w uregulowaniu należności za zakupy, które przekroczy 3 tygodnie, klient zapłaci jedynie przewidziane w prawie cywilnym odsetki za opóźnienie w wysokości 14 proc. w skali roku. Pewnie różnice występują w okresie bezodsetkowym. W Twisto wynosi on zaledwie 15 dni. Karty kredytowe zapewniają zaś nawet 60 dni okresu bezodsetkowego. To spora różnica. Twisto zapewnia jednak dodatkowe możliwości, których tradycyjna karta kredytowa nie zapewnia.

Karta Twisto a karta Revolut – różnice i podobieństwa

Karta Twisto bywa porównywana do karty Revolut, a to dlatego, że również udostępnia opcję przewalutowania. W Twisto możliwe jest korzystanie z płatności w obcych walutach po kursie Mastercard. Należy jednak podkreślić, że w przeciwieństwie do o Revoluta, w Twisto nie można gromadzić środków, więc sama operacja wymiany waluty nie jest możliwa. Można jedynie skorzystać z przewalutowania przy okazji zakupów.

Czy warto zdecydować się na ofertę Twisto? Opinie

Twisto w Polsce to dopiero innowacja. Polacy chętnie korzystają jednak z nowości w branży fintech. Z pewnością to ciekawa alternatywa dla kart kredytowych, tym bardziej że udostępnia ciekawe możliwości, zwłaszcza w opcji płatnej, jak chociażby współdzielenie płatności. Pozostaje zatem przyglądać się z ciekawością tej aplikacji, tym bardziej że kusi użytkowników promocjami czy opcją cashback.

Komentarze

Powiązane artykuły

Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w {{year}}?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w 2024?

...200 tys. zł, a więc mniej więcej tyle, na ile można wziąć kredyt gotówkowy. To może Cię zainteresować: Jak obliczyć koszt budowy domu?...

...fundusze na taką inwestycję w banku. Czy warto na ten cel wziąć kredyt hipoteczny, czy może lepiej wybrać ten gotówkowy? Zanim wyjaśnimy, ile...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

...ze swoim zobowiązaniem. Jeśli dotychczas spłacałeś swój kredyt gotówkowy terminowo, rozwiązaniem może się okazać zastosowanie wakacji...

...przedmiotu zabezpieczenia spłaty, np. mieszkania, jeśli jest to kredyt hipoteczny, czy samochodu przy kredycie na samochód. Musisz wiedzieć też...

Zobacz więcej
19 min. czytania
Co to jest leasing? Na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Co to jest leasing? Na czym polega i kto może z niego skorzystać?

...się własnością przedsiębiorstwa. Sprawdź również najlepsze kredyty samochodowe i porównaj dostępne oferty. Przedmiotem leasingu mogą być...

...na dokonywanie takich odliczeń, ale jest ciekawą alternatywą dla kredytu samochodowego, ponieważ nie obniża zdolności kredytowej klienta. Czy warto...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

...banku w sprawie kredytu. Decyzja o tym, kto może wziąć np. kredyt gotówkowy, zależy od wielu czynników. Banki oceniają potencjalnych...

...przedwstępna jest często wymagana przez banki przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Jest to dokument określający warunki...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Kim jest kredytobiorca? Jakie są jego prawa i obowiązki?

Kim jest kredytobiorca? Jakie są jego prawa i obowiązki?

...mieszkania. W tym celu udała się do banku i podpisała umowę na kredyt gotówkowy w wysokości 20 tys. zł z okresem kredytowania na 3 lata. Jako...

...ubiegłego roku wskazują, że wartość wszystkich udzielonych kredytów gotówkowych i pożyczek wyniosła niemal 74 mld zł. Sytuacja na rynku powoli...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M

Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M luty 2024

...będzie dla kredytobiorcy korzystniejszy? Czy lepiej wybrać kredyt hipoteczny z WIBOR(R) 3M czy 6M? WIBOR(R) 3M zmienia się co trzy miesiące, a...

...wyższa jest stopa WIBOR(R). Kredytobiorcy, którzy spłacają kredyty hipoteczne oprocentowane według stawki WIBOR(R), mogą mieć pewność, że...

Zobacz więcej
13 min. czytania