Konta bankowe 18 min. czytania

Czym jest i jak działa karta Curve? Opinie, warunki, opłaty

Zaktualizowano: 2022-04-13 10:03
Opublikowano: 2021-12-03 08:27
Średnia ocena: 3,51/6 Głosów: 41
Czym jest i jak działa karta Curve? Opinie, warunki, opłaty

Karta Curve jest elementem usługi oferowanej w ramach aplikacji Curve, stworzonej przez brytyjsko-irlandzki fintech. Pozwala ona na korzystanie za pośrednictwem jednego „plastiku” z różnych kart podpiętych przez użytkownika do aplikacji. Curve umożliwia wykonywanie tanich transakcji płatniczych za granicą. W zależności od wybranej opcji usługi – Curve Blue, Black lub Metal – karta może być bezpłatna i mieć różne limity płatności czy wypłat z bankomatów w Polsce i za granicą.

Karty płatnicze to narzędzie służące do korzystania z pieniędzy własnych, zgromadzonych na koncie bankowym albo z pieniędzy banku, udzielonych w ramach limitu na karcie kredytowej. W odniesieniu do nich można mówić o plastikowej formie pieniądza. Z reguły korzystając z oferty na konta bankowe, otrzymujesz bezpłatnie kartę wydawaną do rachunku. Ułatwia ona dysponowanie zgromadzonymi środkami poprzez płatności bezgotówkowe w sklepach i punktach handlowych. Istnieje wiele różnego rodzaju kart, w tym najpopularniejsze debetowe oraz kredytowe. Dostępne są też karty przedpłacone, które doładowuje się określoną kwotą. Czym zatem na tle przedstawionych kategorii produktów kart płatniczych jest karta Curve? Do czego ona służy?

Czym jest i jak działa karta Curve?

Narodowy Bank Polski informuje, że w portfelach Polaków znajduje się obecnie (2021 rok) ponad 44 mln kart płatniczych. Dodatkowo raport dotyczący transakcji z wykorzystaniem kart płatniczych przedstawiony przez bank centralny wskazuje, że na koniec II kwartału 2021 roku na polskim rynku obecna była największa ich liczba w historii. Było ich 44,3 mln, czyli o milion więcej niż w I kwartale 2021 roku. Aż 92,9 proc. operacji płatniczych to transakcje bezgotówkowe.

To może Cię zainteresować: Na czym polega upoważnienie do konta bankowego? Jak napisać upoważnienie do konta bankowego?

W portfelu niemal każdy Polak ma co najmniej jedną kartę płatniczą, która może mieć odmienne funkcje i pociągać za sobą inne koszty związane z utrzymaniem i rozliczaniem dokonywanych transakcji. Co ciekawe, możesz zastąpić wszystkie posiadane karty płatnicze jedną, która ułatwi zarządzanie różnymi rachunkami. Umożliwia to Curve – absolutnie wyjątkowe rozwiązanie.

Curve to fintech, który pochodzi z Wielkiej Brytanii. Tworzą go Brytyjczycy i Irlandczycy. Oferuje aplikację oraz kartę płatniczą Curve. Nazwa firmy w tłumaczeniu na język polski oznacza „łuk” lub „krzywą”. Curve pełni funkcję pośrednika pomiędzy tradycyjnymi bankami, które wydają karty do kont, a odbiorcą poszczególnych płatności. Brytyjski fintech Curve stworzył swoją aplikację mobilną w 2016 roku. Jest ona cały czas rozwijana.

Do poprawnego działania Curve potrzebna jest specjalna aplikacja – przejrzysta i intuicyjna w obsłudze. Curve w Polsce niestety nie jest dostępny w naszym języku, ale nawet podstawowa znajomość języka angielskiego powinna wystarczyć do obsługi aplikacji i korzystania z tego rozwiązania.

Karta ta ma fizyczną postać. Wydawana jest przez organizację płatniczą Mastercard. Nie różni się ona, przynajmniej na pierwszy rzut oka, od innych plastikowych kart płatniczych. Znajdują się na niej dane, do których zdążyłeś się z pewnością przyzwyczaić, korzystając z plastików wydawanych przez banki. Są na niej takie informacje i elementy, jak:

 • numer,
 • data ważności karty,
 • dane posiadacza umieszczone na rewersie karty,
 • elektroniczny chip,
 • pasek magnetyczny,
 • hologram,
 • symbol informujący o możliwości dokonywania płatności zbliżeniowych.

Istotą karty Curve jest to, że nie jest ona powiązana z jednym, konkretnym rachunkiem lub kilkoma rachunkami. Aby ją otrzymać, nie musisz otwierać konta osobistego czy nawet prosić o założenie rachunku technicznego dla rozliczeń transakcji dokonywanych kartą. Pojawia się więc pytanie, jak to działa. Otóż transakcje dokonywane z wykorzystaniem karty do fintechu Curve rozliczane są z rachunku wydanej przez bank karty debetowej lub kredytowej, jaką użytkownik wcześniej dodał do aplikacji Curve. Aby tak się stało, musisz też oznaczyć odpowiednią kartę jako tę, która ma w danym momencie pokryć wartość dokonywanych zakupów czy koszty usług.

Pod względem praktycznym dzięki karcie Curve możesz posługiwać się jednym „plastikiem” bez konieczności noszenia w portfelu kilku osobnych kart. Wystarczy, że podepniesz posiadane je pod aplikację Curve. Co więcej, fintech oferuje możliwość płacenia w dowolnej walucie spośród 150 obsługiwanych. Kursy są przy tym jak najbardziej atrakcyjne.

Nie musisz się martwić o wysokie koszty przewalutowania, jeśli skorzystasz z karty Curve za granicą, np. płacąc za bilety lotnicze czy za posiłek w restauracji. Jeśli podepniesz swoją kartę płatniczą wydaną do konta złotowego do aplikacji Curve, a do opłacenia rachunku za granicą wykorzystasz fizyczną kartę Curve, to z konta zostanie pobrana dokładnie równowartość płatności przewalutowana na polskie złote. Wykorzystany zostanie przy tym kurs międzybankowy i nie dojdzie do pobrania spreadu walutowego. Wszystko dlatego, że fintech Curve we własnym zakresie dokonuje przewalutowania na walutę podpiętej karty. Dlatego bank nie musi już wykonywać tej drogiej z perspektywy samego klienta operacji.

Karta wielowalutowa − jak działa i gdzie zamówić kartę wielowalutową?

Co oferują aplikacja i karta Curve?

Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicami naszego kraju to jedna z opcji oferowanych przez Curve. Limity dotyczące takich transakcji są różne w poszczególnych opcjach karty Curve – Blue, Black i Metal.

Ponadto nie płacisz za kartę Curve w podstawowym pakiecie, a obsługująca ją aplikacja pozwala na dodanie dowolnej liczby kart, w tym kart kredytowych, wydawanych przez bank i rozliczanych w ramach określonego limitu kredytowego. Aby dodać kartę kredytową, za pośrednictwem której realizowane będą wskazane płatności, należy włączyć w ustawieniach aplikacji opcję Curve Fronted. Warto przy tym podkreślić, że za transakcje realizowane z limitu na karcie kredytowej podpiętej w aplikacji zawsze pobierana jest prowizja w wysokości 1,5 proc. Nie dochodzi do tego tylko wtedy, gdy korzystasz z opcji Curve Metal.

Curve pozwala cofnąć się w czasie – w istocie chodzi tutaj o ciekawą opcję, ponieważ możesz zmienić w aplikacji kartę wykorzystaną do wykonania danej transakcji nawet w ciągu 30 dni po zakupach. Jedynym warunkiem jest tutaj to, żeby jej wartość nie przekraczała 5000 funtów. To zdecydowanie wyróżnia ofertę tego fintechu. Jeśli stwierdzisz, że z jakiegoś powodu chcesz obciążyć płatnością inną kartę, możesz to zrobić w aplikacji Curve z wykorzystaniem funkcji „Go Back in Time”.

Możesz zdefiniować karty wspierające płatności, tak zwane karty awaryjne, które uaktywnią się, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z kartą wybraną jako pierwsza w aplikacji mobilnej. Aby ustawić taką dodatkową kartę, wystarczy w ustawieniach w aplikacji Curve wybrać funkcję Anti-Embarrassment Mode, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „tryb antyzawstydzeniowy”.

Aplikacja Curve oferuje ponadto dla każdego użytkownika dodatkową kartę w postaci Curve Cash. Można powiedzieć, że jest to wirtualna karta przedpłacona, prowadzona w funtach brytyjskich, służąca do gromadzenia środków z moneyback. W aplikacji Curve istnieje możliwość wybrania karty Curve Cash jako domyślnego źródła dokonywanych płatności, o ile znajdują się na niej odpowiednio wysokie środki. Na kartę tę będą wpływały zwroty za wydatki w ramach bonusowego programu.

Kolejną ciekawą opcją w aplikacji Curve jest możliwość powiązania karty Curve z kartami lojalnościowymi do sklepów i punktów usługowych, jakie ją wydały. Może się tak stać pod warunkiem, że sklep czy punkt usługowy – wydawca karty lojalnościowej – znajduje się na liście udostępnionej w aplikacji. Są tam np. takie sklepy jak Biedronka czy Żabka. Dodane karty lojalnościowe wyświetlają się w osobnej zakładce – „Loyalty” w menu „Wallet”.

Za pomocą funkcji Curve Flex można dokonywać płatności odroczonych, co pozwala rozłożyć zakup na raty. Wystarczy, że wpiszesz się na listę oczekujących. Funkcja polega na rozłożeniu płatności na oprocentowane raty – na 3, 6, 9 lub 12 miesięcy – i dokonanie płatności kartą przypisaną do Curve.

Jak zacząć korzystać z karty Curve?

Aby rozpocząć swoją przygodę z korzystaniem z karty Curve, musisz w pierwszej kolejności pobrać aplikację Curve ze sklepu Google Play (dla użytkowników Androida) lub App Store (dla użytkowników iOS). To aplikacja o nazwie „Curve: one card for all”. Po pobraniu aplikacji powinieneś skonfigurować swoje konto.

Kiedy konto zostanie skonfigurowane, możesz zacząć korzystać z aplikacji. Jak aktywować kartę Curve? Możesz dodać ją do aplikacji, jeszcze zanim zostanie Ci przesłana przez fintech. Wystarczy, że wejdziesz w menu „Wallet” i wybierzesz symbol karty znajdujący się w prawym górnym rogu. Następnie klikasz „Add New Card” i wpisujesz dane karty, jaką chcesz dodać. Możesz zezwolić aplikacji na dostęp do aparatu, sfotografować dodawaną kartę, a Curve sama zeskanuje potrzebne informacje i wypełni formularz elektroniczny.

Bądź przygotowany na to, że przy dodawaniu nowej karty aplikacja Curve pobierze z rachunku, do którego jest przypisana, niewielką kwotę, która i tak zostanie szybko zwrócona. Chodzi o weryfikację i o to, żeby tytuł operacji był widoczny w systemie transakcyjnym banku, co pozwoli na jego wpisanie w aplikacji Curve. Po pozytywnej weryfikacji karta jest dodawana do wirtualnego portfela.

Kartę Curve otrzymasz pocztą w eleganckiej kopercie. Wysyłka realizowana jest w ciągu około 7 dni. Po otrzymaniu karty Curve musisz ją jeszcze aktywować w aplikacji i już możesz jej używać.

Sprawdź: Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna?

Jak założyć konto Curve? Rejestracja krok po kroku

W Curve rejestracja nowego klienta jest bardzo prostym zadaniem. W nowo pobranej aplikacji podajesz adres e-mail, na który otrzymujesz link. Dzięki temu zostaniesz przeniesiony do rejestracji w aplikacji i powinieneś wykonać wówczas kilka kroków:

 • podać wymagane dane: numeru telefonu komórkowego, imienia i nazwiska, daty urodzenia i adresu;
 • nadać PIN do karty Curve i aplikacji;
 • dokonać wyboru pomiędzy odpowiednią wersją: Curve Blue, Curve Black i Curve Metal;
 • potwierdzić adres wysyłki karty Curve.

Niejednokrotnie proces konfiguracji konta w aplikacji Curve będzie związany z koniecznością weryfikacji Twojej tożsamości. Wykorzystywane są do tego zdjęcia dokumentu i twarzy (selfie).

Ile kosztuje karta Curve?

Nie zawsze będziesz płacić za korzystanie z karty Curve. Wszystko zależy od tego, z jakiej opcji oferowanej przez fintech skorzystasz. Do wyboru są przy tym:

 • Curve Blue,
 • Curve Black,
 • Curve Metal.

Tylko dwie ostatnie wskazane karty wiążą się z koniecznością uiszczania opłaty miesięcznej za korzystanie z takiego narzędzia.

Karta w opcji Curve Blue pozostaje natomiast bezpłatna. Warto właśnie z niej skorzystać na początek, aby przetestować funkcje tego narzędzia płatniczego i aplikacji. Wystarczy każdemu przeciętnemu użytkownikowi. Otrzymasz w opcji Curve Blue bezpłatną kartę służącą do dokonywania płatności w sklepach i punktach usługowych stacjonarnie, a także online. Co więcej, masz możliwość dokonywania płatności w dowolnej walucie, jaką wybierzesz z listy dostępnych. Transakcji możesz dokonywać bez dodatkowych opłat, to jest bez przewalutowania i naliczania za nie prowizji.

Prowizja w wysokości 2 proc. wydatkowanej kwoty pobierana jest dopiero za transakcje zagraniczne po przekroczeniu równowartości 500 funtów miesięcznie. Dodatkowo karta Curve Blue nie powoduje naliczania opłat od wypłat gotówki w bankomatach w kraju i za granicą, choć ponownie wyłącznie w ramach określonych limitów. Bez prowizji możesz dokonać 10 wypłat w miesiącu, a za każdą kolejną zapłacisz 0,5 funta dodatkowej opłaty. Jeśli zaś chodzi o wypłaty gotówki w bankomatach za granicą przy użyciu karty Curve Blue, to również nic nie płacisz, jeśli nie przekraczasz limitu w wysokości 200 funtów miesięcznie. Później Curve pobiera już opłatę w wysokości 2 proc. kwoty transakcji, nie mniej niż 2 funty.

Darmowa wersja karty Curve nie kończy jeszcze oferty prezentowanej przez brytyjsko-irlandzki fintech. Jest również wersja płatna Curve Black, która charakteryzuje się tym, że:

 • opłata miesięczna za korzystanie z karty wynosi 9,99 euro;
 • roczny (a nie miesięczny) limit transakcji zagranicznych bez dodatkowych opłat wynosi 15 tys. funtów, a po jego przekroczeniu pobierana jest prowizja w wysokości 2 proc.;
 • obowiązuje limit 10 darmowych wypłat z bankomatów w Polsce;
 • limit darmowych wypłat z bankomatów za granicą wynosi 400 funtów.

Trzecia karta to Curve Metal, przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników. Wszystko dlatego, że:

 • kosztuje 14,99 euro miesięcznie albo 150 euro przy płatności z góry za cały rok,
 • dostępna jest w trzech różnych kolorach,
 • obowiązują przy niej bezprowizyjne transakcje zagraniczne do równowartości 60 tys. funtów rocznie,
 • obowiązuje przy niej limit 10 darmowych wypłat z bankomatów w Polsce,
 • istnieje limit darmowych wypłat z bankomatów za granicą w wysokości 600 funtów miesięcznie.

Dodatkowo w opcji Curve Metal otrzymujesz ubezpieczenia w podróży i ubezpieczenie telefonu oraz dostęp do saloników na lotniskach.

Blokada środków na koncie bankowym - na czym polega i ile trwa?

Czy karta Curve jest bezpieczna?

Właściwie karta Curve jest bezpieczna, jeśli dokonujesz płatności w sklepach i punktach usługowych lub wycofujesz gotówkę z bankomatów w Polsce oraz za granicą. Jak zawsze przy posługiwaniu się takim narzędziem płatniczym zalecane są jednak zdrowy rozsądek i ostrożność.

W przypadku aplikacji Curve nie ma konta bankowego, na którym gromadziłbyś pieniądze. Na podpiętej pod aplikację karcie Curve Cash właściwie nie ma „żywych” środków, bo zapisane na niej mają formę punktów. 100 takich punktów to 1 funt.

Jak zabezpieczyć środki na karcie podpiętej pod aplikację fintecha, jeśli karta ta zostanie skradziona lub zgubiona? Złodziej w takim wypadku może co najwyżej skorzystać z karty bankowej wskazanej w danym czasie w aplikacji. O płatnościach, nawet tych, jakich nie dokonałeś osobiście, zostaniesz poinformowany za pośrednictwem powiadomień typu PUSH na telefonie. Kartę Curve możesz ostatecznie zablokować, a taka blokada jest czasowa i możesz jej dokonać za pomocą aplikacji Curve, korzystając w „Ustawieniach” z opcji „Lock Card”. Możesz też usunąć dotychczas dodane w aplikacji karty i udaremnić wypłatę z nich pieniędzy.

Kolejnym elementem ochrony jest możliwość odzyskania utraconych już środków ze skradzionej karty Curve dzięki procedurze Mastercard Chargeback.

Powinieneś wiedzieć, że zgodnie z zasadami bezpieczeństwa korzystania z karty Curve, fintech automatycznie ustanawia limity transakcji, które możesz zmieniać. Standardowo wynoszą one:

 • 2000 funtów dziennie, 5000 funtów miesięcznie oraz 10 000 funtów rocznie – dla płatności kartą;
 • 200 funtów dziennie dla wypłat z bankomatów.

Karta Curve – wady i zalety

Korzystanie z karty i aplikacji Curve może przynieść Ci wiele korzyści. To już sprawa indywidualna, z których korzystasz i które rzeczywiście są Ci potrzebne. Zapoznaj się z zaletami i wadami rozwiązania Curve, by podjąć decyzję, czy w Twoim przypadku jest Ci ono rzeczywiście potrzebne.

Karta i aplikacja Curve

Zalety

Wady

Wirtualny portfel umożliwiający podpięcie posiadanych kart płatniczych – nie musisz nosić ich wszystkich ze sobą

Pobieranie opłaty za płatności zagraniczne realizowane w weekendy

Możliwość skorzystania z oferty bezpłatnej karty Curve Blue

Brak polskiej wersji językowej aplikacji i samego serwisu Curve

Możliwość korzystania z funkcji cashback i moneyback

Limit ustalony na płatnościach w walutach obcych (w przypadku karty Curve Blue)

Możliwość odzyskania swoich pieniędzy przy kradzieży dzięki usłudze Mastercard Chargeback

Limit dla wypłat w zagranicznych bankomatach bez naliczania prowizji

Możliwość skorzystania z premii za założenie aplikacji Curve – promocja aktywowana jest po dokonaniu pierwszej transakcji

Limit na darmowe wypłaty z bankomatów w kraju (10 wypłat miesięcznie)

Możliwość płacenia za granicą bez wysokich kosztów przewalutowania

Brak możliwości zmiany numeru PIN karty w aplikacji

Możliwość skorzystania z usługi cofnięcia wykonanych transakcji

Brak obsługi Google Pay, Apple Pay czy standardu 3DSecure

Opcja korzystania z płatności na raty

Powiadomienia PUSH przy realizowanych transakcjach

Łatwa w obsłudze aplikacja

Na co uważać, decydując się na kartę Curve?

Jeśli decydujesz się na kartę Curve i chcesz dokonywać nią płatności przy transakcjach zagranicznych, w opcjach Curve Black i Curve Metal możesz korzystać z bezpłatnych limitów i nie płacić 2-procentowej prowizji. Jest jednak pewien haczyk w postaci prowizji za płatności z przewalutowaniem, które wykonane są w weekend. Weekend z kolei oznacza okres pomiędzy godziną 23:59 w piątek a 23:59 w niedzielę. Prowizja wynosi w tym czasie:

 • 0,5 proc. za transakcje w euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich;
 • 1,5 proc. dla pozostałych walut.

To dodatkowa opłata, która dodawana jest ewentualnie do prowizji podstawowej.

Musisz wiedzieć również, że przy wypłacie pieniędzy w bankomacie z karty kredytowej niestety bank pobierze dodatkową opłatę, nawet jeśli takiej operacji dokonasz z wykorzystaniem karty Curve. Uważaj też na bankomaty z sieci Euronet, które identyfikują kartę Curve jako zagraniczną i naliczają w związku z tym dodatkową opłatę. Transakcje wykonywane kartą Curve, pomimo podpięcia pod nią kart płatniczych wydawanych przez polskie banki, mogą być odczytywane przez instytycje jako płatności wykonane za granicą, ponieważ w szczegółach transakcji zawsze znajdzie się dopisek „London”.

Nie zapominaj także o tym, że obowiązuje osobny limit wypłat z rachunku karty kredytowej za pośrednictwem aplikacji i karty Curve. Łączna kwota takich operacji jest co miesiąc sumowana i jeśli okaże się, że przekroczyła 200 funtów, zapłacisz prowizję w wysokości 2 proc. od nadwyżki ponad wskazaną kwotę.

Karta Curve – czy warto z niej korzystać? Opinie

Rozwiązanie w postaci karty Curve jest interesujące, a fintech zaproponował użytkownikom ułatwienie w posługiwanie się różnymi kartami płatniczymi. Nie musisz nosić ich wszystkich w portfelu i obawiać się, że je zgubisz lub że zostaną Ci skradzione. Zaletą karty Curve jest na pewno to, że pełni funkcję narzędzia pozwalającego na posługiwanie się wieloma różnymi kartami. Wszystkie wydane Ci karty płatnicze, czy to debetowe, czy kredytowe, a nawet takie do kont walutowych, są przypisane do funkcjonalnej aplikacji Curve. Dlatego za pośrednictwem karty Curve w sposób uniwersalny możesz korzystać z różnych kart. Opinie o takiej karcie wśród jej dotychczasowych użytkowników są w przeważającej większości pozytywne.

Karta Curve czy Revolut?

Fintechy Curve i Revolut są pod wieloma względami podobne do siebie, dlatego trudno jest wybrać jedną z tych dwóch opcji. Czym różni się Curve od Revoluta? Curve jest aplikacją mniej rozbudowaną od Revoluta, w którym tworzysz subkonta w różnych walutach. W Curve podpinasz już posiadane karty. Nie musisz dokonywać zasilenia środkami z zewnątrz konta w Curve, żeby realizować płatności, a w Revolut jest to konieczne.

Karta Curve daje możliwość dokonywania płatności oraz wypłatę środków z bankomatu, podczas gdy Revolut pozwala też kupić pożądaną walutę.

Sprawdź także:

Karta wirtualna – co to jest i dlaczego warto korzystać z karty wirtualnej?

Karta podatkowa 2021 – czym jest karta podatkowa i kto może jej używać?

Zastrzeżenie kredytowe w BIK - kiedy warto je włączyć?

Komentarze

Powiązane artykuły

Upoważnienie do konta bankowego. Na czym polega i jak je napisać?

Upoważnienie do konta bankowego. Na czym polega i jak je napisać?

...dotyczącymi niektórych z banków. Jeśli macie wspólne konto bankowe, każde z Was musi zatwierdzić dyspozycję w swoim serwisie iPKO w...

...oznacza upoważnienie do konta bankowego? To pytanie często zadają sobie osoby, które chciałyby...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Jaką kwotę można wpłacić do banku bez kontroli US?

Jaką kwotę można wpłacić do banku bez kontroli US?

Sprawdź, ile pieniędzy można wpłacić do banku bez kontroli. 2024 rok zobowiązuje do przestrzegania nowych przepisów, w których limit płatności znacznie zmalał.
Zobacz więcej
6 min. czytania
Bezpieczne podróże. Jak chronić swoje finanse na urlopie?

Bezpieczne podróże. Jak chronić swoje finanse na urlopie?

Planując wymarzony urlop, często skupiasz się na wyborze idealnego miejsca, pakowaniu i tworzeniu zapierających dech w piersiach planów podróży. Jednak równie ważne, a często pomijane, jest zabezpieczenie twoich finansów na urlopie. Co warto wiedzieć i jak się do tego przygotować?
Zobacz więcej
5 min. czytania
Jak założyć konto oszczędnościowe bez konta osobistego?

Jak założyć konto oszczędnościowe bez konta osobistego?

...oprocentowania czy też promocyjnych kosztów. Co więcej, dwa konta bankowe w jednym banku to łatwiejsze zarządzanie finansami...

...więc do Ciebie. Nie przegap: Gdzie można założyć anonimowe konto bankowe?...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jak przenieść konto do innego banku?

Jak przenieść konto do innego banku?

...popularnych. Poniżej przedstawiamy, jak przenieść konto osobiste do innego banku na przykładach różnych usługodawców. A jak przenieść konto firmowe do innego banku? Procedura odbywa się podobnie jak w przypadku rachunków osobistych – jest maksymalnie uproszczona. Konto osobiste warto...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Jak sprawdzić dane właściciela rachunku bankowego?

Jak sprawdzić dane właściciela rachunku bankowego?

...przelewów bankowych stało się obecnie znacznie bardziej wygodne niż w przeszłości. Wystarczy jedynie podać numer rachunku, a środki trafiają na konta bankowe odbiorców. Pomimo tej wygody, warto jednak pielęgnować czujność względem swoich finansów i upewnić się, że odpowiednia osoba jest właścicielem podanego konta, zanim...

Zobacz więcej
7 min. czytania