Konta bankowe 16 min. czytania

Karta Revolut i Revolut Bank w Polsce – opinie, oferta

Zaktualizowano: 2022-03-14 10:38
Opublikowano: 2022-02-17 08:56
Średnia ocena: 3,66/6 Głosów: 83
Karta Revolut i Revolut Bank w Polsce – opinie, oferta

Revolut Bank nie był od początku bankiem, lecz stale poszerzając swoją działalność, coraz bardziej się nim stawał. Dzisiaj jest pełnoprawnym bankiem, mającym całkiem sporo do zaoferowania. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wielowalutowa karta Revolut oraz dedykowana jest aplikacja mobilna umożliwiająca zarządzanie nią. Jak to działa? Czy korzystanie z Revolut rzeczywiście się opłaca?

Już na pierwszy rzut oka widać, że oferta banku Revolut nie jest wcale standardowa. Klient może samodzielnie dostosować usługi do swoich potrzeb, wybierając odpowiedni plan. Bo oprócz bezpłatnego konta w opcji Standard dostępne są także płatne konta bankowe oferujące znacznie więcej funkcjonalności. Przeczytaj nasz artykuł do końca i poznaj je wszystkie.

Co to Revolut Bank i jak działa?

Revolut jest brytyjską firmą świadczącą usługi bankowe, otwartą w 2015 roku. Jej założyciele chcieli zrewolucjonizować rynek usług bankowych, skupiając się przede wszystkim na wyeliminowaniu tego, co im się najbardziej nie podobało. Do podstawowych celów należało więc uproszczenie zasad i obniżenie opłat przy płatnościach międzynarodowych, a także zlikwidowanie haczyków z tym związanych.

Revolut – jaki to bank? Choć Revolut bez wątpienia rośnie w siłę, to jeszcze nie cieszy się nie wiadomo jak dużą popularnością. Wiele osób, gdy usłyszy o jego istnieniu, zaczyna zastanawiać się, czy Revolut to bank. W końcu przez swoją działalność do złudzenia go przypomina. Początkowo Revolut nie był bankiem, ale po 3 latach działalności uzyskał europejską licencję bankową. Licencja fintech sprawiła, że stał się pełnoprawnym bankiem z gwarancjami środków.

Revolut Bank w Polsce jest drugim najszybciej rosnącym FinTechem w Europie. Może pochwalić się gronem 15 milionów klientów, co czyni go trzecim FinTechem pod względem liczby użytkowników. Jednym z krajów, w którym Revolut Bank ma najwięcej klientów, jest Polska – z jego usług korzysta ponad milion Polaków.

Revolut oferuje bezpłatne międzynarodowe przelewy pieniężne oraz bezpłatne globalne wydatki po międzybankowym kursie wymiany. Jak to działa? Rejestracja w Revolut jest łatwa i szybka, dostępna z poziomu strony internetowej. Po zarejestrowaniu i pobraniu aplikacji mobilnej klient zyskuje szereg usług bankowości cyfrowej. Revolut chce trafić przede wszystkim do młodych, doświadczonych technologicznie użytkowników.

Sprawdź: Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna?

Revolut Bank – oferta i warunki

Revolut oferuje szeroki wachlarz funkcji i usług. Większość z nich dotyczy zarządzania pieniędzmi. Zacznijmy od tego, że z poziomu telefonu dosłownie w kilka minut można otworzyć w Revolut konto. Wystarczy za pośrednictwem aplikacji mobilnej przekazać wymagane informacje i potwierdzić swoją tożsamość, następnie zasilić konto kwotą minimum 20 zł i dodać wirtualną kartę albo zamówić dostawę jej fizycznej wersji.

Wybierając konto standardowe użytkownik, otrzymuje darmowe konto krajowe oraz darmowe konto IBAN w euro. Na rachunku bankowym może trzymać środki w różnych walutach, wykonywać darmowe przelewy i płacić kartą za granicą, korzystając z międzybankowego kursu wymiany. Za wymianę w 24 walutach do określonej miesięcznej kwoty nie ponosi się żadnych opłat.

Aplikacja mobilna Revolut dodatkowo ułatwia zarządzanie budżetem, oferuje sejfy Valut umożliwiające odkładanie pieniędzy w ponad 30 walutach, wysyła powiadomienia o wydatkach i tworzy rachunki grupowe. Zapewnia także natychmiastowy dostęp do kryptowalut, cash back, usług turystycznych oraz concierge. Za pomocą aplikacji można robić przelewy zagraniczne, inwestować i przekazywać darowizny. Revolut oferuje więc jedną aplikację do zarządzania wszystkimi aspektami finansów.

To może Cię zainteresować: Karta wielowalutowa − jak działa i gdzie zamówić kartę wielowalutową?

Revolut Bank dla klientów indywidualnych

Revolut proponuje swoim klientom kilka planów korzystania z aplikacji. Mogą oni porównać plany i wybrać taki, który idealnie pasuje do ich stylu życia. Dostępny jest plan bezpłatny – Standard, a także plany płatne takie jak Plus, Premium i Metal.

Czym się różnią wymieniony plany? Możliwościami, jakie zapewnia karta. Opcja Standard powinna wystarczyć, jeśli ktoś chce korzystać wyłącznie z usług podstawowych, czyli przede wszystkim płatności. Ma jednak sporo ograniczeń, dlatego osoby, które dużo podróżują za granicę lub często dokonują przelewów walutowych, powinny wybrać jeden z płatnych planów, oferujący więcej korzyści.

Dokładny opis każdego z planów znaleźć można na stronie internetowej banku Revolut.

Revolut Bank dla firm

Revolut przygotował również ofertę dla firm – Revolut Business. Właściciele firm z jego pomocą mogą dać swoim pracownikom więcej możliwości i zachować pełną kontrolę nad wydatkami. Dzięki temu zaoszczędzą na przelewach, płatnościach i wymianie walut. Mogą dokonywać wymiany po korzystnych kursach w ponad 30 walutach oraz dokonywać i przyjmować płatności w jednym miejscu.

Revolut Business jest synonimem wydajności i efektywności. Pozwala zachować pełną kontrolę nad swoimi wydatkami. Właściciel firmy zyskuje karty dla inteligentnego zarządzania firmą. Tym sposobem zapewnia sobie i swoim pracownikom firmowe fizyczne i wirtualne karty debetowe. Mając zespół, może kontrolować z jednego miejsca wszystkie wydatki i uprawnienia. Revolut Business zatem zapewnia wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia własnej firmy, pozwalając utrzymać koszty na niskim poziomie, a produktywność na możliwie jak najwyższym.

Revolut – opłaty

W zasadzie korzystanie z Revolut może być całkowicie bezpłatne, ale tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na konto podstawowe Standard. Ma ono jednak sporo ograniczeń jak choćby limity przy wypłatach z bankomatów. W opcji Standard można bezpłatnie wypłacić z bankomatu tylko 800 zł (lub w przybliżeniu: 200 euro, 200 dolarów) miesięcznie. Po przekroczeniu tej kwoty naliczana jest prowizja w wysokości 2% wypłacanej kwoty. Do tego dochodzą opłaty własne operatora sieci bankomatowej. Wymiana walut do 5 tys. zł jest darmowa, a powyżej tej kwoty trzeba zapłacić prowizję, tak samo, jak przy przelewach zagranicznych po przekroczeniu limitu.

W ofercie Revolut dostępne są też konta płatne:

  • Plus – 14,99 zł/miesięcznie,
  • Premium – 29,99 zł/miesięcznie,
  • Metal – 49,99 zł/miesięcznie.

Każde kolejne konto zapewnia większe limity transakcji walutowych i wyższe wypłaty z bankomatów. Co za tym idzie, chcąc zyskać większą gamę możliwości, najlepiej wybrać któreś z kont płatnych.

Jak założyć konto Revolut?

Skoro wiadomo już, co to jest konto Revolut, to najwyższa pora przejść do konkretów i wyjaśnić, jak je założyć. Aby założyć konto w Revolut Bank, należy wejść na stronę internetową Revolut i wyrazić chęć otworzenia go poprzez kliknięcie przycisku Rozpocznij. Pojawi się pole, w którym trzeba będzie wpisać numer telefonu, na który zostanie wysłana wiadomość SMS z linkiem do pobrania aplikacji Revolut.

Revolut Bank – jak założyć konto? Cały proces rejestracji jest dość intuicyjny, wręcz banalnie prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Wymaga przygotowania dokumentu tożsamości, podania danych potrzebnych do założenia rachunku i zrobienia selfie. Niezbędne jest także zasilenie konta Revolut kwotą minimum 20 zł w celach weryfikacyjnych, po zakończeniu procesu rejestracyjnego jest zwracana na prywatne konto.

Do konta podłączona zostaje wirtualna karta, która jest gotowa do użytku zaraz po jego założeniu (można ją podpiąć do systemów płatności Apple Pay oraz Google Pay). Istnieje także możliwość zamówienia darmowej fizycznej karty Revolut.

Karta Revolut – najważniejsze informacje

Jeżeli proces rejestracji przebiegnie pomyślnie i uda się otworzyć konto, przyznany zostanie dostęp do karty wielowalutowej. Karta walutowa Revolut może przybrać formę wirtualną bądź fizyczną, wszystko zależy od preferencji. Karta Revolut – co to takiego? To z pozoru zwykła karta płatnicza, nad którą jej właściciel ma pełną kontrolę.

Idea powstania karty Revolut była taka, by można było przy jej pomocy dokonywać transakcje w lokalnej walucie w kraju, w którym akurat w danym momencie znajduje się jej użytkownik. W związku z tym jedną z najważniejszych funkcjonalności karty jest możliwość zamiany waluty na jedną ze 150 dostępnych w ofercie i to bez ukrytych opłat.

Do dokonania płatności w zupełności wystarcza wirtualna karta Revolut. Zacząć wydawać z Apple lub Google Pay można od razu po założeniu konta. Ci, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie, mogą płacić za pomocą jednorazowych kart wirtualnych, których dane zmieniają się po zrealizowaniu każdej płatności. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań dostępna jest karta fizyczna Revolut, jednak zamawiając ją, trzeba liczyć się z opłatami.

Czym jest i jak działa karta Curve? Opinie, warunki, opłaty

Ile kosztuje karta Revolut?

Zamówienie fizycznej karty Revolut nie jest obowiązkowe. To nasza indywidualna decyzja, czy jest nam ona potrzebna i czy chcemy ją mieć. Czy karta Revolut jest darmowa?

Niestety karta Revolut nie jest za darmo. Przy jej zamówieniu pobierane są opłaty, a nawet dwa ich rodzaje: za kartę i za dostawę. Opłata za kartę Revolut pobierana jest celem pokrycia kosztów produkcji. Naliczana jest po przekroczeniu obowiązującego dla danego planu limitu bezpłatnych kart lub w przypadku zamówienia karty z limitowanej edycji i wynosi 10 zł. Jeśli chodzi o koszt dostawy karty, to jest on zależny od sposobu dostawy, planu i kraju docelowego. Standardowa opłata za wysyłkę wynosi 24,99 zł.

Revolut a wymiana waluty

Dzięki Revolut można wymieniać waluty bez ukrytych opłat. Oferuje on bowiem narzędzia umożliwiające szybką i bezproblemową wymianę walut. W Revolut wszystkie ceny i opłaty są przejrzyste, więc zawsze wiadomo, na czym się stoi. Istnieje możliwość wymiany dla ponad 30 lat po korzystnych kursach.

To jeszcze nie wszystko. W Revolut Bank można śledzić zmiany na rynku walutowym w czasie rzeczywistym. W kilka sekund można założyć konto w wybranej walucie, przechowywać i wysyłać pieniądze w ponad 30 walutach. Przechowując ulubione waluty obce w jednym miejscu, od razu będzie wiadomo, gdy osiągną pożądane ceny. Można kupować waluty po korzystnych cenach dzięki zleceniom typu Limit/Stop.

Revolut Bank a kryptowaluty

W Revolut można wymieniać gotówkę na kryptowalutę. Cyfrowe waluty można kupować, sprzedawać i przesyłać jednym ruchem palca, bez ukrytych opłat. Inwestować można w Bitcoin, Ethereum i inne tokeny w ponad 30 walutach. Zakup możliwy jest już od 1 USD. Większość środków jest przechowywana „na zimno” u zaufanych depozytariuszy.

Jeśli chodzi o praktykę, to kryptowalutę można kupować i sprzedawać dokładnie w taki sam sposób, jak każdą inną walutę. Co więcej, można ją wysłać znajomemu prosto z Revolut.

Aplikacja Revolut pozwala śledzić na bieżąco zmiany na rynku. Na życzenie wysyła alerty, gdy kryptowaluty osiągną pożądane ceny. Dzięki temu można być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z rynku, bezpośrednio w aplikacji.

Revolut Bank a kredyty

Czy na Revolut można wziąć kredyt? Okazuje się, że tak. Choć na początku nie było to możliwe, to w ostatnim czasie firma przygotowała dla swoich klientów również kredyty.

Oferta nie jest jednak rozbudowana. Revolut Bank ma w swojej ofercie jedynie tradycyjne produkty kredytowe takie jak kredyt gotówkowy i karta kredytowa. Na ten moment nie da się w nim więc zaciągnąć kredytu hipotecznego czy konsolidacyjnego.

Kredyt gotówkowy w Revolut Banku

W Revolut można wziąć kredyt na własnych warunkach. Dostępne są pożyczki od kwoty 500 zł do nawet 100 000 zł. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 18,07%. Przy kredycie nie ma ukrytych opłat. Całkowity koszt kredytu można poznać jeszcze przed złożeniem wniosku. Nie ma tutaj żadnych haczyków ani skomplikowanych kruczków prawnych.

Jak wziąć kredyt w Revolut? Wniosek o kredyt można złożyć za pośrednictwem strony internetowej Banku Revolut. Wystarczy w odpowiedniej rubryce na karcie kredytu wpisać swój numer i poczekać na kontakt. Ktoś do nas oddzwoni i poinformuje, co dalej. Złożenie wniosku o kredyt jest całkowicie bezpłatne, a decyzja wydawana jest błyskawicznie.

Karta kredytowa w Revolut Banku

Z Revolut można też powiększyć swoje finanse, wybierając proponowaną przez bank kartę kredytową. Jak uzyskać kartę kredytową Revolut? Wniosek złożyć można w aplikacji mobilnej, a decyzja wydawana jest w ciągu kilku minut. Od razu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku klient zyskuje możliwość korzystania z przyznanego limitu, nie musi czekać na dostawę fizycznej karty.

Karta kredytowa od Revolut nie ma ukrytych opłat za wymianę ani dodatkowych prowizji. Jest tylko jeden warunek – trzeba wykonać co najmniej 10 transakcji miesięcznie. RRSO wynosi 13,45%. Odsetek nie trzeba płacić nawet przez 62 dni pod warunkiem spłacenia zadłużenia przed końcem następnego miesiąca kalendarzowego.

Revolut w ramach karty kredytowej oferuje cashback. Można otrzymać do 1% zwrotu za wszystkie płatności bezgotówkowe, przez 3 miesiące lub do łącznej kwoty 2000 zł. Po przekroczeniu limitu cashback wyniesie 0,1%.

Czy oferta Revolut Banku jest bezpieczna?

W związku z tym, że Revolut nie jest jeszcze tak dobrze znany, jak inne działające dużo dłużej na polskim rynku banki, niektórzy podchodzą do niego sceptycznie i zastanawiają się, czy Revolut jest bezpieczny. W 2018 roku Revolut uzyskał europejską licencję bankową, dzięki której został pełnoprawnym bankiem z gwarancjami środków (do kwoty 100 000 EUR w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów).

Partnerem Revolut są dobrze znane w Polsce firmy wydajające karty takie jak Visa, Mastercard i Maestro. Podlega on audytom z ich strony, zatem przechodzi dokładnie takie same procedury co pozostałe banki. Wydaje się więc, że bank internetowy Revolut jest bezpieczny.

Czy warto skorzystać z usług Revolut Banku? Opinie

Revolut nieustannie poszerza swoją ofertę o nowe usługi, a aplikację o funkcjonalności. Warunki proponowanych rozwiązań typu karta czy kredyt są bardzo atrakcyjne i z pewnością zasługują na uwagę. Dzięki temu Revolut staje się coraz większą konkurencją dla innych banków. Revolut Bank – czy warto?

Aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście warto skorzystać z usług Revolut bank, najlepiej poczytać opinie. W internecie bez większych trudności natrafić można na opinie na temat karty Revolut czy kredytu. W ten sposób można pozyskać garść cennych informacji z pierwszej ręki. Już teraz możemy jednak powiedzieć, że opinie o Revolut w większości są pozytywne.

O czym warto pamiętać, decydując się na usługi Revolut Banku?

Nie będąc przekonanym do płatnych usług baku Revolut, na początek najlepiej wybrać pakiet standardowy i samemu przekonać się, czy to się opłaca. Korzystanie z aplikacji w podstawowym pakiecie, choć jest w pewnym stopniu ograniczone, to za to całkowicie darmowe. Na tej podstawie można wyrobić sobie swoją opinię i ewentualnie zdecydować o wykupieniu któregoś z pakietów rozszerzonych.

Revolut to aplikacja, która zmieniła podejście do płatności zagranicznych. Sprawiła, że stały się one tanie, proste i wygodne. Warto więc zaufać pozytywnym opiniom i samemu spróbować.

Revolut bank a komornik

Z tej informacji zapewne ucieszy się każdy dłużnik: komornik nie zajmie konta w walucie obcej w Revolut. Wszystko dlatego, że Revolut nadal nie należy do systemu Ognivo. Ognivo to system umożliwiający bezpieczną i szybką komunikację w formie elektronicznej pomiędzy bankami a podmiotami uprawnionymi do uzyskiwania informacji o klientach banków. Komornik zatem nie zajmie konta w Revolut wyłącznie dlatego, że zwyczajnie nie będzie wiedział o jego istnieniu.

Przelew na Revolut z innego banku

Przelewając pieniądze z innego banku na Revolut, trzeba upewnić się, że robi się to w odpowiedni sposób. Wybrana waluta musi odpowiadać szczegółom konta. Podczas robienia przelewu należy wybrać walutę, w której prowadzone jest konto bankowe. W ten sposób można uniknąć wysokich kursów wymiany walut/opłat pobieranych przez banki.

Jeśli chodzi o to, z jakich banków można robić przelewy na Revolut, to nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Można więc bez problemu szybko i sprawnie zrobić przelew z PKO na Revolut, ale też innych banków jak Alior, ING, mBanku i pozostałych.

Wypłata z bankomatu Revolut

Czy z karty Revolut można wypłacać pieniądze w bankomacie? Jak najbardziej. W pakiecie standardowym można w ciągu miesiąca dokonać darmowej wypłaty gotówki do kwoty ok. 800 zł. Po przekroczeniu tej kwoty naliczona zostanie prowizja w wysokości 2%. Powyżej darmowego limitu wypłata staje się nieopłacalna.

Revolut – jaki bankomat obsługuje kartę Revolut? Każdy, który akceptuje karty Visa lub Mastercard, czyli praktycznie wszystkie bankomaty. A jak wypłacić z bankomatu pieniądze z karty Revolut? Dokładnie w taki sam sposób jak ze zwykłej karty płatniczej. Wypłata z bankomatu możliwa jest też bez karty, dzięki mobilnej aplikacji.

Nie przegap:

Na czym polega upoważnienie do konta bankowego? Jak napisać upoważnienie do konta bankowego?

Jaki to bank? Sprawdź jaki to bank po numerze konta bankowego

Komentarze

Powiązane artykuły

Jaką kwotę można wpłacić do banku bez kontroli US?

Jaką kwotę można wpłacić do banku bez kontroli US?

Sprawdź, ile pieniędzy można wpłacić do banku bez kontroli. 2024 rok zobowiązuje do przestrzegania nowych przepisów, w których limit płatności znacznie zmalał.
Zobacz więcej
6 min. czytania
Bezpieczne podróże. Jak chronić swoje finanse na urlopie?

Bezpieczne podróże. Jak chronić swoje finanse na urlopie?

Planując wymarzony urlop, często skupiasz się na wyborze idealnego miejsca, pakowaniu i tworzeniu zapierających dech w piersiach planów podróży. Jednak równie ważne, a często pomijane, jest zabezpieczenie twoich finansów na urlopie. Co warto wiedzieć i jak się do tego przygotować?
Zobacz więcej
5 min. czytania
Jak założyć konto oszczędnościowe bez konta osobistego?

Jak założyć konto oszczędnościowe bez konta osobistego?

...oprocentowania czy też promocyjnych kosztów. Co więcej, dwa konta bankowe w jednym banku to łatwiejsze zarządzanie finansami...

...więc do Ciebie. Nie przegap: Gdzie można założyć anonimowe konto bankowe?...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jak przenieść konto do innego banku?

Jak przenieść konto do innego banku?

...popularnych. Poniżej przedstawiamy, jak przenieść konto osobiste do innego banku na przykładach różnych usługodawców. A jak przenieść konto firmowe do innego banku? Procedura odbywa się podobnie jak w przypadku rachunków osobistych – jest maksymalnie uproszczona. Konto osobiste warto...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Jak sprawdzić dane właściciela rachunku bankowego?

Jak sprawdzić dane właściciela rachunku bankowego?

...przelewów bankowych stało się obecnie znacznie bardziej wygodne niż w przeszłości. Wystarczy jedynie podać numer rachunku, a środki trafiają na konta bankowe odbiorców. Pomimo tej wygody, warto jednak pielęgnować czujność względem swoich finansów i upewnić się, że odpowiednia osoba jest właścicielem podanego konta, zanim...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Kredyt gotówkowy - jaki bank wybrać?

Jaki to bank? Sprawdź jaki to bank po numerze konta bankowego

Jaki to bank – często zadajemy sobie to pytanie, gdy chcemy wykonać przelew na określony rachunek. Identyfikacja banku po numerze konta jest jak najbardziej możliwa – każda instytucja ma własny, konkretny identyfikator. Jakimi zasadami rządzą się numery rachunków bankowych?
Zobacz więcej
7 min. czytania