Kredyty gotówkowe 12 min. czytania

Jak zdobyć kredyt w aplikacji bankowej? Ile kosztuje kredyt w aplikacji mobilnej banku?

Zaktualizowano: 2022-02-01 10:31
Opublikowano: 2022-02-01 09:22
Średnia ocena: 4,33/6 Głosów: 3
Jak zdobyć kredyt w aplikacji bankowej?

Kiedyś chcąc uzyskać finansowe wsparcie, trzeba było pójść do banku i dopełnić wszystkich formalności osobiście. Dzisiaj można wziąć szybki kredyt w aplikacji bankowej i to w kilku prostych krokach, bez konieczności wizyty w oddziale. Jest tylko jeden haczyk – zwykle trzeba mieć w danym banku konto osobiste. Pożyczka w aplikacji bankowej – jak to działa? Sprawdź!

Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania sprawiają, że kredyty gotówkowe w większości banków dostępne są praktycznie od ręki. Nie oznacza to wcale, że kredytodawcy, ograniczając konieczne do dopełnienia przy kredycie formalności, idą także na ustępstwa w kwestii oceny zdolności kredytowej. W tym obszarze akurat niewiele się zmieniło. Dowiedz się, jak wygląda zaciąganie kredytu przez aplikację bankową.

Kredyt w aplikacji mobilnej banku – najważniejsze informacje

Bankowość mobilna w postaci aplikacji na smartfona jest swego rodzaju uzupełnieniem bankowości internetowej. Większość klientów banków zakładając konto internetowe, od razu decyduje się także na pobranie dedykowanej apki na telefon, która zapewnia dostęp do rachunku osobistego i ułatwia zarządzenie kontem. Przez taką aplikację da się też zaciągnąć szybki kredyt online. Jaki kredyt można dostać z poziomu aplikacji mobilnej banku?

W aplikacji na smartfona właściciele konto osobistych zwykle mogą znaleźć specjalnie dla nich przygotowane oferty kredytów gotówkowych. Są to propozycje uwzględniające ich finansowe możliwości, przygotowane na podstawie wstępnej analizy zdolności kredytowej. Kwota takiego finansowania najczęściej opiewa na kwotę rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, choć zdarza się też, że przekracza 100 tys. zł. Taki kredyt przez internet na konto oferuje dzisiaj większość banków.

W zależności od banku przy pomocy aplikacji mobilnej niekiedy można skorzystać także z innych produktów. Zazwyczaj w zasięgu klientów korzystających z bankowości mobilnej pozostają karty kredytowe, kredyty odnawialne rachunku, salda debetowe oraz kredyty ratalne. Czasem nawet z poziomu telefonu można wstępnie zawnioskować o kredyt hipoteczny, choć w tym przypadku proces weryfikacyjny i zawarcie umowy odbywa się w oddziale banku.

Kto może ubiegać się o kredyt w aplikacji bankowej?

Zasadniczo może to zrobić każdy, komu pojawi się taka możliwość w odpowiedniej zakładce w aplikacji. W zależności od banku taka zakładka może być różnie nazwana, jednak na ogół bardzo prosto jest ją znaleźć.

Przechodząc bardziej do konkretów, można powiedzieć, że w aplikacjach przygotowywane są kredyty dla klientów indywidualnych, mających w danym banku otwarty rachunek osobisty. W końcu aplikacja musi być z takim rachunkiem połączona.

Idąc dalej, właściciel konta musi być osobą pełnoletnią, ale ten warunek również jest z góry spełniony. Bo trzeba zaznaczyć, że w aplikacjach dedykowanych dla kont młodzieżowych oferty kredytowe się nie pojawiają. Dodatkowo takiej osobie musiał zostać wcześniej przyznany limit kredytowy i musi mieć ona dobrą historię współpracy z bankiem.

Kredyt w aplikacji bankowej a zdolność kredytowa

Większość instytucji bankowych kieruje skrojone na miarę oferty kredytowe tylko do wybranych klientów, którym wcześniej wyliczono zdolność kredytową. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, gdyż podczas wnioskowania o finansowanie nie są proszone o przedstawienie żadnych dokumentów, przez co wychodzą z założenia, że kredytodawca nie sprawdza ich zdolności kredytowej.

W rzeczywistości dokumenty te zwyczajnie nie są potrzebne, bo wszystkie niezbędne informacje, w tym przede wszystkim wysokość wpływów i wydatków bank pozyskuje prosto z rachunku bankowego. Dodatkowo może prześwietlić klienta w bazach Biura Informacji Kredytowej, gdyż nie potrzebuje do tego jego pozwolenia.

Kredyt w aplikacji mobilnej bez weryfikacji – czy to możliwe?

Biorąc powyższe pod uwagę, nie ma szans na to, by bank udzielił kredytu bez wcześniejszego sprawdzenia sytuacji finansowej klienta. Wiąże się z tym ogromne ryzyko, więc żadna instytucja nie może sobie na to pozwolić. Zatem kredyt przez aplikację na telefon bez weryfikacji nie jest możliwy.

Kwestia weryfikacji zawsze najbardziej interesuje tych, którzy mają niskie zarobki, przez co ich zdolność kredytowa też jest niska. Niestety zakładka z ofertami kredytowymi w aplikacjach mobilnych takich osób najczęściej pozostaje pusta lub widnieją w niej kredyty na małe kwoty.

Warunki pożyczki w aplikacji mobilnej banku

Aby dowiedzieć się, jaka kwota kredytu jest w naszym zasięgu, wystarczy sprawdzić specjalnie dla nas przygotowaną ofertę w aplikacji mobilnej. Maksymalna kwota uzależniona jest od wysokości obrotów na koncie. Zasada jest prosta: im wyższe ktoś ma zarobki, tym na wyższą kwotę kredytu może liczyć. Trudno powiedzieć, ile to dokładnie będzie. Są banki, w których osoby posiadające wysoką zdolność kredytową mogą się zapożyczyć nawet na kilkaset tysięcy złotych.

Okres spłaty zobowiązania zazwyczaj można dobrać indywidualnie. Maksymalny czas na oddanie długu rzadko kiedy przekracza 10 lat. Zwykle jest to nawet krótszy okres, wszystko zależy od kwoty kredytu i zdolności kredytowej.

Przy kredytach gotówkowych dostępnych w aplikacji mobilnej nie jest wymagane zabezpieczenie. Nie ma potrzeby dołączania do wniosku żadnych dokumentów, wszelkie formalności można dopełnić z poziomu telefonu, łącznie z podpisaniem umowy. Dzięki temu cały proces kredytowy zajmuje maksymalnie kilka minut, a decyzja kredytowa zazwyczaj wydawana jest jeszcze tego samego dnia.

To może Cię zainteresować: Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy? Symulacja kredytu

Kredyt w aplikacji – oferta banków w Polsce

Dzisiaj praktycznie wszystkie banki oferują swoim klientom kredyty za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Przedstawiamy kilka przykładów aplikacji, dzięki którym można wziąć kredyt wygodnie przy pomocy telefonu, o dowolnej porze i z dowolnego miejsca.

Kredyt w aplikacji mBanku

Na klientów, którzy aktywnie korzystają z konta, czeka szybki kredyt w aplikacji mobilnej mBank. To indywidualnie przygotowana propozycja kredytowa na podstawie indywidualnej relacji z bankiem. Dodatkowe pieniądze można otrzymać wygodnie, bez wychodzenia z domu i bez zbędnych formalności, za pomocą jednego kliknięcia.

Łatwo jest sprawdzić, jak wysoki kredyt w aplikacji mBank na nas czeka – wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę, gdzie widnieje oferta. Kwota finansowania zależna jest od wysokości obrotów na koncie.

Jak łatwo skorzystać z szybkiego kredytu w mBank przez aplikację mobilną? Można to zrobić w 5 prostych krokach:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej.
 2. Przesuń ekran główny w prawo i kliknij w proponowaną kwotę kredytu.
 3. Z pozycji „Kredyty” wybierz odpowiedni kafel.
 4. Wybierz odpowiednie dla siebie parametry kredytu.
 5. Sprawdź podsumowanie i kliknij „Zatwierdź”.

W mBank pożyczka online zaciągnięta przez aplikację trafi na powiązane z nią konto nawet w 3 minuty.

Kredyt w aplikacji ING Banku Śląskiego

Klienci ING Banku Śląskiego przez aplikację Moje ING mobile mogą wziąć pożyczkę lub zawnioskować o kartę kredytową albo limit zadłużenia w koncie. Przy pożyczkach powyżej 15 tys. zł bank nie pobiera prowizji. Maksymalna dostępna kwota może wynieść nawet 200 tys. zł, przy czym ostateczna wysokość finansowania zależy od zdolności kredytowej klienta. Okres spłaty do max. 10 lat.

W ING kredyt odnawialny przez aplikację może wynieść do 6-krotności dochodów netto, maksymalnie do 50 tys. zł. ING Bank Śląski akceptuje różne źródła dochodów. Pieniądze z pożyczki przekazywane są bezpośrednio na rachunek osobisty nawet w ciągu 1 dnia.

Kredyt w aplikacji PKO BP

W aplikacji IKO w PKO BP klienci mogą samodzielnie decydować, ile potrzebują pieniędzy i jak długo chcą je spłacać. Wniosek i umowę podpisują online przy pomocy telefonu.

Jak wziąć pożyczkę przez aplikację IKO?

 1. Wejdź w „Ofertę” i kliknij „Weź pożyczkę gotówkową”.
 2. Wybierz kwotę i okres pożyczki, a aplikacja obliczy miesięczną ratę. Zaznacz oświadczenia i potwierdź lub podaj adres e-mail, na który zostanie przesłana umowa.
 3. Zapoznaj się z umową i zatwierdź ją PIN-em do aplikacji.

Pieniądze trafiają na konto nawet w dniu złożenia wniosku.

Kredyt w aplikacji Pekao S.A.

Klienci banku Pekao S.A. korzystający z usługi bankowości mobilnej mogą wziąć z jej poziomu pożyczkę gotówkową lub zawnioskować o kartę kredytową. Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej PeoPay i skorzystać z oferty produktów na klik. Szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Pożyczka Klik Gotówka Pekao S.A. oferowana jest warunkach dostosowanych do finansowych możliwości klienta. Jak z niej skorzystać?

 1. Zaloguj się do aplikacji PeoPay i wejść do sekcji „Dla Ciebie”. 
 2. Kliknij w „Sprawdź warunki” Pożyczki Klik Gotówka.
 3. Wybierz kwotę pożyczki i okres spłaty. Wypełnij wniosek.
 4. Poczekaj na pozytywną weryfikację zdolności kredytowej.
 5. Zapoznaj się z warunkami oferty i zaakceptuj umowę.

Pieniądze trafią na konto w 30 sekund od zaakceptowania umowy.

Kredyt w aplikacji BNP Paribas

W aplikacji mobilnej GOmobile dedykowanej dla klientów mających otwarty rachunek bankowy w BNP Paribas wziąć można zwykły kredyt gotówkowy. Warunki finansowania uzależnione są od indywidualnej zdolności kredytowej. Maksymalna dostępna kwota kredytu przez aplikację GOmobile wynosi 30 tys. zł. Proces wnioskowania jest dość intuicyjny, dlatego przebiega sprawnie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co przygotował dla Ciebie BNP Paribas, zaloguj się do swojej aplikacji i sprawdź ofertę. Pieniądze z kredytu mogą trafić na Twoje konto w ciągu kilku minut od otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej.

Kredyt w aplikacji Alior Banku

Możliwość zaciągnięcia kredytu przez aplikację oferuje też Alior Bank. Wystarczy, że klient pobierze aplikację Alior Mobile i zaloguje się do niej, kliknie w „Kredyty”, a propozycje kredytowe znajdzie w zakładce „Kredyty i pożyczki”. Przez aplikację można złożyć wniosek kredytowy lub zamówić kontakt zwrotny. Alior Bank przygotowuje specjalne indywidualne oferty kredytowe dla klientów, można powiedzieć skrojone na miarę.

Umowę kredytową wystarczy zatwierdzić w systemie SMS-em. Pożyczka jest przelewana dosłownie w kilka minut bezpośrednio na podpięte do aplikacji Alior Mobile konto osobiste.

Kliknij i sprawdź: Kredyt w 15 minut? Sprawdź, jak zaciągnąć szybki kredyt lub pożyczkę w 15 minut

Ile kosztuje kredyt w aplikacji mobilnej banku?

Koszt kredytu dostępnego przez aplikację bankową zależy oczywiście od warunków, na jakich jest udzielany. Aby dowiedzieć się, czy będzie korzystny, trzeba dokładnie prześledzić poszczególne opłaty. Nasza uwaga powinna skupić się przede wszystkim na RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, która uwzględnia wszystkie koszty pożyczki.

Najczęściej w aplikacjach bankowych po wybraniu parametrów kredytowych takich jak kwota kredytu i długość okresu spłaty naszym oczom ukaże się kalkulacja kosztów. Ma to miejsce jeszcze przed wysłaniem wniosku kredytowego, dlatego, jeśli okaże się, że są one dla nas zbyt wysokie, można przerwać wnioskowanie na tym etapie.

Wady i zalety kredytu w aplikacji bankowej

Zaciąganie kredytu gotówkowego przez aplikację mobilną na smartfona ma swoje zalety, ale nie pozostaje bez wad. Zarówno jedne, jak i drugie zebraliśmy w poniższej tabeli.

Zalety

Wady

 • wygoda wnioskowania o kredyty i pożyczki
 • minimum koniecznych do dopełnienia formalności związanych z oceną zdolności kredytowej
 • możliwość uzyskania kredytu przy dopełnieniu wszystkich formalności z poziomu telefonu
 • szybkość wnioskowania i wydawania zgody kredytowej
 • prosty, krótki i łatwy do wypełnienia wniosek kredytowy
 • uproszczony proces wydawania decyzji kredytowej
 • szybkość wypłaty pożyczonych środków – nawet w ciągu minuty od złożenia wniosku kredytowego
 • możliwość zaciągnięcia kredytu wyłącznie dla osób posiadających konto osobiste w danym banku
 • wąska oferta produktów kredytowych, z jakich można skorzystać (brak np. kredytu samochodowego czy hipotecznego)
 • oferta kredytowa skierowana wyłącznie do osób, którym została wcześniej wyliczona odpowiednio wysoka zdolność kredytowa
 • ograniczona kwota kredytu, o jaką można się ubiegać

Warto wiedzieć: Ile się czeka na kredyt hipoteczny i gotówkowy? Jak długo trzeba czekać na wypłatę pieniędzy w bankach?

Czy kredyt w aplikacji bankowej jest bezpieczny?

Do omówienia pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa zaciągania kredytów i pożyczek przy pomocy aplikacji mobilnej. Należy tutaj podkreślić, że każda aplikacja kredytowa posiada odpowiednie zabezpieczenia i jest solidnie chroniona przed atakami oszustów. Poufne dane nie są przechowywane w pamięci podręcznej, a jeśli zapomnimy się wylogować, aplikacja zrobi to za nas w ciągu kilku minut.

Aplikacje bankowe wyposażone są w dwustopniowe poziomy zabezpieczeń. Nierzadko korzystają z zabezpieczeń biometrycznych. Mimo to nie można zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z takiej aplikacji. Przede wszystkim należy pobrać apkę przeznaczoną na określony system operacyjny z oficjalnego sklepu z aplikacjami lub ze strony internetowej banku. Podczas używania aplikacji najlepiej korzystać z własnego internetu, nie powinno się korzystać z publicznej sieci Wi-Fi. Ponadto prewencyjnie można ustalić limity na transakcje mobilne.

Komentarze

Powiązane artykuły

Czym są stopy procentowe NBP?

Czym są stopy procentowe NBP? Jak stopy procentowe wpływają na koszt kredytu?

...banku Polskiego przez Radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony...

...radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony może to doprowadzić do...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem. Gdzie wziąć kredyt gotówkowy ze stałą ratą?

...kredytu gotówkowego. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt gotówkowy? Chcesz wybrać najtańszy kredyt gotówkowy ze stałym...

...okazuje: W 2024 roku wiele banków oferuje stałe oprocentowanie kredytu gotówkowego – takie rozwiązanie spotkało się z zainteresowaniem szerokich...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w {{year}}?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w 2024?

...200 tys. zł, a więc mniej więcej tyle, na ile można wziąć kredyt gotówkowy. To może Cię zainteresować: Jak obliczyć koszt budowy domu?...

...fundusze na taką inwestycję w banku. Czy warto na ten cel wziąć kredyt hipoteczny, czy może lepiej wybrać ten gotówkowy? Zanim wyjaśnimy, ile...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

...ze swoim zobowiązaniem. Jeśli dotychczas spłacałeś swój kredyt gotówkowy terminowo, rozwiązaniem może się okazać zastosowanie wakacji...

...przedmiotu zabezpieczenia spłaty, np. mieszkania, jeśli jest to kredyt hipoteczny, czy samochodu przy kredycie na samochód. Musisz wiedzieć też...

Zobacz więcej
19 min. czytania
Co to jest leasing? Na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Co to jest leasing? Na czym polega i kto może z niego skorzystać?

...się własnością przedsiębiorstwa. Sprawdź również najlepsze kredyty samochodowe i porównaj dostępne oferty. Przedmiotem leasingu mogą być...

...na dokonywanie takich odliczeń, ale jest ciekawą alternatywą dla kredytu samochodowego, ponieważ nie obniża zdolności kredytowej klienta. Czy warto...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

...banku w sprawie kredytu. Decyzja o tym, kto może wziąć np. kredyt gotówkowy, zależy od wielu czynników. Banki oceniają potencjalnych...

...przedwstępna jest często wymagana przez banki przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Jest to dokument określający warunki...

Zobacz więcej
12 min. czytania