Ubezpieczenie auta a kredyt na samochód

Zaktualizowano: 29.10.2020 09:40
Opublikowano: 23.10.2020 16:05
Średnia ocena: 5,95/6 Głosów: 19

Ubezpieczenie auta nie musi być kosztowne. Nawet bez wychodzenia z domu, masz szansę poznać dostępne oferty i wybrać najlepszą usługę, która będzie świetnie dostosowana do twoich możliwości finansowych.

Ubezpieczenie auta jest kwestią, która dotyczy niemal każdego zmotoryzowanego. To wydatek, na jaki trzeba się przygotować i pamiętać, że wybór odpowiedniej oferty, może pomóc ograniczyć do minimum te wymagane wydatki. Co z klientami, którzy chcą skorzystać z kredytu na samochód? Jak w ich sytuacji przedstawia się kwestia ubezpieczenia auta? Okazuje się, że wielu kredytobiorców zapomina o tym, że decydując się na kredyt celowy, jednym z wymagań jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, co oznacza, że klient banku będzie musiał cyklicznie ponosić dodatkowy koszt wynikający z zawartej z bankiem umowy. W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji, zarówno o kredycie na samochód, jak i o ubezpieczeniu pojazdu. Zapewniamy, że z naszą pomocą dużo łatwiej będzie ci wybrać zarówno ubezpieczenie auta, jak i odpowiedni kredyt na samochód.

Kredyt na samochód - zalety

Kredyt na samochód jest usługą celową, dzięki której klient banku może sfinansować kupno m.in.:

  • samochodu;

  • motocykla;

  • kampera;

  • skutera;

  • przyczepy;

  • łodzi motorowej;

  • maszyn budowlanych.

Bez wątpienia to kupno nowego lub używanego samochodu jest najczęściej wskazywanym celem zobowiązania. Kredyt tego typu pozwala z łatwością zrealizować plan o zmianie pojazdu, nawet, jeśli klient banku aktualnie nie jest w stanie ponieść finansowo takich kosztów.

Jedną z największych zalet kredytu na samochód, jest atrakcyjne oprocentowanie, które jest możliwe dzięki temu, że kredyt na samochód jest ubezpieczony, m.in. ograniczeniem praw własności na rzecz banku. Bank udzielając takiego kredytu, nie ponosi wysokiego ryzyka kredytowego.

Dużą zaletą kredytu na samochód jest także długi okres spłaty, sięgający nawet 10 lat, dzięki czemu kredytobiorca może liczyć na bardzo korzystne warunki i obniżone miesięczne raty.

Kredyt na samochód pozwala także swobodnie rozłożyć spłatę zadłużenia, klient może wybrać raty równe, malejące, a nawet ratę balonową, wszystko zgodnie z preferencjami kredytobiorcy.

Kredyt na samochód - konieczność ubezpieczenia pojazdu

Kredyt na samochód, podobnie jak kredyt hipoteczny, wymaga zabezpieczenia spłaty kredytu. Bank może oczekiwać od klienta ustanowienia ograniczenia praw własności, aż do momentu spłacenia zobowiązania na rzecz wierzyciela, czyli banku. Dodatkowym zabezpieczeniem kredytu jest warunek związany z wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia auta, kredytobiorca podpisują umowę, zobowiązuje się na pokrycie kosztów związanych z wykupieniem ubezpieczenia AC, które w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, jest całkowicie dobrowolne. Co więcej, bank będzie oczekiwał cesji do polisy AC, dzięki czemu zostaje zabezpieczona spłata zadłużenia, nawet w przypadku kradzieży samochodu, czy uszkodzenia pojazdu w wyniku działań kredytobiorcy.

Kredytobiorca, decydując się na kredyt na samochód, musi pamiętać, że wykupienie polisy AC będzie konieczne co roku, aż do spłacenia całego zobowiązania finansowego względem banku.

Najtańsze ubezpieczenie auta

Trudno ci wybrać najlepsze ubezpieczenie auta? Nic dziwnego, oferta firm ubezpieczeniowych jest bardzo bogata, a ich klienci często nie mają chęci na to, by samodzielnie porównać wszystkie dostępne opcje. Wybór znanego ubezpieczyciela jest najłatwiejszy, ale niesie za sobą ryzyko wysokich kosztów. Jeśli zależy ci na tym, by zminimalizować opłaty, skorzystaj z narzędzi, które są dostępne online i zapewnią ci bezpłatnie wiedzę, która pomoże ci podjąć decyzję o ubezpieczeniu pojazdu. Pomożemy ci wybrać najtańsze ubezpieczenie OC/AC, dzięki czemu z łatwością zaoszczędzisz pieniądze.

Porównanie jest dostosowane do indywidualnych warunków, co oznacza, że musisz podać rok produkcji samochodu, datę rozpoczęcia polisy, określić kategorię pojazdu, a także podać markę, model, wersję pojazdu. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie szczegółowych informacji o twoim samochodzie, to dzięki nim porównanie będzie w stanie przedstawić ci najlepszą ofertę ubezpieczenia. Wypełnienie wniosku zajmie ci zaledwie kilka minut, a będziesz mieć pewność, że wybór oferty będzie tańszy i zapewni ci dobre warunki ubezpieczenia.

Kredyt na samochód czy kredyt gotówkowy?

Myśląc o kupnie nowego samochodu, możesz poważnie zastanowić się nad wyborem usługi, która ci w tym pomoże. Kredyt na samochód ma wiele zalet, ale jak już wiesz, wiąże się z dodatkowymi zobowiązaniami kredytobiorcy, a także dłuższym czasem oczekiwania na decyzję banku, co jest spowodowane dokładną weryfikacją zdolności kredytowej oraz historii kredytowej klienta banku. Zależy ci na tym, by jak najszybciej zdobyć pieniądze, i nie chcesz, by kupiony pojazd nie był w pełni twoją własnością, aż do zakończenia spłaty zadłużenia? Rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie kredyt gotówkowy, dzięki któremu uda ci się zdobyć pieniądze na dowolny cel, nawet w ciągu jednego dnia. Musisz jednak pamiętać, że brak zabezpieczenia kredytu, a także szybki dostęp do gotówki będą kosztować cię więcej, niż kredyt na samochód. Możesz to sprawdzić, śledząc aktualny ranking kredytów gotówkowych.

Oferty ubezpieczeń a usługi dostępne w bankach

Kredyt na samochód to nie jedyna oferta banku, która wymaga skorzystania z usługi firmy ubezpieczeniowej. Kredytobiorca może dobrowolnie skorzystać z ubezpieczenia kredytu gotówkowego, ale są także sytuacje, które wręcz wymagają wykupienia ubezpieczenia. Mowa o kredycie hipotecznym, który wiąże się z ubezpieczeniem nieruchomości, a coraz częściej także z wykupieniem ubezpieczenia na życie.

Co łączy kredyt hipoteczny i kredyt na samochód? To usługi, które bez wątpienia są celowe, a dzięki dokładnej weryfikacji klienta oraz dodatkowych zabezpieczeń, mogą zapewnić bardzo atrakcyjne warunki umowy. Niskie oprocentowanie, brak ukrytych kosztów, długi termin spłaty i dostosowane do możliwości klienta raty kredytu.

Coraz więcej banków zachęca kredytobiorców do korzystania z ubezpieczeń, nawet w przypadku kredytów gotówkowych. Klient, który zdecyduje się na taką usługę, może liczyć na preferencyjne warunki, obniżone oprocentowanie nominalne lub brak prowizji.

Ubezpieczenie auta - podsumowanie

Ubezpieczenie auta nie musi być kosztowne. Jako klient firmy ubezpieczeniowej masz możliwość wybrać usługę, która będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Pamiętaj, że nawet bez wychodzenia z domu, masz szansę poznać dostępne oferty i wybrać usługę, która zagwarantuje ci najniższy koszt. Porównując ubezpieczenia, nie tylko szybko przekonasz się, gdzie zapłacisz najmniej, ale także poznasz wszystkie warunki umowy. Bez wychodzenia z domu, czy dodatkowych opłat. Pamiętaj, że korzystając latami z ofert jednej firmy, nie dajesz sobie szansy na zawarcie korzystniejszej umowy, warto świadomie korzystać z usług firm ubezpieczeniowych.

Kredyt na samochód może być doskonałym rozwiązaniem, a ty jak możesz się przekonać, wcale nie musisz obawiać się kosztów związanych z dodatkowym ubezpieczeniem. Warto zaufać rzetelnym i aktualnym rankingom, które pomogą ci w podjęciu najlepszej decyzji.

Zachęcamy do sprawdzenia innych publikacji na naszej stronie, być może zainteresuje cię pożyczka leasingowa lub leasing konsumencki.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty samochodowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt na samochód - aktualny ranking marzec 2021
Kredyty samochodowe 26.03.2021

Kredyt na samochód - aktualny ranking marzec 2021

Czy mimo pandemii warto skorzystać z kredytu na samochód? Co ma do zaoferowania bank dla klientów zdecydowanych na kupno samochodu z pomocą kredytu celowego? Kredyt gotówkowy czy kredyt na samochód? Co wybrać?

Zobacz więcej
Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
Kredyty samochodowe 03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane. 

Zobacz więcej
Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?
Kredyty samochodowe 14.08.2020

Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?

Kredyt z ratą balonową to szczególny rodzaj spłaty zobowiązania. Charakteryzuje się tym, że klient przez cały okres spłacania swojego zobowiązania uiszcza do banku wyłącznie odsetki, kwotę kapitału i część odsetkową spłaca dopiero w ostatniej racie.

Zobacz więcej
Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem?
Kredyty samochodowe 10.08.2020

Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem?

Jeśli decydujemy się na wysoką wartość wykupu, to spłacamy znacznie niższe miesięczne raty, jednak całkowity koszt finansowania i tak będzie wyższy niż przy wysokich ratach i niskim wykupie.

Zobacz więcej
Leasing - co warto wiedzieć o tej ofercie?
Kredyty samochodowe 13.07.2020

Leasing - co warto wiedzieć o tej ofercie?

Do tej pory dużo osób uważa, że leasing jest dedykowany wyłącznie przedsiębiorcom. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że z leasingu równie dobrze mogą korzystać także osoby indywidualne.

Zobacz więcej
Czy każdy może wziąć samochód w leasing?
Kredyty samochodowe 29.06.2020

Czy każdy może wziąć samochód w leasing?

Leasing to doskonała alternatywa dla klasycznych kredytów gotówkowych oraz kredytów samochodowych w momencie, gdy zależy nam na zakupienie auta. Wielu ekspertów od leasingu podkreśla, że jego koszty mogą być niższe i korzystne dla klientów. 

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj