Kredyty samochodowe 8 min. czytania

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Zaktualizowano: 2021-02-02 13:55
Opublikowano: 2020-12-03 15:27
Średnia ocena: 5,75/6 Głosów: 20
Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane.

Kupno samochodu wiąże się z dużym wydatkiem. Często trudno znaleźć środki, które pomogą sfinansować kupno auta, co nie znaczy, że trzeba z tego zrezygnować. W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu jest niezwykle ważne. Pojazd pozwala nie tylko na swobodne przemieszczanie się, czy dużą wygodę i oszczędność czasu, ale często jest elementem niezbędnym, by wykonywać pracę, czy gwarancją niezależności od komunikacji miejskiej.

Brakuje ci pieniędzy, a uważasz, że to odpowiedni moment na kupno samochodu lub wymianę starszego modelu na coś lepszego i mniej awaryjnego? W takim razie rozwiązaniem będzie samochód na raty. Sprawdź, co warto wiedzieć o usługach, które mogą ci to zaoferować, a być może jeszcze dziś zdecydujesz się na jedną z opcji i szybciej niż myślisz, otrzymasz możliwość jazdy nowym samochodem.

Auto na raty - kiedy nie masz pieniędzy, by kupić pojazd za gotówkę

Oszczędzanie na kupno nowego, a nawet używanego samochodu może trwać latami. Polacy coraz świadomiej decydują o swoich finansach, ale wciąż wielu rodzinom trudno jest odłożyć miesięcznie więcej pieniędzy na cele, które są kosztowne.

Auto na raty to rozwiązanie, które dostępne jest praktycznie dla każdego, kto spełnia kilka podstawowych warunków, które możesz już znać, jeśli przynajmniej trochę interesujesz się ofertami banków, czy miałeś okazję skorzystać z innych zakupów na raty. Najczęściej wystarczy, że będziesz w stanie zaświadczyć o stałych dochodach, które pomogą ci spłacać miesięczne raty, a także masz pewność, że nie widniejesz w rejestrze dłużników np. KRD, gdyż taki wpis będzie powodem odmowy zarówno w przypadku kredytu na samochód, czy skorzystania z leasingu na samochód.

Jak sfinansować kupno samochodu, by spłacać wygodne raty, dostosowane do twojej sytuacji finansowej? Okazuje się, że opcji jest kilka. Samochód na raty zdobędziesz z pomocą tych produktów finansowych:

Nowe auto na raty prosto z salonu

Wybór samochodu prosto z salonu może wydawać się bardzo kosztownym rozwiązaniem, nawet najtańsze modele samochodów w salonie kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. To ogromny wydatek, który jak się okazuje, wcale nie musi być jednorazowy, a z pomocą kredytu z uproszczonymi formalnościami, pomoże ci cieszyć się nowym pojazdem zaledwie za kilkaset złotych miesięcznie.

Korzystając z kredytu na samochód, czy nawet kredytu gotówkowego nie musisz martwić się tym, że oferta wybrana jest tylko dla wybranych klientów, czy właścicieli działalności gospodarczych. Kredyt, który pomoże ci sfinansować kupno pojazdu, z łatwością zdobędziesz nawet bez wkładu własnego.

Decydując się na nowy samochód, warto zaznajomić się z ofertą kredytową, jaką może przedstawić ci dealer. Największą zaletą oferty dostępnej już w salonie jest minimum formalności i błyskawiczne podpisanie dokumentów, a nawet promocje, z których możesz skorzystać, by zaoszczędzić pieniądze. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, znajdź kilka minut i sprawdź, czy konkurencyjne oferty nie są dla ciebie dużo korzystniejsze. Pod tym względem niezastąpiony okaże się ranking kredytów samochodowych.

Auto używane na raty

Nie każdy chce, zmieniając samochód zdecydować się na nowe auto z salonu, które trzeba będzie spłacać latami, a tuż po wyjechaniu samochodem od dealera wartość pojazdu znacznie spadnie. Budżetowym rozwiązaniem, na kieszeń praktycznie każdego, jest kupno auta używanego, które również można rozłożyć na raty.

W takim przypadku bez trudu skorzystasz z kredytu na samochód lub kredytu gotówkowego. Wszystko zależeć będzie tylko od tego, która z ofert wydaje ci się być korzystniejsza. Zależy ci na szybszym zawarciu umowy, a dodatkowo masz nadzieję, że z pomocą kredytowanych pieniędzy wykupisz ubezpieczenie samochodu? W takim razie zdecydowanie korzystniej będzie wybrać kredyt gotówkowy.

Kredyt na samochód zapewni ci niższe oprocentowanie, ale nie otrzymasz pieniędzy na swoje konto, a dodatkowo umowa przewiduje kilka warunków, o których musisz wiedzieć, zanim wybierzesz usługę. Kredyt na samochód jest ofertą celową, podobnie jak kredyt hipoteczny, wymaga ubezpieczenia spłaty zadłużenia. Najczęściej bank do czasu spłaty kredytu staje się współwłaścicielem pojazdu, a dodatkowym wymaganiem jest wykupienie zarówno ubezpieczenia OC, jak i AC. Ile zapłacisz za kredyt? Przekonaj się o tym, przeglądając aktualne oferty banków na naszej stronie. Porównaj ze sobą najkorzystniejszy kredyt na samochód oraz kredyt gotówkowy, szybko wybierzesz usługę, która pomoże ci zdobyć wymarzony pojazd, nawet jeśli będzie on używany.

Kredyt na samochód - wady i zalety

Kupując samochód za gotówkę, możesz uniknąć wszelkich formalności związanych z jakimkolwiek zadłużeniem finansowym. Co więcej, nie musisz martwić się spłatą kredytu, która może trwać nawet kilka lat, jednocześnie wpływając na twoje bieżące wydatki, czy domowy budżet. Trzeba jednak pamiętać, że jednorazowe wydanie tak dużej kwoty pieniędzy może być bardzo problematyczne, a dla wielu osób wręcz niemożliwe.

Czy decydując się na kredyt na samochód, musisz pamiętać o wadach, które będą towarzyszyły ci przez cały okres spłaty? A może warto poznać kilka zalet, które wpłyną na to, że uznasz, że to oferta, która spełnia wszystkie twoje wymagania? Kupno samochodu na raty może być bardzo łatwe, ale zdecydowanie warto poznać wszystkie oblicza zadłużenia finansowego, jakim jest kredyt na samochód, by mieć pewność, że podjęta decyzja nie będzie dla ciebie utrapieniem w trakcie spłaty pojazdu.

Zalety kredytu na samochód:

  • Możesz zakupić samochód, nie wydając jednorazowo dużej kwoty pieniędzy;

  • Kredyt pozwoli ci sfinansować kupno samochodu nawet w 100%;

  • Wybierając kredyt na samochód u dealera, wszystkie formalności załatwisz w bardzo krótkim czasie.

Wady kredytu na samochód:

  • Konieczność poniesienia opłat wynikających z udzielenia zadłużenia;

  • Konieczne jest zabezpieczenie kredytu;

  • W przypadku sprzedaży samochodu, który nie został spłacony, konieczny jest kontakt z bankiem, zanim dojdzie do takiej transakcji.

Podumowanie

Samochód na raty pomoże ci zrealizować cel, a nawet długo odkładane marzenie. Z naszą pomocą, być może nawet w ciągu kilku minut uda ci się wskazać, który z banków oferuje najtańsze rozwiązanie finansowe. Warto mieć na uwadze to, że aktualna oferta banków jest bardzo korzystna ze względu na niskie stopy procentowe NBP, co dodatkowo może zachęcić osoby, które obawiają się wysokich kosztów zadłużenia. Masz stałą pracę i dobrą historię kredytową? Bank chętnie udzieli ci kredytu, możesz zatem swobodnie wybierać między konkurencyjnymi ofertami i skontaktować się z bankiem, wysyłając niezobowiązujący wniosek, a wszystko to bez wychodzenia z domu.

Kupno samochodu możesz sfinansować w kilka sposobów, ostateczny wybór powinien zależeć od twoich preferencji, a także możliwości finansowych. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą będzie to dużo łatwiejsze, a warunki, na jakie się zdecydujesz, pomogą ci nie tylko kupić samochód na raty, ale także mieć pewność, że ich wysokość nie będzie dla ciebie przeszkodą w spłacie zadłużenia.

Komentarze

Powiązane artykuły

Zastaw rejestrowy – na czym polega i co powinien zawierać?
08.10.2021

Zastaw rejestrowy - jak sprawdzić i na czym polega zastaw rejestrowy na samochodzie?

Nie każdy ma świadomość, że samochód z rynku wtórnego może być obciążony prawami osób trzecich. Na ich mocy wierzyciel może dochodzić zaspokojenia z pojazdu bez względu na to, czyją on stał się własnością. Raczej mało który świeżo upieczony właściciel auta wyobraża sobie sytuację, kiedy ktoś rości sobie jakiekolwiek prawa względem jego własności. Przed zakupem samochodu warto więc upewnić się, jaki jest stan prawny przedmiotu umowy.
Zobacz więcej
6 min. czytania
Kredyt 50/50 - czym jest kredyt samochodowy 50/50?
13.09.2021

Kredyt 50/50 - czym jest kredyt samochodowy 50/50? Czy kredyt 50/50 się opłaca?

Jedną z możliwości sfinansowania zakupu pojazdu – nowego lub używanego – dostępną zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorców jest kredyt 50/50. W praktyce wygląda to w ten sposób, że klient płaci na samym początku okresu kredytowania połowę ceny nabycia pojazdu. Jest to jego wkład własny, a kredyt 50/50 pozwala mu na zapłatę pozostałej części zwykle po roku.
Zobacz więcej
12 min. czytania
Kredyt na samochód - aktualny ranking marzec 2021
26.03.2021

Kredyt na samochód - aktualny ranking marzec 2021

...klientom złożyć wniosek o kredyt na samochód? Poznaj TOP 3 kredyty samochodowe, które z łatwością pomogą ci zrealizować kupno wybranego...

Zobacz więcej
5 min. czytania
Ubezpieczenie auta a kredyt na samochód
23.10.2020

Ubezpieczenie auta a kredyt na samochód

Ubezpieczenie auta nie musi być kosztowne. Nawet bez wychodzenia z domu, masz szansę poznać dostępne oferty i wybrać najlepszą usługę, która będzie świetnie dostosowana do twoich możliwości finansowych.
Zobacz więcej
7 min. czytania
Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?
14.08.2020

Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?

...z istniejących baz dłużników. Przedmiot umowy - zwyczajny kredyt samochodowy jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, gdy kupujemy nowy...

...płaci ostatnią, największą ratę balonową. Raty - w tradycyjnym kredycie samochodowym wysokość rat w każdym miesiącu jest mniej więcej taka sama. Z...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem?
10.08.2020

Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem?

Jeśli decydujemy się na wysoką wartość wykupu, to spłacamy znacznie niższe miesięczne raty, jednak całkowity koszt finansowania i tak będzie wyższy niż przy wysokich ratach i niskim wykupie.
Zobacz więcej
10 min. czytania