Kredyty gotówkowe 11 min. czytania

Ile kosztuje kredyt na wyciąg z konta i gdzie złożyć wniosek?

Zaktualizowano: 2023-08-10 10:54
Opublikowano: 2020-03-03 12:29
Średnia ocena: 5,96/6 Głosów: 24
Ile kosztuje kredyt na wyciąg z konta i gdzie złożyć wniosek?

Kredyt na wyciąg z konta to finansowanie, przy którym obowiązuje uproszczona procedura kredytowania. Do wyliczenia zdolności kredytowej zamiast zaświadczenia o dochodach pod uwagę brany jest wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy. Sprawdź, w którym banku możliwa jest pożyczka gotówkowa na wyciąg z konta i jak ją uzyskać.

Wyciąg z konta bankowego do kredytu zawiera mnóstwo cennych informacji o właścicielu rachunku osobistego. Bank na jego podstawie może prześwietlić finanse potencjalnego kredytobiorcy. Z wyciągu z konta można poznać źródło, wysokość i regularność wpływów na rachunek, otrzymywane świadczenia, saldo, a także bieżące wydatki i stałe zobowiązania. Udostępnienie wskazanych informacji to podstawa, jeśli chce się otrzymać kredyt gotówkowy.

Czy banki w Polsce udzielają kredytów na wyciąg z konta?

Banki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, starają się maksymalnie uprościć procedurę wnioskowania o kredyt. Odpowiedzią na ich potrzeby są szybkie pożyczki dostępne przez internet, udzielane na prostych zasadach. Do tej grupy zalicza się kredyt na podstawie wpływów na konto, tzw. wyciągu. Co to jest wyciąg z konta?

Wyciąg z konta bankowego to elektroniczny dokument, w którym zbiorczo przedstawione są obroty za dany okres na rachunku osobistym. Po co wyciąg z konta do kredytu? Dokument ten dokładnie pokazuje sytuację finansową danej osoby i pozwala przeprowadzić ocenę zdolności kredytowej. To alternatywa dla zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach od pracodawcy. Wyciąg z konta do kredytu w zależności od oferty musi być wydany za okres 3, 6 lub 12 miesięcy.

Coraz więcej banków oferuje kredyt gotówkowy na wyciąg z konta. Przy tej ofercie istnieje możliwość szybkiej weryfikacji zdolności kredytowej, a co za tym idzie, sprawnego wydania decyzji kredytowej. Cała procedura kredytowa może potrwać zaledwie kilkanaście minut.


Kredyt bez historii kredytowej. Czy jest niezbędna, by dostać kredyt gotówkowy? Kliknij i sprawdź! >>


Z jakiego kredytu na wyciąg z konta można skorzystać?

Nie każdy kredyt można dostać na uproszczonych zasadach. Najczęściej spotykana oferta to kredyt gotówkowy na wyciąg z konta, zwykle udzielany na kwotę rzędu maksymalnie kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych, z krótkim okresem spłaty. Dostać go można przez internet, bez wychodzenia z domu.

Wyciąg z konta do kredytu hipotecznego może niestety nie wystarczyć do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej. W większości przypadków konieczne jest złożenie zaświadczenia o zatrudnieniu i uzyskiwanych dochodach od pracodawcy. Wyciąg z rachunku osobistego może zostać jedynie przedstawiony dodatkowo jako np. potwierdzenie dochodów uzyskiwanych z innego niż podstawowe źródło zatrudnienia. Jednak kredyt hipoteczny na wyciąg z konta bez innych dokumentów potwierdzających zarobki nie jest możliwy.

Sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku kredytu konsolidacyjnego. Oferta kredyt konsolidacyjny na wyciąg z konta nie istnieje. W tym przypadku oprócz dokumentów potwierdzających dochód przedstawić trzeba jeszcze wszystkie umowy kredytowe dotyczące zobowiązań, które chce się skonsolidować.

Kto może ubiegać się o kredyt na wyciąg z konta?

Kredyt gotówkowy online na wyciąg z konta to oferta przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich, które posiadają konto osobiste w banku. Tylko właściciel rachunku jest bowiem w stanie przedstawić wyciąg z konta dla banku, starając się o kredyt. Na rachunek powinny regularnie wpływać środki, ponieważ tylko na tej podstawie bank będzie mógł ocenić, czy potencjalnego kredytobiorcę stać na spłatę kredytu.

Przy kredycie na podstawie historii rachunku często wymagane jest także polskie obywatelstwo lub karta stałego pobytu oraz zameldowanie w Polsce. Kredytobiorca nie powinien mieć długów – jeśli ma zadłużenie, bank dowie się o tym, sprawdzając bazy dłużników. Nieuregulowane zadłużenie przekreśla szansę na kredyt.


Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach – gdzie szukać, ile kosztuje? Sprawdź! >>


To jeszcze nie wszystko. Znaczenie ma też wiek i stan cywilny czy bieżące koszty utrzymania. W przypadku posiadania kredytu uwzględniona zostanie wysokość rat oraz ich stosunek do dochodów.

Kredyt online na wyciąg z konta pomimo uproszczonej procedury wnioskowania nie jest dla każdego. Potencjalny kredytobiorca przechodzi taką samą drogę weryfikacji jak osoby wnioskujące na podstawie innych dokumentów. Jedyna różnica jest taka, że cała procedura kredytowa przebiega dużo szybciej.

Warunki kredytu gotówkowego na wyciąg z konta

Kredyt na wyciąg z konta przez internet oferuje obecnie co najmniej kilka banków, a każdy z nich indywidualnie ustala warunki kredytowania. Tyczy się to przede wszystkim parametrów takich jak kwota kredytu i okres spłaty.

Tak samo, jeśli chodzi o okres, za jaki ma być wydany wyciąg z konta. Standardem jest wyciąg z konta z 3 miesięcy, jednak są banki, które proszą o przedstawienie wyciągu za dłuższy czas, np. za 6 lub 12 miesięcy.


Przekonaj się, jakie dokumenty do kredytu gotówkowego są wymagane przed zawarciem umowy z bankiem. Kliknij! >>


Maksymalna kwota kredytu na wyciąg z konta

Na podstawie wyłącznie samego wyciągu z pewnością nie będzie można uzyskać maksymalnej kwoty, jaka jest dostępna w ramach oferty kredyt gotówkowy. Chcąc wziąć od 150 tys. do 200 tys. zł, wymaganych jest znacznie więcej dokumentów, ale już kwoty rzędu do 100 tys. zł są jak najbardziej w zasięgu.

Zazwyczaj otrzymać można maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zdarza się, że kwota kredytu dopasowywana jest do indywidualnych możliwości klienta na podstawie jego finansowego profilu. Wszystko tak naprawdę zależy od banku udzielającego finansowania.

Maksymalny okres spłaty kredytu na wyciąg z konta

Okres spłaty zwykle wynosi maksymalnie 60 miesięcy. Niektóre banki decydują się rozłożyć spłatę na dłuższy czas nawet do 120 miesięcy, jednak są to wyjątki.

Kredytobiorca nie musi oczywiście korzystać z maksymalnego okresu spłaty kredytu na wyciąg z konta. Może rozłożyć spłatę np. na 12 lub 24 miesiące – jak mu wygodnie.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy na wyciąg z konta?

Na koszt kredytu składają się wszelkie opłaty i wydatki, jakie trzeba ponieść z tytułu zaciągnięcia finansowania. Do najważniejszych należą odsetki, marża, prowizja, opłaty dodatkowe i podatki.

O tym, ile będzie kosztować kredyt, mówi nam rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Aby zatem dowiedzieć się, która oferta jest najtańsza, wystarczy porównać wartości RRSO. Dla ułatwienia można wykorzystać aktualny ranking kredytów gotówkowych na wyciąg z konta.

Dodatkowym kosztem czasami jest opłata za wydanie wyciągu z rachunku osobistego. Ile kosztuje wyciąg z konta? Jeśli już jest pobierana, to zwykle od kilku do kilkunastu złotych, zwykle jednak wyciąg z konta za wybrany okres dostać można za darmo.

Jak zdobyć kredyt gotówkowy na wyciąg z konta? Poradnik krok po kroku

Kredyt na wyciąg z konta można wziąć online, bez konieczności pojawiania się w banku. Nie wymaga dopełniania wielu formalności, a przez całą procedurę wnioskowania przebrnąć można w nie dłużej niż kilkanaście minut.

Podczas wnioskowania o kredyt gotówkowy na wyciąg z konta postępuj według poniższego schematu:

 1. Za pomocą kalkulatora kredytu wybierz interesującą Cię sumę oraz optymalny okres spłaty.
 2. Wypełnij wniosek o kredyt na wyciąg z konta, podając obowiązkowe informacje.
 3. Potwierdź podane dane za pośrednictwem przelewu z konta, na które mają trafić środki z kredytu.
 4. W załączniku do wniosku o kredyt załącz wyciąg z rachunku bankowego.
 5. Zapoznaj się z otrzymaną od banku ofertą, zaakceptuj umowę oraz wymagane oświadczenia.
 6. Podpisz zdalnie umowę o kredyt.
 7. Poczekaj na wypłatę sumy kredytu.

Gdzie wziąć kredyt na wyciąg z konta?

Kredyt gotówkowy na wyciąg z konta to propozycja widniejąca w ofertach wielu banków. Poniżej pokrótce przedstawiliśmy kilka z nich:

 • Kredyt na wyciąg z konta PKO

Wyciąg z konta można pobrać w serwisie internetowym iPKO, przechodząc do zakładki Moje produkty, a następnie Konta. Dostępna kwota to nawet 170 tys. zł z okresem spłaty trwającym do 96 miesięcy. Wniosek rozpatrywany jest w mgnieniu oka, a pieniądze trafiają na konto w ciągu tego samego dnia.

 • Kredyt na wyciąg z konta mBank

Warunkiem uzyskania kredytu na podstawie wyciągu w mBanku jest posiadanie w nim konta. Wyciąg pobrać można ze swojego konta internetowego. Wystarczy wejść w zakładkę Historia, zaznaczyć operacje z ostatnich X miesięcy, zejść na dół strony i wybrać format PDF, następnie zatwierdzić operację. Maksymalna kwota kredytu ustalana jest indywidualnie na podstawie dochodów klienta.

 • Kredyt na wyciąg z konta ING Bank Śląski

Aby pobrać wyciąg z konta ING do kredytu trzeba zalogować się na swoje konto internetowe ING, przejść do rachunku głównego i po prawej stronie wybrać zakładkę Historia. Następnie w środkowym oknie należy wybrać liczbę miesięcy, za które ma być wydany wyciąg i kliknąć Pobierz listę transakcji. W ING na podstawie wyciągu z konta można dostać kredyt w kwocie do 150 tys. zł.

 • Kredyt na wyciąg z konta Alior Bank

Wyciąg z konta w Alior Bank pobrać można z bankowości internetowej z zakładki Wyciągi i opłaty, klikając na strzałkę przy wybranym wyciągu. Maksymalna kwota kredytu na wyciąg z rachunku w Alior Bank jest stosunkowo niska i wynosi 5 tys. zł, z kolei okres spłaty sięga 60 miesięcy.

 • Kredyt na wyciąg z konta Millennium

Chcąc pobrać wyciąg z konta w Millennium, należy wejść w bankowość Millenet, otworzyć zakładkę Moje finanse, następnie Lista wyciągów i kliknąć Pobierz przy wyciągu, który chce się otrzymać. Dostępna kwota to nawet 20 tys. zł, okres spłaty to 108 miesięcy.


Czy banki w Polsce oferują kredyty gotówkowe ze stałym oprocentowaniem? Kliknij i sprawdź! >>


Kredyt w banku czy pożyczka na wyciąg z konta?

Wyciąg z konta bankowego to jeden z kilku rodzajów dokumentów, jaki wystarczy dostarczyć bankowi, aby mógł wyliczyć zdolność kredytową. Zamiast wyciągu wymagane jest zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu lub PIT za ostatni rok. Kredyt bez wyciągu z konta ani chociaż jednego z dwóch pozostałych wymienionych dokumentów nie jest możliwy. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku pożyczek pozabankowych.

Przy chwilówkach zaświadczenie o dochodach raczej nie jest wymagane, szczególnie przy niskich kwotach. Nie jest też potrzebny wtedy wyciąg z rachunku bankowego. Firma pożyczkowa może jednak chcieć sprawdzić dochody podczas wnioskowania o pożyczkę opiewającą na wyższą kwotę, np. 20 czy 30 tys. zł.

A jak wygląda kwestia sprawdzania historii kredytowania w przypadku pożyczek pozabankowych? Okazuje się, że pozabankowa pożyczka na wyciąg z konta bez BIK w niektórych instytucjach jest możliwa. To opcja przede wszystkim dla osób, których historia kredytowania pozostawia wiele do życzenia.

Na co uważać decydując się na kredyt na wyciąg z konta?

Przede wszystkim trzeba dowiedzieć się, jak pobrać wyciąg z konta. Postępowanie w przypadku poszczególnych banków może być nieco inne. Zwykle jednak jest to proste i intuicyjne, a w razie ewentualnych problemów można udać się do najbliższego oddziału i o przygotowanie wyciągu poprosić pracownika banku.

Dodatkowo przy kredycie na wyciąg z konta należy uważać na podobne rzeczy jak przy zwykłym kredycie gotówkowym. Są to m.in. wymagania banku w zakresie zdolności kredytowej, czas trwania zobowiązania, wysokość oprocentowania, prowizji i RRSO czy warunki umowy kredytowej.

Sprawdź także: Czy można wziąć kredyt bez zgody małżonka?

Komentarze

Powiązane artykuły

Pensja na już ING

Na czym polega oferta Pensja na już w ING Banku Śląskim?

...limit z „Pensją na już” w ING. Sprawdź: Gdzie starać się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach?  Zanim złożysz wniosek o limit...

...limit zadłużenia w koncie ING? Podobnie jak w przypadku popularnej chwilówki, która ma załatać tymczasową dziurę w Twoim domowym budżecie...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Najczęściej przyznawane chwilówki {{year}}. Gdzie złożyć wniosek?
24.05.2024

Najczęściej przyznawane chwilówki 2024. Gdzie złożyć wniosek?

...bardziej interesuje Cię kredyt niż chwilówka, sprawdź ranking kredytów gotówkowych, dzięki któremu dobierzesz dla siebie najlepszą, możliwą...

...nie sprawdzają BIK, a więc gdzie czeka na Ciebie gwarantowana chwilówka. Poniżej zostały wyłonione 3 firmy, które oferują pożyczkę...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

...kredytowej. W jakim banku w Niemczech najłatwiej dostać kredyt gotówkowy? W Sparkasse uzyskanie pożyczki może być wyjątkowo proste...

...i oceny zdolności kredytowej klienta. Jakie jest oprocentowanie kredytu gotówkowego w Niemczech? Oprocentowanie efektywne roczne (APR) dla kredytów...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt dla służb mundurowych w ofercie banków

Kredyt dla służb mundurowych w ofercie banków

...udzielone: Sprawdź: Czy warto teraz brać kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy? Kredyt dla mundurowych, obecny w okresowych lub stałych ofertach...

...zbudowanie wystarczająco wysokiego wkładu własnego na kredyt hipoteczny dla policjanta lub żołnierza. Kredyt hipoteczny w ING Banku...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Źródła dochodu akceptowane i nieakceptowane przez banki

Źródła dochodu akceptowane i nieakceptowane przez banki

...źródeł. Sprawdź, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy? Już na samym początku procesu ubiegania się o kredyt, bank prosi...

...źródła dochodu? Sprawdź, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Dochód z umowy o pracę jest traktowany jako jeden z najbardziej...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czy kredyt na 800+ jest dostępny w ofercie banków?

Czy kredyt na 800+ jest dostępny w ofercie banków? Który bank da kredyt na 800+

...500+ nie różni się znacząco od ubiegania się o standardowy kredyt gotówkowy. Przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku kredytowego, należy...

...dwukrotnej średniej krajowej (około 10 tys. zł) mogła liczyć na kredyt hipoteczny w wysokości 655 tys. zł. Po wprowadzeniu programu 800 plus ich...

Zobacz więcej
9 min. czytania