Jak wpłacić pieniądze na konto - kilka sposobów które są bezpieczne

Zaktualizowano: 02.07.2021 14:52
Opublikowano: 22.05.2020 14:35
Średnia ocena: 5,84/6 Głosów: 30

Szanujesz swój czas i nie chcesz tracić go na dojazd do banku, czy czekanie na obsługę w kasie? Sprawdź inne metody wpłaty gotówki na konto, powinny cię zainteresować, a także zapewnić coś więcej poza bezpieczeństwem twoich środków.

Coraz mniej osób operuje gotówką, korzystając z prostych i bezpiecznych transakcji kartą płatniczą lub BLIKiem. Twoja miesięczna wypłata trafia od razu na konto, a ty w portfelu zamiast gotówki zawsze masz kartę debetową? Trzymanie pieniędzy w gotówce zostało niemal całkowicie wyparte z obiegu, szczególnie dzięki dostępności terminali płatniczych i wygodzie związanej z transakcjami bezgotówkowymi.

Warto jednak wiedzieć, co zrobić z gotówką, gdy zechcesz wpłacić ją na swoje konto w banku. Okazuje się, że jest wiele możliwości, które pomogą ci zabezpieczyć gotówkę na twoim koncie osobistym. Z pewnością kilka z tych sposobów jest ci dobrze znanych, być może jednak, uda ci się znaleźć z naszą pomocą dodatkowe możliwości, które wykorzystasz w sytuacji, gdy będziesz tego potrzebować.

Wpłata pieniędzy w oddziale banku

Mając gotówkę w portfelu i chcąc wpłacić ją na swoje konto, z pewnością szybko przyjdzie ci do głowy pomysł, by udać się do oddziału banku i skorzystać z możliwości wpłaty środków we wszystkim dobrze znanym okienku. To świetna opcja, pod warunkiem, że masz czas, by spędzić go w kolejce w banku, a także udać się do placówki swojego banku. Wpłata pieniędzy bezpośrednio w banku jest całkowicie bezpieczna, a dla osób, które nie są zaznajomione z nowinkami wprowadzanymi przez banki w Polsce, jest pewnie oczywistym wyborem. W przypadku osób, które nie mają oddziału banku blisko swojej pracy, czy miejsca zamieszkania, takie rozwiązanie nie będzie zbyt praktyczne. Co ważniejsze, skorzystanie z kasy w innym banku, niż ten, w którym prowadzisz rachunek, będzie kosztowne, a warto minimalizować wszystkie swoje wydatki związane wyłącznie z obsługą swojego konta. Nie chcesz płacić prowizji za transakcję tego typu? A może szanujesz swój czas i nie chcesz tracić go na dojazd do banku, czy czekanie na obsługę w kasie banku? W takim razie sprawdź inne metody wpłaty gotówki na konto, powinny cię bardziej zainteresować, a także zapewnić coś więcej poza bezpieczeństwem twoich środków.

Sprawdź: Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Skorzystanie z wpłatomatu

Chcesz szybko wpłacić pieniądze na swoje konto, niezależnie od dnia ani godziny? Jedną z najbardziej elastycznych metod wpłaty gotówki na konto, jest skorzystanie z wpłatomatu oraz bankomatu z funkcją wpłatomatu. Jeśli mieszkasz w większym mieście, maszyny tego typu spotkasz w wielu miejscach, np. w centrach handlowych, przy oddziałach banków, czy nawet w osiedlach mieszkalnych.

Bankomaty cieszą się ogromną popularnością i z prawdopodobnie już wielokrotnie udało ci się skorzystać z maszyny tego typu. Kiedy na co dzień posługujemy się kartami płatniczymi, duży problem pojawia się, gdy musimy poradzić sobie z płatnością gotówką. Niezawodny okazuje się bankomat, który błyskawicznie pozwoli ci zasilić portfel środkami, które wypłacisz ze swojego konta z pomocą karty.

Sytuacja wygląda bardzo podobnie, gdy zechcesz wpłacić pieniądze na swoje konto. Wystarczy, że będziesz mieć przy sobie kartę debetową wydaną do twojego konta osobistego, a także gotówkę, którą zechcesz spłacić na rachunek.

Za skorzystanie z wpłatomatu, który obsługuje twój bank, nie zapłacisz nic, pamiętaj jednak, że często korzystanie z wpłatomatów sieciowych, czy maszyn innych banków, może oznaczać prowizję.

Wpłacenie pieniędzy z pomocą aplikacji mobilnej

Chcąc skorzystać z wpłatomatu, nie musisz używać karty płatniczej. Interesującym rozwiązaniem będzie wpłata gotówki z pomocą aplikacji mobilnej banku. Wystarczy, że korzystając z konsoli wpłatomatu użyjesz kodu wygenerowanego w aplikacji, a środki, które wpłacisz do bankomatu, znajdą się na twoim koncie. Wpłata pieniędzy z pomocą telefonu jest wygodna i z pewnością pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Dodatkowo to opcja dla osób, które chętnie korzystają z aplikacji i wszelkich nowinek, które pomagają usprawnić bankowość, także pod względem tam oczywistych i prostych czynności jak wpłata pieniędzy na konto bankowe. Wpłata z pomocą wpłatomatu obsługującego twój bank będzie oczywiście w pełni darmowa.

Kliknij i sprawdź: Jak zmniejszyć ratę kredytu?

Wpłatomaty mobilne

Ciekawym rozwiązaniem jest wpłatomat mobilny, czyli pojazd z wbudowanym terminalem lub wrzutnikiem pieniędzy, który pozwala wpłacić pieniądze na konto po wcześniejszym umówieniu się na konkretną godzinę i miejsce odbioru pieniędzy. Aby skorzystać z tego typu wpłatomatu, musisz skorzystać ze swojej aplikacji mobilnej powiązanej z kontem lub skorzystać z możliwości umówienia się telefonicznie. Pamiętaj, że wpłatomaty mobilne dostępne są wyłącznie dla klientów Idea Banku. To rozwiązanie wprowadzone wyłącznie dla klientów tej instytucji, które miało pomóc m.in. osobom prowadzącym własny biznes, by bezpiecznie wpłacić pieniądze po rozliczeniu się z klientem, czy zakończeniem dnia pracy. Pierwsze trzy wpłaty tego typu są całkowicie darmowe, a każda kolejna może być bezpłatna, pod warunkiem, że klient wpłaci na swoje konto więcej niż 1000,00 złotych.

Dowiedz się więcej o tym jak otrzumać zwrot prowizji

Wpłata środków z pomocą przekazu Poczty Polskiej

Co z osobami, które nie tylko nie mogą skorzystać z wpłaty w banku, ale także posłużyć się wpłatomatem? Wiele osób mieszka w niewielkich miejscowościach, gdzie brakuje oddziałów banków, a także udogodnień takich jak bankomaty z funkcją wpłatomatu. Dodatkowo na problemy z wpłatą pieniędzy na konto mogłyby mieć osoby starsze, które niechętnie korzystają z nowinek wprowadzanych przez banki. Dlatego też jedną z bardziej klasycznych metod wpłacenia środków na konto bankowe, jest skorzystanie z usług Poczty Polskiej, która ma wiele oddziałów na terenie całego kraju, dając możliwość skorzystania ze swoich usług nawet dla osób, które nie mają możliwości, by dostać się w krótkim czasie do większego miasta.

Jak zrobić przekaz pocztowy i wpłacić pieniądze na konto? Wystarczy wypełnić odpowiedni druk, dostępny na poczcie, a także dokonać opłaty. Maksymalna kwota takiego przekazu to tylko 5000,00 złotych. Trzeba pamiętać także, że korzystając z przekazu na Poczcie Polskiej, musisz mieć na uwadze długi termin księgowania środków. Mogą one znaleźć się na twoim koncie dopiero po 3 dniach od dokonania przekazu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - konta bankowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Konto walutowe - jak działa i gdzie założyć konto walutowe?
Konta bankowe 22.06.2021

Konto walutowe - jak działa i gdzie założyć konto walutowe?

Konto walutowe to jeden z kilku typów rachunków, który znaleźć można w ofercie banków. Mimo szerokiej dostępności nie cieszy się on jednak tak dużą popularnością, jak tradycyjne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Gdy na bieżąco obserwujesz kursy walut i szukasz dobrych cen, warto, abyś zapłacił za nie bezpośrednio z konta, dzięki czemu unikasz kosztów związanych, chociażby z różnicami kursowymi. Sprawdź, kiedy jeszcze przydaje się konto walutowe.

Zobacz więcej
Kiedy przelew? Ile idzie przelew? - Księgowanie przelewów i sesje ELIXIR
Konta bankowe 16.10.2020

Kiedy przelew? Ile idzie przelew? - Księgowanie przelewów i sesje ELIXIR

Nie wiesz, kiedy przelew pojawi się na Twoim koncie bankowym? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć na temat przelewów ELIXIR. Szybko przekonasz się, ile trwa księgowanie transakcji.

Zobacz więcej
Jak przelać pieniądze z konta na konto?
Konta bankowe 13.08.2020

Jak przelać pieniądze z konta na konto?

Przelew pieniędzy z konta na konto zależy od kilku czynników. Pieniądze trafią na konto najszybciej, jeśli transakcja realizowana jest wewnątrz banku. Czas oczekiwania wydłuży się, jeśli zlecenie zostanie przyjęte w weekend.

Zobacz więcej
Czym jest karta płatnicza - definicja, rodzaje kart i przydatne porady
Konta bankowe 06.08.2020

Czym jest karta płatnicza - definicja, rodzaje kart i przydatne porady

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kartach płatniczych? W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji, zaczynając od definicji karty płatniczej po informacje o rodzajach kart tego typu.

Zobacz więcej
Jak zapłacić mandat przez internet?
Konta bankowe 12.06.2020

Jak zapłacić mandat przez internet?

Wielu kierowców preferuje opłacenie mandatu za pośrednictwem przelewu przez internet. Ta opcja cieszy się w tej chwili zdecydowanie największą popularnością. Sprawdź, jak możesz tego dokonać.

Zobacz więcej
Przelewy zagraniczne - najważniejsze informacje
Konta bankowe 27.05.2020

Przelewy zagraniczne - najważniejsze informacje

Dzisiaj realizacja przelewów jest znacznie prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy mieć stały dostęp do internetu oraz konto bankowe wraz z dostępem do bankowości elektronicznej.

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj