× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Opublikowano: 19.02.2021 15:18
Średnia ocena: 0,00/6 Głosów: 0

Pamiętaj, że dłuższy termin spłaty zobowiązania zawsze oznaczać będzie dla ciebie wyższą kwotę wpłaconą do banku w ramach spłaty odsetek za udzielone zadłużenie. Czy trzeba się tym martwić w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny zyskuje coraz więcej zwolenników. Ze względu na pandemię, wiele osób musi sobie szybko poradzić ze spłatą kilku swoich zadłużeń, mając do dyspozycji dużo niższe dochody i uszczuplony budżet domowy. Konsolidacja kredytów powinna być twoim pierwszym wyborem, jeśli wciąż posiadasz dobrą historię kredytową, ale masz obawy, że dłuższa spłata zadłużeń, w sposób wyznaczony zgodnie z zawartymi umowami, okaże się niemożliwa.

Jak to możliwe, że kredyt konsolidacyjny oferuje niższą miesięczną ratę zadłużenia? Czy opłaca się połączyć kilka zobowiązań w jedno? Czy całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego będzie dla ciebie atrakcyjny? Jeśli to pytania, które powstrzymują cię przed skorzystaniem z konsolidacji, zachęcamy do dalszej lektury tego artykułu.

Kredyt konsolidacyjny - czym dokładnie jest ta oferta banku?

Polecamy
1
7,22%
RRSO
6,99%
Oprocentowanie
1.484,74 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
2827 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 9
2
6,24%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
1.452,28 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
872 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
3
8,77%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
1.536,43 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
398 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
4
9,22%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
1.551,50 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
979 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
5
9,76%
RRSO
7,11%
Oprocentowanie
1.488,99 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
403 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Choć już wiele razy czytałeś lub słyszałeś o kredycie konsolidacyjnym, wciąż masz wątoliwości, czym faktycznie jest ta usługa oferowana przez banki? Kredyt konsolidacyjny jest jedną z najbardziej wyróżniających się usług finansowych. To oferta, która zdecydowanie nie jest adresowana do każdego kredytobiorcy, co więcej, jeśli to twój pierwszy kredyt, konsolidacja nie będzie miała w twoim przypadku żadnego zastosowania. Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla usługobiorców, którzy są w trakcie spłaty przynajmniej dwóch różnych zadłużeń finansowych. Warto jednak pamiętać, że niemożliwa jest konsolidacja chwilówek, czy pożyczek na raty, które zostały zawarte między pożyczkobiorcą a parabankiem.

Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć inne zobowiązania, gwarantując niższą miesięczną ratę, która pozwoli dostosować spłatę zadłużenia do aktualnej sytuacji finansowej kredytobiorcy. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które od momentu zawarcia umowy wcześniejszych kredytów straciły część dochodów, czy muszą liczyć się z wyższymi wydatkami i nie są w stanie odpowiednio zagospodarować pieniędzy, mając na uwadze spłatę swoich kredytów.

Niższa rata dzięki wydłużeniu terminu spłaty

Kredyt konsolidacyjny pozwala obniżyć miesięczną ratę zobowiązań nawet o kilkaset złotych miesięcznie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które uważają, że suma rat kilku spłacanych jednocześnie zobowiązań jest zdecydowanie zbyt wysoka. Konsolidacja pozwala oszczędniej zarządzać miesięcznym budżetem, co okazuje się niezwykle ważne, gdy zdolność kredytowa kredytobiorcy obniża się ze względu na czynniki, na jakie klient banku nie ma wpływu. Decydując się na zobowiązania finansowe, trudno jest przewidzieć, jak przedstawiać się będzie sytuacja materialna kredytobiorcy po kilku miesiącach, czy latach od zawarcia umowy. Utrata pracy, problemy ze zdrowiem, powiększenie rodziny, niespodziewana przeprowadzka, czy konieczność wyremontowania mieszkania, każdy powód może okazać się tym decydującym, gdy zaczniesz zastanawiać się, czy jest jakikolwiek sposób, by obniżyć miesięczne opłaty.

Co pozwala cieszyć się niższymi miesięcznymi ratami? To dłuższy okres kredytowania gwarantuje oszczędności, których szukasz. Wydłużenie terminu spłaty pozwala swobodnie rozłożyć kredyt na mniejsze raty, dodatkowo zapewniają, że klient uzyska wyższą zdolność kredytową.

Wyższy koszt całkowity

Im dłużej spłacać będziesz zobowiązanie, tym wyższy będzie całkowity koszt zobowiązania. Pamiętaj, że dłuższy termin spłaty zawsze oznaczać będzie dla ciebie wyższą kwotę wpłaconą do banku w ramach spłaty odsetek za udzielenie zadłużenia. Czy trzeba się martwić, tym, że kredyt konsolidacyjny będzie droższy niż suma kredytów spłacanych osobno, zgodnie z pierwotnym harmonogramem spłaty? Dla klienta banku różnica będzie praktycznie nieodczuwalna, mając na uwadze to, że miesięczne raty konsolidacji będą dużo korzystniejsze.

Chcesz mieć pewność, że kredyt konsolidacyjny będzie dla ciebie ofertą maksymalnie atrakcyjną? Zachęcamy do sprawdzenia aktualnego rankingu kredytów konsolidacyjnych. To świetne narzędzie, które pomoże ci zaoszczędzić czas, a także pieniądze, gdyż z łatwością wybierzesz ofertą o najniższym RRSO, dzięki czemu całkowity koszt kredytu nie będzie dla ciebie żadnym problemem.

Jakie opłaty towarzyszą konsolidacji kredytów?

Kredyt konsolidacyjny jest usługą, która podobnie jak inne zobowiązania finansowe wiąże się z oprocentowaniem, prowizją, a często nawet opłatą przygotowawczą. Wielu kredytobiorców wybierając zadłużenie, skupia się wyłącznie na oprocentowaniu, jest to jednak poważny błąd, który może prowadzić do zawarcia umowy, która będzie mniej korzystna niż konkurencyjna oferta o niższym RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania.

Pamiętaj, że niskie oprocentowanie nominalne nie jest gwarancją atrakcyjnego zobowiązania, choć oczywiście, będzie miało znaczenie w obliczaniu całkowitego kosztu kredytu. Koszty pozaodsetkowe mogą okazać się jednak kluczowe, gdy dojdzie do porównania ofert banków, szczególnie teraz, gdy stopy procentowe NBP gwarantują rekordowo niskie wartości, dając okazję do zawarcia umowy bez zbędnych opłat.

Sprawdź nasz kalkulator kredytu konsolidacyjnego, a błyskawicznie obliczysz, ile kosztować cię będzie konsolidacja zadłużeń, a także, która z aktualnie dostępnych ofert pozwoli ci na skorzystanie z najkorzystniejszych warunków.

Czy warto skonsolidować zadłużenia?

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? Czy warto zdecydować się na zawarcie kolejnej umowy, a co ważniejsze narażać się na dodatkowe opłaty, które wynikać będą z zobowiązania rozłożonego w czasie? Często kredyt konsolidacyjny jest jedynym rozwiązaniem, które pomoże w regularnej spłacie zobowiązań, bez obawy o długi i negatywne wpisy w BIK, czy nawet znalezienie się na liście dłużników KRD. Trzeba jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny nie jest usługą oddłużającą, to oferta skierowana do klientów, którzy wciąż spełniają wszystkie warunki banku, co oznacza, że są osobami wiarygodnymi, a udzielenie zobowiązania nie wiąże się ze zbyt wysokim ryzykiem kredytowym.

Nie masz pewności, czy kredyt konsolidacyjny jest ofertą dla ciebie? Poświęć czas na porównanie dostępnych ofert, a także zapoznanie się z naszymi poradami, które dotyczą kredytów konsolidacyjnych. Z naszą pomocą dowiesz się m.in. czy możliwe jest skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego bez umowy o pracę, czym wyróżnia się kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty, a także czy możliwa jest konsolidacja innego kredytu konsolidacyjnego.

Podsumowanie

Kredyt konsolidacyjny nie jest ofertą bez wad, a co ważniejsze, nie jest to zadłużenie, które udzielane jest bez żadnych kosztów. Kredytobiorca decydujący się na zadłużenie tego typu musi mieć świadomość, że ceną dłuższego okresu spłaty, a także niższych miesięcznych rat, jest wyższy całkowity koszt zobowiązania.

Z naszą pomocą szybko poznasz aktualne oferty kredytów konsolidacyjnych, dzięki czemu z łatwością wybierzesz ofertę, która pozwoli ci cieszyć się atrakcyjnymi ratami, których nie będziesz odczuwać w comiesięcznym budżecie. Pamiętaj, że możesz wysłać wniosek o kredyt online, zapewniając sobie łatwy kontakt z bankiem, nie zobowiązując się do podpisania umowy. Będzie to świetna okazja do zadania pytań i uzyskania odpowiedzi, które pomogą ci zapoznać się pod każdym względem z wybraną usługą.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty konsolidacyjne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Czy kredyt konsolidacyjny dostępny jest wyłącznie dla osób, które mają stałe źródło dochodów? Czy banki są w stanie zaoferować konsolidację kredytów klientom bez umowy o pracę? Jak zatrudnienie...

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty

Kiedy konieczne jest zabezpieczenie spłaty kredytu konsolidacyjnego? Co może być zabezpieczeniem spłaty kredytu konsolidacyjnego? Czy możesz liczyć na inne warunki oferty, jeśli zdecydujesz się zabezpieczyć spłatę zadłużenia?

Zobacz więcej
Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Czy możliwa jest konsolidacja kredytu konsolidacyjnego? Czy decydując się na ponowną konsolidację musisz obawiać się wielu dodatkowych opłat? O czym musisz pamiętać, wnioskując o kredyt konsolidacyjny.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Jak wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny? Co z klientami, którzy szukają zadłużenia mimo długów? Czy kredyt konsolidacyjny faktycznie się opłaca? Przekonaj się, dlaczego zadłużenie tego typu tak szybko zyskuje na popularności.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe? Które z tych rozwiązań pomoże ci w trudnej sytuacji finansowej, gdy brakuje ci pieniędzy na spłatę kredytu, a nawet kilku zadłużeń? Sprawdź, co możesz zrobić, by uniknąć rosnącego długu.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny wymaga spełnienia przez klienta banku kilku warunków. Przekonaj się, co może spowodować, że twój wniosek o kredyt zostanie odrzucony.

Zobacz więcej