Sprawdź swój raport w BIK

Zaktualizowano: 02.02.2021 11:47
Opublikowano: 18.06.2019 09:08
Średnia ocena: 5,83/6 Głosów: 18

Interesujesz się zadłużeniami finansowymi, dostępnymi w bankach? Szukasz wsparcia w kryzysowej sytuacji i liczysz na dodatkową gotówkę bez obawy o wysoki koszt zobowiązania? Zanim złożysz wniosek o kredyt lub pożyczkę zwróć uwagę na swoje możliwości oraz historię kredytową. Banki udzielając kredytów, dokładnie weryfikują swoich usługobiorców, zarówno pod względem zdolności kredytowej, jak i historii kredytowej. W tym celu najczęściej wykorzystywany jest rejestr prowadzony przez BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej.

Każda osoba, która ma jakiekolwiek doświadczenie z kredytami lub pożyczkami, posiada stałe rachunki czy faktury, ma regularnie aktualizowane konto w BIK, gdzie dostępne są informacje związane z przebiegiem spłaty wszystkich zobowiązań.

Warto zatem zapoznać się z raportem BIK i przekonać się, czy twoja historia kredytowa nie jest obciążona negatywnymi wpisami. To pozwoli ci przekonać się, czy składając wniosek o kredyt, masz szansę na uzyskanie szybkiej zgody kredytowej.

Sprawdź swoją historię kredytową

Weryfikacja własnej historii kredytowej pozwoli ci zdobyć pewność, że możesz bez problemu skorzystać z zadłużenia finansowego, oferowanego przez bank. Śledząc regularnie raport BIK możesz także skutecznie uchronić się przed zalegającymi zadłużeniami o których nie pamiętasz, a także upewnić się, że nikt nie wyłudził zadłużenia finansowego na twoje dane osobowe. To szczególnie istotne, mając na uwadze coraz więcej odnotowanych przestępstw tego typu. Zgodnie z najnowszymi informacjami, w roku 2018 do wyłudzeń kredytów, z wykorzystaniem cudzej tożsamości doszło ponad 1000 razy, a łączna kwota tych zadłużeń wynosi aż 90,10 mln złotych.

Co możesz zyskać sprawdzając BIK?

Raport przygotowany przez Biuro Informacji Kredytowej pozwoli ci na sprawdzenie kilku istotnych informacji:

 • Zweryfikujesz dokładnie swoją historię kredytową.

 • Będziesz w stanie szybko określić, czy wniosek o kredyt zostanie pozytywnie rozpatrzony przez bank.

 • Przekonasz się, czy twoje dane nie zostały wykorzystane do wyłudzenia zobowiązania finansowego.

 • Dowiesz się jakie informacje są zawarte w raporcie BIK i czego dokładnie bank, weryfikujący cię jako klienta, będzie w stanie się dowiedzieć.

Jakie informacje zawiera raport Biura Informacji Kredytowej?

Czego dokładnie możesz oczekiwać od raportu sporządzonego przez BIK? Poniżej znajdziesz wyjaśnienia dotyczące raportu, dzięki czemu będziesz mieć pewność, na jakiej podstawie bank weryfikuje swoich potencjalnych klientów.

 • Adnotacja z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor - dostępne dane pozwalają potwierdzić, że nie masz żadnych zadłużeń w płatnościach rachunków lub faktur.

 • Podsumowanie spłacanych zadłużeń - w jednym miejscu znajdują się informacje o spłaconych zobowiązaniach oraz aktualnie spłacanych zadłużeniach. W raporcie odpowiednie zadłużenia wyróżnione są kolorami, zależnie od stanu spłaty pożyczki. Kolor zielony oznacza terminowe spłacanie rat, kolor żółty sygnalizuje opóźnienia w spłacie kredytu, a kolor czerwony oznacza, że zadłużenie nie jest spłacane.

 • Informacja o postępie w spłacie kredytu - w rejestrze sprawdzisz, ile rat zobowiązania zostało już spłaconych, a także ile jeszcze pozostało rat do pełnego uregulowania zobowiązania.

 • Ocena punktowa (scoring) - Wysoka ocena punktowa świadczy o małym ryzyku finansowym, jakiego podejmie się bank, udzielając zadłużenia kredytobiorcy. Na ocenę punktową bezpośredni wpływ mają: częstotliwość wnioskowania o kredyty, spłacalność zaciągniętych zadłużeń oraz ogólna aktywność związana z zobowiązaniami finansowymi.

Załóż konto w BIK i sprawdź swój raport

Pierwszym krokiem do sprawdzenia raportu w BIK jest założenie konta na stronie Biura Informacji Kredytowej. Trzeba pamiętać, że przy założeniu konta na portalu wymagane będzie podanie bardzo dokładnych danych, które pomogą zweryfikować tożsamość osoby, która chce skorzystać z portalu.

Po wypełnieniu wszystkich wymaganych okienek formularza należy oczekiwać na weryfikacyjny link wysłany na elektroniczną pocztę, podaną w procesie rejestracji. Po kliknięciu w link, zainteresowany otrzyma jeszcze 6 cyfrowe hasło, wysłane w formie wiadomość SMS, które pozwoli zalogować się do indywidualnego konta na stronie BIK.

O czym warto pamiętać, zakładając konto? Weryfikacja tożsamości przez Biuro Informacji Kredytowej jest wieloetapowa:

 • Wysłanie skanu dowodu lub innego dokumentu tożsamości podanego wcześniej w formularzu.

 • Osoba, która chce uzyskać dostęp do swojego raportu BIK, zobligowana jest do dokonania przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 złotego. Należy jednak pamiętać, że dane rachunku muszą zgadzać się z danymi wpisanymi we wniosku o założenie konta na stronie. Dodatkowo rachunek nie może być kontem firmowym.

 • Link weryfikacyjny wysłany na adres e-mail podany w formularzu.

 • Hasło w postaci 6 cyfrowego kodu, wysłanego dzięki wiadomości SMS na podany numer telefonu komórkowego.

Otrzymaj swój raport za darmo

Każdy użytkownik może otrzymać raport na swój temat całkowicie bezpłatnie co 6 miesięcy. Aby móc zapoznać się z danymi zgromadzonymi przez BIK, konieczne jest napisanie wiadomości z prośbą o wysłanie raportu. W ciągu 30 dni Biuro Informacji Kredytowej na profilu użytkownika udostępni plik, który można zapisać na dysku swojego komputera.

W raporcie, poza informacjami o swojej historii kredytowej, znajdziesz również dane dotyczące tego, jakie banki składały zapytania do Biura Informacji Kredytowej o udostępnienie raportu, który pozwoli wydać decyzję związaną z zadłużeniem.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj