× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Zaktualizowano: 07.01.2021 13:58
Opublikowano: 30.11.2020 15:10
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zdobycie pieniędzy na dowolny cel może okazać się jedyną możliwością, gdy twoja sytuacja finansowa w danym momencie będzie wymagała szybkiej pomocy. Decydując się na kredyt gotówkowy, musisz pamiętać o tym, że oferta zostanie przyznana dopiero po weryfikacji klienta, szczególnie teraz, w momencie pandemii. Czy możemy wskazać, jak przebiega scoring BIK, a także jaka punktacja pozwoli ci uzyskać zgodę na kredyt? W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji, które pomogą ci zdecydować, czy wypełnienie i wysłanie wniosku o kredyt będzie miało szansę zakończyć się zawarciem umowy.

Pamiętaj, że każdy bank może mieć własne kryteria związane z udzieleniem zadłużenia, a to oznacza, że warto rozważyć możliwość ubiegania się o kredyt przynajmniej w dwóch bankach, jednocześnie zwiększając swoją szansę na dostęp do dodatkowych pieniędzy. Gwarantujemy, że z naszą pomocą szybko wybierzesz kilka interesujących zadłużeń, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7578 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 18
2
10,07%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
164 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
3
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3786 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32297 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95
5
14,56%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
543,24 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
8300 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 24

Kredyt gotówkowy - pieniądze na dowolny cel

Kredyt gotówkowy w przeciwieństwie do innych kredytów gwarantuje dużą swobodę i co ważniejsze, pieniądze na całkowicie dowolny cel. Choć kredyty celowe gwarantują niższe oprocentowanie, a także mniejsze ryzyko kredytowe, to właśnie kredyt gotówkowy stał się jedną z najpopularniejszych ofert finansowych. W ciągu ostatnich miesięcy kredyt gotówkowy odnotował jednak znaczny spadek zainteresowania klientów banków, powodem jest bez wątpienia sytuacja wywołana epidemią i coraz większymi problemami z uzyskaniem zgody kredytowej. Kleinci banków dużo ostrożniej podchodzą do usług finansowych, a decydując się na kredyt gotówkowy, wybierają zadłużenia o dużo niższej wartości, niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Warto jednak pamiętać, że kredyt gotówkowy ma wiele zalet, których brakuje innym zobowiązaniom. Klient banku może całkowicie dowolnie rozdysponować uzyskane pieniądze, a zachęca do tego rekordowo niskie oprocentowanie stóp procentowych NBP. Czy w ofercie banków lub parabanków, można szukać podobnego zobowiązania? Alternatywą dla kredytu gotówkowego może być karta kredytowa lub chwilówka. Choć trzeba pamiętać, że każda z tych usług ma inne warunki, dzięki czemu to klient może zdecydować, która z usług jest mu bliższa. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich czegoś więcej, koniecznie sprawdź bazę naszych artykułów.

Czy kredyt gotówkowy wymaga mniej formalności niż innego rodzaju kredyty?

Banki chętnie reklamują kredyty gotówkowe, jako zadłużenia, które praktycznie nie wymagają żadnych formalności. Czy to prawda? Okazuje się, że nie do końca. Choć faktycznie możliwe jest wnioskowanie o kredyt online, a pieniądze mogą na koncie klienta pojawić się nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia podpisu na umowie, kredytobiorca będzie musiał dostarczyć do banku więcej dokumentów niż tylko wypełniony wniosek o kredyt.

Wniosek, skan dowodu osobistego, zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach lub wyciąg z konta bankowego, to podstawowe dokumenty, jakie wiążą się z zawarciem umowy kredytowej. Na mniej formalności mogą liczyć stali klienci banku, ale i oni muszą pamiętać o tym, że bank przed udzieleniem kredytu sprawdzi nie tylko ich zdolność kredytową, ale także historię kredytową.

Czy innego rodzaju kredyty wymagają większej liczby formalności? Zdecydowanie tak, świetnym przykładem będzie kredyt hipoteczny, który wymaga wielu dokumentów związanych z nieruchomością, a samo zdobycie kredytu wiąże się nawet z kilkoma tygodniami oczekiwania na decyzję banku. Pod tym względem trudno zaprzeczyć, że kredyt gotówkowy faktycznie jest jednym z najłatwiej dostępnych zadłużeń finansowych.

Scoring BIK - co ma wpływ na ocenę kredytobiorcy?

Scoring BIK to ocena punktowa potencjalnego kredytobiorcy, przeprowadzona przez Biuro Informacji Kredytowej. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK zostaje wykorzystany w momencie, gdy bank otrzymuje wniosek o kredyt?

Przede wszystkim scoring BIK ma za zadanie pomóc w ustaleniu, czy potencjalny klient, zgłaszając chęć zawarcia umowy z bankiem, jest osobą wiarygodną i w porównaniu do innych osób zadłużonych, skłonna będzie do spłaty zobowiązania terminowo, bez żadnych przeszkód.

Na scoring BIK wpływa kilka czynników, między innymi to, jak do tej pory prezentowała się historia kredytowa przyszłego kredytobiorcy. Biuro Informacji Kredytowej sprawdzi, z ilu zadłużeń do tej pory skorzystała osoba ubiegająca się o kredyt, a także jak przebiegła spłata zobowiązania.

Jeśli wszystkie twoje zadłużenia zostały spłacone w terminie, a ty nigdy nie miałeś problemu ze spłatą żadnego zobowiązania, otrzymasz większą liczbę punktów, co przybliży cię do zawarcia umowy kredytowej.

Scorign BIK - wymagana liczba punktów

Czy można wskazać, jaka jest minimalna liczba punktów, jaką klient banku musi uzyskać, by móc skutecznie ubiegać się o zobowiązanie finansowe? Okazuje się, że możemy przynajmniej orientacyjnie przyjąć, ilu punktów wymagać będą banki w przypadku kredytu gotówkowego lub innego zadłużenia, pamiętając, że niezależnie od rodzaju umowy, dla banku najważniejsze będzie obniżenie ryzyka kredytowego o tego, że klient nie będzie w stanie spłacić zaciągniętego zobowiązania. Jak możemy określić szanse klienta banku na kredyt na podstawie informacji o zdobytych punktach?

  • Klient, którego wynik wyniesie od 100 do 80 punktów, nie musi martwić się o odmowę banku w sprawie zadłużenia. Maksymalny wynik to 100 punktów, co oznacza, że w tym przedziale znajdują się klienci o najniższym ryzyku kredytowym.

  • Wynik od 79 do 60 punktów to również zadowalający wynik, w przypadku klienta, który będzie ubiegał się o kredyt gotówkowy. Trzeba jednak pamiętać, by dbać o terminową spłatę zadłużenia, gdyż nawet niewielkie opóźnienie w spłacie, które zostanie odnotowane w BIK, może przekreślić szansę na inne zobowiązanie finansowe.

  • Klient, który uzyska od 59 do 0 punktów, musi pogodzić się z tym, że bank ze względu na niską punktację nie będzie chciał ryzykować udzielenia zadłużenia. Wynik na takim poziomie oznacza, że historia kredytowa kredytobiorcy jest negatywna, a w trakcie spłaty innych zadłużeń doszło do opóźnień w spłacie, a nawet wciąż nieuregulowanych długów.

Skorzystaj z naszego rankingu kredytów gotówkowych

Już wiesz, że kredyt gotówkowy będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem, a dodatkowo masz pewność, że bank udzieli ci zadłużenia, gdyż masz świetną historię kredytową, a także wysoką zdolność kredytową? W takim razie warto poświęcić kilka minut na wybranie odpowiedniego zadłużenia, dzięki czemu nie tylko szybko podpiszesz umowę, ale także będziesz mieć pewność, że kredyt będzie atrakcyjny dla ciebie pod kątem wszystkich opłat i całkowitego kosztu zobowiązania. Jak to sprawdzić nie tracąc czasu? Rozwiązaniem będzie aktualny ranking kredytów gotówkowych, dostępny na naszej stronie.

Aby z niego skorzystać, wystarczy, że określisz kwotę kredytu, którego potrzebujesz, a także wyznaczysz termin spłaty, który uważasz za odpowiedni. Pamiętaj, by porównując dostępne oferty, zwrócić uwagę na RRSO kredytów gotówkowych.

Złóż wniosek o kredyt

Nie czekaj dłużej i złóż wniosek o kredyt online. Szybko porozmawiasz z konsultantem banku, który jeszcze raz przedstawi ci ofertę kredytu, tym razem dostosowaną już do twoich indywidualnych możliwości. Wysłanie wniosku nie zobowiązuje cię do zawarcia umowy, możesz zatem taką rozmowę potraktować tylko informacyjnie. Jak przebiega cały proces wnioskowania o kredyt gotówkowy online? Na naszej stronie możesz znaleźć obszerne poradniki, dzięki którym przekonasz się, jak zdobyć kredyt na dowolny cel w PKO Banku Polskim, Alior Banku, a także BNP Paribas. To doskonała okazja, by przekonać się, jakie pytania zada ci konsultant banku, dzięki czemu przygotujesz się do tego wcześniej i nic cię nie zaskoczy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Jaki wpływ na zdolność kredytową ma kredyt gotówkowy?
Kredyty gotówkowe 18.01.2021

Jaki wpływ na zdolność kredytową ma kredyt gotówkowy?

Spłacasz kredyt gotówkowy, ale chętnie ponownie skorzystasz z zadłużenia dostępnego w banku? Czy wciąż spłacany kredyt będzie miał duży wpływ na wysokość twojej zdolności kredytowej? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na...

Zobacz więcej
Czy kredyt gotówkowy to oferta dla ciebie? Kto skorzysta z zawarciu umowy kredytowej?
Kredyty gotówkowe 11.01.2021

Czy kredyt gotówkowy to oferta dla ciebie? Kto skorzysta z zawarciu umowy kredytowej?

Czy kredyt gotówkowy jest ofertą dla każdego? Czy kredyt gotówkowy dla małżeństwa będzie różnił się od tego udzielonego singlowi? Czy emeryci i renciści mogą liczyć na zgodę kredytową starając się o zobowiązanie...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel
Kredyty gotówkowe 04.01.2021

Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel

Czy decydując się na kredyt gotówkowy, możesz liczyć na wakacje kredytowe, lub możliwość zawieszenia spłaty, jeśli zajdzie taka potrzeba? Okazuje się, że nie jest to standardowa usługa w ramach zadłużenia.

Zobacz więcej
Zakupy na raty czy kredyt gotówkowy?
Kredyty gotówkowe 21.12.2020

Zakupy na raty czy kredyt gotówkowy?

Dlaczego kredyt ratalny jest tak chętnie wybierany przez klientów? Powodem mogą być bardzo atrakcyjne warunki, łatwy dostęp do oferty, minimum formalności, a także liczne promocje, które zapewniają brak dodatkowych opłat.

Zobacz więcej
Szybka pożyczka gotówkowa na 50 dni
Chwilówki 17.12.2020

Szybka pożyczka gotówkowa na 50 dni

Martwisz się, że 30-dniowy termin spłaty chwilówki nie jest dla ciebie? Firmy pożyczkowe są w stanie zaoferować ci także nieco dłuższy termin spłaty. Być może wydłużenie okresu spłaty do 50 dni pozwoli ci uregulować...

Zobacz więcej
Najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia
Kredyty gotówkowe 15.12.2020

Najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia

Chcesz mieć pewność, że wybierzesz najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia? Koniecznie sprawdź, jakie oferty możemy polecić, a także przekonaj się, czego możesz się spodziewać po ofertach banków,...

Zobacz więcej