Kredyty gotówkowe 7 min. czytania

Kredyt 10 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Zaktualizowano: 2023-10-20 11:34
Opublikowano: 2020-01-21 14:05
Średnia ocena: 5,66/6 Głosów: 32
Kredyt 10 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Kredyt na 10 tys. zł pozwala spełnić wiele potrzeb konsumpcyjnych, przez co jest bardzo popularny wśród klientów banków. Instytucje finansowe oferują bogaty wybór produktów, które nie wymagają spełniania wielu formalności. Interesuje Cię pożyczka na 10 tys. zł? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel?

W ubiegłym roku kredyty gotówkowe cieszyły się dużym zainteresowaniem Polaków. Według danych BIK w 2022 roku banki i SKOK-i udzieliły kredytów gotówkowych na kwotę prawie 65 mld zł.

Z analiz Biura wynika również, że o ponad 10% w porównaniu z 2021 rokiem wzrosła sprzedaży kredytów na kwoty do kilku tysięcy złotych. Chcesz uzyskać najlepszy kredyt do 10 tys. zł? Sprawdź, czym należy się kierować przy wyborze oferty!

Kredyt na 10 tys. złotych – najważniejsze informacje

Kredyt na 10 tysięcy zł pozwala zrealizować różne cele – od remontu mieszkania, przez zakup samochodu czy wycieczkę zagraniczną, aż po sfinansowanie kosztów leczenia. Jakie produkty finansowe mogą nam zapewnić środki na spełnienie potrzeb konsumpcyjnych. Klient, który chce pozyskać dodatkową gotówkę, może złożyć wniosek o:

 • kredyt gotówkowy – 10 tys. zł, które uzyskamy w ramach kredytu, można przeznaczyć na dowolny cel. Bank nie weryfikuje tego, w jaki sposób wykorzystaliśmy środki, nie trzeba zatem przedstawiać faktur czy rachunków.
 • kredyt samochodowy – kwota 10 tys. zł nie jest imponująca, ale pozwoli kupić używane, kilkunastoletnie auto, np. niezbędne do dojazdów do pracy. Kredyt samochodowy jest zobowiązaniem celowym, co oznacza, że środki otrzymane w jego ramach możemy przeznaczyć wyłącznie na wskazany w umowie cel.
 • pożyczkę pozabankową – instytucje pozabankowe oferują bogaty wybór chwilówek na kwotę do 10 tys. zł. Pożyczki można spłacić jednorazowo lub rozłożyć na raty.
 • kartę kredytową – żeby uzyskać kartę z limitem 10 tys. zł, trzeba przejść procedurę weryfikacyjną i wykazać odpowiednią zdolność kredytową.

Kto może ubiegać się o kredyt na 10 tys. zł?

Osoba, która chce złożyć wniosek o pożyczkę 10 tys. na raty, powinna posiadać stały dochód, który umożliwi spłatę zobowiązania w terminie. Klient musi też mieć:

 • ukończone 18 lat,
 • pełną zdolność do czynności prawnych,
 • zdolność kredytową,
 • pozytywną historię w BIK,
 • brak zadłużeń na koncie,
 • odpowiedni wiek,
 • stały adres zamieszkania w Polsce,
 • polskie obywatelstwo,
 • osobiste konto bankowe,
 • aktywny numer telefonu.

Oprócz tego ważna jest wysokość miesięcznych dochodów oraz stałe wydatki ponoszone w związku z prowadzeniem gospodarstwa domowego.

To podstawowe wymagania, jakie mają wobec klientów zarówno banki, jak i firmy z sektora pozabankowego, które mają w swojej ofercie również pożyczki na 10 tys. dla zadłużonych. Przy sprawdzaniu wniosku na kredyt 10 tys. bez BIK liczą się również stałe zobowiązania, takie jak raty innych kredytów.

Warto wiedzieć: Co grozi za opóźnienie w spłacie kredytu?

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt na 10 tys. zł?

Interesuje Cię pożyczka do 10 tys. zł? Sprawdziliśmy, jakie zarobki pozwalają na otrzymanie pozytywnej decyzji ze strony banku. Czy osoba zarabiająca najniższą krajową jest w stanie uzyskać kredyt na taką sumę?

Przykład:

Na potrzeby naszej kalkulacji przyjęliśmy, że klient otrzymuje wynagrodzenie w kwocie 2 700 zł netto, a jego miesięczne opłaty na utrzymanie gospodarstwa domowego wynoszą 500 zł. Nie posiada innych kredytów. Jeśli złoży wniosek o kredyt w kwocie 10 tys. zł z okresem kredytowania na 12 miesięcy, to jego maksymalna zdolność kredytowa będzie wynosić 15 320 zł.

Ile kosztuje kredyt 10 tys. zł?

Na całkowity koszt kredytu na 10 tys. zł składa się wiele czynników, do których należy m.in. oprocentowanie, prowizja banku czy dodatkowe ubezpieczenie. Zaciągasz kredyt 10 tys. zł i zastanawiasz się, ile trzeba oddać? W jakim banku koszty będą najniższe?

Poniżej przedstawiliśmy koszt zobowiązań przy okresie kredytowania na 12 miesięcy.

 • kredyt 10 tys. zł w Santander Consumer Bank – bank oferuje Mistrzowski Kredyt Gotówkowy, którego całkowity koszt wynosi 972,49 zł.
 • PKO BP – kredyt 10 tys. zł wiąże się z kosztem w wysokości 515,88 zł.
 • Alior Bank – koszt kredytu wynosi 544,33 zł.
 • Bank Pekao S.A. – całkowity koszt zobowiązania wynosi 653,38 zł.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki jest koszt kredytu gotówkowego 10 tys. w innym banku, np. ING, sprawdź kalkulator dostępny online.

To może Cię zainteresować: Kredyt gotówkowy z najniższą krajową. Na jaką sumę możemy liczyć?

Kredyt na 10 tys. zł – jaka rata?

Chcesz zaciągnąć najtańszy kredyt do 10 tys. zł? Pamiętaj o tym, że koszt kredytu będzie się różnił w zależności od okresu kredytowania. Z reguły im dłuższy czas spłaty zobowiązania, tym większe koszty dodatkowe.

W tabeli przedstawiamy symulację kosztów kredytu 10 tys. zł. w Alior Banku. Jaka rata będzie najkorzystniejsza?

Rata

Oprocentowanie

RRSO

Całkowity koszt

kredyt 10 tys. na 1 rok (12 m-cy)

878,69 zł

9,90%

10,36%

544,33 zł

kredyt 10 tys. na 2 lata (24 m-ce)

460,99 zł

9,90%

10,36%

1063,71 zł

kredyt 10 tys. na 3 lata (36 m-cy)

322,20 zł

9,90%

10,36%

1599,30 zł

kredyt 10 tys. na 5 lat (60 m-cy)

221,94 zł

11,90%

12,57%

3316,37 zł

Jak wynika z tabeli, im dłuższy okres spłaty kredytu, tym niższa rata, jednak wyższy koszt zobowiązania.

Sprawdź koniecznie: Kredyt 5 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Jakie dokumenty przygotować starając się o kredyt 10 000 zł?

Przy składaniu wniosku o kredyt do 10 tys. zł konieczne jest dołączenie dokumentów potwierdzających tożsamość klienta oraz wysokość uzyskiwanych dochodów. Z reguły

wymagane są następujące dokumenty:

 • ważny dowód osobisty,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach od pracodawcy,
 • wyciąg z konta bankowego, np. za ostatnie 3 miesiące,
 • deklaracja PIT za poprzedni rok podatkowy,
 • zaświadczenie z ZUS o przyznaniu świadczenia (np. emerytury lub renty),
 • wyciąg z księgi przychodów i rozchodów.

Niektóre banki mają w swojej ofercie kredyt 10 tys. zł bez zaświadczeń – jest to jednak produkt dla stałych klientów, którzy posiadają w danym banku osobiste konto, na które wpływa wynagrodzenie. Z kolei instytucje pozabankowe oferują kredyt do 10 tys. zł na dowód.

Sprawdź koniecznie: Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy – oferta i warunki kredytu gotówkowego dla osób pracujących na podstawie umowy na czas określony

Jak wziąć kredyt na 10 tys. zł?

Chcesz uzyskać kredyt 10 tys. zł online? Bankowość elektroniczna umożliwia złożenie wniosku i uzyskanie dodatkowych środków bez wychodzenia z domu. Co należy zrobić?

 1. zarejestruj się na stronie internetowej banku, a następnie zaloguj na swoje konto,
 2. wybierz parametry pożyczki – kwotę i okres kredytowania,
 3. wypełnij wniosek o kredyt – podaj dane z dowodu osobistego, uzupełnij informacje o dochodach, stałych zobowiązaniach, liczbie osób na utrzymaniu, numerze rachunku bankowego itd. Pamiętaj, żeby podać prawdziwe, aktualne dane,
 4. dołącz wymagane dokumenty, np. wyciąg z konta,
 5. zatwierdź wniosek i czekaj na decyzję – bank poinformuje Cię o decyzji kredytowej niezwłocznie po rozpatrzeniu wniosku i dokonaniu weryfikacji. Środki na Twoim koncie mogą być nawet kilkanaście minut później.

Sprawdź gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy!

Czy warto wziąć kredyt na 10 000 zł?

Pożyczka na 10 tys. zł umożliwia realizację wielu potrzeb konsumpcyjnych. Środki można przeznaczyć na wyjazd zagraniczny, zakup wymarzonego sprzętu elektronicznego, naprawę samochodu czy remont mieszkania.

Pamiętajmy jednak o tym, że każde zobowiązanie wiąże się z ryzykiem, dlatego, zanim podejmiemy decyzję o podpisaniu umowy, sprawdźmy parametry kredytu i dokładnie zapoznajmy się z umową.

Jeśli interesuje nas kredyt do 10 tys. pozabankowy, to zweryfikujmy również podmiot, z którego usług chcemy skorzystać. Dzięki zachowaniu ostrożności, można uniknąć wielu kłopotów. 

Nie przegap: 

Dowiedz się, ile wynosi maksymalny wiek kredytobiorcy przy kredycie gotówkowym. Do jakiego wieku można wziąć kredyt?

Kredyt 60 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Kredyt 30 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Kredyt 3 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Komentarze

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy z najniższą krajową {{year}}

Kredyt gotówkowy z najniższą krajową 2024. Gdzie i ile można pożyczyć?

...r. Rosnąca pensja minimalna przekłada się na wyższe szanse na kredyt gotówkowy. Banki, weryfikując zdolność kredytową klientów, analizują...

...najniższa krajowa pozwala na uzyskanie kredytu gotówkowego? Ostatnie podwyżki płacy minimalnej powodują, że rośnie...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy?

Gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy? czerwiec 2024

...takie zobowiązanie: Zastanawiasz się, gdzie wziąć najtańszy kredyt gotówkowy na rynku? Najlepiej porównaj oferty i na tej podstawie wytypuj...

...najtańszy kredyt gotówkowy, wykorzystaj ranking lub kalkulator kredytu gotówkowego, które zbierają i prezentują oferty wielu banków w jednym...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Na czym polega kredyt na leczenie?

Kredyt na leczenie. Czy opłaca się wziąć kredyt medyczny?

...pieniędzy do ręki, tylko kredytodawca uiszcza pełną kwotę za leczenie do kliniki czy prywatnego gabinetu lekarskiego, a Ty spłacasz dług ratalnie. Swobodę pokrycia kosztów leczenia zapewni Ci kredyt gotówkowy. Na rynku finansowym prócz tego dostępne są kredyty ratalne na leczenie. W takich przypadkach bank współpracuje z daną kliniką, a także pożyczki medyczne oferowane przez firmy zaliczane do...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Pensja na już ING

Na czym polega oferta Pensja na już w ING Banku Śląskim?

...limit z „Pensją na już” w ING. Sprawdź: Gdzie starać się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach?  Zanim złożysz wniosek o limit...

...limit zadłużenia w koncie ING? Podobnie jak w przypadku popularnej chwilówki, która ma załatać tymczasową dziurę w Twoim domowym budżecie...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Najczęściej przyznawane chwilówki {{year}}. Gdzie złożyć wniosek?
24.05.2024

Najczęściej przyznawane chwilówki 2024. Gdzie złożyć wniosek?

...bardziej interesuje Cię kredyt niż chwilówka, sprawdź ranking kredytów gotówkowych, dzięki któremu dobierzesz dla siebie najlepszą, możliwą...

...nie sprawdzają BIK, a więc gdzie czeka na Ciebie gwarantowana chwilówka. Poniżej zostały wyłonione 3 firmy, które oferują pożyczkę...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

...kredytowej. W jakim banku w Niemczech najłatwiej dostać kredyt gotówkowy? W Sparkasse uzyskanie pożyczki może być wyjątkowo proste...

...i oceny zdolności kredytowej klienta. Jakie jest oprocentowanie kredytu gotówkowego w Niemczech? Oprocentowanie efektywne roczne (APR) dla kredytów...

Zobacz więcej
9 min. czytania