Kredyty gotówkowe 7 min. czytania

Kredyt 10 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Zaktualizowano: 2023-05-25 12:37
Opublikowano: 2020-01-21 14:05
Średnia ocena: 5,81/6 Głosów: 31
Kredyt 10 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Kredyt na 10 tys. zł pozwala spełnić wiele potrzeb konsumpcyjnych, przez co jest bardzo popularny wśród klientów banków. Instytucje finansowe oferują bogaty wybór produktów, które nie wymagają spełniania wielu formalności. Interesuje Cię pożyczka na 10 tys. zł? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel?

W ubiegłym roku kredyty gotówkowe cieszyły się dużym zainteresowaniem Polaków. Według danych BIK w 2022 roku banki i SKOK-i udzieliły kredytów gotówkowych na kwotę prawie 65 mld zł.

Z analiz Biura wynika również, że o ponad 10% w porównaniu z 2021 rokiem wzrosła sprzedaży kredytów na kwoty do kilku tysięcy złotych. Chcesz uzyskać najlepszy kredyt do 10 tys. zł? Sprawdź, czym należy się kierować przy wyborze oferty!

Kredyt na 10 tys. złotych – najważniejsze informacje

Kredyt na 10 tysięcy zł pozwala zrealizować różne cele – od remontu mieszkania, przez zakup samochodu czy wycieczkę zagraniczną, aż po sfinansowanie kosztów leczenia. Jakie produkty finansowe mogą nam zapewnić środki na spełnienie potrzeb konsumpcyjnych. Klient, który chce pozyskać dodatkową gotówkę, może złożyć wniosek o:

 • kredyt gotówkowy – 10 tys. zł, które uzyskamy w ramach kredytu, można przeznaczyć na dowolny cel. Bank nie weryfikuje tego, w jaki sposób wykorzystaliśmy środki, nie trzeba zatem przedstawiać faktur czy rachunków.
 • kredyt samochodowy – kwota 10 tys. zł nie jest imponująca, ale pozwoli kupić używane, kilkunastoletnie auto, np. niezbędne do dojazdów do pracy. Kredyt samochodowy jest zobowiązaniem celowym, co oznacza, że środki otrzymane w jego ramach możemy przeznaczyć wyłącznie na wskazany w umowie cel.
 • pożyczkę pozabankową – instytucje pozabankowe oferują bogaty wybór chwilówek na kwotę do 10 tys. zł. Pożyczki można spłacić jednorazowo lub rozłożyć na raty.
 • kartę kredytową – żeby uzyskać kartę z limitem 10 tys. zł, trzeba przejść procedurę weryfikacyjną i wykazać odpowiednią zdolność kredytową.

Kto może ubiegać się o kredyt na 10 tys. zł?

Osoba, która chce złożyć wniosek o pożyczkę 10 tys. na raty, powinna posiadać stały dochód, który umożliwi spłatę zobowiązania w terminie. Klient musi też mieć:

 • ukończone 18 lat,
 • pełną zdolność do czynności prawnych,
 • zdolność kredytową,
 • pozytywną historię w BIK,
 • brak zadłużeń na koncie,
 • odpowiedni wiek,
 • stały adres zamieszkania w Polsce,
 • polskie obywatelstwo,
 • osobiste konto bankowe,
 • aktywny numer telefonu.

Oprócz tego ważna jest wysokość miesięcznych dochodów oraz stałe wydatki ponoszone w związku z prowadzeniem gospodarstwa domowego.

To podstawowe wymagania, jakie mają wobec klientów zarówno banki, jak i firmy z sektora pozabankowego, które mają w swojej ofercie również pożyczki na 10 tys. dla zadłużonych. Przy sprawdzaniu wniosku na kredyt 10 tys. bez BIK liczą się również stałe zobowiązania, takie jak raty innych kredytów.

Warto wiedzieć: Co grozi za opóźnienie w spłacie kredytu?

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt na 10 tys. zł?

Interesuje Cię pożyczka do 10 tys. zł? Sprawdziliśmy, jakie zarobki pozwalają na otrzymanie pozytywnej decyzji ze strony banku. Czy osoba zarabiająca najniższą krajową jest w stanie uzyskać kredyt na taką sumę?

Przykład:

Na potrzeby naszej kalkulacji przyjęliśmy, że klient otrzymuje wynagrodzenie w kwocie 2 700 zł netto, a jego miesięczne opłaty na utrzymanie gospodarstwa domowego wynoszą 500 zł. Nie posiada innych kredytów. Jeśli złoży wniosek o kredyt w kwocie 10 tys. zł z okresem kredytowania na 12 miesięcy, to jego maksymalna zdolność kredytowa będzie wynosić 15 320 zł.

Ile kosztuje kredyt 10 tys. zł?

Na całkowity koszt kredytu na 10 tys. zł składa się wiele czynników, do których należy m.in. oprocentowanie, prowizja banku czy dodatkowe ubezpieczenie. Zaciągasz kredyt 10 tys. zł i zastanawiasz się, ile trzeba oddać? W jakim banku koszty będą najniższe?

Poniżej przedstawiliśmy koszt zobowiązań przy okresie kredytowania na 12 miesięcy.

 • kredyt 10 tys. zł w Santander Consumer Bank – bank oferuje Mistrzowski Kredyt Gotówkowy, którego całkowity koszt wynosi 972,49 zł.
 • PKO BP – kredyt 10 tys. zł wiąże się z kosztem w wysokości 515,88 zł.
 • Alior Bank – koszt kredytu wynosi 544,33 zł.
 • Bank Pekao S.A. – całkowity koszt zobowiązania wynosi 653,38 zł.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki jest koszt kredytu gotówkowego 10 tys. w innym banku, np. ING, sprawdź kalkulator dostępny online.

To może Cię zainteresować: Kredyt gotówkowy z najniższą krajową. Na jaką sumę możemy liczyć?

Kredyt na 10 tys. zł – jaka rata?

Chcesz zaciągnąć najtańszy kredyt do 10 tys. zł? Pamiętaj o tym, że koszt kredytu będzie się różnił w zależności od okresu kredytowania. Z reguły im dłuższy czas spłaty zobowiązania, tym większe koszty dodatkowe.

W tabeli przedstawiamy symulację kosztów kredytu 10 tys. zł. w Alior Banku. Jaka rata będzie najkorzystniejsza?

Rata

Oprocentowanie

RRSO

Całkowity koszt

kredyt 10 tys. na 1 rok (12 m-cy)

878,69 zł

9,90%

10,36%

544,33 zł

kredyt 10 tys. na 2 lata (24 m-ce)

460,99 zł

9,90%

10,36%

1063,71 zł

kredyt 10 tys. na 3 lata (36 m-cy)

322,20 zł

9,90%

10,36%

1599,30 zł

kredyt 10 tys. na 5 lat (60 m-cy)

221,94 zł

11,90%

12,57%

3316,37 zł

Jak wynika z tabeli, im dłuższy okres spłaty kredytu, tym niższa rata, jednak wyższy koszt zobowiązania.

Sprawdź koniecznie: Kredyt 5 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Jakie dokumenty przygotować starając się o kredyt 10 000 zł?

Przy składaniu wniosku o kredyt do 10 tys. zł konieczne jest dołączenie dokumentów potwierdzających tożsamość klienta oraz wysokość uzyskiwanych dochodów. Z reguły

wymagane są następujące dokumenty:

 • ważny dowód osobisty,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach od pracodawcy,
 • wyciąg z konta bankowego, np. za ostatnie 3 miesiące,
 • deklaracja PIT za poprzedni rok podatkowy,
 • zaświadczenie z ZUS o przyznaniu świadczenia (np. emerytury lub renty),
 • wyciąg z księgi przychodów i rozchodów.

Niektóre banki mają w swojej ofercie kredyt 10 tys. zł bez zaświadczeń – jest to jednak produkt dla stałych klientów, którzy posiadają w danym banku osobiste konto, na które wpływa wynagrodzenie. Z kolei instytucje pozabankowe oferują kredyt do 10 tys. zł na dowód.

Sprawdź koniecznie: Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy – oferta i warunki kredytu gotówkowego dla osób pracujących na podstawie umowy na czas określony

Jak wziąć kredyt na 10 tys. zł?

Chcesz uzyskać kredyt 10 tys. zł online? Bankowość elektroniczna umożliwia złożenie wniosku i uzyskanie dodatkowych środków bez wychodzenia z domu. Co należy zrobić?

 1. zarejestruj się na stronie internetowej banku, a następnie zaloguj na swoje konto,
 2. wybierz parametry pożyczki – kwotę i okres kredytowania,
 3. wypełnij wniosek o kredyt – podaj dane z dowodu osobistego, uzupełnij informacje o dochodach, stałych zobowiązaniach, liczbie osób na utrzymaniu, numerze rachunku bankowego itd. Pamiętaj, żeby podać prawdziwe, aktualne dane,
 4. dołącz wymagane dokumenty, np. wyciąg z konta,
 5. zatwierdź wniosek i czekaj na decyzję – bank poinformuje Cię o decyzji kredytowej niezwłocznie po rozpatrzeniu wniosku i dokonaniu weryfikacji. Środki na Twoim koncie mogą być nawet kilkanaście minut później.

Czy warto wziąć kredyt na 10 000 zł?

Pożyczka na 10 tys. zł umożliwia realizację wielu potrzeb konsumpcyjnych. Środki można przeznaczyć na wyjazd zagraniczny, zakup wymarzonego sprzętu elektronicznego, naprawę samochodu czy remont mieszkania.

Pamiętajmy jednak o tym, że każde zobowiązanie wiąże się z ryzykiem, dlatego, zanim podejmiemy decyzję o podpisaniu umowy, sprawdźmy parametry kredytu i dokładnie zapoznajmy się z umową.

Jeśli interesuje nas kredyt do 10 tys. pozabankowy, to zweryfikujmy również podmiot, z którego usług chcemy skorzystać. Dzięki zachowaniu ostrożności, można uniknąć wielu kłopotów. 

Nie przegap: 

Dowiedz się, ile wynosi maksymalny wiek kredytobiorcy przy kredycie gotówkowym. Do jakiego wieku można wziąć kredyt?

Kredyt 60 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Kredyt 30 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Komentarze

Powiązane artykuły

Kredyt 70 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków
29.05.2023

Kredyt 70 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...odpowiemy też na pytanie, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy. Kredyt na 70 tys. zł może przybierać różne formy. Wiele...

...zobowiązaniami finansowymi. Warto przeczytać: Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego są wymagane przed zawarciem umowy z bankiem? Jakie zarobki musisz...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Kredyt 5 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków
25.05.2023

Kredyt 5 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...pilnie dodatkowych środków? W takich chwilach wiele osób udaje się do banku po kredyt gotówkowy. Nie wiąże się on z dużą liczbą formalności, a przy tym dostać go można nawet online i to w 15 minut. Tylko którą ofertę wybrać? Na to pytanie odpowie ranking kredytów gotówkowych...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Kredyt 15 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków
23.05.2023

Kredyt 15 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...sprawdź koniecznie: Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać kredyt gotówkowy? Ile właściwie musisz zarabiać, aby dostać kredyt 15 tys. zł?...

...na względzie, że nie możesz dowolnie modyfikować okresu spłaty kredytu gotówkowego. Wynosi on maksymalnie 10 lat, czyli 120 rat. Kredyt 15 tys. na 10...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt 250 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków
22.05.2023

Kredyt 250 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...zobowiązanie długoterminowe. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy w takiej wysokości? Jakie warunki należy spełnić, żeby uzyskać...

...w takiej wysokości? Jakie warunki należy spełnić, żeby uzyskać kredyt hipoteczny? Osoby, które zastanawiają się, jak dostać kredyt 250 tys. zł...

Zobacz więcej
9 min. czytania
wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego i hipotecznego
19.05.2023

Na czym polega wcześniejsza spłata kredytu? Ile można zaoszczędzić spłacając wcześniej kredyt?

...spłata jest możliwa bez względu na to, czy masz kredyt gotówkowy, czy kredyt hipoteczny. Wcześniej warto jednak skontaktować...

...którzy jeszcze kilka lat temu zaciągnęli kredyt hipoteczny, mogą mieć obecnie problem ze spłatą zobowiązań. Dotyczy to...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Kredyt 30 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków
18.05.2023

Kredyt 30 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...przez co uzyskanie dodatkowych środków na dowolny cel jest bardzo proste. Wystarczy spełnić kilka warunków, między innymi posiadać stały dochód. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy w wysokości 30 tys. zł? Z jakiej oferty najlepiej skorzystać? Żeby otrzymać kredyt do 30 tys. zł, trzeba wykazać, że będzie się w stanie spłacić dług w terminie określonym w umowie...

Zobacz więcej
8 min. czytania