Kredyty gotówkowe 6 min. czytania

Czy banki w Polsce oferują kredyty gotówkowe ze stałym oprocentowaniem? Ile kosztuje kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

Zaktualizowano: 2023-05-08 10:46
Opublikowano: 2022-05-18 08:36
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 1
Czy banki oferują kredyty gotówkowe ze stałym oprocentowaniem?

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem to gwarancja niezmienności raty. Dzięki temu kredytobiorcy mogą staranie zaplanować domowy budżet bez obaw o zmieniające się wciąż stopy procentowe. Sprawdź, na jakich warunkach udzielany jest kredyt ze stałym oprocentowaniem i w jakim banku znaleźć najlepszą ofertę.

Wiele osób, które marzą o wspaniałych wakacjach, nowym samochodzie czy remoncie w domu, sięga właśnie po kredyt gotówkowy. Finansowanie udzielone na dowolny cel sprawia, że nie musimy przedstawiać bankowi żadnych dokumentów, które potwierdzą sposób wykorzystania otrzymanych środków. Aktualna sytuacja spowodowana inflacją oraz wzrostem stóp procentowych sprawiła, że wielu z nas zaczęło poważnie zastanawiać się nad odłożeniem realizacji swoich planów na później. Z obawy przed zmieniającymi się kosztami kredytu, można jednak wybrać bezpieczniejszą opcję i sięgnąć po finansowanie ze stałym oprocentowaniem.

Czy banki oferują kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

Mogłoby się wydawać, że oferty kredytów gotówkowych ze stałym oprocentowaniem w 2022 roku to pozycja obowiązkowa w ofercie każdego banku. Niestety znalezienie takiej propozycji to nie prosta sprawa, ponieważ wiele instytucji udziela swoich zobowiązań jedynie ze zmiennym oprocentowaniem lub też okresowo stałym. Co to oznacza? Kredyt konsumencki ze stałym oprocentowaniem sprawia, że kredytobiorca ma zapewnioną stałą ratę przez cały okres kredytowania np. 5,10 czy 15 lat. Oferty z okresowo stałym oprocentowaniem sprawiają, że gwarancja ta funkcjonuje jedynie przez kilkanaście miesięcy, a następnie bank dokonuje ponownego przeliczenia oprocentowania kredytu.

Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy kredyt gotówkowy ma stałe oprocentowanie, ponieważ każda oferta może być inna. Pewne jest to, że można znaleźć taką ofertę wśród banków, należy jednak dobrze poszukać. 

To może Cię zainteresować: W jakim banku złożyć wniosek o kredyt na dowód osobisty? Ile pieniędzy można pożyczyć na dowód?

Czy w trakcie umowy można przejść na stałe oprocentowanie kredytu?

Najczęściej na stałe lub zmienne oprocentowanie decydujemy się w momencie podpisywania umowy kredytowej. Czasami jednak zobowiązanie spłacamy przez długie lata, a przez ten czas sytuacja ekonomiczna w kraju może się diametralnie zmienić. W takim razie czy można zmienić oprocentowanie kredytu ze zmiennego na stałe w czasie trwania umowy?

To zależy od banku, ale najczęściej jest to możliwe. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w wybranej placówce. Doradca dokładnie opowie jak przejść na oprocentowanie stałe i z jakimi obowiązkami się to wiąże oraz przedstawi Ci nowy harmonogram spłaty.

Warunki kredytu gotówkowego ze stałym oprocentowaniem

Kredyt gotówkowy może opiewać na różne kwoty, jednak to nie oznacza, że przyszły kredytobiorca może zdecydować się na oprocentowanie stałe w każdym przypadku. Banki, nawet jeśli udzielają finansowań na wysokie kwoty, to okres spłaty w tym wypadku nie jest tak długi, jak w przypadku oprocentowania zmiennego. Klienci banków najczęściej muszą spłacić całe zobowiązanie w ciągu maksymalnie 5 lat.

Kliknij i sprawdź: Gdzie wziąć kredyt o wartości 20 tys. złotych? Ile wynosi rata kredytu 20 tys. złotych?

Ile kosztuje kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

Wiele osób twierdzi, że jedną z głównych wad kredytów z oprocentowaniem stałym jest często wyższy koszt całego zobowiązania. Po części jest to prawda, ponieważ stała rata uzyskana jest poprzez wyższe oprocentowanie. Jednak nie jest to takie oczywiste, zwłaszcza w czasie ciągle zmieniających się stóp procentowych. Klienci, którzy zdecydowali się przejść na stałe oprocentowanie na początku tego roku, już w połowie 2022 roku mogli przekonać się o tym, jak dużo w związku z tym udało im się zaoszczędzić.

Gdzie złożyć wniosek o kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

Ciągle zmieniająca się oferta banków, sprawia, że trudno samodzielnie wybrać najlepszą ofertę. Aby ułatwić Ci poszukiwania, udostępniamy listę banków, które udzielają kredytów ze stałym oprocentowaniem.

Gdzie kredyt ze stałym oprocentowaniem? Oto nasza propozycja.

Bank

Wysokość stopy dla przykładu reprezentatywnego

Okres spłaty

Maksymalna kwota

Kredyt gotówkowy ING stałe oprocentowanie

od 9,74% do 10,24%

do 3 lat

200 tys. złotych

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem Alior Bank

8,69%

od 3 do 5 lat

70 tys. złotych

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem BNP Paribas

10,59%

do 10 lat

200 tys. złotych

Większość banków, które decydują się udzielić klientom kredytu na dużą kwotę ze stałą stopą, wymaga szybkiego zwrotu pożyczki. Wyjątek stanowi BNP, który dał wnioskującym możliwość rozłożenia długu nawet na 120 miesięcy, czyli 10 lat. Oferty kredytu gotówkowego ze stałym oprocentowaniem nie znajdziemy jednak w mBanku. Aktualnie bank udziela zobowiązań z oprocentowaniem zmiennym wynoszącym 11,99%. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku PKO. Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem nie występuje w ofercie tej instytucji finansowej. 

Kredyt gotówkowy z oprocentowaniem stałym czy zmiennym?

Do tej pory kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem nie cieszył się dużą popularnością. Zmianę przyniósł jednak 2022 rok, który do tej pory obfituje w duże wzrosty cen oraz kosztów kredytów, sprawiając, że w domowych budżetach wielu Polaków pozostaje coraz mniej pieniędzy.

Osoby, które nadal zastanawiają się, czy zmienić oprocentowanie na stałe, odpowiadamy: to zależy, jednak w większości przypadków taki ruch przyniesie dużo dobrego. Dzięki temu zyskasz gwarancję niezmienności raty, a co za tym idzie: poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Możesz bez obaw planować kolejne miesiące, nie martwiąc się, czy aktualne wynagrodzenie wystarczy na pokrycie raty kredytu. Jedyną kwestią, która może sprawić, że będziesz w dalszym ciągu zastanawiać się nad tym, czy zawnioskować o kredyt gotówkowy z oprocentowaniem stałym, czy zmiennym jest zdolność kredytowa. Niektóre banki wymagają wyższej zdolności niż w przypadku starania się o kredyt ze zmienną stopą.

Warunki otrzymania kredytu gotówkowego. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt gotówkowy?

Na co uważać decydując się na kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

Zanim zdecydujesz się złożyć wniosek o zmianę oprocentowania ze zmiennego na stałe, poproś bank o wyliczenie nowych rat dla Twojego zadłużenia. Żaden kalkulator internetowy nie da Ci tak dokładnych informacji, jak doradca bankowy, który ma wiedzę na temat całego Twojego zobowiązania. Sprawdź też warunki, na jakich zostanie zawarty nowy aneks oraz od kiedy będzie obowiązywał. Być może bank doliczy Ci również dodatkową opłatę za przygotowanie dokumentu.

Nie przegap: 

Czy warto teraz brać kredyt gotówkowy? Czy rata kredytu gotówkowego może wzrosnąć w 2022 roku?

Czy wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego się opłaca?

Jak zmienić oprocentowanie kredytu hipotecznego na stałe?

Komentarze

Powiązane artykuły

Kredyt 70 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków
29.05.2023

Kredyt 70 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...odpowiemy też na pytanie, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy. Kredyt na 70 tys. zł może przybierać różne formy. Wiele...

...zobowiązaniami finansowymi. Warto przeczytać: Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego są wymagane przed zawarciem umowy z bankiem? Jakie zarobki musisz...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Kredyt 5 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków
25.05.2023

Kredyt 5 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...pilnie dodatkowych środków? W takich chwilach wiele osób udaje się do banku po kredyt gotówkowy. Nie wiąże się on z dużą liczbą formalności, a przy tym dostać go można nawet online i to w 15 minut. Tylko którą ofertę wybrać? Na to pytanie odpowie ranking kredytów gotówkowych...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Kredyt 15 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków
23.05.2023

Kredyt 15 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...sprawdź koniecznie: Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać kredyt gotówkowy? Ile właściwie musisz zarabiać, aby dostać kredyt 15 tys. zł?...

...na względzie, że nie możesz dowolnie modyfikować okresu spłaty kredytu gotówkowego. Wynosi on maksymalnie 10 lat, czyli 120 rat. Kredyt 15 tys. na 10...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt 250 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków
22.05.2023

Kredyt 250 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...zobowiązanie długoterminowe. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy w takiej wysokości? Jakie warunki należy spełnić, żeby uzyskać...

...w takiej wysokości? Jakie warunki należy spełnić, żeby uzyskać kredyt hipoteczny? Osoby, które zastanawiają się, jak dostać kredyt 250 tys. zł...

Zobacz więcej
9 min. czytania
wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego i hipotecznego
19.05.2023

Na czym polega wcześniejsza spłata kredytu? Ile można zaoszczędzić spłacając wcześniej kredyt?

...spłata jest możliwa bez względu na to, czy masz kredyt gotówkowy, czy kredyt hipoteczny. Wcześniej warto jednak skontaktować...

...którzy jeszcze kilka lat temu zaciągnęli kredyt hipoteczny, mogą mieć obecnie problem ze spłatą zobowiązań. Dotyczy to...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Kredyt 30 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków
18.05.2023

Kredyt 30 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...przez co uzyskanie dodatkowych środków na dowolny cel jest bardzo proste. Wystarczy spełnić kilka warunków, między innymi posiadać stały dochód. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy w wysokości 30 tys. zł? Z jakiej oferty najlepiej skorzystać? Żeby otrzymać kredyt do 30 tys. zł, trzeba wykazać, że będzie się w stanie spłacić dług w terminie określonym w umowie...

Zobacz więcej
8 min. czytania