× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Zakupy na raty czy kredyt gotówkowy?

Zaktualizowano: 21.12.2020 15:22
Opublikowano: 21.12.2020 15:22
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 2

Dlaczego kredyt ratalny jest tak chętnie wybierany przez klientów? Powodem mogą być bardzo atrakcyjne warunki, łatwy dostęp do oferty, minimum formalności, a także liczne promocje, które zapewniają brak dodatkowych opłat.

Szukasz najlepszego sposobu, by sfinansować kupno nowego sprzętu AGD lub RTV do swojego mieszkania? A może po remoncie nadszedł czas na kupno nowych mebli, a tobie brakuje pieniędzy, by jednorazowo wydać kilka tysięcy złotych? W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z kredytu gotówkowego lub kredytu ratalnego. Sprawdź, która z usług finansowych będzie dla ciebie korzystniejsza, a z pewnością, w krótkim czasie uda ci się zrealizować wszystkie postawione sobie cele związane z finansami. Z naszą pomocą nie tylko przekonasz się, czym różni się kredyt gotówkowy od zakupów na raty, ale także sprawdzisz, co będzie dla ciebie atrakcyjniejsze w spłacie, nawet jeśli potrzebujesz dużego wsparcia finansowego.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7578 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 18
2
10,07%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
164 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
3
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3786 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32297 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95
5
14,56%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
543,24 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
8300 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 24

Mniejsze zainteresowanie kredytami gotówkowymi

W czasie pandemii wielu potencjalnych klientów banków zrezygnowało z możliwości skorzystania z zobowiązań na dowolny cel. Banki w ciągu ostatnich miesięcy odnotowały aż 30% spadek sprzedanych kredytów gotówkowych. Klienci, którzy mimo wszystko są zainteresowani kredytami konsumpcyjnymi, znacznie częściej wnioskują o zobowiązania o niższej kwocie, maksymalnie do 20 tysięcy złotych. To wynik trudnej sytuacji gospodarczej w kraju oraz niestabilnej sytuacji finansowej Polaków. Warto też pamiętać o tym, że banki muszą obecnie dużo dokładniej weryfikować swoich klientów, ze względu na ograniczenie ryzyka kredytowego.

Ty także obawiasz się, że twój wniosek o kredyt zostanie odrzucony? Być może twoje obawy są całkowicie bezpodstawne. Pamiętaj, że podstawowe warunki, dzięki którym klient banku może liczyć na zgodę kredytową, są cały czas takie same, od klienta wnioskującego o kredyt gotówkowy wymaga się wyłącznie wystarczająco wysokiej zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej. Jeśli spełniasz te wymagania, kredyt jest w zasięgu twoich możliwości.

Korzystne warunki dla wszystkich kredytobiorców

Zgodnie z decyzjami Rady Polityki Pieniężnej, stopy procentowe NBP zostały w tym roku obniżone aż trzykrotnie. Pozwoliło to realnie obniżyć koszt związany ze spłatą kredytów hipotecznych, których raty zależne są od stawki WIBOR. Warto jednak pamiętać, że obniżenie stóp procentowych ma korzystny wpływ na wszystkie dostępne zobowiązania finansowe. Jeśli masz w tej chwili możliwość skorzystać z kredytu gotówkowego, możesz mieć pewność, że zadłużenie posiadać będzie bardzo atrakcyjne oprocentowanie, dzięki czemu koszt zadłużenia będzie dla ciebie wyjątkowo korzystny.

Co jeszcze zmieniło się na plus w ciągu ostatnich kilku miesięcy? Okazuje się, że koronawirus znacznie przyspieszył rozwój bankowości online, oferta kredytów gotówkowych już niemal całkowicie dostępna jest online, nawet dla nowych klientów banków. Pojawiły się także obiecujące informacje związane z tym, by w przyszłości wprowadzić do bankowości online kredyty hipoteczne, ułatwiając tym samym wszelkie formalności i dając szansę na dużą oszczędność czasu.

Zakupy na raty - ich popularność rośnie

Choć banki odnotowały spadek udzielonych kredytów gotówkowych, Polacy wcale nie stronią od usług, które pomagają sfinansować zakup nowych sprzętów RTV czy AGD, mebli, a nawet samochodów. Okazuje się, że w tym roku udzielono znacznie więcej kredytów ratalnych, które wykorzystywane są podczas bezpośrednich zakupów na raty. Jak to działa? Kredyty ratalne dostępne są bezpośrednio w sklepach, które współpracują z wybranymi bankami. Klient takiego sklepu, może kupić sprzęt, płacąc gotówką, lub podpisując umowę, która przewiduje spłatę ratalną. W takiej sytuacji to bank pokrywa koszt związany z kupnem sprzętu, czy mebli, a klient zgodnie z harmonogramem spłaca swoje zadłużenie, bez wizyty w banku.

Dlaczego kredyt ratalny jest tak chętnie wybierany przez klientów? Powodem mogą być bardzo atrakcyjne warunki, łatwy dostęp do oferty, minimum formalności, a także liczne promocje, które zapewniają brak dodatkowych opłat.

Kredyt ratalny - minimum formalności

Zakupy na raty były popularne już wcześniej, ale zainteresowanie klientów w tym roku wzrosło przede wszystkim dzięki temu, że usługa wciąż zapewnia błyskawiczne zawarcie umowy i minimum formalności, które można załatwić w trakcie wizyty bezpośrednio w sklepie, a nawet online, korzystając z zakupów internetowych. Chcąc skorzystać z zakupów na raty, nie musisz dostarczać do banku, czy do sklepu zaświadczenia o zarobkach, wystarczy twoje osobiste oświadczenie o stałym zatrudnieniu, a także szybka weryfikacja zdolności kredytowej i historii kredytowej. W ciągu kilkunastu minut możliwe będzie zawarcie umowy, a ty staniesz się właścicielem nowego telewizora, czy samochodu, zależnie od swoich potrzeb.

Okazuje się, że w czasie pandemii, minimum formalności to główna zaleta zakupów na raty, warto jednak pamiętać, że jak każda usługa finansowa, kredyt ratalny ma zarówno zalety, jak i wady, które warto poznać, zanim zdecydujesz się podpisać umowę.

Wady i zalety zakupów na raty

Zakupy na raty dostępne są praktycznie od ręki, jedynym dokumentem, jakiego będziesz potrzebować, jest ważny dowód osobisty. Konieczne będzie także wypełnienie wniosku, z którym pomoże ci pracownik sklepu związany z obsługą zakupów ratalnych, a także dane twojego pracodawcy.

Największą zaletą kredytu ratalnego jest szansa skorzystania z rat 0%. Podobnie, jak w przypadku chwilówek, klient korzystający z tych preferencyjnych warunków może kupić sprzęt do domu za konkretną kwotę i dokładnie tyle samo pieniędzy zwrócić w ramach zakupów na raty, bez żadnych dodatkowych opłat.

Zakupy na raty minimalizują wszystkie formalności, ale to nie oznacza, że bank udzieli ci kredytu bez sprawdzenia twojej zdolności kredytowej, czy historii kredytowej. Liczysz na kupno nowego telewizora, ale masz nadzieję, że kredyt ratalny pozwoli ci skorzystać z zadłużenia bez BIK? Jeśli twoja historia kredytowa jest niekorzystna lub nie masz stałego źródła dochodów, bank z pewnością odmówi udzielenia kredytu, a ty nie skorzystasz z zakupów na raty.

Największą wadą zakupów na raty, jest fakt, że usługa dotyczy niewielkich zobowiązań. W przeciwieństwie do kredytu gotówkowego klient musi pamiętać, że oferta tego typu będzie mocno ograniczona, także pod względem okresu spłaty.

Kredyt gotówkowy - korzystniejsze warunki

Kredyt gotówkowy, choć wymagać będzie poświęcenia nieco więcej czasu, może zapewnić ci bardzo atrakcyjne raty, a także dostęp do większej kwoty pieniędzy. Potrzebujesz gotówki na kupno lodówki i telewizora, ale w twoim portfelu brakuje także pieniędzy na pokrycie bieżących wydatków? Być może to właśnie kredyt gotówkowy pomoże ci w krótkim czasie zyskać pieniądze, których tak bardzo potrzebujesz.

Kredyt gotówkowy jest niewątpliwie jednym z zadłużeń, które do tej pory cieszyło się największym zainteresowaniem klientów banków. Dlaczego? Sukces tego zobowiązania zależny jest m.in. od tego, że oferta daje pełną swobodę klientom banków. Pieniądze wypłacane w ramach zadłużenia można wykorzystać w dowolny sposób, a bank nie będzie tego kontrolował. Maksymalna wartość kredytu gotówkowego jest bardzo wysoka, choć warto mieć na uwadze, że będzie zależała od zdolności kredytowej klienta.

Kredyt krótkoterminowy czy długoterminowy? To będzie zależało tylko od twoich preferencji, co więcej, wybierając jedną z opcji, możesz mieć wpływ na wysokość swoich miesięcznych rat oraz ocenę twojej zdolności kredytowej.

Zakupy na raty czy kredyt gotówkowy? - Podsumowanie

Trudno ci wybrać odpowiednie zadłużenie? Mając na uwadze, jak bogata jest oferta banków, nie powinno to nikogo dziwić. W takiej sytuacji pomoże ci jednak ranking kredytów gotówkowych, a także kalkulator kredytów. Porównaj dostępne oferty i przekonaj się, jakich warunków możesz oczekiwać, decydując się na zadłużenie na dowolny cel. Porównanie usług finansowych, dostępnych w bankach jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie. Zaledwie kilka minut wystarczy ci, by zapoznać się z warunkami kilkunastu zobowiązań, dzięki czemu z łatwością wskażesz ofertę banku, która będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Nie masz pewności, czy stać cię na spłatę zobowiązania? W takim razie koniecznie skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej. Wystarczy, że podasz zaledwie kilka informacji na temat swoich zarobków i stałych wydatków, a błyskawicznie sprawdzisz, czy bank będzie skłonny udzielić ci kredytu, na jaki liczysz.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Jaki wpływ na zdolność kredytową ma kredyt gotówkowy?
Kredyty gotówkowe 18.01.2021

Jaki wpływ na zdolność kredytową ma kredyt gotówkowy?

Spłacasz kredyt gotówkowy, ale chętnie ponownie skorzystasz z zadłużenia dostępnego w banku? Czy wciąż spłacany kredyt będzie miał duży wpływ na wysokość twojej zdolności kredytowej? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na...

Zobacz więcej
Czy kredyt gotówkowy to oferta dla ciebie? Kto skorzysta z zawarciu umowy kredytowej?
Kredyty gotówkowe 11.01.2021

Czy kredyt gotówkowy to oferta dla ciebie? Kto skorzysta z zawarciu umowy kredytowej?

Czy kredyt gotówkowy jest ofertą dla każdego? Czy kredyt gotówkowy dla małżeństwa będzie różnił się od tego udzielonego singlowi? Czy emeryci i renciści mogą liczyć na zgodę kredytową starając się o zobowiązanie...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel
Kredyty gotówkowe 04.01.2021

Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel

Czy decydując się na kredyt gotówkowy, możesz liczyć na wakacje kredytowe, lub możliwość zawieszenia spłaty, jeśli zajdzie taka potrzeba? Okazuje się, że nie jest to standardowa usługa w ramach zadłużenia.

Zobacz więcej
Szybka pożyczka gotówkowa na 50 dni
Chwilówki 17.12.2020

Szybka pożyczka gotówkowa na 50 dni

Martwisz się, że 30-dniowy termin spłaty chwilówki nie jest dla ciebie? Firmy pożyczkowe są w stanie zaoferować ci także nieco dłuższy termin spłaty. Być może wydłużenie okresu spłaty do 50 dni pozwoli ci uregulować...

Zobacz więcej
Najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia
Kredyty gotówkowe 15.12.2020

Najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia

Chcesz mieć pewność, że wybierzesz najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia? Koniecznie sprawdź, jakie oferty możemy polecić, a także przekonaj się, czego możesz się spodziewać po ofertach banków,...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony
Kredyty hipoteczne 11.12.2020

Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony

Umowa na czas określony może być dużą przeszkodą dla klienta, który planuje starać się o kredyt hipoteczny. Banki aktualnie bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, a z powodu pandemii, warunki otrzymania zgody kredytowej...

Zobacz więcej