× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021

Opublikowano: 23.02.2021 15:04
Średnia ocena: 0,00/6 Głosów: 0

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego na osobiste oświadczenie o dochodach? W takim razie musisz pamiętać, że oferta tego typu będzie dostępna praktycznie wyłącznie dla stałych klientów banków.

Choć kredyt gotówkowy wydaje się jednym z najłatwiej dostępnych zadłużeń na rynku, nie jest to tak oczywiste w czasach pandemii. Banki starają się obniżyć do minimum ryzyko kredytowe, jakiego się podejmują, udzielając zobowiązania finansowego. Kredyt gotówkowy wciąż gwarantuje szybką decyzję banku i wypłatę pieniędzy tuż po zawarciu umowy, ale klient banku musi pamiętać, że zdobycie zobowiązania nie będzie tak proste, jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu.

Czy mając na uwadze aktualną sytuację na rynku finansowym, możliwe jest skuteczne wnioskowanie o kredyt gotówkowy wyłącznie z pomocą oświadczenia o zarobkach? Kto może skorzystać z takiego zadłużenia? Jakie warunki będzie musiał spełnić klient banku, wnioskując o kredyt bez zaświadczenia o zatrudnieniu? To pytania, na które w tym artykule postaramy się odpowiedzieć.

Kredyt gotówkowy online

Banki w ostatnich miesiącach zainwestowały w rozwój usług świadczonych elektronicznie. Choć już wcześniej bankowość online zaskakiwała możliwościami, aktualnie banki są gotowe na udzielanie zadłużeń online nawet nowym klientom, co jeszcze do niedawna było praktycznie niemożliwe. Dystrybucja zobowiązań drogą elektroniczną pozwala nie tylko ograniczyć czas, jaki potrzebny będzie do wydania decyzji kredytowej, ale także zapewnia mniej formalności.

Kredyt gotówkowy online może okazać się atrakcyjny także pod względem opłat. Coraz więcej banków stara się przyciągnąć klientów z pomocą promocyjnych pożyczek gotówkowych, które dostępne są niemal od ręki. Na korzystne warunki finansowe ma także wpływ to, że wciąż możemy liczyć na rekordowo niskie stopy procentowe NBP i wszystko wskazuje na to, że Rada Polityki Pieniężnej nie planuje aktualnie powrotu do wartości sprzed pandemii.

Szukasz odpowiedniej oferty? Na naszej stronie znajdziesz aktualny ranking kredytów gotówkowych, który pomoże ci ocenić ofertę banków pod względem kredytów na dowolny cel.

Promocja
Polecamy
1
9,35%
RRSO
5,00%
Oprocentowanie
497,43 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7903 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 20
2
8,81%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
492,71 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
9423 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
Promocja
3
9,21%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
496,17 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3869 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
9,30%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
245 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
5
12,46%
RRSO
6,80%
Oprocentowanie
524,73 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
1224 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2

Jak szybko otrzymasz zgodę kredytową?

Stali klienci banków mogą liczyć na zgodę kredytową nawet w ciągu kilkunastu minut. Bank będzie potrzebować nieco więcej czasu, gdy o zobowiązanie złoży wniosek klient, który wcześniej nigdy nie korzystał z usług danej instytucji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wstępna decyzja kredytowa banku zostanie wydana podczas rozmowy telefonicznej.

Chcesz poznać proces związany z ubieganiem się o kredyt gotówkowy? Na naszej stronie znajdziesz kilka przewodników, które zobrazują ci, jak wygląda proces uzyskania kredytu na dowolny cel, od złożenia wniosku o kredyt, do wypłacenia pieniędzy w ramach zobowiązania. Zachęcamy do zapoznania się z tymi artykułami:

Czy oświadczenie o zarobkach wystarczy, by zdobyć kredyt?

Klienci banków chętnie szukają możliwości, które pozwolą na maksymalne przyspieszenie wypłaty pieniędzy w ramach zadłużenia. Bez wątpienia takim procesem jest ubieganie się o kredyt na podstawie osobistego oświadczenia o zarobkach, zamiast dostarczania zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach od pracodawcy.

Kredyt gotówkowy wyróżnia się tym, na tle innych zobowiązań, że pozwala na elastyczniejszą weryfikację klienta, co oznacza, że oczekiwania kredytobiorców nie są bezpodstawne. Kredyt gotówkowy na oświadczenie o zarobkach, wciąż jest dostępny w ofercie banków, choć nie jest to oferta adresowana do każdego zainteresowanego.

Zanim jednak uznasz, że szukasz kredytu na oświadczenie, zastanów się, czy faktycznie będzie to korzystne rozwiązanie. Bank oczekując informacji na temat twoich zarobków i zatrudnienia chce możliwie jak najdokładniej oszacować twoje możliwości finansowe, a także przeanalizować twoją sytuację zawodową. To wyjątkowo ważne właśnie teraz, gdy kryzys gospodarczy wywołany koronawirusem dotyka nas w codziennym życiu, a wiele osób traci główne źródła utrzymania, czy zmaga się z problemami wynikającymi z licznych obostrzeń.

Jakie warunki należy spełnić ubiegając się o kredyt gotówkowy na oświadczenie?

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego na osobiste oświadczenie o dochodach? W takim razie musisz pamiętać, że oferta tego typu będzie dostępna praktycznie wyłącznie dla stałych klientów banków. To pozwala instytucji z łatwością udzielić zgody na zadłużenie, gdyż bank będzie miał możliwość prześledzić historię regularnych wpływów na konto klienta, jednocześnie ocenić także stałe miesięczne wydatki na podstawie zleconych przelewów.

Bank oferując taką ofertę swoim stałym klientom, może jednak ograniczyć maksymalną wartość zobowiązania, a nawet zaproponować krótszy okres spłaty. Jako kredytobiorca musisz także pamiętać, że osobiste oświadczenie o zarobkach nie wystarczy, a bank będzie oczekiwać od ciebie poza wystarczająco wysoką zdolnością kredytową, także dobrej historii kredytowej.

Ocena zdolności kredytowej i historii kredytowej

Wnioskując o dowolny rodzaj kredytu, klient banku musi pamiętać, że jego zdolność kredytowa oraz historia kredytowa będą miały dla banku kluczowe znaczenie w momencie oceny potencjalnego klienta. Kredyt bez BIK lub kredyt dla osoby bezrobotnej? To niemożliwe. Banki korzystają z różnych możliwości, które pozwalają realnie ocenić ryzyko kredytowe zadłużenia i nie oferują zawarcia umowy, jeśli klient nie ma warunków do spłaty zobowiązania lub nie jest osobą wiarygodną ze względu na zajęcie komornicze, lub długi, które można sprawdzić z pomocą KRD, czy BIK.

Niezależnie od tego, o jaki kredyt będziesz się starać, jak wysoka będzie kwota zobowiązania, a także jak długi będzie okres spłaty, bank będzie chciał poznać twoje możliwości finansowe, opierając się na informacjach o twoich stałych dochodach oraz wydatkach. Co więcej, bank weźmie pod uwagę raport BIK, a także ocenę punktową klienta, czyli scoring BIK, co pozwoli ocenić, czy potencjalny kredytobiorca w przeszłości miał okazję spłacać inne zobowiązania i wywiązał się bez trudu z zawartych umów.

Na naszej stronie znajdziesz poradnik jak samodzielnie sprawdzić swój raport BIK, a z pomocą kalkulatora zdolności kredytowej z łatwością ocenisz, czy masz szansę na łatwą spłatę zadłużenia na podstawie informacji o twoich zarobkach.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie o zarobkach - podsumowanie

Choć banki coraz chętniej udzielają kredytów gotówkowych online, co pozwala maksymalnie przyspieszyć zawarcie umowy i wypłatę pieniędzy, klienci banków wciąż muszą liczyć się z koniecznością dostarczania do banku dokumentów, które pozwalają zweryfikować zatrudnienie, czy wysokość dochodów. W ofercie banków można znaleźć usługi, które gwarantują zawarcie umowy na podstawie osobistego oświadczenia o zarobkach, jednak to zadłużenia dedykowane wyłącznie stałym klientom banków, którzy ze względu na długą współpracę z bankiem stanowią dużo niższe ryzyko kredytowe.

Pamiętaj, że ograniczając wybór kredytu gotówkowego wyłącznie do oferty banku, w którym prowadzisz konto osobiste, tracisz okazję do zaoszczędzenia pieniędzy w trakcie spłaty zadłużenia. Skorzystaj z naszej pomocy i sprawdź ranking kredytów, a szybko przekonasz się, czy konkurencyjne oferty mają ci do zaoferowania korzystniejsze warunki umowy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?
Kredyty gotówkowe 17.02.2021

Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?

Nawet niewielki dług zostaje odnotowany przez BIK. Warto także pamiętać, że zadłużenie nie zostaje wykreślone z historii kredytowej tuż po spłacie zobowiązania. Kiedy możliwe będzie wnioskowanie o kredyt gotówkowy, jeśli...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?
Kredyty gotówkowe 12.02.2021

Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?

Czy ubiegając się o pożyczkę na dowolny cel w banku, masz wpływ na koszt zobowiązania? Co możesz zrobić, by cieszyć się niższym oprocentowaniem lub brakiem prowizji za udzielenie pożyczki? 

Zobacz więcej
Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy
Kredyty gotówkowe 09.02.2021

Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy

Kredyt dla młodych klientów wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami, czy większą liczbą dokumentów lub formalności. Niezależnie od wieku, możesz liczyć na usługę finansową, która zostanie dostosowana do...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021
Kredyty gotówkowe 05.02.2021

Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021

Czy to dobry moment na zawarcie umowy pożyczkowej z bankiem? Choć sytuacja w kraju wciąż jest niestabilna, a wiele osób obawia się o swoje zatrudnienie, pożyczka gotówkowa jest w tej chwili wyjątkowo atrakcyjna.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia
Kredyty gotówkowe 01.02.2021

Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia

Czy osoba bezrobotna może skutecznie wnioskować o kredyt gotówkowy? Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, by cieszyć się zgodą kredytową? Gdzie szukać wsparcia finansowego, gdy niemożliwe jest potwierdzenie zatrudnienia?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy dla emerytów i rencistów
Kredyty gotówkowe 25.01.2021

Kredyt gotówkowy dla emerytów i rencistów

Dla banku nawet niska emerytura będzie korzystniejsza niż dochody, które są nieregularne lub wynikają z zatrudnienia, które nie jest stabilne. Przekonaj się, że nawet seniorzy mogą skorzystać z oferty kredytów...

Zobacz więcej