Ile musisz zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Zaktualizowano: 2021-05-28 14:13
Opublikowano: 2019-10-31 09:46
Średnia ocena: 5,90/6 Głosów: 29

Na pytanie dotyczące minimalnych dochodów kredytobiorcy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bank nie wydaje decyzji kredytowej wyłącznie na podstawie informacji o wysokości zarobków, choć są one istotne przy obliczeniu zdolności kredytowej klienta.

Doskwiera ci brak pieniędzy, ale nie chcesz starać się o kredyt gotówkowy, nie mając pewności, czy bank będzie chętny udzielić ci zobowiązania? Coraz więcej kredytobiorców zadaje sobie pytanie, ile muszę zarabiać, by otrzymać kredyt gotówkowy lub pożyczkę pozabankową na dowolny cel? Z naszą pomocą dowiesz się, jak bank weryfikuje swoich klientów, także pod względem dochodów. Być może bardzo szybko poradzisz sobie z kłopotami finansowymi i uda ci się podpisać bardzo atrakcyjną umowę kredytową.

Minimalny dochód wymagany przez bank

Na pytanie dotyczące minimalnych dochodów kredytobiorcy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bank nie wydaje decyzji kredytowej wyłącznie na podstawie informacji o wysokości zarobków, choć są one istotne przy obliczeniu zdolności kredytowej klienta.

To zdolność kredytowa określa, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacać otrzymane zadłużenie i jaki kredyt będzie odpowiedni do indywidualnych możliwości finansowych usługobiorcy.

Do obliczenia zdolności kredytowej potrzebne są dane związane z miesięcznym wynagrodzeniem, ale także z wydatkami, które regularnie obciążają portfel wnioskującego o kredyt. To opłaty, takie jak rachunki za żywność, czynsz, opłaty związane z mediami, transportem, czy edukacją. Banki biorą pod uwagę także ilość osób w gospodarstwie domowym. Inną zdolność kredytową będzie posiadać rodzina, w której pracują dwie dorosłe osoby, które nie posiadają dzieci, a inne możliwości finansowe będzie mieć rodzina, w której tylko jedna osoba pracuje, a na utrzymaniu ma współmałżonka oraz dziecko. Trzeba mieć to na uwadze, decydując się na złożenie wniosku o kredyt. Do weryfikacji zdolności trzeba także zaznaczyć jakiej wysokości kredyt cię interesuje oraz przynajmniej orientacyjnie określić przez ile miesięcy będziesz spłacać zadłużenie.

Chcesz obliczyć swoją zdolność kredytową? Przychodzimy z pomocą, na naszej stronie znajduje się darmowy kalkulator zdolności kredytowej, który pomoże ci obliczyć, czy możesz liczyć na zgodę kredytową banku i szybkie zawarcie umowy i zdobycie pieniędzy.

Wyższa zdolność kredytowa pomoże Ci podpisać umowę z bankiem!

Historia kredytowa - musisz o nią zadbać

Liczysz na kredyt gotówkowy bez BIK? Oferta banków zawsze wiąże się z dokładnym sprawdzeniem historii kredytowej danego klienta. Tylko dzięki weryfikacji kredytobiorców bank może zaoferować atrakcyjne warunki, w tym niskie oprocentowanie i minimum opłat okołokredytowych. Dlatego też każdy usługobiorca, starający się o kredyt w banku, niezależnie od tego, czy ubiega się o kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny czy kredyt na samochód, musi pamiętać o tym, że instytucja sprawdzi raport na temat danej osoby prowadzony przez Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli chcesz, możesz bezpłatnie sprawdzić swój BIK, wysyłając odpowiednie zgłoszenie. Tym sposobem przekonasz się, jakie informacje są zawarte w raporcie i czy masz realne szanse na zgodę kredytową.

Alternatywą dla kredytu gotówkowego może być pożyczka bez zaświadczeń i BIK, która zapewni ci dostęp do dodatkowych pieniędzy, nawet jeśli nie możesz liczyć na pomoc ze strony banku. Musisz jednak pamiętać, że chwilówki różnią się od kredytów gotówkowych. Oferty w firmach pożyczkowych nie tylko gwarantują mniejszą kwotę zadłużenia, ale często bywają kosztowniejsze, szczególnie jeśli nie masz okazji skorzystać z żadnej promocji.

Jak szybko pieniądze trafią na twoje konto?

Coraz większa ilość kredytobiorców przykłada dużą uwagę do terminu, w jakim bank zapewnia wypłatę kredytowanych środków. Poza kosztem kredytu gotówkowego to właśnie łatwość otrzymania pieniędzy na konto bankowe stała się głównym powodem popularności usługi.

Zdecydowana większość banków oferuje bardzo szybkie wypłaty gotówki, nawet tego samego dnia, w którym zostanie zawarta umowa między stronami. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób, którym zależy na błyskawicznym podreperowaniu swoich funduszy np. ze względu na okazję kupna sprzętu RTV/AGD w dobrej cenie, czy konieczności uregulowania innych wydatków.

Kredyt gotówkowy wyróżnia się na tle innych usług bankowych, które pod względem wypłacenia środków nie mogą być porównywalne do tej oferty. W przeciwieństwie do pożyczek udzielanych przez firmy prywatne, które zapewniają dostęp do gotówki nawet w ciągu kilku minut, co jednak wiąże się z wyższym kosztem.

Czy kredyt gotówkowy ze względu na łatwość uzyskania środków na koncie oznacza wyższe opłaty dla kredytobiorcy? Jako przyszły kredytobiorca nie musisz obawiać się dodatkowych, które mogłyby być związane z tym, że bank zapewnia szybką wypłatę pieniędzy. Wręcz przeciwnie, coraz trudniej jest znaleźć ofertę kredytu gotówkowego, która nie przewiduje szybkiej wypłaty pieniędzy, chcąc przyciągnąć coraz więcej nowych usługobiorców.

Sprawdź: oprocentowanie kredytu gotówkowego!

Czy forma zatrudnienia ma wpływ na umowę kredytu?

Jesteś zatrudniony na podstawie umowy zlecenie? Obawiasz się, że bez umowy o pracę, szczególnie na czas nieokreślony, nie masz szans na zdobycie zgody kredytowej? Jeszcze kilka lat temu osoby, zatrudnione na podstawie umowy cywilnoprawnej lub samozatrudnione miały duże problemy, by móc skorzystać z usług oferujących dostęp do dodatkowych pieniędzy, zarówno w przypadku kredytów gotówkowych, jak i innych zobowiązań, wymagających sprawdzenia zdolności kredytowej i zweryfikowania zatrudnienia klienta.

Aktualnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Rynek pracy zmienił się diametralnie i coraz więcej osób zatrudnionych jest na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wnioskować o pożyczkę na podstawie umowy i dzieło czy zlecenie.. Banki coraz elastyczniej podchodzą do kwestii zatrudnienia i na zgodę kredytową liczyć mogą wszystkie osoby, które wykażą się stałymi dochodami, niezależnie od rodzaju umowy. Dodatkowo, część usług gwarantuje dostęp do pieniędzy nawet dzięki osobistemu oświadczeniu o zarobkach, co oznacza mniejszą liczbę formalności i niemal błyskawiczną decyzję banku o przyznaniu kredytu.

Wybierz najlepszą ofertę kredytu gotówkowego

Trudno ci wybrać odpowiednią ofertę kredytu gotówkowego? Nie musisz tracić nawet kilku godzin na szukanie informacji o dostępnych usługach, szczególnie teraz, gdy masz błyskawiczny dostęp do porównania kredytów online.

Wszystkie oferty wyszczególnione w jednym miejscu, możliwość porównania warunków kilkunastu ofert, a także informacje o całkowitym koszcie zobowiązania finansowego oraz RRSO. To właśnie zapewnia ranking kredytów gotówkowych, który znajdziesz na naszej stronie. Ranking jest bezpłatnym narzędziem, które skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych podpisaniem umowy kredytowej. Nie wychodząc z domu, w ciągu zaledwie kilku minut, porównasz wszystkie interesujące oferty, skupiając się na tych usługach, które gwarantują bardzo korzystne warunki.

Chcąc skorzystać z rankingu, zwróć uwagę na:

  • Rzeczywistą roczną stopę oprocentowania

  • Oprocentowanie nominalne

  • Opłaty okołokredytowe (prowizja oraz opłata przygotowawcza)

  • Przykładową ratę miesięczną

  • Maksymalny okres kredytowania

  • Ubezpieczenie

  • Konieczność skorzystania z innych usług banku

  • Dostępność usługi

Wszystkie te warunki będą miały realny wpływ na przebieg ubiegania się o kredyt, a także spłatę zadłużenia w trakcie trwania okresu kredytowania. Jeśli chcesz mieć szansę podpisać odpowiednią dla siebie umowę, zadbaj o to, korzystając z rankingu, dzięki czemu szybko i bezpiecznie wybierzesz kredyt gotówkowy dostosowany do twoich możliwości.

Sprawdź, czym wyróżnia się kredyt ratalny.

Podsumowanie

Nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie „ile muszę zarabiać, by otrzymać kredyt gotówkowy?". Możesz jednak skorzystać z narzędzi finansowych, które pomogą ci skutecznie sprawdzić, czy możesz ubiegać się o wybrane zadłużenie, licząc na pozytywną odpowiedź ze strony banku.

Pamiętaj, że mogąc zaświadczyć o stałym dochodzie, możesz bez przeszkód starać się o zadłużenie finansowe, również te na dowolny cel, które nie wymaga żadnego ubezpieczenia czy żyranta. Zanim wypełnisz i złożysz wniosek o kredyt, sprawdź gdzie za zobowiązanie, zapłacisz najmniej, dzięki temu kredyt nie stanie się dla ciebie obciążeniem.

Powiązane artykuły

Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna?
Kredyty gotówkowe 20.09.2021

Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna?

Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna? To pytanie zadaje sobie niemal każdy, kto chce w ten sposób zarządzać swoimi finansami. Chociaż poziom zabezpieczeń stosowany przez banki znajduje się na wysokim poziomie, to czasami warto dmuchać na zimne. Sprawdź, jak nie paść ofiarą przestępstwa.
Zobacz więcej
Na czym polega pożyczka pomostowa i kto może z niej skorzystać?
Kredyty gotówkowe 16.09.2021

Kredyt pomostowy - na czym polega pożyczka pomostowa i kto może z niej skorzystać?

Kredyt pomostowy to sposób na sfinansowanie przedsięwzięcia związanego z dotacją unijną. Taka pożyczka pomostowa dostępna jest w kilku bankach. Dostępna jest przede wszystkim dla przedsiębiorców, ale nie tylko. Co zrobić, żeby mieć szanse na kredyt? Na jakich warunkach jest on udzielany? Odpowiadamy na te oraz inne pytania o kredyt pomostowy!
Zobacz więcej
Dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka?
Kredyty gotówkowe 15.09.2021

Program czyste powietrze - dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka czyste powietrze?

Program „Czyste Powietrze” pozwala na dofinansowanie inwestycji polegających na wymianie starych źródeł ogrzewania w domach jednorodzinnych na nowe, bardziej ekologiczne. Ponadto możesz otrzymać pożyczkę „Czyste Powietrze” z gwarancją w wybranych bankach, które mają zawarte porozumienie z NFOŚiGW.
Zobacz więcej
Kredyt a pożyczka - sprawdź czym się różni kredyt od pożyczki
Chwilówki 14.09.2021

Kredyt a pożyczka - sprawdź czym się różni kredyt od pożyczki w parabanku

Czym się różni kredyt od pożyczki? To pytanie zadają sobie osoby zainteresowane pozyskaniem środków na dowolny cel. Choć oba pojęcia są używane zamiennie, to w rzeczywistości oznaczają dwa zupełnie różne produkty. Zatem czym różni się pożyczka od kredytu i z której oferty bardziej opłaca się skorzystać? Odpowiadamy!
Zobacz więcej
Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator
Kredyty gotówkowe 10.09.2021

Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator

Wcześniejsza spłata kredytu to szansa na zmniejszenie całkowitych kosztów zobowiązania. Warunki spłaty nie zawsze są jednak oczywiste, a przez to niekiedy spłacenie kredytu przed terminem może się nie opłacać. Sprawdź, kiedy wcześniejsza spłata kredytu to dobre rozwiązanie i co musisz zrobić, żeby była możliwa!
Zobacz więcej
Kredyt rewolwingowy - na czym polega kredyt rewolwingowy?
Kredyty gotówkowe 10.09.2021

Kredyt rewolwingowy - na czym polega kredyt rewolwingowy i kto może z niego korzystać?

Kredyt rewolwingowy, udzielany najczęściej w ramach rachunku kredytowego czy bieżącego, pozwala na uzyskanie dodatkowych środków przy bieżącym prowadzeniu działalności. Może on jednak posłużyć do wielu innych celów.
Zobacz więcej