× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Ile musisz zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Zaktualizowano: 01.12.2020 14:22
Opublikowano: 31.10.2019 09:46
Średnia ocena: 5,73/6 Głosów: 11

Na pytanie dotyczące minimalnych dochodów kredytobiorcy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bank nie wydaje decyzji kredytowej wyłącznie na podstawie informacji o wysokości zarobków, choć są one istotne przy obliczeniu zdolności kredytowej klienta.

Doskwiera ci brak pieniędzy, ale nie chcesz starać się o kredyt gotówkowy, nie mając pewności, czy bank będzie chętny udzielić ci zobowiązania? Coraz więcej kredytobiorców zadaje sobie pytanie, ile muszę zarabiać, by otrzymać kredyt gotówkowy lub pożyczkę na dowolny cel? Z naszą pomocą dowiesz się, jak bank weryfikuje swoich klientów, także pod względem dochodów. Być może bardzo szybko poradzisz sobie z kłopotami finansowymi i uda ci się podpisać bardzo atrakcyjną umowę kredytową.

Minimalny dochód wymagany przez bank

Na pytanie dotyczące minimalnych dochodów kredytobiorcy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bank nie wydaje decyzji kredytowej wyłącznie na podstawie informacji o wysokości zarobków, choć są one istotne przy obliczeniu zdolności kredytowej klienta.

To zdolność kredytowa określa, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacać otrzymane zadłużenie i jaki kredyt będzie odpowiedni do indywidualnych możliwości finansowych usługobiorcy.

Do obliczenia zdolności kredytowej potrzebne są dane związane z miesięcznym wynagrodzeniem, ale także z wydatkami, które regularnie obciążają portfel wnioskującego o kredyt. To opłaty, takie jak rachunki za żywność, czynsz, opłaty związane z mediami, transportem, czy edukacją. Banki biorą pod uwagę także ilość osób w gospodarstwie domowym. Inną zdolność kredytową będzie posiadać rodzina, w której pracują dwie dorosłe osoby, które nie posiadają dzieci, a inne możliwości finansowe będzie mieć rodzina, w której tylko jedna osoba pracuje, a na utrzymaniu ma współmałżonka oraz dziecko. Trzeba mieć to na uwadze, decydując się na złożenie wniosku o kredyt. Do weryfikacji zdolności trzeba także zaznaczyć jakiej wysokości kredyt cię interesuje oraz przynajmniej orientacyjnie określić przez ile miesięcy będziesz spłacać zadłużenie.

Chcesz obliczyć swoją zdolność kredytową? Przychodzimy z pomocą, na naszej stronie znajduje się darmowy kalkulator zdolności kredytowej, który pomoże ci obliczyć, czy możesz liczyć na zgodę kredytową banku i szybkie zawarcie umowy i zdobycie pieniędzy.

Dodatkowo zachęcamy do tego, by sprawdzić, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Historia kredytowa - musisz o nią zadbać

Liczysz na kredyt gotówkowy bez BIK? Oferta banków zawsze wiąże się z dokładnym sprawdzeniem historii kredytowej danego klienta. Tylko dzięki weryfikacji kredytobiorców bank może zaoferować atrakcyjne warunki, w tym niskie oprocentowanie i minimum opłat okołokredytowych. Dlatego też każdy usługobiorca, starający się o kredyt w banku, niezależnie od tego, czy ubiega się o kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny czy kredyt na samochód, musi pamiętać o tym, że instytucja sprawdzi raport na temat danej osoby prowadzony przez Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli chcesz, możesz bezpłatnie sprawdzić swój BIK, wysyłając odpowiednie zgłoszenie. Tym sposobem przekonasz się, jakie informacje są zawarte w raporcie i czy masz realne szanse na zgodę kredytową.

Alternatywą dla kredytu gotówkowego może być pożyczka bez zaświadczeń i BIK, która zapewni ci dostęp do dodatkowych pieniędzy, nawet jeśli nie możesz liczyć na pomoc ze strony banku. Musisz jednak pamiętać, że chwilówki różnią się od kredytów gotówkowych. Oferty w firmach pożyczkowych nie tylko gwarantują mniejszą kwotę zadłużenia, ale często bywają kosztowniejsze, szczególnie jeśli nie masz okazji skorzystać z żadnej promocji.

Jak szybko pieniądze trafią na twoje konto?

Coraz większa ilość kredytobiorców przykłada dużą uwagę do terminu, w jakim bank zapewnia wypłatę kredytowanych środków. Poza kosztem kredytu gotówkowego to właśnie łatwość otrzymania pieniędzy na konto stała się głównym powodem popularności usługi.

Zdecydowana większość banków oferuje bardzo szybkie wypłaty gotówki, nawet tego samego dnia, w którym zostanie zawarta umowa między stronami. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób, którym zależy na błyskawicznym podreperowaniu swoich funduszy np. ze względu na okazję kupna sprzętu RTV/AGD w dobrej cenie, czy konieczności uregulowania innych wydatków.

Kredyt gotówkowy wyróżnia się na tle innych usług bankowych, które pod względem wypłacenia środków nie mogą być porównywalne do tej oferty. W przeciwieństwie do pożyczek udzielanych przez firmy prywatne, które zapewniają dostęp do gotówki nawet w ciągu kilku minut, co jednak wiąże się z wyższym kosztem.

Czy kredyt gotówkowy ze względu na łatwość uzyskania środków na koncie oznacza wyższe opłaty dla kredytobiorcy? Jako przyszły kredytobiorca nie musisz obawiać się dodatkowych, które mogłyby być związane z tym, że bank zapewnia szybką wypłatę pieniędzy. Wręcz przeciwnie, coraz trudniej jest znaleźć ofertę kredytu gotówkowego, która nie przewiduje szybkiej wypłaty pieniędzy, chcąc przyciągnąć coraz więcej nowych usługobiorców.

Czy forma zatrudnienia ma wpływ na umowę kredytu?

Jesteś zatrudniony na podstawie umowy zlecenie? Obawiasz się, że bez umowy o pracę, szczególnie na czas nieokreślony, nie masz szans na zdobycie zgody kredytowej? Jeszcze kilka lat temu osoby, zatrudnione na podstawie umowy cywilnoprawnej lub samozatrudnione miały duże problemy, by móc skorzystać z usług oferujących dostęp do dodatkowych pieniędzy, zarówno w przypadku kredytów gotówkowych, jak i innych zobowiązań, wymagających sprawdzenia zdolności kredytowej i zweryfikowania zatrudnienia klienta.

Aktualnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Rynek pracy zmienił się diametralnie i coraz więcej osób zatrudnionych jest na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wnioskować o pożyczkę na podstawie umowy i dzieło czy zlecenie.. Banki coraz elastyczniej podchodzą do kwestii zatrudnienia i na zgodę kredytową liczyć mogą wszystkie osoby, które wykażą się stałymi dochodami, niezależnie od rodzaju umowy. Dodatkowo, część usług gwarantuje dostęp do pieniędzy nawet dzięki osobistemu oświadczeniu o zarobkach, co oznacza mniejszą liczbę formalności i niemal błyskawiczną decyzję banku o przyznaniu kredytu.

Wybierz najlepszą ofertę kredytu gotówkowego

Trudno ci wybrać odpowiednią ofertę kredytu gotówkowego? Nie musisz tracić nawet kilku godzin na szukanie informacji o dostępnych usługach, szczególnie teraz, gdy masz błyskawiczny dostęp do porównania kredytów online.

Wszystkie oferty wyszczególnione w jednym miejscu, możliwość porównania warunków kilkunastu ofert, a także informacje o całkowitym koszcie zobowiązania finansowego oraz RRSO. To właśnie zapewnia ranking kredytów gotówkowych, który znajdziesz na naszej stronie. Ranking jest bezpłatnym narzędziem, które skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych podpisaniem umowy kredytowej. Nie wychodząc z domu, w ciągu zaledwie kilku minut, porównasz wszystkie interesujące oferty, skupiając się na tych usługach, które gwarantują bardzo korzystne warunki.

Chcąc skorzystać z rankingu, zwróć uwagę na:

  • Rzeczywistą roczną stopę oprocentowania

  • Oprocentowanie nominalne

  • Opłaty okołokredytowe (prowizja oraz opłata przygotowawcza)

  • Przykładową ratę miesięczną

  • Maksymalny termin spłaty zadłużenia

  • Ubezpieczenie

  • Konieczność skorzystania z innych usług banku

  • Dostępność usługi

Wszystkie te warunki będą miały realny wpływ na przebieg ubiegania się o kredyt, a także spłatę zadłużenia w trakcie trwania okresu kredytowania. Jeśli chcesz mieć szansę podpisać odpowiednią dla siebie umowę, zadbaj o to, korzystając z rankingu, dzięki czemu szybko i bezpiecznie wybierzesz kredyt gotówkowy dostosowany do twoich możliwości.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7141 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 12
2
9,40%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
497,88 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 4/6
3035 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
3
10,07%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
55 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
4
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3678 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
5
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32231 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95

Promocja
1
0,00%
RRSO
1.000,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
378 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
Promocja
2
0,00%
RRSO
1.000,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
535 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 1
3
517,31%
RRSO
1.343,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
1296 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
4
514,00%
RRSO
1.160,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
904 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
5
514,00%
RRSO
1.160,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 0/6
988 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Podsumowanie

Nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie „ile muszę zarabiać, by otrzymać kredyt gotówkowy?". Możesz jednak skorzystać z narzędzi finansowych, które pomogą ci skutecznie sprawdzić, czy możesz ubiegać się o wybrane zadłużenie, licząc na pozytywną odpowiedź ze strony banku.

Pamiętaj, że mogąc zaświadczyć o stałym dochodzie, możesz bez przeszkód starać się o zadłużenie finansowe, również te na dowolny cel, które nie wymaga żadnego ubezpieczenia czy żyranta. Zanim wypełnisz i złożysz wniosek o kredyt, sprawdź gdzie za zobowiązanie, zapłacisz najmniej, dzięki temu kredyt nie stanie się dla ciebie obciążeniem.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
Kredyty samochodowe 03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane. 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej