× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Ile musisz zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Zaktualizowano: 01.12.2020 14:22
Opublikowano: 31.10.2019 09:46
Średnia ocena: 5,83/6 Głosów: 17

Na pytanie dotyczące minimalnych dochodów kredytobiorcy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bank nie wydaje decyzji kredytowej wyłącznie na podstawie informacji o wysokości zarobków, choć są one istotne przy obliczeniu zdolności kredytowej klienta.

Doskwiera ci brak pieniędzy, ale nie chcesz starać się o kredyt gotówkowy, nie mając pewności, czy bank będzie chętny udzielić ci zobowiązania? Coraz więcej kredytobiorców zadaje sobie pytanie, ile muszę zarabiać, by otrzymać kredyt gotówkowy lub pożyczkę na dowolny cel? Z naszą pomocą dowiesz się, jak bank weryfikuje swoich klientów, także pod względem dochodów. Być może bardzo szybko poradzisz sobie z kłopotami finansowymi i uda ci się podpisać bardzo atrakcyjną umowę kredytową.

Minimalny dochód wymagany przez bank

Na pytanie dotyczące minimalnych dochodów kredytobiorcy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bank nie wydaje decyzji kredytowej wyłącznie na podstawie informacji o wysokości zarobków, choć są one istotne przy obliczeniu zdolności kredytowej klienta.

To zdolność kredytowa określa, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacać otrzymane zadłużenie i jaki kredyt będzie odpowiedni do indywidualnych możliwości finansowych usługobiorcy.

Do obliczenia zdolności kredytowej potrzebne są dane związane z miesięcznym wynagrodzeniem, ale także z wydatkami, które regularnie obciążają portfel wnioskującego o kredyt. To opłaty, takie jak rachunki za żywność, czynsz, opłaty związane z mediami, transportem, czy edukacją. Banki biorą pod uwagę także ilość osób w gospodarstwie domowym. Inną zdolność kredytową będzie posiadać rodzina, w której pracują dwie dorosłe osoby, które nie posiadają dzieci, a inne możliwości finansowe będzie mieć rodzina, w której tylko jedna osoba pracuje, a na utrzymaniu ma współmałżonka oraz dziecko. Trzeba mieć to na uwadze, decydując się na złożenie wniosku o kredyt. Do weryfikacji zdolności trzeba także zaznaczyć jakiej wysokości kredyt cię interesuje oraz przynajmniej orientacyjnie określić przez ile miesięcy będziesz spłacać zadłużenie.

Chcesz obliczyć swoją zdolność kredytową? Przychodzimy z pomocą, na naszej stronie znajduje się darmowy kalkulator zdolności kredytowej, który pomoże ci obliczyć, czy możesz liczyć na zgodę kredytową banku i szybkie zawarcie umowy i zdobycie pieniędzy.

Dodatkowo zachęcamy do tego, by sprawdzić, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Historia kredytowa - musisz o nią zadbać

Liczysz na kredyt gotówkowy bez BIK? Oferta banków zawsze wiąże się z dokładnym sprawdzeniem historii kredytowej danego klienta. Tylko dzięki weryfikacji kredytobiorców bank może zaoferować atrakcyjne warunki, w tym niskie oprocentowanie i minimum opłat okołokredytowych. Dlatego też każdy usługobiorca, starający się o kredyt w banku, niezależnie od tego, czy ubiega się o kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny czy kredyt na samochód, musi pamiętać o tym, że instytucja sprawdzi raport na temat danej osoby prowadzony przez Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli chcesz, możesz bezpłatnie sprawdzić swój BIK, wysyłając odpowiednie zgłoszenie. Tym sposobem przekonasz się, jakie informacje są zawarte w raporcie i czy masz realne szanse na zgodę kredytową.

Alternatywą dla kredytu gotówkowego może być pożyczka bez zaświadczeń i BIK, która zapewni ci dostęp do dodatkowych pieniędzy, nawet jeśli nie możesz liczyć na pomoc ze strony banku. Musisz jednak pamiętać, że chwilówki różnią się od kredytów gotówkowych. Oferty w firmach pożyczkowych nie tylko gwarantują mniejszą kwotę zadłużenia, ale często bywają kosztowniejsze, szczególnie jeśli nie masz okazji skorzystać z żadnej promocji.

Jak szybko pieniądze trafią na twoje konto?

Coraz większa ilość kredytobiorców przykłada dużą uwagę do terminu, w jakim bank zapewnia wypłatę kredytowanych środków. Poza kosztem kredytu gotówkowego to właśnie łatwość otrzymania pieniędzy na konto stała się głównym powodem popularności usługi.

Zdecydowana większość banków oferuje bardzo szybkie wypłaty gotówki, nawet tego samego dnia, w którym zostanie zawarta umowa między stronami. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób, którym zależy na błyskawicznym podreperowaniu swoich funduszy np. ze względu na okazję kupna sprzętu RTV/AGD w dobrej cenie, czy konieczności uregulowania innych wydatków.

Kredyt gotówkowy wyróżnia się na tle innych usług bankowych, które pod względem wypłacenia środków nie mogą być porównywalne do tej oferty. W przeciwieństwie do pożyczek udzielanych przez firmy prywatne, które zapewniają dostęp do gotówki nawet w ciągu kilku minut, co jednak wiąże się z wyższym kosztem.

Czy kredyt gotówkowy ze względu na łatwość uzyskania środków na koncie oznacza wyższe opłaty dla kredytobiorcy? Jako przyszły kredytobiorca nie musisz obawiać się dodatkowych, które mogłyby być związane z tym, że bank zapewnia szybką wypłatę pieniędzy. Wręcz przeciwnie, coraz trudniej jest znaleźć ofertę kredytu gotówkowego, która nie przewiduje szybkiej wypłaty pieniędzy, chcąc przyciągnąć coraz więcej nowych usługobiorców.

Czy forma zatrudnienia ma wpływ na umowę kredytu?

Jesteś zatrudniony na podstawie umowy zlecenie? Obawiasz się, że bez umowy o pracę, szczególnie na czas nieokreślony, nie masz szans na zdobycie zgody kredytowej? Jeszcze kilka lat temu osoby, zatrudnione na podstawie umowy cywilnoprawnej lub samozatrudnione miały duże problemy, by móc skorzystać z usług oferujących dostęp do dodatkowych pieniędzy, zarówno w przypadku kredytów gotówkowych, jak i innych zobowiązań, wymagających sprawdzenia zdolności kredytowej i zweryfikowania zatrudnienia klienta.

Aktualnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Rynek pracy zmienił się diametralnie i coraz więcej osób zatrudnionych jest na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wnioskować o pożyczkę na podstawie umowy i dzieło czy zlecenie.. Banki coraz elastyczniej podchodzą do kwestii zatrudnienia i na zgodę kredytową liczyć mogą wszystkie osoby, które wykażą się stałymi dochodami, niezależnie od rodzaju umowy. Dodatkowo, część usług gwarantuje dostęp do pieniędzy nawet dzięki osobistemu oświadczeniu o zarobkach, co oznacza mniejszą liczbę formalności i niemal błyskawiczną decyzję banku o przyznaniu kredytu.

Wybierz najlepszą ofertę kredytu gotówkowego

Trudno ci wybrać odpowiednią ofertę kredytu gotówkowego? Nie musisz tracić nawet kilku godzin na szukanie informacji o dostępnych usługach, szczególnie teraz, gdy masz błyskawiczny dostęp do porównania kredytów online.

Wszystkie oferty wyszczególnione w jednym miejscu, możliwość porównania warunków kilkunastu ofert, a także informacje o całkowitym koszcie zobowiązania finansowego oraz RRSO. To właśnie zapewnia ranking kredytów gotówkowych, który znajdziesz na naszej stronie. Ranking jest bezpłatnym narzędziem, które skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych podpisaniem umowy kredytowej. Nie wychodząc z domu, w ciągu zaledwie kilku minut, porównasz wszystkie interesujące oferty, skupiając się na tych usługach, które gwarantują bardzo korzystne warunki.

Chcąc skorzystać z rankingu, zwróć uwagę na:

  • Rzeczywistą roczną stopę oprocentowania

  • Oprocentowanie nominalne

  • Opłaty okołokredytowe (prowizja oraz opłata przygotowawcza)

  • Przykładową ratę miesięczną

  • Maksymalny termin spłaty zadłużenia

  • Ubezpieczenie

  • Konieczność skorzystania z innych usług banku

  • Dostępność usługi

Wszystkie te warunki będą miały realny wpływ na przebieg ubiegania się o kredyt, a także spłatę zadłużenia w trakcie trwania okresu kredytowania. Jeśli chcesz mieć szansę podpisać odpowiednią dla siebie umowę, zadbaj o to, korzystając z rankingu, dzięki czemu szybko i bezpiecznie wybierzesz kredyt gotówkowy dostosowany do twoich możliwości.

Promocja
Polecamy
1
9,35%
RRSO
5,00%
Oprocentowanie
497,43 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7979 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 20
2
8,81%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
492,71 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
9466 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
Promocja
3
9,21%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
496,17 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3903 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 14
4
9,30%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
262 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
5
12,46%
RRSO
6,80%
Oprocentowanie
524,73 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
1234 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2

Promocja
1
0,00%
RRSO
1.000,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
378 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
Dla każdego Klienta za darmo do 1000 zł
2
0,00%
RRSO
1.000,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
535 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 1
3
517,31%
RRSO
1.343,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
1296 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
4
514,00%
RRSO
1.160,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
904 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
5
514,00%
RRSO
1.160,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 0/6
988 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Podsumowanie

Nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie „ile muszę zarabiać, by otrzymać kredyt gotówkowy?". Możesz jednak skorzystać z narzędzi finansowych, które pomogą ci skutecznie sprawdzić, czy możesz ubiegać się o wybrane zadłużenie, licząc na pozytywną odpowiedź ze strony banku.

Pamiętaj, że mogąc zaświadczyć o stałym dochodzie, możesz bez przeszkód starać się o zadłużenie finansowe, również te na dowolny cel, które nie wymaga żadnego ubezpieczenia czy żyranta. Zanim wypełnisz i złożysz wniosek o kredyt, sprawdź gdzie za zobowiązanie, zapłacisz najmniej, dzięki temu kredyt nie stanie się dla ciebie obciążeniem.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Pożyczka gotówkowa bez prowizji
Kredyty gotówkowe 08.03.2021

Pożyczka gotówkowa bez prowizji

Szukasz pożyczki gotówkowej bez prowizji, bo uważasz, że dzięki temu faktycznie uda ci się skorzystać z kredytu o najatrakcyjniejszych warunkach? Nie zawsze tak jest, sprawdź, czego możesz się spodziewać po ofercie bez prowizji.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy 2021 - porównanie najatrakcyjniejszej i najgorszej oferty w rankingu
Kredyty gotówkowe 02.03.2021

Kredyt gotówkowy 2021 - porównanie najatrakcyjniejszej i najgorszej oferty w rankingu

Przekonaj się, jakie są różnice między najtańszym a najdroższym kredytem gotówkowym online. Sprawdź, czy warto korzystać z narzędzi finansowych przed dokonaniem wyboru i podpisaniem umowy kredytowej.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021
Kredyty gotówkowe 23.02.2021

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego na osobiste oświadczenie o dochodach? W takim razie musisz pamiętać, że oferta tego typu będzie dostępna praktycznie wyłącznie dla stałych klientów banków.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?
Kredyty gotówkowe 17.02.2021

Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?

Nawet niewielki dług zostaje odnotowany przez BIK. Warto także pamiętać, że zadłużenie nie zostaje wykreślone z historii kredytowej tuż po spłacie zobowiązania. Kiedy możliwe będzie wnioskowanie o kredyt gotówkowy, jeśli...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?
Kredyty gotówkowe 12.02.2021

Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?

Czy ubiegając się o pożyczkę na dowolny cel w banku, masz wpływ na koszt zobowiązania? Co możesz zrobić, by cieszyć się niższym oprocentowaniem lub brakiem prowizji za udzielenie pożyczki? 

Zobacz więcej
Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy
Kredyty gotówkowe 09.02.2021

Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy

Kredyt dla młodych klientów wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami, czy większą liczbą dokumentów lub formalności. Niezależnie od wieku, możesz liczyć na usługę finansową, która zostanie dostosowana do...

Zobacz więcej