Ile musisz zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Zaktualizowano: 28.05.2021 14:13
Opublikowano: 31.10.2019 09:46
Średnia ocena: 5,88/6 Głosów: 24

Na pytanie dotyczące minimalnych dochodów kredytobiorcy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bank nie wydaje decyzji kredytowej wyłącznie na podstawie informacji o wysokości zarobków, choć są one istotne przy obliczeniu zdolności kredytowej klienta.

Doskwiera ci brak pieniędzy, ale nie chcesz starać się o kredyt gotówkowy, nie mając pewności, czy bank będzie chętny udzielić ci zobowiązania? Coraz więcej kredytobiorców zadaje sobie pytanie, ile muszę zarabiać, by otrzymać kredyt gotówkowy lub pożyczkę pozabankową na dowolny cel? Z naszą pomocą dowiesz się, jak bank weryfikuje swoich klientów, także pod względem dochodów. Być może bardzo szybko poradzisz sobie z kłopotami finansowymi i uda ci się podpisać bardzo atrakcyjną umowę kredytową.

Minimalny dochód wymagany przez bank

Na pytanie dotyczące minimalnych dochodów kredytobiorcy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bank nie wydaje decyzji kredytowej wyłącznie na podstawie informacji o wysokości zarobków, choć są one istotne przy obliczeniu zdolności kredytowej klienta.

To zdolność kredytowa określa, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacać otrzymane zadłużenie i jaki kredyt będzie odpowiedni do indywidualnych możliwości finansowych usługobiorcy.

Do obliczenia zdolności kredytowej potrzebne są dane związane z miesięcznym wynagrodzeniem, ale także z wydatkami, które regularnie obciążają portfel wnioskującego o kredyt. To opłaty, takie jak rachunki za żywność, czynsz, opłaty związane z mediami, transportem, czy edukacją. Banki biorą pod uwagę także ilość osób w gospodarstwie domowym. Inną zdolność kredytową będzie posiadać rodzina, w której pracują dwie dorosłe osoby, które nie posiadają dzieci, a inne możliwości finansowe będzie mieć rodzina, w której tylko jedna osoba pracuje, a na utrzymaniu ma współmałżonka oraz dziecko. Trzeba mieć to na uwadze, decydując się na złożenie wniosku o kredyt. Do weryfikacji zdolności trzeba także zaznaczyć jakiej wysokości kredyt cię interesuje oraz przynajmniej orientacyjnie określić przez ile miesięcy będziesz spłacać zadłużenie.

Chcesz obliczyć swoją zdolność kredytową? Przychodzimy z pomocą, na naszej stronie znajduje się darmowy kalkulator zdolności kredytowej, który pomoże ci obliczyć, czy możesz liczyć na zgodę kredytową banku i szybkie zawarcie umowy i zdobycie pieniędzy.

Wyższa zdolność kredytowa pomoże Ci podpisać umowę z bankiem!

Historia kredytowa - musisz o nią zadbać

Liczysz na kredyt gotówkowy bez BIK? Oferta banków zawsze wiąże się z dokładnym sprawdzeniem historii kredytowej danego klienta. Tylko dzięki weryfikacji kredytobiorców bank może zaoferować atrakcyjne warunki, w tym niskie oprocentowanie i minimum opłat okołokredytowych. Dlatego też każdy usługobiorca, starający się o kredyt w banku, niezależnie od tego, czy ubiega się o kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny czy kredyt na samochód, musi pamiętać o tym, że instytucja sprawdzi raport na temat danej osoby prowadzony przez Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli chcesz, możesz bezpłatnie sprawdzić swój BIK, wysyłając odpowiednie zgłoszenie. Tym sposobem przekonasz się, jakie informacje są zawarte w raporcie i czy masz realne szanse na zgodę kredytową.

Alternatywą dla kredytu gotówkowego może być pożyczka bez zaświadczeń i BIK, która zapewni ci dostęp do dodatkowych pieniędzy, nawet jeśli nie możesz liczyć na pomoc ze strony banku. Musisz jednak pamiętać, że chwilówki różnią się od kredytów gotówkowych. Oferty w firmach pożyczkowych nie tylko gwarantują mniejszą kwotę zadłużenia, ale często bywają kosztowniejsze, szczególnie jeśli nie masz okazji skorzystać z żadnej promocji.

Jak szybko pieniądze trafią na twoje konto?

Coraz większa ilość kredytobiorców przykłada dużą uwagę do terminu, w jakim bank zapewnia wypłatę kredytowanych środków. Poza kosztem kredytu gotówkowego to właśnie łatwość otrzymania pieniędzy na konto bankowe stała się głównym powodem popularności usługi.

Zdecydowana większość banków oferuje bardzo szybkie wypłaty gotówki, nawet tego samego dnia, w którym zostanie zawarta umowa między stronami. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób, którym zależy na błyskawicznym podreperowaniu swoich funduszy np. ze względu na okazję kupna sprzętu RTV/AGD w dobrej cenie, czy konieczności uregulowania innych wydatków.

Kredyt gotówkowy wyróżnia się na tle innych usług bankowych, które pod względem wypłacenia środków nie mogą być porównywalne do tej oferty. W przeciwieństwie do pożyczek udzielanych przez firmy prywatne, które zapewniają dostęp do gotówki nawet w ciągu kilku minut, co jednak wiąże się z wyższym kosztem.

Czy kredyt gotówkowy ze względu na łatwość uzyskania środków na koncie oznacza wyższe opłaty dla kredytobiorcy? Jako przyszły kredytobiorca nie musisz obawiać się dodatkowych, które mogłyby być związane z tym, że bank zapewnia szybką wypłatę pieniędzy. Wręcz przeciwnie, coraz trudniej jest znaleźć ofertę kredytu gotówkowego, która nie przewiduje szybkiej wypłaty pieniędzy, chcąc przyciągnąć coraz więcej nowych usługobiorców.

Sprawdź: oprocentowanie kredytu gotówkowego!

Czy forma zatrudnienia ma wpływ na umowę kredytu?

Jesteś zatrudniony na podstawie umowy zlecenie? Obawiasz się, że bez umowy o pracę, szczególnie na czas nieokreślony, nie masz szans na zdobycie zgody kredytowej? Jeszcze kilka lat temu osoby, zatrudnione na podstawie umowy cywilnoprawnej lub samozatrudnione miały duże problemy, by móc skorzystać z usług oferujących dostęp do dodatkowych pieniędzy, zarówno w przypadku kredytów gotówkowych, jak i innych zobowiązań, wymagających sprawdzenia zdolności kredytowej i zweryfikowania zatrudnienia klienta.

Aktualnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Rynek pracy zmienił się diametralnie i coraz więcej osób zatrudnionych jest na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wnioskować o pożyczkę na podstawie umowy i dzieło czy zlecenie.. Banki coraz elastyczniej podchodzą do kwestii zatrudnienia i na zgodę kredytową liczyć mogą wszystkie osoby, które wykażą się stałymi dochodami, niezależnie od rodzaju umowy. Dodatkowo, część usług gwarantuje dostęp do pieniędzy nawet dzięki osobistemu oświadczeniu o zarobkach, co oznacza mniejszą liczbę formalności i niemal błyskawiczną decyzję banku o przyznaniu kredytu.

Wybierz najlepszą ofertę kredytu gotówkowego

Trudno ci wybrać odpowiednią ofertę kredytu gotówkowego? Nie musisz tracić nawet kilku godzin na szukanie informacji o dostępnych usługach, szczególnie teraz, gdy masz błyskawiczny dostęp do porównania kredytów online.

Wszystkie oferty wyszczególnione w jednym miejscu, możliwość porównania warunków kilkunastu ofert, a także informacje o całkowitym koszcie zobowiązania finansowego oraz RRSO. To właśnie zapewnia ranking kredytów gotówkowych, który znajdziesz na naszej stronie. Ranking jest bezpłatnym narzędziem, które skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych podpisaniem umowy kredytowej. Nie wychodząc z domu, w ciągu zaledwie kilku minut, porównasz wszystkie interesujące oferty, skupiając się na tych usługach, które gwarantują bardzo korzystne warunki.

Chcąc skorzystać z rankingu, zwróć uwagę na:

  • Rzeczywistą roczną stopę oprocentowania

  • Oprocentowanie nominalne

  • Opłaty okołokredytowe (prowizja oraz opłata przygotowawcza)

  • Przykładową ratę miesięczną

  • Maksymalny okres kredytowania

  • Ubezpieczenie

  • Konieczność skorzystania z innych usług banku

  • Dostępność usługi

Wszystkie te warunki będą miały realny wpływ na przebieg ubiegania się o kredyt, a także spłatę zadłużenia w trakcie trwania okresu kredytowania. Jeśli chcesz mieć szansę podpisać odpowiednią dla siebie umowę, zadbaj o to, korzystając z rankingu, dzięki czemu szybko i bezpiecznie wybierzesz kredyt gotówkowy dostosowany do twoich możliwości.

Sprawdź, czym wyróżnia się kredyt ratalny.

Podsumowanie

Nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie „ile muszę zarabiać, by otrzymać kredyt gotówkowy?". Możesz jednak skorzystać z narzędzi finansowych, które pomogą ci skutecznie sprawdzić, czy możesz ubiegać się o wybrane zadłużenie, licząc na pozytywną odpowiedź ze strony banku.

Pamiętaj, że mogąc zaświadczyć o stałym dochodzie, możesz bez przeszkód starać się o zadłużenie finansowe, również te na dowolny cel, które nie wymaga żadnego ubezpieczenia czy żyranta. Zanim wypełnisz i złożysz wniosek o kredyt, sprawdź gdzie za zobowiązanie, zapłacisz najmniej, dzięki temu kredyt nie stanie się dla ciebie obciążeniem.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?

Okres kredytowania to jeden z najważniejszych parametrów kredytu. Wpływa on zarówno na wysokość raty, jak i na całkowity koszt zobowiązania. Powinien być na tyle krótki, by nie dopłacać za dużo do pożyczonego kapitału, ale i na tyle długi, by nie powodować problemów ze spłatą raty.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj