Kredyty gotówkowe 8 min. czytania

Kredyt gotówkowy w Alior Banku − kalkulator, opinie. Warunki pożyczki gotówkowej w Alior Banku

Zaktualizowano: 2021-11-23 09:49
Opublikowano: 2021-11-23 08:56
Średnia ocena: 4,08/6 Głosów: 12
Kredyt gotówkowy w Alior Banku − kalkulator, opinie

Alior Bank to jeden z wielu banków, który przygotował dla klientów kredyt gotówkowy. Dostępny jest on pod nazwą pożyczki i ma aż trzy warianty. W ramach kredytowania możesz pożyczyć nawet 200 000 zł na okres 10 lat. Czy warto się decydować na kredyt właśnie w Alior Bank? Sprawdź, jak wyglądają szczegóły oferty!

Kredyt gotówkowy w Alior Banku − najważniejsze informacje

Kredyt gotówkowy online w Alior Bank to oferta dostępna w kilku wariantach. W ofercie banku dostępna jest:

 • e – Pożyczka,
 • Pożyczka na klik,
 • Pożyczka internetowa.

Każda z tych ofert ma trochę inne warunki kredytowania. Różnią się wielkością RRSO, prowizji oraz oprocentowania. Pożyczka na klik dostępna jest do 5000 zł, a wszelkie formalności możesz załatwić online. Pożyczka internetowa to natomiast szansa na pożyczenie nawet do 200 000 zł.

Kredyt gotówkowy Alior Bank – oferta

Zróżnicowana oferta Alior Banku powoduje, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej propozycji dla Ciebie. Jakie warunki musisz spełniać, żeby móc ubiegać się o kredyt?

Kto może starać się o kredyt gotówkowy w Alior Banku?

Aby wnioskować o kredyt gotówkowy, musisz spełniać kilka podstawowych wymagań:

 • wiek: między 21 a 80 rokiem życia,
 • pełnoletność,
 • pełna zdolność do czynności cywilnoprawnych,
 • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa.

Z oferty mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy nie mają jeszcze żadnej pożyczki oraz kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku.
Alior Bank − kredyt gotówkowy dla młodych

Alior Bank nie przygotował żadnej oferty dedykowanej specjalnie dla młodych klientów. Pożyczka w Alior Banku dostępna jest jednak dla szerokiego grona odbiorców. Mogą więc z niej skorzystać również zarabiający studenci oraz inni młodzi, którzy mają już wystarczające źródło dochodów.

Kredyt gotówkowy dla firm − Alior Bank

Kredyt gotówkowy w Alior Banku przeznaczony jest wyłącznie dla klientów indywidualnych. Przedsiębiorcy również mogą liczyć na kredytowanie, ale w ramach innych ofert.
 

Czytaj dalej: Kredyt na działalność gospodarczą – czy bank udzieli go bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy w Alior Banku − warunki oferty

Jeśli interesuje Cię pożyczka gotówkowa w Alior Bank, powinieneś w pierwszej kolejności poznać warunki oferty. Na jak dużą pożyczkę możesz liczyć i kiedy będziesz musiał ją oddać?

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w Alior Banku

W ramach pożyczki online w Alior Banku możesz pożyczyć nawet do 200 000 zł. Jeśli interesuje Cię kwota do 5000 zł – formalności załatwisz zdalnie. Powyżej tej kwoty możesz wziąć kredyt gotówkowy przez telefon.

Okres kredytowania a kredyt gotówkowy w Alior Banku

W Alior Banku możesz wziąć kredyt maksymalnie na 10 lat. Oczywiście kredyt możesz też wziąć na krótszy okres. Wtedy rata kredytowa będzie proporcjonalnie większa, ale całkowite koszty kredytowania będą niższe.

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego w Alior Banku

W Alior Banku możesz wcześniej spłacić kredyt. W tym celu wystarczy jedynie przelać odpowiednią kwotę na konto bankowe, na które standardowo wpłacasz ratę kredytu. Jeśli kwota będzie wystarczająco wysoka do zamknięcia kredytu, system zrobi to automatycznie.

Jeżeli zrobisz nadpłatę w systemie, ale środków będzie zbyt mało, bank zaliczy je na poczet kredytu, co będzie skutkować:

Jeśli nie jesteś pewien, czy samo wpłacenie środków wystarczy, możesz złożyć określoną dyspozycję:

 • w wybranym oddziale banku,
 • korespondencyjnie na adres Alior Banku,
 • za pośrednictwem Infolinii.

Kredyt gotówkowy w Alior Banku − weryfikacja kredytobiorcy

Alior Bank oferuje produkt typu „kredyt gotówkowy na dowód”, jednak w praktyce przejść trzeba procedurę weryfikacyjną. Składa się na nią weryfikacja tożsamości oraz weryfikacja zdolności kredytowej.

Aby zweryfikować tożsamość klienta, potrzebne jest wykonanie przelewu na symboliczną złotówkę. Robi się to z konta, na którym mają być później wysłane środki udzielone w ramach kredytu.

Kredyt gotówkowy na dowód − bez zaświadczeń o zarobkach Alior Bank

Po zweryfikowaniu tożsamości klienta bank sprawdza, czy jesteś w stanie podołać wyzwaniu spłaty zobowiązania na czas. Robi to na podstawie danych pozyskanych z baz informacji kredytowej. Może też prosić Cię o dostarczenie dodatkowych dokumentów, które potwierdzą uzyskiwany przez Ciebie dochód – wyciągu z konta bankowego lub zaświadczenia od pracodawcy. W ten sposób ocenia Twoją zdolność kredytową.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń w Alior Bank – czy jest dostępny?

Jeśli chcesz pożyczyć maksymalnie 5000 zł, możesz ubiegać się o pożyczkę z Alior Banku bez zaświadczeń. W takim przypadku staranie się o pieniądze przypomina procedury znane z tych stosowanych w firmach pożyczkowych. Wszystkie formalności da się więc załatwić bez wychodzenia z domu i nie wymagają one dostarczania dodatkowych dokumentów.

Kredyt gotówkowy w Alior Banku a wymagane dokumenty

Jeśli chcesz wnioskować o kredytowanie w kwocie więcej niż 5000 zł, konieczne będzie dostarczenie dodatkowej dokumentacji.

Alior Bank kredyt gotówkowy − jakie dokumenty musisz zgromadzić?

 • dokument tożsamości – dowód osobisty, paszport itp.
 • zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu
 • zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów z tytułu umów cywilno-prawnych
 • potwierdzenie wykupienia ubezpieczenia

Ile kosztuje kredyt gotówkowy w Alior Banku? Kalkulator

Koszty kredytu gotówkowego zależne są od czasu trwania zobowiązania oraz pożyczonej kwoty. Jeśli chcesz znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, powinieneś skorzystać z kalkulatora. W poniższej tabeli znajdziesz informacje o tym, jakie są koszty kredytów w Alior Bank na konkretnych przykładach – w zależności od kwoty i długości zobowiązania.

48 miesięcy

84 miesiące

120 miesięcy

10 000 zł

1 882,60 zł

3 138,65 zł

4 472,29 zł

20 000 zł

3 765,21 zł

6 277,29 zł

8 944,57 zł

50 000 zł

9 413,02 zł

15 693,22 zł

22 361,43 zł

Niestety w Alior Bank nie jest dostępny kredyt gotówkowy bez prowizji. Żeby zmniejszyć koszty kredytowania, możesz natomiast poszukać oferty, która będzie miała atrakcyjne oprocentowanie. Pomoże Ci w tym kalkulator kredytowy, dzięki któremu możliwa jest symulacja warunków oferty kredytowej.

Na postawie takiej symulacji możesz zorientować się, czy oferta, która Cię interesuje, jest rzeczywiście tak atrakcyjna, jak się wydaje.

Kalkulator - Alior Bank kredyt gotówkowy – przykład

Wykorzystując kalkulator, możesz sprawdzić, ile w Alior Bank będzie kosztować Cię kredyt gotówkowy. Jak rozkładają się koszty, jeśli chcesz pożyczyć 20 000 zł na 48 miesięcy?

 • RRSO – 9.08%
 • oprocentowanie – 7,19%
 • prowizji – 3,00%
 • rata kredytowa – 495,11 zł
 • całkowity koszt – 3765,21 zł
 • do banku oddasz łącznie 23 765,21 zł

Jak wziąć kredyt gotówkowy w Alior Banku? Poradnik krok po kroku

Kredyt gotówkowy w Alior Banku możesz wziąć bez wychodzenia z domu.

1. Wejdź na stronę internetową banku.

2. Wybierz ofertę, która odpowiada Ci najbardziej

3. Wypełnij formularz kontaktowy.

4. Oczekuj na telefon od konsultanta, który przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania o kredyt.

W formularzu muszą znaleźć się następujące informacje:

 • kwota, którą chcesz pożyczyć,
 • okres, na jaki chcesz wziąć kredyt,
 • Twoje imię i nazwisko,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail,
 • oświadczenie o zarobkach.

W przypadku kwot poniżej 5000 zł możesz wszystkich formalności dopełnić online – rozmowa z konsultantem nie będzie konieczna.

Ile trzeba czekać na kredyt gotówkowy w Alior Banku?

Czy rzeczywiście szybki kredyt gotówkowy Alior Bank jest taki szybki? Bank rozpatruje wnioski kredytowe już w ciągu dwudziestu czterech godzin, więc masz szansę otrzymać środki na konto niemalże od razu. Minimalny czas, w jaki możesz otrzymać decyzję kredytową to zaledwie 15 minut.

W przypadku wyższych kwot czas oczekiwania na przyznanie kredytu może się wydłużyć, ponieważ bank będzie weryfikował zgodność dokumentów oraz bardziej analizował zdolność kredytową.

Czytaj więcej: Ile się czeka na kredyt hipoteczny i gotówkowy? Jak długo trzeba czekać na wypłatę pieniędzy w bankach?

Jak wypełnić wniosek o kredyt gotówkowy w Alior Banku?

Żeby dostać kredyt w Alior Banku, musisz wypełnić wniosek o kredyt gotówkowy. To prosty formularz, w którym wystarczy podać podstawowe dane osobowe oraz informacje o wysokości zarobków. Jeśli miałbyś jednak problem z jego poprawnym wypełnieniem, możesz skontaktować się

Czytaj również: Wniosek o kredyt – jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?

Kredyt gotówkowy w Alior Banku − opinie. Czy warto złożyć wniosek?

Czy warto decydować się na ofertę, którą przygotował Alior? Pożyczka internetowa jest atrakcyjną propozycją, która dobrze prezentuje się w porównaniu z konkurencyjnymi kredytami. Do tego, żeby skorzystać z oferty Alior Bank i zaciągnąć kredyt gotówkowy przekonują również opinie dotychczasowych klientów.

Pamiętaj jednak, że zanim zdecydujesz się na tani kredyt gotówkowy w Alior Bank, powinieneś obliczyć dokładnie warunki kredytowania oraz ocenić wszystkie za i przeciw. Opinie na forum oraz w social mediach będą dobrą podpowiedzią, ale ostatecznie sam musisz podjąć decyzję, czy warto podejmować ryzyko związane z kredytowaniem.

Czytaj dalej: Kredyt gotówkowy na 10 lat – czy warto się na niego zdecydować?

Komentarze

Powiązane artykuły

Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w {{year}}?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w 2024?

...200 tys. zł, a więc mniej więcej tyle, na ile można wziąć kredyt gotówkowy. To może Cię zainteresować: Jak obliczyć koszt budowy domu?...

...fundusze na taką inwestycję w banku. Czy warto na ten cel wziąć kredyt hipoteczny, czy może lepiej wybrać ten gotówkowy? Zanim wyjaśnimy, ile...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

...ze swoim zobowiązaniem. Jeśli dotychczas spłacałeś swój kredyt gotówkowy terminowo, rozwiązaniem może się okazać zastosowanie wakacji...

...przedmiotu zabezpieczenia spłaty, np. mieszkania, jeśli jest to kredyt hipoteczny, czy samochodu przy kredycie na samochód. Musisz wiedzieć też...

Zobacz więcej
19 min. czytania
Co to jest leasing? Na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Co to jest leasing? Na czym polega i kto może z niego skorzystać?

...się własnością przedsiębiorstwa. Sprawdź również najlepsze kredyty samochodowe i porównaj dostępne oferty. Przedmiotem leasingu mogą być...

...na dokonywanie takich odliczeń, ale jest ciekawą alternatywą dla kredytu samochodowego, ponieważ nie obniża zdolności kredytowej klienta. Czy warto...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

...banku w sprawie kredytu. Decyzja o tym, kto może wziąć np. kredyt gotówkowy, zależy od wielu czynników. Banki oceniają potencjalnych...

...przedwstępna jest często wymagana przez banki przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Jest to dokument określający warunki...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Kim jest kredytobiorca? Jakie są jego prawa i obowiązki?

Kim jest kredytobiorca? Jakie są jego prawa i obowiązki?

...mieszkania. W tym celu udała się do banku i podpisała umowę na kredyt gotówkowy w wysokości 20 tys. zł z okresem kredytowania na 3 lata. Jako...

...ubiegłego roku wskazują, że wartość wszystkich udzielonych kredytów gotówkowych i pożyczek wyniosła niemal 74 mld zł. Sytuacja na rynku powoli...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M

Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M luty 2024

...będzie dla kredytobiorcy korzystniejszy? Czy lepiej wybrać kredyt hipoteczny z WIBOR(R) 3M czy 6M? WIBOR(R) 3M zmienia się co trzy miesiące, a...

...wyższa jest stopa WIBOR(R). Kredytobiorcy, którzy spłacają kredyty hipoteczne oprocentowane według stawki WIBOR(R), mogą mieć pewność, że...

Zobacz więcej
13 min. czytania