Kredyty gotówkowe 8 min. czytania

Kredyt gotówkowy na 10 lat – oferta banków, warunki, opinie

Zaktualizowano: 2022-04-25 09:51
Opublikowano: 2020-04-02 14:44
Średnia ocena: 5,89/6 Głosów: 28
Kredyt gotówkowy na 10 lat – oferta banków, warunki, opinie

Kredyt gotówkowy na 10 lat interesuje klientów, którzy ze względu na wysokość wnioskowanej kwoty chcą maksymalnie rozłożyć w czasie okres kredytowania. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać dodatkowe środki? Ile można pożyczyć w ramach takiej oferty?

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych, który oferują banki. Pozyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel. Remont mieszkania, zakup samochodu, wyjazd zagraniczny, specjalistyczne leczenie, inwestycja w fotowoltaikę – przykłady można mnożyć. Banki maksymalnie upraszczają formalności i wiele z nich ma w swojej ofercie kredyty przez internet, które można zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Sprawdzamy najlepsze oferty!

Czy banki udzielają kredytów gotówkowych na 10 lat?

Banki mają w swojej ofercie wiele produktów dopasowanych do potrzeb różnych grup odbiorców. Finansowanie dowolnego celu konsumpcyjnego gwarantuje kredyt gotówkowy. Na ile lat maksymalnie można rozłożyć płatność? Z reguły banki oferują kredyt na 10 lat, czyli 120 miesięcy. Trudno jest znaleźć produkty bankowe umożliwiające rozłożenie zobowiązania na więcej rat, np. na 15 czy 20 lat. W takich przypadkach zazwyczaj wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie. Dłuższy okres kredytowania mają tylko kredyty i pożyczki hipoteczne, których zabezpieczenie stanowi wpis hipoteki na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości. W przypadku kredytów gotówkowych oraz analogicznych produktów (pożyczka gotówkowa na 10 lat) zazwyczaj spłata musi nastąpić szybciej.

Nie przegap: Warunki otrzymania kredytu gotówkowego. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt gotówkowy?

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy na 10 lat?

Osoba wnioskująca o przyznanie kredytu na 10 lat powinna być pełnoletnia, posiadać stałe źródło dochodów oraz mieszkać w Polsce. To podstawowe warunki, które należy spełnić. Kluczowe są również kryteria takie jak:

 • zdolność kredytowa – bank, analizując wniosek kredytowy, sprawdza wysokość zarobków kredytobiorcy, źródło dochodów, jego miesięczne wydatki związane z utrzymaniem, raty i zobowiązania, liczbę osób na utrzymaniu oraz inne czynniki, które mogą wpłynąć na jego sytuację finansową. Tylko odpowiednio wysoka zdolność kredytowa pozwala zaciągnąć kredyt na 10 lat;
 • historia kredytowa – klient, którego interesuje oferta z najdłuższym okresem kredytowania, musi być wiarygodnym dłużnikiem – nie może posiadać negatywnych wpisów w BIK, zalegać z innymi płatnościami czy mieć na koncie komornika. Bank sprawdza także rejestry dłużników i ocenę punktową w BIK;
 • dodatkowe zabezpieczenie kredytu – w przypadku kredytów na wysokie sumy, np. powyżej 100 tys. zł, bank może wymagać dodatkowego zabezpieczenia, np. na ruchomości lub nieruchomości (hipoteka, zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie).

Warunki kredytu gotówkowego na 10 lat

Kredyt na 10 lat można przeznaczyć na dowolny cel, a bank nie sprawdza, w jaki sposób klient wykorzystał środki. Nie trzeba zatem przedstawiać faktur oraz innych dokumentów potwierdzających przeznaczenie kredytu – jak w przypadku kredytów hipotecznych czy samochodowych. Niektóre oferty kredytów gotówkowych na 10 lat są dostępne jedynie dla klientów, którzy posiadają już jakiś produkt danego banku, np. konto osobiste. Na atrakcyjne warunki mogą też liczyć osoby, które mają wyrażone zgody marketingowe. W większości przypadków kredyt można uzyskać online, czyli bez wychodzenia z domu. Zobowiązanie można też spłacić przed terminem, a bank jest wówczas zobowiązany do zwrotu zapłaconej przez klienta prowizji oraz innych poniesionych kosztów – odsetek czy dodatkowego ubezpieczenia.

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat

Z reguły banki oferują maksymalnie 150-200 tys. zł – w zależności od oferty. Wyższe kwoty można otrzymać, składając wniosek o kredyt hipoteczny, jednak wówczas trzeba spełnić bardziej restrykcyjne kryteria, np. dotyczące zarobków czy zabezpieczenia kredytu. Zobowiązanie można też rozłożyć na więcej lat, a zatem pojedyncza rata jest niższa.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego na 10 lat

Nie każdy bank wymaga ubezpieczenia kredytu, jednak zazwyczaj skorzystanie z dodatkowej polisy wiąże się z obniżeniem prowizji lub niższym oprocentowaniem – warto zatem rozważyć wykupienie tej opcji. Koszt polisy może być wliczony w ratę. Ubezpieczenie kredytu z reguły obejmuje losowe sytuacje, takie jak utrata pracy, ciężka choroba czy inwalidztwo, a osoba objęta polisą może liczyć na pomoc w spłacie rat lub uregulowanie całego zobowiązania – w zależności od warunków umowy.

Jak wziąć kredyt gotówkowy na 10 lat? Poradnik

Procedura nie jest skomplikowana i obejmuje:

 1. wybór oferty – najpierw warto przeanalizować dostępne na rynku propozycje pod względem wysokości kredytu, oprocentowania, dodatkowych kosztów i wybrać najkorzystniejszą opcję. Najlepiej posiłkować się rankingami kredytów oraz porównywarkami dostępnymi online – proste narzędzia pozwalają oszacować wysokość raty i inne parametry kredytu.
 2. skompletowanie dokumentów – chodzi o dokumenty potwierdzające tożsamość oraz sytuację finansową kredytobiorcy. Banki akceptują zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, decyzje o przyznaniu emerytury/renty, czasem żądają wyciągów z rachunku bankowego czy rozliczenia PIT za poprzedni rok podatkowy.
 3. wypełnienie wniosku o kredyt gotówkowy – należy podać imię i nazwisko, adres, numer PESEL i numer dokumentu tożsamości, uzupełnić informacje o wysokości i źródle dochodów (np. umowa o pracę, działalność gospodarcza), określić miesięczne koszty utrzymania oraz innych zobowiązań, podać liczbę osób na utrzymaniu. Do wniosku należy dodać odpowiednie załączniki. Dokumenty można złożyć w oddziale banku lub skorzystać z wniosku online.
 4. oczekiwanie na decyzję banku – kredytodawca przeanalizuje sytuację finansową wnioskodawcy, sprawdzi rejestry dłużników oraz dane zgromadzone w BIK, a następnie wyda decyzję.
 5. podpisanie umowy kredytowej – może nastąpić w oddziale banku lub zdalnie, np. przez moduł bankowości elektronicznej, aplikację mobilną albo przy kurierze, który dostarczy dokument.

Czy kredyt gotówkowy na 10 lat jest dostępny online?

Jak wspomnieliśmy, kredyt lub pożyczka na 10 lat mogą być udzielone w 100% zdalnie. Po wyborze odpowiedniej oferty na stronie internetowej banku wystarczy złożyć wniosek. Możliwość wnioskowania jest także dostępna przez system bankowości elektronicznej i aplikację – to opcja dla klientów, którzy posiadają konto osobiste w danym banku. Niektóre instytucje oferują klientom błyskawiczną ocenę zdolności kredytowej na podstawie danych z konta – przede wszystkim wysokości wpływów. Dzięki temu decyzja o przyznaniu kredytu gotówkowego jest jeszcze szybsza.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy na 10 lat? Kalkulator

Klienci, których interesuje najtańszy kredyt gotówkowy na 10 lat, mogą wybierać spośród wielu ofert. W poniższym zestawieniu uwzględniliśmy całkowity koszt kredytu – różne opcje z długim okresem kredytowania.

kredyt gotówkowy 30 tys. na 10 lat

kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat

kredyt gotówkowy 100 000 na 10 lat

Alior Bank

15 001,27 zł

25 002,12 zł

82 931,98 zł

Santander Bank Polska

27 936,72 zł

46 561,20 zł

93 122,39 zł

BNP Paribas

17 554,40 zł

29 257,34 zł

58 514,67 zł

Pekao S.A.

16 563,38 zł

27 605,62 zł

55 211,23 zł

Niewiele banków oferuje kredyt gotówkowy 200 tys. na 10 lat – w takiej sytuacji korzystniejsze jest zaciągnięcie np. pożyczki hipotecznej.

W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy na 10 lat? Porównanie ofert

Interesuje Cię kredyt gotówkowy na 10 lat? W jakim banku szukać najlepszej oferty? Przedstawiamy najpopularniejsze propozycje banków dla kwoty 50 tys. zł. Wymagane dokumenty to dowód osobisty oraz wyciąg z rachunku za ostatnie 3 miesiące (wydrukowany w oddziale banku lub z pieczątkami banku).

Alior Bank:

 • Oprocentowanie - 8,69%
 • Prowizja - 0,00%
 • RRSO - 9,04%
 • Rata miesięczna - 625,02 zł

Pekao S.A.:

 • Oprocentowanie - 9,49%
 • Prowizja - 0,00%
 • RRSO - 9,91%
 • Rata miesięczna - 646,71 zł

BNP Paribas:

 • Oprocentowanie - 9,99%
 • Prowizja - 0,00%
 • RRSO - 10,46%
 • Rata miesięczna - 660,48 zł

Santander Bank Polska:

 • Oprocentowanie - 12,49%
 • Prowizja - 9,99%
 • RRSO - 16,00%
 • Rata miesięczna - 804,68 zł

Na co uważać decydując się na kredyt gotówkowy na 10 lat?

Pożyczka na 10 lat to kusząca propozycja – możliwość rozłożenia płatności na tak wiele rat usypia czujność wielu klientów. Niestety długoterminowe zobowiązania to oferty obciążone wysokimi kosztami, co widać w przygotowanym przez nas zestawieniu. Im dłuższy okres kredytowania, tym wyższe odsetki. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto dobrze zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście potrzebujemy tych środków. Przez okres 10 lat wiele może się zmienić, również nasza sytuacja finansowa – czy będziemy w stanie spłacić kredyt bez opóźnień? Jaki będzie ostateczny koszt kredytu? Warto odpowiedzieć na te pytania i dopiero wtedy podjąć decyzję.

Nie przegap:

Gdzie wziąć kredyt o wartości 20 tys. złotych? Ile wynosi rata kredytu 20 tys. złotych?

Jakie założenia przedstawia nowa ustawa antylichwiarska w 2022 roku?

Komentarze

Powiązane artykuły

Jak wygląda spłata kredytu gotówkowego po rozwodzie?
05.07.2022

Jak wygląda spłata kredytu gotówkowego po rozwodzie?

...zaciągające kredyt gotówkowy z reguły nie planują rozstania i rzadko kiedy zastanawiają się...

...wkroczenia na ścieżkę sądową. Kolejny pomysł na spłatę kredytu gotówkowego po rozwodzie to znalezienie innej osoby, która przejmie...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Na czym polega odstąpienie od umowy kredytu?
30.06.2022

Na czym polega odstąpienie od umowy kredytu? Czy można zrezygnować z kredytu hipotecznego?

...lipcem 2017 nie jest możliwe bez utraty prowizji. Rezygnacja z kredytu gotówkowego lub hipotecznego to czasem jedyne wyjście – w przypadku nagłych...

...podpisaniu umowy. Taką możliwość zapewniają przepisy ustawy o kredycie hipotecznym z dnia 23 marca 2017 roku. Podobnie jak w przypadku kredytu...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?
28.06.2022

Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

Problem ze spłatą kredytu to obecnie bolączka wielu Polaków – z powodu rekordowej inflacji i rosnących stóp procentowych w domowych budżetach przestaje brakować środków na spłatę zobowiązań. Raty kredytów hipotecznych wzrosły nawet dwukrotnie, a eksperci podkreślają, że to nie koniec podwyżek. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?
Zobacz więcej
20 min. czytania
Ile razy można skorzystać z wakacji kredytowych w bankach?
27.06.2022

Ile razy można skorzystać z wakacji kredytowych w bankach?

...osoby, które zaciągnęły długoterminowe zobowiązania, np. kredyt hipoteczny. Czasowe zawieszenie spłaty kredytu to duża ulga dla domowego...

...jedynie kilka instytucji oferowało wakacje kredytowe np. w ramach kredytu hipotecznego lub gotówkowego. Z usług można było skorzystać po spełnieniu...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Ile kosztuje kredyt na wyciąg z konta i gdzie złożyć wniosek?
06.06.2022

Ile kosztuje kredyt na wyciąg z konta i gdzie złożyć wniosek?

...wskazanych informacji to podstawa, jeśli chce się otrzymać kredyt gotówkowy. Banki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, starają...

...czas, np. za 6 lub 12 miesięcy. Przekonaj się, jakie dokumenty do kredytu gotówkowego są wymagane przed zawarciem umowy z bankiem. Kliknij! >> Na...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Kredyt bez historii kredytowej
30.05.2022

Kredyt bez historii kredytowej. Czy jest niezbędna, by dostać kredyt gotówkowy?

...na swoją wartość, będzie możliwa do pozyskania jedynie poprzez kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny. Jednakże, gdy po raz pierwszy zwracasz się...

...koniecznie: Czy warto teraz brać kredyt gotówkowy? Czy rata kredytu gotówkowego może wzrosnąć w 2022 roku? W niektórych przypadkach lepszym...

Zobacz więcej
10 min. czytania