Kredyty gotówkowe 8 min. czytania

Kredyt w Aion Banku − jak działa Aion Bank? Czym wyróżnia się oferta kredytowa Aion Bank Polska?

Zaktualizowano: 2021-11-10 08:36
Opublikowano: 2021-11-10 07:58
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 1
Kredyt w Aion Banku − jak działa Aion Bank Polska?

Aion Bank działa w modelu subskrypcyjnym, co polega na tym, że użytkownik w ramach swojego planu abonamentowego otrzymuje dostęp do określonych usług w zamian za stałą, miesięczną opłatę. Aion Bank pożyczka to jeden z produktów, z jakich można skorzystać. Jako że jest to nowość na polskim rynku, warto przyjrzeć się jej bliżej. Aion Bank kredyt – co trzeba wiedzieć o ofercie kredytowej Aion Banku? Jak wypada na tle propozycji innych banków?

Aion Bank w Polsce pojawił się stosunkowo niedawno, a już zdążył się rozgościć. Swój debiut miał 5 sierpnia 2021 roku, a jego dyrektorem jest Karol Sadaj, który odpowiadał m.in. za wprowadzenie na rynek i rozwój Revoluta czy Ubera. Aion Bank to pierwszy w Polsce w pełni cyfrowy bank.

Aion Bank – najważniejsze informacje

Zanim przedstawimy jeden z podstawowych produktów Aion Banku, czyli kredyt gotówkowy, skupimy się jeszcze przez chwilę na samym banku. Jest on w pełni cyfrowy, co oznacza, że nie posiada żadnych placówek. Choć na ten moment funkcjonuje na podstawie licencji belgijskiego nadzoru finansowego, to w przyszłości chce pozyskać także polską wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Główna siedziba banku znajduje się w Brukseli, w naszym kraju jest jedynie oddział Aion Bank Polska. Aion Bank działa w pełni legalnie, zgodnie z prawem i można bez obaw korzystać z jego usług.

Jak działa Aion Bank?

Bank oferuje szereg usług, z których skorzystać można wyłącznie przez internet. Działa w modelu subskrypcyjnym, podobnie jak Netflix czy Spotify. W zamian za stałą, miesięczną opłatę można wykupić pakiet określonych usług.

Do wyboru są trzy plany:

  • Light (0 zł m-c) – oferuje darmowe konta oszczędnościowe bez limitu środków (1% w skali roku na kontach w PLN i 0.5% na kontach w EUR), w tym podstawowe usługi takie jak prowadzenie rachunku, przelewy, wypłaty z bankomatów czy wymiany walut po kursie międzybankowym, bez limitów. Klient zyskuje dostęp do unikalnej platformy do inwestowania na globalnych rynkach w kluczowe sektory światowej gospodarki. Nie ma żadnych ukrytych opłat, nie trzeba też spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby konto i karta były darmowe.
  • Smart (29,99 zł m-c) – oferuje wszystko to, co w planie Light, a dodatkowo wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 1.25% w skali roku na kontach w PLN i 0.75% w EUR. Do tego unikalna platforma do inwestowania na globalnych rynkach w kluczowe sektory światowej gospodarki, nielimitowana wymiana walut po kursie międzybankowym, a niedługo także ochrona online, czyli monitoring wycieku danych w sieci.
  • All Inclusive (49,99 zł m-c) – oferuje wszystko to, co w planie Smart, a dodatkowo wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym –  1.5% w skali roku na kontach w PLN i 1% w EUR. Ponadto wszystkie dostępne funkcjonalności MoneyMax™ – usługi, która pozwala robić zakupy z gwarancją najniższej ceny, zmniejszyć opłaty za media i telefon, a wkrótce również znaleźć tańsze ubezpieczenie samochodu. Nielimitowany dostęp do bankowości za jedną miesięczną opłatę.

Warto wiedzieć: Kredyt gotówkowy bez BIK − czy w ofercie banków znajduje się kredyt gotówkowy dla zadłużonych?

Aion Bank kredyt – kto może skorzystać z oferty banku?

Aion Bank przygotował dopasowaną ofertę dla klientów indywidualnych. Głównym założeniem było zaproponowanie nieco wyższych stóp procentowych na lokatach, niż są powszechnie dostępne, co miało na celu ponownie zainteresować do takiego sposobu pomnażania środków.

Każdy, kto zdecyduje się wykupić subskrypcję, będzie mógł inwestować na globalnych rynkach. Nie ma jednak takiego obowiązku – można wybrać plan Light i korzystać z usług Aion Banku zupełnie za darmo.

Aktualna oferta Aion Banku dostępna jest wyłącznie dla klientów indywidualnych. Wkrótce jednak powinny pojawić się propozycje dla firm, co można przeczytać w komunikacie widniejącym na stronie internetowej banku.

Aion Bank – wymagania. Warunki konieczne do spełnienia przy kredycie nie są zbyt wygórowane. Klient musi tak jak w każdej instytucji przedstawić dowód osobisty, czasem dodatkowo wyciąg z banku z 3 ostatnich miesięcy. Wszelkie formalności dopełnić można z poziomu strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Gotówka wypłacana jest w ciągu maksymalnie 24 godzin od wydania decyzji kredytowej na rachunek, z którego przeprowadzony został proces weryfikacji tożsamości.

Aion Bank pożyczka – warunki oferty

Kredyt w Aion Banku może wziąć każdy, nawet osoba niebędąca jego klientem. Warunki finansowania na tle aktualnie dostępnych ofert wypadają korzystnie, w dodatku na plus zaliczyć trzeba możliwość dopełnienia wszelkich formalności zdalnie.

Najważniejsze warunki kredytowania w Aion Bank:

  • kwota pożyczki od 500 do 90 000 zł (ostateczna kwota zobowiązania zależy od indywidualnie wyliczonej zdolności kredytowej),
  • okres spłaty od 3 do 96 miesięcy,
  • pożyczone środki można przeznaczyć na dowolny cel,
  • proces wnioskowania odbywa się w całości online,
  • pieniądze na koncie nawet w ciągu 30 minut od akceptacji wniosku.

W Aion Banku wnioski procesowane są automatycznie poprzez weryfikację dochodów w bankowości elektronicznej.

Aion Bank kredyt objęty promocją – warunki

Promocyjna oferta kredytu od Aion Banku przewiduje bardzo atrakcyjne warunki, które z pewnością zasługują na zainteresowanie osób potrzebujących zewnętrznego finansowania. Przede wszystkim oprocentowanie jest stałe i wynosi 6,7% bez względu na kwotę pożyczki i okres spłaty. Kredytodawca nie pobiera prowizji, w ofercie na próżno dopatrywać się też ukrytych kosztów, bo ich zwyczajnie nie ma. RRSO wynosi zaledwie 6,91%. Widać zatem, że warunki kredytu w Aion Banku już na pierwszy rzut oka prezentują się bardzo dobrze.

Ile kosztuje kredyt w Aion Banku? Kalkulator

Dla każdego kredytobiorcy kluczowe jest, ile przyjdzie mu zapłacić za kredyt. Dlatego przygotowaliśmy symulację kredytu dla pięciu różnych kwot: 1 000 zł, 10 000 zł, 25 000 zł, 50 000 zł oraz 90 000 zł i różnych okresów spłaty.

Kwota kredytu

Okres spłaty

Miesięczna rata

Całkowity koszt

1 000 zł

3 miesiące

337,06

8,86 zł

10 000 zł

12 miesięcy

863,89 zł

341,18 zł

25 000 zł

24 miesiące

1 115,92 zł

1 714,01 zł

50 000 zł

48 miesięcy

1 190,37 zł

6 986,64 zł

90 000 zł

96 miesięcy

1 213,64 zł

26 166,87 zł

Aion Bank Pożyczka – jak złożyć wniosek o kredyt?

Zainteresowała Cię oferta kredytowa Aion Banku? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pomoże Ci sprawnie przebrnąć przez całą procedurę wnioskowania o finansowanie.

Wejdź na stronę internetową Aion Bank. Znajdź i otwórz zakładkę Pożyczki, następnie O pożyczce gotówkowej. Kliknij Złóż wniosek. Twoim oczom ukaże się symulacja – wybierz przy pomocy suwaków lub wpisz ręcznie z pomocą klawiatury w białe pola kwotę pożyczki i okres spłaty. Po określeniu parametrów naciśnij przycisk Dalej. Teraz wypełnij formularz danymi, zaznacz wymagane zgody i ponownie kliknij Dalej. Wpisz kod z SMSa, jaki otrzymałeś na wskazany numer telefonu i przejdź Dalej.

Podaj numer dowodu, PESEL i adres. Wskaż swój stan cywilny, liczbę osób na utrzymaniu, miesięcznie wydatki oraz zobowiązania, które spłacasz, a także czy masz mieszkanie własnościowe, czy wynajmujesz, czy mieszkasz u rodziny. W kolejnym kroku wybierz, w jakiej formie uzyskujesz dochody, gdzie pracujesz, jaki masz dochód i jak długi masz staż zatrudnienia. Wyraź zgodę na weryfikację w BIK i BIG.

W Aion Banku nie ma konieczności dostarczania wyciągów z konta. Wystarczy, że zalogujesz się do swojego banku, a historia rachunku zostanie pobrana automatycznie. Jeśli nie chcesz korzystać z tego rozwiązania, samodzielnie prześlij wyciąg z banku z ostatnich 3 miesięcy.

Kroków do przebrnięcia podczas wnioskowania jest sporo, lecz każdy kolejny jest intuicyjny, dlatego nie powinieneś mieć z tym większych problemów. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z bankiem i dopytaj o szczegóły.

Kliknij i sprawdź: Kredyt na klik online – ile kosztuje kredyt gotówkowy na klik?

Aion Bank pożyczka – czy warto złożyć wniosek? Opinie

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy opłaca się zadłużać w Aion Banku. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji finansowej i wymagań względem kredytu. Podjęcia decyzji w kwestii kredytu nie ułatwia fakt, że na ten moment ciężko jest znaleźć opinie o Aion Banku, ponieważ działa on na polskim rynku zaledwie kilka miesięcy.

Do zalet kredytu w Aion Bank zaliczyć trzeba atrakcyjne warunki i przejrzystość w zakresie wymagań. Klient z góry wie, ile powinien wynieść minimalny wymagany dochód. Okazuje się, że chcąc skorzystać z pożyczki, trzeba zarabiać co najmniej 2 000 zł. Dobra informacja dotyczy też źródeł zarobkowania – bank akceptuje różne źródła, nie tylko umowę o pracę.

Aion Bank kredyt – o czym należy pamiętać?

Aion to bank, który wszystkie swoje działania prowadzi online. Decydując się na założenie i prowadzenie w nim konta osobistego czy zadłużenie się, trzeba liczyć się z tym, że w razie jakichkolwiek problemów nie będzie możliwości osobistego kontaktu z przedstawicielem banku. Oczywiście nie oznacza to, że będzie się pozostawionym samemu sobie. W każdej chwili można się skontaktować z bankiem choćby za pomocą formularza kontaktowego widniejącego na stronie internetowej banku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel. Na czym polega i kto może się o nią starać?

...nieruchomości przez bank w przypadku braku spłaty. Z kolei kredyt gotówkowy przeznaczony jest na finansowanie dóbr konsumpcyjnych, jak...

...wymaga udokumentowania dochodów i zdolności kredytowej. Zaletą kredytu gotówkowego jest szybka decyzja kredytowa i wypłata środków. Wadą natomiast...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Co można odliczyć, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej?

Czym jest ulga termomodernizacyjna i kto może z niej skorzystać?

...w takie zmiany, nawet jeśli na ten cel trzeba będzie zaciągnąć kredyt gotówkowy lub nawet kredyt hipoteczny. Warto to tym bardziej zrobić, że...

...na ten cel trzeba będzie zaciągnąć kredyt gotówkowy lub nawet kredyt hipoteczny. Warto to tym bardziej zrobić, że wiele wydatków można odliczyć...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Najczęściej przyznawane chwilówki. Gdzie złożyć wniosek?
23.11.2023

Najczęściej przyznawane chwilówki. Gdzie złożyć wniosek?

...bardziej interesuje Cię kredyt niż chwilówka, sprawdź ranking kredytów gotówkowych, dzięki któremu dobierzesz dla siebie najlepszą, możliwą...

...nie sprawdzają BIK, a więc gdzie czeka na Ciebie gwarantowana chwilówka. Poniżej zostały wyłonione 3 firmy, które oferują pożyczkę...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kto i na jakich warunkach może skorzystać z kredytu preferencyjnego?

Kto i na jakich warunkach może skorzystać z kredytu preferencyjnego?

...atrakcyjnej marży czy zerowej prowizji. Kiedy ranking kredytów gotówkowych nie przynosi spodziewanych przez nas rezultatów, warto poszukać...

...preferencyjne. W końcu oferty tego typu nie są tak powszechne, jak kredyty gotówkowe, przez co rzadziej się o nich mówi. Dlatego zobaczmy, jak brzmi...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka?

Dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka czyste powietrze?

...formie dofinansowania lub dotacji na częściową spłatę kapitału kredytu gotówkowego. Warunkiem wypłaty dotacji jest jednak wcześniejsze otrzymanie z...

...dodatkowej gotówki na dowolny cel? Koniecznie sprawdź nasz ranking kredytów gotówkowych. Właściwą instytucją, do której składane są wnioski i która...

Zobacz więcej
15 min. czytania
Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Oferta i warunki kredytu gotówkowego dla osób pracujących na podstawie umowy na czas określony

...i dowiedz się, która oferta jest najbardziej atrakcyjna. Choć kredyt gotówkowy osobie pracującej na umowę na czas określony zwykle jest...

...wydał pozytywną decyzję? Jakie dokładnie są warunki otrzymania kredytu gotówkowego? Umowa na czas określony to specyficzna forma stosunku pracy, w...

Zobacz więcej
10 min. czytania