Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?

Zaktualizowano: 2022-11-21 09:30
Opublikowano: 2022-11-21 08:24
Średnia ocena: 4,33/6 Głosów: 3
Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?

Całkowita spłata zobowiązania to marzenie niejednego kredytobiorcy. Regulując wiele kredytów, możesz jednak zapomnieć, kiedy przypada data ostatniej raty każdego z nich. Jak sprawdzić ile rat zostało do zakończenia zobowiązania? Z pomocą przyjdzie Ci harmonogram spłaty.

Kredyty gotówkowe, pożyczki długoterminowe czy kredyty ratalne. Każde z tych zobowiązań wymaga terminowej spłaty w kilku lub kilkunastu ratach. Nawet jeśli zapamiętałeś okresy kredytowania każdego z nich, to wszelka nadpłata lub przerwa w spłacie zobowiązania, mogła go zmienić.

Znajomość harmonogramu spłaty pozwoli Ci uniknąć ewentualnych problemów. Niedotrzymanie terminu płatności, może rozpocząć proces windykacyjny lub skutkować negatywnym wpisem do baz rejestrów dłużniczych.

Czym jest harmonogram spłaty kredytu?

Harmonogram spłaty kredytu to rozpiska, która przyjmuje formę prostej tabeli i przedstawia wysokość kolejnych rat, wraz z terminem ich zapłaty. Harmonogram ukazywany jest kredytodawcy na samym początku, już w trakcie podpisywania umowy.

Warto jednak pamiętać o tym, że w czasie trwania okresu spłaty, może on ulegać zmianom, niezależnie od tego, czy to kredyt hipoteczny, czy gotówkowy. Przykładem konieczności wprowadzenia modyfikacji do harmonogramu będzie skorzystanie z wakacji kredytowych czy nadpłacenie zobowiązania.

Czy banki udostępniają informację ile rat zostało do spłaty?

Banki udostępniają swoim klientom harmonogramy spłat w wielu miejscach. Najczęściej kredytodawcy otrzymują je w formie papierowej lub elektronicznej, jako załącznik do podpisywanej umowy np. kredytu gotówkowego. W przypadku gdy proces wnioskowania odbywa się zdalnie, harmonogram otrzymasz na skrzynkę mailową.

A jak sprawdzić ile rat zostało, jeśli zdarzyło Ci się zgubić dokumenty? W tej sytuacji wystarczy, że zalogujesz się do bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej banku.

W zakładce poświęconej Twoim kredytom znajdziesz wszystkie szczegóły aktualnie spłacanych zobowiązań. Możesz też udać się do stacjonarnej placówki banku lub poprosić o pomoc pracownika infolinii.

Obawiasz się, że zapomnisz o spłacie raty kredytu w terminie? Sprawdź, na czym polega automatyczna spłata kredytu i przekonaj się, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w poszczególnych bankach?

Każdy bank udostępnia kredytodawcom harmonogram spłaty w wielu formach: papierowej lub elektronicznej. Oprócz tego rozpiskę możesz znaleźć na koncie klienta w bankowości elektronicznej. Jak ją znaleźć? Sprawdziliśmy jak to wygląda w kilku popularnych bankach. 

To może Cię zainteresować: Czy warto teraz spłacić lub nadpłacić kredyt hipoteczny?

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Santander?

Nieco inaczej może wyglądać szukanie harmonogramu spłaty w banku Santander, a inaczej w Santander Consumer Banku. Warto bowiem pamiętać, że są to dwie zupełnie różne instytucje.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Santander? Wystarczy, że zalogujesz się do bankowości internetowej, podając swój login i hasło. Na stronie głównej, zostaną wyświetlone wszystkie Twoje produkty: konto osobiste, karty kredytowe i kredyty. Wystarczy, wybrać konkretne zobowiązanie i kliknąć opcję: „harmonogram".

Na ekranie pojawi się tabela, z rozpisanymi datami płatności, wysokością raty (z podziałem na kapitał i odsetki) oraz saldo kapitału pozostałe do całkowitej spłaty zobowiązania.

W podobny sposób sprawdzisz harmonogram spłat w Santander Consumer Banku. Jak sprawdzić ile zostało rat? Zaloguj się do bankowości internetowej lub do aplikacji mobilnej banku, wpisując PIN do aplikacji. W razie jakichkolwiek problemów możesz skontaktować się również z pracownikami obsługującymi infolinię banku.

Co grozi za opóźnienie w spłacie kredytu? Sprawdź, z jakimi konsekwencjami muszą liczyć się kredytobiorcy, którzy nie dotrzymują warunków zawartej umowy.

Jak sprawdzić ile zostało rat w Alior Banku?

W tym przypadku bieżące saldo zadłużenia również sprawdzisz w bankowości internetowej Alior Bank. Jak sprawdzić ile rat zostało do końca spłaty zobowiązania?

Wysokość raty oraz ilość tych, które pozostały do całkowitego zamknięcia kredytu, zostanie wyświetlona po przejściu do zakładki szczegółów produktu. Te same informacje można sprawdzić, logując się do aplikacji mobilnej lub udając się do wybranego oddziału banku.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Credit Agricole?

Wszystkie informacje o kredycie możesz uzyskać w placówce banku lub dzwoniąc na infolinię, pod numer: 19 019. Informacje dotyczące procesu spłaty uzyskasz również po zalogowaniu się do serwisu internetowego CA24. Wystarczy, że wpiszesz identyfikator oraz hasło.

Przy pierwszym logowaniu, bank poprosi Cię również o wybór obrazka bezpieczeństwa. Następnie, należy przejść do zakładki: „Moje finanse", a później wybrać szczegóły produktu, czyli w tym przypadku interesującego Cię kredytu. 

Sprawdź koniecznie: O ile wzrosły raty kredytów hipotecznych w 2022 roku?

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w BNP Paribas?

Poprzez bankowość elektroniczną GO24 online. Wystarczy, że zalogujesz się oraz przejdziesz do zakładki „Moje Finanse". Następnie wybierasz opcję „kredyty". Na ekranie wyświetlą Ci się wszystkie zobowiązania wraz z informacją ile pozostało do spłaty. Po wybraniu opcji „harmonogram" zostanie przedstawiony pełny plan spłat.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Millennium?

Bank Millennium oferuje swoim klientom możliwość korzystania z Millenetu, czyli bankowości elektronicznej. Aby sprawdzić, ile rat pozostało Ci do spłaty, wystarczy, że zalogujesz się na swój profil, podając specjalny kod, czyli 8-cyfrowy identyfikator, który został zapisany w umowie.

W zakładce „Moje finanse" znajdziesz szczegóły dotyczące zobowiązań. Za pomocą aplikacji mobilnej lub e-bankowości, możesz również sprawdzić historię spłat czy złożyć wniosek o wakacje kredytowe.

Nie przegap: Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

Komentarze

Powiązane artykuły

Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

...banku w sprawie kredytu. Decyzja o tym, kto może wziąć np. kredyt gotówkowy, zależy od wielu czynników. Banki oceniają potencjalnych...

...przedwstępna jest często wymagana przez banki przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Jest to dokument określający warunki...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Kim jest kredytobiorca? Jakie są jego prawa i obowiązki?

Kim jest kredytobiorca? Jakie są jego prawa i obowiązki?

...mieszkania. W tym celu udała się do banku i podpisała umowę na kredyt gotówkowy w wysokości 20 tys. zł z okresem kredytowania na 3 lata. Jako...

...ubiegłego roku wskazują, że wartość wszystkich udzielonych kredytów gotówkowych i pożyczek wyniosła niemal 74 mld zł. Sytuacja na rynku powoli...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Jak i co negocjować przy kredycie hipotecznym?

Jak i co negocjować przy kredycie hipotecznym?

...do porozumienia, gdzie obie strony znajdują wspólny grunt, który zadowala ich interesy i potrzeby. W kontekście finansowym, a szczególnie przy zaciąganiu kredytu hipotecznego, negocjowanie może otworzyć drzwi do bardziej korzystnych warunków umowy, które w dłuższej perspektywie przełożą się na oszczędności i mniejsze obciążenie...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Kiedy i o ile spadnie rata kredytów hipotecznych w {{year}} roku?

Kiedy i o ile spadnie rata kredytów hipotecznych w 2024 roku?

...i analityków – Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na obniżenie wskaźników o 75 punktów bazowych. Kolejna, październikowa, obniżyła je o 25 punktów, a to przełożyło się na koszt kredytu hipotecznego. Co dalej? Czy raty kredytu spadną w 2024 roku? Każdy, kto śledzi ranking kredytów hipotecznych, może zauważyć, że w ciągu ostatnich kilku lat bardzo wiele się zmieniło w kwestii...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M

Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M luty 2024

...będzie dla kredytobiorcy korzystniejszy? Czy lepiej wybrać kredyt hipoteczny z WIBOR(R) 3M czy 6M? WIBOR(R) 3M zmienia się co trzy miesiące, a...

...wyższa jest stopa WIBOR(R). Kredytobiorcy, którzy spłacają kredyty hipoteczne oprocentowane według stawki WIBOR(R), mogą mieć pewność, że...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Kredyt dla emerytów i rencistów {{year}}

Kredyt dla emerytów i rencistów 2024

Najtańszy kredyt dla emerytów powinien mieć możliwie jak najniższe RRSO i całkowite koszty zobowiązania. Banki mogą ustalać górną granicę wieku kredytobiorcy, zwłaszcza w przypadku kredytów hipotecznych. Zobacz, na jakich zasadach i z jakimi kosztami wiąże się udzielenie kredytu dla emeryta.
Zobacz więcej
20 min. czytania