Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?

Zaktualizowano: 2022-11-21 09:30
Opublikowano: 2022-11-21 08:24
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 2
Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?

Całkowita spłata zobowiązania to marzenie niejednego kredytobiorcy. Regulując wiele kredytów, możesz jednak zapomnieć, kiedy przypada data ostatniej raty każdego z nich. Jak sprawdzić ile rat zostało do zakończenia zobowiązania? Z pomocą przyjdzie Ci harmonogram spłaty.

Kredyty gotówkowe, pożyczki długoterminowe czy kredyty ratalne. Każde z tych zobowiązań wymaga terminowej spłaty w kilku lub kilkunastu ratach. Nawet jeśli zapamiętałeś okresy kredytowania każdego z nich, to wszelka nadpłata lub przerwa w spłacie zobowiązania, mogła go zmienić.

Znajomość harmonogramu spłaty pozwoli Ci uniknąć ewentualnych problemów. Niedotrzymanie terminu płatności, może rozpocząć proces windykacyjny lub skutkować negatywnym wpisem do baz rejestrów dłużniczych.

Czym jest harmonogram spłaty kredytu?

Harmonogram spłaty kredytu to rozpiska, która przyjmuje formę prostej tabeli i przedstawia wysokość kolejnych rat, wraz z terminem ich zapłaty. Harmonogram ukazywany jest kredytodawcy na samym początku, już w trakcie podpisywania umowy.

Warto jednak pamiętać o tym, że w czasie trwania okresu spłaty, może on ulegać zmianom, niezależnie od tego, czy to kredyt hipoteczny, czy gotówkowy. Przykładem konieczności wprowadzenia modyfikacji do harmonogramu będzie skorzystanie z wakacji kredytowych czy nadpłacenie zobowiązania.

Czy banki udostępniają informację ile rat zostało do spłaty?

Banki udostępniają swoim klientom harmonogramy spłat w wielu miejscach. Najczęściej kredytodawcy otrzymują je w formie papierowej lub elektronicznej, jako załącznik do podpisywanej umowy np. kredytu gotówkowego. W przypadku gdy proces wnioskowania odbywa się zdalnie, harmonogram otrzymasz na skrzynkę mailową.

A jak sprawdzić ile rat zostało, jeśli zdarzyło Ci się zgubić dokumenty? W tej sytuacji wystarczy, że zalogujesz się do bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej banku.

W zakładce poświęconej Twoim kredytom znajdziesz wszystkie szczegóły aktualnie spłacanych zobowiązań. Możesz też udać się do stacjonarnej placówki banku lub poprosić o pomoc pracownika infolinii.

Obawiasz się, że zapomnisz o spłacie raty kredytu w terminie? Sprawdź, na czym polega automatyczna spłata kredytu i przekonaj się, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w poszczególnych bankach?

Każdy bank udostępnia kredytodawcom harmonogram spłaty w wielu formach: papierowej lub elektronicznej. Oprócz tego rozpiskę możesz znaleźć na koncie klienta w bankowości elektronicznej. Jak ją znaleźć? Sprawdziliśmy jak to wygląda w kilku popularnych bankach. 

To może Cię zainteresować: Czy warto teraz spłacić lub nadpłacić kredyt hipoteczny?

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Santander?

Nieco inaczej może wyglądać szukanie harmonogramu spłaty w banku Santander, a inaczej w Santander Consumer Banku. Warto bowiem pamiętać, że są to dwie zupełnie różne instytucje.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Santander? Wystarczy, że zalogujesz się do bankowości internetowej, podając swój login i hasło. Na stronie głównej, zostaną wyświetlone wszystkie Twoje produkty: konto osobiste, karty kredytowe i kredyty. Wystarczy, wybrać konkretne zobowiązanie i kliknąć opcję: „harmonogram".

Na ekranie pojawi się tabela, z rozpisanymi datami płatności, wysokością raty (z podziałem na kapitał i odsetki) oraz saldo kapitału pozostałe do całkowitej spłaty zobowiązania.

W podobny sposób sprawdzisz harmonogram spłat w Santander Consumer Banku. Jak sprawdzić ile zostało rat? Zaloguj się do bankowości internetowej lub do aplikacji mobilnej banku, wpisując PIN do aplikacji. W razie jakichkolwiek problemów możesz skontaktować się również z pracownikami obsługującymi infolinię banku.

Co grozi za opóźnienie w spłacie kredytu? Sprawdź, z jakimi konsekwencjami muszą liczyć się kredytobiorcy, którzy nie dotrzymują warunków zawartej umowy.

Jak sprawdzić ile zostało rat w Alior Banku?

W tym przypadku bieżące saldo zadłużenia również sprawdzisz w bankowości internetowej Alior Bank. Jak sprawdzić ile rat zostało do końca spłaty zobowiązania?

Wysokość raty oraz ilość tych, które pozostały do całkowitego zamknięcia kredytu, zostanie wyświetlona po przejściu do zakładki szczegółów produktu. Te same informacje można sprawdzić, logując się do aplikacji mobilnej lub udając się do wybranego oddziału banku.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Credit Agricole?

Wszystkie informacje o kredycie możesz uzyskać w placówce banku lub dzwoniąc na infolinię, pod numer: 19 019. Informacje dotyczące procesu spłaty uzyskasz również po zalogowaniu się do serwisu internetowego CA24. Wystarczy, że wpiszesz identyfikator oraz hasło.

Przy pierwszym logowaniu, bank poprosi Cię również o wybór obrazka bezpieczeństwa. Następnie, należy przejść do zakładki: „Moje finanse", a później wybrać szczegóły produktu, czyli w tym przypadku interesującego Cię kredytu. 

Sprawdź koniecznie: O ile wzrosły raty kredytów hipotecznych w 2022 roku?

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w BNP Paribas?

Poprzez bankowość elektroniczną GO24 online. Wystarczy, że zalogujesz się oraz przejdziesz do zakładki „Moje Finanse". Następnie wybierasz opcję „kredyty". Na ekranie wyświetlą Ci się wszystkie zobowiązania wraz z informacją ile pozostało do spłaty. Po wybraniu opcji „harmonogram" zostanie przedstawiony pełny plan spłat.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Millennium?

Bank Millennium oferuje swoim klientom możliwość korzystania z Millenetu, czyli bankowości elektronicznej. Aby sprawdzić, ile rat pozostało Ci do spłaty, wystarczy, że zalogujesz się na swój profil, podając specjalny kod, czyli 8-cyfrowy identyfikator, który został zapisany w umowie.

W zakładce „Moje finanse" znajdziesz szczegóły dotyczące zobowiązań. Za pomocą aplikacji mobilnej lub e-bankowości, możesz również sprawdzić historię spłat czy złożyć wniosek o wakacje kredytowe.

Nie przegap: Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

Komentarze

Powiązane artykuły

Kredyt 90 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta

Kredyt 90 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta

...udzielony kredyt 90 tys. zł. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy w tej kwocie? Kredyty hipoteczne mają ściśle określony cel – z...

...gospodarczą i zamierzasz ubiegać się w wybranym banku o uzyskanie kredytu gotówkowego na kwotę 90 tys. zł, powinieneś przygotować dokumenty...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Kredyt 300 tys. złotych

Kredyt 300 tys. złotych. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...pożyczone od banku środki. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Jeśli planujesz...

...hipotecznych lub zaświadczeń o dochodach w takim stopniu, jak kredyty hipoteczne. Jednak, jak zauważyłeś, maksymalna kwota takich pożyczek jest...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Ile wynosi premia gwarancyjna z książeczki mieszkaniowej? Kalkulator

Ile wynosi premia gwarancyjna z książeczki mieszkaniowej? Kalkulator

...z książeczki mieszkaniowej, oszczędzając na zakup mieszkania. Często zakładano je dla dzieci, myśląc o ich przyszłości, aby w późniejszym czasie nie musiały one sięgać po kredyt hipoteczny lub by zredukować kwotę takiego kredytu. Czym jest książeczka mieszkaniowa? Czy w roku 2023 również można otrzymać premię gwarancyjną? Co zrobić ze starą książeczka mieszkaniowa?...

Zobacz więcej
15 min. czytania
Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M

Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M

...będzie dla kredytobiorcy korzystniejszy? Czy lepiej wybrać kredyt hipoteczny z WIBOR(R) 3M czy 6M? WIBOR(R) 3M zmienia się co trzy miesiące, a...

...wyższa jest stopa WIBOR(R). Kredytobiorcy, którzy spłacają kredyty hipoteczne oprocentowane według stawki WIBOR(R), mogą mieć pewność, że...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Koszty zakupu nieruchomości
Porady
18.09.2023

Poznaj wszystkie dodatkowe koszty przy zakupie nieruchomości

Koszt zakupu nieruchomości to nie tylko kwota, jaką uiszczasz jej dotychczasowemu właścicielowi. Należy do niej doliczyć również taksę notarialną, koszt odpisu z aktu notarialnego, podatek PCC lub VAT. Musisz liczyć się również z dodatkowymi kosztami zakupu mieszkania na kredyt, jeśli nie możesz sfinansować go za gotówkę.
Zobacz więcej
11 min. czytania
Czym są stopy procentowe NBP?

Czym są stopy procentowe NBP? Jak stopy procentowe wpływają na koszt kredytu?

...banku Polskiego przez Radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony...

...radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony może to doprowadzić do...

Zobacz więcej
13 min. czytania