Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?

Zaktualizowano: 2022-11-21 09:30
Opublikowano: 2022-11-21 08:24
Średnia ocena: 4,33/6 Głosów: 3
Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?

Całkowita spłata zobowiązania to marzenie niejednego kredytobiorcy. Regulując wiele kredytów, możesz jednak zapomnieć, kiedy przypada data ostatniej raty każdego z nich. Jak sprawdzić ile rat zostało do zakończenia zobowiązania? Z pomocą przyjdzie Ci harmonogram spłaty.

Kredyty gotówkowe, pożyczki długoterminowe czy kredyty ratalne. Każde z tych zobowiązań wymaga terminowej spłaty w kilku lub kilkunastu ratach. Nawet jeśli zapamiętałeś okresy kredytowania każdego z nich, to wszelka nadpłata lub przerwa w spłacie zobowiązania, mogła go zmienić.

Znajomość harmonogramu spłaty pozwoli Ci uniknąć ewentualnych problemów. Niedotrzymanie terminu płatności, może rozpocząć proces windykacyjny lub skutkować negatywnym wpisem do baz rejestrów dłużniczych.

Czym jest harmonogram spłaty kredytu?

Harmonogram spłaty kredytu to rozpiska, która przyjmuje formę prostej tabeli i przedstawia wysokość kolejnych rat, wraz z terminem ich zapłaty. Harmonogram ukazywany jest kredytodawcy na samym początku, już w trakcie podpisywania umowy.

Warto jednak pamiętać o tym, że w czasie trwania okresu spłaty, może on ulegać zmianom, niezależnie od tego, czy to kredyt hipoteczny, czy gotówkowy. Przykładem konieczności wprowadzenia modyfikacji do harmonogramu będzie skorzystanie z wakacji kredytowych czy nadpłacenie zobowiązania.

Czy banki udostępniają informację ile rat zostało do spłaty?

Banki udostępniają swoim klientom harmonogramy spłat w wielu miejscach. Najczęściej kredytodawcy otrzymują je w formie papierowej lub elektronicznej, jako załącznik do podpisywanej umowy np. kredytu gotówkowego. W przypadku gdy proces wnioskowania odbywa się zdalnie, harmonogram otrzymasz na skrzynkę mailową.

A jak sprawdzić ile rat zostało, jeśli zdarzyło Ci się zgubić dokumenty? W tej sytuacji wystarczy, że zalogujesz się do bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej banku.

W zakładce poświęconej Twoim kredytom znajdziesz wszystkie szczegóły aktualnie spłacanych zobowiązań. Możesz też udać się do stacjonarnej placówki banku lub poprosić o pomoc pracownika infolinii.

Obawiasz się, że zapomnisz o spłacie raty kredytu w terminie? Sprawdź, na czym polega automatyczna spłata kredytu i przekonaj się, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w poszczególnych bankach?

Każdy bank udostępnia kredytodawcom harmonogram spłaty w wielu formach: papierowej lub elektronicznej. Oprócz tego rozpiskę możesz znaleźć na koncie klienta w bankowości elektronicznej. Jak ją znaleźć? Sprawdziliśmy jak to wygląda w kilku popularnych bankach. 

To może Cię zainteresować: Czy warto teraz spłacić lub nadpłacić kredyt hipoteczny?

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Santander?

Nieco inaczej może wyglądać szukanie harmonogramu spłaty w banku Santander, a inaczej w Santander Consumer Banku. Warto bowiem pamiętać, że są to dwie zupełnie różne instytucje.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Santander? Wystarczy, że zalogujesz się do bankowości internetowej, podając swój login i hasło. Na stronie głównej, zostaną wyświetlone wszystkie Twoje produkty: konto osobiste, karty kredytowe i kredyty. Wystarczy, wybrać konkretne zobowiązanie i kliknąć opcję: „harmonogram".

Na ekranie pojawi się tabela, z rozpisanymi datami płatności, wysokością raty (z podziałem na kapitał i odsetki) oraz saldo kapitału pozostałe do całkowitej spłaty zobowiązania.

W podobny sposób sprawdzisz harmonogram spłat w Santander Consumer Banku. Jak sprawdzić ile zostało rat? Zaloguj się do bankowości internetowej lub do aplikacji mobilnej banku, wpisując PIN do aplikacji. W razie jakichkolwiek problemów możesz skontaktować się również z pracownikami obsługującymi infolinię banku.

Co grozi za opóźnienie w spłacie kredytu? Sprawdź, z jakimi konsekwencjami muszą liczyć się kredytobiorcy, którzy nie dotrzymują warunków zawartej umowy.

Jak sprawdzić ile zostało rat w Alior Banku?

W tym przypadku bieżące saldo zadłużenia również sprawdzisz w bankowości internetowej Alior Bank. Jak sprawdzić ile rat zostało do końca spłaty zobowiązania?

Wysokość raty oraz ilość tych, które pozostały do całkowitego zamknięcia kredytu, zostanie wyświetlona po przejściu do zakładki szczegółów produktu. Te same informacje można sprawdzić, logując się do aplikacji mobilnej lub udając się do wybranego oddziału banku.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Credit Agricole?

Wszystkie informacje o kredycie możesz uzyskać w placówce banku lub dzwoniąc na infolinię, pod numer: 19 019. Informacje dotyczące procesu spłaty uzyskasz również po zalogowaniu się do serwisu internetowego CA24. Wystarczy, że wpiszesz identyfikator oraz hasło.

Przy pierwszym logowaniu, bank poprosi Cię również o wybór obrazka bezpieczeństwa. Następnie, należy przejść do zakładki: „Moje finanse", a później wybrać szczegóły produktu, czyli w tym przypadku interesującego Cię kredytu. 

Sprawdź koniecznie: O ile wzrosły raty kredytów hipotecznych w 2022 roku?

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w BNP Paribas?

Poprzez bankowość elektroniczną GO24 online. Wystarczy, że zalogujesz się oraz przejdziesz do zakładki „Moje Finanse". Następnie wybierasz opcję „kredyty". Na ekranie wyświetlą Ci się wszystkie zobowiązania wraz z informacją ile pozostało do spłaty. Po wybraniu opcji „harmonogram" zostanie przedstawiony pełny plan spłat.

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty w Millennium?

Bank Millennium oferuje swoim klientom możliwość korzystania z Millenetu, czyli bankowości elektronicznej. Aby sprawdzić, ile rat pozostało Ci do spłaty, wystarczy, że zalogujesz się na swój profil, podając specjalny kod, czyli 8-cyfrowy identyfikator, który został zapisany w umowie.

W zakładce „Moje finanse" znajdziesz szczegóły dotyczące zobowiązań. Za pomocą aplikacji mobilnej lub e-bankowości, możesz również sprawdzić historię spłat czy złożyć wniosek o wakacje kredytowe.

Nie przegap: Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

Komentarze

Powiązane artykuły

Czym jest i ile wynosi WIRON? Różnice między stawką WIRON a WIBOR

Czym jest i ile wynosi WIRON? Różnice między stawką WIRON a WIBOR

...dla wniosków składanych od 26 czerwca 2023 roku. W 2024 roku kredyt hipoteczny oparty na WIRON-ie oferuje także VeloBank. W ING Banku Śląskim i...

...iNG Bank Śląski zdecydował się z miejsca zaoferować klientom kredyty hipoteczne zmiennoprocentowe, oparte na wskaźniku WIRON 1M Stopa Składana. Od...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Mieszkanie na Start. Ile wyniesie rata kredytu? Warunki programu

Mieszkanie na Start. Ile wyniesie rata kredytu? Warunki programu

...to może Cię zainteresować: Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny? Bezpieczny Kredyt 2% nie wprowadzał progów dochodowych. W...

...od kiedy będzie dostępny? Obecnie projekt zakładający tanie kredyty hipoteczne znajduje się na ścieżce legislacyjnej – jest w trakcie...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Kredyt dla służb mundurowych w ofercie banków

Kredyt dla służb mundurowych w ofercie banków

...udzielone: Sprawdź: Czy warto teraz brać kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy? Kredyt dla mundurowych, obecny w okresowych lub stałych ofertach...

...zbudowanie wystarczająco wysokiego wkładu własnego na kredyt hipoteczny dla policjanta lub żołnierza. Kredyt hipoteczny w ING Banku...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Źródła dochodu akceptowane i nieakceptowane przez banki

Źródła dochodu akceptowane i nieakceptowane przez banki

...źródeł. Sprawdź, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy? Już na samym początku procesu ubiegania się o kredyt, bank prosi...

...źródła dochodu? Sprawdź, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Dochód z umowy o pracę jest traktowany jako jeden z najbardziej...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Do ilu banków można złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

Do ilu banków można złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

...najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom finansowym. W ten sposób masz większe szanse na znalezienie oferty, która będzie najkorzystniejsza dla Ciebie. Liczba składanych wniosków o kredyt hipoteczny może budzić wątpliwości. Co do zasady, można składać wiele wniosków o kredyt hipoteczny, jednak warto robić to z rozwagą. BIK podaje, że złożenie kilku zapytań kredytowych w krótkim...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Jak obliczyć koszt budowy domu {{year}} i jak sporządzić kosztorys?

Jak obliczyć koszt budowy domu 2024 i jak sporządzić kosztorys?

...nie zastąpi profesjonalnego kosztorysu. Oceń swoje szanse na kredyt hipoteczny – sprawdź nasz kalkulator zdolności kredytowej! Kosztorys...

...dostarczyć kosztorys budowy domu do banku. Wkład własny przy kredycie hipotecznym to minimum 20%, chyba że zdecydujesz się na ubezpieczenie niskiego...

Zobacz więcej
14 min. czytania