Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń - na czym polega kredyt konsolidacyjny bez hipoteki?

Zaktualizowano: 06.07.2021 11:25
Opublikowano: 26.01.2021 14:58
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 12

Kredyt konsolidacyjny to często jedyne rozwiązanie dla osób, którym grożą problemy finansowe. Chociaż w większości przypadków, udzielane są po spełnieniu szeregu rygorystycznych warunków, to zdarzają się sytuacje, w których możesz starać się o kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń. Sprawdź, na co powinieneś uważać oraz jak otrzymać kredyt konsolidacyjny bez hipoteki.

Konsolidacja zobowiązań to nic innego jak połączenie kilku zadłużeń w jedno. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko rozłożyć posiadany dług w czasie, ale też zmniejszyć wysokość płaconej raty. Skonsolidować możesz zarówno raty kredytów, jak i zobowiązania powstałe na karcie kredytowej, dzięki temu produkt finansowy cieszy się tak dużym powodzeniem.

Czy kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń jest dostępny w ofercie banków?

Kredyt konsolidacyjny to produkt, który możesz znaleźć zarówno w ofercie banków, jak i instytucji pozabankowych, chociaż w tym przypadku jest to raczej pożyczka konsolidacyjna. Banki udzielając kredytu konsolidacyjnego, ponoszą ryzyko związane z ewentualnym brakiem spłaty zobowiązań, dlatego chcąc chronić swoje interesy, stosują odpowiednie zabezpieczenia. Taką ochroną może być zarówno poręczenie, weksel, jak i hipoteka czy też najczęściej stosowane - ubezpieczenie kredytu. Kredyt bez zabezpieczeń to ogromne ryzyko dla instytucji, która udziela zobowiązania, dlatego banki udzielają ich z mniejszą ochotą. 

Dla wielu osób kredyty konsolidacyjne bez zabezpieczeń to domena parabanków, które z reguły nie stawiają dużych wymagań swoim klientom. W większości przypadków przyszły kredytobiorca sprawdzany jest jedynie w bazach rejestrów dłużniczych, a instytucja często nie prosi nawet o przedstawienie informacji na temat posiadanych zadłużeń. Okazuje się jednak, że kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń to produkt, z którego możemy skorzystać również w wielu bankach, chociaż nie jest to oferta dla każdego.

Banki przed udzieleniem jakiegokolwiek kredytu, sprawdzają zdolność kredytową klienta i przyznają zobowiązanie jedynie tym, którzy po weryfikacji mogą pochwalić się dobrą oceną. Negatywna historia niemal w 100% przekreśla szansę na uzyskanie finansowania, a już w szczególności kredytu bez zabezpieczenia.

Kliknij i sprawdź: Kiedy przelew Pekao

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń - charakterystyka usługi

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia najczęściej przyznawany jest na krótszy okres niż w sytuacji, gdybyśmy zgodzili się na dodatkowe poręczenie lub ochronę. Takie zobowiązanie w zależności od oferty banku może też wiązać się z nieco wyższym oprocentowaniem oraz kosztem udzielenia kredytu. Wbrew pozorom, wzięcie zobowiązania bez zabezpieczenia nie jest takie trudne. Mówi się, że bez problemu można otrzymać kredyt konsolidacyjny na 15 lat bez zabezpieczeń pod warunkiem, że uda nam się dopasować okres spłaty do swoich możliwości.

Banki nieco rzadziej udzielają kredytów konsolidacyjnych dla firm bez zabezpieczeń, jednak taki produkt również może stanowić ofertę instytucji finansowych. Podobnie jak w przypadku zobowiązań udzielanych indywidualnym klientom, konsolidacja bez zabezpieczenia jest nieco droższa i mniej opłacalna.

Sprawdź: Kredyt konsolidacyjny w parabanku

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń - zalety

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń nie wymaga spełniania tak wielu warunków, jak tradycyjna konsolidacja, dzięki czemu nie ma potrzeby przedstawiania dodatkowych dokumentów. To z całą pewnością skraca proces starania się o kredyt, co w przypadku posiadania przysłowiowego noża na gardle, może być ogromną zaletą.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń - wady

Niestety, konsolidacja bez zabezpieczeń ma też wiele wad. Jedną z nich jest wyższy koszt zobowiązania, z jakim musi zmierzyć się przyszły kredytobiorca. Nie bez znaczenia jest też krótszy okres kredytowania oraz potencjalnie niższa kwota otrzymanego zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń a kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem - porównanie

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniami oraz bez to teoretycznie ten sam produkt finansowy. Znaczące różnice występują jednak wtedy, gdy porównamy sobie czas trwania umowy kredytowej oraz koszty związane z udzieleniem zobowiązania.

Osoba, która stara się o kredyt bez zabezpieczenia, w dużej mierze powinna jedynie wykazać się wysoką zdolnością kredytową oraz posiadać ważny dokument tożsamości. Bank będzie wymagał również przedstawienia danych dotyczących posiadanych zobowiązań, które mają ulec konsolidacji. W przypadku zobowiązania z zabezpieczeniem kredytodawca wymaga przedstawienia dodatkowych dokumentów, które będą stanowiły gwarancję spłaty długu.

Na rynku finansowym funkcjonują również kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń jednak stanowią one jedynie niewielki margines. Z taką ofertą można spotkać się jedynie w przypadku parabanków i należy liczyć się z tym, że jest to rozwiązanie niezwykle ryzykowne i często - bardzo drogie. 

Zobacz: Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Hipoteka jako zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego

Hipoteka jest jednym z kilku możliwych zabezpieczeń rzeczowych, na które mogą zdecydować się kredytobiorcy, którzy posiadają jakąkolwiek nieruchomość. Hipoteczne zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego wymaga jednak dokonania wpisu hipoteki do księgi wieczystej.

Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń?

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego w dużej mierze zależy od wewnętrznej polityki banku, ale też od profilu kredytobiorcy. Nie bez znaczenia jest też kwota zobowiązania oraz wybrany czas spłaty. Przeglądając oferty kredytów konsolidacyjnych, można jednak zaobserwować, że średnie oprocentowanie wynosi nieco ponad 7 proc.

W jakim banku otrzymasz kredyty konsolidacyjny bez zabezpieczeń?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, możesz skorzystać z aktualnych rankingów kredytów konsolidacyjnych, które dodatkowo odpowiedzą Ci na pytanie, w którym banku otrzymasz najniższą ratę przy założonej kwocie zobowiązania. Innym narzędziem, z którego warto skorzystać w poszukiwaniu najlepszej oferty, jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego bez zabezpieczeń, dzięki któremu dokładnie oszacujesz wszystkie koszty.

Podczas poszukiwań najlepszego kredytu konsolidacyjnego online bez zabezpieczeń postaraj się racjonalnie przeglądać oferty i nie korzystać z propozycji parabanków. Te, chociaż często kuszą swoją dostępnością, mogą okazać się bardzo zwodnicze.

Sprawdź: Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?

Kto otrzyma kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń?

Jeśli chcesz ubiegać się o kredyt bez zabezpieczeń, powinieneś spełnić poniższe warunki:

  • mieć wystarczającą zdolność kredytową,
  • nie posiadać przeterminowanych zadłużeń,
  • dostarczyć na czas wymagane przez bank dokumenty dotyczące posiadanych zobowiązań oraz potwierdzające obecną sytuację finansową.

Dowiedz się również: Jak kupić kryptowaluty?

Czy kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń się opłaca?

Jeśli czujesz, że spłacanie posiadanych zadłużeń zaczyna Cię przerastać, warto poszukać rozwiązania, które pozwoli Ci oddać pożyczone środki na czas. W niektórych sytuacjach jedyną bezpieczną opcją jest właśnie kredyt konsolidacyjny, który nie tylko ułatwi spłatę, ale też będzie stanowić ulgę dla Twojego domowego budżetu. Chociaż konsolidacja bez zabezpieczenia jest najczęściej nieco droższa niż ubezpieczony kredyt, to mimo wszystko warto się na nią zdecydować.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty konsolidacyjne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

BNP Paribas kredyt konsolidacyjny - analiza aktualnej oferty

BNP Paribas kredyt konsolidacyjny - analiza aktualnej oferty

BNP Paribas przygotował dla stałych oraz nowych klientów kredyt konsolidacyjny, który pozwala na restrukturyzację dotychczasowych zobowiązań. Jeśli otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, bank natychmiast spłaci wskazane we wniosku kredyty lub pożyczki. Ponadto w ramach oferty możesz wnioskować o dodatkową gotówkę. Sprawdź, czy BNP Paribas kredyt konsolidacyjny rzeczywiście się opłaca! 

Zobacz więcej
Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Jak oceniana jest zdolność kredytowa klienta, który stara się o kredyt konsolidacyjny? Czy zarabiając najniższą krajową, masz szansę na skonsolidowanie kredytów? Przekonaj się, co będzie dla banku istotne w momencie oceny twojej zdolności kredytowej.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Obawiasz się, że procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny będzie zbyt skomplikowana? Przekonaj się, że wcale tak nie jest. Podpowiemy ci, czego możesz się spodziewać po wysłaniu wniosku i jak przygotować się do rozmowy z pracownikiem banku.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Kredyt konsolidacyjny jest usługą skierowaną tylko do grona klientów, którzy korzystają już z innego rodzaju kredytów. Usługa ma na celu spłatę wcześniejszych zadłużeń i zastąpienie kilku kredytów jednym zobowiązaniem, o niższej racie.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to często jedyna deska ratunku, z której można skorzystać. Pozwala uregulować posiadane zadłużenia oraz szybko osiągnąć stabilizację finansową. Warto pamiętać jednak o tym, że przyznawana jest osobom, które mają zdolność kredytową oraz stabilne zatrudnienie. Sprawdź, czym jest konsolidacja dla zadłużonych i czy warto z niej skorzystać.

Zobacz więcej
Jak zmniejszyć ratę kredytu - czy to możliwe i z czym się wiąże?

Jak zmniejszyć ratę kredytu - czy to możliwe i z czym się wiąże?

Bieżące zobowiązania finansowe zaczynają Ci ciążyć i nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie spłacać swoje zobowiązania na czas? Zastanawiasz się, jakie działania podjąć w takiej sytuacji? Jedno z rozwiązań to zmniejszenie raty kredytu. Zrobić możesz to na kilka sposobów. Sprawdź, jak obniżyć ratę kredytu i kiedy bank może zgodzić się na taki krok.  

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj