Kredyty konsolidacyjne 6 min. czytania

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń - na czym polega kredyt konsolidacyjny bez hipoteki?

Zaktualizowano: 2021-07-06 11:25
Opublikowano: 2021-01-26 14:58
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 15
Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń - na czym polega kredyt konsolidacyjny bez hipoteki?

Kredyt konsolidacyjny to często jedyne rozwiązanie dla osób, którym grożą problemy finansowe. Chociaż w większości przypadków, udzielane są po spełnieniu szeregu rygorystycznych warunków, to zdarzają się sytuacje, w których możesz starać się o kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń. Sprawdź, na co powinieneś uważać oraz jak otrzymać kredyt konsolidacyjny bez hipoteki.

Konsolidacja zobowiązań to nic innego jak połączenie kilku zadłużeń w jedno. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko rozłożyć posiadany dług w czasie, ale też zmniejszyć wysokość płaconej raty. Skonsolidować możesz zarówno raty kredytów, jak i zobowiązania powstałe na karcie kredytowej, dzięki temu produkt finansowy cieszy się tak dużym powodzeniem.

Czy kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń jest dostępny w ofercie banków?

Kredyt konsolidacyjny to produkt, który możesz znaleźć zarówno w ofercie banków, jak i instytucji pozabankowych, chociaż w tym przypadku jest to raczej pożyczka konsolidacyjna. Banki udzielając kredytu konsolidacyjnego, ponoszą ryzyko związane z ewentualnym brakiem spłaty zobowiązań, dlatego chcąc chronić swoje interesy, stosują odpowiednie zabezpieczenia. Taką ochroną może być zarówno poręczenie, weksel, jak i hipoteka czy też najczęściej stosowane - ubezpieczenie kredytu. Kredyt bez zabezpieczeń to ogromne ryzyko dla instytucji, która udziela zobowiązania, dlatego banki udzielają ich z mniejszą ochotą. 

Dla wielu osób kredyty konsolidacyjne bez zabezpieczeń to domena parabanków, które z reguły nie stawiają dużych wymagań swoim klientom. W większości przypadków przyszły kredytobiorca sprawdzany jest jedynie w bazach rejestrów dłużniczych, a instytucja często nie prosi nawet o przedstawienie informacji na temat posiadanych zadłużeń. Okazuje się jednak, że kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń to produkt, z którego możemy skorzystać również w wielu bankach, chociaż nie jest to oferta dla każdego.

Banki przed udzieleniem jakiegokolwiek kredytu, sprawdzają zdolność kredytową klienta i przyznają zobowiązanie jedynie tym, którzy po weryfikacji mogą pochwalić się dobrą oceną. Negatywna historia niemal w 100% przekreśla szansę na uzyskanie finansowania, a już w szczególności kredytu bez zabezpieczenia.

Kliknij i sprawdź: Kiedy przelew Pekao

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń - charakterystyka usługi

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia najczęściej przyznawany jest na krótszy okres niż w sytuacji, gdybyśmy zgodzili się na dodatkowe poręczenie lub ochronę. Takie zobowiązanie w zależności od oferty banku może też wiązać się z nieco wyższym oprocentowaniem oraz kosztem udzielenia kredytu. Wbrew pozorom, wzięcie zobowiązania bez zabezpieczenia nie jest takie trudne. Mówi się, że bez problemu można otrzymać kredyt konsolidacyjny na 15 lat bez zabezpieczeń pod warunkiem, że uda nam się dopasować okres spłaty do swoich możliwości.

Banki nieco rzadziej udzielają kredytów konsolidacyjnych dla firm bez zabezpieczeń, jednak taki produkt również może stanowić ofertę instytucji finansowych. Podobnie jak w przypadku zobowiązań udzielanych indywidualnym klientom, konsolidacja bez zabezpieczenia jest nieco droższa i mniej opłacalna.

Sprawdź: Kredyt konsolidacyjny w parabanku

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń - zalety

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń nie wymaga spełniania tak wielu warunków, jak tradycyjna konsolidacja, dzięki czemu nie ma potrzeby przedstawiania dodatkowych dokumentów. To z całą pewnością skraca proces starania się o kredyt, co w przypadku posiadania przysłowiowego noża na gardle, może być ogromną zaletą.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń - wady

Niestety, konsolidacja bez zabezpieczeń ma też wiele wad. Jedną z nich jest wyższy koszt zobowiązania, z jakim musi zmierzyć się przyszły kredytobiorca. Nie bez znaczenia jest też krótszy okres kredytowania oraz potencjalnie niższa kwota otrzymanego zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń a kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem - porównanie

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniami oraz bez to teoretycznie ten sam produkt finansowy. Znaczące różnice występują jednak wtedy, gdy porównamy sobie czas trwania umowy kredytowej oraz koszty związane z udzieleniem zobowiązania.

Osoba, która stara się o kredyt bez zabezpieczenia, w dużej mierze powinna jedynie wykazać się wysoką zdolnością kredytową oraz posiadać ważny dokument tożsamości. Bank będzie wymagał również przedstawienia danych dotyczących posiadanych zobowiązań, które mają ulec konsolidacji. W przypadku zobowiązania z zabezpieczeniem kredytodawca wymaga przedstawienia dodatkowych dokumentów, które będą stanowiły gwarancję spłaty długu.

Na rynku finansowym funkcjonują również kredyty konsolidacyjne bez BIK i zabezpieczeń jednak stanowią one jedynie niewielki margines. Z taką ofertą można spotkać się jedynie w przypadku parabanków i należy liczyć się z tym, że jest to rozwiązanie niezwykle ryzykowne i często - bardzo drogie. 

Zobacz: Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Hipoteka jako zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego

Hipoteka jest jednym z kilku możliwych zabezpieczeń rzeczowych, na które mogą zdecydować się kredytobiorcy, którzy posiadają jakąkolwiek nieruchomość. Hipoteczne zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego wymaga jednak dokonania wpisu hipoteki do księgi wieczystej.

Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń?

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego w dużej mierze zależy od wewnętrznej polityki banku, ale też od profilu kredytobiorcy. Nie bez znaczenia jest też kwota zobowiązania oraz wybrany czas spłaty. Przeglądając oferty kredytów konsolidacyjnych, można jednak zaobserwować, że średnie oprocentowanie wynosi nieco ponad 7 proc.

W jakim banku otrzymasz kredyty konsolidacyjny bez zabezpieczeń?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, możesz skorzystać z aktualnych rankingów kredytów konsolidacyjnych, które dodatkowo odpowiedzą Ci na pytanie, w którym banku otrzymasz najniższą ratę przy założonej kwocie zobowiązania. Innym narzędziem, z którego warto skorzystać w poszukiwaniu najlepszej oferty, jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego bez zabezpieczeń, dzięki któremu dokładnie oszacujesz wszystkie koszty.

Podczas poszukiwań najlepszego kredytu konsolidacyjnego online bez zabezpieczeń postaraj się racjonalnie przeglądać oferty i nie korzystać z propozycji parabanków. Te, chociaż często kuszą swoją dostępnością, mogą okazać się bardzo zwodnicze.

Sprawdź: Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?

Kto otrzyma kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń?

Jeśli chcesz ubiegać się o kredyt bez zabezpieczeń, powinieneś spełnić poniższe warunki:

  • mieć wystarczającą zdolność kredytową,
  • nie posiadać przeterminowanych zadłużeń,
  • dostarczyć na czas wymagane przez bank dokumenty dotyczące posiadanych zobowiązań oraz potwierdzające obecną sytuację finansową.

Dowiedz się również: Jak kupić kryptowaluty?

Czy kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń się opłaca?

Jeśli czujesz, że spłacanie posiadanych zadłużeń zaczyna Cię przerastać, warto poszukać rozwiązania, które pozwoli Ci oddać pożyczone środki na czas. W niektórych sytuacjach jedyną bezpieczną opcją jest właśnie kredyt konsolidacyjny, który nie tylko ułatwi spłatę, ale też będzie stanowić ulgę dla Twojego domowego budżetu. Chociaż konsolidacja bez zabezpieczenia jest najczęściej nieco droższa niż ubezpieczony kredyt, to mimo wszystko warto się na nią zdecydować.

Komentarze

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny czy gotówkowy?

Kredyt konsolidacyjny czy gotówkowy? Czym się różnią i co wybrać?

...lepszy drugi kredyt gotówkowy czy konsolidacja zobowiązań z dodatkową kwotą do wykorzystania?...

...cel. Co najlepiej zrobić? Możemy skorzystać z: Czy mogę wziąć kredyt konsolidacyjny na kwotę wyższą niż moje niespłacone zobowiązania? Okazuje...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem

Czy banki w Polsce oferują kredyty konsolidacyjne ze stałym oprocentowaniem?

...ofertę z oprocentowaniem niezależnym od stóp procentowych. Czy kredyt konsolidacyjny ma stałe oprocentowanie? Wszystko zależy od oferty banku –...

...oraz wskaźnika WIBOR 3M – RRSO 7,71%. Jeśli chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego z oprocentowaniem stałym, musisz przede wszystkim wykazać, że...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Ile kosztuje konsolidacja chwilówek?
25.11.2022

Ile kosztuje konsolidacja chwilówek?

...aż 28 tys. złotych. Kliknij i sprawdź: Czym jest i jak działa kredyt konsolidacyjny w parabanku? Konsolidacja zobowiązań ma pomóc kredytobiorcom w...

...w których posiadasz kredyty. To sprawi, że wcześniejsze chwilówki czy kredyty zostaną zamknięte, a Ty zostaniesz z jednym kredytem...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Czym jest oddłużanie? Na czym polega pomoc dla zadłużonych?

Czym jest oddłużanie? Na czym polega pomoc dla zadłużonych?

...problemu ze spłatą zbyt wielu pożyczek i kredytów może być kredyt konsolidacyjny. Jednak w przypadku poważniejszych problemów finansowych, gdy...

...nie jest łatwo go uzyskać, jednak warto o to walczyć – kredyty konsolidacyjne mają niższe oprocentowanie niż podobne produkty oferowane przez...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Czy opłaca się teraz konsolidować kredyty bankowe?

Czy opłaca się teraz konsolidować kredyty bankowe?

...kilka kredytów przychodzi do głowy pomysł, aby wziąć kredyt konsolidacyjny, złączyć wszystkie zobowiązania w jedno, wydłużyć okres...

...przemyśleć swoją decyzję. Warto sprawdzić wcześniej opinie o kredycie konsolidacyjnym w internecie, ponieważ mogą pomóc w podjęciu tej właściwej...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jak obniżyć ratę kredytu w banku?

Jak obniżyć ratę kredytu w banku?

...jeśli zastanawiasz się z kolei, czy można zmniejszyć ratę kredytu gotówkowego, mamy dobrą wiadomość - niezależnie od tego, jakiego rodzaju...

...finansowe dla zadłużonych mogą liczyć osoby spłacające kredyt hipoteczny? Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku...

Zobacz więcej
12 min. czytania