Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty

Zaktualizowano: 01.02.2021 14:41
Opublikowano: 26.01.2021 14:58
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 8

Kiedy konieczne jest zabezpieczenie spłaty kredytu konsolidacyjnego? Co może być zabezpieczeniem spłaty kredytu konsolidacyjnego? Czy możesz liczyć na inne warunki oferty, jeśli zdecydujesz się zabezpieczyć spłatę zadłużenia?

Kredyt konsolidacyjny ze względu na swój charakter nie jest tak dobrze znany klientom banków, jak kredyt gotówkowy, czy kredyt hipoteczny. Oferta warta jest jednak poświęcenia jej nieco więcej uwagi, gdyż będzie w stanie uratować przed zadłużeniem, gdy twoja sytuacja finansowa nagle ulegnie zmianie, a ty przestaniesz czuć się komfortowo ze spłatą kilku kredytów jednocześnie. Klienci banków często decydują się na kilka zadłużeń, jednoczesna spłata pożyczki gotówkowej zaciągniętej na zagraniczne wakacje, a także spłata kredytu na nowy samochód, to w dzisiejszych czasach norma. Co jednak z sytuacji, gdy klient banku zaczyna odczuwać, że w jego domowym budżecie brakuje środków na regularną spłatę zadłużeń? Kredyt konsolidacyjny pomoże nie tylko połączyć kilka zobowiązań w jedno, ale także zapewni dużo niższą ratę, jednocześnie wydłużając okres spłaty, co pozwoli zachować zdolność kredytową. Spłacasz kredyt konsumpcyjny, a także kredyt hipoteczny? W takim przypadku pomocny będzie kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty. Więcej o tej ofercie w dalszej części artykułu.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia

Konsolidacja kredytów gotówkowych, kredytów samochodowych, a także kart kredytowych nie wymaga zabezpieczenia spłaty. Standardowa oferta banków w takim wypadku gwarantuje bardzo korzystne zobowiązanie, które pomaga spłacić kilka zadłużeń konsumpcyjnych, bez ubezpieczenia spłaty w postaci cesji, czy poręczenia. Usługi tego typu są dostępne bez zbędnych formalności i są gwarancją szybkiego zawarcia umowy. Warto pamiętać, że czas i to jak szybko zostanie podpisana umowa, może mieć dla kredytobiorcy kluczowe znaczenie, gdyż oferta przeznaczona jest wyłącznie dla osób o dobrej zdolności kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia pozwala na rozłożenie spłaty maksymalnie na 120 miesięcy, czyli 10 lat. Czy możliwa jest konsolidacja chwilówek? Bank oferuje konsolidację wyłącznie w przypadku usług dostępnych w bankach, co oznacza, że niemożliwe jest skonsolidowanie usług dostępnych w firmach pożyczkowych.

Kiedy konieczne jest zabezpieczenie spłaty kredytu konsolidacyjnego

Zabezpieczenie spłaty kredytu konsolidacyjnego będzie konieczne, jeśli wśród usług, które zechcesz skonsolidować, znajdzie się pożyczka hipoteczna lub tradycyjny kredyt hipoteczny. To oferty, które wyróżniają się na tle innych zobowiązań zarówno pod względem wysokości zadłużenia oraz terminu spłaty. Co więcej, skorzystanie z tych zadłużeń wymaga zabezpieczenia kredytu, co przekłada się także na konieczność zabezpieczenia konsolidacji.

Zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego pozwala realnie obniżyć ryzyko kredytowe banku, jest to więc oferta, która może zagwarantować korzystne warunki i faktycznie przyczynić się do zmniejszenia miesięcznych kosztów związanych ze spłatą zadłużeń.

Zalety zabezpieczenie spłaty - co możesz zyskać?

Zabezpieczając kredyt konsolidacyjny, możesz liczyć na atrakcyjniejsze warunki umowy, bank będzie skłonny dostosować ofertę nie tylko pod względem wysokości zadłużenia, ale także zaoferować dłuższy termin spłaty, dzięki czemu usługa pozwoli ci zauważyć korzystną zmianę i spłacać niższe miesięczne raty. Maksymalny okres spłaty zostanie ustalony po skontaktowaniu się z przedstawicielem banku i oczywiste jest, że spłata w ciągu 120 miesięcy mogłaby nie przynieść oczekiwanych rezultatów, dlatego też warto ustalić indywidualne warunki umowy.

Zabezpieczając spłatę kredytu konsolidacyjnego, masz także szansę na negocjację warunków umowy pod względem jego oprocentowania, czy kosztów pozaodsetkowych.

Warto pamiętać o tym, że zabezpieczenie kredytu, a także dobra historia kredytowa i stałe źródło dochodów będą stanowiły minimalne ryzyko kredytowe banku, w takiej sytuacji instytucja może zgodzić się na korzystniejsze warunki i ograniczyć opłaty, które będą miały wpływ na RRSO oferty.

Formy zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego

W jaki sposób możesz zabezpieczyć swój kredyt konsolidacyjny? Jeśli chcesz skonsolidować kredyt hipoteczny lub pożyczkę hipoteczną, preferowaną formą zabezpieczenia będzie hipoteka ustanowiona w księdze wieczystej nieruchomości. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyna opcja, a wśród zabezpieczeń spłaty, możemy wyróżnić zabezpieczenia osobowe oraz rzeczowe.

Jakie zabezpieczenia osobowe warto wyróżnić?

  • Weksel;

  • Cesja wierzytelności;

  • Gwarancja bankowa;

  • Poręczenie;

Wśród zabezpieczeń rzeczowych wyróżniamy:

  • Hipoteka;

  • Ustanowienie zastawu;

  • Przywłaszczenie na zabezpieczenie;

  • Kaucja bankowa;

  • Ubezpieczenie kredytu z cesją;

  • Blokada środków na rachunku.

To jaką formę zabezpieczenia wybierzesz, będzie z pewnością zależało od twoich preferencji, a także możliwości, jakie pojawią się w banku podczas oceny twojego wniosku. Pamiętaj, że decycując się na wysłanie wniosku online, masz okazję przyspieszyć proces związany z pierwszym kontaktem z przedstawicielem banku, co pomoże ci szybko ustalić wszystkie warunki zobowiązania.

Warunki podpisania umowy z bankiem

Jakie warunki muszą zostać spełnione, by móc cieszyć się kredytem konsolidacyjnym? Zadłużenie gwarantujące spłatę innych zadłużeń, nie różni się pod względem warunków stawianych kredytobiorcy od innych usług oferowanych w bankach. Klient wnioskując o kredyt konsolidacyjny, musi zatem pamiętać, że bank zweryfikuje jego zdolność kredytową, a także historię kredytową. Kredyt konsolidacyjny bez BIK? To nie jest możliwe. Bank weryfikując przyszłego kredytobiorcę, sprawdza, czy stać go na spłatę zobowiązania, a także czy jest osobą wiarygodną. Ocena punktowa w postaci scoringu BIK będzie wykonana niezależnie od tego, czy klient banku zaciąga kredyt z zabezpieczeniem, czy bez.

W przeciwieństwie do firm pożyczkowych, dla banków historia kredytowa usługobiorcy ma szczególne znaczenie, co więcej liczyć będzie się także forma zatrudnienia kredytobiorcy. Na zgodę kredytową mogą liczyć osoby, które posiadają pozytywną historię kredytową, a także stałe źródło dochodów, które pozwoli na spłatę zobowiązania, jednocześnie gwarantując stabilne zatrudnienie np. dzięki temu, że klient pracuje na podstawie umowy o pracę.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Decydując się na ofertę banku, warto zastanowić się, jak możesz ułatwić sobie wybór odpowiedniej oferty. Liczba usług finansowych rośnie z roku na rok, a banki chętnie reklamują swoje oferty chwytliwymi hasłami. Wielu potencjalnych klientów czuje się jednak przytłoczonych ilością zobowiązań, wybierają kredyt w tym banku, który jest im najlepiej znany. Choć taka decyzja może przyspieszyć zawarcie umowy, nie zawsze będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Zachęcamy do poświęcenia kilku minut i zapoznania się z dostępnym bezpłatnie rankingiem kredytów konsolidacyjnych. Z jego pomocą szybko ustalisz, które banki oferują najniższe oprocentowanie, a także gdzie możesz szukać oferty o najkorzystniejszym RRSO, dzięki ograniczeniu kosztów pozaodsetkowych. Gwarantujemy, że ranking opublikowany na naszej stronie jest często aktualizowany, dzięki czemu nie ominą cię informacje o najnowszych ofertach, a dodatkowo zapewniamy informacje o wszystkich kosztach związanych z zadłużeniem.

Liczysz na więcej informacji kredytach konsolidacyjnych? Zachęcamy do sprawdzenia artykułów na temat konsolidacji kredytu konsolidacyjnego, a także poradnika na temat powodów, dla których banki odmawiają udzielenia kredytu konsolidacyjnego.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty konsolidacyjne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - analiza oferty

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - analiza oferty

Chcesz skonsolidować swoje wcześniejsze zobowiązania i szukasz najlepszej oferty, która zagwarantuje ci najniższe miesięczne raty? Poznaj ofertę BNP Paribas i zdecyduj, czy to usługa, która będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom.

Zobacz więcej
Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Jak oceniana jest zdolność kredytowa klienta, który stara się o kredyt konsolidacyjny? Czy zarabiając najniższą krajową, masz szansę na skonsolidowanie kredytów? Przekonaj się, co będzie dla banku istotne w momencie oceny twojej zdolności kredytowej.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Obawiasz się, że procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny będzie zbyt skomplikowana? Przekonaj się, że wcale tak nie jest. Podpowiemy ci, czego możesz się spodziewać po wysłaniu wniosku i jak przygotować się do rozmowy z pracownikiem banku.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Kredyt konsolidacyjny jest usługą skierowaną tylko do grona klientów, którzy korzystają już z innego rodzaju kredytów. Usługa ma na celu spłatę wcześniejszych zadłużeń i zastąpienie kilku kredytów jednym zobowiązaniem, o niższej racie.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Czy mając długi, możesz liczyć na kredyt konsolidacyjny? Czy kredyt konsolidacyjny jest usługą oddłużeniową? Kiedy warto ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, licząc na pozytywną decyzję banku?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Pamiętaj, że dłuższy termin spłaty zobowiązania zawsze oznaczać będzie dla ciebie wyższą kwotę wpłaconą do banku w ramach spłaty odsetek za udzielone zadłużenie. Czy trzeba się tym martwić w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj