Ranking kredytów samochodowych czerwiec 2019

Zestawienie wygenerowane dla kredytu w wysokości 75.000,00 PLN na okres 60 mies., dla pojazdu o maksymalnym wieku w wysokości 3 l.Zmień parametry
2
3osób wybrało tę ofertę
12,28%
RRSO
8,99%
Oprocentowanie
5,99%
Prowizja
1.556,51 PLN
Rata miesięczna
22.883,26 PLN
Całkowity koszt
3
131osób wybrało tę ofertę
15,10%
RRSO
9,99%
Oprocentowanie
9,90%
Prowizja
1.750,88 PLN
Rata miesięczna
30.052,93 PLN
Całkowity koszt
Ninejsze wyliczenia oraz parametry mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku, tym samym nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Skorzystaj z naszej bazy artykułów

Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy?

Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy?

Istnieje mit wedle którego na leasing mogą pozwolić sobie jedynie firmy, jednak obecnie możliwy jest również leasing konsumencki. Obok kredytu samochodowego to drugi coraz bardziej popularnym sposób na sfinansowanie zakupu samochodu. Jednak który z nich jest bardziej korzystny? Czym charakteryzuje się kredyt samochodowy? kredyt samochodowy jest stosowany od bardzo wielu lat; w umowie kredytowej jest jasno określone na jaki cel zostaną przeznaczone pieniądze, w tym przypadku będzie to samochód; zanim kredyt samochodowy zostanie przyznany musi zostać zbadana zdolność kredytowa, dlatego nie każdy kto stara się o tego typu zobowiązanie długoterminowe ma szansę na jego realizację; w czasie trwania umowy kredytowej, a właściwie od samego początku kredytobiorca staje się właścicielem pojazdu; oczywiście bank będzie potrzebował dodatkowego zabezpieczenia jeśli chodzi o wypłacalność kredytobiorcy i tutaj są dwie możliwości: przewłaszczenie na zabezpieczenie zastaw rejonowy- jest dużo częściej...

Gdzie złożyć wniosek o kredyt samochodowy?

Gdzie złożyć wniosek o kredyt samochodowy?

Koszt kupna samochody przerasta Twoje finansowe możliwości? Oszczędności nie będą w stanie pokryć wartości upatrzonego przez Ciebie pojazdu? Kredyt samochodowy to oferta, która może w łatwy sposób pomóc Ci sfinansować plany związane z zakupem dowolnego pojazdu. Przed podpisaniem umowy i finalizacją zakupu zastanów się, które oferty bankowe są najatrakcyjniejsze i przyniosą Ci minimalne opłaty. Na naszej stronie znajdziesz odpowiedzi, na najważniejsze pytania dotyczące kredytów oraz całego procesu związanego z uzyskaniem zgody kredytowej. Dodatkowo, korzystając z narzędzi finansowych, które udostępniamy naszym czytelnikom, możesz bez wychodzenia z domu, w dowolnej chwili, sprawdzić warunki najlepszych usług skierowanych do osób, które chcą skorzystać z kredytu samochodowego. Kredyt o najniższych kosztach Aby przekonać się, które zobowiązanie oferuje obecnie najniższe opłaty całkowite, sprawdziliśmy oferty na podstawie przykładowego kredytu o wysokości 25 000,00 złotych,...

Poradnik kredytobiorcy

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt samochodowy?

Zdecydowałeś o kredytowanym kupnie samochodu lub innego pojazdu, ale nie wiesz, w jaki sposób wybrać najlepszą ofertę i na co zwrócić uwagę śledząc dostępne usługi?

Kredyt samochodowy, zupełnie jak każde inne zobowiązanie na rynku ma kilka czynników, które realnie wpływają na jego atrakcyjność. Z naszą pomocą poznasz szczegóły, które mogą mieć duże znaczenie dla Ciebie jako potencjalnego kredytobiorcy. Znajdź kilka minut i poświęć je na poszerzaniu swojej wiedzy na temat usługi, której umowę chcesz podpisać. Pamiętaj, że to Ty masz największy wpływ na to jaką umowę kredytową podpiszesz i jak będzie przebiegać okres spłaty zobowiązania.

Wiek pojazdu a kredyt samochodowy

Kupując samochód z drugiej ręki, musisz zwrócić uwagę na warunki, jakie bank stawia pod względem maksymalnego wieku pojazdu, który jest w stanie kredytować. Aktualnie najpowszechniejszym warunkiem jest kupno samochodu, którego wiek nie przekracza 10 lat, są jednak oferty, które wymagają, by kredytowany pojazd nie był starszy niż 8 lat.

Czy możliwe jest zrealizowanie kupna starszego wozu? Pod warunkiem, że jest to model zabytkowy, który ma minimum 25 lat przynajmniej w 75% jest zgodny z oryginałem.

Sprawdź całkowity koszt zadłużenia

Na rynku zadłużeń, konkurencja między bankami jest tak duża, że Klient szukający kredytu może mieć trudność z wyborem najlepszej oferty. Pod tym względem warto sprawdzać kredyty samochodowe, mając na uwadze całkowity koszt kredytu. Jeśli nie chcesz tracić swojego wolnego czasu na przeglądanie stron banków lub czasochłonne wizyty w placówkach, a jednocześnie zależy Ci na rzetelnych informacjach, skorzystaj z rankingu kredytów samochodowych.

Nawet w ciągu kilku minut porównasz RRSO zadłużeń, a także dowiesz się, ile ogólnie spłacisz w ramach kredytu. Porównać możesz nie tylko koszt, ale również pozostałe warunki, które będą Cię interesować.

Jak skorzystać z rankingu kredytów samochodowych? Wystarczy, że uzupełnisz dwie podstawowe rubryki na temat wysokości kredytu, jaki potrzebujesz na kupno pojazdu, oraz okres kredytowania, który Cię interesuje. Ranking automatycznie wyświetli Ci oferty od tych najkorzystniejszych i przede wszystkim najtańszych. Jeśli któraś z ofert Cię zainteresuje, możesz dowiedzieć się o niej więcej, przechodząc na podstronę konkretnej usługi. Dla zdecydowanych udostępniamy także wniosek elektroniczny, który pozwoli szybko skontaktować się z konsultantem banku.

Jak dostosować raty kredytu samochodowego?

Kredyty samochodowe oferowane są w dwóch wariantach spłaty, dlatego też wyróżniamy:

  • raty równe przez cały okres obowiązywania umowy kredytowej
  • raty malejące

Obie możliwości mogą wydać się atrakcyjne, trzeba jednak mieć świadomość, że są kierowane do innych grup konsumentów.

Raty malejące mimo niższego całkowitego kosztu zadłużenia, są bardziej wymagające dla kredytobiorcy pod względem zdobycia zgody kredytowej. Zdolność kredytowa Klienta obliczana jest dla pierwszej raty zadłużenia, która jest najwyższej wartości ratą w całym harmonogramie spłaty, ustalonym w umowie. Jest to rozwiązanie, dla osoby, która będzie w stanie udokumentować wysoką zdolność kredytową, a także rozważają krótszy okres spłaty lub możliwość wcześniejszego uregulowania zadłużenia.

Raty równe są bezpiecznym rozwiązaniem dla Klientów, którzy chcą podnieść swoją zdolność kredytową i nie szukają oszczędności w całkowitym koszcie kredytu, lecz są zainteresowani niższymi opłatami miesięcznymi. Należy jednak pamiętać, że kredyt samochodowy posiada zmienne oprocentowanie, co oznacza, że rata kredytu może ulec zmianie po każdej aktualizacji trzymiesięcznego wskaźnika WIBOR.

Podsumowanie

Kredyt samochodowy umożliwi Ci kupno pojazdu w krótkim czasie, nawet bez odłożonych oszczędności. To świetne rozwiązanie, jeśli poświęcisz kilka minut i rzeczywiście prześledzisz dostępne oferty w celu znalezienia najkorzystniejszej usługi. Pamiętaj, że to Twoja indywidualna sytuacja finansowa będzie najważniejsza w trakcie podejmowania decyzji o kredycie i musisz podpisać umowę, która będzie gwarantowała największe korzyści. Warunki kredytu mogą być wyjątkowo atrakcyjne, szczególnie pod względem kosztów, które w przypadku kredytu samochodowego są dużo niższe i pozbawione dodatkowych opłat czy haczyków.


Kredyt samochodowy - najważniejsze informacje

Dedykowany kredyt samochodowy jest usługą, która pozwoli Ci sfinansować kupno samochodu, zarówno używanego, jak i nowego. Wielu kredytobiorców decyduje się, na takie rozwiązanie, ze względu na łatwy dostęp do kredytu, a także bardzo niski koszt zadłużenia. Zanim wybierzesz kredyt samochodowy, dowiedź się o tej usłudze jak najwięcej, poznając zarówno wady, jak i zalety kredytu tego typu. Większa świadomość na temat oferty banku pozwoli Ci wybrać kredyt, który będzie dobrze dostosowany do Twoich potrzeb. Przekonaj się, czy kredyt samochodowy jest usługą, jakiej szukasz i co zrobić, by z niej skorzystać.

W jakim celu możesz skorzystać z kredytu samochodowego?

Choć sama nazwa kredytu samochodowego wskazuje, jak można wykorzystać zobowiązanie, bank udziela kredytu także w innych okolicznościach. Kredyt dostępny jest dla osób, które zainteresowane są kupnem różnych pojazdów, w tym m.in.:

  • samochodu osobowego lub ciężarowego z salonu, lub z drugiej ręki
  • zakup nowego, lub używanego motocykla, quada
  • zakupu motorówki, statku
  • zakup motoroweru lub skutera

Finansowane są zakupy w komisie, u dealera, a także od osoby fizycznej lub firmy niezajmującej się sprzedażą pojazdów.

Kto może ubiegać się o kredyt samochodowy?

O zadłużenie mogą starać się zarówno nowi Klienci banków, jak i stali użytkownicy, korzystający z innych usług instytucji. Bank nie obniżają kosztów kredytu wewnętrznym Klientom, jednak mogą oni liczyć na szybsze wydanie decyzji kredytowej i zminimalizowaną liczbę formalności.

Klient banku może ubiegać się o kredyt samochodowy samodzielnie lub z inną osobą. Podstawowym warunkiem jest pełnoletność osób, które składają wniosek o zobowiązanie finansowe.

Bank wymaga od kredytobiorcy zaświadczenia o stałym zatrudnieniu, a także potwierdzenia miesięcznych dochodów. Przed wydaniem decyzji kredytowej instytucja dokładnie przeanalizuje zdolność kredytową wnioskodawcy, a dodatkowo sprawdzona zostanie historia kredytowa. Posiadając negatywny wpis o długach, bank prawdopodobnie udzieli negatywnej decyzji i nie udzieli kredytu. Dlatego przed złożeniem wniosku, warto zadbać o dobrą historię pozostałych zadłużeń, która utwierdzi bank, że kredytobiorca jest odpowiedzialnym konsumentem i ryzyko zobowiązania jest dużo niższe.

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy oferuje niskie oprocentowanie, które gwarantuje łatwą spłatę i niskie raty. Bank jest w stanie maksymalnie obniżyć koszt udzielanego zadłużenia ze względu na zabezpieczenie, które wiąże się z kredytem samochodowym.

Bank udzielając kredytu i umożliwiając transakcję kupna pojazdu, wymaga ustanowienia zabezpieczenia na kredytowanym pojeździe. Bank przejmuje cesję praw z polisy AC, której wykupienie jest konieczne dla samochodu lub innego pojazdu kupowanego z pomocą kredytu. Po spłaceniu całego zobowiązania cesja zostaje anulowana i możliwa jest rezygnacja z nieobowiązkowego ubezpieczenia AC.

Oprocentowanie zobowiązania

Oprocentowanie kredytu samochodowego ustalane jest na podstawie stałej marży oraz zmiennej stawki WIBOR, ustalanej co 3 miesiące dla kredytu w polskich złotych. Oprocentowanie kredytu jest zatem zmienne i może zmieniać swoją wartość nawet cztery razy w ciągu jednego roku. Stawka WIBOR sprawdzana jest w lutym, maju, sierpniu i listopadzie każdego roku.

Podsumowanie

Kredyt samochodowy jest doskonałym produktem dla osób, które decydują się na zakup konkretnego celu i chcą obniżyć koszt zadłużenia dzięki zabezpieczeniu kredytu. Banki udzielając kredytu, zapewniają elastyczne warunki dotyczące maksymalnej wartości pojazdu, a także długi, wygodny w spłacie, okres kredytowania. Wybierając ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb będziesz cieszyć się szybką decyzją kredytową oraz niskimi ratami już po podpisaniu umowy.