Ranking kredytów samochodowych październik 2019

Zestawienie wygenerowane dla kredytu w wysokości 75.000,00 PLN na okres 60 mies., dla pojazdu o maksymalnym wieku w wysokości 3 l.Zmień parametry
2
22osób wybrało tę ofertę
12,28%
RRSO
8,99%
Oprocentowanie
5,99%
Prowizja
1.556,51 PLN
Rata miesięczna
22.883,26 PLN
Całkowity koszt
3
139osób wybrało tę ofertę
15,10%
RRSO
9,99%
Oprocentowanie
9,90%
Prowizja
1.750,88 PLN
Rata miesięczna
30.052,93 PLN
Całkowity koszt
Ninejsze wyliczenia oraz parametry mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku, tym samym nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Skorzystaj z naszej bazy artykułów

Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy?

Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy?

Istnieje mit wedle którego na leasing mogą pozwolić sobie jedynie firmy, jednak obecnie możliwy jest również leasing konsumencki. Obok kredytu samochodowego to drugi coraz bardziej popularnym sposób na sfinansowanie zakupu...

2018-09-17
Gdzie złożyć wniosek o kredyt samochodowy?

Gdzie złożyć wniosek o kredyt samochodowy?

Koszt kupna samochody przerasta Twoje finansowe możliwości? Oszczędności nie będą w stanie pokryć wartości upatrzonego przez Ciebie pojazdu? Kredyt samochodowy to oferta, która może w łatwy sposób pomóc Ci sfinansować...

2018-09-10
Kredyt samochodowy - na samochód używany i z salonu

Kredyt samochodowy - na samochód używany i z salonu

Brak oszczędności nie jest powodem, dla którego musisz zrezygnować z kupna nowego pojazdu. Możesz swobodnie skorzystać z kredytu samochodowego i cieszyć się spełnieniem swojego celu. Z pomocą kredytu opłacisz zarówno kupno...

2018-02-26

Poradnik

Ranking kredytów samochodowych - wybierz najlepszą ofertę

Wybranie dobrego kredytu samochodowego powinno być dla ciebie priorytetem, jeśli chcesz skorzystać z właśnie z tej oferty banku. Kredyt na samochód może zaoferować ci bardzo atrakcyjne warunki, jednak musisz pamiętać, że otrzymanie ich wiąże się z twoim zaangażowaniem i koniecznością porównania dostępnych ofert.

Ranking kredytów samochodowych pomoże ci szybko zweryfikować podstawowe warunki oferty, dzięki którym ustalisz, który kredyt może zapewnić najniższe opłaty. Co brać pod uwagę szukając odpowiedniego kredytu samochodowego?

RRSO oferty

Kredyt samochodowy wyróżnia się niskim oprocentowaniem nominalnym, to główna zaleta oferty, która możliwa jest do uzyskania dzięki zabezpieczeniu kredytu w postaci samego pojazdu. Jednak nie wszystkie oferty są tak samo korzystne dla usługobiorców. Zanim podpiszesz konkretną umowę zapoznaj się z RRSO dostępnych usług, tylko całkowity koszt kredytu pozwoli ci określić, która oferta jest korzystna pod względem rat.

W rankingu kredytów samochodowych znajdziesz informację zarówno o oprocentowaniu nominalnym, jak i rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Jako przyszły kredytobiorca to właśnie na tej wartości musisz skupić się przed wyborem zobowiązania finansowego. Na RRSO składa się zarówno oprocentowanie, prowizja, jaką pobiera bank za udzielenie kredytu oraz koszt związany z przygotowaniem oferty, jak i wszystkich dokumentów.

Korzystając z darmowego rankingu, możesz ustalić, by oferty wyświetlały się zgodnie z najniższą wartością RRSO. Będziesz mieć pewność, że porównane oferty faktycznie należą do tych najlepszych.

Raty malejące czy równe?

Wybierając kredyt na samochód, musisz podjąć decyzję o rodzaju rat, w jakich spłacać będziesz zadłużenie. Możemy wyróżnić:

  • raty równe przez cały okres spłaty

  • raty malejące

Raty malejące są korzystne pod względem całkowitego kosztu kredytu. Kredytobiorca wybierając zadłużenie rozłożone na raty malejące, musi jednak pamiętać, że usługa jest bardziej wymagająca i bank oczekuje od klienta wyższej zdolności kredytowej, która pozwoli na bezproblemową spłatę zadłużenia, szczególnie w trakcie pierwszych miesięcy, gdy raty są wyczuwalnie wyższe. Kto może skorzystać z rat malejących? Oferta dedykowana jest osobom, które mogą udokumentować atrakcyjne, wysokie zarobki. Największe korzyści odczują osoby, które zdecydują się na krótszy termin spłaty lub są pewne, że będą w stanie spłacić zadłużenie przed wyznaczonym terminem, unikając zbędnych kosztów.

Raty równe gwarantują stałą wysokość opłat kredytowych. Kredytobiorca decydujący się na równe raty może oczekiwać korzystniejszego obliczenia zdolności kredytowej, a także niższych rat, przynajmniej w porównaniu z pierwszymi opłatami, jakie przygotowane są dla tego samego kredytu, ale spłacanego ratami malejącymi.

Równe raty są świetne dla osób, które chcą maksymalnie zabezpieczyć się przed zbyt kosztownymi miesięcznymi opłatami i liczą na bezpieczny przebieg całej umowy kredytowej.

Podsumowanie

Podjęcie decyzji o kredycie na samochód nie musi być trudne, wystarczy skorzystać z pomocy specjalistów i prostych narzędzi, które dostarczą ci odpowiednich informacji. Pamiętaj, by szukać oferty zgodnej z twoimi preferencjami i zwracaj uwagę na całkowity koszt kredytu, szczególnie w przypadku ofert, które zachęcają niskim oprocentowaniem.


Kredyt samochodowy - podstawowe wiadomości o ofercie

Kredyt samochodowy jest jedną z ofert banków, która adresowana jest do klientów zdecydowanym na zadłużenie na konkretny cel. Kredyt na samochód, jak sama nazwa wskazuje, pozwala sfinansować kupno pojazdu, zarówno nowego, jak i używanego. Oferta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ze względu na bardzo korzystne oprocentowanie i elastyczną spłatę.

Przed złożeniem wniosku o kredyt warto jednak lepiej zapoznać się z ofertą, sprawdzić co przyciąga klientów do tego zadłużenia, a co może okazać się minusem usługi.

Do kogo kierowany jest kredyt samochodowy?

Obawiasz się, że kredyt samochodowy nie będzie w stanie spełnić twoich wymagań? Sprawdź co dokładnie oferuje te popularne zobowiązanie i czego możesz się spodziewać jako osoba wnioskująca o zadłużenie.

Warto pamiętać, że kredyt samochodowy pozwala na zakup większej ilości pojazdów, nie tylko samochodu. Co dokładnie możesz sfinansować, wnioskując o to zobowiązanie?

  • Samochód osobowy (nowy oraz używany)

  • Samochód ciężarowy (z salonu lub z drugiej ręki)

  • Nowy lub używany motocykl czy quad

  • Kupno używanej lub nowej motorówki oraz statku

  • Motorower lub skuter

O kredyt samochodowy ubiegać się mogą wszystkie osoby, które są pełnoletnie i mają zdolność kredytową.

Jak bank weryfikuje klientów ubiegających się o kredyt na samochód?

Kredyt samochodowy wyróżnia się atrakcyjnym oprocentowaniem zobowiązania, jednak korzystne warunki umowy spowodowane są tym, że bank minimalizuje swoje ryzyko do minimum. Kredyt na samochód wymaga dokładnej weryfikacji kredytobiorcy.

Składając wniosek o kredyt, musisz mieć świadomość tego, że bank przeanalizuje twoją historię kredytową z pomocą raportu, przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej. Dodatkowo od kredytobiorcy wymagane jest dostarczenie zaświadczenia o stałym zatrudnieniu oraz wysokości miesięcznych dochodów. To ułatwi instytucji określenie twojej zdolności kredytowej.

Jeśli zamierzasz w najbliższym czasie zmienić samochód na nowszy, warto zastanowić się wcześniej nad tym, by zadbać zarówno o swoją historię kredytową, jak i zdolność. Dzięki dbałości o takie szczegóły klient banku ma szansę na uzyskanie zgody kredytowej bez żadnych problemów.

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Mimo dokładnej weryfikacji kredytobiorcy, bank w przypadku tego zobowiązania wymaga ustanowienia zabezpieczenia na kredytowanym samochodzie oraz każdym innym pojeździe, finansowanym dzięki kredytowi. Bank udzielając zadłużenia, nabywa także prawa do cesji ubezpieczenia AC, które w przypadku pojazdu kupowanego z pomocą pożyczki jest obligatoryjne.

Kredyt na samochód stawia także szereg wymagań, które pozwalają na zmniejszenie ryzyka, jakiego podejmuje się instytucja. Bank określa maksymalny wiek pojazdu, który najczęściej nie przekracza od 8 do 10 lat od daty produkcji. Warunek dotyczy oczywiście samochodów nabywanych z drugiej ręki.

Czy kredytobiorca nie może z pomocą kredytu zakupić starszego pojazdu? Wyjątkiem są modele zabytkowe, których data produkcji przekroczyła 25 lat, a samochód przynajmniej w 75% zgadza się z oryginałem.