Zalety kredytów gotówkowych

Zaktualizowano: 2020-12-04 14:09
Opublikowano: 2019-08-14 12:25
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 25

Zastanawiasz się, co powoduje, że kredyt gotówkowy stał się tak popularny? Chcesz wiedzieć, co oferują banki, które w swojej ofercie mają pożyczki na dowolny cel? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o największych zaletach najpopularniejszych zobowiązań finansowych. Przekonaj się, czy kredyt gotówkowy będzie dla ciebie odpowiednim zadłużeniem. Może się okazać, że to doskonała oferta, dzięki której szybko uzyskasz dostęp do potrzebnych pieniędzy, a warunki umowy pozwolą ci na łatwą spłatę zobowiązania, bez martwienia się o wysokie raty.

Błyskawiczna decyzja banku o udzieleniu kredytu

Kredyt gotówkowy wyróżnia się wśród innych usług świadczonych przed banki dużo mniejszą ilością formalności, co ma ogromny wpływ na otrzymanie kredytowanych pieniędzy w dużo krótszym czasie. Wiele osób porównuje kredyt gotówkowy z pożyczką pozabankową pod względem czasu, w jakim kredytobiorca może skorzystać z dodatkowych środków.

Mimo ograniczenia formalności trzeba pamiętać, że kredyt gotówkowy cały czas wymaga dobrej historii kredytowej, a także zdolności kredytowej. Bank dokładnie sprawdzi każdego klienta ubiegającego się o zadłużenie, choć trwa to tylko kilkanaście minut.

Jak szybko możesz otrzymać pieniądze, decydując się na kredyt na dowolny cel? Zdecydowana większość banków gwarantuje, że pieniądze zostaną wypłacone na konto usługobiorcy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego. Jest jednak szansa, że gotówka pojawi się do twojej dyspozycji nawet tego samego dnia, w którym podpisana zostanie umowa między stronami.

Niskie oprocentowanie

Ogromną zaletą kredytu gotówkowego jest niskie oprocentowanie nominalne oraz atrakcyjny koszt całkowity zadłużenia. W przeciwieństwie do licznych pożyczek pozabankowych klient korzystający z kredytu gotówkowego może łatwo poznać wszystkie warunki zadłużenia i przekonać się ile dokładnie zapłaci za zadłużenie. Banki dbają o atrakcyjność ofert i poza niskim oprocentowaniem obniżają prowizję, a nawet opłatę przygotowawczą, Dzięki temu kredytobiorca może liczyć na świetne warunki i niewielkie raty, które pozwolą na bezproblemową spłatę zobowiązania.

Długi okres kredytowania

Bardzo dużym plusem kredytów gotówkowych jest ich długi okres kredytowania. Usługobiorca starający się o zobowiązanie może dzięki temu w łatwy sposób zmniejszyć do minimum swoje miesięczne wydatki na spłatę kredytu. Jednocześnie, warto pamiętać, że elastyczny okres kredytowania ma wpływ na zdolność kredytową klienta banku. Im dłuższy termin spłaty, tym wyższa zdolność finansowa pożyczkobiorcy. To duże ułatwienie dla osób, które ubiegają się o kredyt w wyższej kwocie.

Łatwy dostęp do informacji o ofertach kredytowych

Zaletą kredytów gotówkowych jest szansa na dokładne sprawdzenie dostępnych ofert nawet bez wychodzenia z domu. Korzystając z rankingu kredytów gotówkowych, możesz w ciągu kilku minut porównać kilkanaście ofert kredytowych, poznając wszystkie koszty tych zadłużeń i weryfikując warunki związane z umowami.

Powiązane artykuły

Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna?
Kredyty gotówkowe 20.09.2021

Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna?

Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna? To pytanie zadaje sobie niemal każdy, kto chce w ten sposób zarządzać swoimi finansami. Chociaż poziom zabezpieczeń stosowany przez banki znajduje się na wysokim poziomie, to czasami warto dmuchać na zimne. Sprawdź, jak nie paść ofiarą przestępstwa.
Zobacz więcej
Na czym polega pożyczka pomostowa i kto może z niej skorzystać?
Kredyty gotówkowe 16.09.2021

Kredyt pomostowy - na czym polega pożyczka pomostowa i kto może z niej skorzystać?

Kredyt pomostowy to sposób na sfinansowanie przedsięwzięcia związanego z dotacją unijną. Taka pożyczka pomostowa dostępna jest w kilku bankach. Dostępna jest przede wszystkim dla przedsiębiorców, ale nie tylko. Co zrobić, żeby mieć szanse na kredyt? Na jakich warunkach jest on udzielany? Odpowiadamy na te oraz inne pytania o kredyt pomostowy!
Zobacz więcej
Dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka?
Kredyty gotówkowe 15.09.2021

Program czyste powietrze - dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka czyste powietrze?

Program „Czyste Powietrze” pozwala na dofinansowanie inwestycji polegających na wymianie starych źródeł ogrzewania w domach jednorodzinnych na nowe, bardziej ekologiczne. Ponadto możesz otrzymać pożyczkę „Czyste Powietrze” z gwarancją w wybranych bankach, które mają zawarte porozumienie z NFOŚiGW.
Zobacz więcej
Kredyt a pożyczka - sprawdź czym się różni kredyt od pożyczki
Chwilówki 14.09.2021

Kredyt a pożyczka - sprawdź czym się różni kredyt od pożyczki w parabanku

Czym się różni kredyt od pożyczki? To pytanie zadają sobie osoby zainteresowane pozyskaniem środków na dowolny cel. Choć oba pojęcia są używane zamiennie, to w rzeczywistości oznaczają dwa zupełnie różne produkty. Zatem czym różni się pożyczka od kredytu i z której oferty bardziej opłaca się skorzystać? Odpowiadamy!
Zobacz więcej
Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator
Kredyty gotówkowe 10.09.2021

Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator

Wcześniejsza spłata kredytu to szansa na zmniejszenie całkowitych kosztów zobowiązania. Warunki spłaty nie zawsze są jednak oczywiste, a przez to niekiedy spłacenie kredytu przed terminem może się nie opłacać. Sprawdź, kiedy wcześniejsza spłata kredytu to dobre rozwiązanie i co musisz zrobić, żeby była możliwa!
Zobacz więcej
Kredyt rewolwingowy - na czym polega kredyt rewolwingowy?
Kredyty gotówkowe 10.09.2021

Kredyt rewolwingowy - na czym polega kredyt rewolwingowy i kto może z niego korzystać?

Kredyt rewolwingowy, udzielany najczęściej w ramach rachunku kredytowego czy bieżącego, pozwala na uzyskanie dodatkowych środków przy bieżącym prowadzeniu działalności. Może on jednak posłużyć do wielu innych celów.
Zobacz więcej