× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Zalety kredytów gotówkowych

Zaktualizowano: 04.12.2020 14:09
Opublikowano: 14.08.2019 12:25
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 16

Zastanawiasz się, co powoduje, że kredyt gotówkowy stał się tak popularny? Chcesz wiedzieć, co oferują banki, które w swojej ofercie mają pożyczki na dowolny cel? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o największych zaletach najpopularniejszych zobowiązań finansowych. Przekonaj się, czy kredyt gotówkowy będzie dla ciebie odpowiednim zadłużeniem. Może się okazać, że to doskonała oferta, dzięki której szybko uzyskasz dostęp do potrzebnych pieniędzy, a warunki umowy pozwolą ci na łatwą spłatę zobowiązania, bez martwienia się o wysokie raty.

Błyskawiczna decyzja banku o udzieleniu kredytu

Kredyt gotówkowy wyróżnia się wśród innych usług świadczonych przed banki dużo mniejszą ilością formalności, co ma ogromny wpływ na otrzymanie kredytowanych pieniędzy w dużo krótszym czasie. Wiele osób porównuje kredyt gotówkowy z pożyczką pozabankową pod względem czasu, w jakim kredytobiorca może skorzystać z dodatkowych środków.

Mimo ograniczenia formalności trzeba pamiętać, że kredyt gotówkowy cały czas wymaga dobrej historii kredytowej, a także zdolności kredytowej. Bank dokładnie sprawdzi każdego klienta ubiegającego się o zadłużenie, choć trwa to tylko kilkanaście minut.

Jak szybko możesz otrzymać pieniądze, decydując się na kredyt na dowolny cel? Zdecydowana większość banków gwarantuje, że pieniądze zostaną wypłacone na konto usługobiorcy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego. Jest jednak szansa, że gotówka pojawi się do twojej dyspozycji nawet tego samego dnia, w którym podpisana zostanie umowa między stronami.

Niskie oprocentowanie

Ogromną zaletą kredytu gotówkowego jest niskie oprocentowanie nominalne oraz atrakcyjny koszt całkowity zadłużenia. W przeciwieństwie do licznych pożyczek pozabankowych klient korzystający z kredytu gotówkowego może łatwo poznać wszystkie warunki zadłużenia i przekonać się ile dokładnie zapłaci za zadłużenie. Banki dbają o atrakcyjność ofert i poza niskim oprocentowaniem obniżają prowizję, a nawet opłatę przygotowawczą, Dzięki temu kredytobiorca może liczyć na świetne warunki i niewielkie raty, które pozwolą na bezproblemową spłatę zobowiązania.

Długi okres kredytowania

Bardzo dużym plusem kredytów gotówkowych jest ich długi okres kredytowania. Usługobiorca starający się o zobowiązanie może dzięki temu w łatwy sposób zmniejszyć do minimum swoje miesięczne wydatki na spłatę kredytu. Jednocześnie, warto pamiętać, że elastyczny okres kredytowania ma wpływ na zdolność kredytową klienta banku. Im dłuższy termin spłaty, tym wyższa zdolność finansowa pożyczkobiorcy. To duże ułatwienie dla osób, które ubiegają się o kredyt w wyższej kwocie.

Łatwy dostęp do informacji o ofertach kredytowych

Zaletą kredytów gotówkowych jest szansa na dokładne sprawdzenie dostępnych ofert nawet bez wychodzenia z domu. Korzystając z rankingu kredytów gotówkowych, możesz w ciągu kilku minut porównać kilkanaście ofert kredytowych, poznając wszystkie koszty tych zadłużeń i weryfikując warunki związane z umowami.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie
Kredyty gotówkowe 30.03.2021

Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie

Kredyt gotówkowy bez umowy o pracę? Czy klienci zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych mogą liczyć na zawarcie umowy kredytowej w banku? Jakie warunki musi spełnić klient banku, chcąc mieć pewność, że otrzyma zgodę na kredyt gotówkowy?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?
Kredyty gotówkowe 25.03.2021

Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?

...Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najbardziej elastycznych usług,... ...kredytem celowym, jakim jest kredyt hipoteczny. Z założenia kredyt gotówkowy jest bardziej...

Zobacz więcej