Zalety kredytów gotówkowych

Zaktualizowano: 04.12.2020 14:09
Opublikowano: 14.08.2019 12:25
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 20

Zastanawiasz się, co powoduje, że kredyt gotówkowy stał się tak popularny? Chcesz wiedzieć, co oferują banki, które w swojej ofercie mają pożyczki na dowolny cel? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o największych zaletach najpopularniejszych zobowiązań finansowych. Przekonaj się, czy kredyt gotówkowy będzie dla ciebie odpowiednim zadłużeniem. Może się okazać, że to doskonała oferta, dzięki której szybko uzyskasz dostęp do potrzebnych pieniędzy, a warunki umowy pozwolą ci na łatwą spłatę zobowiązania, bez martwienia się o wysokie raty.

Błyskawiczna decyzja banku o udzieleniu kredytu

Kredyt gotówkowy wyróżnia się wśród innych usług świadczonych przed banki dużo mniejszą ilością formalności, co ma ogromny wpływ na otrzymanie kredytowanych pieniędzy w dużo krótszym czasie. Wiele osób porównuje kredyt gotówkowy z pożyczką pozabankową pod względem czasu, w jakim kredytobiorca może skorzystać z dodatkowych środków.

Mimo ograniczenia formalności trzeba pamiętać, że kredyt gotówkowy cały czas wymaga dobrej historii kredytowej, a także zdolności kredytowej. Bank dokładnie sprawdzi każdego klienta ubiegającego się o zadłużenie, choć trwa to tylko kilkanaście minut.

Jak szybko możesz otrzymać pieniądze, decydując się na kredyt na dowolny cel? Zdecydowana większość banków gwarantuje, że pieniądze zostaną wypłacone na konto usługobiorcy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego. Jest jednak szansa, że gotówka pojawi się do twojej dyspozycji nawet tego samego dnia, w którym podpisana zostanie umowa między stronami.

Niskie oprocentowanie

Ogromną zaletą kredytu gotówkowego jest niskie oprocentowanie nominalne oraz atrakcyjny koszt całkowity zadłużenia. W przeciwieństwie do licznych pożyczek pozabankowych klient korzystający z kredytu gotówkowego może łatwo poznać wszystkie warunki zadłużenia i przekonać się ile dokładnie zapłaci za zadłużenie. Banki dbają o atrakcyjność ofert i poza niskim oprocentowaniem obniżają prowizję, a nawet opłatę przygotowawczą, Dzięki temu kredytobiorca może liczyć na świetne warunki i niewielkie raty, które pozwolą na bezproblemową spłatę zobowiązania.

Długi okres kredytowania

Bardzo dużym plusem kredytów gotówkowych jest ich długi okres kredytowania. Usługobiorca starający się o zobowiązanie może dzięki temu w łatwy sposób zmniejszyć do minimum swoje miesięczne wydatki na spłatę kredytu. Jednocześnie, warto pamiętać, że elastyczny okres kredytowania ma wpływ na zdolność kredytową klienta banku. Im dłuższy termin spłaty, tym wyższa zdolność finansowa pożyczkobiorcy. To duże ułatwienie dla osób, które ubiegają się o kredyt w wyższej kwocie.

Łatwy dostęp do informacji o ofertach kredytowych

Zaletą kredytów gotówkowych jest szansa na dokładne sprawdzenie dostępnych ofert nawet bez wychodzenia z domu. Korzystając z rankingu kredytów gotówkowych, możesz w ciągu kilku minut porównać kilkanaście ofert kredytowych, poznając wszystkie koszty tych zadłużeń i weryfikując warunki związane z umowami.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?

Okres kredytowania to jeden z najważniejszych parametrów kredytu. Wpływa on zarówno na wysokość raty, jak i na całkowity koszt zobowiązania. Powinien być na tyle krótki, by nie dopłacać za dużo do pożyczonego kapitału, ale i na tyle długi, by nie powodować problemów ze spłatą raty.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj