× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Zalety kredytów gotówkowych

Opublikowano: 14.08.2019 12:25
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 7

Zastanawiasz się, co powoduje, że kredyt gotówkowy stał się tak popularny? Chcesz wiedzieć, co oferują banki, które w swojej ofercie mają pożyczki na dowolny cel? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o największych zaletach najpopularniejszych zobowiązań finansowych. Przekonaj się, czy kredyt gotówkowy będzie dla ciebie odpowiednim zadłużeniem. Może się okazać, że to doskonała oferta, dzięki której szybko uzyskasz dostęp do potrzebnych pieniędzy, a warunki umowy pozwolą ci na łatwą spłatę zobowiązania, bez martwienia się o wysokie raty.

Błyskawiczna decyzja banku o udzieleniu kredytu

Kredyt gotówkowy wyróżnia się wśród innych usług świadczonych przed banki dużo mniejszą ilością formalności, co ma ogromny wpływ na otrzymanie kredytowanych pieniędzy w dużo krótszym czasie. Wiele osób porównuje kredyt gotówkowy z pożyczką pozabankową pod względem czasu, w jakim kredytobiorca może skorzystać z dodatkowych środków.

Mimo ograniczenia formalności trzeba pamiętać, że kredyt gotówkowy cały czas wymaga dobrej historii kredytowej, a także zdolności kredytowej. Bank dokładnie sprawdzi każdego klienta ubiegającego się o zadłużenie, choć trwa to tylko kilkanaście minut.

Jak szybko możesz otrzymać pieniądze, decydując się na kredyt na dowolny cel? Zdecydowana większość banków gwarantuje, że pieniądze zostaną wypłacone na konto usługobiorcy maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego. Jest jednak szansa, że gotówka pojawi się do twojej dyspozycji nawet tego samego dnia, w którym podpisana zostanie umowa między stronami.

Niskie oprocentowanie

Ogromną zaletą kredytu gotówkowego jest niskie oprocentowanie nominalne oraz atrakcyjny koszt całkowity zadłużenia. W przeciwieństwie do licznych pożyczek pozabankowych klient korzystający z kredytu gotówkowego może łatwo poznać wszystkie warunki zadłużenia i przekonać się ile dokładnie zapłaci za zadłużenie. Banki dbają o atrakcyjność ofert i poza niskim oprocentowaniem obniżają prowizję, a nawet opłatę przygotowawczą, Dzięki temu kredytobiorca może liczyć na świetne warunki i niewielkie raty, które pozwolą na bezproblemową spłatę zobowiązania.

Długi okres kredytowania

Bardzo dużym plusem kredytów gotówkowych jest ich długi okres kredytowania. Usługobiorca starający się o zobowiązanie może dzięki temu w łatwy sposób zmniejszyć do minimum swoje miesięczne wydatki na spłatę kredytu. Jednocześnie, warto pamiętać, że elastyczny okres kredytowania ma wpływ na zdolność kredytową klienta banku. Im dłuższy termin spłaty, tym wyższa zdolność finansowa pożyczkobiorcy. To duże ułatwienie dla osób, które ubiegają się o kredyt w wyższej kwocie.

Łatwy dostęp do informacji o ofertach kredytowych

Zaletą kredytów gotówkowych jest szansa na dokładne sprawdzenie dostępnych ofert nawet bez wychodzenia z domu. Korzystając z rankingu kredytów gotówkowych, możesz w ciągu kilku minut porównać kilkanaście ofert kredytowych, poznając wszystkie koszty tych zadłużeń i weryfikując warunki związane z umowami.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej