Kredyty gotówkowe 8 min. czytania

Kredyt gotówkowy w BNP Paribas − kalkulator, opinie

Zaktualizowano: 2023-09-19 12:07
Opublikowano: 2020-04-30 14:34
Średnia ocena: 5,53/6 Głosów: 34
Kredyt gotówkowy w BNP Paribas − kalkulator, opinie

BNP Paribas to jeden z banków, który oferuje kredyt gotówkowy bez prowizji. Ubieganie się o środki jest proste i możliwie do załatwienia bez wychodzenia z domu. Czy jednak oferta ta jest atrakcyjna również pod względem warunków finansowych? Sprawdź, jak w praktyce wygląda oferta kredytu gotówkowego w BNP Paribas!

BNP Paribas kredyt gotówkowy – najważniejsze informacje

Kredyt gotówkowy BNP Paribas to konkurencyjna oferta od wiarygodnej instytucji. Jest odpowiedzią na pytania klientów, którzy poszukują dodatkowej gotówki dostępnej bez bardzo wysokich kosztów. Bank BNP Paribas to kredyt gotówkowy online, który z opcją stałych rat oraz możliwością uniknięcia prowizji. Jak możesz się o niego starać?

Kto może starać się o kredyt gotówkowy w BNP Paribas?

W BNP Paribas pożyczka gotówkowa dostępna jest dla szerokiego grona odbiorców. Klienci, którzy chcą wnioskować o przyznanie kredytu, muszą mieć od 18 do 75 lat. Konieczna jest ponadto pełna zdolność do czynności prawnych oraz możliwość wskazania źródeł dochodu, które bank akceptuje.

Warto wiedzieć!

 W BNP Paribas o kredyt możesz wnioskować samodzielnie lub z inną osobą. Nie musicie być nawet spokrewnieni. To szansa na uzyskanie większej kwoty kredytowania.

BNP Paribas kredyt gotówkowy – weryfikacja

Każdy klient, który chce otrzymać kredyt gotówkowy, musi pozytywnie przejść weryfikację. Potwierdza ona, że kredytobiorca nie zalega ze spłacaniem swoich zobowiązań. Bank może zweryfikować Twoją wiarygodność na kilka sposobów:

 • sprawdza informacje o Tobie w bazach informacji gospodarczej,
 • może kontaktować się z Twoim pracodawcą,
 • może prosić o przesłanie wyciągu z konta bankowego.

Jeśli będziesz wnioskować o większą kwotę, bank z pewnością będzie bardziej wnikliwie weryfikował Twoją sytuację. To pozwoli mu ocenić Twoją sytuację finansową, a co za tym idzie, również zdolność kredytową, od której zależy maksymalna wysokość kredytu.

BNP Paribas kredyt gotówkowy – wymagane dokumenty

BNP Paribas oferuje tzw. kredyt na oświadczenie. Oznacza to, że jako klient nie musisz dostarczać od pracodawcy zaświadczenia o zarobkach lub innej dokumentacji. Podstawowym dokumentem, jaki musisz przy sobie posiadać, jest jednak przede wszystkim dowód osobisty. W przypadku małych kwot może być on wystarczający do skutecznego podpisania umowy kredytowej. 

BNP Paribas – zaświadczenie o zarobkach – kredyt gotówkowy

Jeśli będziesz chciał dostać duży, wieloletni kredyt, bank prawdopodobnie będzie prosić o zaświadczenie, które potwierdzi źródło oraz wysokość osiąganego dochodu. Najłatwiej jest pozyskać je u pracodawcy.

Dowiedz się więcej: Zaświadczenie o zarobkach do kredytu – wzór zaświadczenia do kredytu gotówkowego

BNP Paribas kredyt gotówkowy – warunki

W BNP kredyt gotówkowy udzielany jest na atrakcyjnych warunkach. Szczególnie zachęcająca jest brak dodatkowych opłat w postaci prowizji. W BNP Paribas nie przysługują Ci natomiast wakacje kredytowe, chyba że trudności ze spłatą zobowiązana związane są z sytuacją pandemiczną.

Sprawdź też: Zawieszenie spłaty a koronawirus – czy wakacje kredytowe w trakcie pandemii są korzystne dla kredytobiorcy?

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w BNP Paribas

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi 200 000 zł. Jest to więc jedna z wyższych kwot pośród ofert kredytowania w polskich bankach. Pozwoli Ci ona sfinansować dłuższą podróż, zakup samochodu, a nawet nieruchomości.

Nie musisz jednak decydować się na zobowiązanie w tak wysokiej kwocie. Bank udziela bowiem kredytowania już od 1000 zł.

Okres spłaty kredytu gotówkowego w BNP Paribas

W BNP Paribas możesz wziąć kredyt gotówkowy nawet na 10 lat. Oczywiście jest to wielkość maksymalna i jak najbardziej możesz zdecydować się na spłacenie zobowiązania w krótszym czasie, szczególnie jeśli interesuje Cię kredyt na niższą kwotę.

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego w BNP Paribas

Jeśli zdecydujesz się spłacić kredyt przed czasem, będziesz mógł ubiegać się o zwrot stosownej części prowizji. Bank wyliczy zwrot proporcjonalnie do czasu trwania kredytu.

Aby dowiedzieć się, jak dużą część prowizji możesz odzyskać, powinieneś obliczyć Współczynnik Zwrotu Prowizji (WZ) - czyli stosunek pomiędzy liczbą dni, które pozostały do spłaty, po dokonaniu wcześniejszej spłaty kredytu w całości, do łącznej ilości dni wynikających z harmonogramu spłaty. Następnie WZ musisz pomnożyć przez kwotę prowizji.

Kredyt gotówkowy w BNP Paribas możesz jednak otrzymać bez prowizji, dlatego nie zawsze spłacanie go przed czasem będzie odpowiednie.

Dowiedz się więcej: Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego – czy to się opłaca?

Ile kosztuje kredyt gotówkowy w BNP Paribas?

Koszt kredytu gotówkowego uzależniony jest od tego, na jakie warunki kredytowania się zdecydujesz. Kredyt w Paribas możesz wziąć nawet na 200 000 zł. Ile będzie Cię to kosztować?

BNP kredyt gotówkowy – koszty kredytowania

 • Stała stopa oprocentowania kredytu: 9,49%,
 • ubezpieczenie kredytu: 0 zł
 • prowizja: 0%
 • odsetki: 110 422,47 zł
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 9,91%
 • czas obowiązywania umowy: 120 miesięcy
 • całkowita kwota do zapłaty: 310 422,47 zł
 • wysokość raty kredytowej: 2 586,85 zł

W przypadku jeśli chcesz pożyczyć inną kwotę, koszty kredytowania będą się różnić. Aby dowiedzieć się, ile zapłacisz za kredytowanie w BNP Paribas, możesz wykorzystać kalkulator rat.

BNP Paribas kredyt gotówkowy – kalkulator

Abyś mógł ocenić, czy BGŻ BNP Paribas oferuje atrakcyjny dla Ciebie kredyt gotówkowy, pomocna będzie symulacja. Zrobienie jej jest bardzo proste. Wystarczy, że wpiszesz kwotę kredytowania oraz określisz, na jak długo chcesz zaciągnąć zobowiązanie. Dowiesz się w ten sposób, ile dokładnie zapłacisz za kredyt łącznie oraz jak wysoka będzie Twoja rata kredytowa.

Jeśli interesuje Cię Pożyczka BNP Paribas – kalkulator kredytowy możesz wykorzystywać wielokrotnie i porównywać kolejne oferty ze sobą. Jest on darmowy i dostępny online.

BNP Paribas kredyt gotówkowy – FAQ. Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym w BNP Paribas?

Zanim zdecydujesz się na kredyt gotówkowy w BNP na pewno powinieneś znać odpowiedź na trzy pytania:

 1. Jak wypełnić wniosek o kredytowanie?
 2. Jak długo bank wydaje decyzję kredytową?
 3. Czy konieczne jest ubezpieczanie kredytu?

Jak wypełnić wniosek o kredyt gotówkowy w BNP Paribas?

Starając się o kredyt gotówkowy w BNP Parbias musisz uzupełnić konkretne wnioski i formularze.

Jak wygląda staranie się o kredyt krok po kroku?

1. Wyślij zapytanie o kredyt – konsultant banku powinien odezwać się do Ciebie już nawet w ciągu kilku minut!

2. Odpowiedz na pytania konsultanta o wysokość zarobków oraz formę Twojej umowy.

3. Dowiesz się, jakie są szacowane warunki kredytowania w Twojej sytuacji.

Jeśli oferta będzie dla Ciebie wciąż atrakcyjna, będziesz musiał podać kolejne dane:

 • numer PESEL,
 • imię i nazwisko,
 • serię oraz numer dowodu osobistego,
 • adres zamieszkania oraz adres do korespondencji,
 • numer telefonu oraz adres e-mail,
 • liczbę osób w Twoim gospodarstwie domowym,
 • NIP pracodawcy,
 • zajmowane przez Ciebie stanowisko,
 • staż pracy (oraz staż pracy w obecnej firmie),
 • wykształcenie,
 • wysokość miesięcznych kosztów utrzymania,
 • aktualnie spłacane zobowiązania.

Konieczne będzie również wyrażenie zgody na sprawdzenie Twojej sytuacji w bazach informacji gospodarczej, takich jak:

Ile trzeba czekać na decyzję BNP Paribas po złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy?

W BNP Paribas wstępna decyzja kredytowa zapada bardzo szybko. Często masz odpowiedź już w ciągu jednego dnia roboczego. Jeśli wniosków jest dużo (na przykład przed świętami) lub jeśli wnioskujesz o większą kwotą, co wiąże się z koniecznością przeprowadzenia analizy większej ilości dokumentów, czas oczekiwania na decyzję może wydłużyć się do kilku kolejnych dni roboczych.

BNP Paribas — ile się czeka na kredyt?

Musisz pamiętać, że w BNP Paribas, podobnie jak w innych bankach, czas oczekiwania na kredyt gotówkowy nie jest równoznaczny z czasem wypłaty środków na konto. Zwykle jednak bankom zależy na tym, żeby środki trafiły do klientów możliwie szybko – nawet w ciągu kilkunastu godzin od wydania wiążącej decyzji kredytowej. Najlepiej na bieżąco analizować status wniosku kredytowego.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w BNP Paribas

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w BNP Parbias nie jest obowiązkowe, ale mimo to warto rozważyć jego wykupienie. Jeżeli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia, nie będziesz bowiem musiał opłacać prowizji, która może wynosić nawet kilka tysięcy złotych.

BNP Paribas i kredyt gotówkowy online – opinie. Czy warto złożyć wniosek?

Czy warto decydować się na kredyt gotówkowy w BNP Paribas? Opinie mogą być bardzo zachęcające, jednak koniec końców to Ty sam powinieneś zastanowić się nad tym, czy kredyt Ci się opłaca. Pamiętaj, że wraz ze wzrostem pożyczonej kwoty, rosną również koszty kredytowania.

Decydując się na ofertę BNP Paribas kredyt gotówkowy, warto jednak przejrzeć opinie dostępne na forum oraz w mediach społecznościowych. Możesz się z nich dowiedzieć, jak dotychczasowi klienci oceniają współpracę z bankiem, obsługę klienta oraz sposoby działania w sytuacjach spornych. To pomoże Ci ocenić, czy BNP Parbias jest dobrym bankiem do zaciągnięcia kredytu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w {{year}}?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w 2024?

...200 tys. zł, a więc mniej więcej tyle, na ile można wziąć kredyt gotówkowy. To może Cię zainteresować: Jak obliczyć koszt budowy domu?...

...fundusze na taką inwestycję w banku. Czy warto na ten cel wziąć kredyt hipoteczny, czy może lepiej wybrać ten gotówkowy? Zanim wyjaśnimy, ile...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

...ze swoim zobowiązaniem. Jeśli dotychczas spłacałeś swój kredyt gotówkowy terminowo, rozwiązaniem może się okazać zastosowanie wakacji...

...przedmiotu zabezpieczenia spłaty, np. mieszkania, jeśli jest to kredyt hipoteczny, czy samochodu przy kredycie na samochód. Musisz wiedzieć też...

Zobacz więcej
19 min. czytania
Co to jest leasing? Na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Co to jest leasing? Na czym polega i kto może z niego skorzystać?

...się własnością przedsiębiorstwa. Sprawdź również najlepsze kredyty samochodowe i porównaj dostępne oferty. Przedmiotem leasingu mogą być...

...na dokonywanie takich odliczeń, ale jest ciekawą alternatywą dla kredytu samochodowego, ponieważ nie obniża zdolności kredytowej klienta. Czy warto...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

...banku w sprawie kredytu. Decyzja o tym, kto może wziąć np. kredyt gotówkowy, zależy od wielu czynników. Banki oceniają potencjalnych...

...przedwstępna jest często wymagana przez banki przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Jest to dokument określający warunki...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Kim jest kredytobiorca? Jakie są jego prawa i obowiązki?

Kim jest kredytobiorca? Jakie są jego prawa i obowiązki?

...mieszkania. W tym celu udała się do banku i podpisała umowę na kredyt gotówkowy w wysokości 20 tys. zł z okresem kredytowania na 3 lata. Jako...

...ubiegłego roku wskazują, że wartość wszystkich udzielonych kredytów gotówkowych i pożyczek wyniosła niemal 74 mld zł. Sytuacja na rynku powoli...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M

Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M luty 2024

...będzie dla kredytobiorcy korzystniejszy? Czy lepiej wybrać kredyt hipoteczny z WIBOR(R) 3M czy 6M? WIBOR(R) 3M zmienia się co trzy miesiące, a...

...wyższa jest stopa WIBOR(R). Kredytobiorcy, którzy spłacają kredyty hipoteczne oprocentowane według stawki WIBOR(R), mogą mieć pewność, że...

Zobacz więcej
13 min. czytania