× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Rodzaj zatrudnienia a wnioskowanie o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny

Zaktualizowano: 12.11.2020 10:38
Opublikowano: 19.05.2020 15:15
Średnia ocena: 5,69/6 Głosów: 16

Bank przed udzieleniem zgody kredytowej będzie chciał poznać warunki, na podstawie których wykonujesz swoją pracę. Ważny będzie zatem rodzaj umowy, a także, to kiedy została ona zawarta i do kiedy będzie cię obowiązywać.

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy oraz kredyt hipoteczny jest coraz łatwiejsze, dostęp do formularzy online, a także możliwość kontaktu z bankiem bez konieczności osobistej wizyty w banku są ogromnym ułatwieniem dla wszystkich klientów, którzy szukają odpowiedniego zadłużenia finansowego. Rozważając podpisanie umowy o kredyt, warto zastanowić się jednak nad wszystkimi warunkami oferty oraz przeanalizować swoje możliwości finansowe. W tym artykule skupimy się na tym, jaki wpływ ma rodzaj zatrudnienia na otrzymanie zgody kredytowej w przypadku wnioskowania o kredyt na kupno mieszkania lub kredyt na dowolny cel. Przekonaj się, że to, jaką umowę zawarłeś ze swoim pracodawcą, może mieć realny wpływ na to, czy uda ci się otrzymać potrzebne zobowiązanie.

Kredyt gotówkowy - co zyskasz korzystając z takiej oferty?

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7523 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 18
2
10,07%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
152 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
3
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3775 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32292 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95
5
14,56%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
543,24 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
8285 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 24

Kredyt gotówkowy cieszy się dużym zainteresowaniem osób, które chętnie sięgają po produkty finansowe, które nie wymagają wielu formalności i są dostępne niemal dla każdego kredytobiorcy. To oferta, która wyróżnia się możliwością zdobycia pieniędzy na całkowicie dowolny cel, jednocześnie pozwalając skorzystać z licznych atutów, jakie ma do zaoferowania bank, czyli m.in. wysoka maksymalna kwota kredytu, a przede wszystkim elastyczny okres spłaty, który pozwoli ci obniżyć miesięczny koszt raty.

Wielu pożyczkobiorców porównuje kredyt gotówkowy do oferty parabanków. Choć usługi łączy możliwość przeznaczenia pieniędzy na całkowicie dowolny cel, kredyt gotówkowy z pewnością wyróżnia się dużo korzystniejszymi warunkami. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces ubiegania się o kredyt gotówkowy? Na naszej stronie znajdziesz aż trzy poradniki, dzięki którym poznasz wszystkie kroki związane z otrzymaniem kredytu na dowolny cel w Alior Banku, BNP Paribas oraz PKO Banku Polskim.

Kredyt hipoteczny - główne założenia usługi

Polecamy
1
2,65%
RRSO
909,37 PLN
Rata miesięczna
909,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
10933 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 108
2
2,23%
RRSO
868,30 PLN
Rata miesięczna
868,30 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 4/6
1253 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 16
3
2,40%
RRSO
884,23 PLN
Rata miesięczna
884,23 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
962 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
4
2,54%
RRSO
898,28 PLN
Rata miesięczna
898,28 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
717 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 8
Nowość
5
2,64%
RRSO
908,35 PLN
Rata miesięczna
908,35 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
188 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Kredyt hipoteczny jest świetnie znanym produktem finansowym, który należy do kredytów celowych. Zdecydowana większość osób, decydujących się na kupno nieruchomości, szuka wsparcia finansowego w postaci kredytu, który zabezpieczony jest hipoteką. Warto mieć na uwadze także to, że kredytobiorca starający się o kredyt na kupno mieszkania lub domu, musi posiadać oszczędności, które stanowić będą niezbędny wkład własny.

Bank mając możliwość obniżenia swojego ryzyka kredytowego, zapewnia doskonałe warunki kredytobiorcy. Kredyt hipoteczny wyróżnia się dzięki temu bardzo niskim kosztem, zarówno pod względem oprocentowania, jak i marży. Dodatkowo kredyt hipoteczny można spłacać nawet przez 30 lub 35 lat, co oznacza, że wszystkie opłaty są maksymalnie rozłożone w czasie, a klient nie musi obawiać się zbyt wysokich kosztów miesięcznych, nawet decydując się na kredyt o wysokiej kwocie.

Pamiętaj, że koszt kredytu hipotecznego zależy w dużej mierze od stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego, warto zatem sprawdzać zmiany wprowadzane przez Radę Polityki Pieniężnej.

Standardowe warunki otrzymania zgody kredytowej

Wnioskując o dowolne zobowiązanie dostępne w banku, musisz spodziewać się tego, że instytucja będzie chciała zweryfikować cię pod względem wiarygodności. Bank korzystając z dostępnych możliwości, sprawdzi twoją tożsamość, zdolność kredytową, a także historię wcześniejszych zadłużeń. Warto także wcześniej przygotować swój dowód osobisty, a także przygotować zależnie od oferty, o jaką wnioskujesz, wyciąg z konta bankowego lub zaświadczenie od pracodawcy o uzyskiwanych przychodach. Bank z całą pewnością będzie chciał poznać także warunki, na podstawie których wykonujesz swoją pracę. Ważny będzie zatem rodzaj umowy, a także, to kiedy została ona zawarta i do kiedy będzie cię obowiązywać.

Jako kredytobiorca musisz także zadbać o swoją historię kredytową, jeśli masz niespłacone zobowiązania, będą one miały wpływ na zmniejszenie twojej zdolności kredytowej. Z kolei osoby zadłużone, ze złą historią kredytową, nie powinny spodziewać się zgody na kredyt, rozwiązaniem w tym przypadku może być wyłącznie pożyczka lub chwilówka bez BIK, oferowana w parabanku.

Umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie, a złożenie wniosku o kredyt gotówkowy

W przypadku wnioskowania o kredyt gotówkowy bank pozwala na dużo większą swobodę i gwarantuje mniej formalności, co bez zaprzeczenia powoduje, że oferta jest łatwiej dostępna, a pieniądze są wypłacane w krótszym czasie. Czy umowa zawarta z pracodawcą będzie miała wpływ na to, czy otrzymasz kredyt na dowolny cel? Wszystko będzie zależało od tego, o jaki kredyt będziesz wnioskować. Chcąc skorzystać z niewielkiego kredytu, możliwe będzie osobiste oświadczenie o zarobkach, lub wyciąg z konta bankowego. Tego typu oferty często proponowane są klientom, prowadzącym rachunek osobisty w danym banku. Kredyt gotówkowy online w 15 minut, faktycznie pozwala uniknąć wielu formalności i co ważniejsze, będzie dostępny niezależnie od rodzaju umowy zawartej z pracodawcą. Głównym warunkiem będzie jednak stały wpływ środków na konto osobiste.

Licząc jednak na zadłużenie o wyższej kwocie, a także długim okresie kredytowania, musisz przygotować się na to, że bank będzie zainteresowany sprawdzeniem, czy twoja umowa pozwoli założyć, że przez cały okres spłaty zadłużenie, będziesz mieć stałe źródło dochodu. W tym przypadku oczywiście najkorzystniej wypadną osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Nie oznacza to jednak, że będąc zatrudnionym na podstawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło nie masz szans na kredyt. Bank będzie chciał jednak przekonać się, że od dłuższego czasu na twój rachunek wpływa regularnie stała lub zbliżona kwota, która pozwoli ci na spłatę pożyczki bez problemów.

Umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie, a złożenie wniosku o kredyt hipoteczny

Jak wygląda to w kwestii zawarcia umowy o kredyt hipoteczny? W tym przypadku w dużo lepszej sytuacji są osoby, które już od dłuższego czasu posiadają stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Dla banku stanowią bowiem najmniejsze zagrożenie i niewątpliwie mogą zapewnić, że ich dochody pozwolą na spłacenie kredytu zaciągniętego nawet na wiele lat, co jest bardzo częste w przypadku kredytów hipotecznych.

Klienci, którzy pracują na podstawie umowy o dzieło oraz umowy zlecenia z pewnością spotkają się z dużymi trudnościami, wyjątkiem może być sytuacja, gdy małżeństwo ubiegające się o kredyt będzie posiadać dochody z dwóch źródeł, w tym jedna z nich będzie zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Z pewnością pomoże także wysoki wkład własny.

Chcesz starać się o kredyt na kupno mieszkania? Zadbaj o swoją sytuację i postaraj się zdobyć formę zatrudnienia, która w tym przypadku będzie miała ogromne znaczenie. Podpisanie umowy o pracę znacznie ułatwi ci uzyskanie zgody kredytowej i realizację marzeń o własnym mieszkaniu, a nawet budowie domu.

Ile musisz zarabiać, by dostać kredyt?

Wielu przyszłych kredytobiorców zadaje sobie pytanie, ile należy zarabiać, by otrzymać kredyt. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wszystko zależeć będzie od warunków umowy, m.in. wysokości kredytu, terminu spłaty oraz wszystkich kosztów zadłużenia. Dla banku istotną informację będzie jednak fakt, że twoje dochody zasilają twój budżet regularnie. Przekonaj się, czy kwota twojego wynagrodzenia jest wystarczająca, korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej, który znajdziesz bezpłatnie na naszej stronie. Błyskawicznie przekonasz się, czy wniosksując o kredyt będziesz mieć szansę spłacić takie zadłużenie z pomocą swojego comiesięcznego budżetu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Czy kredyt gotówkowy to oferta dla ciebie? Kto skorzysta z zawarciu umowy kredytowej?
Kredyty gotówkowe 11.01.2021

Czy kredyt gotówkowy to oferta dla ciebie? Kto skorzysta z zawarciu umowy kredytowej?

Czy kredyt gotówkowy jest ofertą dla każdego? Czy kredyt gotówkowy dla małżeństwa będzie różnił się od tego udzielonego singlowi? Czy emeryci i renciści mogą liczyć na zgodę kredytową starając się o zobowiązanie...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel
Kredyty gotówkowe 04.01.2021

Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel

Czy decydując się na kredyt gotówkowy, możesz liczyć na wakacje kredytowe, lub możliwość zawieszenia spłaty, jeśli zajdzie taka potrzeba? Okazuje się, że nie jest to standardowa usługa w ramach zadłużenia.

Zobacz więcej
Zakupy na raty czy kredyt gotówkowy?
Kredyty gotówkowe 21.12.2020

Zakupy na raty czy kredyt gotówkowy?

Dlaczego kredyt ratalny jest tak chętnie wybierany przez klientów? Powodem mogą być bardzo atrakcyjne warunki, łatwy dostęp do oferty, minimum formalności, a także liczne promocje, które zapewniają brak dodatkowych opłat.

Zobacz więcej
Szybka pożyczka gotówkowa na 50 dni
Chwilówki 17.12.2020

Szybka pożyczka gotówkowa na 50 dni

Martwisz się, że 30-dniowy termin spłaty chwilówki nie jest dla ciebie? Firmy pożyczkowe są w stanie zaoferować ci także nieco dłuższy termin spłaty. Być może wydłużenie okresu spłaty do 50 dni pozwoli ci uregulować...

Zobacz więcej
Najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia
Kredyty gotówkowe 15.12.2020

Najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia

Chcesz mieć pewność, że wybierzesz najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia? Koniecznie sprawdź, jakie oferty możemy polecić, a także przekonaj się, czego możesz się spodziewać po ofertach banków,...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony
Kredyty hipoteczne 11.12.2020

Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony

Umowa na czas określony może być dużą przeszkodą dla klienta, który planuje starać się o kredyt hipoteczny. Banki aktualnie bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, a z powodu pandemii, warunki otrzymania zgody kredytowej...

Zobacz więcej