Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy?

Zaktualizowano: 22.12.2020 12:45
Opublikowano: 26.06.2018 07:18
Średnia ocena: 5,89/6 Głosów: 26

Sam wybór kredytu gotówkowego jest dla Ciebie stresujący ze względu na brak doświadczenia z usługami tego typu? Chcesz mieć pewność, że wybrane zadłużenie będzie dla Ciebie pomocą w trudnej sytuacji, a nie stanie się przeszkodą dla Twojego budżetu w trakcie spłaty zobowiązania? Wiedza, którą zdobędziesz dzięki naszym poradom, zagwarantuje Ci dostęp do gotówki w krótkim czasie, bez zbędnych opłat, a także z minimalną liczbą formalności.

Przekonaj się, które warunki umowy powinny interesować Cię najbardziej i co dzięki ich znajomości możesz uzyskać jako kredytobiorca.

Potwierdzenie dochodów

Każdy z banków, działający na Polskim rynku, inaczej traktuje kwestię potwierdzenia dochodów Klienta, który ubiega się o kredyt gotówkowy. Warunki mogą także zmieniać się wewnętrznie w zależności od kwoty, o jaką ubiega się Klient, a nawet fakt, czy jest to osoba, która korzysta z innych usług banku, czy jest nowym usługobiorcom.

Najpewniejszym potwierdzeniem dochodów, jest dostarczenie zaświadczenia, wypełnionego przez pracodawcę. Nie oznacza to jednak, że to jedyna możliwość, by uzyskać zgodę kredytową. Wiele instytucji honoruje osobiste oświadczenie o miesięcznych zarobkach lub oczekuje od kredytobiorcy wyciągu z konta bankowego. Uproszczoną procedurę związaną z potwierdzeniem dochodów posiadają kredytobiorcy, którzy korzystają aktywnie z konta bankowego w banku, gdzie składają wniosek o zobowiązanie.

Dodatkowe opłaty

Choć oprocentowanie kredytu jest istotne, przy wyborze zobowiązania należy zwrócić uwagę na całkowity koszt zobowiązania. Okazuje się, że w wielu przypadkach oprocentowanie nominalne nie oddaje rzeczywistej wartości pożyczki. Do dodatkowych kosztów możemy zaliczyć prowizję, opłatę przygotowawczą, a także koszt ubezpieczenia kredytu lub opłatę za skorzystanie z innej oferty, związanej z udzieleniem kredytu.

Co zrobić, by ustrzec się przed dodatkowymi opłatami i jak poznać całkowity koszt kredytu? Pomocny okaże się ranking kredytów gotówkowych, który w jednym miejscu, gromadzi wszystkie niezbędne informacje o zobowiązaniach udzielanych na dowolny cel. Poza oprocentowaniem możliwe jest sprawdzenie pozostałych opłat, a także zwrócenie uwagi na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Wystarczy poświęcić kilka minut, a możliwe będzie porównanie kilkunastu produktów finansowych, pod względem kosztów, jakie przewidziane są dla kredytobiorców.

Pamiętaj, że w rankingu prezentowane są przykładowe warunki kredytów, które mogą zmieniać się, w zależności od zdolności kredytowej kredytobiorcy oraz indywidualnej sytuacji każdego Klienta banku.

Warunki spłaty zobowiązania

Okres kredytowania, rodzaj rat, możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. To wszystko czynniki, które będą miały bezpośredni wpływ na komfort spłaty kredytu gotówkowego.

Zastanów się jakie raty będą dla Ciebie korzystniejsze, równe czy malejące, a także jak długi okres kredytowania sprawdzi się najlepiej, zarówno pod względem wysokości rat, jak i zdolności kredytowej, która będzie większa wraz ze zmniejszającymi się opłatami.

Przeanalizuj, ile będziesz w stanie miesięcznie przeznaczyć na spłatę zadłużenia. Podlicz swoje dochody, a także wydatki, których nie unikniesz. To najłatwiejszy sposób, by wybrać ofertę, która Cię nie zawiedzie, a pomoże w trudnym okresie, gdy potrzebować będziesz dodatkowej gotówki.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?
Kredyty gotówkowe 16.07.2021

Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?

Wniosek o kredyt to dokument, który musisz wypełnić, jeśli chcesz starać się o kredyt. Coraz więcej banków decyduje się na wnioskowanie online, dzięki czemu możesz szybko i bez wychodzenia z domu dopełnić wszelkich formalności. Który wniosek jest najbardziej, a który najmniej złożony? Czym się różnią między sobą? Sprawdź, jak wygląda ubieganie się o kredyt i co możesz zrobić, żeby przyspieszyć ten proces!

Zobacz więcej
Wyłudzenie kredytu – na czym polega i jak się przed nim bronić?
Kredyty gotówkowe 14.07.2021

Wyłudzenie kredytu – na czym polega i jak się przed nim bronić?

Wyłudzenie kredytu lub pożyczki to przestępstwo kwalifikowane jako oszustwo, za które grozi surowa kara pozbawienia wolności. Niestety jego skutki mogą dotknąć także niewinnej osoby, jeśli oszust w celu zaciągnięcia zobowiązania posłuży się jej danymi. Sprawdź, na czym dokładnie polega wyłudzenie kredytu i jak się przed nim chronić, a także kiedy sami możemy być o takie oszustwo posądzeni.

Zobacz więcej
Żyrant - na czym polega poręczenie kredytu? Prawa i obowiązki żyranta
Kredyty gotówkowe 28.06.2021

Żyrant - na czym polega poręczenie kredytu? Prawa i obowiązki żyranta

Żyrant to potoczne określenie, którym mianuje się poręczyciela. W wielu przypadkach jest on ostatnią deską ratunku dla tych, którzy ze względu na swoją sytuację ekonomiczną mogą liczyć jedynie na kredyt z poręczeniem. Jakie obowiązki ma żyrant i na czym polega poręczenie kredytu? Sprawdźmy.

Zobacz więcej
Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?
Kredyty hipoteczne 25.06.2021

Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?

O zwrot prowizji bankowej możesz się ubiegać w banku po wcześniejszej spłacie kredytu. Prawo do odzyskania pieniędzy z tego tytułu potwierdził wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2019 roku. Sprawdź, o co dokładnie chodzi i jak w praktyce możesz uzyskać zwrot prowizji bankowej.

Zobacz więcej
Kredyt na fotowoltaikę - gdzie starać się o najlepszy kredyt na panele fotowoltaiczne?
Kredyty gotówkowe 24.06.2021

Kredyt na fotowoltaikę - gdzie starać się o najlepszy kredyt na panele fotowoltaiczne?

Jeśli zastanawiasz się, czy kredyt na fotowoltaikę to dobry pomysł na sfinansowanie zakupu paneli, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Wiele banków, doceniając rosnącą popularność, jaką cieszy się fotowoltaika, wprowadziła do swojej oferty propozycje pożyczek, które mają pokryć zobowiązania wynikające z takiej inwestycji.

Zobacz więcej
Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj