× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy?

Opublikowano: 26.06.2018 07:18
Średnia ocena: 5,73/6 Głosów: 11

Sam wybór kredytu gotówkowego jest dla Ciebie stresujący ze względu na brak doświadczenia z usługami tego typu? Chcesz mieć pewność, że wybrane zadłużenie będzie dla Ciebie pomocą w trudnej sytuacji, a nie stanie się przeszkodą dla Twojego budżetu w trakcie spłaty zobowiązania? Wiedza, którą zdobędziesz dzięki naszym poradom, zagwarantuje Ci dostęp do gotówki w krótkim czasie, bez zbędnych opłat, a także z minimalną liczbą formalności.

Przekonaj się, które warunki umowy powinny interesować Cię najbardziej i co dzięki ich znajomości możesz uzyskać jako kredytobiorca.

Potwierdzenie dochodów

Każdy z banków, działający na Polskim rynku, inaczej traktuje kwestię potwierdzenia dochodów Klienta, który ubiega się o kredyt gotówkowy. Warunki mogą także zmieniać się wewnętrznie w zależności od kwoty, o jaką ubiega się Klient, a nawet fakt, czy jest to osoba, która korzysta z innych usług banku, czy jest nowym usługobiorcom.

Najpewniejszym potwierdzeniem dochodów, jest dostarczenie zaświadczenia, wypełnionego przez pracodawcę. Nie oznacza to jednak, że to jedyna możliwość, by uzyskać zgodę kredytową. Wiele instytucji honoruje osobiste oświadczenie o miesięcznych zarobkach lub oczekuje od kredytobiorcy wyciągu z konta bankowego. Uproszczoną procedurę związaną z potwierdzeniem dochodów posiadają kredytobiorcy, którzy korzystają aktywnie z konta bankowego w banku, gdzie składają wniosek o zobowiązanie.

Dodatkowe opłaty

Choć oprocentowanie kredytu jest istotne, przy wyborze zobowiązania należy zwrócić uwagę na całkowity koszt zobowiązania. Okazuje się, że w wielu przypadkach oprocentowanie nominalne nie oddaje rzeczywistej wartości pożyczki. Do dodatkowych kosztów możemy zaliczyć prowizję, opłatę przygotowawczą, a także koszt ubezpieczenia kredytu lub opłatę za skorzystanie z innej oferty, związanej z udzieleniem kredytu.

Co zrobić, by ustrzec się przed dodatkowymi opłatami i jak poznać całkowity koszt kredytu? Pomocny okaże się ranking kredytów gotówkowych, który w jednym miejscu, gromadzi wszystkie niezbędne informacje o zobowiązaniach udzielanych na dowolny cel. Poza oprocentowaniem możliwe jest sprawdzenie pozostałych opłat, a także zwrócenie uwagi na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Wystarczy poświęcić kilka minut, a możliwe będzie porównanie kilkunastu produktów finansowych, pod względem kosztów, jakie przewidziane są dla kredytobiorców.

Pamiętaj, że w rankingu prezentowane są przykładowe warunki kredytów, które mogą zmieniać się, w zależności od zdolności kredytowej kredytobiorcy oraz indywidualnej sytuacji każdego Klienta banku.

Warunki spłaty zobowiązania

Okres kredytowania, rodzaj rat, możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. To wszystko czynniki, które będą miały bezpośredni wpływ na komfort spłaty kredytu gotówkowego.

Zastanów się jakie raty będą dla Ciebie korzystniejsze, równe czy malejące, a także jak długi okres kredytowania sprawdzi się najlepiej, zarówno pod względem wysokości rat, jak i zdolności kredytowej, która będzie większa wraz ze zmniejszającymi się opłatami.

Przeanalizuj, ile będziesz w stanie miesięcznie przeznaczyć na spłatę zadłużenia. Podlicz swoje dochody, a także wydatki, których nie unikniesz. To najłatwiejszy sposób, by wybrać ofertę, która Cię nie zawiedzie, a pomoże w trudnym okresie, gdy potrzebować będziesz dodatkowej gotówki.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej