Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy?

Opublikowano: 2018-06-26 07:18

Sam wybór kredytu gotówkowego jest dla Ciebie stresujący ze względu na brak doświadczenia z usługami tego typu? Chcesz mieć pewność, że wybrane zadłużenie będzie dla Ciebie pomocą w trudnej sytuacji, a nie stanie się przeszkodą dla Twojego budżetu w trakcie spłaty zobowiązania? Wiedza, którą zdobędziesz dzięki naszym poradom, zagwarantuje Ci dostęp do gotówki w krótkim czasie, bez zbędnych opłat, a także z minimalną liczbą formalności.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy?

Przekonaj się, które warunki umowy powinny interesować Cię najbardziej i co dzięki ich znajomości możesz uzyskać jako kredytobiorca.

Potwierdzenie dochodów

Każdy z banków, działający na Polskim rynku, inaczej traktuje kwestię potwierdzenia dochodów Klienta, który ubiega się o kredyt gotówkowy. Warunki mogą także zmieniać się wewnętrznie w zależności od kwoty, o jaką ubiega się Klient, a nawet fakt, czy jest to osoba, która korzysta z innych usług banku, czy jest nowym usługobiorcom.

Najpewniejszym potwierdzeniem dochodów, jest dostarczenie zaświadczenia, wypełnionego przez pracodawcę. Nie oznacza to jednak, że to jedyna możliwość, by uzyskać zgodę kredytową. Wiele instytucji honoruje osobiste oświadczenie o miesięcznych zarobkach lub oczekuje od kredytobiorcy wyciągu z konta bankowego. Uproszczoną procedurę związaną z potwierdzeniem dochodów posiadają kredytobiorcy, którzy korzystają aktywnie z konta bankowego w banku, gdzie składają wniosek o zobowiązanie.

Dodatkowe opłaty

Choć oprocentowanie kredytu jest istotne, przy wyborze zobowiązania należy zwrócić uwagę na całkowity koszt zobowiązania. Okazuje się, że w wielu przypadkach oprocentowanie nominalne nie oddaje rzeczywistej wartości pożyczki. Do dodatkowych kosztów możemy zaliczyć prowizję, opłatę przygotowawczą, a także koszt ubezpieczenia kredytu lub opłatę za skorzystanie z innej oferty, związanej z udzieleniem kredytu.

Co zrobić, by ustrzec się przed dodatkowymi opłatami i jak poznać całkowity koszt kredytu? Pomocny okaże się ranking kredytów gotówkowych, który w jednym miejscu, gromadzi wszystkie niezbędne informacje o zobowiązaniach udzielanych na dowolny cel. Poza oprocentowaniem możliwe jest sprawdzenie pozostałych opłat, a także zwrócenie uwagi na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Wystarczy poświęcić kilka minut, a możliwe będzie porównanie kilkunastu produktów finansowych, pod względem kosztów, jakie przewidziane są dla kredytobiorców.

Pamiętaj, że w rankingu prezentowane są przykładowe warunki kredytów, które mogą zmieniać się, w zależności od zdolności kredytowej kredytobiorcy oraz indywidualnej sytuacji każdego Klienta banku.

Warunki spłaty zobowiązania

Okres kredytowania, rodzaj rat, możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. To wszystko czynniki, które będą miały bezpośredni wpływ na komfort spłaty kredytu gotówkowego.

Zastanów się jakie raty będą dla Ciebie korzystniejsze, równe czy malejące, a także jak długi okres kredytowania sprawdzi się najlepiej, zarówno pod względem wysokości rat, jak i zdolności kredytowej, która będzie większa wraz ze zmniejszającymi się opłatami.

Przeanalizuj, ile będziesz w stanie miesięcznie przeznaczyć na spłatę zadłużenia. Podlicz swoje dochody, a także wydatki, których nie unikniesz. To najłatwiejszy sposób, by wybrać ofertę, która Cię nie zawiedzie, a pomoże w trudnym okresie, gdy potrzebować będziesz dodatkowej gotówki.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!