×Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy w dobie pandemii - korzystne zmiany dla klientów

Zaktualizowano: 15.09.2020 14:53
Opublikowano: 15.09.2020 14:53

Banki zdecydowały się na rozwinięcie swoich usług online, co jest dużym atutem, szczególnie dla osób, które chętnie korzystają z usług, które gwarantują oszczędność czasu. Pozytywną zmianę możemy zauważyć także w przypadku niższego oprocentowania. 

Ostatnie miesiące mocno wpłynęły nie tylko na sytuację finansową Polaków, ale przede wszystkim na światową i krajową gospodarkę. Z tego powodu klienci banków mogli odczuć znaczne zmiany, które do teraz obowiązują wszystkich klientów, którzy starają się o dodatkowe pieniądze na dowolny cel, lub liczą na zgodę kredytową związaną z zadłużeniem celowym.

W mediach szeroko omawia się niekorzystne zmiany związane z kredytami, takie jak trudniejszy dostęp do usług finansowych, czy konieczność przedstawienia wyższej zdolności kredytowej. Warto jednak skupić się także na pozytywnych aspektach, które mogą przynieść kredytobiorcom wiele korzyści, co pozwala wierzyć, że rynek kredytów wciąż ma wiele do zaoferowania kredytobiorcom.

W tym artykule postaramy się przedstawić ci wszystkie korzystne warunki, które wynikają z aktualnej sytuacji. Dzięki temu, szybko podejmiesz właściwą decyzję i zdecydujesz, czy warto skorzystać z kredytu gotówkowego.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
6002 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 11
Nowość
Polecamy
2
9,40%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
497,88 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 4/6
2457 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 3
3
9,63%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
499,92 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
9171 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
4
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3525 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 12
5
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32167 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95

Koronakryzys - banki odczuwają niższą sprzedaż usług

Zwolnienia pracowników, niższe pensje, problemy na rynku pracy i niestabilna sytuacja wielu branż usługowych, to główne powody, dla których banki w ostatnich miesiącach musiały zmienić zasady związane z udzielaniem kredytów. Ucierpiały na tym szczególnie osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnych, czyli umowy zlecenie oraz umowy o dzieło. Dużo trudniej otrzymać zgodę kredytową, jeśli o zadłużenie stara się osoba prowadząca własną działalność gospodarczą. Zdolność kredytowa Polaków obniżyła się, a dostęp do usług finansowych stał się mniej oczywisty niż jeszcze na początku roku.

Choć popyt na usługi banków wciąż jest duży, ze względu na wyższe wymagania względem kredytobiorców, sprzedaż usług bankowych znacznie zmalała. Już teraz można mówić o tym, że banki do końca roku odnotują spadek zysków, względem ubiegłego roku, rzędu 40%.

Zmiany w dystrybucji kredytów

Banki szukają oszczędności i chętnie wykorzystują możliwość do tego, by obniżać koszty związane z utrzymaniem tradycyjnych placówek banków. Sytuacja wywołana epidemią wirusa spowodowała, że znacznie ograniczono kontakty międzyludzkie, co miało realny wpływ na mniejszy kontakt osobisty z klientami banków.

Instytucje finansowe zdecydowały się na rozwinięcie swoich usług online, co jest dużym atutem, szczególnie dla osób, które chętnie korzystają z usług, które gwarantują oszczędność czasu.

Do tej pory na kredyt online mogły liczyć wyłącznie osoby, które już od dłuższego czasu były wewnętrznymi klientami konkretnego banku i prowadziły w nim aktywny rachunek osobisty. Kredyt online był jednak ograniczony pod względem maksymalnej kwoty zadłużenia oraz terminu spłaty. Koronawirus spowodował jednak, że klienci banków mogą nie tylko wnioskować o kredyt online, ale także zawrzeć umowę bez konieczności odbycia wizyty w banku, co niewątpliwie jest dużym atutem i pierwszą korzyścią wynikającą z pandemii.

Kredyt gotówkowy online - nawet dla nowych klientów

Kredyt gotówkowy już od dawna kojarzył się większości klientów, jako oferta łatwo dostępna i skierowana do wszystkich zainteresowanych. Co ważniejsze, zdecydowana większość banków chętnie korzystała z możliwości skontaktowania się z klientami online, co powodowało znaczny wzrost popularności wniosków kredytowych wypełnianych i wysyłanych online. Zawarcie umowy online było jednak niemal praktycznie zarezerwowane wyłącznie dla stałych klientów banku, co powodowało, że nowi klienci musieli pojawić się w placówce banku, by złożyć podpis na umowie między stronami. Możesz się o tym przekonać, sprawdzając nasze poradniki, z których dowiesz się, jak wygląda proces wnioskowania o kredyt gotówkowy w BNP Paribas, Alior Banku oraz PKO Banku Polskim.

Pandemia pozwoliła wprowadzić zmiany, dzięki którym coraz więcej banków gwarantuje dostęp do kredytu gotówkowego całkowicie online. To duży plus, szczególnie dla ludzi mieszkających w mniejszych miastach. Wnioskowanie o kredyt online, a także zawarcie w ten sposób umowy pozwala nie tylko na oszczędność czasu, ale także pieniędzy, gdyż wiele usług online wiąże się z promocjami, które gwarantują korzystne warunki zadłużenia.

Banki szykują kolejne zmiany - kredyt hipoteczny online

1
2,13%
RRSO
2,11%
Oprocentowanie
858,46 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
1784 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 5
2
2,24%
RRSO
2,22%
Oprocentowanie
869,29 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
2320 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 23
3
2,24%
RRSO
2,22%
Oprocentowanie
869,29 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
509 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
4
ING Bank Śląski

Kredyt hipoteczny

Ofertę przedstawi Ci doradca Notus
2,41%
RRSO
2,21%
Oprocentowanie
885,24 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
790 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 3
5
2,46%
RRSO
2,43%
Oprocentowanie
890,20 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
1250 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje związane z tym, że banki planują wprowadzić dodatkowe zmiany, związane z dystrybucją kredytów hipotecznych. Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, instytucje chcą zwiększyć dostępność swoich usług i zaproponować możliwość wypełnienia wszystkich formalności, od złożenia wniosku, aż do podpisania umowy online. To ogromna zmiana, biorąc pod uwagę, że do tej pory klienci mogli z pomocą internetu wyłącznie składać wnioski o kredyt na mieszkanie, a konieczne było pojawienie się, nawet kilka razy, osobiście w placówce banku.

Jak szybko możliwe będzie skorzystanie z kredytu hipotecznego online? Wciąż nie ma konkretnych informacji na ten temat, prace nad takim systemem wciąż trwają.

Warto pamiętać, że te zmiany z całą pewnością nie zostałyby wprowadzone tak szybko, gdyby nie sytuacja wywołana epidemią koronwirusa, który zmusił banki do szukania nowych rozwiązań i przyciągania klientów warunkami, które będą miały korzystny wpływ na całą umowę.

Rekorodowo niskie stopy procentowe

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na znaczne zmiany. Stopy procentowe NBP zostały w tym roku rekordowo zmniejszone. Co to oznacza dla kredytobiorców? Choć działanie RPP miało na celu przede wszystkim ułatwienie spłaty rat kredytów hipotecznych, klienci decydujący się na kredyt gotówkowy, również mogą na tym zyskać. Stopy procentowe mają realny wpływ na wysokość oprocentowania kredytów, w przypadku kredytu hipotecznego, klienci mogą liczyć na niższą stawkę WIBOR i niższe raty, a klienci ubiegający się o zadłużenia na dowolny cel mogą spodziewać się niższego oprocentowania nominalnego.

Ostatnie zmiany w wysokości stóp procentowych zostały wprowadzone 29.05. Oto aktualne stawki podstawowych stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego:

  • stopa referencyjna - 0,10%;

  • stopa lombardowa - 0,50%;

  • stopa depozytowa - 0,00%;

Uważaj na dodatkowe opłaty

Niższe oprocentowanie jest dla ciebie argumentem, by właśnie teraz skorzystać z kredytu gotówkowego? Faktycznie może być to doskonała okazja do tego, by podpisać umowę i zasilić swój budżet dodatkowymi pieniędzmi, jednocześnie nie martwiąc się wysokimi kosztami zobowiązania. Zanim jednak wypełnisz wniosek o kredyt i zaczniesz się ubiegać o zobowiązanie, musisz oswoić się z myślą o tym, że niskie oprocentowanie nie zawsze oznacza atrakcyjne warunki kredytu gotówkowego. Całkowity koszt zadłużenia zależy od kilku czynników i choć oprocentowanie nominalne powinno być dla ciebie ważne, dużo korzystniej będzie, jeśli porównasz dostępne zobowiązania pod względem kosztów pozaodsetkowych. Pod tym względem niezastąpione będzie sprawdzenie wysokości RRSO usług i wybranie oferty, której całkowity koszt będzie dla ciebie najkorzystniejszy, mając na uwadze jednakowo oprocentowanie, prowizję oraz wszystkie opłaty dodatkowe, które wiązać się będą bezpośrednio z zadłużeniem na dowolny cel.

Ranking kredytów gotówkowych

Wybór kredytu gotówkowego wcale nie jest prosty, szczególnie jeśli weźmiesz pod uwagę liczbę dostępnych ofert, a także ich różnorodność. Choć dla wielu osób, może być to zniechęcające, duża konkurencja między usługami zapewnia korzystniejsze warunki dla klientów, którzy faktycznie zdecydują się na zawarcie umowy i skorzystanie z usług banku.

Chcesz mieć pewność, że wybrana przez ciebie usługa będzie atrakcyjna finansowo, podczas spłaty zobowiązania? W takim razie musisz skorzystać z naszej pomocy w postaci rankingu kredytów gotówkowych. To bardzo proste narzędzie, dzięki któremu w ciągu zaledwie kilku minut porównasz nawet kilkanaście usług finansowych, co pozwoli ci na weryfikację kosztów ofert, które cieszą się dużą popularnością.

Nasz ranking jest bardzo intuicyjny i pomoże ci szybko sprawdzić zarówno oprocentowanie kredytu, RRSO ofert, a nawet przykładową ratę dla zadłużenia o wybranej kwocie oraz terminie spłaty. Pamiętaj, że te wartości możesz zmieniać, zależnie od swoich potrzeb, dzięki czemu ranking zawsze pomoże ci znaleźć odpowiednie zobowiązanie.

Kto ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy bez zbędnych formalności?

Czy w dobie koronawirusa masz szansę na kredyt gotówkowy? Mimo utrudnień i zdecydowanie wyższych wymagań stawianych kredytobiorcom możesz bez większych problemów złożyć wniosek o zobowiązanie i przynajmniej skontaktować się z bankiem. Jeśli jednak zależy ci na tym, by mieć pewność, że otrzymasz zadłużenie, zadbaj o swoją historię kredytową, a także zweryfikuj zdolność kredytową. To podstawowe warunki, dzięki którym bank będzie mógł pozytywnie rozpatrzyć twoje zgłoszenie.

Kto ma w tej chwili większą szansę na kredyt gotówkowy? Banki dużo lepiej oceniają wnioski nadesłane przez klientów, którzy pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Ważne jest także to, o jaką kwotę stara się klient, a także czy jest chętny skorzystać z ubezpieczenia kredytu. Chcesz zwiększyć swoje szanse na zadłużenie? Uzyskasz szybkie rezultaty, jeśli zdecydujesz się obniżyć wartość kredytu lub wydłużyć termin spłaty, wszystko to będzie bowiem miało wpływ na obniżenie ryzyka kredytowego.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Karta kredytowa czy kredyt gotówkowy - która oferta będzie lepsza?

Karta kredytowa czy kredyt gotówkowy - która oferta będzie lepsza?

Karta kredytowa i kredyt gotówkowy pozwolą ci skorzystać z pieniędzy na całkowicie dowolny cel. Przekonaj się, która z tych usług będzie dla ciebie korzystniejsza.

Zobacz więcej
Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa to wyjątkowy produkt finansowy łączący w sobie najważniejsze atuty kredytu oraz leasingu. Udzielaniem tych produktów finansowych zajmują się wyspecjalizowane firmy leasingowe.

Zobacz więcej
Kredyt dla firmy na start - gdzie szukać i ile kosztuje?

Kredyt dla firmy na start - gdzie szukać i ile kosztuje?

By otrzymanie kredytu na uruchomienie działalności gospodarczej było możliwe, konieczne jest przygotowanie biznesplanu. Biznesplan to dokument, w którym zawarte będą informacje na temat tego, na jaki cel zostaną przekazane środki...

Zobacz więcej
Jak wyjść z długów komorniczych?

Jak wyjść z długów komorniczych?

Każdy, kto posiada długi i nie wie jak sobie z nimi poradzić, powinien przeczytać wszystkie porady i wskazówki zamieszczone w tym opracowaniu. Dzięki nam skutecznie można wyjść z długów.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? To oferta, która faktycznie może pomóc ci uzyskać bardzo atrakcyjne warunki i zagwarantować ratę miesięczną niższą nawet o kilkaset złotych, dzięki czemu łatwiej będzie spłacić...

Zobacz więcej
Sprawdź swoją zdolność kredytową w dobie koronawirusa

Sprawdź swoją zdolność kredytową w dobie koronawirusa

Zdolność kredytowa jest kluczowa do tego, by móc przeanalizować sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy. Poznanie własnej zdolności kredytowej pozwoli ci bardzo szybko, a co ważniejsze skutecznie poznać swoje szanse na zobowiązanie.

Zobacz więcej