Kredyt gotówkowy w dobie pandemii - korzystne zmiany dla klientów

Zaktualizowano: 02.02.2021 14:32
Opublikowano: 15.09.2020 14:53
Średnia ocena: 5,78/6 Głosów: 22

Banki zdecydowały się na rozwinięcie swoich usług online, co jest dużym atutem, szczególnie dla osób, które chętnie korzystają z usług, które gwarantują oszczędność czasu. Pozytywną zmianę możemy zauważyć także w przypadku niższego oprocentowania. 

Ostatnie miesiące mocno wpłynęły nie tylko na sytuację finansową Polaków, ale przede wszystkim na światową i krajową gospodarkę. Z tego powodu klienci banków mogli odczuć znaczne zmiany, które do teraz obowiązują wszystkich klientów, którzy starają się o dodatkowe pieniądze na dowolny cel, lub liczą na zgodę kredytową związaną z zadłużeniem celowym.

W mediach szeroko omawia się niekorzystne zmiany związane z kredytami, takie jak trudniejszy dostęp do usług finansowych, czy konieczność przedstawienia wyższej zdolności kredytowej. Warto jednak skupić się także na pozytywnych aspektach, które mogą przynieść kredytobiorcom wiele korzyści, co pozwala wierzyć, że rynek kredytów wciąż ma wiele do zaoferowania kredytobiorcom.

W tym artykule postaramy się przedstawić ci wszystkie korzystne warunki, które wynikają z aktualnej sytuacji. Dzięki temu, szybko podejmiesz właściwą decyzję i zdecydujesz, czy warto skorzystać z kredytu gotówkowego.

Koronakryzys - banki odczuwają niższą sprzedaż usług

Zwolnienia pracowników, niższe pensje, problemy na rynku pracy i niestabilna sytuacja wielu branż usługowych, to główne powody, dla których banki w ostatnich miesiącach musiały zmienić zasady związane z udzielaniem kredytów. Ucierpiały na tym szczególnie osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnych, czyli umowy zlecenie oraz umowy o dzieło. Dużo trudniej otrzymać zgodę kredytową, jeśli o zadłużenie stara się osoba prowadząca własną działalność gospodarczą. Zdolność kredytowa Polaków obniżyła się, a dostęp do usług finansowych stał się mniej oczywisty niż jeszcze na początku roku.

Choć popyt na usługi banków wciąż jest duży, ze względu na wyższe wymagania względem kredytobiorców, sprzedaż usług bankowych znacznie zmalała. Już teraz można mówić o tym, że banki do końca roku odnotują spadek zysków, względem ubiegłego roku, rzędu 40%.

Zmiany w dystrybucji kredytów

Banki szukają oszczędności i chętnie wykorzystują możliwość do tego, by obniżać koszty związane z utrzymaniem tradycyjnych placówek banków. Sytuacja wywołana epidemią wirusa spowodowała, że znacznie ograniczono kontakty międzyludzkie, co miało realny wpływ na mniejszy kontakt osobisty z klientami banków.

Instytucje finansowe zdecydowały się na rozwinięcie swoich usług online, co jest dużym atutem, szczególnie dla osób, które chętnie korzystają z usług, które gwarantują oszczędność czasu.

Do tej pory na kredyt online mogły liczyć wyłącznie osoby, które już od dłuższego czasu były wewnętrznymi klientami konkretnego banku i prowadziły w nim aktywny rachunek osobisty. Kredyt online był jednak ograniczony pod względem maksymalnej kwoty zadłużenia oraz terminu spłaty. Koronawirus spowodował jednak, że klienci banków mogą nie tylko wnioskować o kredyt online, ale także zawrzeć umowę bez konieczności odbycia wizyty w banku, co niewątpliwie jest dużym atutem i pierwszą korzyścią wynikającą z pandemii.

Kredyt gotówkowy online - nawet dla nowych klientów

Kredyt gotówkowy już od dawna kojarzył się większości klientów, jako oferta łatwo dostępna i skierowana do wszystkich zainteresowanych. Co ważniejsze, zdecydowana większość banków chętnie korzystała z możliwości skontaktowania się z klientami online, co powodowało znaczny wzrost popularności wniosków kredytowych wypełnianych i wysyłanych online. Zawarcie umowy online było jednak niemal praktycznie zarezerwowane wyłącznie dla stałych klientów banku, co powodowało, że nowi klienci musieli pojawić się w placówce banku, by złożyć podpis na umowie między stronami. Możesz się o tym przekonać, sprawdzając nasze poradniki, z których dowiesz się, jak wygląda proces wnioskowania o kredyt gotówkowy w BNP Paribas, Alior Banku oraz PKO Banku Polskim.

Pandemia pozwoliła wprowadzić zmiany, dzięki którym coraz więcej banków gwarantuje dostęp do kredytu gotówkowego całkowicie online. To duży plus, szczególnie dla ludzi mieszkających w mniejszych miastach. Wnioskowanie o kredyt online, a także zawarcie w ten sposób umowy pozwala nie tylko na oszczędność czasu, ale także pieniędzy, gdyż wiele usług online wiąże się z promocjami, które gwarantują korzystne warunki zadłużenia.

Banki szykują kolejne zmiany - kredyt hipoteczny online

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje związane z tym, że banki planują wprowadzić dodatkowe zmiany, związane z dystrybucją kredytów hipotecznych. Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, instytucje chcą zwiększyć dostępność swoich usług i zaproponować możliwość wypełnienia wszystkich formalności, od złożenia wniosku, aż do podpisania umowy online. To ogromna zmiana, biorąc pod uwagę, że do tej pory klienci mogli z pomocą internetu wyłącznie składać wnioski o kredyt na mieszkanie, a konieczne było pojawienie się, nawet kilka razy, osobiście w placówce banku.

Jak szybko możliwe będzie skorzystanie z kredytu hipotecznego online? Wciąż nie ma konkretnych informacji na ten temat, prace nad takim systemem wciąż trwają.

Warto pamiętać, że te zmiany z całą pewnością nie zostałyby wprowadzone tak szybko, gdyby nie sytuacja wywołana epidemią koronwirusa, który zmusił banki do szukania nowych rozwiązań i przyciągania klientów warunkami, które będą miały korzystny wpływ na całą umowę.

Rekorodowo niskie stopy procentowe

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na znaczne zmiany. Stopy procentowe NBP zostały w tym roku rekordowo zmniejszone. Co to oznacza dla kredytobiorców? Choć działanie RPP miało na celu przede wszystkim ułatwienie spłaty rat kredytów hipotecznych, klienci decydujący się na kredyt gotówkowy, również mogą na tym zyskać. Stopy procentowe mają realny wpływ na wysokość oprocentowania kredytów, w przypadku kredytu hipotecznego, klienci mogą liczyć na niższą stawkę WIBOR i niższe raty, a klienci ubiegający się o zadłużenia na dowolny cel mogą spodziewać się niższego oprocentowania nominalnego.

Ostatnie zmiany w wysokości stóp procentowych zostały wprowadzone 29.05. Oto aktualne stawki podstawowych stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego:

  • stopa referencyjna - 0,10%;

  • stopa lombardowa - 0,50%;

  • stopa depozytowa - 0,00%;

Uważaj na dodatkowe opłaty

Niższe oprocentowanie jest dla ciebie argumentem, by właśnie teraz skorzystać z kredytu gotówkowego? Faktycznie może być to doskonała okazja do tego, by podpisać umowę i zasilić swój budżet dodatkowymi pieniędzmi, jednocześnie nie martwiąc się wysokimi kosztami zobowiązania. Zanim jednak wypełnisz wniosek o kredyt i zaczniesz się ubiegać o zobowiązanie, musisz oswoić się z myślą o tym, że niskie oprocentowanie nie zawsze oznacza atrakcyjne warunki kredytu gotówkowego. Całkowity koszt zadłużenia zależy od kilku czynników i choć oprocentowanie nominalne powinno być dla ciebie ważne, dużo korzystniej będzie, jeśli porównasz dostępne zobowiązania pod względem kosztów pozaodsetkowych. Pod tym względem niezastąpione będzie sprawdzenie wysokości RRSO usług i wybranie oferty, której całkowity koszt będzie dla ciebie najkorzystniejszy, mając na uwadze jednakowo oprocentowanie, prowizję oraz wszystkie opłaty dodatkowe, które wiązać się będą bezpośrednio z zadłużeniem na dowolny cel.

Ranking kredytów gotówkowych

Wybór kredytu gotówkowego wcale nie jest prosty, szczególnie jeśli weźmiesz pod uwagę liczbę dostępnych ofert, a także ich różnorodność. Choć dla wielu osób, może być to zniechęcające, duża konkurencja między usługami zapewnia korzystniejsze warunki dla klientów, którzy faktycznie zdecydują się na zawarcie umowy i skorzystanie z usług banku.

Chcesz mieć pewność, że wybrana przez ciebie usługa będzie atrakcyjna finansowo, podczas spłaty zobowiązania? W takim razie musisz skorzystać z naszej pomocy w postaci rankingu kredytów gotówkowych. To bardzo proste narzędzie, dzięki któremu w ciągu zaledwie kilku minut porównasz nawet kilkanaście usług finansowych, co pozwoli ci na weryfikację kosztów ofert, które cieszą się dużą popularnością.

Nasz ranking jest bardzo intuicyjny i pomoże ci szybko sprawdzić zarówno oprocentowanie kredytu, RRSO ofert, a nawet przykładową ratę dla zadłużenia o wybranej kwocie oraz terminie spłaty. Pamiętaj, że te wartości możesz zmieniać, zależnie od swoich potrzeb, dzięki czemu ranking zawsze pomoże ci znaleźć odpowiednie zobowiązanie.

Kto ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy bez zbędnych formalności?

Czy w dobie koronawirusa masz szansę na kredyt gotówkowy? Mimo utrudnień i zdecydowanie wyższych wymagań stawianych kredytobiorcom możesz bez większych problemów złożyć wniosek o zobowiązanie i przynajmniej skontaktować się z bankiem. Jeśli jednak zależy ci na tym, by mieć pewność, że otrzymasz zadłużenie, zadbaj o swoją historię kredytową, a także zweryfikuj zdolność kredytową. To podstawowe warunki, dzięki którym bank będzie mógł pozytywnie rozpatrzyć twoje zgłoszenie.

Kto ma w tej chwili większą szansę na kredyt gotówkowy? Banki dużo lepiej oceniają wnioski nadesłane przez klientów, którzy pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Ważne jest także to, o jaką kwotę stara się klient, a także czy jest chętny skorzystać z ubezpieczenia kredytu. Chcesz zwiększyć swoje szanse na zadłużenie? Uzyskasz szybkie rezultaty, jeśli zdecydujesz się obniżyć wartość kredytu lub wydłużyć termin spłaty, wszystko to będzie bowiem miało wpływ na obniżenie ryzyka kredytowego.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj