× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Zaktualizowano: 02.02.2021 14:12
Opublikowano: 29.10.2020 15:14
Średnia ocena: 5,44/6 Głosów: 9

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

W Polsce nie brakuje ludzi, którzy pracują od lat jako zawodowi kierowcy. Wiele młodych osób decyduje się na wybór takiej ścieżki kariery, licząc na atrakcyjne wynagrodzenie. Jak wygląda sytuacja zawodowego kierowcy, który planuje skorzystać z usług banku? Czy dostęp do kredytu gotówkowego lub kredytu hipotecznego jest ograniczony, ze względu na charakter pracy i jego wynagrodzenie? W jakim banku zawodowy kierowca ma większe szanse na zawarcie umowy?

To ważne kwestie, które warto rozważyć, nie tylko zanim zostanie wysłany wniosek o kredyt, ale dużo wcześniej, by mieć realne szanse zwiększyć swoją zdolność kredytową i cieszyć się dostępem do najpopularniejszych usług finansowych.

Wynagrodzenie zawodowych kierowców - czemu jest problematyczne?

Polecamy
1
2,54%
RRSO
898,24 PLN
Rata miesięczna
898,24 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
11118 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 113
Nowość
2
2,12%
RRSO
857,48 PLN
Rata miesięczna
857,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
490 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 11
3
2,13%
RRSO
858,46 PLN
Rata miesięczna
858,46 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
1442 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 18
4
2,17%
RRSO
862,10 PLN
Rata miesięczna
862,10 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
782 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
5
2,18%
RRSO
863,37 PLN
Rata miesięczna
863,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
782 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 9

Zawodowy kierowca otrzymuje wynagrodzenie najczęściej w dwóch częściach, mowa o wynagrodzeniu zasadniczym, a także diecie, która stanowi premię m.in. za pracę poza granicami kraju. Średnie wynagrodzenie kierowców to aż 5032,00 zł miesięcznie. To świetny wynik, mając na uwadze minimalną krajową w 2020 roku. Możesz także łatwo porównać, że zawodowi kierowcy uzyskują dużo wyższe wynagrodzenie niż np. nauczyciele, czy ratownicy medyczni.

Wysokie dochody o jednak niewystarczający powód, by bank mógł bez problemu rozpatrzyć wniosek o kredyt i udzielić go. Głównym problemem zawodowych kierowców jest fakt, że banki honorują jedynie część ich dochodów. Dla banku najważniejsza będzie podstawowe wynagrodzenie, czyli kwota, która wypłacana jest stale co miesiąc. Dieta może różnić się w zależności od tras, jakie zostaną przypisane w danym okresie kierowcy. To duży problem, szczególnie mając na uwadze to, że dieta kierowcy bardzo często przewyższa wynagrodzenie zasadnicze, co oznacza, że mimo wysokiej zdolności kredytowej, część dochodów nie będzie przez instytucję uznaną.

Promocja
Polecamy
1
9,35%
RRSO
5,00%
Oprocentowanie
497,43 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7933 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 20
2
8,81%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
492,71 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
9441 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
Promocja
3
9,21%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
496,17 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3885 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
9,30%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
252 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
5
12,46%
RRSO
6,80%
Oprocentowanie
524,73 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
1227 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2

Zdolność kredytowa zawodowego kierowcy

Zdolność kredytowa kredytobiorcy jest kluczowym warunkiem otrzymania zgody kredytowej, zarówno w przypadku kredytu gotówkowego, jak i kredytu hipotecznego. Warto także mieć na uwadze aktualną sytuację gospodarczą i skutki pandemii, które wpływają także na ofertę banków. Instytucje zobowiązane są do dokładnej weryfikacji swoich klientów, a niska zdolność kredytowa wyklucza uzyskanie zadłużenia, nawet jeśli wniosek wiąże się z zadłużeniem na dowolny cel.

Zdolność kredytowa zawodowego kierowcy jest w praktyce bardzo wysoka, a wszystko to dzięki wysokim dochodom, które z pewnością pozwolą na spłatę zadłużenia, nawet jeśli rata będzie wiązała się z zobowiązaniem o wyższej kwocie. Jednak w teorii dla banku liczyć będzie się tylko to, czy kierowca pracuje na podstawie umowy o pracę, a także ile wynosi podstawa wynagrodzenia. To powód znacznej różnicy, jaką można zauważyć w obliczeniach zdolności kredytowej. Chcesz przekonać się, jak duża jest ta różnica? Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej i zweryfikuj, jak wysoka jest twoja zdolność, gdy pod uwagę weźmiesz całe swoje wynagrodzenie, wraz z dietą za pracę za granicą, a zdolność kredytowa obliczona wyłącznie na podstawie podstawy wynagrodzenia.

Czemu zdolność kredytowa jest tak kluczowa w momencie, gdy klient stara się o zadłużenie finansowe? To informacja, która pozwala ustalić, czy klient banku będzie zdolny do spłacenia zobowiązania w określonym przez umowę czasie, wraz z wszystkimi opłatami towarzyszącymi.

Które banki uwzględniają dietę kierowców do ich wynagrodzenia?

Ze względu na liczną grupę kierowców zawodowych w Polsce, część banków dostosowuje swoje warunki i zapewnia możliwość przynajmniej częściowego wliczenia do wynagrodzenia także premii wypłacanej kierowcom. To świetna okazja, by mieć szansę na kredyt na atrakcyjnych warunkach, dostosowanych do rzeczywistej sytuacji finansowej klienta. W którym banku możesz liczyć na uwzględnienie diety do twoich dochodów? Jakie warunki będą się z tym wiązały?

  • Alior Bank zapewnia, że akceptuje dochody kierowców zawodowych, jednocześnie przy obliczaniu zdolności kredytowej biorąc aż 80% wartości wypłaconych diet z ostatnich 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o zobowiązanie finansowe.

  • BNP Paribas gwarantuje, że uhonoruje dochody wynikające z diety (maksymalnie 75% średnio wypłacanej diety), choć warunkiem jest ich stała wpłata na konto kredytobiorcy.

  • Pekao SA w pełni honoruje dietę kierowców do ich wynagrodzenia, warunkiem jest praca na takich warunkach od minmum 12 miesięcy.

Kredyt hipoteczny dla zawodowego kierowcy - warunki, dokumenty

Pamiętaj, że kredyt hipoteczny jest usługą, która wymaga bardzo dokładnej weryfikacji klienta banku. Ryzyko kredytowe jest dużo większe ze względu na wysokość zobowiązania, a także bardzo długi okres spłaty, który towarzyszy ofercie tego typu. Z tego względu zawodowy kierowca musi wykazać się przede wszystkim doskonałą historią kredytową, a także wysokimi dochodami, potwierdzonymi m.in. dzięki zaświadczeniu od pracodawcy, a także z pomocą wyciągu z konta bankowego.

Warto przygotować także oszczędności, które posłużą jako wkład własny, aby zwiększyć swoje szanse na kredyt, szczególnie w najbliższym czasie, wkład własny powinien stanowić przynajmniej 20% wartości nieruchomości, a wiele banków oczekiwać będzie jeszcze wyższego wkładu własnego.

Chcesz mieć pewność, że twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie? Dla banku istotne będzie to, jak wysokie są twoje stałe dochody, warto więc poprosić pracodawcę o podwyższenie podstawy wynagrodzenia, kluczowe będzie także to, czy pracujesz na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

Kredyt gotówkowy dla zawodowego kierowcy

Kredyt gotówkowy jest niewątpliwie jedną z najelastyczniejszych usług finansowych, dostępnych w bankach. To produkt, który gwarantuje dostęp do dodatkowych pieniędzy na całkowicie dowolny cel. Bank w przypadku tego zadłużenia będzie dużo korzystniej oceniać twoje dochody, nawet jeśli pracujesz jako zawodowy kierowca. Dlaczego? Podstawą do obliczenia zdolności kredytowej, w przypadku kredytu gotówkowego, jest bardzo często wyciąg z konta bankowego, a nawet osobiste oświadczenie o zatrudnieniu i dochodach, dzięki temu unikniesz problemów wynikających z rozłożenia twoich dochodów na część wynagrodzenia zasadniczego i premii.

To twój pierwszy kredyt? Nie musisz się obawiać przed złożeniem wniosku, wszystkie formalności możesz załatwić nawet bez wychodzenia z domu, a wszystko to dzięki temu, że kredytu gotówkowe online stały się dostępne praktycznie dla wszystkich klientów banków.

Podsumowanie

Zawodowi kierowcy muszą pamiętać o ograniczeniach, jakie wynikają z charakteru ich wynagrodzeń. Nie każdy bank będzie skłonny udzielić zawodowemu kierowcy kredytu hipotecznego, ale warto mieć na uwadze, jak bogata jest oferta banków. Każdy klient, który ma warunki do tego, by spłacić swoje zadłużenie, a do tego nie jest osobą zadłużoną, może liczyć na otrzymanie kredytu, zarówno na dowolny cel, jakim jest kredyt gotówkowy, jak i kredytu hipotecznego, na realizację planów o własnym mieszkaniu lub budowie domu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021
Kredyty gotówkowe 23.02.2021

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego na osobiste oświadczenie o dochodach? W takim razie musisz pamiętać, że oferta tego typu będzie dostępna praktycznie wyłącznie dla stałych klientów banków.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?
Kredyty gotówkowe 17.02.2021

Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?

Nawet niewielki dług zostaje odnotowany przez BIK. Warto także pamiętać, że zadłużenie nie zostaje wykreślone z historii kredytowej tuż po spłacie zobowiązania. Kiedy możliwe będzie wnioskowanie o kredyt gotówkowy, jeśli...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?
Kredyty gotówkowe 12.02.2021

Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?

Czy ubiegając się o pożyczkę na dowolny cel w banku, masz wpływ na koszt zobowiązania? Co możesz zrobić, by cieszyć się niższym oprocentowaniem lub brakiem prowizji za udzielenie pożyczki? 

Zobacz więcej
Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy
Kredyty gotówkowe 09.02.2021

Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy

Kredyt dla młodych klientów wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami, czy większą liczbą dokumentów lub formalności. Niezależnie od wieku, możesz liczyć na usługę finansową, która zostanie dostosowana do...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021
Kredyty gotówkowe 05.02.2021

Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021

Czy to dobry moment na zawarcie umowy pożyczkowej z bankiem? Choć sytuacja w kraju wciąż jest niestabilna, a wiele osób obawia się o swoje zatrudnienie, pożyczka gotówkowa jest w tej chwili wyjątkowo atrakcyjna.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia
Kredyty gotówkowe 01.02.2021

Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia

Czy osoba bezrobotna może skutecznie wnioskować o kredyt gotówkowy? Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, by cieszyć się zgodą kredytową? Gdzie szukać wsparcia finansowego, gdy niemożliwe jest potwierdzenie zatrudnienia?

Zobacz więcej