Kredyty hipoteczne 17 min. czytania

Kredyt hipoteczny w mBanku – sprawdź ofertę, warunki i koszt kredytu mieszkaniowego w mBanku!

Zaktualizowano: 2022-01-27 15:35
Opublikowano: 2022-01-27 11:41
Średnia ocena: 3,50/6 Głosów: 2
Kredyt hipoteczny w mBanku

W mBanku kredyt hipoteczny wziąć można na zakup mieszkania lub działki, budowę domu lub remont nieruchomości. Pożyczyć można dużo i na długo, otrzymując przy tym całkiem atrakcyjne warunki kredytowania. Chcesz poznać więcej szczegółów? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt hipoteczny w mBanku.

Planujesz wziąć kredyt hipoteczny w mBanku? Wiedz, że stosunkowo niedawno bank ten wprowadził do swojej oferty promocje kredytów hipotecznych. Teraz wśród proponowanych produktów kredytowych oprócz kredytu hipotecznego w wersji standardowej znaleźć można dodatkowo aż trzy propozycje oferowane na promocyjnych warunkach. Czym różnią się wszystkie te oferty i która z nich jest najkorzystniejsza? Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim weźmiesz w mBanku kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny w mBanku – najważniejsze informacje

Kredyt na mieszkanie to jedna ze sztandarowych propozycji mBanku. Cechą charakterystyczną takiego finansowania jest zabezpieczenie. Aby z niego skorzystać, wystarczy posiadać odpowiednio wysoki wkład własny. W mBanku kredyty hipoteczne dostępne są w dwóch wariantach: z oprocentowaniem zmiennym oraz z oprocentowaniem stałym obowiązującym przez okres 5 lat.

Kredyt hipoteczny od mBanku pozwala na pozyskanie nawet do 2 milionów złotych na realizację szeroko pojętych celów mieszkaniowych. Pożyczone środki przeznaczyć można m.in. na:

 • zakup mieszkania, domu lub działki budowlanej,
 • budowę, przebudowę, remont lub wykończenie nieruchomości,
 • zakup od inwestora zastępczego (z rynku pierwotnego) domu lub mieszkania,
 • budowę domu albo mieszkania z inwestorem zastępczym takim jak spółdzielnia lub deweloper,
 • refinansowanie kredytu mieszkaniowego,
 • refinansowanie nakładów przeznaczonych na niektóre ze wskazanych wyżej celów.

W mBank kredyt hipoteczny to oferta skrojona na miarę indywidualnych potrzeb klienta. Zgoda kredytowa wydawana jest po przeprowadzeniu wnikliwej oceny zdolności kredytowej klienta oraz po zweryfikowaniu historii kredytowania w bazach dłużników.

W ofercie mBanku widnieje kredyt hipoteczny w wersji standardowej, bez promocji, a także trzy warianty promocyjne:

 • Spełnij marzenia edycja 4” – dla klientów, którzy nie wybiorą segmentu Intensive lub Active i przystąpią do ubezpieczenia na życie, na co najmniej 5 lat,
 • Spełnij marzenia edycja 4” Active – dla klientów, którzy wybiorą segment Active i będą zasilać swoje konto kwotą minimum 5 tys. zł,
 • Spełnij marzenia edycja 4” Intensive – dla klientów, którzy wybiorą segment Intensive i będą zasilać swoje konto kwotą minimum 7 tys. zł.

Oferty promocyjne są ograniczone czasowo.

Kto może starać się o kredyt hipoteczny w mBanku?

Wniosek o kredyt hipoteczny w mBanku złożyć może praktycznie każda pełnoletnia osoba, lecz szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej mieć będą jedynie nieliczni, a mianowicie klienci, którzy wykażą się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową. Kluczowym aspektem jest więc stały dochód.

mBank akceptuje różne źródła dochodu i różne formy zatrudnienia. Dochód brany pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej może być pozyskiwany na podstawie:

 • umowy o pracę trwającej od co najmniej 3 miesięcy i przez co najmniej 6 kolejnych miesięcy,
 • umowy cywilnoprawnej (umowa o dzieło, umowa zlecenie) obowiązującej od 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o kredyt,
 • renty lub emerytury,
 • wynajmu lub dzierżawy nieruchomości,
 • udziału w spółce.

W mBank kredyt hipoteczny otrzymać może nawet osoba prowadząca działalność gospodarczą. Jest jednak jeden warunek – taka działalność musi być prowadzona przez minimum rok.

mBank preferuje stabilne zatrudnienie i stałe dochody. Od wysokości zarobków zależeć będzie możliwa do osiągnięcia kwota kredytu, dlatego w przypadku chęci zaciągnięcia wysokiego zobowiązania, należy postarać się o to, by dochód był możliwie jak najwyższy. Do warunków udzielenia kredytu hipotecznego przez mBank należy ponadto zaliczyć dobrą historię kredytowania.

Kredyt hipoteczny w mBanku a zdolność kredytowa

Najważniejszym do spełnienia przez osobę starającą się o kredyt hipoteczny warunkiem jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa oceniana jest na podstawie różnych dokumentów, zwłaszcza tych potwierdzających miesięczne dochody, dlatego zadaniem klienta jest je wszystkie zgromadzić i dostarczyć. Warto podkreślić, że największe znaczenie przy kredycie hipotecznym w mBanku ma zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy.

Weryfikacja zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy ma na celu sprawdzenie, jak dużą kwotę może pożyczyć i jak wysokie raty spłacać, po uwzględnieniu posiadanych zobowiązań, stałych opłat i bieżących wydatków.

Choć zdolność kredytowa może być kształtowana na podstawie dochodów z dowolnego źródła, to nie da się ukryć, że największe szanse na pozytywną decyzję kredytową będzie mieć osoba otrzymująca dochód na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Teoretycznie można w mBanku otrzymać kredyt hipoteczny z umową na czas określony, ale z pewnością będzie to dużo trudniejsze.

Kredyt hipoteczny w mBanku a wkład własny

Niezbędny do uzyskania kredytu hipotecznego jest wkład własny, czyli wniesiony przez klienta kapitał. Obowiązek pobierania wkładu własnego od swoich klientów przez banki nakładają na nie rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego. W mBank kredyt hipoteczny bez wkładu własnego jest więc niemożliwy.

Chcąc otrzymać kredyt hipoteczny w mBanku, klient musi wnieść wkład własny w kwocie wynoszącej co najmniej 10 proc. wartości rynkowej nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie zobowiązania. Jest to zarazem najniższy możliwy do wniesienia wkład własny ustalony przez KNF.

Wysokość wkładu własnego w każdym przypadku jest ustalana indywidualnie. Znaczenie ma tutaj wyłącznie wartość nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu.

Wkład własny w wysokości 10 proc. wartości mieszkania, domu czy działki, choć akceptowalny, uważany jest za niski. Jeśli bank uzna, że zabezpieczenie jest niedostateczne, może poprosić klienta o wykupienie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Warunki kredytu hipotecznego w mBanku

Oferta kredytu hipotecznego od mBanku stworzona została w taki sposób, aby każdy klient mógł dostosować jej warunki stosownie do swoich indywidualnych potrzeb. Pełen zakres oferty wygląda następująco:

 • minimalna kwota kredytu to 100 000 zł,
 • 0 proc. prowizji za udzielenie kredytu i częściową wcześniejszą spłatę zobowiązania,
 • niższe marże w promocji „Spełnij marzenia edycja 4” dla klientów z segmentem Intensive lub Active,
 • elastyczny wybór rat – malejące lub równe.

mBank może zobligować klienta biorącego kredyt hipoteczny do ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia. Podstawowym rodzajem ubezpieczenia stosowanym w takim przypadku jest ubezpieczenie na życie. Niezbędne będzie też ubezpieczenie nieruchomości.

Maksymalna kwota kredytu hipotecznego w mBanku

Oferta kredytu hipotecznego wyróżnia się na tle propozycji tego pokroju od innych banków ze względu na wysokość dostępnej kwoty finansowania. Klient może starać się nawet o 2 000 000 zł. Trzeba jednak pamiętać, że nie dla każdego kwota ta będzie osiągalna. Maksymalna kwota kredytu hipotecznego w mBanku uzależniona jest bowiem od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Co za tym idzie, trzeba mieć naprawdę wysokie zarobki i dobrą sytuację finansową, by uzyskać zgodę na tak wysoki kredyt.

Okres spłaty kredytu hipotecznego w mBanku

Maksymalny okres spłaty kredytu hipotecznego w mBanku wynosi 35 lat. Kredytobiorca samodzielnie wybiera typ rat, w jakich chce spłacać zobowiązanie. Spłata kredytu hipotecznego w mBanku może odbywać się zarówno w ratach równych, jak i w ratach malejących. Wysokość rat będzie zależna od wybranego typu raty i długości okresu spłaty. Harmonogram spłaty określający wysokość rat i terminy ich uiszczania zostanie przekazany kredytobiorcy razem z umową kredytową.

Biorąc kredyt, mało kto przewiduje problemy ze spłatą, jednak każdemu mogą się takowe przytrafić. Każdy klient, który zaciągnie kredyt hipoteczny mBank i nie będzie radzić sobie z regulowaniem rat na czas, może zawnioskować o zawieszenie spłaty. Według regulaminu odroczyć spłatę kapitałowej części raty można raz na 5 lat, a wakacje kredytowe nie mogą trwać dłużej niż 6 miesięcy.

Czy można wcześniej spłacić kredyt hipoteczny w mBanku?

Kredytobiorca posiadający kredyt hipoteczny w mBanku w każdej chwili może dokonać przedterminowej spłaty pożyczki. Jest ona bardzo wygodną i można ją zrealizować przez internet, mLinię lub osobiście w oddziale banku.

W przypadku nadpłaty do wyboru są dwie opcje: spłata zmniejszająca wysokość przyszłych rat kredytu oraz spłata zmniejszająca czas trwania kredytu. Za częściową wcześniejszą spłatę kredytodawca nie pobiera prowizji. Operacja całkowitej wcześniejszej spłaty w ciągu pierwszych 3 lat kredytowania pociąga za sobą dodatkowe koszty, które wynoszą 2 proc. kwoty kapitału pozostałego do spłaty. O szczegóły warto dopytać u doradcy kredytowego mBanku.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w mBanku?

Przejdźmy teraz do najważniejszego, czyli do omówienia kosztów, jakie trzeba ponieść z tytułu zaciągnięcia kredytu. A te bywają różne z uwagi na to, że w przypadku promocji niektóre parametry kredytu hipotecznego od mBanku są obniżane.

Aby móc dowiedzieć się, jaki będzie całkowity koszt takiego zobowiązania, należy zsumować wszystkie poszczególne opłaty, jakie się na niego składają. Dokładne omówienie tych najważniejszych umieściliśmy poniżej.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w mBanku

W mBanku kredytobiorca ma do wyboru dwa rodzaje oprocentowania dla kredytu hipotecznego: zmienne i stałe. Najpierw omówimy sobie to pierwsze. Oprocentowanie zmienne – składa się z marży banku i stawki referencyjnej. Wysokość takiego oprocentowania w trakcie spłaty zależy od aktualnie obowiązującej wartości stawki referencyjnej.

Zatem jeśli stawka referencyjna rośnie, to rata kredytu także rośnie. I wprost przeciwnie – jeśli stawka referencyjna maleje, to rata kredytu też maleje. Stawkę, po jakiej liczone jest oprocentowanie zmienne, znaleźć można w umowie kredytu. Kredyt hipoteczny w tym przypadku można spłacać w ratach równych lub malejących. Wybierając oprocentowanie zmienne, trzeba brać pod uwagę ryzyko zmiany stopy procentowej. Oprocentowanie nominalne w skali roku wynosi ok. 4 proc.

Kredyt hipoteczny w mBanku ze stałym oprocentowaniem

Biorąc w mBank kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem, trzeba liczyć się z tym, że nie będzie ono takie samo przez cały okres spłaty. Stałe oprocentowanie obowiązuje bowiem przez 5 lat. Nie zmienia się nawet wtedy, gdy stawka referencyjna rośnie lub maleje. Przez cały ten czas rata kredytu jest stała.

Przed upływem 5 lat bank proponuje nowe oprocentowanie stałe, z którego można skorzystać lub zdecydować o spłacie w ratach uzależnionych od stawki referencyjnej. Z oprocentowaniem stałym zobowiązanie można spłacać w ratach malejących lub równych.

Wysokość oprocentowania w dużej mierze zależy od wariantu oferty i jej warunków. Dla przykładu stałe oprocentowanie standardowe może wynieść od 7,48 proc. do 8,28 proc., natomiast stałe oprocentowanie promocyjne od 5,48 proc. do 6,28 proc. O szczegóły należy pytać doradcę.

Prowizja kredytu hipotecznego w mBanku

W ofercie promocyjnej mBank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. W pozostałych przypadkach wygląda to następująco:

 • prowizja za udzielenie lub podwyższenie kredytu – od 0 proc. do 4 proc. kwoty kredytu lub podwyższenia,
 • prowizja za wcześniejszą całkowitą spłatę w okresie pierwszych 3 lat kredytowania – 2 proc. kwoty kapitału pozostałego do spłaty,
 • prowizja za wcześniejszą częściową spłatę – 0 proc.

Pełną tabelę prowizji i opłat znaleźć można na stronie internetowej mBanku.

Marża kredytu hipotecznego w mBanku

W klasycznym wariancie kredytu hipotecznego marża wynosi 1,95 proc. Aktualnie obowiązujące marże dla ofert promocyjnych znajdują się w poniższej tabeli.

Marża standardowa

Marża promocyjna

Kredyt hipoteczny w PLN dla LTV =80%

4,15%

2,15%

Kredyt hipoteczny w PLN dla LTV >80%

4,65%

2,65%

Segment Intensive

Kredyt hipoteczny w PLN dla LTV = 80%

3,85%

1,85%

Kredyt hipoteczny w PLN dla LTV > 80%

4,35%

2,35%

Segment Active

Kredyt hipoteczny w PLN dla LTV = 80%

4,04%

2,04%

Kredyt hipoteczny w PLN dla LTV > 80%

4,55%

2,55%

Aktywni klienci mogą liczyć na niższe marże.

Kredyt hipoteczny w mBanku – kalkulator

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego w mBanku, warto sięgnąć po kalkulator rat, który w kilka sekund oszacuje wysokość miesięcznej raty, jaką trzeba będzie spłacać przy określonych parametrach kredytu. Kalkulację można przeprowadzić samodzielnie i to całkowicie za darmo przy pomocy kalkulatora hipotecznego dostępnego na stronie internetowej mBanku (zakładka Kredyty hipoteczne). Kalkulator rat kredytu hipotecznego wylicza szacunkową ratę na podstawie takich danych jak kwota zobowiązania,  wartość nieruchomości i okres spłaty.

Z kolei symulacja zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego od mBanku pozwoli zorientować się, jak duże ma się szanse na otrzymanie finansowania na określoną kwotę. W tym przypadku koniecznych do podania informacji jest nieco więcej. W odpowiednie pola wpisać trzeba m.in.:

 • okres spłaty,
 • oprocentowanie,
 • typ rat (równe lub malejące),
 • wysokość limitu na kartach kredytowych,
 • wysokość rat innych kredytów,
 • wysokość stałych zobowiązań,
 • miesięczny dochód gospodarstwa,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym.

Na tej podstawie kalkulator zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego od mBanku oblicza wysokość indywidualnej, potencjalnej zdolności kredytowej danej osoby.

Jak dostać kredyt hipoteczny w mBanku? Krok po kroku

Oto jak szybko i wygodnie wziąć kredyt hipoteczny w mBanku w 6 prostych krokach:

Krok 1 Wybierz kredyt. Sprawdź zdolność kredytową i zrób symulację rat. Wyślij formularz kontaktowy i poczekaj, aż oddzwoni do Ciebie ekspert hipoteczny.

Krok 2 Wypełnij wniosek kredytowy. Możesz skorzystać z pomoc eksperta przez telefon lub podczas spotkania w oddziale. Skompletuj potrzebne dokumenty i wyślij je wraz z wnioskiem kredytowej online lub dostarcz do wybranej placówki.

Krok 3 Poczekaj na decyzję kredytową. Jeśli będą potrzebne dodatkowe dokumenty, zostaniesz o tym poinformowany.

Krok 4Odbierz decyzję kredytową. Decyzję otrzymasz e-mailem. Ustal z doradcą konto do spłaty, dzień spłaty i ubezpieczenie nieruchomości.

Krok 5Podpisz umowę kredytową. Zrobisz to osobiście w placówce mBanku.

Krok 6Poczekaj na wypłatę środków. Otrzymasz przelew i informacje, że mBank przelał pieniądze. Ponadto bank prześle Ci informacje dotyczące ostatnich formalności, jakie będziesz musiał dopełnić (ubezpieczenie, wpis do hipoteki itp.).

I gotowe! Widzisz, jakie to proste?

Kredyt hipoteczny w mBanku – wymagane dokumenty

Starając się o kredyt hipoteczny w mBanku, wraz z wnioskiem trzeba złożyć całe mnóstwo dokumentów. Są one niezbędne do przeprowadzenia oceny zdolności kredytowej oraz dokonania wyceny nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie spłaty zobowiązania. Jakie dokumenty są niezbędne?

Dokumenty przy kredycie hipotecznym dotyczą danych osobowych kredytobiorcy, jego aktualnej sytuacji finansowej oraz samej nieruchomości. Wymagane jest przede wszystkim zaświadczenia o zarobkach.

mBank kredyt hipoteczny – lista wymaganych dokumentów:

 • dokument tożsamości (dowód osobisty),
 • dokumenty potwierdzające źródło i wysokość dochodów,
 • dokumenty potwierdzające stan prawny nieruchomości,
 • dokumenty związane z celem i przedmiotem kredytowania,
 • dokumenty związane z rodzajem zabezpieczenia.

Bank może wymagać dodatkowo przedłożenia wyciągu z konta bankowego z kilku ostatnich miesięcy, ostatniego złożonego PIT-u z działalności gospodarczej czy kopii księgi przychodów i rozchodów – wszystko zależy od źródła dochodów.

Wśród dokumentów dotyczących nieruchomości powinna znaleźć się umowa przedwstępna zakupu nieruchomości lub akt prawny potwierdzający własność nieruchomości, jeśli finansowanie ma zostać przeznaczone na remont. Wspomniane dokumenty pozwolą zidentyfikować nieruchomość i oszacować jej wartość. 

Porównaj i sprawdź także: PKO Bank Polski kredyt hipoteczny 2022 - analiza oferty

Wniosek o kredyt hipoteczny w mBanku. Jak go wypełnić i gdzie złożyć?

Decyzja o zadłużeniu się w mBanku została podjęta? Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko napisać wniosek o kredyt hipoteczny. Zbytnio się nie stresuj, ponieważ nie jest to wcale takie trudne, jak się może wydawać. Wzór wniosku znajdziesz na stronie internetowej mBanku.

Nie udało Ci się wypełnić wniosku o kredyt hipoteczny od mBanku? Skorzystaj z pomocy eksperta bankowego, który pomoże Ci przebrnąć przez całą procedurę wnioskowania.

Z pracownikiem banku możesz nawiązać telefoniczny kontakt, dzwoniąc na mLinię pod numer +48 42 6 300 800 lub 783 300 800. Zamiast tego możesz też pójść do najbliższego oddziału mBanku i wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny wspólnie z ekspertem na miejscu.

Kredyt hipoteczny w mBanku – czas oczekiwania na decyzję kredytową

Trudno jednoznacznie określić, jaki jest czas oczekiwania na decyzję w sprawie kredytu hipotecznego od mBanku. Zasadniczo bank nie może przekroczyć maksymalnego terminu oczekiwania na decyzję, który został określony w przepisach Ustawy z dnia 23 marca 2017 roku o kredycie hipotecznym. Przeczytać tam można, że maksymalny czas oczekiwania na decyzję kredytową przy kredycie hipotecznym wynosi 21 dni kalendarzowych od momentu złożenia wniosku przez klienta.

Decyzja kredytowa może zostać przekazana szybciej niż w ciągu 3 tygodni. Status wniosku o kredyt hipoteczny od mBanku będzie widoczny na profilu w serwisie elektronicznym. Z kolei decyzja o przyznaniu kredytu zostanie wysłana na wskazany adres e-mail.

Jeśli chodzi o uruchomienie udzielonego przez mBank kredytu hipotecznego, to powinno ono nastąpić w ciągu 5 dni roboczych, licząc od daty wskazanej w pisemnej dyspozycji uruchomienia kredytu lub transzy. Trzeba przy tym pamiętać, że kredytobiorca musi złożyć wniosek o wypłatę transzy minimum 5 dni roboczych przed datą wskazaną w umowie.

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w mBanku? Opinie

Oferta kredytu hipotecznego od mBanku z pewnością jest warta rozważenia. Ma sporo zalet, co potwierdzają liczne dobre opinie. Na uwagę zasługują przede wszystkim atrakcyjne warunki, jak choćby brak prowizji czy niska marża w wariantach promocyjnych, a co za tym idzie, konkurencyjne koszty kredytowania. Bank uwzględnia różne źródła zarobkowania. W dodatku idzie klientom na rękę, pozwalając na dopełnienie niezbędnych przy kredycie formalności na wiele różnych sposobów, bez konieczności pojawiania się w oddziale (oprócz podpisania umowy).

Nadal nie jesteś przekonany, czy kredyt hipoteczny od mBanku to oferta dla Ciebie? Sprawdź opinie kredytobiorców dostępne w internecie. Forum mBanku co prawda zostało niedawno zamknięte, ale nadal można znaleźć je choćby na profilu Facebook’owym instytucji.

Dla porównania, sprawdź też: Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim – kalkulator, opinie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Mieszkanie na Start. Ile wyniesie rata kredytu? Warunki programu

Mieszkanie na Start. Ile wyniesie rata kredytu? Warunki programu

...to może Cię zainteresować: Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny? Bezpieczny Kredyt 2% nie wprowadzał progów dochodowych. W...

...od kiedy będzie dostępny? Obecnie projekt zakładający tanie kredyty hipoteczne znajduje się na ścieżce legislacyjnej – jest w trakcie...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Kredyt dla służb mundurowych w ofercie banków

Kredyt dla służb mundurowych w ofercie banków

...udzielone: Sprawdź: Czy warto teraz brać kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy? Kredyt dla mundurowych, obecny w okresowych lub stałych ofertach...

...zbudowanie wystarczająco wysokiego wkładu własnego na kredyt hipoteczny dla policjanta lub żołnierza. Kredyt hipoteczny w ING Banku...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Źródła dochodu akceptowane i nieakceptowane przez banki

Źródła dochodu akceptowane i nieakceptowane przez banki

...źródeł. Sprawdź, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy? Już na samym początku procesu ubiegania się o kredyt, bank prosi...

...źródła dochodu? Sprawdź, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Dochód z umowy o pracę jest traktowany jako jeden z najbardziej...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Do ilu banków można złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

Do ilu banków można złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

...najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom finansowym. W ten sposób masz większe szanse na znalezienie oferty, która będzie najkorzystniejsza dla Ciebie. Liczba składanych wniosków o kredyt hipoteczny może budzić wątpliwości. Co do zasady, można składać wiele wniosków o kredyt hipoteczny, jednak warto robić to z rozwagą. BIK podaje, że złożenie kilku zapytań kredytowych w krótkim...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Jak obliczyć koszt budowy domu {{year}} i jak sporządzić kosztorys?

Jak obliczyć koszt budowy domu 2024 i jak sporządzić kosztorys?

...nie zastąpi profesjonalnego kosztorysu. Oceń swoje szanse na kredyt hipoteczny – sprawdź nasz kalkulator zdolności kredytowej! Kosztorys...

...dostarczyć kosztorys budowy domu do banku. Wkład własny przy kredycie hipotecznym to minimum 20%, chyba że zdecydujesz się na ubezpieczenie niskiego...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Książeczka mieszkaniowa premia gwarancyjna {{year}}

Książeczka mieszkaniowa premia gwarancyjna 2024

...na precyzyjne i oficjalne wyliczenie przysługującej premii. Dzięki temu możesz wyliczyć ile pieniędzy będziesz posiadać na wkład własny, jeśli interesuje Cię kredyt hipoteczny. Od 19 stycznia 2021 roku, wszyscy posiadacze książeczek mieszkaniowych muszą dokonać ich rejestracji w banku, który zarządza ich rachunkiem. Rejestracja musi być...

Zobacz więcej
15 min. czytania