Kredyty hipoteczne 16 min. czytania

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim – kalkulator, opinie. Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim?

Zaktualizowano: 2021-11-19 10:04
Opublikowano: 2021-11-19 08:58
Średnia ocena: 4,20/6 Głosów: 5
Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim – kalkulator, opinie

Kredyt hipoteczny jest jednym z najważniejszych produktów, z jakich możesz skorzystać w polskich bankach po spełnieniu określonych warunków. W ING Banku Śląskim również oferowany jest kredyt hipoteczny. Sprawdź, jakie warunki ING zapewnia klientom ubiegającym się o ten produkt i spłacającym kredyt mieszkaniowy.

ING kredyt hipoteczny – najważniejsze informacje

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim znajduje się w regularnej ofercie kredytów i pożyczek. Bank okresowo organizuje promocje na swoje kredyty, co pozwala skorzystać z niższej marży czy prowizji za przystąpienie do zobowiązania.

W ING kredyt hipoteczny przeznaczony jest dla klientów indywidualnych, którzy chcą zrealizować określoną inwestycję mieszkaniową. Z pieniędzy pochodzących z kredytu hipotecznego można zrealizować plany polegające na:

 • zakupie domu lub mieszkania;
 • spłacie kredytu mieszkaniowego, który wcześniej był zaciągnięty w ING lub w innym banku;
 • remoncie i modernizacji domu lub mieszkania;
 • zakupie działki budowlanej i budowie domu.

W ING promocja na kredyt hipoteczny obowiązuje do 13 grudnia 2021 roku. Mowa tu o promocji w ofercie „Najlepiej na swoim”, w przypadku której ING odstępuje od pobierania prowizji za udzielenie zobowiązania, a jego RRSO wynosi 2,86 proc. Klient ma możliwość wyboru, czy będzie chciał skorzystać z kredytu z oprocentowaniem stałym na 5 lat czy zmiennym co 6 miesięcy, opartym na stawce referencyjnej WIBOR 6M.

W opcji promocyjnego kredytu hipotecznego „Najlepiej na swoim” możesz wybrać jeden z dwóch wariantów:

 • „Łatwy start” – by nie płacić prowizji, z marżą wynoszącą 2,19 proc.;
 • „Lekka rata” – by obniżyć wysokość rat kapitałowo-odsetkowych – wtedy prowizja wynosi 1,50 proc. za przystąpienie do zobowiązania, ale marża to tylko 1,99 proc.

RRSO wariantu „Łatwy start” wynosi 2,86 proc., a wariantu „Lekka rata” – 2,75 proc.

Ofertą specjalną w przypadku kredytu hipotecznego w ING jest również Ekokredyt hipoteczny. ING w takim przypadku nie pobiera prowizji za przystąpienie do zobowiązania i proponuje niską marżę na dom energooszczędny. Wymogiem przy zaciągnięciu Ekokredytu w ING Banku Śląskim jest to, by roczne zapotrzebowanie na energię w domu prywatnym nie przekraczało 40 kWh/m2. Kwota Ekokredytu hipotecznego wynosi od 100 000 zł wzwyż, jego RRSO 2,62 proc., a marża – 1,99 proc. w stosunku do 2,50 proc. w ofercie standardowej. Z oferty na Ekokredyt możesz skorzystać w terminie do 9 stycznia 2022 roku.

Sprawdź także: Kredyt na fotowoltaikę – gdzie starać się o najlepszy kredyt na panele fotowoltaiczne?

ING kredyt hipoteczny – kto może złożyć wniosek o kredyt?

Szanse na uzyskanie w ING kredytu mieszkaniowego będą mieli wszyscy klienci, którzy spełniają następujące warunki:

 • są pełnoletni i mają pełną zdolność do czynności prawnych,
 • mają odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
 • mają dobrą historię kredytowania w BIK-u (Biurze Informacji Kredytowej),
 • złożą odpowiedni wniosek o kredyt hipoteczny wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami.

ING kredyt hipoteczny dla klientów indywidualnych

Czy możesz liczyć na uzyskanie w ING kredytu hipotecznego w przypadku umowy na czas określony? Jak najbardziej, ale musisz złożyć do wniosku kredytowego stosowne zaświadczenia lub oświadczenia o dochodach uzyskiwanych od co najmniej 6 miesięcy. Jeśli w ostatnich 3 miesiącach przed złożeniem wniosku zmienił się Twój pracodawca, będziesz musiał ponadto dostarczyć do banku świadectwo od poprzedniego pracodawcy i aktualną umowę o pracę.

ING kredyt hipoteczny dla firm i przedsiębiorców

Kredyt hipoteczny może uzyskać również osoba fizyczna, która pozyskuje dochody z działalności gospodarczej. Jeśli zarabiasz w ten sposób, powinieneś sprawdzić, jakie dokumenty należy dostarczyć do banku, aby został Ci udzielony w ING kredyt hipoteczny. Działalność gospodarcza może być rozliczana na zasadach właściwych dla pełnej lub uproszczonej księgowości. Zwróć uwagę na fakt, że możesz otrzymać w ING kredyt hipoteczny przy ryczałcie podatkowym, ale powinieneś przedstawić przy tym ewidencję przychodów za ubiegły rok lub potwierdzenie złożonej deklaracji PIT-28.

Karta podatkowa także nie likwiduje możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego przez osobę fizyczną pozyskującą dochody z takiej działalności gospodarczej.

Niezależnie od formy rozliczenia z urzędem skarbowym jako klient pozyskujący dochody z własnej firmy musisz złożyć do wniosku kredytowego:

 • formularz dla osób prowadzących działalność gospodarczą,
 • zaświadczenie z urzędu skarbowego o niezaleganiu z podatkami,
 • zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami na rzecz ZUS.

ING kredyt hipoteczny – warunki oferty

Do podstawowych parametrów standardowego kredytu hipotecznego w ING zaliczyć trzeba:

 • RRSO w wysokości od 2,62 proc.,
 • wkład własny – minimum 20 proc.,
 • minimalną kwotę kredytu – 70 000 zł,
 • okres kredytowania do 35 lat,
 • bezpłatną wcześniejszą spłatę i nadpłacanie kredytu,
 • składanie wniosku o kredyt online,
 • decyzję wydawaną bez wychodzenia klienta z domu.

ING udziela także kredytu hipotecznego z ubezpieczeniem nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Umowa ubezpieczenia zawarta zostanie za pośrednictwem banku. Ponadto możesz zdecydować się w ING na ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym, w Opcji Życie Plus.

Ubezpieczenie wykupione do kredytu hipotecznego pozwala na obniżenie marży kredytu hipotecznego o 0,1 punktu procentowego, a przy tym daje wsparcie klientowi w spłacie zobowiązania w niespodziewanych sytuacjach, w razie nieszczęśliwego wypadku, utraty pracy czy śmierci. ING współpracuje przy tym z dwoma sprawdzonymi towarzystwami ubezpieczeniowymi:

 • Nationale-Nederlanden,
 • Aviva.

Wspominane ubezpieczenie Opcja Życie Plus daje podstawową ochronę na wypadek śmierci kredytobiorcy, ale możesz powiększyć zakres ochrony o utratę zdrowia, pracy lub inne nieprzewidziane zdarzenia.

ING kredyt hipoteczny a wkład własny

Podobnie jak w każdym innym banku, w ING wymagany jest wkład własny. Kredyt hipoteczny z ING zostanie udzielony, jeśli wniesiesz co najmniej 20 proc. takiego wkładu, czyli jeśli mieszkanie kosztuje 300 000 zł, to wkład musi wynieść co najmniej 60 tys. zł. W przeciwnym wypadku ING nie udzieli zobowiązania. Bez wkładu własnego nie ma w praktyce możliwości, aby skorzystać z oferty kredytowania hipotecznego w ING Banku Śląskim.

Jeśli zaciągasz jednak kredyt hipoteczny w ING na budowę domu, to za wkład własny może być uznana wartość działki budowlanej lub wartość nakładów finansowych poniesionych na budowę.

Dowiedz się więcej: Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – sprawdź, jak otrzymać kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego!

Maksymalna kwota kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim

ING określa, że minimalną kwotą kredytu hipotecznego może być 70 000 zł. Górna granica wartości kredytu z zabezpieczeniem hipotecznym uzależniona jest natomiast od Twojej indywidualnej zdolności oraz od wysokości posiadanego wkładu własnego, który musi wynieść co najmniej 20 proc. wartości nieruchomości.

ING kredyt hipoteczny – maksymalny okres kredytowania

Standardowo kredyt hipoteczny w ING może być zaciągnięty na 25 lat, ale w wielu przypadkach, za zgodą banku, okres spłaty może być wydłużony nawet do 35 lat. Wszystko zależy od tego, ile lat macie Ty lub Twoi współkredytobiorcy hipoteczni w momencie składania wniosku. Jest to jednak ustalane indywidualnie.

ING kredyt hipoteczny – wymagane dokumenty

Jeśli zamierzasz ubiegać się w ING o kredyt hipoteczny, dokumenty wymagane w takim przypadku będą inne w zależności od tego, z jakiego źródła pozyskujesz dochody. Musisz z pewnością złożyć:

 • dokumenty ogólne, czyli wniosek o kredyt hipoteczny, wypełnić wzór danych wnioskodawców o kredyt hipoteczny oraz złożyć dokument ze zdjęciem dla potwierdzenia Twojej tożsamości;
 • dokumenty dotyczące nieruchomości – w zależności od celu kredytowania ich lista może być odmienna;
 • dokumenty do weryfikacji zdolności kredytowej – ich wykaz uzależniony jest od Twojego źródła dochodu;
 • wycenę nieruchomości – operat szacunkowy wykonany przez rzeczoznawcę.

Jeśli jesteś pracownikiem etatowym, musisz do wniosku o kredyt hipoteczny dołączyć zaświadczenie o zarobkach. W stronie ING znajduje się wzór takiego dokumentu. Bank  wymaga zaświadczenia o zarobkach do kredytu hipotecznego w przypadku pozyskiwania dochodów z umowy o pracę, mianowania, powołania, wyboru i stosunku służbowego. Natomiast wystarczy oświadczenie o dochodach, jeśli masz konto w ING, na które od co najmniej 6 miesięcy wpływa Twoje wynagrodzenie od tego samego pracodawcy. W przeciwnym wypadku musisz mieć zaświadczenie o źródle i wysokości miesięcznych dochodów, potwierdzenie wpływu wynagrodzenia i jego wysokości za ostatnie 3 miesiące oraz zaświadczenie z ZUS-u o wysokości wypłacanego świadczenia, jeśli korzystasz z wypłat zasiłku macierzyńskiego, rodzicielskiego lub chorobowego.

ING kredyt hipoteczny – ocena zdolności kredytowej

Podobnie jak w każdym innym banku, w ING kredyt hipoteczny udzielany jest wyłącznie tym klientom, którzy mają wystarczająco wysoką zdolność. Przy jej wyliczaniu analitycy banku biorą pod uwagę wysokość Twoich dochodów z akceptowalnych źródeł oraz wysokość ponoszonych zobowiązań czy kosztów życia. Zdolność kredytowa definiowana jest jako dochód, który pozwala na swobodną spłatę rat kapitałowo-odsetkowych wraz z innymi opłatami.

Przy szacowaniu zdolności kredytowej ING Bank bierze pod uwagę:

 • wysokość dochodów netto;
 • wysokość miesięcznych, stałych zobowiązań;
 • wysokość miesięcznych rat spłacanych kredytów lub pożyczek;
 • liczbę osób w gospodarstwie domowym pozostających na utrzymaniu wnioskodawcy.

Nie bez znaczenia jest to, jak kształtuje się historia kredytowania wnioskującego w BIK-u.

Chcesz dowiedzieć się, czy Twoja zdolność kredytowa jest odpowiednio wysoka, aby uzyskać kredyt hipoteczny? Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej kredytu hipotecznego w ING. Dzięki niemu ocenisz, jakie masz szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w ING?

Z pewnością kryterium wyboru oferty kredytowej dla Ciebie i innych potencjalnych kredytobiorców hipotecznych jest wysokość kosztów związanych z zobowiązaniem na mieszkanie. ING, podobnie jak inne banki, udziela kredytów oprocentowanych według ustalonej stopy referencyjnej, np. WIBOR(R) 6M, oraz marży bankowej. W niektórych przypadkach gotowy jest do odstąpienia od pobierania prowizji, dzięki czemu możesz zaoszczędzić w pierwszym etapie kredytowania zakupu domu lub mieszkania bądź przy realizacji innych celów mieszkaniowych.

To może Cię zainteresować: Stopy procentowe NBP − czym są? Jak wyższe stopy procentowe wpływają na koszt kredytu?

ING kredyt hipoteczny – oprocentowanie

Możesz skorzystać z jednej z dwóch opcji w ING na kredyt hipoteczny: ze stałym oprocentowaniem lub ze zmiennym.

Oprocentowanie zmienne kredytu hipotecznego składa się ze wskaźnika referencyjnego WIBOR(R) 6M oraz marży bankowej. Marża banku może ulec zmianie na szczególnych warunkach związanych z dobrowolnym skorzystaniem przez Ciebie z dodatkowych produktów czy usług, np. z ubezpieczenia. Natomiast jeśli chodzi o częstotliwość zmian wysokości oprocentowania zmiennego, to bank aktualizuje je co 6 miesięcy o aktualną wartość WIBOR(R) 6M z danego dnia.

Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym polega na tym, że przez pierwsze 60 miesięcy (5 lat) od jego uruchomienia będzie on oprocentowany według stałej stopy procentowej. Po tym okresie, jeśli w dalszym ciągu będziesz spłacać kredyt hipoteczny w ING, możesz skorzystać z nowej, ustalonej stałej stopy procentowej lub oprocentowania zmiennego.

ING kredyt hipoteczny – prowizja

Na podstawie stopy oprocentowania ING Bank Śląski wylicza wysokość odsetek, jakie spłacasz w każdej racie miesięcznej. Nie są to jednak jedyne koszty, jakie ponosisz z tego tytułu. Musisz liczyć się również z koniecznością uiszczenia prowizji. Standardowo wynosi ona 1,9 proc. udzielonej kwoty kredytu, w ING obowiązują jednak promocyjne oferty na kredyty hipoteczne bez prowizji.

ING kredyt hipoteczny – marża

Marża kredytowa jest wynagrodzeniem banku z tytułu udzielenia kredytu hipotecznego klientowi. W dwóch opcjach promocyjnego kredytu „Najlepiej na swoim” wynosi ona:

 • „Łatwy start” – marża 2,19 proc.,
 • „Lekka rata” – marża 1,99 proc.

ING kredyt hipoteczny – kalkulator

Na stronie poświęconej kredytowi hipotecznemu w ING dostępny jest prosty w użyciu kalkulator online. W ING kalkulator kredytu hipotecznego pozwala na oszacowanie wysokości potencjalnej raty kredytu do spłaty. Na stronie internetowej ING można skorzystać także z kalkulatora ING dotyczącego zdolności.

Kalkulator raty kredytowej podaje kalkulację raty na podstawie odpowiedzi na kilka pytań:

 • Jaka jest cena nieruchomości?
 • Jakiej kwoty kredytu potrzebujesz?
 • Jaki masz wkład własny?
 • Ile lat chcesz spłacać kredyt?

Kalkulacja podawana jest dla wariantów ze stałym oprocentowaniem lub oprocentowaniem zmiennym przypisanymi do kredytu hipotecznego.

Natomiast kalkulator zdolności kredytowej wykorzystuje taki zestaw informacji:

 • liczba kredytobiorców hipotecznych,
 • rok urodzenia najstarszego kredytobiorcy,
 • liczba osób na utrzymaniu kredytobiorcy,
 • suma dochodów na rękę,
 • suma miesięcznych rat spłacanych dotychczas,
 • suma limitów w koncie i na kartach kredytowych.

Wynikiem jest w takim przypadku maksymalna kwota kredytu, jaką możesz zaciągnąć. Pamiętaj, że taka kalkulacja jest szacunkowa i nie jest wcale gwarancją udzielenia zobowiązania.

ING kredyt hipoteczny – wniosek. Jak go wypełnić i gdzie złożyć?

Na stronie ING wniosek o kredyt hipoteczny znajduje się w sekcji dokumentów do pobrania. Po wczytaniu pliku PDF zobaczysz, jak wygląda cały wniosek i jakie dane trzeba w nim wpisać. Jeśli miałbyś jakiekolwiek pytania w tym zakresie, możesz skorzystać z infolinii ING o kredycie hipotecznym.

We wniosku o kredyt hipoteczny z ING podajesz:

 • dane wnioskodawców;
 • przeznaczenie środków – cel kredytowania wraz z oznaczeniem, czy zaciągasz kredyt hipoteczny, budowlano-hipoteczny czy też pożyczkę hipoteczną;
 • opis nieruchomości przedmiotu kredytowania i zabezpieczenia;
 • rozliczenie inwestycji, wraz ze wskazaniem wkładu własnego;
 • metodę spłaty rat – raty równe lub malejące;
 • rodzaj oprocentowania – stałe lub zmienne;
 • warianty cenowe – oferta specjalna lub standardowa;
 • pozostałe parametry kredytu hipotecznego;
 • oświadczenie związane z wnioskiem o zawarcie umowy;
 • oświadczenie dotyczące ryzyka związanego z zaciąganym zobowiązaniem;
 • oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych w celu rozpatrzenia wniosku;
 • oświadczenie dotyczące wyceny nieruchomości;
 • oświadczenie związane z udzieleniem kredytu przeznaczonego na spłatę zobowiązania zabezpieczonego hipoteką na nieruchomości;
 • oświadczenie związane ze zgodą na przetwarzanie danych o kredycie po wygaśnięciu zobowiązania;
 • pozostałe oświadczenia.

Do wniosku dołączasz wszystkie wymagane dokumenty wraz z wyceną nieruchomości przez rzeczoznawcę, możesz też w tym zakresie skorzystać z wyceny dokonywanej przez ING. Wniosek możesz wygodnie złożyć po kontakcie ze specjalistą banku, a następnie wysłać dokumenty online. ING poinformuje Cię o decyzji kredytowej na bieżąco – telefonicznie lub przez internet. Do oddziału zgłosić się możesz zaledwie raz, aby ostatecznie podpisać ustaloną umowę.

ING kredyt hipoteczny – ile trzeba czekać na decyzję banku?

Na podstawie dostarczonych do ING Banku Śląskiego dokumentów oceniona zostanie Twoja zdolność. Musi być ona odpowiednio wysoka, abyś mógł uzyskać w ING kredyt hipoteczny. Czas oczekiwania na wydanie decyzji jest różny, w zależności od liczby procedowanych wniosków i tego, czy złożyłeś takie podanie ze wszystkimi wymaganymi dokumentami dla otrzymania w ING Kredytu hipotecznego. Kontakt z Tobą zostanie nawiązany przez bank w momencie, gdy znana już będzie decyzja lub gdy instytucja bankowa poprosi Cię o uzupełnienie dokumentów i danych we wniosku o kredyt hipoteczny. Procedura nie powinna trwać dłużej niż 21 dni od chwili złożenia kompletnego wniosku, co zostało przewidziane przepisami ustawy o kredycie hipotecznym.

Na ogół wstępna decyzja kredytowa jest wydawana znacznie szybciej, w ciągu 14 dni od złożenia wniosku.

Koniecznie sprawdź: Ile się czeka na kredyt hipoteczny i gotówkowy? Jak długo trzeba czekać na wypłatę pieniędzy w bankach?

ING kredyt hipoteczny – na co uważać przy zaciąganiu kredytu?

Jeśli zamierzasz korzystać z kredytu hipotecznego, zawsze sprawdzaj, czy masz wystarczająco wysoką zdolność kredytową, aby go zaciągnąć. Jeśli wstępne kalkulacje mówią, że Twoje szanse na zobowiązanie są niewielkie, postaraj się poprawić swoją sytuację finansową i zwiększyć zdolność kredytową. Być może dobrym pomysłem będzie zaciągnięcie np. kredytu ratalnego i jego terminowe spłacenie, co pozwoli na zbudowanie pozytywnej historii w BIK-u.

Prócz tego zawsze miej na uwadze to, ile tak naprawdę kosztuje zobowiązanie. Przy kredycie hipotecznym w odpowiednich standardowych lub promocyjnych wariantach ING Bank Śląski podaje wysokość RRSO – rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania, obrazującej wszystkie koszty, jakie będziesz musiał ponieść w związku ze swoim kredytem.

Zainteresuj się również, jak wygląda w ING przy kredycie hipotecznym wcześniejsza spłata zobowiązania. Bank ten stosuje się do wytycznych z zakresu ustawy o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami finansowymi i agentami. Dlatego możesz w tym banku nadpłacać kredyt hipoteczny lub spłacić go w całości przed terminem. Dla umów zawieranych po 22.07.2017 ING nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę. 

Przyszły, potencjalny kredytobiorca w ING przy kredycie hipotecznym powinien wiedzieć, że możliwe jest zawieszenie spłaty rat takiego kredytu. Karencja uruchamiana jest na wniosek klienta.

ING kredyt hipoteczny – opinie. Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim?

Czy warto sięgnąć po kredyt hipoteczny w ING? Opinie dotyczące oferty tego banku na kredyty mieszkaniowe są generalnie bardzo dobre. Możliwość skorzystania z promocyjnych propozycji jest dodatkowym atutem oferty w ING na kredyt hipoteczny. Opinie w 2021 roku są takie, że bank ten udziela kredytów ze standardowym wkładem własnym, pozwala na zaciągnięcie kredytu w promocyjnej ofercie, nawet bez prowizji, a przy tym daje możliwość wcześniejszej darmowej spłaty.

Komentarze

Powiązane artykuły

Symulacja kredytu hipotecznego w {{year}}

Symulacja kredytu hipotecznego w 2024

...zmienić w czasie trwania umowy kredytowej, jeśli weźmiesz kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem. Takie oprocentowanie składa się ze...

...zaciągnąć zobowiązanie, warto przeprowadzić symulację kredytu hipotecznego w różnych bankach i dla różnych wariantów oferty, aby dzięki...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Jak można było wziąć Bezpieczny Kredyt 2 proc.?

Jak można było wziąć Bezpieczny Kredyt 2 proc.?

...uruchomiony 1 lipca 2023, program oferował preferencyjny kredyt hipoteczny z oprocentowaniem 2% (plus marża banku i inne opłaty) na pierwsze...

...kredyt 2%? Tak samo, jak w przypadku każdego innego kredytu hipotecznego, tak i w przypadku Bezpiecznego kredytu 2%, należało złożyć...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Bezpieczny kredyt 2 proc. Co z programem w {{year}}?

Bezpieczny kredyt 2 proc. Co z programem w 2024?

...do 600 tys. zł. Większe rodziny będą mogły liczyć na dodatkowe 100 tys. zł za każdą osobę. Lata 2021-2022 były bardzo trudne dla Polaków, którzy zaciągnęli kredyt hipoteczny. Rada Polityki Pieniężnej od jesieni 2021 roku sukcesywnie podnosiła stopy procentowe, aż znalazły się na rekordowym poziomie – 6,75%. Wraz z nimi w górę...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Tarcza dla kredytobiorców

Tarcza dla kredytobiorców. Dofinansowania do kredytów hipotecznych w 2024?

...wniosek o wsparcie należało złożyć do banku, w którym uzyskano kredyt hipoteczny. Warto jednak podkreślić, że mimo spełnienia jednego z...

...i 2022 roku. Odetchnąć mogły osoby, które spłacają złotowe kredyty hipoteczne. Ich raty w końcu zaczęły spadać. Malejąca inflacja...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Kto płaci podatek od nieruchomości i jak go obliczyć?

Czym jest podatek od nieruchomości? Kto płaci podatek od nieruchomości i jak go obliczyć?

...od nieruchomości w 2024 roku? Jeśli planujesz wkrótce wziąć kredyt hipoteczny i stać się właścicielem nieruchomości, to ten artykuł jest...

...kosztu firmy. To może Cię zainteresować: Ulga odsetkowa od kredytu hipotecznego2023. Kto może z niej skorzystać i na jakich zasadach ją...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Rządowe dopłaty do kredytów hipotecznych w {{year}} roku

Rządowe dopłaty do kredytów hipotecznych w 2024 roku

...finansowe dla zadłużonych mogą liczyć osoby spłacające kredyt hipoteczny? Również Polski Nowy Ład przewiduje dopłaty do kredytów...

...co nowego przygotowali rządzący? Czy państwo dopłaca do kredytu hipotecznego również w 2024 roku? Przedstawiamy aktualne informacje, ranking...

Zobacz więcej
10 min. czytania