Kredyty hipoteczne 8 min. czytania

PKO Bank Polski kredyt hipoteczny. Warunki, opinie, analiza oferty

Zaktualizowano: 2023-06-16 09:44
Opublikowano: 2021-04-16 15:18
Średnia ocena: 5,25/6 Głosów: 12
PKO Bank Polski kredyt hipoteczny. Warunki, opinie, analiza oferty

Kredyt własny kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim cieszy się dużym powodzeniem. Nic w tym dziwnego, tę ofertę wyróżniają atrakcyjne warunki. Jakie dokładnie? Sprawdź, co do zaoferowania w ramach kredytu hipotecznego ma dla swoich klientów PKO Bank Polski.

Szukasz najlepszego kredytu hipotecznego i po raz kolejny trafiasz na PKO BP kredyt mieszkaniowy? Chcesz przekonać się, czy kredyt na mieszkanie w jednym z najpopularniejszych banków na rynku jest ofertą dla ciebie?

Decyzja o skorzystaniu z kredytu powinna zostać poparta analizą dostępnych zobowiązań, w czym możemy ci pomóc. Przeczytaj więcej o banku PKO i zobacz, gdzie jest umiejscowiony w rankingu kredytów hipotecznych.

Kredyty hipoteczne w ofercie PKO BP

Kredyt hipoteczny w banku PKO BP to przede wszystkim oferta Własny Kąt. Ten produkt bankowy uzyskał 1 miejsce w rankingu Złoty Bankier 2023. Jest to oferta dość elastyczna, która może odpowiadać na potrzeby szerokiej grupy odbiorców. W jej ramach można uzyskać nie tylko środki na zakup mieszkania czy budowę domu, ale i na dodatkowe potrzeby.

Jak to możliwe? Do 25% kredytu możesz przeznaczyć, na co tylko chcesz. Co więcej, nie ma minimalnej kwoty kredytu hipotecznego, a okres spłaty może wynieść aż 35 lat!

W PKO BP dostępna jest również pożyczka hipoteczna. Ten rodzaj kredytu możesz w całości przeznaczyć na dowolny cel. Pamiętaj jednak, że jej zabezpieczenie stanowi hipoteka na nieruchomości. Dostępny jest długi okres kredytowania, bo nawet do 20 lat, a także oprocentowanie ze stopą zmienną lub okresowo stałą przez 5 lat.

Pożyczkę hipoteczną spłacisz w ratach równych lub malejących – wybór należy do ciebie. Maksymalnie otrzymasz do 60% wartości nieruchomości.

Kto może ubiegać się o kredyt hipoteczny w PKO BP?

O kredyt hipoteczny „Własny Kąt” mogą ubiegać się osoby pełnoletnie, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych i mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Ponadto niezbędne jest także:

 • posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej oraz osiąganie dochodu w polskiej walucie, czyli w PLN. Podczas oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy, bank bierze pod uwagę wiele różnych czynników, takich jak wiek, stan cywilny, źródło i wysokość dochodu, aktualne zobowiązania finansowe, koszty utrzymania oraz liczba osób w gospodarstwie domowym;
 • posiadanie pozytywnej historii kredytowej. Bank przede wszystkim sprawdzi raport z Biura Informacji Kredytowej, aby zweryfikować, jak klient dotychczas spłacał swoje zobowiązania finansowe. Warto pamiętać, że opóźnienia i zaległości w spłacie mogą utrudnić uzyskanie finansowania,
 • wniesienie wkładu własnego. Standardowy wkład własny wynosi 20% wartości nieruchomości, jednak PKO BP daje możliwość uzyskania kredytu z niższym wkładem własnym, który musi wynosić co najmniej 10%. Oznacza to, że bank może sfinansować nawet 90% wartości nieruchomości. Przy tak niskim wkładzie własnym konieczne jest jednak wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Bank ustala nie tylko minimalny, ale i maksymalny wiek kredytobiorcy. Maksymalny wiek, przy którym można uzyskać kredyt hipoteczny w PKO, to 80 lat ukończone w momencie przewidywanej spłaty ostatniej raty kredytu na dzień analizy kredytowej.

Istnieje możliwość otrzymania kredytu do 80. roku życia, jednak dotyczy to wyłącznie oferty z ratą malejącą. Natomiast dla raty równej, możliwość uzyskania kredytu obowiązuje wyłącznie do 75. roku życia.

Sprawdź koniecznie: Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? Skuteczne porady

Czym wyróżnia się kredyt hipoteczny w PKO BP?

Kredyt hipoteczny w PKO BP to oferta, która przyciąga uwagę ze względu na kilka aspektów:

 • 0% prowizji z ubezpieczeniem od utraty pracy,
 • 0% prowizji z przeniesieniem kredytu mieszkaniowego z innego banku,
 • oprocentowanie zmienne lub stałe przez 5 lat,
 • wystarczy tylko 10% wkładu,
 • wniosek i decyzja w całości online,
 • do 25% kredytu możesz przeznaczyć, na co tylko chcesz,
 • nie ma minimalnej kwoty, a kredyt możesz mieć nawet na 35 lat,
 • PKO BP obniży marżę kredytu, jeśli Twój dom lub mieszkanie jest „eko”.

Jak zatem widać, to rzeczywiście interesująca oferta. Wielu kredytobiorców zainteresuje zapewne kredyt hipoteczny w PKO BP ze stałą stopą procentową. Warto mieć jednak na względzie, że obowiązuje ona przez 5 lat.

To może Cię zainteresować: Czy opłaca się wziąć kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem?

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt hipoteczny w PKO BP?

Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie banku, kredyt hipoteczny „Własny Kąt” może zostać przeznaczony na różne cele mieszkaniowe. To oznacza, że środki z niego pozyskane można wydać m.in.:

 • zakup, budowę lub remont domu;
 • zakup mieszkania, garażu lub miejsca postojowego;
 • kupno działki budowlanej;
 • wykończenie nieruchomości, a także jej wyposażenie;
 • zakup i zagospodarowanie działki rekreacyjnej;
 • przebudowę pomieszczeń lub budynków niemieszkalnych na cele mieszkalne;
 • zmianę spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

Co więcej, aż 25% kwoty kredytu możesz przeznaczyć na dowolny cel! Możesz np. w ten sposób sfinansować zakup mebli, ale nie tylko. To zależy już tylko od ciebie.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w PKO BP?

Ile wynosi oprocentowanie kredytu hipotecznego w PKO BP i inne koszty? Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu w PKO Banku Polskim to 9,41%. Co to dokładnie dla ciebie oznacza?

Bank PKO udostępnia na swojej stronie kalkulator kredytu hipotecznego. W ten sposób sprawdzisz wysokość raty kredytu przy wybranych parametrach. Dla przykładu, jeśli zdecydujesz się na kredyt 400 tys. zł i wpłacisz 10% wkładu własnego, to w praktyce pożyczysz 360 tys. zł. Załóżmy, że decydujesz się na okres spłaty, który sięga 27 lat. Przy oprocentowaniu stałym Twoja rata wyniesie 2 875 zł. Jeśli wybierzesz oprocentowanie zmienne to obecnie rata wzrośnie do 3 098 zł.

Czy można wcześniej spłacić kredyt hipoteczny w PKO BP?

Wszyscy kredytobiorcy mają możliwość wcześniejszej częściowej lub całkowitej spłaty kredytu. W przypadku umów kredytowych zawartych po 21.07.2017 r., wcześniejsza spłata nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Oznacza to, że można dokonać spłaty kredytu przed planowanym terminem bez jakichkolwiek opłat czy kar.

Przeczytaj koniecznie: Jak nadpłacić kredyt hipoteczny w PKO BP?

Mieszkanie bez wkładu własnego a PKO BP

Od 1 września PKO Bank Polski wprowadza nową ofertę kredytu mieszkaniowego, która jest częścią programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Program umożliwia finansowanie kredytem hipotecznym aż 100% wydatków związanych z nabyciem lub budową nieruchomości.

Kredyt ten jest dedykowany osobom, które posiadają zdolność kredytową, ale nie mają wystarczających oszczędności na pokrycie wkładu własnego. Część finansowanej kwoty zostaje objęta gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego, co zwiększa dostępność kredytu dla potencjalnych kredytobiorców.

Dodatkowo, w ramach tego programu, kredytobiorcy mogą otrzymać wsparcie finansowe w wysokości 20 tys. zł na spłatę zobowiązania w przypadku powiększenia rodziny o drugie dziecko oraz 60 tys. zł na spłatę zobowiązania w przypadku narodzin trzeciego lub kolejnego dziecka.

Bezpieczny kredyt 2% w ofercie PKO BP

Już niedługo w banku PKO BP dostępna będzie także możliwość skorzystania z innego, rządowego programu – Bezpieczny Kredyt 2%. Na czym on polega? Jest to główny element programu Pierwsze Mieszkanie i ma pomóc w uzyskaniu tańszego kredytu hipotecznego.

W praktyce, przez pierwsze 10 lat oprocentowanie takiego kredytu ma wynosić 2% (plus marża banku). Różnicę w kwocie między stałą stopą procentową a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%, ma pokrywać państwo.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w PKO BP?

Czy uzyskanie kredytu hipotecznego w banku PKO jest skomplikowane? Jak się okazuje, niekoniecznie. Możesz to zrobić w 3 krokach opisanych poniżej.

 1. Porozmawiaj z ekspertem. Rozmowa może odbyć się telefonicznie, online lub w siedzibie banku. To ostatnie rozwiązanie z pewnością będzie najbardziej praktyczne, gdyż pozwoli na długą, wyczerpująca rozmowę podczas, której rozwiejesz wszelkie wątpliwości.
 2. Złóż wniosek – również możesz to zrobić zdalnie bądź w placówce banku. Do wniosku trzeba dołączyć wymagane dokumenty, jak np. zaświadczenie o zarobkach.
 3. Zatwierdź umowę. Jeśli bank wyda pozytywną decyzję kredytową, to wystarczy, że podpiszesz warunki umowy. Czas oczekiwania na kredyt hipoteczny w PKO BP wynosi najczęściej 21 dni od daty złożenia wszystkich dokumentów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skorzystaj z infolinii PKO do kredytu hipotecznego, która dostępna jest pod numerem: 800 302 302 lub +48 81 535 60 60.

Czy warto zdecydować się na kredyt hipoteczny w PKO BP?

Opinie dotyczące kredytu hipotecznego w PKO są pozytywne. Obecnie kredyt hipoteczny Własny Kąt to jedna z ciekawszych ofert na rynku, która dobrze wypada w zestawieniu kosztów kredytowych. Co więcej, kredyty w tym banku są przystępne, co oznacza, że PKO często wydaje pozytywne oceny kredytowe.


Dodatkowe źródła:

KREDYT HIPOTECZNY WŁASNY KĄT, www.pkobp.pl

KREDYT MIESZKANIOWY ZE SPŁATĄ RODZINNĄ, www.pkobp.pl

POŻYCZKA HIPOTECZNA, www.pkobp.pl

Komentarze

Powiązane artykuły

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel. Na czym polega i kto może się o nią starać?

...nieruchomości przez bank w przypadku braku spłaty. Z kolei kredyt gotówkowy przeznaczony jest na finansowanie dóbr konsumpcyjnych, jak...

...wymaga udokumentowania dochodów i zdolności kredytowej. Zaletą kredytu gotówkowego jest szybka decyzja kredytowa i wypłata środków. Wadą natomiast...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Jak wziąć kredyt hipoteczny krok po kroku?

...do mniej korzystnych warunków umowy kredytowej lub wydłużyć już i tak czasochłonne procedury. Dzięki poniższemu artykułowi dowiesz się, jak wziąć kredyt hipoteczny krok po kroku i czym jest kredyt hipoteczny. Przy staraniu się o kredyty hipoteczne, które zazwyczaj dotyczą znacznych sum pieniężnych, banki wymagają...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Budowa domu a Bezpieczny Kredyt 2 proc.

Budowa domu a Bezpieczny Kredyt 2 proc.

...proc. trzeba przedstawić w banku dokumenty dochodowe, dla potwierdzenia posiadania odpowiednio wysokiej zdolności. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Warto posłużyć się kalkulatorem zdolności, by to wyliczyć. Jeśli jest zbyt niska jak na planowaną kwotę kredytu, być może dobrym pomysłem...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Co można odliczyć, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej?

Czym jest ulga termomodernizacyjna i kto może z niej skorzystać?

...w takie zmiany, nawet jeśli na ten cel trzeba będzie zaciągnąć kredyt gotówkowy lub nawet kredyt hipoteczny. Warto to tym bardziej zrobić, że...

...na ten cel trzeba będzie zaciągnąć kredyt gotówkowy lub nawet kredyt hipoteczny. Warto to tym bardziej zrobić, że wiele wydatków można odliczyć...

Zobacz więcej
12 min. czytania
jak wziąć Bezpieczny kredyt 2 proc

Jak wziąć Bezpieczny Kredyt 2 proc.?

...uruchomiony 1 lipca 2023, program oferuje preferencyjny kredyt hipoteczny z oprocentowaniem 2% (plus marża banku i inne opłaty) na pierwsze...

...bezpieczny kredyt 2%? Tak samo, jak w przypadku każdego innego kredytu hipotecznego, tak i w przypadku Bezpiecznego kredytu 2%, należy złożyć...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Kredyt hipoteczny w Alior Banku. Warunki oferty, opinie

Kredyt hipoteczny w Alior Banku. Warunki oferty, opinie

...aż kilka różnych opcji. Sprawdźmy jaki w Alior Bank otrzymamy kredyt hipoteczny i jakie opinie krążą wśród klientów banku. Jeśli szukasz...

...bankowych, wśród oferowanych przez niego produktów znajdują się kredyty hipoteczne. Alior Bank Megahipoteka czy Alior Bank Własne M w Wielkim Mieście...

Zobacz więcej
11 min. czytania