Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Zaktualizowano: 2023-06-29 11:17
Opublikowano: 2023-06-19 11:53
Średnia ocena: 3,50/6 Głosów: 2
Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Kredyt konsolidacyjny łączy kilka innych, wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Pozwala na uporządkowanie swoich finansów i zmniejszenie miesięcznego obciążenia tytułem rat. Gdzie najłatwiej można dostać kredyt konsolidacyjny. Sprawdź to!

Zaciągnięcie kilku kredytów w podobnym czasie powoduje, że musisz spłacać raty kapitałowo-odsetkowe w różnych terminach. Może to znacząco obciążać Twój domowy budżet i zwiększać ryzyko, że w przyszłości jakiejś raty nie będziesz w stanie spłacić.

Łącząc wszystkie wcześniej zaciągnięte zobowiązania w jeden większy kredyt z niższą ratą, będziesz mógł łatwiej spłacić długi wobec banków. Taki efekt osiągniesz dzięki kredytowi konsolidacyjnemu.

Gdzie go zaciągnąć? Sięgnij po ranking kredytów konsolidacyjnych, a dowiesz się, które banki zapewniają korzystne warunki. Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny? Gdzie najłatwiej dostać takie zobowiązanie?

Kto może złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w banku?

Kredyt konsolidacyjny jest produktem łączącym różne inne kredyty czy pożyczki. Część instytucji umożliwia zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego na spłatę nie tylko zobowiązań zaciągniętych w banku, lecz także pożyczek w firmach działających poza systemem bankowym.

Kiedy zostanie Ci przyznany ten produkt, automatycznie spłacane są kredyty i pożyczki zaciągnięte uprzednio w innych instytucjach. W efekcie będziesz mieć już tylko jeden kredyt do spłaty, a na ogół będzie on miał niższą ratę kapitałowo-odsetkową względem sumy wszystkich spłacanych wcześniej. Wynika to z reguły z wydłużenia okresu kredytowania.

Kto może zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w banku? Taka opcja jest dostępna jedynie dla klientów, którzy spełniają poniższe warunki:

 • Wiek powyżej 18 lat – osoba zaciągająca kredyt konsolidacyjny w banku, podobnie jak każdy inny kredyt, musi być pełnoletnia i posiadać w związku z tym pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby nieletnie nie mogą bowiem zaciągać zobowiązań we własnym imieniu, a takim zobowiązaniem jest przecież kredyt konsolidacyjny.
 • Posiadanie zdolności kredytowej – zdolność ta rozumiana jest jako możliwość spłaty kredytu wraz z odsetkami i innymi opłatami, w terminach wskazanych w harmonogramie. Na jej wysokość wpływają dochody kredytobiorcy, ponoszone koszty, a także wykonywany czy wyuczony zawód i liczba osób w rodzinie.
 • Posiadanie dobrej historii kredytowania w BIK-u – informuje ona, czy kredytobiorca dotychczas regularnie spłacał swoje zobowiązania i czy nie jest nierzetelnym dłużnikiem. Konieczność kontrolowania BIK-u przed udzieleniem dowolnego zobowiązania bankowego, w tym kredytu konsolidacyjnego, wynika bezpośrednio z rekomendacji wydawanych przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).
 • Brak zaległości w spłacie konsolidowanych kredytów i pożyczek – kredyt konsolidacyjny nie może być utożsamiany z zobowiązaniem oddłużeniowym, ponieważ nim nie jest.
 • Złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny w wybranym banku.
 • Posiadanie wcześniej zaciągniętych co najmniej dwóch kredytów lub pożyczek podlegających konsolidacji.
 • Zaprzestać składania zapytań kredytowych do różnych banków – takie zachowanie ze strony kredytobiorcy działa na jego niekorzyść, ponieważ do BIK-u trafiają takie zapytania i obniżają zdolność klienta, a wraz z nią szanse na uzyskanie finansowania przy kredycie konsolidacyjnym.

Czy bank udzieli kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej?

Kiedy pojawiają się pierwsze kłopoty związane ze spłatą zobowiązań finansowych, warto rozważyć ich skonsolidowanie. Wielu klientów zadaje sobie przy tym pytanie: „gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?” Trzeba to powiedzieć wprost – nigdzie.

Każdy bank sprawdza zdolność kredytową przed udzieleniem dowolnego kredytu, w tym konsolidacyjnego. Jeśli owa zdolność jest zbyt niska, instytucja nie udzieli zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny nie jest produktem oddłużeniowym ani nie może być zaciągany przez nierzetelnych dłużników ze złą historią w BIK-u.

Sprawdź też: Kredyt konsolidacyjny czy gotówkowy? Czym się różnią i co wybrać?

Jakie dokumenty przygotować, aby szybko otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Podstawą ubiegania się o kredyt konsolidacyjny jest wniosek, zwykle składany na formularzu bankowym. Obecnie takie formularze można pobrać online ze stron poszczególnych instytucji.

Do wniosku o kredyt konsolidacyjny trzeba jednak dołączyć odpowiednie dokumenty pozwalające na zbadanie Twojej zdolności kredytowej oraz sprawdzenie aktualnej sytuacji finansowej. Przy ubieganiu się o kredyt konsolidacyjny wraz z wnioskiem trzeba złożyć takie dokumenty, jak:

 • dowód osobisty – dla potwierdzenia tożsamości klienta chcącego zaciągnąć kredyt konsolidacyjny;
 • zaświadczenie o zarobkach czy o wysokości uzyskiwanych dochodów z różnych, akceptowalnych przez bank źródeł;
 • wyciąg bankowy z konta osobistego;
 • dokumenty dotyczące konsolidowanych kredytów i pożyczek.

Jeśli w ramach konsolidacji chcesz spłacić kredyt hipoteczny, trzeba będzie dostarczyć do banku dokumenty związane z nieruchomością, jaka będzie stanowiła zabezpieczenie spłaty.

Co zrobić, aby ułatwić otrzymanie kredytu konsolidacyjnego?

Aby ułatwić sobie uzyskanie kredytu konsolidacyjnego, można wykonać kilka kroków:

 • Zaciągać kredyt w banku, w którym masz dobrą historię współpracy i otwarte np. konto osobiste, o ile oferuje on kredyt konsolidacyjny – być może w takim przypadku najłatwiej będzie Ci wziąć zobowiązanie tego rodzaju.
 • Zaciągnąć kredyt konsolidacyjny ze współkredytobiorcą – osoba wpisana do wniosku jako solidarny współkredytobiorca musi charakteryzować się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową i mieć dobrą historię w BIK-u.
 • Zadbać o swoją zdolność kredytową – być może masz szansę na lepiej płatną pracę, albo na uzyskanie podwyżki w dotychczasowej, co poprawi zdolność, cenną przy ubieganiu się o kredyt konsolidacyjny.
 • Ustanowić dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu konsolidacyjnego – można zaciągnąć w banku nie gotówkowy, ale hipoteczny kredyt konsolidacyjny, w przypadku którego zabezpieczeniem jest wpis hipoteki na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości.

Przeczytaj też: Czy można wcześniej spłacić kredyt konsolidacyjny? Co można zyskać?

W jakich bankach najłatwiej otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Wiemy już, że istnieją pewne sposoby, by zwiększyć swoje szanse na kredyt konsolidacyjny. Gdzie jednak najlepiej złożyć o niego wniosek? Forum dyskusyjne przeznaczone dla kredytobiorców może przynieść odpowiedź na to pytanie, ale warto sięgnąć po aktualne rankingi kredytów konsolidacyjnych, które tworzone są na podstawie tego, jak łatwo uzyskać takie zobowiązanie.

Sprawdź w tabeli, jaki bank najchętniej przyznaje kredyty. W którym najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny? Pod uwagę bierzemy kredyt konsolidacyjny na kwotę 75 000 zł z okresem spłaty 60 miesięcy (5 lat).

Bank

Oprocentowanie

Prowizja

RRSO

Ocena dostępności

Citi Handlowy

9,99%

3,50%

12,11%

5.0

Alior Bank

11,90%

0%

17,38%

5.0

Bank Pekao

11,89%

0%

12,56%

4.0

BNP Paribas

11,99%

0%

12,67%

4.0

PKO BP

13,99%

0%

14,92%

3.0

Santander

14,99%

0%

16,06%

3.0

Szanse na kredyt oszacowane przez 17bankow.com (maksymalna ocena dostępności 5.0).

W której przypadku z przedstawionych ofert kredytów konsolidacyjnych mamy największą szansę na finansowanie? Okazuje się, że najłatwiej wziąć taki kredyt w Citi Handlowym i w Alior Banku. Pamiętaj, że sytuacja na rynku jest dynamiczna i szybko się zmienia. Dlatego warto śledzić, gdzie najłatwiej o kredyt konsolidacyjny, również wtedy, gdy już przymierzasz się do złożenia wniosku.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia spłaty?

Jeśli chcesz zaciągnąć w prosty sposób np. kredyt konsolidacyjny, online, bez wychodzenia z domu, to powinieneś zainteresować się ofertą kredytów konsolidacyjnych bez zabezpieczeń spłaty.

W odróżnieniu od hipotecznych kredytów konsolidacyjnych nie wymagają one dokonywania wpisów hipoteki na rzecz banków do księgi wieczystej nieruchomości. O wiele więc szybciej i łatwiej powinieneś zaciągnąć ten produkt. Gdzie najłatwiej dostać takie zobowiązanie? Być może w banku, w którym masz konto.

Łatwa konsolidacja dla zadłużonych

Wiesz już, że w banku nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych, czyli osób, które mają już przeterminowane zobowiązania i złą historię w BIK-u.

Czy jest jakieś inne rozwiązanie dla bardzo trudnej konsolidacji, w przypadku której wyraźnie nie radzisz sobie ze spłatą kredytów i pożyczek? Okazuje się, że tak.

Gdzie dostaniesz kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej? Jedynie w firmie pozabankowej, która nie jest zobowiązana do tego, by kontrolować Twoją zdolność i historię w BIK-u.

W wielu podmiotach zaciągniesz pożyczkę konsolidacyjną, choć być może nie w takiej cenie i nie w takiej kwocie, jak kredyt konsolidacyjny.

Warto wiedzieć: Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych — czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Na co uważać, decydując się na łatwo dostępny kredyt konsolidacyjny?

Wiesz już, w których bankach masz największe szanse na zobowiązanie. Gdzie najszybciej dostaniesz kredyt konsolidacyjny? W Alior Banku i Citi Handlowym. Zanim złożysz wniosek kredytowy, poproś w wybranych bankach, by wydały zaświadczenie o kwocie kredytu pozostałej do spłaty, co ułatwi Ci szybkie złożenie wniosku.

Podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny wieńczy proces kredytowania. Wcześniej przelicz jednak, czy na pewno jest to dla Ciebie opłacalne. Sprawdź ogólne koszty kredytowania i nie wydłużaj ponad miarę czasu na spłatę.

Im dłużej będziesz spłacać kredyt konsolidacyjny, tym więcej odsetek będziesz zmuszony zapłacić. Będą one po prostu dłużej naliczane przez bank.

Kliknij i przeczytaj: Ile kosztuje kredyt hipoteczny konsolidacyjny? Czy warto się na niego zdecydować?

Komentarze

Powiązane artykuły

Czym jest oddłużanie? Kto może skorzystać z oddłużania?

Czym jest oddłużanie? Kto może skorzystać z oddłużania?

...do ZUS-u. To może Cię zainteresować: Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny? Oddłużanie firmy jest jak najbardziej możliwe, ale zazwyczaj...

...nie jest łatwo go uzyskać, jednak warto o to walczyć – kredyty konsolidacyjne mają niższe oprocentowanie niż podobne produkty oferowane przez...

Zobacz więcej
19 min. czytania
Kredyt konsolidacyjny dla firm

Jak skorzystać z kredytu konsolidacyjnego dla firm?

...kredytowe i kredyty w rachunku bieżącym. Co ciekawe, przedsiębiorca może również skonsolidować kredyt gotówkowy, jeśli przeznaczył go na cele firmowe. Czy każdy dostanie kredyt konsolidacyjny? Banki dokładnie sprawdzają potencjalnych klientów – weryfikują zdolność kredytową, sprawdzają firmowe przychody, aktualne zadłużenia oraz inne czynniki, które mogą...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Ile kosztuje kredyt hipoteczny konsolidacyjny?

Ile kosztuje kredyt hipoteczny konsolidacyjny? Czy warto się na niego zdecydować?

...te ostatnie wymagają jednak tego, by zaciągnięty był kredyt konsolidacyjny hipoteczny.Co to jest? To kredyt konsolidacyjny z hipotecznym...

...czym się różnią i co wybrać? Czy banki w Polsce oferują kredyty konsolidacyjne ze stałym oprocentowaniem?...

Zobacz więcej
9 min. czytania
kredyt konsolidacyjny co to znaczy

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

...z różnymi warunkami i oprocentowaniem. Czym się różni kredyt konsolidacyjny od gotówkowego? Kredyt konsolidacyjny zaciągnięty może być...

...warunki, które różnią się w zależności od banku i rodzaju kredytu konsolidacyjnego. Ten produkt bankowy nie jest dostępny dla każdego. Co będzie...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Jak obniżyć raty kredytu gotówkowego? Czy to możliwe?

Jak obniżyć raty kredytu gotówkowego? Czy to możliwe?

...rozglądasz się za wsparciem finansowym? Sprawdź więc najtańszy kredyt gotówkowy. Rata kredytu gotówkowego składa się z dwóch części –...

...kredytu gotówkowego przeważnie trwa wiele długich lat. Nie można więc dziwić się...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Czy można wcześniej spłacić kredyt konsolidacyjny? Co można zyskać?

Czy można wcześniej spłacić kredyt konsolidacyjny? Co można zyskać?

...uzależnione od konstrukcji umowy oraz czasu, kiedy zaciągnęliśmy kredyt konsolidacyjny. Kredyt konsolidacyjny może być udzielony w formie kredytu...

...w przypadku wyższych sum banki proponują klientom zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego z zabezpieczeniem w formie hipoteki. Szybsza spłata kredytu jest...

Zobacz więcej
10 min. czytania