Koronawirus - czy kredyt konsolidacyjny będzie dobrym rozwiązaniem?

Opublikowano: 2020-04-28 15:10

Kredyt konsolidacyjny jest usługą, która może złączyć kilka twoich zobowiązań w jedno i zapewnić niższą ratę, jednocześnie wydłużając termin spłaty. Warto zastanowić się, czy to rozwiązanie będzie atrakcyjne i pomoże ci uniknąć długów.

Koronawirus - czy kredyt konsolidacyjny będzie dobrym rozwiązaniem?

Ciążące zobowiązania finansowe jeszcze nigdy nie były destrukcyjne dla domowego budżetu jak w tej chwili. Z powodu pandemii koronawirusa wiele firm zagrożonych jest ogłoszeniem upadłości, duże problemy mają osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a pracownicy dużych korporacji w wielu przypadkach muszą mierzyć się z obniżoną pensją. W takiej sytuacji każde zadłużenie staje się dużym problemem, nawet jeśli do tej pory spłata pożyczki, czy kredytu nie była zbyt problematyczna. Zastanawiasz się nad konsolidacją swoich kredytów, myśląc o realnym obniżeniu miesięcznych kosztów? Kredyt konsolidacyjny jest usługą, która faktycznie może złączyć kilka twoich zobowiązań w jedno i zapewnić niższą ratę, jednocześnie wydłużając termin spłaty. Warto zastanowić się, czy to rozwiązanie będzie atrakcyjne i pomoże ci uniknąć długów.

W tym artykule znajdziesz więcej informacji na ten temat, dzięki czemu podjęcie decyzji będzie dużo łatwiejsze, a ty zyskasz pewność, czy kredyt konsolidacyjny jest usługą dla ciebie.

Kredyty konsolidacyjne - TOP5

11,88%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
9,99%
Prowizja
1.641,25 PLN
Rata miesięczna
6,24%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
1.449,96 PLN
Rata miesięczna
9,22%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
4,00%
Prowizja
1.551,50 PLN
Rata miesięczna
9,37%
RRSO
8,99%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
1.556,51 PLN
Rata miesięczna
10,46%
RRSO
9,99%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
1.593,16 PLN
Rata miesięczna

Jak koronawirus wpływa na portfele Polaków?

Koronawirus bez żadnych wątpliwości zmienił w ostatnich tygodniach sytuację niemal wszystkich. Wiele zakładów pracy musiało zwolnić część swoich pracowników, zawieszono usługi hotelarskie i turystyczne, kłopoty mają także przedsiębiorcy prowadzący działalność usługową. Ta sytuacja odbija się bardzo wyraźnie na finansach gospodarstw domowych, w których zaczyna brakować środków. W najlepszej sytuacji znajdują się osoby, które mogą czuć się pewnie w stosunku do swojej pracy, a także osoby posiadające poduszkę finansową. Co jednak z osobami, które nie mają oszczędności, a wręcz przeciwnie, muszą uporać się ze spłatą wcześniej zaciągniętych zadłużeń finansowych? W obawie przed narastającymi długami banki wyszły do klientów z możliwością skorzystania z zawieszenia spłaty, która ma pomóc uporać się z najtrudniejszym okresem, by móc znowu wrócić do spłaty zobowiązań. Jest to jednak rozwiązanie krótkoterminowe, a wiele osób musi poradzić sobie z obniżonymi dochodami w dłuższym okresie. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem faktycznie może być kredyt konsolidacyjny.

Śledź na bieżąco najnowsze info ws. spłat kredytów w związku z Koronawirusem - Polub nasz profil

Zostaw swój e-mail i otrzymuj na bieżąco wiadomości dotyczące spłat kredytów w trakcie pandemii

Wakacje kredytowe czy konolidacja zadłużeń?

Wakacje kredytowe dostępne aktualnie w bankach, pozwalają bez wychodzenia z domu skorzystać praktycznie wszystkim kredytobiorcom z realnego zawieszenia spłaty kredytu. Warunki zawieszenia spłaty zależą od konkretnego banku. Często możliwe jest zawieszenie wyłącznie części kapitałowej. Bank może zaproponować wydłużenie terminu spłaty o okres równy dodatkowym wakacjom kredytowym, jednak wiele banków nie umożliwia tego, co oznacza, że powrót do regularnego spłacania kredytu będzie wiązał się z wyższymi ratami.

Kredyt konsolidacyjny może pomóc w spłacie nawet kilku zobowiązań i zagwarantować niższą ratę, którą będziesz spłacać nawet kilka lat, bez obaw o wyższe raty. To świetne rozwiązanie, jeśli zależy ci na stałym obniżeniu kosztów i chcesz, by rata kredytu stała się niższa nawet o kilkaset złotych. Zanim jednak zdecydujesz się na podpisanie umowy i wybierzesz kredyt konsolidacyjny, zastanów się, co będzie miało wpływ na atrakcyjność oferty. Dla klientów często najważniejsze jest oprocentowanie, a w przypadku kredytu konsolidacyjnego, równie ważny będzie termin spłaty zadłużenia. Im dłuższy okres kredytowania, tym większa szansa na niską ratę miesięczną, a także korzystniejsze obliczenie twojej zdolności kredytowej. Chcesz mieć pewność, z której usługi skorzystać? Poświęć kilka minut i porównaj dostępne oferty z pomocą rankingu kredytów konsolidacyjnych.

Niższe stopy procentowe - co możesz zyskać?

Podczas pandemii koronawirusa Rada Polityki Pieniężnej już dwukrotnie obniżyła stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego. Mamy sytuację, w której stopy procentowe są rekordowo niskie, co oznacza, że klienci banków mogą spodziewać się znaczących obniżek kosztów związanych z udzielanymi aktualnie zobowiązaniami finansowymi. Czy to oznacza, że wiele osób skorzysta w tej chwili z atrakcyjnych ofert banków? Okazuje się, że nie. Ze względu na sytuację, banki dużo dokładniej weryfikują swoich klientów, co oznacza, że tylko osoby z bardzo stabilną sytuacją finansową mogą liczyć na zgodę banku. Aktualnie najbardziej jest to odczuwalne w przypadku kredytów hipotecznych, które znacznie ograniczyły swój zasięg.

Czy kredyt konsolidacyjny będzie tańszy dzięki obniżeniu stóp procentowych? Tak! Decydując się teraz na konsolidację swoich kredytów, możesz liczyć na niższe opłaty, warto jednak zwrócić uwagę na wszystkie koszty pozaodsetkowe i wybrać ofertę na podstawie porównania RRSO dostępnych zobowiązań.

Jakie usługi możesz skonsolidować?

Wizja skonsolidowania zadłużeń okazała się atrakcyjna? Chcesz zmniejszyć miesięczne wydatki związane ze spłatą zobowiązań? Pamiętaj, że oferta ma pewne ograniczenia. Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć w jedno zadłużenie wyłącznie zobowiązania zawarte z bankami, co oznacza, że skonsolidować możesz kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, kredyt na samochód, czy limit kredytowy przypisany do konta osobistego. Bank nie będzie mógł skonsolidować twoich zobowiązań finansowych, jeśli zostały one zawarte z firmą pożyczkową. To z pewnością duży minus oferty i warto o tym pamiętać, zanim wybierzesz usługę.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!