Kredyt gotówkowy - jak zadbać o dobre warunki umowy?

Zaktualizowano: 07.12.2020 12:25
Opublikowano: 08.07.2019 13:27
Średnia ocena: 5,89/6 Głosów: 18

Potrzebujesz szybkiego dostępu do pieniędzy, ale nie chcesz przepłacać za zobowiązanie? Kredyt gotówkowy może być świetnym rozwiązaniem pod względem bardzo atrakcyjnych opłat oraz szybkości otrzymania środków. Banki zachęcają licznymi promocjami, a także dostępnością usług. Decydując się na kredyt, możesz bez większych problemów skorzystać z usług, które dostępne są online, a pieniądze możesz otrzymać na swoje konto nawet w ciągu jednego dnia.

Co możesz zrobić jako przyszły kredytobiorca, by móc cieszyć się najlepszymi warunkami zobowiązania? Z naszą pomocą przygotujesz się do złożenia wniosku o kredyt i przekonasz się, że to usługa finansowa, która niesie za sobą wiele korzyści.

Zanim zaczniesz szukać kredytu

Pierwszym krokiem przyszłego kredytobiorcy powinna być osobista ocena warunków finansowych oraz potrzeb. Określ, ilu pieniędzy potrzebujesz, a także, w jakim celu potrzebujesz gotówki. Ułatwi ci to przeanalizowanie własnych dochodów i możliwości związanych ze spłatą kredytu. Oblicz, jaka kwota zostaje w twoim budżecie po dokonaniu wszystkich miesięcznych opłat i pokryciu niezbędnych wydatków.

W ten sposób szybko przekonasz się, czy wybrany kredyt będzie dla ciebie możliwy do spłaty, bez żadnych problemów finansowych i konieczności ograniczania swojego budżetu pod innym względem.

Analizuj oferty kredytowe

Wybór najlepszego kredytu jest możliwy wyłącznie po wcześniejszym zapoznaniu się z konkurencyjnymi usługami banków. Porównanie ofert pozwoli ci szybko i bez żadnych wątpliwości sprawdzić, który bank oferuje najniższe oprocentowanie, a co ważniejsze najniższy całkowity koszt kredytu gotówkowego. Pod tym względem najlepiej sprawdza się RRSO, które bierze pod uwagę, poza oprocentowaniem, pozostałe opłaty okołokredytowe, w tym m.in. prowizję, która często ma znaczny wpływ na koszt udzielonego zadłużenia.

Ranking kredytów gotówkowych pozwala szybko i bezpiecznie porównać nawet kilkanaście ofert w bardzo krótkim czasie. Korzystając z tego prostego narzędzia finansowego, będziesz mieć gwarancję, że zweryfikujesz koszt zadłużeń, a także pozostałe warunki, które również mają ogromny wpływ na przebieg procesu związanego z otrzymaniem pieniędzy oraz późniejszą spłatą kredytu.

Ranking udostępniony na naszej stronie jest często aktualizowany, dzięki czemu znajdziesz tu najnowsze informacje o promocjach oraz wszystkich najkorzystniejszych zobowiązaniach. Ranking dostępny jest całkowicie bezpłatnie, a ty możesz skorzystać z niego w dowolnej dla siebie chwili, nie tracąc czasu na zdobywanie tych wiadomości podczas osobistych i czasochłonnych wizyt w bankach.

Co brać pod uwagę decydując się na kredyt?

Twoje zobowiązanie może być bardzo atrakcyjne, warunkiem jest jednak znalezienie oferty, która będzie odpowiadać twoim potrzebom. Ustal przynajmniej orientacyjnie, jak długi termin spłaty będzie dla ciebie odpowiedni, pamiętając, że dłuższy termin kredytowania pozwala obniżyć miesięczne raty i zwiększyć zdolność kredytową.

Sprawdź także opinie innych klientów na temat kilku najlepszych twoim zdaniem usług finansowych, przekonasz się, czy kredytobiorcy są zadowoleni z oferty i współpracy z danym bankiem.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?

Okres kredytowania to jeden z najważniejszych parametrów kredytu. Wpływa on zarówno na wysokość raty, jak i na całkowity koszt zobowiązania. Powinien być na tyle krótki, by nie dopłacać za dużo do pożyczonego kapitału, ale i na tyle długi, by nie powodować problemów ze spłatą raty.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj