× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy - jak zadbać o dobre warunki umowy?

Opublikowano: 08.07.2019 13:27
Średnia ocena: 5,60/6 Głosów: 5

Potrzebujesz szybkiego dostępu do pieniędzy, ale nie chcesz przepłacać za zobowiązanie? Kredyt gotówkowy może być świetnym rozwiązaniem pod względem bardzo atrakcyjnych opłat oraz szybkości otrzymania środków. Banki zachęcają licznymi promocjami, a także dostępnością usług. Decydując się na kredyt, możesz bez większych problemów skorzystać z usług, które dostępne są online, a pieniądze możesz otrzymać na swoje konto nawet w ciągu jednego dnia.

Co możesz zrobić jako przyszły kredytobiorca, by móc cieszyć się najlepszymi warunkami zobowiązania? Z naszą pomocą przygotujesz się do złożenia wniosku o kredyt i przekonasz się, że to usługa finansowa, która niesie za sobą wiele korzyści.

Zanim zaczniesz szukać kredytu

Pierwszym krokiem przyszłego kredytobiorcy powinna być osobista ocena warunków finansowych oraz potrzeb. Określ, ilu pieniędzy potrzebujesz, a także, w jakim celu potrzebujesz gotówki. Ułatwi ci to przeanalizowanie własnych dochodów i możliwości związanych ze spłatą kredytu. Oblicz, jaka kwota zostaje w twoim budżecie po dokonaniu wszystkich miesięcznych opłat i pokryciu niezbędnych wydatków.

W ten sposób szybko przekonasz się, czy wybrany kredyt będzie dla ciebie możliwy do spłaty, bez żadnych problemów finansowych i konieczności ograniczania swojego budżetu pod innym względem.

Analizuj oferty kredytowe

Wybór najlepszego kredytu jest możliwy wyłącznie po wcześniejszym zapoznaniu się z konkurencyjnymi usługami banków. Porównanie ofert pozwoli ci szybko i bez żadnych wątpliwości sprawdzić, który bank oferuje najniższe oprocentowanie, a co ważniejsze najniższy całkowity koszt kredytu gotówkowego. Pod tym względem najlepiej sprawdza się RRSO, które bierze pod uwagę, poza oprocentowaniem, pozostałe opłaty okołokredytowe, w tym m.in. prowizję, która często ma znaczny wpływ na koszt udzielonego zadłużenia.

Ranking kredytów gotówkowych pozwala szybko i bezpiecznie porównać nawet kilkanaście ofert w bardzo krótkim czasie. Korzystając z tego prostego narzędzia finansowego, będziesz mieć gwarancję, że zweryfikujesz koszt zadłużeń, a także pozostałe warunki, które również mają ogromny wpływ na przebieg procesu związanego z otrzymaniem pieniędzy oraz późniejszą spłatą kredytu.

Ranking udostępniony na naszej stronie jest często aktualizowany, dzięki czemu znajdziesz tu najnowsze informacje o promocjach oraz wszystkich najkorzystniejszych zobowiązaniach. Ranking dostępny jest całkowicie bezpłatnie, a ty możesz skorzystać z niego w dowolnej dla siebie chwili, nie tracąc czasu na zdobywanie tych wiadomości podczas osobistych i czasochłonnych wizyt w bankach.

Co brać pod uwagę decydując się na kredyt?

Twoje zobowiązanie może być bardzo atrakcyjne, warunkiem jest jednak znalezienie oferty, która będzie odpowiadać twoim potrzebom. Ustal przynajmniej orientacyjnie, jak długi termin spłaty będzie dla ciebie odpowiedni, pamiętając, że dłuższy termin kredytowania pozwala obniżyć miesięczne raty i zwiększyć zdolność kredytową.

Sprawdź także opinie innych klientów na temat kilku najlepszych twoim zdaniem usług finansowych, przekonasz się, czy kredytobiorcy są zadowoleni z oferty i współpracy z danym bankiem.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej