Kredyt dla lekarzy 2020 kalkulator, oprocentowanie, na oświadczenie

Zaktualizowano: 2021-05-25 14:42
Opublikowano: 2019-10-08 10:42
Średnia ocena: 5,93/6 Głosów: 27

Czy wiesz, że nawet co drugi Polak obarczony jest zobowiązaniem finansowym? Fakt, że polskie społeczeństwo się wzbogaca, sprawia, że wzrastają nie tylko nasze potrzeby, ale w końcu wykazujemy odpowiednią zdolność kredytową i stać nas na spłacanie kredytów. Dzięki temu same instytucje bankowe mogą oferować coraz lepsze oferty.

Produkty finansowe są różne, najczęściej zaciągane zostają kredyty na dowolny cel, ale nie mniejszą popularnością cieszą się kredyty celowe. Warto wiedzieć, że różne grupy społeczne mogą liczyć na indywidualne warunki zaciągania oraz spłaty takich zobowiązań. W tym artykule przedstawiamy sylwetkę kredytobiorców lekarzy, bo okazuje się, że jest to grupa uprzywilejowana, a banki wykazują względem niej szczególną wiarygodność.

Lekarz - zawód zaufania publicznego

Nie ma wątpliwości, że lekarz już na początku swojej drogi starania się o kredyt gotówkowy, ma ułatwiony start. Wykonuje przecież zawód zaufania publicznego, przez same instytucje bankowe jest więc postrzegany jako wiarygodny. Ogromnym walorem są kompetencje oraz cechy charakteru lekarzy, które przydają się nie tylko podczas wykonywania zawodowych obowiązków, ale także w innych dziedzinach życia. Medycy są rzetelni, sumienni, uczciwi, lojalni, odpowiedzialni. Zdaniem analityków kredytowych, to idealni klienci instytucji bankowych. To zresztą dlatego już na wstępie mogą liczyć na o wiele bardziej preferencyjne warunki zobowiązań kredytowych aniżeli potencjalni klienci, którzy generują dochody z tytułu zupełnie innej pracy zarobkowej, aniżeli dziedziny medycznej. Kredyt dla lekarzy charakteryzuje się mniejszym ryzykiem, a sami medycy nie są uznawani za niewypłacalnych.

Kredyt dla lekarza - główne zalety

Co ciekawe, zobowiązania kredytowe dla medyków oferowane są na atrakcyjnych warunkach. W większości przypadków lekarze nie muszą przedstawiać na przykład zaświadczenia o zarobkach. Procedura uzyskania kredytu jest uproszczona, przebiega szybciej, bez wnikliwej weryfikacji zdolności oraz historii kredytowej. Dotyczy to produktów bankowych, takich jak kredyty gotówkowe, kredyty na dowolny cel, kredyty celowe, w tym kredyt na samochód, remont, a nawet mieszkanie.

Kredyt gotówkowy lub pożyczka dla lekarzy wykazuje szereg zalet. Przede wszystkim:

- medyk do złożenia wniosku potrzebuje jedynie dokument tożsamości,

- bank nie wymaga od kredytobiorcy, który wykonuje zawód medyczny dodatkowego zabezpieczenia kredytu, w formie hipoteki, poręczyciela czy wkładu własnego,

- wydłużony zostaje czas trwania umowy kredytowej, dzięki czemu lekarz może cieszyć się niższymi ratami,

- istnieje możliwość konsolidacji zobowiązań kredytowych na uproszczonych zasadach, z pomocą atrakcyjnego kredytu konsolidacyjnego,

- weryfikacja kredytobiorcy trwa krócej, dzięki czemu szybciej wydawana jest decyzja kredytowa,

- szanse na kredyt mają również medycy, którzy nie osiągają zbyt wysokich zarobków,

- możliwość uzyskania wsparcia finansowego nawet do 500 tysięcy złotych już w jeden dzień.

Kto może korzystać z kredytu dla lekarzy?

Warto wiedzieć, że propozycja kredytu dla lekarzy dostępna jest dla wszystkich, którzy wykonują zawód medyczny. Nie ma znaczenia, w jakiej placówce pracuje lekarz – miejscem jego pracy może być obiekt państwowy, ale również klinika prywatna. Znaczenia nie ma także specjalizacja, zgodnie z którą wykonuje zawodowe obowiązki.

Niektóre instytucje bankowe biorą pod uwagę doświadczenie zawodowe lekarza oraz wysokość jego zarobków, chociaż nie są to kryteria obowiązkowe. Jeśli chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową, możesz skorzystać z darmowego kalkulatora opublikowanego na naszej stronie. Pamiętajmy, że uproszczone warunki otrzymania kredytu gotówkowego czekają nie tylko na indywidualnych lekarzy, ale również na całe obiekty o medycznym profilu działalności.

Specjalne oferty dla młodych lekarzy

Instytucje bankowe oferują finansowe wsparcie nie tylko doświadczonym medykom o ugruntowanej już pozycji w branży. Banki wyciągają „pomocną dłoń” także do młodych lekarzy, dla których otrzymanie zobowiązania kredytowego wiąże się z możliwością zawodowego rozwoju. Kredyt gotówkowy dla lekarzy może być przyznany nie tylko na cele prywatne z uwzględnieniem atrakcyjnych warunków. Coraz częściej z takiego zobowiązania korzystają lekarze rezydenci, by móc zdobyć środki na dokształcanie się oraz medycy, dla których celem jest organizacja własnego gabinetu lekarskiego. Wsparcie finansowe może okazać się niezbędne, by wyremontować lokum na placówkę medyczną czy też wyposażyć gabinet w niezbędny sprzęt, który będzie służył tak kredytobiorcy, jak i jego pacjentom.

Na co lekarze mogą zaciągnąć kredyt?

Ta uprzywilejowana grupa kredytobiorców, może zaciągać kredyty na dowolny cel, ale najbardziej ich konkretne potrzeby spełnia kredyt inwestycyjny. To między innymi zobowiązanie, z którego środki przeznaczane są na remont gabinetu bądź jego wyposażenie. Weźmy pod uwagę, że aparatura medyczna i wszelkie akcesoria, które stają się pomocne w pracy lekarza, wiążą się z koniecznością ponoszenia sporych wydatków. Wszyscy ci, którzy chcą realizować prywatną praktykę medyczną, musza liczyć się z naprawdę dużą inwestycją. Szansę na przeprowadzenie takiej mają nie tylko lekarze z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną już pozycją w branży. Kredyt inwestycyjny nierzadko otrzymują również początkujący, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w zawodowej karierze.

W przypadku lekarzy, analitycy kredytowi pod uwagę biorą nie zawsze generowane dochody. Priorytetem jest również prognoza powodzenia inwestycji. Dobry biznesplan oraz rokowania względem prowadzonej działalności biznesowej w sektorze medycznym, to "klucz" do sukcesu kredytobiorcy, medyka.

Ciekawostką jest to, że na medyków czeka nie tylko kredyt na preferencyjnych warunkach. Lekarze, którzy cieszą się dobrą wiarygodnością w zakresie wypłacalności, bez problemu mogą korzystać też z ofert leasingowych. Ten produkt również oferowany jest na specjalnych, elastycznych warunkach i bardzo często wiąże się nie tylko z koniecznością spłaty niższych rat leasingowych, ale także dodatkowymi konusami. Lekarze bez problemu zaciągną także szybkie pożyczki w instytucjach pozabankowych. Firmy, które udzielają finansowe wsparcie, najczęściej nie weryfikują zdolności kredytowej, a deklaracja odnośnie generowanych dochodów i wykonywanego zawodu w branży jest podstawą do wydania decyzji pozytywnej.

Kredyt gotówkowy dla lekarzy - dostępne oferty

Czy wiesz, że kredyty gotówkowe dla uprzywilejowanej grupy lekarzy oferuje dzisiaj większość banków komercyjnych, które działają na terenie Polski? Niektóre proponują wypłatę środków nawet tego samego dnia, którego został złożony wniosek. Inne oferują brak opłat za rozpatrzenie wniosku o kredyt czy brak pobierania prowizji za uruchomienie takiego zobowiązania. We wszystkich oddziałach instytucji bankowych na lekarzy czekają doradcy kredytowi, którzy pomogą wybrać najlepszy kredyt z uwzględnieniem elastycznych, „szytych na miarę” warunków. Jak obliczyć koszt kredytu? Z naszą pomocą szybko przekonasz się, ile będzie kosztować się zadłużenie, a także, gdzie warto złożyć wniosek o kredyt.

Jakie oferty możemy polecić lekarzom, którzy szukają dodatkowego wsparcia finansowego? Oto trzy oferty, które z pewnocią zainteresują cię, jeśli chcesz skorzystać z korzystnych warunków dedykowanych medykom:

  • Kredyt dla sektora medycznego w BNP Paribas - Bank zapewnia szybką decyzję kredytową i wypłatę pieniędzy nawet w ciągu 48 godzin od podpisania umowy. Oferta wyróżnia się wysoką kwotą maksymalną, ponieważ kredytobiorca może wnioskować nawet o 500 000,00 złotych. Usługa dostępna jest bez żadnych zabezpieczeń majątkowych, czy poręczycieli. Dodatkowo kredyt wyróżnia się atrakcyjnym oprocentowaniem, a kredytowane środki można wykorzystać na dowolny cel, również na zakup sprzętu medycznego czy spłatę innych zobowiązań finansowych.
  • Pożyczka na urządzenia medyczne w Santander Bank Polska - Oferta zapewnia sfinansowanie w 100% zakupu sprzętu medycznego na rozwój gabinetu. Raty pożyczki są całkowicie zwolnione z podatku VAT. Pożyczka umożliwia zabezpieczenie zobowiązania poprzez zastaw zakupionego sprzętu medycznego. Atutem usługi jest długi okres kredytowania, sięgający 72 miesięcy.
  • Promocja dla lekarzy w Credit Agricole - Kredyt z promocyjnymi warunkami dla wybranych grup zawodowych w Credit Agricole oferowany jest klientom, którzy posiadają rachunek osobisty w tej instytucji, lub są skłonni otworzyć taki, podczas składania wniosku o dodatkowe środki. Oferta zapewnia brak prowizji za udzielenie kredytu i atrakcyjne stałe oprocentowanie, które wynosi zaledwie 5,50%.

Powiązane artykuły

Problemy finansowe – jak sobie poradzić i gdzie szukać pomocy?

Problemy finansowe – jak sobie poradzić i gdzie szukać pomocy?

Żyjesz od pierwszego do pierwszego i wydajesz więcej, niż zarabiasz, przez co brakuje Ci pieniędzy na pokrycie bieżących wydatków? W tej chwili w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka. To ostatni moment, by zmienić swoje podejście do finansów, aby nie popaść w jeszcze większe problemy finansowe.
Zobacz więcej
Co można odliczyć, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej?
Kredyty gotówkowe 15.10.2021

Ulga termomodernizacyjna – kalkulator. Co można odliczyć, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej?

Ulga termomodernizacyjna to ulga podatkowa, dzięki której możesz odliczyć w deklaracji PIT wydatki związane z poprawą energooszczędności swojego domu, a więc np. koszty wymiany pieca lub montażu fotowoltaiki. Sprawdź, na jakich zasadach można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i co dokładnie można w jej ramach odliczyć.
Zobacz więcej
Kredyt od ręki – kto może skorzystać z pożyczki od ręki online?
Kredyty gotówkowe 14.10.2021

Kredyt od ręki – kto może skorzystać z pożyczki od ręki online?

Potrzebna Ci pożyczka od ręki? Jej znalezienie nie powinno być wcale trudne. Dzisiaj praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie kredyt od ręki, z którego można skorzystać bez wychodzenia z domu, przy dopełnieniu minimum formalności. Najszybszy otrzymasz nawet w tym samym dniu! Kredyt i chwilówka od ręki – czym cechują się tego typu oferty i gdzie ich szukać? Podpowiadamy!
Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy się opłaca? Gdzie złożyć wniosek?
Kredyty gotówkowe 13.10.2021

Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy się opłaca? Gdzie złożyć wniosek?

Banki chcąc przyciągnąć do siebie klientów, oferują okresowe promocje. Jedną z takich propozycji jest kredyt gotówkowy bez prowizji. Nie płacąc prowizji, można sporo zaoszczędzić, szczególnie jak kredyt opiewa na wysoką kwotę. Zawsze jednak warto prześwietlić taką ofertę i upewnić się, że nie zawiera ona ukrytych kosztów. Kredyt lub pożyczka bez prowizji – co powinno wzbudzić naszą czujność?
Zobacz więcej
Kredyt na PIT – czy banki oferują kredyt na PIT dla zadłużonych?
Kredyty gotówkowe 12.10.2021

Kredyt na PIT – czy banki oferują kredyt na PIT dla zadłużonych?

Kredyt na PIT to propozycja skierowana do osób, które chcą skorzystać z uproszczonej formy wnioskowania. Przedłożenie rocznego zeznania podatkowego PIT razem z wnioskiem o finansowanie ma potwierdzić wysokość osiąganych dochodów i przyspieszyć procedurę kredytową. Mniej popularną ofertą jest pożyczka na PIT. Czy zarówno kredyt, jak i chwilówka na PIT udzielane są na takich samych zasadach? Sprawdź, gdzie można znaleźć takie oferty.
Zobacz więcej
Leasing operacyjny a finansowy - który korzystniejszy?
Kredyty gotówkowe 11.10.2021

Leasing operacyjny a finansowy – który korzystniejszy? Różnice leasingu operacyjnego i finansowego

Różnice występujące pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym powodują, że warto mieć świadomość ich cech charakterystycznych, by móc wybrać optymalne rozwiązanie w naszym przypadku.
Zobacz więcej