Bezpieczny kredyt - zadbaj o swóje finanse

Zaktualizowano: 2018-11-29 10:57opublikowano: 2015-07-08 12:48

Kredyt gotówkowy pozwoli Ci szybko zdobyć pieniądze, których potrzebujesz. Mało formalności, szybka decyzja kredytowa i korzystne oprocentowanie, to tylko część plusów jakie oferuje ta usługa. W sytuacji gdy rzeczywiście niezbędna jest Ci dodatkowa gotówka, pożyczka w banku jest jednym z najlepszych rozwiązań. Przede wszystkim może być produktem tanim, szczególnie w porównaniu do usług finansowych dostępnych w parabankach. Co jednak możesz zrobić aby Twój kredyt nie był tylko atrakcyjny w trakcie jego zaciągania ale również później, podczas okresu kredytowania? Zabezpieczenie Twojego budżetu powinno być jednym z najważniejszych warunków, które będziesz mieć na uwadze w momencie podpisania umowy.

Bezpieczny kredyt - zadbaj o swóje finanse

Sprawdź na jaki kredyt Cię stać Sprawdź

Kiedy potrzebujesz pieniędzy, często zapominasz o tym, że ich otrzymanie będzie wiązało się z nawet wielomiesięczną spłatą. Pamiętając o tym musisz brać pod uwagę, że wysokość kredytu, a także okres spłaty będzie mieć realny wpływ na wysokość miesięcznej raty. Zbyt wysokie opłaty mogą w znaczny sposób zmniejszyć Twój miesięczny budżet, co doprowadzi do kolejnych problemów finansowych, czego należy unikać. Twoje bezpieczeństwo finansowe powinno być dla Ciebie na pierwszym planie i osobiście musisz zadbać o to by koszt kredytu nie przerósł Twoich możliwości.

Opłaty około-kredytowe

Oprocentowanie nominalne to nie jedyny wydatek z jakim musisz się liczyć. Wśród oczywistych płatności pojawiają się marża lub prowizja jaką bank nalicza za udzielenie zadłużenia. Wiele instytucji przewiduje także opłaty przygotowawcze, które pobierane są jednorazowo. Ponadto musisz mieć na uwadze opłaty, które mogą nie być dla Ciebie jednoznaczne. Wiele banków wymaga od kredytobiorców skorzystania z ubezpieczenia, co także związane jest z miesięcznymi opłatami. Dodatkowo płatną usługą może być także konto osobiste, które jest potrzebne by uzyskać zgodę na kredyt. Każda taka opłata będzie miała wpływ na całkowity koszt zadłużenia. Prostym sposobem na uniknięcie zbyt wysokich opłat jest poznanie RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Banki są zobowiązane do tego by udzielać informacji o wysokości tej wartości. Aby nie tracić czasu w bankach możesz w ciągu kilku minut sprawdzić wszystkie te koszta online, korzystając m.in. z aktualnego rankingu kredytów gotówkowych.

Umowa bez haczyków

Umowa którą masz podpisać jest dla Ciebie nieczytelna? Jej podpunkty są zbyt zawiłe i skomplikowane? Zamiast dowiedzieć się wszystkiego o zadłużeniu masz wyłącznie coraz więcej wątpliwości? Nigdy nie podpisuj umowy, której nie rozumiesz w 100%. Składają swój podpis na dokumencie jednoznacznie zgadzasz się z wszystkimi jej warunkami. Zanim to zrobisz wyjaśnij wszystkie podpunkty i zastanów się czy z pewnością są one równoznaczne z tym co zostało ustalone wcześniej. Jeżeli tak nie jest być może korzystniejsze okaże się znalezienie innego zobowiązania.  

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!