Kredyt gotówkowy czy samochodowy?

Zaktualizowano: 2018-11-30 08:44opublikowano: 2017-03-22 13:39

Kupno samochodu to poważna decyzja, a także duży koszt. Nie zawsze jesteśmy w stanie sfinansować taki wydatek z pieniędzy jakimi dysponujemy, co nie oznacza, że musisz rezygnować z atrakcyjnej oferty kupna pojazdu nowego lub używanego. Aby zrealizować swoje potrzeby możesz skorzystać z usług banku. W takim przypadku masz szansę skorzystać zarówno z dedykowanego kredytu samochodowego jak i kredytu gotówkowego. Która z tych ofert będzie korzystniejsza? Dowiedź się o tych produktach więcej i wybierz usługę, która dla Ciebie okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Kredyt gotówkowy czy samochodowy?

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy udzielany jest na zakup pojazdu, najczęściej samochodu, używanego lub nowego, posiadającego ważny dowód rejestracyjny. Klient decydując się na takie zobowiązanie musi pamiętać o tym, że zakupiony pojazd jest przedmiotem zabezpieczenia kredytu, a bank posiada cesję na ewentualne odszkodowanie. Ponadto Klient nie otrzymuje bezpośrednio gotówki na swoje konto, zatem nie może skorzystać z tego rodzaju zobowiązania jeżeli dodatkowo potrzebuje pieniędzy do wykorzystania w innym celu. Samochód kupiony dzięki kredytowi przez cały okres kredytowania musi zapewnić opłacenie ubezpieczenia autocasco.

Aby uzyskać kredyt na samochód konieczne będzie przedstawienie dokumentów identyfikacyjnych, zaświadczenie o zarobkach, a także dokumenty samochodu, który ma zostać kupiony.

Kredyt gotówkowy

Kredyt na dowolny cel możesz wykorzystać dokładnie tak jak sobie to zaplanujesz, bez ograniczeń postawionych ze strony banku. Wartość kredytu może wynieść nawet 200 000,00 złotych i zależy wyłącznie od zdolności kredytowej usługobiorcy. Przed wydaniem decyzji kredytowej Klient banku musi wypełnić tylko prosty wniosek i okazać zaświadczenie o dochodach. Minimum formalności z pewnością przekona osoby, którym zależy na szybkim dostępie do pieniędzy.

Otrzymując kredyt możesz zarówno opłacić kupno samochodu jak i dowolne inne zobowiązania, które pojawią się na Twojej drodze. To od Ciebie będzie zależało co zrobisz z gotówką. Bank nie będzie wymagać od Ciebie zabezpieczenia kredytu czy osoby, która będzie poręczycielem. Wydanie decyzji o kredycie trwa najczęściej nawet kilkanaście minut, a samo wypłacenie pieniędzy następuje jeszcze tego samego dnia w którym zostanie podpisana umowa.

Ogromna konkurencyjność kredytów gotówkowych na rynku pozwala na wybór oferty o atrakcyjnych odsetkach, bez dodatkowych kosztów. Aby mieć pewność, że decydujesz się na najlepsze zobowiązanie koniecznie skorzystaj z rankingu kredytów, który dostępny jest na naszej stronie. W ciągu kilku minut poznasz warunki interesujących Cię ofert i porównasz koszt produktów dostępnych w bankach.

Określ swoje potrzeby

Odpowiedź na pytanie zadane w tytule artykułu zależy wyłącznie od Twojej indywidualnej sytuacji i możliwości finansowych. Kredyt samochodowy mimo nieco niższych kosztów wyznacza kilka ograniczeń, o których musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na takie zadłużenie. Kredyt gotówkowy pozwala na dużą swobodę, choć może oczywiście wiązać się z wyższymi opłatami. Zanim zdecydujesz się na jedno z tych rozwiązań zastanów się czego dokładnie oczekujesz i jaka forma kredytu będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza zarówno podczas procesu ubiegania się o kredyt jak i podczas jego spłaty.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!