Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Jaki bank wybrać?

W którym banku najłatwiej dostać kredyt gotówkowy? W takim, który ma uproszczone procedury ubiegania się o zobowiązanie. W pierwszej kolejności warto zweryfikować ofertę przygotowaną przez instytucje, w której masz już konto. Sprawdź razem z nami, w którym banku najłatwiej o kredyt. Gdzie najszybciej go uzyskasz?
Ekspert
Olga Domagała
Analityk finansowy
Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Jaki bank wybrać?

W rankingu kredytów gotówkowych znajduje się masa propozycji z różnych banków, w których można uzyskać pożądane zobowiązanie z różnym poziomem oprocentowania i kosztów dodatkowych.

Wielu klientów zastanawia się jednak, gdzie można zaciągnąć najłatwiej kredyt i najszybciej otrzymać wypłatę środków finansowych. Zobacz, w których bankach możesz uzyskać taką ofertę.  

Gdzie najłatwiej dostać kredyt - co na to wpływa?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, gdzie najłatwiej dostać kredyt, należy najpierw wyjaśnić, co wpływa na proces udzielania finansowania oraz sposób rozpatrywania wniosków kredytowych. Do najważniejszych czynników mających na to wpływ należy zaliczyć:

 • rodzaj kredytu – najłatwiej otrzymać prostą pożyczkę i kredyt gotówkowy na dowolny cel, natomiast najtrudniej zaciągnąć kredyt hipoteczny,
 • wysokość kredytu – im wyższa kwota zobowiązania, tym trzeba spełnić więcej wymagań i dopełnić większych formalności,
 • polityka kredytowa banku – najłatwiej o kredyt w banku, który rozwija akcję kredytową, co można rozpoznać np. po intensywnej kampanii reklamowej promującej kredyty,
 • warunki przyznawania finansowania – składając wniosek w banku, w którym spełniasz wszystkie wymagania dotyczące np. wieku, wysokości dochodów i ogólnie zdolności kredytowej, zwiększysz swoje szanse na otrzymanie finansowania.

Warto też wiedzieć, że z reguły najłatwiej dostać kredyt w banku, w którym prowadzi się konto osobiste, na które od dłuższego czasu wpływa regularnie pensja lub emerytura. W takiej sytuacji bank nie wymaga już bowiem dostarczania zaświadczeń o dochodach, co skraca i ułatwia proces ubiegania się o finansowanie. Ponadto dla swoich klientów banki często formułują specjalne oferty pożyczek i kredytów, które są udzielane na korzystniejszych warunkach i na podstawie uproszczonych formalności.

Sprawdź: Kredyt dla stałych klientów - co można zyskać będąc stałym klientem banku? 

Kto może liczyć na najłatwiejszy dostępny kredyt – warunki

Najbardziej szanse na otrzymanie kredytu zależą od spełnienia dwóch warunków: posiadania zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej.

Wysoka zdolność kredytowa

Przed udzieleniem jakiegokolwiek kredytu banki badają zdolność kredytową klienta, ponieważ zobowiązują je do tego przepisy. Zasada jest tutaj prosta – kredyt w określonej wysokości może otrzymać wyłącznie osoba mająca wymaganą zdolność kredytową. Banki przy jej ocenie biorą pod uwagę wiele czynników m.in.:

 • wysokość dochodów – im są wyższe, tym łatwiej o kredyt,
 • źródło dochodów – najłatwiej dostać kredyt, uzyskując regularne dochody na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony lub z tytułu emerytury,
 • zawód – banki chętniej udzielają finansowania osobom wykonującym prestiżowe zawody np. prawnikom, lekarzom, dentystom, menadżerom, nauczycielom itp.
 • wysokość zobowiązań – łatwiej dostać kredyt, jeśli poziom zadłużenia nie przekracza połowy dochodów,
 • liczba osób na utrzymaniu – większe szanse na kredyt mają osoby bezdzietne,
 • wiek – w przypadku kredytów o długim okresie kredytowania np. kredytów hipotecznych łatwiejszy dostęp do nich mają osoby młode.

Dobra historia kredytowa

Na decyzję banku o udzieleniu finansowania duży wpływ ma także historia kredytowa klienta widniejąca w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli zależy Ci na zaciągnięciu zobowiązania, zadbaj o dobrą historię kredytową, czyli:

 • spłacaj zobowiązania kredytowe w terminie – nie dopuszczaj w szczególności do sytuacji, by mieć zaległości przeterminowane powyżej 30 dni,
 • nie składaj zbyt często wniosków o kredyt – zbyt duża liczba zapytań o kredyt w BIK (powyżej 3 w miesiącu) może obniżyć Twoje szanse na otrzymanie finansowania,
 • pobieraj raz na pół roku raport o sobie z BIK – dzięki temu wykryjesz ewentualne nieścisłości np. brak odnotowanej wpłaty raty kredytu, która obniży Twój scoring.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Chcesz zaciągnąć kredyt w możliwie jak najkrótszym czasie, przy zachowaniu minimum formalności i z przekonaniem, że otrzymasz pozytywną decyzję? Być może chcesz dowiedzieć się, jak dostać pierwszy kredyt? Każdy kredytobiorca sprawdza, w którym banku najłatwiej o zobowiązanie o pożądanych parametrach. Zobacz, gdzie najłatwiej dostaniesz kredyt bez problemu z formalnościami. Podzieliliśmy nasze wskazówki według rodzaju zobowiązania, o które możesz się starać, tj. – na kredyt gotówkowy, hipoteczny, konsolidacyjny czy pożyczkę i kredyt na firmę.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

Na pytanie o to, w którym banku najłatwiej dostać kredyt gotówkowy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Banki zmieniają swoje oferty, ogłaszają okresowe promocje, a także premiują klientów, którzy chcą zaciągnąć pierwszy kredyt albo wręcz przeciwnie, są już stałymi klientami i chcieliby pożyczyć pieniądze. Najłatwiej otrzymasz kredyt gotówkowy, jeśli:

 • będziesz się ubiegać o niską kwotę zobowiązaniakalkulator kredytowy pozwoli Ci wyliczyć, z jaką ratą będziesz mieć do czynienia przy konkretnej kwocie kredytu gotówkowego;
 • złożysz wniosek w banku, w którym prowadzisz konto osobiste – niewykluczone, że bank ma już przygotowaną dla Ciebie ofertę, z której w prosty sposób możesz skorzystać;
 • wybierzesz kredyt gotówkowy przez internet – dopełnienie formalności online oszczędza czas;
 • skorzystasz z oferty promocyjnej – sprawdzaj okresowe promocje, by wiedzieć, gdzie poniesiesz możliwie najniższe koszty w związku z zaciąganiem kredytu czy pożyczki.

Możesz sprawdzić, jakie masz szanse na zobowiązanie, jeśli skorzystasz z kalkulatora zdolności kredytowej. Dzięki niemu dowiesz się, na jaką kwotę zobowiązania Cię stać – wpisując ją we wniosku, zmniejszysz ryzyko jego odrzucenia przez bank.

Postaramy się jednak odpowiedzieć na pytanie, który bank najchętniej daje kredyty. Wśród takich instytucji można wymienić:

 • Alior Bank – ze swoją Pożyczką na Klik udzielaną przez internet bez prowizji, na dowolne cele, jest przykładem oferty, z której można skorzystać na uproszczonych zasadach. Pożyczka na Klik udzielana jest w kwocie do maksymalnie 200 000 zł, ale w przypadku zobowiązań do 7000 zł umowę możesz zawrzeć całkowicie zdalnie. Powyżej tej kwoty da się to zrobić przez telefon z pomocą bankiera. Okres kredytowania wynosi do 10 lat, RRSO – 19,72 proc., a Alior Bank deklaruje, że wystarczy kilka kliknięć, by uzyskać pożyczkę.
 • Pekao SA – Pożyczka przez internet lub w oddziale banku przeznaczona jest dla nowych klientów, którzy nie mają żadnych czynnych produktów lub umów, z wyjątkiem kredytu ratalnego w Pekao SA. Jej RRSO wynosi 11,55 proc. Pekao deklaruje, że można ją zaciągnąć szybko i wygodnie. Jeśli będziesz ubiegał się o taką pożyczkę w kwocie do 7000 zł, możesz ją zaciągnąć całkowicie online. Nie płacisz prowizji do banku, a pożyczkę spłacisz w ciągu maksymalnie 10 lat. Pożyczka udzielona może być w kwocie do 250 000 zł na dowolny cel. Co ciekawe, przy pożyczce przez internet Pekao potwierdzi Twoją tożsamość na podstawie zdjęcia twarzy (selfie) i danych z dowodu w aplikacji mobilnej PeoPay lub Twojej bankowości internetowej w innym banku.
 • mBank – Kredyt gotówkowy dla każdego – jeśli jesteś klientem mBanku, możesz od ręki otrzymać decyzję, a także łatwo spłacić zobowiązanie z uwagi na automatyczną spłatę z konta. Kredyt udzielany jest bez prowizji w ramach organizowanej promocji z kodem zniżkowym SLALOM. Kwota wynosi od 500 zł do 200 000 zł. Możesz przełożyć spłatę pierwszej raty o 1, 2 lub 3 miesiące (wakacje kredytowe).
 • Citi Handlowy – pożyczka gotówkowa oferowana w tym banku dostępna jest z RRSO 13,05 proc. Można o nią wnioskować w trybie online. To oferta dla nowych klientów. Pożyczkę weźmiesz w kwocie od 1000 do 150 000 zł z okresem spłaty obejmującym od 9 do 96 rat, całkowicie bez wychodzenia z domu.

To tylko przykłady banków, które deklarują, że mogą udzielić kredytu gotówkowego nowym czy stałym klientom przy zachowaniu minimum formalności.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt hipoteczny?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najłatwiej dostać kredyt hipoteczny lub mieszkaniowy, musisz wiedzieć, że zależy to przede wszystkim od kwoty zobowiązania, warunków kredytowania określonych przez bank oraz Twojej sytuacji finansowej. Potencjalnie najłatwiej o kredyt hipoteczny w banku, w którym masz już konto i dobrą historię współpracy. Sprawdź także, gdzie takie zobowiązanie będzie najtańsze. Niskie koszty kredytowania przekładają się bowiem na niższe raty, a więc także na inny sposób oceny zdolności.

Swoje szanse na zaciągnięcie zobowiązania zwiększysz, jeśli będziesz mieć możliwie jak najwyższy wkład własny – wówczas kwota kredytu będzie niższa, a więc łatwiejsza do zaciągnięcia. Jeśli posiadasz niewielką gotówkę, powinieneś poszukać banku oferującego kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym 10% albo zdecydować się na niższą kwotę zobowiązania.

Sprawdź razem z nami, w którym banku najłatwiej dostać kredyt hipoteczny. Pod uwagę bierzemy w pierwszej kolejności te instytucje, które mają najlepszą ofertę pod względem cenowym (Ranking kredytów hipotecznych 17bankow.com):

 • ING Bank Śląski – kredyt hipoteczny z oprocentowaniem 6,91 proc. w skali roku, zerową prowizją za przyznanie i RRSO na poziomie 7,13 proc.;
 • VeloBank – Kredyt hipoteczny VeloDom z oprocentowaniem 7,21 proc. w skali roku, zerową prowizją za przyznanie i RRSO na poziomie 7,45 proc.;
 • BNP Paribas Bank – kredyt hipoteczny w ofercie standardowej ze stałym oprocentowaniem 6,90 proc. w skali roku, zerową prowizją za przyznanie i RRSO na poziomie 7,57 proc.;
 • PKO Bank Polski – Pakiet Własny Kąt Hipoteczny z oprocentowaniem 6,25 proc. w skali roku, zerową prowizją za przyznanie i RRSO na poziomie 7,72 proc.;
 • BOŚ Bank – Kredyt hipoteczny ekologiczny z oprocentowaniem 7,21 proc. w skali roku, zerową prowizją za przyznanie i RRSO na poziomie 7,45 proc.

Sprawdź: Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny służy do spłaty innych zobowiązań – dzięki niemu możesz po prostu zamienić kilka innych pożyczek na jedno zobowiązanie z niższą ratą. Na pytanie, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, najlepiej odpowiedzieć: w instytucji, w której spełnisz wszystkie wymagania dotyczące zdolności. Banki udzielają takich kredytów wyłącznie osobom, które mają odpowiednio wysokie dochody i spłacają zobowiązania terminowo. Jeśli zatem nie spełniasz tych warunków, wybierz usługi parabanku, który oferuje pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych. Sprawdź z nami, w którym banku najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny.

Największą przyznawalnością, inaczej szansą na przyznanie kredytu, charakteryzują się takie oferty, jak:

 • Bank Pekao – Pożyczka konsolidacyjna z RRSO 12,46 proc.,
 • Alior Bank – Internetowy Kredyt Konsolidacyjny z RRSO 17,38 proc.,
 • PKO Bank Polski – Pożyczka gotówkowa konsolidacyjna z RRSO 14,92 proc.,
 • Citi Handlowy – Pożyczka Gotówkowa Konsolidacyjna z RRSO 10,35 proc.,
 • VeloBank – Kredyt konsolidacyjny z RRSO 13,23 proc.

Przy wysokiej kwocie konsolidowanych zobowiązań może być wymagane ustanowienie zabezpieczenia kredytu – np. na nieruchomości. Jeśli jest to dla Ciebie zbyt ryzykowne, należy poszukać innej oferty.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń? Jeżeli nie masz przeterminowanych zaległości w spłacie rat, najłatwiej otrzymasz taki produkt w banku. W przeciwnym wypadku pozostają pożyczki konsolidacyjne pozabankowe, które są łatwiej dostępne, ale też znacznie droższe.

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę?

Uproszczone procedury formalne i krótki czas realizacji formalności związanych z udzielaniem pożyczek pozabankowych sprawiają, że klienci coraz częściej zwracają się w ich kierunku. Kiedy potrzebujesz szybko uzyskać pieniądze bez konieczności przedstawiania np. zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów z zakładu pracy, możesz sięgnąć po pożyczkę z firmy działającej na rynku pozabankowym.

Gdzie łatwo dostać pożyczkę? Sprawdź takie oferty, jak:

 • Provident – Samoobsługowa pożyczka „Dla Ciebie” dostępna dla nowych klientów całkowicie w trybie online, w kwocie od 1000 zł do 20 000 zł, z okresem kredytowania 12, 18, 24 lub 36 miesięcy, spłacana ratalnie. RRSO wynosi 15,01 proc.
 • Wonga.com – znana firma pozabankowa oferuje Pożyczkę z ratą gratis w kwocie do 20 000 zł z rozłożeniem spłaty nawet na 48 rat. RRSO wynosi 20,99 proc. Wszystkie formalności możesz dopełnić online.
 • Supergrosz.pl – Ratalna pożyczka online udzielana jest w 100 proc. przez internet, w kwocie do 30 000 zł z rozłożeniem spłaty od 4 do 50 rat. RRSO wynosi od 35,68 proc.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt na firmę?

To, gdzie najłatwiej dostać kredyt dla firm, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim warto ubiegać o finansowanie w banku, w którym masz konto firmowe. Banki nieco inaczej traktują bowiem swoich klientów i najczęściej same proponują im różne opcje finansowania działalności, np. kredyt obrotowy w rachunku lub kredyt inwestycyjny z gwarancją BGK. Warto także skorzystać z usług instytucji specjalizującej się w obsłudze przedsiębiorców – do takich banków należy m.in. mBank oraz Nestbank czy Alior Bank. Wśród ciekawych ofert pozwalających na łatwy dostęp do finansowania działalności firmowej należy wymienić:

 • Citi Handlowy – Kredyt w rachunku bieżącym dla firm, oferujący zobowiązanie z marżą od 2 proc. lub prowizją 0 proc. Każda kwota na konto firmowe uzupełnia wykorzystaną sumę, co pozwala Ci ponownie korzystać z pieniędzy dostępnych w ramach przyznanego limitu. Otrzymasz kredyt w rachunku w kwocie do 150 000 zł bez zabezpieczeń, dzięki czemu łatwiej Ci go będzie zaciągnąć. Odsetki są naliczane od wykorzystanej kwoty kredytu.
 • Nest Bank – BIZNest Kredyt dla Firm jest kredytem w kwocie do 650 000 zł, z marżą od 0,1 proc. To kredyt dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Do jego zaciągnięcia potrzebne jest dopełnienie minimum formalności. Warunki kredytu uzależnione są od indywidualnej sytuacji firmy. Decyzja podejmowana jest w ciągu 5 minut od chwili złożenia wniosku.
 • Alior Bank – Kredyt dla firm z refinansowaniem z marżą niższą nawet o połowę, bez prowizji za przyznanie, z możliwością skorzystania z kredytu dla mikrofirm w kwocie do 1 mln zł. Wymagany jest PIT za minimum 12 miesięcy działalności. Decyzję otrzymasz w 20 minut.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt - kredyt przez Internet czy w placówce banku?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najłatwiej dostać kredyt – online czy w placówce, zobacz w poniższej tabeli zalety i wady obu trybów wnioskowania o zobowiązanie finansowe.

Kredyt w placówce

Kredyt online

Szybkość realizacji procedur

Standardowa

Wysoka

Formalności

Standardowe

Uproszczone

Wygoda klienta

Konieczność umówienia się na wizytę w banku

Wysoka wygoda, możliwość załatwienia formalności online

Koszty

Wyższe, z uwagi na osobistą obsługę klienta

Niższe, z uwagi na brak konieczności angażowania do pracy doradcy

Wysokość kredytu

Wysoka, nawet ponad 1 mln zł

Umiarkowana, zwykle dostępne są tylko kredyty gotówkowe w kwocie do kilku czy kilkunastu tysięcy złotych

Zdecydowanie prościej będzie ubiegać się o finansowanie online. Kredyty przez Internet są bowiem udzielane na podstawie uproszczonych formalności, szczególnie gdy wnioskuje się o nie za pośrednictwem serwisu transakcyjnego do obsługi konta osobistego. W takim przypadku banki z reguły nie wymagają dostarczania zaświadczeń o zarobkach, ani nawet wyciągów z rachunku. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że online można się ubiegać niemal wyłącznie o kredyt gotówkowy i to w niewielkiej kwocie.

Na co uważać, wybierając łatwo dostępny kredyt gotówkowy?

Szukając banku, w którym najłatwiej o zobowiązanie, postaraj się przede wszystkim dokładnie porównać aktualne oferty różnych instytucji. Pomoże Ci w tym kalkulator kredytów lub ranking kredytów. Prezentowane w nich najtańsze zobowiązania proponowane są z reguły przez banki, którym zależy na pozyskaniu klientów i rozwinięciu akcji kredytowej, dlatego właśnie u nich warto w pierwszej kolejności złożyć wniosek o finansowanie. Zwróć szczególną uwagę na ważne parametry oferty:

 • RRSO – roczną, rzeczywistą stopę oprocentowania zobowiązania;
 • całkowite koszty kredytowania;
 • dodatkowe koszty, w tym prowizję za udzielenie kredytu czy wysokość składek na ubezpieczenie spłaty kredytu;
 • dostępną maksymalną kwotę kredytu;
 • maksymalny możliwy okres kredytowania;
 • dodatkowe zalety oferty, np. składanie wniosku online, kredyt na oświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów czy też możliwość skorzystania z karencji w spłacie kredytu lub bankowych wakacji kredytowych itp.

Dzięki temu rzeczywiście będziesz mógł wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę kredytu w banku.

Ekspert
Olga Domagała
Analityk finansowy
Oceń artykuł to dla nas ważne:
Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Podobne artykuły