Pierwszy kredyt - sprawdź jak go dostać

Zaktualizowano: 2021-02-05 15:04
Opublikowano: 2019-12-19 13:29
Średnia ocena: 5,92/6 Głosów: 24

Kredyt gotówkowy jest najpopularniejszą ofertą finansową, która doskonale sprawdzi się, jako pierwsze zadłużenie w instytucji finansowej.

Do tej pory nie miałeś okazji skorzystać z zadłużeń oferowanych przez banki? Znalazłeś się jednak w sytuacji, która wymaga od ciebie większych nakładów finansowych, niż te, którymi dysponujesz? Kredyt gotówkowy jest najpopularniejszą ofertą finansową, która doskonale sprawdzi się, jako pierwsze zadłużenie w instytucji finansowej.

Kredyt da ci możliwość uzyskania potrzebnych pieniędzy, bez konieczności określania celu, w jakim ich potrzebujesz. To duży atut usługi, który wyróżnia znacznie ofertę wśród usług dostępnych w bankach.

Jak znaleźć odpowiedni kredyt? Co powinno zwrócić twoją uwagę podczas wybierania usługi? Jakie warunki musisz spełnić jako klient banku, by otrzymać zgodę kredytową? Jak przygotować się do wnioskowania o kredyt gotówkowy? To pytania, które najczęściej trapią osoby, które pierwszy raz ubiegają się o zobowiązanie. Z naszą pomocą szybko poznasz odpowiedzi na te pytania, a wszystko to bezpłatnie i bez wychodzenia z domu.

Jakie warunki musisz spełnić jako kredytobiorca?

Zanim wybierzesz odpowiednie zadłużenie, musisz mieć pewność, że spełniasz warunki, które pozwolą ci uzyskać zgodę kredytową. Banki starają się dokładnie weryfikować swoich klientów, dzięki czemu są w stanie maksymalnie obniżyć swoje ryzyko kredytowej. Weryfikacja pod kątem zdolności kredytowej i historii zadłużeń skutkuje jednak możliwością uzyskania korzystniejszych warunków finansowych. Dzięki temu pożyczka udzielona przez bank gwarantuje atrakcyjniejsze oprocentowanie oraz mniej kosztów dodatkowych.

Zdolność kredytowa usługobiorcy weryfikowana jest na podstawie kilku informacji, pierwszą z nich jest określenie zarobków, które regularnie trafiają na rachunek potencjalnego kredytobiorcy. Ważna jest także informacja, ile osób znajduje się w gospodarstwie domowym. Bank obliczy orientacyjnie twoje stałe wydatki m.in. na opłaty związane z mieszkaniem, czy żywność.

Możesz samodzielnie obliczyć swoją zdolność kredytową. Na naszej stronie znajdziesz prosty kalkulator zdolności kredytowej, który pozwoli ci zdobyć informację o twojej zdolności względem konkretnego zobowiązania. Szybko przekonasz się, czy wnioskując o dany kredyt, będziesz mógł liczyć na zgodę kredytową.

Historia kredytowa okazuje się równie ważna, jak twoja zdolność finansowa. Oczywiście, jeśli pierwszy raz ubiegasz się o kredyt, nie masz żadnych wpisów, które świadczyłyby o tym, jak przebiegała spłata innych twoich zobowiązań. Klienci, którzy mogą zaprezentować dobrą historię kredytową nie muszą obawiać się oceny banku. Na kredyt nie mogą liczyć natomiast osoby, które wcześniej nieregularnie spłacały swoje zadłużenia, lub na swoim rachunku wciąż mają rosnące zadłużenie.

Biuro Informacji kredytowej poza wiadomościami o twoich kredytach lub pożyczkach zbiera także informacje dotyczące tego, czy regularnie opłacasz wszystkie swoje rachunki. Warto zadbać o to, by wszystkie dane zebrane przez BIK, działały na twoją korzyść i zapewniały, że będziesz wiarygodnym kredytobiorcom. Sprawdź raport BIK na swój temat, a będziesz mieć pewność, jakie informacje na twój temat otrzyma bank.

Chcesz przekonać się jak zwiększyć swoje szanse na kredyt? Zachęcamy do śledzenia porad, które publikujemy na naszej stronie. Z pewnością zyskasz wiele cennych rad, które pozwolą ci zdobyć kredyt bez żadnych przeszkód.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Interesuje cię zadłużenie, które będzie gwarantowało bardzo korzystne oprocentowanie? Większość potencjalnych kredytobiorców właśnie pod tym względem weryfikuje dostępne zadłużenia, niezależnie od rodzaju oferty. Zanim jednak zaczniesz analizować oprocentowanie usług, musisz dowiedzieć się o kosztach zadłużeń czegoś więcej. Wybór kredytu na podstawie samego oprocentowania może okazać się nietrafiony. Wszystko za sprawą kosztów okołokredytowych, które przewidują banki, a nawet parabanki.

Całkowity koszt kredytu możesz poznać i porównać dzięki RRSO zadłużenia. Zapewniamy, że ranking kredytów gotówkowych, który znajdziesz na naszej stronie, pozwoli ci błyskawicznie porównać nawet kilkanaście ofert kredytowych. To świetne rozwiązanie nie tylko dla osób, które pierwszy raz szukają zadłużenia w banku, ale także dla klientów, którzy po raz kolejny chcą skorzystać z możliwości uzyskania dodatkowych środków, ale nie chcą narażać się na zbyt wysokie opłaty. To szczególnie ważne, jeśli liczysz się z jakimikolwiek kłopotami finansowymi i nie masz pewności, czy twoja sytuacja finansowa, w trakcie całego okresu spłaty będzie prezentować się tak samo, jak w momencie ubiegania się o kredyt. Wielu kredytobiorców podpisuje umowy bez sprawdzenia całkowitego kosztu zadłużenia, następnie borykając się z wysokimi opłatami, które mają znaczny wpływ na miesięczny budżet. Wato, zatem poświęcić przynajmniej kilka minut i skorzystać z rankingu, który pozwoli bardzo łatwo określić, która z dostępnych ofert faktycznie przynosi największe korzyści kredytobiorcy.

Żeby skorzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje ci ranking kredytów gotówkowych, warto widzieć, co zrobić, by wyświetlił on oferty zgodne z tym, czego konkretnie szukasz. W odpowiednich rubrykach wpisz wartość zadłużenia, która cię interesuje, a dodatkowo ustal także przynajmniej orientacyjny okres spłaty kredytu. Możesz także wybrać sposób weryfikacji ofert przez ranking. Wybierz czy interesuje cię całkowity koszt kredytu, oprocentowanie, a może jego popularność. Ranking wyświetli oferty usługi zgodnie z twoimi oczekiwaniami, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu na poznanie usług, które nie spełniają warunków pod względem wysokości zadłużenia, okresu spłaty, a nawet zbyt wysokich opłat.

Na co uważać wybierając kredyt?

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na kredyt gotówkowy, kredyt na samochód, czy kredyt hipoteczny, musisz mieć na uwadze kilka warunków, które mogą mieć konkretny wpływ na twoje zobowiązanie, a często są pomijane przez kredytobiorców.

Co powinno zwrócić twoją uwagę? Poniżej kilka czynników, które z pewnością będą wpływały na jakoś podpisanej umowy między stronami:

  • Ubezpieczenie kredytu - w większości przypadków jest to całkowicie dowolne, może jednak przynieść korzyści w postaci obniżenia prowizji lub innych opłat administracyjnych. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie zwiększy koszt twojego kredytu.

  • Ograniczenie dostępności oferty - promocyjne oferty kredytowe często skierowane są do określonej przez bank grupy odbiorców. Mogą to być właściciele konta osobistego w danym banku, a także osoby, które po raz pierwszy korzystają z usług danej instytucji.

  • Wakacje kredytowe - wiele ofert na rynku pozwala skorzystać z wakacji kredytowych przynajmniej raz w trakcie trwania okresu kredytowania. To dobre rozwiązanie dla kredytobiorcy, który chce uniknąć kłopotów ze spłatą w trudniejszym dla siebie okresie.

  • Możliwość szybszej spłaty kredytu - sprawdź, czy oferta umożliwia uregulowanie zadłużenia przed terminem, a także czy wiążą się z tym dodatkowe opłaty.

Termin spłaty kredytu - jak wybrać odpowiedni?

Stresujesz się zaciągnięciem swojego pierwszego kredytu? Trudno ci określić, w jakim terminie najkorzystniej będzie ci spłacić zobowiązanie? Warto rozważyć kilka opcji i porównać, jak wybrany termin będzie wpływać na miesięczne raty pożyczki.

Długi termin spłaty gwarantuje obniżone miesięczne raty, dzięki czemu bez problemu będziesz w stanie spłacać zadłużenie wraz z wyznaczonym harmonogramem. Jeśli jednak masz pewność, że poradzisz sobie z wyższymi opłatami, możesz rozłożyć spłatę na mniejszą liczbę rat i wcześniej cieszyć się spłatą zobowiązania. To szczególnie istotne, jeśli w bliskiej przyszłości masz w planach ubiegać się o inne zadłużenie. Warto zadbać o to, by przed złożeniem wniosku o inny kredyt, pierwsza pożyczka została spłacona, jednocześnie budując twoją dobrą historię kredytową.

Dostosuj termin kredytowania do własnych możliwości oraz potrzeb, dzięki narzędziom finansowym będzie to dużo łatwiejsze niż może się wydawać.

Powiązane artykuły

Na czym polega pożyczka pomostowa i kto może z niej skorzystać?
Kredyty gotówkowe 16.09.2021

Kredyt pomostowy - na czym polega pożyczka pomostowa i kto może z niej skorzystać?

Kredyt pomostowy to sposób na sfinansowanie przedsięwzięcia związanego z dotacją unijną. Taka pożyczka pomostowa dostępna jest w kilku bankach. Dostępna jest przede wszystkim dla przedsiębiorców, ale nie tylko. Co zrobić, żeby mieć szanse na kredyt? Na jakich warunkach jest on udzielany? Odpowiadamy na te oraz inne pytania o kredyt pomostowy!
Zobacz więcej
Dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka?
Kredyty gotówkowe 15.09.2021

Program czyste powietrze - dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka czyste powietrze?

Program „Czyste Powietrze” pozwala na dofinansowanie inwestycji polegających na wymianie starych źródeł ogrzewania w domach jednorodzinnych na nowe, bardziej ekologiczne. Ponadto możesz otrzymać pożyczkę „Czyste Powietrze” z gwarancją w wybranych bankach, które mają zawarte porozumienie z NFOŚiGW.
Zobacz więcej
Kredyt a pożyczka - sprawdź czym się różni kredyt od pożyczki
Chwilówki 14.09.2021

Kredyt a pożyczka - sprawdź czym się różni kredyt od pożyczki w parabanku

Czym się różni kredyt od pożyczki? To pytanie zadają sobie osoby zainteresowane pozyskaniem środków na dowolny cel. Choć oba pojęcia są używane zamiennie, to w rzeczywistości oznaczają dwa zupełnie różne produkty. Zatem czym różni się pożyczka od kredytu i z której oferty bardziej opłaca się skorzystać? Odpowiadamy!
Zobacz więcej
Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator
Kredyty gotówkowe 10.09.2021

Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator

Wcześniejsza spłata kredytu to szansa na zmniejszenie całkowitych kosztów zobowiązania. Warunki spłaty nie zawsze są jednak oczywiste, a przez to niekiedy spłacenie kredytu przed terminem może się nie opłacać. Sprawdź, kiedy wcześniejsza spłata kredytu to dobre rozwiązanie i co musisz zrobić, żeby była możliwa!
Zobacz więcej
Kredyt rewolwingowy - na czym polega kredyt rewolwingowy?
Kredyty gotówkowe 10.09.2021

Kredyt rewolwingowy - na czym polega kredyt rewolwingowy i kto może z niego korzystać?

Kredyt rewolwingowy, udzielany najczęściej w ramach rachunku kredytowego czy bieżącego, pozwala na uzyskanie dodatkowych środków przy bieżącym prowadzeniu działalności. Może on jednak posłużyć do wielu innych celów.
Zobacz więcej
Kredyt po spłacie komornika - czy kredyt po spłaceniu komornika jest możliwy?
Kredyty gotówkowe 03.09.2021

Kredyt po spłacie komornika - czy kredyt po spłaceniu komornika jest możliwy?

Stało się – zwlekałeś ze spłatą zobowiązań tak długo, że sprawą zajął się komornik. To dla Ciebie zła wiadomość, bo wkrótce zamierzałeś wnioskować o nowy kredyt. I co teraz? Czy kredyt po spłacie komornika jest możliwy? Odpowiedź brzmi: tak, pytanie tylko, kiedy, bo najpierw musi minąć odpowiednio dużo czasu. Spłacony komornik a kredyt hipoteczny – sprawdź, co warto na ten temat wiedzieć!
Zobacz więcej