× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Pierwszy kredyt - sprawdź jak go dostać

Zaktualizowano: 26.11.2020 14:01
Opublikowano: 19.12.2019 13:29
Średnia ocena: 5,67/6 Głosów: 6

Kredyt gotówkowy jest najpopularniejszą ofertą finansową, która doskonale sprawdzi się, jako pierwsze zadłużenie w instytucji finansowej.

Do tej pory nie miałeś okazji skorzystać z zadłużeń oferowanych przez banki? Znalazłeś się jednak w sytuacji, która wymaga od ciebie większych nakładów finansowych, niż te, którymi dysponujesz? Kredyt gotówkowy jest najpopularniejszą ofertą finansową, która doskonale sprawdzi się, jako pierwsze zadłużenie w instytucji finansowej.

Kredyt da ci możliwość uzyskania potrzebnych pieniędzy, bez konieczności określania celu, w jakim ich potrzebujesz. To duży atut usługi, który wyróżnia znacznie ofertę wśród usług dostępnych w bankach.

Jak znaleźć odpowiedni kredyt? Co powinno zwrócić twoją uwagę podczas wybierania usługi? Jakie warunki musisz spełnić jako klient banku, by otrzymać zgodę kredytową? Jak przygotować się do wnioskowania o kredyt gotówkowy? To pytania, które najczęściej trapią osoby, które pierwszy raz ubiegają się o zobowiązanie. Z naszą pomocą szybko poznasz odpowiedzi na te pytania, a wszystko to bezpłatnie i bez wychodzenia z domu.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7141 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 12
2
9,40%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
497,88 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 4/6
3035 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
3
10,07%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
55 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
4
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3678 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
5
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32231 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95

Jakie warunki musisz spełnić jako kredytobiorca?

Zanim wybierzesz odpowiednie zadłużenie, musisz mieć pewność, że spełniasz warunki, które pozwolą ci uzyskać zgodę kredytową. Banki starają się dokładnie weryfikować swoich klientów, dzięki czemu są w stanie maksymalnie obniżyć swoje ryzyko kredytowej. Weryfikacja pod kątem zdolności kredytowej i historii zadłużeń skutkuje jednak możliwością uzyskania korzystniejszych warunków finansowych. Dzięki temu pożyczka udzielona przez bank gwarantuje atrakcyjniejsze oprocentowanie oraz mniej kosztów dodatkowych.

Zdolność kredytowa usługobiorcy weryfikowana jest na podstawie kilku informacji, pierwszą z nich jest określenie zarobków, które regularnie trafiają na rachunek potencjalnego kredytobiorcy. Ważna jest także informacja, ile osób znajduje się w gospodarstwie domowym. Bank obliczy orientacyjnie twoje stałe wydatki m.in. na opłaty związane z mieszkaniem, czy żywność.

Możesz samodzielnie obliczyć swoją zdolność kredytową. Na naszej stronie znajdziesz prosty kalkulator zdolności kredytowej, który pozwoli ci zdobyć informację o twojej zdolności względem konkretnego zobowiązania. Szybko przekonasz się, czy wnioskując o dany kredyt, będziesz mógł liczyć na zgodę kredytową.

Historia kredytowa okazuje się równie ważna, jak twoja zdolność finansowa. Oczywiście, jeśli pierwszy raz ubiegasz się o kredyt, nie masz żadnych wpisów, które świadczyłyby o tym, jak przebiegała spłata innych twoich zobowiązań. Klienci, którzy mogą zaprezentować dobrą historię kredytową nie muszą obawiać się oceny banku. Na kredyt nie mogą liczyć natomiast osoby, które wcześniej nieregularnie spłacały swoje zadłużenia, lub na swoim rachunku wciąż mają rosnące zadłużenie.

Biuro Informacji kredytowej poza wiadomościami o twoich kredytach lub pożyczkach zbiera także informacje dotyczące tego, czy regularnie opłacasz wszystkie swoje rachunki. Warto zadbać o to, by wszystkie dane zebrane przez BIK, działały na twoją korzyść i zapewniały, że będziesz wiarygodnym kredytobiorcom. Sprawdź raport BIK na swój temat, a będziesz mieć pewność, jakie informacje na twój temat otrzyma bank.

Chcesz przekonać się jak zwiększyć swoje szanse na kredyt? Zachęcamy do śledzenia porad, które publikujemy na naszej stronie. Z pewnością zyskasz wiele cennych rad, które pozwolą ci zdobyć kredyt bez żadnych przeszkód.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Interesuje cię zadłużenie, które będzie gwarantowało bardzo korzystne oprocentowanie? Większość potencjalnych kredytobiorców właśnie pod tym względem weryfikuje dostępne zadłużenia, niezależnie od rodzaju oferty. Zanim jednak zaczniesz analizować oprocentowanie usług, musisz dowiedzieć się o kosztach zadłużeń czegoś więcej. Wybór kredytu na podstawie samego oprocentowania może okazać się nietrafiony. Wszystko za sprawą kosztów okołokredytowych, które przewidują banki, a nawet parabanki.

Całkowity koszt kredytu możesz poznać i porównać dzięki RRSO zadłużenia. Zapewniamy, że ranking kredytów gotówkowych, który znajdziesz na naszej stronie, pozwoli ci błyskawicznie porównać nawet kilkanaście ofert kredytowych. To świetne rozwiązanie nie tylko dla osób, które pierwszy raz szukają zadłużenia w banku, ale także dla klientów, którzy po raz kolejny chcą skorzystać z możliwości uzyskania dodatkowych środków, ale nie chcą narażać się na zbyt wysokie opłaty. To szczególnie ważne, jeśli liczysz się z jakimikolwiek kłopotami finansowymi i nie masz pewności, czy twoja sytuacja finansowa, w trakcie całego okresu spłaty będzie prezentować się tak samo, jak w momencie ubiegania się o kredyt. Wielu kredytobiorców podpisuje umowy bez sprawdzenia całkowitego kosztu zadłużenia, następnie borykając się z wysokimi opłatami, które mają znaczny wpływ na miesięczny budżet. Wato, zatem poświęcić przynajmniej kilka minut i skorzystać z rankingu, który pozwoli bardzo łatwo określić, która z dostępnych ofert faktycznie przynosi największe korzyści kredytobiorcy.

Żeby skorzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje ci ranking kredytów gotówkowych, warto widzieć, co zrobić, by wyświetlił on oferty zgodne z tym, czego konkretnie szukasz. W odpowiednich rubrykach wpisz wartość zadłużenia, która cię interesuje, a dodatkowo ustal także przynajmniej orientacyjny okres spłaty kredytu. Możesz także wybrać sposób weryfikacji ofert przez ranking. Wybierz czy interesuje cię całkowity koszt kredytu, oprocentowanie, a może jego popularność. Ranking wyświetli oferty usługi zgodnie z twoimi oczekiwaniami, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu na poznanie usług, które nie spełniają warunków pod względem wysokości zadłużenia, okresu spłaty, a nawet zbyt wysokich opłat.

Na co uważać wybierając kredyt?

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na kredyt gotówkowy, kredyt na samochód, czy kredyt hipoteczny, musisz mieć na uwadze kilka warunków, które mogą mieć konkretny wpływ na twoje zobowiązanie, a często są pomijane przez kredytobiorców.

Co powinno zwrócić twoją uwagę? Poniżej kilka czynników, które z pewnością będą wpływały na jakoś podpisanej umowy między stronami:

  • Ubezpieczenie kredytu - w większości przypadków jest to całkowicie dowolne, może jednak przynieść korzyści w postaci obniżenia prowizji lub innych opłat administracyjnych. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie zwiększy koszt twojego kredytu.

  • Ograniczenie dostępności oferty - promocyjne oferty kredytowe często skierowane są do określonej przez bank grupy odbiorców. Mogą to być właściciele konta osobistego w danym banku, a także osoby, które po raz pierwszy korzystają z usług danej instytucji.

  • Wakacje kredytowe - wiele ofert na rynku pozwala skorzystać z wakacji kredytowych przynajmniej raz w trakcie trwania okresu kredytowania. To dobre rozwiązanie dla kredytobiorcy, który chce uniknąć kłopotów ze spłatą w trudniejszym dla siebie okresie.

  • Możliwość szybszej spłaty kredytu - sprawdź, czy oferta umożliwia uregulowanie zadłużenia przed terminem, a także czy wiążą się z tym dodatkowe opłaty.

Termin spłaty kredytu - jak wybrać odpowiedni?

Stresujesz się zaciągnięciem swojego pierwszego kredytu? Trudno ci określić, w jakim terminie najkorzystniej będzie ci spłacić zobowiązanie? Warto rozważyć kilka opcji i porównać, jak wybrany termin będzie wpływać na miesięczne raty pożyczki.

Długi termin spłaty gwarantuje obniżone miesięczne raty, dzięki czemu bez problemu będziesz w stanie spłacać zadłużenie wraz z wyznaczonym harmonogramem. Jeśli jednak masz pewność, że poradzisz sobie z wyższymi opłatami, możesz rozłożyć spłatę na mniejszą liczbę rat i wcześniej cieszyć się spłatą zobowiązania. To szczególnie istotne, jeśli w bliskiej przyszłości masz w planach ubiegać się o inne zadłużenie. Warto zadbać o to, by przed złożeniem wniosku o inny kredyt, pierwsza pożyczka została spłacona, jednocześnie budując twoją dobrą historię kredytową.

Dostosuj termin kredytowania do własnych możliwości oraz potrzeb, dzięki narzędziom finansowym będzie to dużo łatwiejsze niż może się wydawać.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
Kredyty samochodowe 03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane. 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej