× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Pierwszy kredyt - sprawdź jak go dostać

Zaktualizowano: 05.02.2021 15:04
Opublikowano: 19.12.2019 13:29
Średnia ocena: 5,87/6 Głosów: 15

Kredyt gotówkowy jest najpopularniejszą ofertą finansową, która doskonale sprawdzi się, jako pierwsze zadłużenie w instytucji finansowej.

Do tej pory nie miałeś okazji skorzystać z zadłużeń oferowanych przez banki? Znalazłeś się jednak w sytuacji, która wymaga od ciebie większych nakładów finansowych, niż te, którymi dysponujesz? Kredyt gotówkowy jest najpopularniejszą ofertą finansową, która doskonale sprawdzi się, jako pierwsze zadłużenie w instytucji finansowej.

Kredyt da ci możliwość uzyskania potrzebnych pieniędzy, bez konieczności określania celu, w jakim ich potrzebujesz. To duży atut usługi, który wyróżnia znacznie ofertę wśród usług dostępnych w bankach.

Jak znaleźć odpowiedni kredyt? Co powinno zwrócić twoją uwagę podczas wybierania usługi? Jakie warunki musisz spełnić jako klient banku, by otrzymać zgodę kredytową? Jak przygotować się do wnioskowania o kredyt gotówkowy? To pytania, które najczęściej trapią osoby, które pierwszy raz ubiegają się o zobowiązanie. Z naszą pomocą szybko poznasz odpowiedzi na te pytania, a wszystko to bezpłatnie i bez wychodzenia z domu.

Jakie warunki musisz spełnić jako kredytobiorca?

Zanim wybierzesz odpowiednie zadłużenie, musisz mieć pewność, że spełniasz warunki, które pozwolą ci uzyskać zgodę kredytową. Banki starają się dokładnie weryfikować swoich klientów, dzięki czemu są w stanie maksymalnie obniżyć swoje ryzyko kredytowej. Weryfikacja pod kątem zdolności kredytowej i historii zadłużeń skutkuje jednak możliwością uzyskania korzystniejszych warunków finansowych. Dzięki temu pożyczka udzielona przez bank gwarantuje atrakcyjniejsze oprocentowanie oraz mniej kosztów dodatkowych.

Zdolność kredytowa usługobiorcy weryfikowana jest na podstawie kilku informacji, pierwszą z nich jest określenie zarobków, które regularnie trafiają na rachunek potencjalnego kredytobiorcy. Ważna jest także informacja, ile osób znajduje się w gospodarstwie domowym. Bank obliczy orientacyjnie twoje stałe wydatki m.in. na opłaty związane z mieszkaniem, czy żywność.

Możesz samodzielnie obliczyć swoją zdolność kredytową. Na naszej stronie znajdziesz prosty kalkulator zdolności kredytowej, który pozwoli ci zdobyć informację o twojej zdolności względem konkretnego zobowiązania. Szybko przekonasz się, czy wnioskując o dany kredyt, będziesz mógł liczyć na zgodę kredytową.

Historia kredytowa okazuje się równie ważna, jak twoja zdolność finansowa. Oczywiście, jeśli pierwszy raz ubiegasz się o kredyt, nie masz żadnych wpisów, które świadczyłyby o tym, jak przebiegała spłata innych twoich zobowiązań. Klienci, którzy mogą zaprezentować dobrą historię kredytową nie muszą obawiać się oceny banku. Na kredyt nie mogą liczyć natomiast osoby, które wcześniej nieregularnie spłacały swoje zadłużenia, lub na swoim rachunku wciąż mają rosnące zadłużenie.

Biuro Informacji kredytowej poza wiadomościami o twoich kredytach lub pożyczkach zbiera także informacje dotyczące tego, czy regularnie opłacasz wszystkie swoje rachunki. Warto zadbać o to, by wszystkie dane zebrane przez BIK, działały na twoją korzyść i zapewniały, że będziesz wiarygodnym kredytobiorcom. Sprawdź raport BIK na swój temat, a będziesz mieć pewność, jakie informacje na twój temat otrzyma bank.

Chcesz przekonać się jak zwiększyć swoje szanse na kredyt? Zachęcamy do śledzenia porad, które publikujemy na naszej stronie. Z pewnością zyskasz wiele cennych rad, które pozwolą ci zdobyć kredyt bez żadnych przeszkód.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Interesuje cię zadłużenie, które będzie gwarantowało bardzo korzystne oprocentowanie? Większość potencjalnych kredytobiorców właśnie pod tym względem weryfikuje dostępne zadłużenia, niezależnie od rodzaju oferty. Zanim jednak zaczniesz analizować oprocentowanie usług, musisz dowiedzieć się o kosztach zadłużeń czegoś więcej. Wybór kredytu na podstawie samego oprocentowania może okazać się nietrafiony. Wszystko za sprawą kosztów okołokredytowych, które przewidują banki, a nawet parabanki.

Całkowity koszt kredytu możesz poznać i porównać dzięki RRSO zadłużenia. Zapewniamy, że ranking kredytów gotówkowych, który znajdziesz na naszej stronie, pozwoli ci błyskawicznie porównać nawet kilkanaście ofert kredytowych. To świetne rozwiązanie nie tylko dla osób, które pierwszy raz szukają zadłużenia w banku, ale także dla klientów, którzy po raz kolejny chcą skorzystać z możliwości uzyskania dodatkowych środków, ale nie chcą narażać się na zbyt wysokie opłaty. To szczególnie ważne, jeśli liczysz się z jakimikolwiek kłopotami finansowymi i nie masz pewności, czy twoja sytuacja finansowa, w trakcie całego okresu spłaty będzie prezentować się tak samo, jak w momencie ubiegania się o kredyt. Wielu kredytobiorców podpisuje umowy bez sprawdzenia całkowitego kosztu zadłużenia, następnie borykając się z wysokimi opłatami, które mają znaczny wpływ na miesięczny budżet. Wato, zatem poświęcić przynajmniej kilka minut i skorzystać z rankingu, który pozwoli bardzo łatwo określić, która z dostępnych ofert faktycznie przynosi największe korzyści kredytobiorcy.

Żeby skorzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje ci ranking kredytów gotówkowych, warto widzieć, co zrobić, by wyświetlił on oferty zgodne z tym, czego konkretnie szukasz. W odpowiednich rubrykach wpisz wartość zadłużenia, która cię interesuje, a dodatkowo ustal także przynajmniej orientacyjny okres spłaty kredytu. Możesz także wybrać sposób weryfikacji ofert przez ranking. Wybierz czy interesuje cię całkowity koszt kredytu, oprocentowanie, a może jego popularność. Ranking wyświetli oferty usługi zgodnie z twoimi oczekiwaniami, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu na poznanie usług, które nie spełniają warunków pod względem wysokości zadłużenia, okresu spłaty, a nawet zbyt wysokich opłat.

Na co uważać wybierając kredyt?

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na kredyt gotówkowy, kredyt na samochód, czy kredyt hipoteczny, musisz mieć na uwadze kilka warunków, które mogą mieć konkretny wpływ na twoje zobowiązanie, a często są pomijane przez kredytobiorców.

Co powinno zwrócić twoją uwagę? Poniżej kilka czynników, które z pewnością będą wpływały na jakoś podpisanej umowy między stronami:

  • Ubezpieczenie kredytu - w większości przypadków jest to całkowicie dowolne, może jednak przynieść korzyści w postaci obniżenia prowizji lub innych opłat administracyjnych. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie zwiększy koszt twojego kredytu.

  • Ograniczenie dostępności oferty - promocyjne oferty kredytowe często skierowane są do określonej przez bank grupy odbiorców. Mogą to być właściciele konta osobistego w danym banku, a także osoby, które po raz pierwszy korzystają z usług danej instytucji.

  • Wakacje kredytowe - wiele ofert na rynku pozwala skorzystać z wakacji kredytowych przynajmniej raz w trakcie trwania okresu kredytowania. To dobre rozwiązanie dla kredytobiorcy, który chce uniknąć kłopotów ze spłatą w trudniejszym dla siebie okresie.

  • Możliwość szybszej spłaty kredytu - sprawdź, czy oferta umożliwia uregulowanie zadłużenia przed terminem, a także czy wiążą się z tym dodatkowe opłaty.

Termin spłaty kredytu - jak wybrać odpowiedni?

Stresujesz się zaciągnięciem swojego pierwszego kredytu? Trudno ci określić, w jakim terminie najkorzystniej będzie ci spłacić zobowiązanie? Warto rozważyć kilka opcji i porównać, jak wybrany termin będzie wpływać na miesięczne raty pożyczki.

Długi termin spłaty gwarantuje obniżone miesięczne raty, dzięki czemu bez problemu będziesz w stanie spłacać zadłużenie wraz z wyznaczonym harmonogramem. Jeśli jednak masz pewność, że poradzisz sobie z wyższymi opłatami, możesz rozłożyć spłatę na mniejszą liczbę rat i wcześniej cieszyć się spłatą zobowiązania. To szczególnie istotne, jeśli w bliskiej przyszłości masz w planach ubiegać się o inne zadłużenie. Warto zadbać o to, by przed złożeniem wniosku o inny kredyt, pierwsza pożyczka została spłacona, jednocześnie budując twoją dobrą historię kredytową.

Dostosuj termin kredytowania do własnych możliwości oraz potrzeb, dzięki narzędziom finansowym będzie to dużo łatwiejsze niż może się wydawać.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie
Kredyty gotówkowe 30.03.2021

Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie

Kredyt gotówkowy bez umowy o pracę? Czy klienci zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych mogą liczyć na zawarcie umowy kredytowej w banku? Jakie warunki musi spełnić klient banku, chcąc mieć pewność, że otrzyma zgodę na kredyt gotówkowy?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?
Kredyty gotówkowe 25.03.2021

Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?

...Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najbardziej elastycznych usług,... ...kredytem celowym, jakim jest kredyt hipoteczny. Z założenia kredyt gotówkowy jest bardziej...

Zobacz więcej