Kredyty gotówkowe 14 min. czytania

Jak wziąć kredyt w 15 minut? czerwiec 2024

Zaktualizowano: 2023-10-27 13:14
Opublikowano: 2020-02-18 12:28
Średnia ocena: 5,50/6 Głosów: 32
Jak wziąć kredyt w 15 minut? {{monthName}} {{year}}

Pożyczka w 15 minut to propozycja, która do niedawna widniała wyłącznie w ofertach instytucji pozabankowych. Obserwując potrzeby swoich klientów, banki również zdecydowały się zaoferować im szybki kredyt. Pieniądze można dostać niemal natychmiast po złożeniu wniosku i to bez wychodzenia z domu. Sprawdź, w którym banku najbardziej opłaca się wziąć kredyt w 15 minut.

Kredyty gotówkowe to kluczowy element naszej codziennej rzeczywistości finansowej. W tym artykule skupimy się na tym, jak wziąć kredyt gotówkowy w 15 minut, jednocześnie analizując proces wnioskowania, koszty i ryzyko, które za tym idą. Zrozumienie tych kwestii to klucz do podejmowania świadomych decyzji finansowych. Gotowi? Rozpocznijmy naszą podróż w świat kredytów gotówkowych.

Kredyt w 15 minut – najważniejsze informacje o szybkich kredytach

Czas oczekiwania na przelew pożyczonych środków na konto jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przez kredytobiorców przy podejmowaniu decyzji, gdzie się zadłużą. Właśnie z tego powodu coraz więcej banków wychodzi do swoich klientów z propozycją szybkiego kredytu, który można zaciągnąć w pełni zdalnie i to w kilka minut.

Kredyt przez internet w 15 minut to nie mit. Bank rzeczywiście przelewa pieniądze w ciągu 15 minut. Czas ten jednak liczony jest nie od złożenia wniosku kredytowego, lecz od podjęcia decyzji. Dopełnianie procedur i rozpatrywanie wniosku zazwyczaj jednak też przebiega sprawnie, więc pożyczka przez internet na konto trafia jeszcze tego samego dnia.

Szybki kredyt online można zaciągnąć na podobnych zasadach co pożyczkę pozabankową przez internet. Zdolność kredytowa, choć jest sprawdzana, to nie tak wnikliwie, jak przy tradycyjnym kredycie gotówkowym. Nie ma za to konieczności dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów – formalności są ograniczone do minimum.

Pożyczka w 15 minut zwykle opiewa na dość niską kwotę rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, choć oczywiście zdarza się, że możliwa do pożyczenia kwota jest dużo wyższa. Nie jest też dla wszystkich, często skorzystać z niej mogą wyłącznie osoby, które mają w danym banku konto. Z całą pewnością jednak szybki kredyt przez internet bez wychodzenia z domu kusi swoją dostępnością, a przy dostosowaniu warunków do potrzeb potrafi być bardzo atrakcyjny pod względem finansowym.

Podstawowe warunki kredytu w 15 minut

Idea jest taka, że kredyt w 15 minut na konto ma spełnić oczekiwania osób, które potrzebują szybkiego dostępu do zewnętrznego finansowania. Różne są sytuacje w życiu, czasem trzeba sięgnąć po oszczędności na tzw. czarną godzinę, a nie każdy je ma. Właśnie wtedy atrakcyjnym rozwiązaniem staje się gotówka w 15 minut, którą pod wieloma względami bardziej opłaca się pożyczyć od banku niż firmy pożyczkowej.

Szybki kredyt a maksymalna kwota zobowiązania

Każdy bank indywidualnie ustala warunki kredytu w 15 minut, w tym maksymalną wysokość finansowania. Sporo z nich traktuje ten produkt jako pożyczkę na drobne wydatki i dlatego ustala maksymalną kwotę kredytu na niezbyt wysokim poziomie. Najczęściej w ramach oferty szybki kredyt online dostać można od 500 zł do 5 000 zł. Niektóre banki wyłamują się z tej reguły i proponują nawet do 20 000 zł.

Czasami w opisie oferty kredytu w 15 minut przeczytać można, że maksymalna kwota to nawet 200 000 zł. Wtedy jednak należy spodziewać się haczyków. Przykładowo do pewnej kwoty wszystkie formalności można załatwić w kilkanaście minut, ale już po jej przekroczeniu może pojawić się konieczność stawienia się w oddziale banku celem podpisania umowy kredytowej. Pewnym ułatwieniem jest wtedy możliwość zawnioskowania przez internet, co rzeczywiście znacznie skraca procedurę kredytową.

Maksymalny okres spłaty pożyczki w 15 minut

Jako że kwota szybkiego kredytu przez internet jest raczej niska, to i okres kredytowania nie jest długi. Maksymalny okres spłaty wynosi średnio 60 miesięcy. Niekiedy spłatę da się rozłożyć na dłuższy czas, sięgający nawet 10 lat. Dotyczy to jednak pożyczek na wyższą kwotę rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku zobowiązań opiewających na kwotę od 5 tys. zł do 10 tys. zł raczej 5 lat na spłatę w zupełności wystarcza.

Kto może starać się o kredyt w 15 minut?

Wymagania banków wobec potencjalnych kredytobiorców przy kredycie w 15 minut są różne, ponieważ każda z instytucji ma swobodę w zakresie ich ustalania. Jednym z najważniejszych jest wszędzie kryterium wieku. Osoba starająca się o finansowanie musi mieć ukończone 18 lat, gdyż zgodnie z Kodeksem cywilnym dopiero wraz z ukończeniem pełnoletniości uzyskuje się pełną zdolność do czynności prawnych.

Przekroczenie 18. roku życia nie jest jedynym warunkiem, jaki musi spełnić osoba starająca się o szybki kredyt. Wśród pozostałych znajdują się dodatkowo takie wymagania jak:

 • posiadanie polskiego obywatelstwa,
 • zameldowanie w Polsce i miejsce zamieszkania na terenie RP,
 • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa.

Jako że wnioskowanie odbywa się przez internet, kredytodawca może wymagać także potwierdzenia tożsamości, np. przy pomocy przelewu weryfikacyjnego.

Czy kredyt w 15 minut dostępny jest dla zadłużonych?

Wielu osobom wydaje się, że skoro istnieje pożyczka w 15 minut bez BIK, to szybki kredyt bez BIKu tej jest możliwy. Niestety dla wszystkich tych, których interesuje szybki kredyt bez baz, mamy złą wiadomość.

Warunkiem otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej jest posiadanie niebudzącej zastrzeżeń historii kredytowania. Każdy bank weryfikuje ją, ponieważ w żadnej z tego typu instytucji szybki kredyt dla zadłużonych nie wchodzi w grę. Jest to produkt zarezerwowany wyłącznie dla tych, którzy spłacają swoje zobowiązania zgodnie z harmonogramem spłaty. Udzielanie kredytu w 15 minut bez BIK wiązałoby się ze zbyt dużym ryzykiem.

Jakie dokumenty przygotować starając się o szybki kredyt w banku?

Mamy dobrą wiadomość dla osób zainteresowanych pożyczką od zaraz na konto. Banki i firmy pozabankowe starają się maksymalnie upraszczać procedury, dzięki czemu Ty jako klient nie musisz już składać tak wielu dokumentów przy wnioskowaniu o dodatkowe środki. Oczywiście, żeby uzyskać pożyczkę, trzeba pozytywnie przejść weryfikację. Jak wziąć kredyt gotówkowy? Najczęściej weryfikacji dokonuje się na podstawie dokumentów takich jak:

 • dowód osobisty – dane widoczne na dowodzie służą do sprawdzenia klienta w bazach BIK oraz rejestrach dłużników. PESEL oraz seria i numer dowodu pozwalają zweryfikować, czy klient nie zalega z innymi płatnościami lub czy w przeszłości nie było wobec niego prowadzone postępowanie komornicze,
 • zaświadczenie o zarobkach – dokument wydany przez pracodawcę, informujący o wysokości dochodów klienta, ale również rodzaju umowy, stażu pracy i stanowisku, na którym dana osoba jest zatrudniona.
 • decyzja o przyznaniu świadczenia – dokument wymagany w przypadku osób na emeryturze lub rencie. W procesie weryfikacji klienta banki akceptują również ostatni odcinek emerytury.
 • wyciąg z konta bankowego – np. z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. Bank lub firma pozabankowa może sprawdzić w ten sposób rzeczywiste przychody klienta i ich wysokość, np. gdy ma kilka źródeł dochodów.
 • formularz PIT za ubiegły rok podatkowy – taki dokument może być wymagany jako dodatkowy np. przy pożyczkach opiewających na wysokie sumy.

Więcej informacji o dokumentach do kredytu gotówkowego znajdziesz TUTAJ >>

Pożyczka w 15 minut przez internet bez zaświadczeń

Pożyczka w 5 minut bez zaświadczeń – czy to w ogóle możliwe? Banki i parabanki coraz częściej oferują pożyczki na oświadczenie, które my jako klienci sporządzamy samodzielnie. Czy to bezpieczne z punktu widzenia kredytodawcy?

Taki kredyt najczęściej można uzyskać w tym banku, w którym mamy założone konto osobiste. W ten sposób instytucja ma dostęp do podstawowych danych na nasz temat – może sprawdzić, ile zarabiamy, jakie wydatki mamy i czy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie. Elektroniczna weryfikacja wpływów i wydatków na koncie pozwala bankowi przeprowadzić szybką ocenę zdolności kredytowej i wydać decyzję o przyznaniu środków.

Jeśli zależy nam na kredycie bez zaświadczeń w 15 minut, a warunki otrzymania kredytu gotówkowego w banku są dla nas nie do spełnienia, to jedyną alternatywą wydaje się szybka pożyczka online w firmie pożyczkowej. 

Instytucje pozabankowe idą nawet o krok dalej i udostępniają pożyczkę w 5 minut bez BIK. To produkt, który nie wymaga weryfikacji w bazach Biura Informacji Kredytowej. Jeśli chcesz skorzystać z takiej opcji, musisz jednak liczyć się z wysokimi kosztami zobowiązania.

Ile kosztuje kredyt w 15 minut? Kalkulator

Zastanawiasz się, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy? A ile kosztuje takie zobowiązanie? Kredyt gotówkowy przez internet w 15 minut wydaje się bardzo atrakcyjną propozycją pod względem kosztów. Banki często przygotowują okresowe promocje, dzięki którym koszt kredytu jest niższy niż w przypadku standardowej oferty. Obniżana jest głównie prowizja, a niektórzy kredytodawcy całkowicie rezygnują z jej pobierania.

Trudno jest jednak w kilka sekund zdecydować, patrząc na same warunki, czy wybrany kredyt gotówkowy w 15 minut jest opłacalny. Do oceny atrakcyjności oferty najlepiej wykorzystać kalkulator kredytu gotówkowego, który zobrazuje, jak będą wyglądać raty i całkowita kwota do spłaty. Z narzędzia tego warto skorzystać również wtedy, gdy potrzebny jest kredyt na już. Przygotowanie i przeanalizowanie wyliczeń zajmie raptem kilka minut, a może uchronić od podjęcia złej decyzji.

W jakim banku złożyć wniosek o kredyt w 15 minut?

Wniosek o kredyt gotówkowy online możesz złożyć w wielu bankach – nie tylko poprzez stronę www, ale również w aplikacji mobilnej banku, a nawet przez infolinię. Atrakcyjne oferty zapewnia m.in.:

 • PKO BP,
 • Alior Bank,
 • Citi Handlowy,
 • mBank,
 • Santander Consumer Bank.

Sprawdźmy, jakie warunki przygotowały wybrane banki – prześledźmy parametry przykładowych pożyczek.

PKO BP

Bank oferuje pożyczkę gotówkową online PKO, o którą można wnioskować w serwisie iPKO lub aplikacji IKO, a środki można otrzymać nawet 30 sekund po zaakceptowaniu umowy. Warunki pożyczki:

 • kwota od 1500 zł do 300 000 zł,
 • okres kredytowania do 24 miesięcy,
 • dla klientów, którzy pierwszy raz korzystają z pożyczek w PKO BP,
 • RRSO 11,57%.

Alior Bank

Alior Bank ma w swojej ofercie wygodną pożyczkę online bez wychodzenia z domu i wizyty w oddziale. Formalności można załatwić zdalnie przez telefon i e-mail. Bank oferuje zdalną weryfikację tożsamości za pomocą smartfona (o ile zajdzie taka potrzeba). Parametry pożyczki:

 • kwota do 200 000 zł,
 • okres kredytowania nawet do 10 lat,
 • RRSO 12,57%.

Środki są przelewane na konto klienta po zawarciu umowy kredytowej. Z oferty mogą skorzystać nowi klienci indywidualni, którzy do tej pory nie korzystali z pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych w Alior Banku.

mBank

Bank również oferuje kredyt gotówkowy online – obecnie obowiązują warunki promocyjne, dzięki którym można obniżyć prowizję aż o 80% z kodem TANIEJ. Pozostałe parametry zobowiązania:

 • kwota kredytu od 500 zł do 200 000 zł,
 • spłata zobowiązania nawet do 120 miesięcy,
 • możliwość skorzystania z wakacji kredytowych – przełożenia spłaty pierwszej raty o 1, 2 lub 3 miesiące,
 • RRSO 15,59%.

Wniosek o kredyt gotówkowy online można wypełnić na stronie www mBanku albo na infolinii. Nie są wymagane zaświadczenia o dochodach.

Citi Handlowy

Klienci korzystający z usług banku Citi Handlowego mogą liczyć na atrakcyjne warunki cenowe i wygodne raty. Środki z pożyczki gotówkowej Citi Handlowego można wykorzystać na dowolny cel. Parametry oferty:

 • kwota od 1000 zł do 150 000 zł,
 • okres kredytowania od 9 do 96 miesięcy,
 • RRSO 13,05%.

Oferta jest dostępna tylko dla nowych klientów. Istnieje możliwość ubezpieczenia spłaty pożyczki. Wniosek można uzupełnić online, a tożsamość potwierdzić za pomocą selfie i zdjęcia dowodu osobistego.

Santander Consumer Bank

Bank oferuje kredyty gotówkowe ze stałą ratą przez internet – w 100% online. Parametry oferty:

 • kwota od 1000 zł do 60 000 zł,
 • okres spłaty do 84 miesięcy,
 • RRSO 12,00%.

Tożsamość możesz potwierdzić poprzez zwrotny przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł. Środki będą na Twoim koncie nawet tego samego dnia roboczego, jeśli decyzję kredytową otrzymasz do godz. 13.00.

Kredyt w 15 minut w banku czy szybka pożyczka w parabanku? Co wybrać?

Pożyczka w 5 min na konto wydaje się bardzo kusząca, biorąc pod uwagę atrakcyjne warunki i uproszczone formalności. Co jednak wybrać – kredyt w banku czy pożyczkę z firmy pozabankowej? Przy wybieraniu konkretnej oferty pamiętajmy o tym, że banki są lepiej kontrolowane przez instytucje nadzoru finansowego, dlatego cieszą się większym zaufaniem klientów. Same kredyty gotówkowe są też regulowane przez przepisy prawa bankowego, co stanowi lepszą ochronę dla kredytobiorców.

Z kolei parabanki kuszą ograniczonymi do minimum formalnościami – często nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń, a proces jest maksymalnie skrócony. Zwykle jednak narzucają zbyt wysoki koszt zobowiązań, a samą umowę pożyczki reguluje kodeks cywilny.

Nad instytucjami pożyczkowymi nie ma też takiej kontroli i niestety wiele z nich nie działa w sposób uczciwy. Chociaż chwilówka z natychmiastowym przelewem wydaje się nam atrakcyjna, to jednak przed wybraniem oferty parabanku musimy dobrze zweryfikować podmiot, który jej udziela. Warto przede wszystkim sprawdźmy dane firmy oraz to, czy nie znajduje się na liście ostrzeżeń KNF.

Poniżej przedstawiamy porównanie ofert kredytów bankowych i chwilówek z parabanków.

Kredyt bankowy

Pożyczka z parabanku

Regulowany przez przepisy prawa bankowego

Regulowana przez kodeks cywilny

Klient weryfikowany w BIK

Zdarzają się oferty bez weryfikacji w BIK

Częste promocje dotyczące obniżenia kosztów np. prowizji

Często wysokie koszty zobowiązań oraz dodatkowe opłaty, np. przygotowawcze

Brak darmowych ofert pożyczek

Zdarzają się oferty pierwszych darmowych pożyczek dla nowych klientów (RRSO 0%)

Lepsza weryfikacja kredytodawców przez organy kontrolne, np. KNF

Większe ryzyko dla klienta przy zaciąganiu pożyczki w parabanku

Sprawdź również: Weszła w życie nowelizacja ustawy antylichwiarskiej. Co się zmieniło?

Na co uważać decydując się na szybki kredyt w 15 minut?

Przeglądając pożyczki przez internet w 15 minut, należy zwracać największą uwagę na koszty. Zainteresować nas powinno nie samo oprocentowanie czy prowizja, lecz RRSO, które uwzględnia wszystkie opłaty przy kredycie. To, że bank oferuje łatwy kredyt, wcale nie oznacza, że będzie on tani. Warto więc zachować czujność, przeanalizować koszty z pomocą kalkulatora kredytu gotówkowego i dopiero zdecydować o jego zaciągnięciu.

Przed rozpoczęciem wnioskowania dobrze jest też upewnić się, że wybrany kredyt online w 15 minut rzeczywiście można otrzymać w deklarowanym czasie bez wychodzenia z domu. Czasami jedynie wniosek składa się online, a umowę trzeba podpisać osobiście w oddziale banku, co wydłuża cały proces.

Sprawdź także: Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach - gdzie szukać, ile kosztuje?

Komentarze

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy z najniższą krajową {{year}}

Kredyt gotówkowy z najniższą krajową 2024. Gdzie i ile można pożyczyć?

...r. Rosnąca pensja minimalna przekłada się na wyższe szanse na kredyt gotówkowy. Banki, weryfikując zdolność kredytową klientów, analizują...

...najniższa krajowa pozwala na uzyskanie kredytu gotówkowego? Ostatnie podwyżki płacy minimalnej powodują, że rośnie...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy?

Gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy? czerwiec 2024

...takie zobowiązanie: Zastanawiasz się, gdzie wziąć najtańszy kredyt gotówkowy na rynku? Najlepiej porównaj oferty i na tej podstawie wytypuj...

...najtańszy kredyt gotówkowy, wykorzystaj ranking lub kalkulator kredytu gotówkowego, które zbierają i prezentują oferty wielu banków w jednym...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Na czym polega kredyt na leczenie?

Kredyt na leczenie. Czy opłaca się wziąć kredyt medyczny?

...pieniędzy do ręki, tylko kredytodawca uiszcza pełną kwotę za leczenie do kliniki czy prywatnego gabinetu lekarskiego, a Ty spłacasz dług ratalnie. Swobodę pokrycia kosztów leczenia zapewni Ci kredyt gotówkowy. Na rynku finansowym prócz tego dostępne są kredyty ratalne na leczenie. W takich przypadkach bank współpracuje z daną kliniką, a także pożyczki medyczne oferowane przez firmy zaliczane do...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Pensja na już ING

Na czym polega oferta Pensja na już w ING Banku Śląskim?

...limit z „Pensją na już” w ING. Sprawdź: Gdzie starać się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach?  Zanim złożysz wniosek o limit...

...limit zadłużenia w koncie ING? Podobnie jak w przypadku popularnej chwilówki, która ma załatać tymczasową dziurę w Twoim domowym budżecie...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Najczęściej przyznawane chwilówki {{year}}. Gdzie złożyć wniosek?
24.05.2024

Najczęściej przyznawane chwilówki 2024. Gdzie złożyć wniosek?

...bardziej interesuje Cię kredyt niż chwilówka, sprawdź ranking kredytów gotówkowych, dzięki któremu dobierzesz dla siebie najlepszą, możliwą...

...nie sprawdzają BIK, a więc gdzie czeka na Ciebie gwarantowana chwilówka. Poniżej zostały wyłonione 3 firmy, które oferują pożyczkę...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

...kredytowej. W jakim banku w Niemczech najłatwiej dostać kredyt gotówkowy? W Sparkasse uzyskanie pożyczki może być wyjątkowo proste...

...i oceny zdolności kredytowej klienta. Jakie jest oprocentowanie kredytu gotówkowego w Niemczech? Oprocentowanie efektywne roczne (APR) dla kredytów...

Zobacz więcej
9 min. czytania