Kredyty gotówkowe 13 min. czytania

Kredyt w 15 minut? Sprawdź, jak zaciągnąć szybki kredyt lub pożyczkę w 15 minut

Zaktualizowano: 2022-11-30 12:28
Opublikowano: 2020-02-18 12:28
Średnia ocena: 5,65/6 Głosów: 31
Kredyt gotówkowy online w 15 minut - czy to możliwe?

Pożyczka w 15 minut to propozycja, która do niedawna widniała wyłącznie w ofertach instytucji pozabankowych. Obserwując potrzeby swoich klientów, banki również zdecydowały się zaoferować im szybki kredyt. Pieniądze można dostać niemal natychmiast po złożeniu wniosku i to bez wychodzenia z domu. Sprawdź, w którym banku najbardziej opłaca się wziąć kredyt w 15 minut.

Kredyt gotówkowy dostępny praktycznie od ręki, z możliwością dopełnienia wszystkich niezbędnych formalności przez internet, jest doskonałą alternatywą dla chwilówki, która nierzadko jest mniej korzystna pod względem kosztów. Jeśli zatem potrzebujesz pieniędzy „na już”, zainteresuj się kredytem w 15 minut.

Kredyt w 15 minut – najważniejsze informacje o szybkich kredytach

Czas oczekiwania na przelew pożyczonych środków na konto jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przez kredytobiorców przy podejmowaniu decyzji, gdzie się zadłużą. Właśnie z tego powodu coraz więcej banków wychodzi do swoich klientów z propozycją szybkiego kredytu, który można zaciągnąć w pełni zdalnie i to w kilka minut.

Kredyt przez internet w 15 minut to nie mit. Bank rzeczywiście przelewa pieniądze w ciągu 15 minut. Czas ten jednak liczony jest nie od złożenia wniosku kredytowego, lecz od podjęcia decyzji. Dopełnianie procedur i rozpatrywanie wniosku zazwyczaj jednak też przebiega sprawnie, więc pożyczka przez internet na konto trafia jeszcze tego samego dnia.

Szybki kredyt online można zaciągnąć na podobnych zasadach co pożyczkę pozabankową przez internet. Zdolność kredytowa, choć jest sprawdzana, to nie tak wnikliwie, jak przy tradycyjnym kredycie gotówkowym. Nie ma za to konieczności dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów – formalności są ograniczone do minimum.

Pożyczka w 15 minut zwykle opiewa na dość niską kwotę rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, choć oczywiście zdarza się, że możliwa do pożyczenia kwota jest dużo wyższa. Nie jest też dla wszystkich, często skorzystać z niej mogą wyłącznie osoby, które mają w danym banku konto. Z całą pewnością jednak szybki kredyt przez internet bez wychodzenia z domu kusi swoją dostępnością, a przy dostosowaniu warunków do potrzeb potrafi być bardzo atrakcyjny pod względem finansowym.

Sprawdź: czy w ofercie banków znajduje się kredyt gotówkowy dla zadłużonych?

Podstawowe warunki kredytu w 15 minut

Idea jest taka, że kredyt w 15 minut na konto ma spełnić oczekiwania osób, które potrzebują szybkiego dostępu do zewnętrznego finansowania. Różne są sytuacje w życiu, czasem trzeba sięgnąć po oszczędności na tzw. czarną godzinę, a nie każdy je ma. Właśnie wtedy atrakcyjnym rozwiązaniem staje się gotówka w 15 minut, którą pod wieloma względami bardziej opłaca się pożyczyć od banku niż firmy pożyczkowej.

Szybki kredyt a maksymalna kwota zobowiązania

Każdy bank indywidualnie ustala warunki kredytu w 15 minut, w tym maksymalną wysokość finansowania. Sporo z nich traktuje ten produkt jako pożyczkę na drobne wydatki i dlatego ustala maksymalną kwotę kredytu na niezbyt wysokim poziomie. Najczęściej w ramach oferty szybki kredyt online dostać można od 500 zł do 5 000 zł. Niektóre banki wyłamują się z tej reguły i proponują nawet do 20 000 zł.

Czasami w opisie oferty kredytu w 15 minut przeczytać można, że maksymalna kwota to nawet 200 000 zł. Wtedy jednak należy spodziewać się haczyków. Przykładowo do pewnej kwoty wszystkie formalności można załatwić w kilkanaście minut, ale już po jej przekroczeniu może pojawić się konieczność stawienia się w oddziale banku celem podpisania umowy kredytowej. Pewnym ułatwieniem jest wtedy możliwość zawnioskowania przez internet, co rzeczywiście znacznie skraca procedurę kredytową.

Maksymalny okres spłaty pożyczki w 15 minut

Jako że kwota szybkiego kredytu przez internet jest raczej niska, to i okres kredytowania nie jest długi. Maksymalny okres spłaty wynosi średnio 60 miesięcy. Niekiedy spłatę da się rozłożyć na dłuższy czas, sięgający nawet 10 lat. Dotyczy to jednak pożyczek na wyższą kwotę rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku zobowiązań opiewających na kwotę od 5 tys. zł do 10 tys. zł raczej 5 lat na spłatę w zupełności wystarcza.

Kto może starać się o kredyt w 15 minut?

Wymagania banków wobec potencjalnych kredytobiorców przy kredycie w 15 minut są różne, ponieważ każda z instytucji ma swobodę w zakresie ich ustalania. Jednym z najważniejszych jest wszędzie kryterium wieku. Osoba starająca się o finansowanie musi mieć ukończone 18 lat, gdyż zgodnie z Kodeksem cywilnym dopiero wraz z ukończeniem pełnoletniości uzyskuje się pełną zdolność do czynności prawnych.

Przekroczenie 18. roku życia nie jest jedynym warunkiem, jaki musi spełnić osoba starająca się o szybki kredyt. Wśród pozostałych znajdują się dodatkowo takie wymagania jak:

  • posiadanie polskiego obywatelstwa,
  • zameldowanie w Polsce i miejsce zamieszkania na terenie RP,
  • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa.

Jako że wnioskowanie odbywa się przez internet, kredytodawca może wymagać także potwierdzenia tożsamości, np. przy pomocy przelewu weryfikacyjnego.

Czy kredyt w 15 minut dostępny jest dla zadłużonych?

Wielu osobom wydaje się, że skoro istnieje pożyczka w 15 minut bez BIK, to szybki kredyt bez BIKu tej jest możliwy. Niestety dla wszystkich tych, których interesuje szybki kredyt bez baz, mamy złą wiadomość.

Warunkiem otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej jest posiadanie niebudzącej zastrzeżeń historii kredytowania. Każdy bank weryfikuje ją, ponieważ w żadnej z tego typu instytucji szybki kredyt dla zadłużonych nie wchodzi w grę. Jest to produkt zarezerwowany wyłącznie dla tych, którzy spłacają swoje zobowiązania zgodnie z harmonogramem spłaty. Udzielanie kredytu w 15 minut bez BIK wiązałoby się ze zbyt dużym ryzykiem.

Jakie dokumenty przygotować starając się o szybki kredyt w banku?

Pożyczka przez telefon na dowód w firmach pozabankowych to swego rodzaju standard. Choć kredyt w 15 minut na dowód kojarzy się z pustym sloganem reklamowym, który ma jedynie wzbudzić zainteresowanie potencjalnych kredytobiorców, ale nie ma pokrycia w rzeczywistości, to okazuje się, że taki produkt naprawdę istnieje i widnieje w ofertach wielu banków.

Szybki kredyt na dowód najczęściej można uzyskać w tym banku, w którym ma się założone konto osobiste. Instytucja ma dostęp do podstawowych danych na nasz temat, dlatego wnioskowanie jest mocno uproszczone. Dzięki temu często można dostać szybki kredyt bez zaświadczeń, a do przeprowadzenia oceny zdolności kredytowej wystarczają samodzielnie przez nas przygotowane oświadczenia, wyciąg z rachunku bankowego lub elektroniczna weryfikacja wpływów i wydatków na koncie. W wielu przypadkach jednak bez zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy się nie obejdzie, szczególnie podczas wnioskowania o kredyt w 15 minut w danym banku po raz pierwszy.

Więcej informacji o dokumentach do kredytu gotówkowego znajdziesz TUTAJ >>

Pożyczka w 15 minut przez internet bez zaświadczeń

Jeśli komuś bardzo zależy na kredycie bez zaświadczeń w 15 minut, a nie ma szans na otrzymanie takowego w banku, to jedyną dla niego alternatywą wydaje się szybka pożyczka online w firmie pożyczkowej. Instytucje pozabankowe nie mają względem swoich klientów aż tak restrykcyjnych wymagań, jak banki. Bardzo często idą na ustępstwa takie jak choćby brak konieczności składania wraz z wnioskiem o finansowanie zaświadczenia o dochodach, nawet jeśli wnioskodawca nigdy wcześniej nie miał styczności z daną firmą.

Ile kosztuje kredyt w 15 minut? Kalkulator

Kredyt gotówkowy przez internet w 15 minut wydaje się bardzo atrakcyjną propozycją pod względem kosztów. Banki często przygotowują okresowe promocje, dzięki którym koszt kredytu jest niższy niż w przypadku standardowej oferty. Obniżana jest głównie prowizja, a niektórzy kredytodawcy całkowicie rezygnują z jej pobierania.

Trudno jest jednak w kilka sekund zdecydować, patrząc na same warunki, czy wybrany kredyt gotówkowy w 15 minut jest opłacalny. Do oceny atrakcyjności oferty najlepiej wykorzystać kalkulator kredytu gotówkowego, który zobrazuje, jak będą wyglądać raty i całkowita kwota do spłaty. Z narzędzia tego warto skorzystać również wtedy, gdy potrzebny jest kredyt na już. Przygotowanie i przeanalizowanie wyliczeń zajmie raptem kilka minut, a może uchronić od podjęcia złej decyzji.

W jakim banku złożyć wniosek o kredyt w 15 minut?

Większość banków idzie z duchem czasu, w szczególności teraz, w dobie pandemii i proponuje swoim klientom produkty łatwo dostępne, jak właśnie kredyt gotówkowy przez internet w 15 minut.

Bankowa pożyczka w 15 minut online dostępna jest między innymi w takich bankach jak:

  • PKO BP,
  • mBank,
  • Alior Bank,
  • T-Mobile Usługi Bankowe,
  • Citi Handlowy,
  • BNP Paribas,
  • Santander.

Do tej pory jednak nie wszystkie instytucje bankowe zdecydowały się na wprowadzenie go do oferty. Dlatego warto wejść na stronę internetową wybranego banku i sprawdzić, czy szybki kredyt online jest w nim dostępny

Szybki kredyt w PKO BP

Propozycją PKO BP jest pożyczka gotówkowa online z możliwością przeznaczenia gotówki na dowolny cel. Kredytobiorca może skorzystać z ubezpieczenia w formie ochrony spłaty pożyczki np. na wypadek utraty pracy.

Szybki kredyt od PKO dostępny jest zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów, przy czym skorzystać z niego mogą ci, którzy nigdy wcześniej nie zadłużyli się w PKO. Może o nią wnioskować każdy, kto ma ukończone 18 lat i posiada zdolność kredytową. Pożyczyć można od 1 500 zł do maksymalnie 200 000 zł.

Maksymalny okres spłaty wynosi 24 miesiące. Pieniądze na konto kredytobiorcy przekazywane są w dniu złożenia wniosku.

Pożyczka w 15 minut w Alior Banku

W ofercie Alior Banku znaleźć można dwie różne pożyczki, które zaciągnąć można przez internet. Pierwsza to e-pożyczka na małe i duże wydatki. Maksymalna kwota wynosi do 70 000 zł, a maksymalny okres spłaty do 10 lat. Wnioskowanie odbywa się w 100% online bez wizyty w banku, z tym że jest jeden haczyk, jeśli chodzi o podpisanie umowy. Do kwoty 5 000 zł umowę można podpisać zdalnie, ale już po przekroczeniu tej kwoty jej zawarcie odbywa się przez telefon. RRSO to 13,7%.

Drugą propozycją Alior Banku jest pożyczka internetowa dla tych, którzy jeszcze nigdy się w nim nie zadłużyli. Dostępna jest wysoka kwota nawet do 200 000 zł i długi okres spłaty – maksymalnie 10 lat. Wszelkie formalności załatwia się zdalnie, łącznie z podpisaniem umowy. RRSO wynosi 9,02%.

Szybki kredyt w mBanku

W mBank o kredyt gotówkowy w 15 minut zawnioskować można wygodnie i sprawnie przez internet. Wystarczy mieć dostęp do serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej. Cały proces kredytowania odbywa się szybko i wygodnie, bez zbędnych formalności. Na stronie internetowej można przeczytać, że kredyt mBank dostać można nie w 15 minut, a nawet w 3 minuty. Decyzja kredytowa podejmowana jest w ciągu 1 minuty od złożenia wniosku.

Indywidualną ofertę kredytowania znaleźć można w swojej bankowości internetowej. Kwota i okres spłaty dostosowywany jest do możliwości i potrzeb. RRSO wynosi 14,22%. Wpisując kod ZIMA, można obniżyć prowizję o 75%.

Kredyt w 15 minut w Citi Handlowym

Potrzebujesz dodatkowych środków szybko i bez zbędnych formalności? Pożyczkę gotówkową przez internet otrzymać w Citi Handlowym. Bank oferuje od 1 000 zł do 150 000 zł na dowolny cel. Okres kredytowania może wynieść nawet 8 lat. Oprocentowanie jest zmienne i wynosi 6,99%.

Wniosek o finansowanie wypełnia się online, następnie potwierdza tożsamość za pomocą selfie i zdjęcia dowodu osobistego. Do wniosku należy załączyć dokument dochodowy. W banku Citi Handlowy istnieje możliwość ubezpieczenia spłaty pożyczki. RRSO to 11,36%.

Szybka pożyczka w Santanderze

Szybkie pieniądze bez zbędnych formalności otrzymać można też w banku Santander. Dostępna kwota finansowania wynosi od 500 zł do nawet 150 000 zł. Spłatę można rozłożyć na od 3 do 120 rat. Dużym plusem jest to, że w Santanderze środki na konto trafiają w ciągu kilku minut od złożenia wniosku.

RRSO kredytu gotówkowego online od banku Santander wynosi 15,19%. Decydując się na ubezpieczenie Spokojny Kredyt – życie plus można liczyć na niższą prowizję.

Warto wiedzieć czym jest: Bezpieczny kredyt - czy ubezpieczenie kredytu się opłaca?

Kredyt w 15 minut w banku czy szybka pożyczka w parabanku? Co wybrać?

Pod wieloma względami szybki kredyt gotówkowy online podobny jest do pożyczki z parabanku, to jednak między tymi produktami da się zauważyć pewne różnice. O ile w banku praktycznie nie da się zadłużyć bez przedstawienia zaświadczeń (oprócz klientów, którzy mają w nim konto lub niedawno brali kredyt), o tyle pożyczka w 5 minut bez zaświadczeń dostępna jest praktycznie w każdej firmie pożyczkowej i to dla każdego.

Kredytu nie dostanie osoba mająca zadłużenie i negatywne wpisy w BIK-u i pozostałych bazach dłużników. Z kolei pożyczka w 15 minut dla zadłużonych jest jak najbardziej możliwa. Co więcej, po spełnieniu pewnych warunków pożyczka online w 15 minut może być za darmo, a za kredyt zawsze trzeba będzie zapłacić.

Najlepiej więc podjąć indywidualną decyzję o tym, który produkt finansowy jest dla nas bardziej opłacalny, biorąc pod uwagę swoją sytuację finansową oraz bazując na własnych potrzebach i możliwościach.

Na co uważać decydując się na szybki kredyt w 15 minut?

Przeglądając pożyczki przez internet w 15 minut, należy zwracać największą uwagę na koszty. Zainteresować nas powinno nie samo oprocentowanie czy prowizja, lecz RRSO, które uwzględnia wszystkie opłaty przy kredycie. To, że bank oferuje łatwy kredyt, wcale nie oznacza, że będzie on tani. Warto więc zachować czujność, przeanalizować koszty z pomocą kalkulatora kredytu gotówkowego i dopiero zdecydować o jego zaciągnięciu.

Przed rozpoczęciem wnioskowania dobrze jest też upewnić się, że wybrany kredyt online w 15 minut rzeczywiście można otrzymać w deklarowanym czasie bez wychodzenia z domu. Czasami jedynie wniosek składa się online, a umowę trzeba podpisać osobiście w oddziale banku, co wydłuża cały proces.

Sprawdź także: Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach - gdzie szukać, ile kosztuje?

Komentarze

Powiązane artykuły

Jak zrezygnować z karty kredytowej w banku?
11.01.2023

Jak zrezygnować z karty kredytowej w banku?

...nas do szukania na każdym kroku oszczędności. Tak czy inaczej, karta kredytowa stanowi dobrą alternatywę dla kredytu gotówkowego i chętnie z...

...dla kredytu gotówkowego i chętnie z niej korzystamy. Rezygnacja z karty kredytowej przed upłynięciem okresu określonego w zawartej umowie jak...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czym jest wskaźnik ogólnego zadłużenia? Jak go obliczyć
12.12.2022

Czym jest wskaźnik ogólnego zadłużenia? Jak go obliczyć

...do podejmowania krótko- i długoterminowych decyzji biznesowych czy oceny sytuacji majątkowej i finansowej przez odbiorców zewnętrznych i kredytodawców.  Gdy przedsiębiorstwo stara się o kredyt gotówkowy, bank z pewnością sprawdzi efektywność jego działania, właśnie weryfikując najświeższe dane z zakresu analizy finansowej. Zacznijmy od wyjaśnienia, co oznacza wskaźnik ogólnego...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jak otrzymać pożyczkę na raty 0%?
09.12.2022

Jak otrzymać pożyczkę na raty 0%?

...którzy ze względu na niską zdolność nie mają szans na kredyt gotówkowy w banku. Obecnie wiele firm pozabankowych ma w ofercie pierwszą...

...zależy na niskim koszcie zobowiązania, przyciąga szczególnie chwilówka 0 procent – nieoprocentowana oferta, której RRSO wynosi 0%...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czym są stopy procentowe NBP?
08.12.2022

Czym są stopy procentowe NBP? Jak wyższe stopy procentowe wpływają na koszt kredytu?

...banku Polskiego przez Radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony...

...radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony może to doprowadzić do...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Na czym polegają płatności odroczone?
28.11.2022

Na czym polegają płatności odroczone i kiedy można z nich skorzystać?

...zna takie sytuacje – wiele osób decyduje się wówczas na szybki kredyt gotówkowy lub zaciągnięcie chwilówki. Naprzeciw oczekiwaniom szerokiej...

...pytania. W pewnym sensie przelew odroczony jest alternatywą dla kredytu gotówkowego lub pożyczki, ma jednak jeden duży atut – samo odroczenie...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?
21.11.2022

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?

...lub elektronicznej, jako załącznik do podpisywanej umowy np. kredytu gotówkowego. W przypadku gdy proces wnioskowania odbywa się zdalnie...

...spłaty, może on ulegać zmianom, niezależnie od tego, czy to kredyt hipoteczny, czy gotówkowy. Przykładem konieczności wprowadzenia modyfikacji...

Zobacz więcej
5 min. czytania