Kredyty samochodowe 2 min. czytania

Gdzie złożyć wniosek o kredyt samochodowy?

Zaktualizowano: 2020-12-14 13:33
Opublikowano: 2018-09-10 11:49
Średnia ocena: 5,93/6 Głosów: 27
Gdzie złożyć wniosek o kredyt samochodowy?

Koszt kupna samochody przerasta Twoje finansowe możliwości? Oszczędności nie będą w stanie pokryć wartości upatrzonego przez Ciebie pojazdu? Kredyt samochodowy to oferta, która może w łatwy sposób pomóc Ci sfinansować plany związane z zakupem dowolnego pojazdu. Przed podpisaniem umowy i finalizacją zakupu zastanów się, które oferty bankowe są najatrakcyjniejsze i przyniosą Ci minimalne opłaty. Na naszej stronie znajdziesz odpowiedzi, na najważniejsze pytania dotyczące kredytów oraz całego procesu związanego z uzyskaniem zgody kredytowej. Dodatkowo, korzystając z narzędzi finansowych, które udostępniamy naszym czytelnikom, możesz bez wychodzenia z domu, w dowolnej chwili, sprawdzić warunki najlepszych usług skierowanych do osób, które chcą skorzystać z kredytu samochodowego.

Kredyt o najniższych kosztach

Aby przekonać się, które zobowiązanie oferuje obecnie najniższe opłaty całkowite, sprawdziliśmy oferty na podstawie przykładowego kredytu o wysokości 25 000,00 złotych, rozłożonego na 42, równe, miesięczne raty. Zdecydowanym liderem rankingu kredytów samochodowych, jest oferta mBanku z RRSO wynoszącym zaledwie 5,53%. Oprocentowanie standardowego Kredytu Samochodowego w mBanku to tylko 5,39%, warto zaznaczyć, że bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Miesięczna rata przykładowego zobowiązania wynosiłaby 654,48 złotych miesięcznie, a całkowita kwota, jaką Klient banku spłaci w ramach kredytu, to 27 488,16 złotych. Warto pamiętać, że maksymalna wartość Kredytu Samochodowego w mBanku wynosi 450 000,00 złotych, a najdłuższy okres, przez jaki można spłacać zaciągnięte zadłużenie, to 120 miesięcy, czyli aż 10 lat.

Dedykowany kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Coraz większa liczba kredytobiorców zastanawia się nad trafnością skorzystania z kredytu samochodowego, gdy możliwe jest uzyskanie gotówki na dowolny cel w ramach kredytu gotówkowego. Trzeba jednak pamiętać, że są to różne oferty i zapewniają odmienne warunki. Kredyt samochodowy charakteryzuje się bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem i dużą elastycznością w spłacie kredytu, dzięki temu, że zadłużenie jest zabezpieczone. Kredyt nie jest wypłacany bezpośrednio usługobiorcy, ale pokrywa koszt zakupu samochodu. Kredyt gotówkowy umożliwia wnioskowanie o kredyt w wyższej kwocie i wykorzystanie części środków na zupełnie dowolne wydatki. Zobowiązanie tego typu jest łatwo dostępne i nie wymaga ubezpieczenia, trzeba jednak liczyć się z wyższym kosztem kredytu, co nie zawsze jest zadowalające dla Klientów, szukających maksymalnego obniżenia opłat.

Obie oferty gwarantują minimum formalności i szybkie wydanie decyzji kredytowej. Wybór zobowiązania powinien być zmotywowany indywidualnymi potrzebami kredytobiorcy, dlatego konieczne jest przeanalizowanie własnych możliwości.

Podsumowanie

Szukając kredytu samochodowego koniecznie porównaj dostępne oferty, zachęcamy do skorzystania z rankingu dostępnego na 17bankow.com. Pamiętaj, by dokładnie określić swoje potrzeby i zdecydować, która z usług banku będzie dla Ciebie najkorzystniejsza pod wszystkimi względami.

Komentarze

Powiązane artykuły

Zastaw rejestrowy – na czym polega i co powinien zawierać?
08.10.2021

Zastaw rejestrowy - jak sprawdzić i na czym polega zastaw rejestrowy na samochodzie?

Nie każdy ma świadomość, że samochód z rynku wtórnego może być obciążony prawami osób trzecich. Na ich mocy wierzyciel może dochodzić zaspokojenia z pojazdu bez względu na to, czyją on stał się własnością. Raczej mało który świeżo upieczony właściciel auta wyobraża sobie sytuację, kiedy ktoś rości sobie jakiekolwiek prawa względem jego własności. Przed zakupem samochodu warto więc upewnić się, jaki jest stan prawny przedmiotu umowy.
Zobacz więcej
6 min. czytania
Kredyt 50/50 - czym jest kredyt samochodowy 50/50?
13.09.2021

Kredyt 50/50 - czym jest kredyt samochodowy 50/50? Czy kredyt 50/50 się opłaca?

Jedną z możliwości sfinansowania zakupu pojazdu – nowego lub używanego – dostępną zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorców jest kredyt 50/50. W praktyce wygląda to w ten sposób, że klient płaci na samym początku okresu kredytowania połowę ceny nabycia pojazdu. Jest to jego wkład własny, a kredyt 50/50 pozwala mu na zapłatę pozostałej części zwykle po roku.
Zobacz więcej
12 min. czytania
Kredyt na samochód - aktualny ranking marzec 2021
26.03.2021

Kredyt na samochód - aktualny ranking marzec 2021

...klientom złożyć wniosek o kredyt na samochód? Poznaj TOP 3 kredyty samochodowe, które z łatwością pomogą ci zrealizować kupno wybranego...

Zobacz więcej
5 min. czytania
Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane.
Zobacz więcej
8 min. czytania
Ubezpieczenie auta a kredyt na samochód
23.10.2020

Ubezpieczenie auta a kredyt na samochód

Ubezpieczenie auta nie musi być kosztowne. Nawet bez wychodzenia z domu, masz szansę poznać dostępne oferty i wybrać najlepszą usługę, która będzie świetnie dostosowana do twoich możliwości finansowych.
Zobacz więcej
7 min. czytania
Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?
14.08.2020

Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?

...z istniejących baz dłużników. Przedmiot umowy - zwyczajny kredyt samochodowy jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, gdy kupujemy nowy...

...płaci ostatnią, największą ratę balonową. Raty - w tradycyjnym kredycie samochodowym wysokość rat w każdym miesiącu jest mniej więcej taka sama. Z...

Zobacz więcej
10 min. czytania