Kredyt hipoteczny bez BIK to oferta, której szuka wielu klientów banków. Czy zadłużenie o takich warunkach jest dostępne w polskich bankach? Sprawdź, dlaczego historia kredytowa jest tak ważna, szczególnie w przypadku kredytu na mieszkanie.
Bardzo zależy ci na zadłużeniu, które pomoże ci zrealizować plan związany z kupnem mieszkania, a nawet budową domu? Zdajesz sobie jednak sprawę, że Biuro Informacji Kredytowej posiada w swojej bazie informacje, które niekorzystnie wpłyną na twoją ocenę jako przyszłego kredytobiorcy? Kredyt hipoteczny bez BIK byłby rozwiązaniem, jakiego szukasz. Czy zadłużenia tego typu możesz szukać w tradycyjnych bankach? Niestety odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna, kredyt hipoteczny bez BIK jest ofertą niedostępną. W tym artykule znajdziesz jednak wiele cennych informacji, m.in. dlaczego historia kredytowa jest dla banku tak ważna, na czym polega weryfikacja w BIK, a także, jakie masz alternatywne możliwości, jeśli kredyt hipoteczny faktycznie leży poza twoim zasięgiem, a ty potrzebujesz pieniędzy.
Scorign BIK to ocena punktowa, z jakiej korzystają banki, by zminimalizować ryzyko udzielenia pożyczki. Bank w ten sposób sprawdza, czy klient, który złożył wniosek, z dużym prawdopodobieństwem będzie zdolny do spłaty zaciągniętego zobowiązania. Scoring BIK wydawany jest wraz z raportem Biura Informacji Kredytowej. System oceniania polega na przyznawaniu punktów związanych z historią kredytową usługobiorcy. Im klient banku ma wyższą punktację w scoringu BIK, tym wyższa szansa na spłatę zadłużenia, co jednoznacznie zwiększa szansę na otrzymanie zgody banku na kredyt np. hipoteczny, konsolidacyjny, czy nawet kredyt gotówkowy.
Co będzie brane pod uwagę podczas obliczania twojej oceny punktowej?
Terminowa spłata zobowiązań finansowych;
Częstotliwość korzystania z karty kredytowej i kredytów konsumpcyjnych;
Częstotliwość wnioskowania o zadłużenia finansowe w ciągu ostatnich 12 miesięcy;
Od jak dawna masz doświadczenie z usługami finansowymi.
Każdy bank udzielając dowolnego kredytu, zobowiązany jest do dokładnej weryfikacji potencjalnego klienta, z którym zostanie zawarta umowa. Na weryfikację kredytobiorcy składa się obliczenie zdolności kredytowej oraz poznanie historii kredytowej i obliczenie scoringu bankowego. Warto przy tym pamiętać, że każdy bank posiada inne warunki i ocena kredytobiorcy, może znacznie różnić się w zależności od tego, gdzie został złożony wniosek o kredyt np. hipoteczny.
Historia kredytowa przyczynia się do weryfikacji tego, czy klient jest wiarygodnym pożyczkobiorcom i ma doświadczenie w terminowej spłacie zobowiązań finansowych. Banki odrzucają wnioski składane przez klientów, których historia kredytowa, zgodnie z danymi uzyskanymi w raporcie BIK, przedstawia się negatywnie, co zwiększa prawdopodobieństwo problemów ze spłatą kolejnego kredytu lub pożyczki. Dlatego też kredyt hipoteczny bez BIK nie jest dostępny wśród ofert bankowych.
Choć kredyt hipoteczny bez BIK może brzmieć zachęcająco, warto pochylić się nad tym, dlaczego banki nie udzielają takich zobowiązań, mimo zainteresowania klientów. Sprawdzenie historii kredytowej klienta jest kluczowym działaniem podczas weryfikacji kredytobiorcy, która ma na celu przede wszystkim obniżenie ryzyka kredytowego, jakiego podejmuje się bank, udzielając zadłużenia. Kredyt hipoteczny jest ofertą celową, która wymaga zastosowania licznych środków zabezpieczenia spłaty kredytu, w tym ustanowienia hipoteki na rzecz banku, wykupienia ubezpieczenia nieruchomości, a nawet wykupienia polisy na życie przez kredytobiorcę. Kredyt hipoteczny wyróżnia się bardzo wysoką kwotą zobowiązania, oferując nawet 80% wartości nieruchomości, a także zapewniając długi i elastyczny okres spłaty. Bank oferuje także bardzo atrakcyjne warunki finansowe, oprocentowanie kredytu zależne jest od stawki WIBOR, a koszt zadłużenia uznawany jest za najniższy spośród wszystkich dostępnych ofert kredytowych. Ceną tych licznych zalet, jest dokładna weryfikacja klienta, a także czas poświęcony na dostarczenie wszystkich dokumentów, a także czas, jaki trzeba poświęcić na oczekiwanie decyzji banku.
Ryzyko kredytowe określa, jak duże jest prawdopodobieństwo, że dłużnik banku, ze względu na niekorzystne zmiany finansowe dopuści do opóźnień spłacie zaciągniętego zobowiązania, a nawet zaprzestanie spłacania rat, jednocześnie narażając instytucję finansową na straty. Ryzyko kredytowe można określić na podstawie kilku różnych czynników, m.in. zdolności kredytowej oraz historii kredytowej.
Na ryzyko kredytowe wpływ ma także zatrudnienie kredytobiorcy. Jeśli klient banku posiada umowę o pracę na czas nieokreślony, można założyć, że posiada stałe źródło dochodu, które pomoże w spłacie zobowiązania. Banki ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną z dużo większą ostrożnością oceniają kredytobiorców, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, czy zatrudnieni są na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie.
Choć stopy procentowe NBP są rekordowo niskie, a klienci banków mogą liczyć na doskonałe warunki finansowe, wielu klientów musi zrezygnować z zobowiązania ze względu na niższą zdolność kredytową, lub zbyt wysokie ryzyko kredytowe banku.
Pamiętaj, że wysokie ryzyko kredytowe może uchronić także kredytobiorcę przed zawarciem umowy, która nie będzie dla niego korzystna i z czasem, może spowodować poważne problemy finansowe, prowadzące np. do postępowania komorniczego.
Chcesz przekonać się, jak prezentują się aktualne oferty kredytów mieszkaniowych? Koniecznie skorzystaj z rankingu kredytów hipotecznych, dzięki temu w ciągu zaledwie kilku minut, bez wychodzenia z domu, zapoznasz się z usługami, które tak bardzo cię interesują. Na naszej stronie znajdziesz aktualny ranking, który nie tylko pozwoli ci ocenić oprocentowanie kredytów hipotecznych, ale nawet ustalić przykładową ratę dla zadłużenia, jakiego szukasz.
Oto aktualnie najkorzystniejsze kredyty hipoteczne:
Kredyt własny kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim;
Kredyt hipoteczny w Millennium Banku;
Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim.
Okazało się, że kredyt hipoteczny bez BIK to niemożliwa do zdobycia oferta, a ty bardzo potrzebujesz zobowiązania, które pomoże ci uniknąć weryfikacji historii kredytowej? Rozwiązanie jest tylko jedno, musisz szukać zadłużenia wśród usług firm pożyczkowych. To parabanki znane są ze swoich usług nawet dla klientów ze złą historią kredytową. Pożyczka bez BIK nie pozwoli ci jednak sfinansować kupna nieruchomości. To oferta, która przewiduje niską kwotę zobowiązania, dodatkowo wymagając krótkiego okresu spłaty. Alternatywą może być jednak pożyczka pod zastaw nieruchomości, choć to oferta, która ograniczona jest wyłącznie do tych klientów, którzy są już właścicielami jakiegoś mieszkania, domu, czy przynajmniej działki budowlanej. Trzeba też pamiętać, że pożyczka pod zastaw, choć dużo atrakcyjniejsza od standardowej chwilówki, będzie droższa od kredytu hipotecznego, jest to jednak cena, jaką trzeba zapłacić za ofertę bez weryfikacji BIK.
Spłacasz kredyt gotówkowy, ale chętnie ponownie skorzystasz z zadłużenia dostępnego w banku? Czy wciąż spłacany kredyt będzie miał duży wpływ na wysokość twojej zdolności kredytowej? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na...
Zobacz więcejObcokrajowiec, chcąc kupić mieszkanie na terenie Polski, nie musi ubiegać się o żadne dodatkowe pozwolenia, wystarczy, że spełni warunki banku i dostarczy wszystkie dokumenty, a bez problemu będzie w stanie sfinansować kupno własnego mieszkania.
Zobacz więcejRząd mając na uwadze aktualną sytuację kredytobiorców, chce z pomocą dopłat zwiększyć sprzedaż kredytów hipotecznych i wspomóc młode osoby, które z powodu koronawirusa nie mają szans na kupno mieszkania bez...
Zobacz więcejUmowa na czas określony może być dużą przeszkodą dla klienta, który planuje starać się o kredyt hipoteczny. Banki aktualnie bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, a z powodu pandemii, warunki otrzymania zgody kredytowej...
Zobacz więcejŁatwiejszy dostęp do usług finansowych to nie jedyna zaleta, związana z kredytem hipotecznym dla osób pracujących w budżetówce. Coraz więcej banków stara się zachęcić pracowników sektora publicznego do...
Zobacz więcejPrzekonaj się, że kredyt hipoteczny, nawet w czasie pandemii może być ofertą o bardzo korzystnych warunkach. Sprawdź, gdzie aktualnie warto złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie i przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić.
Zobacz więcej