Kredyt hipoteczny - Jak uniknąć zbyt wysokich opłat?

Opublikowano: 2019-08-19 13:55

Kredyt hipoteczny ze względu na wysokość zadłużenia może bardzo obciążyć budżet kredytobiorcy w trakcie spłaty. Chcesz mieć pewność, że wybrany przez ciebie kredyt zagwarantuje najniższy koszt, a rata kredytu nie będzie zbyt wysoka względem twoich możliwości? Nasze porady mogą pomóc ci zdecydować się na kredyt hipoteczny, który nie przewiduje wysokich opłat dodatkowych, a warunki zadłużenia pozwolą ci cieszyć się bezproblemową spłatą. Przekonaj się, co powinno zwrócić twoją uwagę przed wyborem zadłużenia.

Kredyt hipoteczny - Jak uniknąć zbyt wysokich opłat?

Koszt kredytu hipotecznego

Atrakcyjność kredytu hipotecznego zależy przede wszystkim od opłat okołokredytowych, które bezpośrednio wpływają na ratę i całkowity koszt zobowiązania. Część kredytobiorców sprawdza zadłużenia wyłącznie pod względem oprocentowania, co w przypadku kredytu hipotecznego nie sprawdza się ze względu na oprocentowanie, które zależne jest od wysokości zmiennej stawki WIBOR.

Na koszt hipoteki składa się także marża, jaką pobiera bank w ramach udzielenia zadłużenia. Weryfikując oferty może się okazać, że to właśnie ten koszt warto brać pod uwagę i stanowi on największe zróżnicowanie między dostępnymi ofertami.

O czym musisz pamiętać? Koszt kredytu hipotecznego jest uzależniony od indywidualnych czynników związanych z umową. Każdy klient starający się o zobowiązanie musi wiedzieć, że oferta zostanie dostosowana do jego możliwości i potrzeb. Bank na podstawie zdolności finansowej, historii kredytowej oraz wysokości wkładu własnego będzie w stanie przedstawić ofertę, która różnić się będzie od przykładowego kredytu hipotecznego.

Skontaktuj się z bankiem i poznaj warunki

Obawiasz się, że wizyta w banku będzie stratą czasu, a tobie zależy na poznaniu szczegółów oferty, jaką możesz otrzymać? Nie musisz umawiać się na osobistą wizytę w banku, wystarczy, że skontaktujesz się z pracownikiem banku drogą online. Chcesz tylko wstępnie zapoznać się z warunkami umowy? Wyślij wniosek o kredyt, a nawet tego samego dnia oddzwoni do ciebie konsultant banku, który będzie w stanie przedstawić ci warunki kredytu dostosowane do twoich potrzeb.

Skorzystaj z porównania kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznych jest wiarygodnym źródłem informacji. Porównasz nawet kilkanaście ofert dostępnych na rynku finansowym. Z pomocą rankingu dowiesz się wszystkiego, co może mieć realny wpływ na przebieg całego zobowiązania, od warunków uzyskania zadłużenia, do kosztów, związanych z usługą kredytową. Na naszej stronie znajdziesz wiadomości o marży banku za udzielenie kredytu, a także RRSO całego zobowiązania.

Wystarczy, że znajdziesz kilka minut na porównanie ofert, a będziesz mieć okazję wybrać najlepszy kredyt, bez konieczności martwienia się o ukryte koszty.

Ranking kredytów hipotecznych jest na naszej stronie całkowicie darmowy, gwarantujemy także, że informacje w nim zawarte są aktualne, dzięki czemu możesz na bieżąco sprawdzać oferty.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!