× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt hipoteczny - Jak uniknąć zbyt wysokich opłat?

Opublikowano: 19.08.2019 13:55
Średnia ocena: 5,83/6 Głosów: 12

Kredyt hipoteczny ze względu na wysokość zadłużenia może bardzo obciążyć budżet kredytobiorcy w trakcie spłaty. Chcesz mieć pewność, że wybrany przez ciebie kredyt zagwarantuje najniższy koszt, a rata kredytu nie będzie zbyt wysoka względem twoich możliwości? Nasze porady mogą pomóc ci zdecydować się na kredyt hipoteczny, który nie przewiduje wysokich opłat dodatkowych, a warunki zadłużenia pozwolą ci cieszyć się bezproblemową spłatą. Przekonaj się, co powinno zwrócić twoją uwagę przed wyborem zadłużenia.

Koszt kredytu hipotecznego

Atrakcyjność kredytu hipotecznego zależy przede wszystkim od opłat okołokredytowych, które bezpośrednio wpływają na ratę i całkowity koszt zobowiązania. Część kredytobiorców sprawdza zadłużenia wyłącznie pod względem oprocentowania, co w przypadku kredytu hipotecznego nie sprawdza się ze względu na oprocentowanie, które zależne jest od wysokości zmiennej stawki WIBOR.

Na koszt hipoteki składa się także marża, jaką pobiera bank w ramach udzielenia zadłużenia. Weryfikując oferty może się okazać, że to właśnie ten koszt warto brać pod uwagę i stanowi on największe zróżnicowanie między dostępnymi ofertami.

O czym musisz pamiętać? Koszt kredytu hipotecznego jest uzależniony od indywidualnych czynników związanych z umową. Każdy klient starający się o zobowiązanie musi wiedzieć, że oferta zostanie dostosowana do jego możliwości i potrzeb. Bank na podstawie zdolności finansowej, historii kredytowej oraz wysokości wkładu własnego będzie w stanie przedstawić ofertę, która różnić się będzie od przykładowego kredytu hipotecznego.

Skontaktuj się z bankiem i poznaj warunki

Obawiasz się, że wizyta w banku będzie stratą czasu, a tobie zależy na poznaniu szczegółów oferty, jaką możesz otrzymać? Nie musisz umawiać się na osobistą wizytę w banku, wystarczy, że skontaktujesz się z pracownikiem banku drogą online. Chcesz tylko wstępnie zapoznać się z warunkami umowy? Wyślij wniosek o kredyt, a nawet tego samego dnia oddzwoni do ciebie konsultant banku, który będzie w stanie przedstawić ci warunki kredytu dostosowane do twoich potrzeb.

Skorzystaj z porównania kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznych jest wiarygodnym źródłem informacji. Porównasz nawet kilkanaście ofert dostępnych na rynku finansowym. Z pomocą rankingu dowiesz się wszystkiego, co może mieć realny wpływ na przebieg całego zobowiązania, od warunków uzyskania zadłużenia, do kosztów, związanych z usługą kredytową. Na naszej stronie znajdziesz wiadomości o marży banku za udzielenie kredytu, a także RRSO całego zobowiązania.

Wystarczy, że znajdziesz kilka minut na porównanie ofert, a będziesz mieć okazję wybrać najlepszy kredyt, bez konieczności martwienia się o ukryte koszty.

Ranking kredytów hipotecznych jest na naszej stronie całkowicie darmowy, gwarantujemy także, że informacje w nim zawarte są aktualne, dzięki czemu możesz na bieżąco sprawdzać oferty.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?
Kredyty hipoteczne 24.11.2020

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?

Zarówno zadatek, jak i zaliczka mogą być uznane za wkład własny lub przynajmniej część wkładu własnego. To czy zadatek lub zaliczka pokryje cały wkład własny, zależy wyłącznie od wartości nieruchomości oraz wysokości...

Zobacz więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór
Kredyty hipoteczne 06.11.2020

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór

Umowa przedwstępna najważniejsze informacje. Co powinna zawierać umowa przedwstępna, jaką formę musi przyjąć taki dokument? Co czeka strony w przypadku niepodpisania umowy przyrzeczonej? 

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty
Kredyty hipoteczne 28.10.2020

Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty

Mieszkanie dla Młodych cieszyło się ogromnym powodzeniem, sprawdź dlaczego. Czy młodzi ludzie mogą liczyć na nowy program rządu, który pomoże im kupić nieruchomość tak jak MDM? 

Zobacz więcej
Co to jest promesa zatrudnienia?

Co to jest promesa zatrudnienia?

W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji i bardzo szybko dowiesz się, czym faktycznie jest promesa zatrudnienia i jaki może mieć wpływ m.in. podczas wnioskowania o kredyt, czy zmiany pracy.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy na wkład własny - dlaczego to niemożliwe?
Kredyty gotówkowe 19.10.2020

Kredyt gotówkowy na wkład własny - dlaczego to niemożliwe?

Kredyt gotówkowy na wkład własny to nie jest korzystne rozwiązanie. Bank wymagając wkładu własnego, chce mieć pewność, że kredytobiorca jest w stanie samodzielnie zdobyć te środki finansowe, nie korzystając dodatkowo z...

Zobacz więcej