Kredyt hipoteczny - Jak uniknąć zbyt wysokich opłat?

Kredyt hipoteczny - Jak uniknąć zbyt wysokich opłat?

Kredyt hipoteczny ze względu na wysokość zadłużenia może bardzo obciążyć budżet kredytobiorcy w trakcie spłaty. Chcesz mieć pewność, że wybrany przez ciebie kredyt zagwarantuje najniższy koszt, a rata kredytu nie będzie zbyt wysoka względem twoich możliwości? Nasze porady mogą pomóc ci zdecydować się na kredyt hipoteczny, który nie przewiduje wysokich opłat dodatkowych, a warunki zadłużenia pozwolą ci cieszyć się bezproblemową spłatą. Przekonaj się, co powinno zwrócić twoją uwagę przed wyborem zadłużenia.

Koszt kredytu hipotecznego

Atrakcyjność kredytu hipotecznego zależy przede wszystkim od opłat okołokredytowych, które bezpośrednio wpływają na ratę i całkowity koszt zobowiązania. Część kredytobiorców sprawdza zadłużenia wyłącznie pod względem oprocentowania, co w przypadku kredytu hipotecznego nie sprawdza się ze względu na oprocentowanie, które zależne jest od wysokości zmiennej stawki WIBOR.

Na koszt hipoteki składa się także marża, jaką pobiera bank w ramach udzielenia zadłużenia. Weryfikując oferty może się okazać, że to właśnie ten koszt warto brać pod uwagę i stanowi on największe zróżnicowanie między dostępnymi ofertami.

O czym musisz pamiętać? Koszt kredytu hipotecznego jest uzależniony od indywidualnych czynników związanych z umową. Każdy klient starający się o zobowiązanie musi wiedzieć, że oferta zostanie dostosowana do jego możliwości i potrzeb. Bank na podstawie zdolności finansowej, historii kredytowej oraz wysokości wkładu własnego będzie w stanie przedstawić ofertę, która różnić się będzie od przykładowego kredytu hipotecznego.

Skontaktuj się z bankiem i poznaj warunki

Obawiasz się, że wizyta w banku będzie stratą czasu, a tobie zależy na poznaniu szczegółów oferty, jaką możesz otrzymać? Nie musisz umawiać się na osobistą wizytę w banku, wystarczy, że skontaktujesz się z pracownikiem banku drogą online. Chcesz tylko wstępnie zapoznać się z warunkami umowy? Wyślij wniosek o kredyt, a nawet tego samego dnia oddzwoni do ciebie konsultant banku, który będzie w stanie przedstawić ci warunki kredytu dostosowane do twoich potrzeb.

Skorzystaj z porównania kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznych jest wiarygodnym źródłem informacji. Porównasz nawet kilkanaście ofert dostępnych na rynku finansowym. Z pomocą rankingu dowiesz się wszystkiego, co może mieć realny wpływ na przebieg całego zobowiązania, od warunków uzyskania zadłużenia, do kosztów, związanych z usługą kredytową. Na naszej stronie znajdziesz wiadomości o marży banku za udzielenie kredytu, a także RRSO całego zobowiązania.

Wystarczy, że znajdziesz kilka minut na porównanie ofert, a będziesz mieć okazję wybrać najlepszy kredyt, bez konieczności martwienia się o ukryte koszty.

Ranking kredytów hipotecznych jest na naszej stronie całkowicie darmowy, gwarantujemy także, że informacje w nim zawarte są aktualne, dzięki czemu możesz na bieżąco sprawdzać oferty.

2019-08-19, Kredyty hipoteczne