Kredyty hipoteczne 8 min. czytania

Kredyt hipoteczny dla pracowników sektora publicznego

Zaktualizowano: 2021-03-30 11:59
Opublikowano: 2020-12-07 15:37
Średnia ocena: 5,79/6 Głosów: 19
Kredyt hipoteczny dla pracowników sektora publicznego

...chętnie udzielają kredytów hipotecznych klientom, którzy mają stabilne zatrudnienie... ... ubiegać się o kredyt hipoteczny i jak szybko skontaktować się z bankiem... ...kosztuje kredyt hipoteczny? Gdzie warto złożyć wniosek...

Pracownicy sektora publicznego mogą liczyć na korzystne warunki zadłużenia finansowego. Banki chętnie udzielają kredytów hipotecznych klientom, którzy mają stabilne zatrudnienie i dzięki temu wysoką zdolność kredytową. Dlaczego pracownicy budżetówki mogą liczyć na tak korzystne warunki? Czy mimo wyższych wymogów stawianych klientom banków, w okresie pandemii, pracownicy sektora publicznego mogą bez obaw wnioskować o kredyt na mieszkanie? Gdzie ubiegać się o kredyt hipoteczny i jak szybko skontaktować się z bankiem, by poznać ofertę indywidualnie dostosowaną do twojej sytuacji?

Jeśli masz pytania związane właśnie z tym tematem, postaramy się w tym artykule zamieścić dużo cennych informacji, które pomogą ci zdecydować, czy to dla ciebie odpowiedni moment na starania o kredyt hipoteczny.

Pracownicy budżetówki stanowią mniejsze ryzyko kredytowe

Bank udzielając kredytu hipotecznego, szczególną uwagę przykłada do oceny ryzyka kredytowego, związanego ze świadczoną usługą. Taka postawa instytucji nie powinna jednak dziwić, mając na uwadze rodzaj zadłużenia i warunki, które wynikają z zawarcia umowy, a także aktualną sytuację związaną z epidemią, która ma negatywny wpływ m.in. na zdolność kredytową Polaków.

Pracownicy budżetówki, czyli nauczyciele, urzędnicy, strażacy, policjanci, pracownicy służby zdrowia, kuratorzy, pracownicy domów pomocy społecznej, to osoby, które wyróżniają się wysoką spłacalnością zobowiązań. Z tego powodu banki chętnie oferują im swoje usługi, starając się maksymalnie zachęcić do zawarcia umowy, gwarantując np. obniżenie marży kredytu hipotecznego.

Choć większość pracowników sektora publicznego nie może pochwalić się wysokimi zarobkami, dla banku najważniejsze będzie stałe zatrudnienie, które w przypadku budżetówki oznacza także wypłacanie dodatków za nadgodziny, dodatki za pracę w trudnych warunkach, nagrody jubileuszowe, dodatki świąteczne itp. Chcesz wiedzieć, ile zarabia nauczyciel? A może interesują cię warunki zatrudnienia górników lub przedstawicieli handlowych? Na naszej stronie znajdziesz obszerne artykuły, które zostały poświęcone zarobkom, popularnych grup zawodowych w Polsce.

Zdolność kredytowa - klucz do zdobycia zgody kredytowej

Zdolność kredytowa umożliwia ocenę kredytobiorcy pod względem tego, czy stać go za zobowiązanie finansowe. Odpowiednio wysoka zdolność kredytowa, wraz z dobrą historią kredytową stanowią dla banku kluczowe warunki udzielenia zadłużenia.

Co ma wpływ na ocenę zdolności kredytowej klienta banku? Przede wszystkim wysokość miesięcznych zarobków, rodzaj zatrudnienia, staż pracy, liczba osób w gospodarstwie domowym, a także stałe wydatki związane z utrzymaniem oraz spłatą innych zobowiązań finansowych.

Chcesz samodzielnie przekonać się, czy spełniasz warunek i masz wysoką zdolność kredytową? Na naszej stronie znajdziesz darmowy kalkulator zdolności kredytowej. W ciągu zaledwie kilku minut przekonasz się, czy bank na podstawie zdolności kredytowej będzie chętny udzielić ci zobowiązania.

Pracownicy sektora publicznego mogą liczyć na atrakcyjną ocenę zdolności kredytowej ze względu na bardzo stabilną sytuację finansową. Budżetówka wyróżnia się tym, że pracownicy mogą liczyć na zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, szeregiem dodatków finansowych, a wypłaty trafiają na konto zatrudnionych regularnie.

Wysokość zarobków a forma zatrudnienia

Dla banku forma zatrudnienia kredytobiorcy będzie miała szczególne znaczenie. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, a także osoby zatrudnione na podstawie umowy cywilnoprawej aktualnie mogą mieć duże problemy z uzyskaniem zgody kredytowej. Dlaczego? Sytuacja wielu firm, a zarazem pracowników jest w tej chwili zagrożona. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii rośnie liczba osób bezrobotnych, a także tych osób, które muszą poradzić sobie z niższymi dochodami. Pojawiły się także niepokojące informacje o tym, że coraz więcej Polaków ma problemy ze spłatą swoich zadłużeń. W takiej sytuacji bank będzie skłonny udzielić kredytu hipotecznego w szczególności tym klientom, którzy mają stabilną sytuację zawodową, nawet jeśli ich zarobki są nieco niższe. Nie masz pewności, czy bank udzieli ci zgody kredytowej? Skontaktuj się z bankiem, wysyłając prosty wniosek o kredyt, a szybko uzyskasz odpowiedzi na pytania, które dotyczą twojej sytuacji finansowej.

Preferencyjne warunki umowy

Łatwiejszy dostęp do usług finansowych to nie jedyna zaleta, związana z kredytem hipotecznym dla osób pracujących w budżetówce. Coraz więcej banków stara się zachęcić pracowników sektora publicznego do skorzystania z ich oferty, dlatego też coraz łatwiej o preferencyjne warunki, które mogą pomóc w spłacie zadłużenia, m.in. dzięki temu, że bank obniży marżę kredytu hipotecznego lub prowizję kredytu hipotecznego.

Pamiętaj, że aktualna oferta banków jest bardzo korzystna, a klienci spłacający kredyty hipoteczne mogą cieszyć się bardzo atrakcyjnymi ratami. Niskie stopy procentowe NBP pozwolą ci na kupno mieszkania bez zbędnych kosztów, a raty będą dużo łatwiejsze w spłacie.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny? Gdzie warto złożyć wniosek o zobowiązanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Ranking kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznych pozwoli ci błyskawicznie ocenić, który bank ma w swojej ofercie usługę o najlepszych warunkach. Niskie oprocentowanie zależne od WIBOR to nie jedyny koszt, z jakim musi liczyć się kredytobiorca gotowy na podpisanie umowy. Pamiętaj, że przeglądając oferty w porównaniu, możesz sugerować się RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania, dzięki niemu z łatwością określisz, które zadłużenie będzie dla ciebie najtańsze.

Jaką ofertę polecamy naszym czytelnikom? Z pewnością na uwagę zasługuje oferta PKO Banku Polskiego. Kredyt własny kąt hipoteczny zapewnia bardzo korzystne warunki, w tym szansę uniknięcia prowizji kredytu hipotecznego, co oznacza jeszcze niższy koszt całego zobowiązania.

Pamiętaj, że aktualny ranking kredytów hipotecznych pomoże ci szybko zapoznać się z dostępnymi ofertami, nawet jeśli jeszcze nie masz pewności, czy to odpowiedni moment na kupno mieszkania. Możesz śledzić oferty banków, by orientacyjnie sprawdzać, jakie usługi są dostępne w danym momencie. To znacznie ułatwi ci wybór zadłużenia, gdy zdecydujesz, że chcesz kupić mieszkanie lub dom, a pomocy w sfinansowaniu tego celu będziesz szukać w bankach.

Skontaktuj się z bankiem jeszcze dziś

Z pomocą naszej strony możesz szybko skontaktować się z pracownikiem jednego, a nawet kilku banków. To świetne rozwiązanie, gdy nie masz czasu na osobistą wizytę w banku, ale chcesz wykorzystać wolną chwilę na rozmowę, dzięki której poznasz wszystkie warunki wybranego wcześniej zadłużenia. Wysyłając wniosek o kredyt, nie zobowiązujesz się do zawarcia umowy, ale masz pewność, że konsultant banku będzie w stanie przygotować dla ciebie ofertę, opartą na warunkach dostosowanych do twoich możliwości i potrzeb.

Zachęcamy do złożenia wniosku w kilku bankach, dzięki temu łatwo porównasz oferty i będziesz mieć szansę podpisać najlepszą umowę. Pamiętaj, że każdy bank ma inne kryteria oceny swoich klientów. Wnioskując o kredyt w kilku bankach, masz większe szanse na zdobycie zgody kredytowej. Musisz mieć jednak na uwadze, że odmowa banku zostanie zanotowana w twojej historii kredytowej, dlatego nie zwlekaj i skorzystaj z naszych wniosków, by skontaktować się z bankiem jeszcze dziś i określić, jakie masz szanse na sfinansowanie mieszkania lub domu.

Nie masz pewności, czy kredyt hipoteczny jest dla ciebie odpowiednią ofertą, skorzystaj z bazy poradników na naszej stronie, a szybko przekonasz się czym wyróżnia się to zobowiązanie, a także jakich dokumentów będziesz potrzebować w trakcie wnioskowania o zobowiązanie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Jak działa kredyt na inwestycje w nieruchomości?
12.08.2022

Jak działa kredyt na inwestycje w nieruchomości? Czy warto wziąć kredyt hipoteczny pod inwestycje?

...sytuacja w przypadku, gdy na zakup nieruchomości potrzebny będzie kredyt hipoteczny. Mieszkanie jako inwestycja? Dlaczego nie! Jego zakup może być nie...

...wakacje kredytowe. Warto uzmysłowić sobie również, że uzyskanie kredytu hipotecznego na mieszkanie pod wynajem będzie wiązało się z koniecznością...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Wspólny kredyt hipoteczny
11.08.2022

Kto może wziąć wspólny kredyt hipoteczny? Czy opłaca się wziąć kredyt z partnerem?

...w takiej sytuacji ratunkiem może okazać się wspólny kredyt hipoteczny. Okazuje się, że można go zaciągnąć nie tylko z osobą, z...

...również te długoterminowe. Kto może być współkredytobiorcą kredytu hipotecznego? Najczęściej wraz z kredytobiorcą umowę podpisują: Z reguły...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Wakacje kredytowe a uruchomienie transzy kredytu
10.08.2022

Czy w trakcie wakacji kredytowych zostanie uruchomiona transza kredytu?

...trzeba przy tym w żaden sposób tego dokumentować. Wystarczy, że kredyt hipoteczny, na który zostanie złożony wniosek, spełnia poniższe wymagania:...

...stale rosnących stóp procentowych. Zawieszenie spłaty raty kredytu hipotecznego ma wspomóc wiele domowych budżetów. Zaoszczędzone środki można...

Zobacz więcej
4 min. czytania
Czy można zmienić współkredytobiorcę? Jak to zrobić?
03.08.2022

Czy można zmienić współkredytobiorcę? Jak to zrobić?

...okazuje się jednak, że zarówno kredyt długoterminowy, jak i kredyt gotówkowy można, po spełnieniu określonych warunków, przepisać na inną...

...pozytywnej decyzji kredytowej. Osoby zaciągające wspólnie kredyt hipoteczny rzadko zastanawiają się, co stanie się z zobowiązaniem, gdy...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Ile wynoszą ukryte koszty kredytu hipotecznego?
02.08.2022

Ile wynoszą ukryte koszty kredytu hipotecznego?

...miesięcznych rat. Na co należy zwrócić uwagę, zaciągając kredyt hipoteczny? Jakie są koszty wzięcia kredytu hipotecznego? Osoby, które...

...weryfikować dostępne oferty. Warto pamiętać o tym, że koszt kredytu hipotecznego to nie tylko odsetki, ale również dodatkowe opłaty, które...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Czy warto nadpłacić kredyt hipoteczny w trakcie wakacji kredytowych?
28.07.2022

Czy warto nadpłacić kredyt hipoteczny w trakcie wakacji kredytowych?

...jest korzystna, nic nie stoi na przeszkodzie, by nadpłacać kredyt hipoteczny. Czy jednak można nadpłacać kredyt w trakcie wakacji kredytowych?...

...spłacających kredyty mieszkaniowe. Mówi o tym art. 38 Ustawy o kredycie hipotecznym z dnia 23 marca 2017 r., według którego można w każdym czasie...

Zobacz więcej
7 min. czytania