× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt hipoteczny dla pracowników sektora publicznego

Zaktualizowano: 07.12.2020 15:37
Opublikowano: 07.12.2020 15:37
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Łatwiejszy dostęp do usług finansowych to nie jedyna zaleta, związana z kredytem hipotecznym dla osób pracujących w budżetówce. Coraz więcej banków stara się zachęcić pracowników sektora publicznego do skorzystania z ich oferty.

Pracownicy sektora publicznego mogą liczyć na korzystne warunki zadłużenia finansowego. Banki chętnie udzielają kredytów hipotecznych klientom, którzy mają stabilne zatrudnienie i dzięki temu wysoką zdolność kredytową. Dlaczego pracownicy budżetówki mogą liczyć na tak korzystne warunki? Czy mimo wyższych wymogów stawianych klientom banków, w okresie pandemii, pracownicy sektora publicznego mogą bez obaw wnioskować o kredyt na mieszkanie? Gdzie ubiegać się o kredyt hipoteczny i jak szybko skontaktować się z bankiem, by poznać ofertę indywidualnie dostosowaną do twojej sytuacji?

Jeśli masz pytania związane właśnie z tym tematem, postaramy się w tym artykule zamieścić dużo cennych informacji, które pomogą ci zdecydować, czy to dla ciebie odpowiedni moment na starania o kredyt hipoteczny.

Polecamy
1
2,65%
RRSO
909,37 PLN
Rata miesięczna
909,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
10933 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 108
2
2,23%
RRSO
868,30 PLN
Rata miesięczna
868,30 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 4/6
1254 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 16
3
2,40%
RRSO
884,23 PLN
Rata miesięczna
884,23 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
962 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
4
2,54%
RRSO
898,28 PLN
Rata miesięczna
898,28 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
717 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 8
Nowość
5
2,64%
RRSO
908,35 PLN
Rata miesięczna
908,35 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
188 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Pracownicy budżetówki stanowią mniejsze ryzyko kredytowe

Bank udzielając kredytu hipotecznego, szczególną uwagę przykłada do oceny ryzyka kredytowego, związanego ze świadczoną usługą. Taka postawa instytucji nie powinna jednak dziwić, mając na uwadze rodzaj zadłużenia i warunki, które wynikają z zawarcia umowy, a także aktualną sytuację związaną z epidemią, która ma negatywny wpływ m.in. na zdolność kredytową Polaków.

Pracownicy budżetówki, czyli nauczyciele, urzędnicy, strażacy, policjanci, pracownicy służby zdrowia, kuratorzy, pracownicy domów pomocy społecznej, to osoby, które wyróżniają się wysoką spłacalnością zobowiązań. Z tego powodu banki chętnie oferują im swoje usługi, starając się maksymalnie zachęcić do zawarcia umowy, gwarantując np. obniżenie marży kredytu hipotecznego.

Choć większość pracowników sektora publicznego nie może pochwalić się wysokimi zarobkami, dla banku najważniejsze będzie stałe zatrudnienie, które w przypadku budżetówki oznacza także wypłacanie dodatków za nadgodziny, dodatki za pracę w trudnych warunkach, nagrody jubileuszowe, dodatki świąteczne itp. Chcesz wiedzieć, ile zarabia nauczyciel? A może interesują cię warunki zatrudnienia górników lub przedstawicieli handlowych? Na naszej stronie znajdziesz obszerne artykuły, które zostały poświęcone zarobkom, popularnych grup zawodowych w Polsce.

Zdolność kredytowa - klucz do zdobycia zgody kredytowej

Zdolność kredytowa umożliwia ocenę kredytobiorcy pod względem tego, czy stać go za zobowiązanie finansowe. Odpowiednio wysoka zdolność kredytowa, wraz z dobrą historią kredytową stanowią dla banku kluczowe warunki udzielenia zadłużenia.

Co ma wpływ na ocenę zdolności kredytowej klienta banku? Przede wszystkim wysokość miesięcznych zarobków, rodzaj zatrudnienia, staż pracy, liczba osób w gospodarstwie domowym, a także stałe wydatki związane z utrzymaniem oraz spłatą innych zobowiązań finansowych.

Chcesz samodzielnie przekonać się, czy spełniasz warunek i masz wysoką zdolność kredytową? Na naszej stronie znajdziesz darmowy kalkulator zdolności kredytowej. W ciągu zaledwie kilku minut przekonasz się, czy bank na podstawie zdolności kredytowej będzie chętny udzielić ci zobowiązania.

Pracownicy sektora publicznego mogą liczyć na atrakcyjną ocenę zdolności kredytowej ze względu na bardzo stabilną sytuację finansową. Budżetówka wyróżnia się tym, że pracownicy mogą liczyć na zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, szeregiem dodatków finansowych, a wypłaty trafiają na konto zatrudnionych regularnie.

Wysokość zarobków a forma zatrudnienia

Dla banku forma zatrudnienia kredytobiorcy będzie miała szczególne znaczenie. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, a także osoby zatrudnione na podstawie umowy cywilnoprawej aktualnie mogą mieć duże problemy z uzyskaniem zgody kredytowej. Dlaczego? Sytuacja wielu firm, a zarazem pracowników jest w tej chwili zagrożona. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii rośnie liczba osób bezrobotnych, a także tych osób, które muszą poradzić sobie z niższymi dochodami. Pojawiły się także niepokojące informacje o tym, że coraz więcej Polaków ma problemy ze spłatą swoich zadłużeń. W takiej sytuacji bank będzie skłonny udzielić kredytu hipotecznego w szczególności tym klientom, którzy mają stabilną sytuację zawodową, nawet jeśli ich zarobki są nieco niższe. Nie masz pewności, czy bank udzieli ci zgody kredytowej? Skontaktuj się z bankiem, wysyłając prosty wniosek o kredyt, a szybko uzyskasz odpowiedzi na pytania, które dotyczą twojej sytuacji finansowej.

Preferencyjne warunki umowy

Łatwiejszy dostęp do usług finansowych to nie jedyna zaleta, związana z kredytem hipotecznym dla osób pracujących w budżetówce. Coraz więcej banków stara się zachęcić pracowników sektora publicznego do skorzystania z ich oferty, dlatego też coraz łatwiej o preferencyjne warunki, które mogą pomóc w spłacie zadłużenia, m.in. dzięki temu, że bank obniży marżę kredytu hipotecznego lub prowizję kredytu hipotecznego.

Pamiętaj, że aktualna oferta banków jest bardzo korzystna, a klienci spłacający kredyty hipoteczne mogą cieszyć się bardzo atrakcyjnymi ratami. Niskie stopy procentowe NBP pozwolą ci na kupno mieszkania bez zbędnych kosztów, a raty będą dużo łatwiejsze w spłacie.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny? Gdzie warto złożyć wniosek o zobowiązanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Ranking kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznych pozwoli ci błyskawicznie ocenić, który bank ma w swojej ofercie usługę o najlepszych warunkach. Niskie oprocentowanie zależne od WIBOR to nie jedyny koszt, z jakim musi liczyć się kredytobiorca gotowy na podpisanie umowy. Pamiętaj, że przeglądając oferty w porównaniu, możesz sugerować się RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania, dzięki niemu z łatwością określisz, które zadłużenie będzie dla ciebie najtańsze.

Jaką ofertę polecamy naszym czytelnikom? Z pewnością na uwagę zasługuje oferta PKO Banku Polskiego. Kredyt własny kąt hipoteczny zapewnia bardzo korzystne warunki, w tym szansę uniknięcia prowizji kredytu hipotecznego, co oznacza jeszcze niższy koszt całego zobowiązania.

Pamiętaj, że aktualny ranking kredytów hipotecznych pomoże ci szybko zapoznać się z dostępnymi ofertami, nawet jeśli jeszcze nie masz pewności, czy to odpowiedni moment na kupno mieszkania. Możesz śledzić oferty banków, by orientacyjnie sprawdzać, jakie usługi są dostępne w danym momencie. To znacznie ułatwi ci wybór zadłużenia, gdy zdecydujesz, że chcesz kupić mieszkanie lub dom, a pomocy w sfinansowaniu tego celu będziesz szukać w bankach.

Skontaktuj się z bankiem jeszcze dziś

Z pomocą naszej strony możesz szybko skontaktować się z pracownikiem jednego, a nawet kilku banków. To świetne rozwiązanie, gdy nie masz czasu na osobistą wizytę w banku, ale chcesz wykorzystać wolną chwilę na rozmowę, dzięki której poznasz wszystkie warunki wybranego wcześniej zadłużenia. Wysyłając wniosek o kredyt, nie zobowiązujesz się do zawarcia umowy, ale masz pewność, że konsultant banku będzie w stanie przygotować dla ciebie ofertę, opartą na warunkach dostosowanych do twoich możliwości i potrzeb.

Zachęcamy do złożenia wniosku w kilku bankach, dzięki temu łatwo porównasz oferty i będziesz mieć szansę podpisać najlepszą umowę. Pamiętaj, że każdy bank ma inne kryteria oceny swoich klientów. Wnioskując o kredyt w kilku bankach, masz większe szanse na zdobycie zgody kredytowej. Musisz mieć jednak na uwadze, że odmowa banku zostanie zanotowana w twojej historii kredytowej, dlatego nie zwlekaj i skorzystaj z naszych wniosków, by skontaktować się z bankiem jeszcze dziś i określić, jakie masz szanse na sfinansowanie mieszkania lub domu.

Nie masz pewności, czy kredyt hipoteczny jest dla ciebie odpowiednią ofertą, skorzystaj z bazy poradników na naszej stronie, a szybko przekonasz się czym wyróżnia się to zobowiązanie, a także jakich dokumentów będziesz potrzebować w trakcie wnioskowania o zobowiązanie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca - jakie warunki stawiane są klientom banków?
Kredyty hipoteczne 07.01.2021

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca - jakie warunki stawiane są klientom banków?

Obcokrajowiec, chcąc kupić mieszkanie na terenie Polski, nie musi ubiegać się o żadne dodatkowe pozwolenia, wystarczy, że spełni warunki banku i dostarczy wszystkie dokumenty, a bez problemu będzie w stanie sfinansować kupno własnego mieszkania.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny - czy Rząd wprowadzi dopłaty do zakupu pierwszego mieszkania?
Kredyty hipoteczne 22.12.2020

Kredyt hipoteczny - czy Rząd wprowadzi dopłaty do zakupu pierwszego mieszkania?

Rząd mając na uwadze aktualną sytuację kredytobiorców, chce z pomocą dopłat zwiększyć sprzedaż kredytów hipotecznych i wspomóc młode osoby, które z powodu koronawirusa nie mają szans na kupno mieszkania bez...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony
Kredyty hipoteczne 11.12.2020

Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony

Umowa na czas określony może być dużą przeszkodą dla klienta, który planuje starać się o kredyt hipoteczny. Banki aktualnie bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, a z powodu pandemii, warunki otrzymania zgody kredytowej...

Zobacz więcej
Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu
Kredyty hipoteczne 01.12.2020

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu

Przekonaj się, że kredyt hipoteczny, nawet w czasie pandemii może być ofertą o bardzo korzystnych warunkach. Sprawdź, gdzie aktualnie warto złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie i przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić.

Zobacz więcej
Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?
Kredyty hipoteczne 24.11.2020

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?

Zarówno zadatek, jak i zaliczka mogą być uznane za wkład własny lub przynajmniej część wkładu własnego. To czy zadatek lub zaliczka pokryje cały wkład własny, zależy wyłącznie od wartości nieruchomości oraz wysokości...

Zobacz więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór
Kredyty hipoteczne 06.11.2020

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór

Umowa przedwstępna najważniejsze informacje. Co powinna zawierać umowa przedwstępna, jaką formę musi przyjąć taki dokument? Co czeka strony w przypadku niepodpisania umowy przyrzeczonej? 

Zobacz więcej