Kredyty hipoteczne 7 min. czytania

Kredyt hipoteczny dla pracowników sektora publicznego

Zaktualizowano: 2021-03-30 11:59
Opublikowano: 2020-12-07 15:37
Średnia ocena: 5,79/6 Głosów: 19
Kredyt hipoteczny dla pracowników sektora publicznego

...chętnie udzielają kredytów hipotecznych klientom, którzy mają stabilne zatrudnienie... ... ubiegać się o kredyt hipoteczny i jak szybko skontaktować się z bankiem... ...kosztuje kredyt hipoteczny? Gdzie warto złożyć wniosek...

Pracownicy sektora publicznego mogą liczyć na korzystne warunki zadłużenia finansowego. Banki chętnie udzielają kredytów hipotecznych klientom, którzy mają stabilne zatrudnienie i dzięki temu wysoką zdolność kredytową. Dlaczego pracownicy budżetówki mogą liczyć na tak korzystne warunki? Czy mimo wyższych wymogów stawianych klientom banków, w okresie pandemii, pracownicy sektora publicznego mogą bez obaw wnioskować o kredyt na mieszkanie? Gdzie ubiegać się o kredyt hipoteczny i jak szybko skontaktować się z bankiem, by poznać ofertę indywidualnie dostosowaną do twojej sytuacji?

Jeśli masz pytania związane właśnie z tym tematem, postaramy się w tym artykule zamieścić dużo cennych informacji, które pomogą ci zdecydować, czy to dla ciebie odpowiedni moment na starania o kredyt hipoteczny.

Pracownicy budżetówki stanowią mniejsze ryzyko kredytowe

Bank udzielając kredytu hipotecznego, szczególną uwagę przykłada do oceny ryzyka kredytowego, związanego ze świadczoną usługą. Taka postawa instytucji nie powinna jednak dziwić, mając na uwadze rodzaj zadłużenia i warunki, które wynikają z zawarcia umowy, a także aktualną sytuację związaną z epidemią, która ma negatywny wpływ m.in. na zdolność kredytową Polaków.

Pracownicy budżetówki, czyli nauczyciele, urzędnicy, strażacy, policjanci, pracownicy służby zdrowia, kuratorzy, pracownicy domów pomocy społecznej, to osoby, które wyróżniają się wysoką spłacalnością zobowiązań. Z tego powodu banki chętnie oferują im swoje usługi, starając się maksymalnie zachęcić do zawarcia umowy, gwarantując np. obniżenie marży kredytu hipotecznego.

Choć większość pracowników sektora publicznego nie może pochwalić się wysokimi zarobkami, dla banku najważniejsze będzie stałe zatrudnienie, które w przypadku budżetówki oznacza także wypłacanie dodatków za nadgodziny, dodatki za pracę w trudnych warunkach, nagrody jubileuszowe, dodatki świąteczne itp. Chcesz wiedzieć, ile zarabia nauczyciel? A może interesują cię warunki zatrudnienia górników lub przedstawicieli handlowych? Na naszej stronie znajdziesz obszerne artykuły, które zostały poświęcone zarobkom, popularnych grup zawodowych w Polsce.

Zdolność kredytowa - klucz do zdobycia zgody kredytowej

Zdolność kredytowa umożliwia ocenę kredytobiorcy pod względem tego, czy stać go za zobowiązanie finansowe. Odpowiednio wysoka zdolność kredytowa, wraz z dobrą historią kredytową stanowią dla banku kluczowe warunki udzielenia zadłużenia.

Co ma wpływ na ocenę zdolności kredytowej klienta banku? Przede wszystkim wysokość miesięcznych zarobków, rodzaj zatrudnienia, staż pracy, liczba osób w gospodarstwie domowym, a także stałe wydatki związane z utrzymaniem oraz spłatą innych zobowiązań finansowych.

Chcesz samodzielnie przekonać się, czy spełniasz warunek i masz wysoką zdolność kredytową? Na naszej stronie znajdziesz darmowy kalkulator zdolności kredytowej. W ciągu zaledwie kilku minut przekonasz się, czy bank na podstawie zdolności kredytowej będzie chętny udzielić ci zobowiązania.

Pracownicy sektora publicznego mogą liczyć na atrakcyjną ocenę zdolności kredytowej ze względu na bardzo stabilną sytuację finansową. Budżetówka wyróżnia się tym, że pracownicy mogą liczyć na zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, szeregiem dodatków finansowych, a wypłaty trafiają na konto zatrudnionych regularnie.

Wysokość zarobków a forma zatrudnienia

Dla banku forma zatrudnienia kredytobiorcy będzie miała szczególne znaczenie. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, a także osoby zatrudnione na podstawie umowy cywilnoprawej aktualnie mogą mieć duże problemy z uzyskaniem zgody kredytowej. Dlaczego? Sytuacja wielu firm, a zarazem pracowników jest w tej chwili zagrożona. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii rośnie liczba osób bezrobotnych, a także tych osób, które muszą poradzić sobie z niższymi dochodami. Pojawiły się także niepokojące informacje o tym, że coraz więcej Polaków ma problemy ze spłatą swoich zadłużeń. W takiej sytuacji bank będzie skłonny udzielić kredytu hipotecznego w szczególności tym klientom, którzy mają stabilną sytuację zawodową, nawet jeśli ich zarobki są nieco niższe. Nie masz pewności, czy bank udzieli ci zgody kredytowej? Skontaktuj się z bankiem, wysyłając prosty wniosek o kredyt, a szybko uzyskasz odpowiedzi na pytania, które dotyczą twojej sytuacji finansowej.

Preferencyjne warunki umowy

Łatwiejszy dostęp do usług finansowych to nie jedyna zaleta, związana z kredytem hipotecznym dla osób pracujących w budżetówce. Coraz więcej banków stara się zachęcić pracowników sektora publicznego do skorzystania z ich oferty, dlatego też coraz łatwiej o preferencyjne warunki, które mogą pomóc w spłacie zadłużenia, m.in. dzięki temu, że bank obniży marżę kredytu hipotecznego lub prowizję kredytu hipotecznego.

Pamiętaj, że aktualna oferta banków jest bardzo korzystna, a klienci spłacający kredyty hipoteczne mogą cieszyć się bardzo atrakcyjnymi ratami. Niskie stopy procentowe NBP pozwolą ci na kupno mieszkania bez zbędnych kosztów, a raty będą dużo łatwiejsze w spłacie.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny? Gdzie warto złożyć wniosek o zobowiązanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Ranking kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznych pozwoli ci błyskawicznie ocenić, który bank ma w swojej ofercie usługę o najlepszych warunkach. Niskie oprocentowanie zależne od WIBOR to nie jedyny koszt, z jakim musi liczyć się kredytobiorca gotowy na podpisanie umowy. Pamiętaj, że przeglądając oferty w porównaniu, możesz sugerować się RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania, dzięki niemu z łatwością określisz, które zadłużenie będzie dla ciebie najtańsze.

Jaką ofertę polecamy naszym czytelnikom? Z pewnością na uwagę zasługuje oferta PKO Banku Polskiego. Kredyt własny kąt hipoteczny zapewnia bardzo korzystne warunki, w tym szansę uniknięcia prowizji kredytu hipotecznego, co oznacza jeszcze niższy koszt całego zobowiązania.

Pamiętaj, że aktualny ranking kredytów hipotecznych pomoże ci szybko zapoznać się z dostępnymi ofertami, nawet jeśli jeszcze nie masz pewności, czy to odpowiedni moment na kupno mieszkania. Możesz śledzić oferty banków, by orientacyjnie sprawdzać, jakie usługi są dostępne w danym momencie. To znacznie ułatwi ci wybór zadłużenia, gdy zdecydujesz, że chcesz kupić mieszkanie lub dom, a pomocy w sfinansowaniu tego celu będziesz szukać w bankach.

Skontaktuj się z bankiem jeszcze dziś

Z pomocą naszej strony możesz szybko skontaktować się z pracownikiem jednego, a nawet kilku banków. To świetne rozwiązanie, gdy nie masz czasu na osobistą wizytę w banku, ale chcesz wykorzystać wolną chwilę na rozmowę, dzięki której poznasz wszystkie warunki wybranego wcześniej zadłużenia. Wysyłając wniosek o kredyt, nie zobowiązujesz się do zawarcia umowy, ale masz pewność, że konsultant banku będzie w stanie przygotować dla ciebie ofertę, opartą na warunkach dostosowanych do twoich możliwości i potrzeb.

Zachęcamy do złożenia wniosku w kilku bankach, dzięki temu łatwo porównasz oferty i będziesz mieć szansę podpisać najlepszą umowę. Pamiętaj, że każdy bank ma inne kryteria oceny swoich klientów. Wnioskując o kredyt w kilku bankach, masz większe szanse na zdobycie zgody kredytowej. Musisz mieć jednak na uwadze, że odmowa banku zostanie zanotowana w twojej historii kredytowej, dlatego nie zwlekaj i skorzystaj z naszych wniosków, by skontaktować się z bankiem jeszcze dziś i określić, jakie masz szanse na sfinansowanie mieszkania lub domu.

Nie masz pewności, czy kredyt hipoteczny jest dla ciebie odpowiednią ofertą, skorzystaj z bazy poradników na naszej stronie, a szybko przekonasz się czym wyróżnia się to zobowiązanie, a także jakich dokumentów będziesz potrzebować w trakcie wnioskowania o zobowiązanie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Czym jest i ile wynosi WIRON? Różnice między stawką WIRON a WIBOR

Czym jest i ile wynosi WIRON? Różnice między stawką WIRON a WIBOR

...dla wniosków składanych od 26 czerwca 2023 roku. W 2024 roku kredyt hipoteczny oparty na WIRON-ie oferuje także VeloBank. W ING Banku Śląskim i...

...iNG Bank Śląski zdecydował się z miejsca zaoferować klientom kredyty hipoteczne zmiennoprocentowe, oparte na wskaźniku WIRON 1M Stopa Składana. Od...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Mieszkanie na Start. Ile wyniesie rata kredytu? Warunki programu

Mieszkanie na Start. Ile wyniesie rata kredytu? Warunki programu

...to może Cię zainteresować: Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny? Bezpieczny Kredyt 2% nie wprowadzał progów dochodowych. W...

...od kiedy będzie dostępny? Obecnie projekt zakładający tanie kredyty hipoteczne znajduje się na ścieżce legislacyjnej – jest w trakcie...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Kredyt dla służb mundurowych w ofercie banków

Kredyt dla służb mundurowych w ofercie banków

...udzielone: Sprawdź: Czy warto teraz brać kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy? Kredyt dla mundurowych, obecny w okresowych lub stałych ofertach...

...zbudowanie wystarczająco wysokiego wkładu własnego na kredyt hipoteczny dla policjanta lub żołnierza. Kredyt hipoteczny w ING Banku...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Źródła dochodu akceptowane i nieakceptowane przez banki

Źródła dochodu akceptowane i nieakceptowane przez banki

...źródeł. Sprawdź, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy? Już na samym początku procesu ubiegania się o kredyt, bank prosi...

...źródła dochodu? Sprawdź, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Dochód z umowy o pracę jest traktowany jako jeden z najbardziej...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Do ilu banków można złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

Do ilu banków można złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

...najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom finansowym. W ten sposób masz większe szanse na znalezienie oferty, która będzie najkorzystniejsza dla Ciebie. Liczba składanych wniosków o kredyt hipoteczny może budzić wątpliwości. Co do zasady, można składać wiele wniosków o kredyt hipoteczny, jednak warto robić to z rozwagą. BIK podaje, że złożenie kilku zapytań kredytowych w krótkim...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Jak obliczyć koszt budowy domu {{year}} i jak sporządzić kosztorys?

Jak obliczyć koszt budowy domu 2024 i jak sporządzić kosztorys?

...nie zastąpi profesjonalnego kosztorysu. Oceń swoje szanse na kredyt hipoteczny – sprawdź nasz kalkulator zdolności kredytowej! Kosztorys...

...dostarczyć kosztorys budowy domu do banku. Wkład własny przy kredycie hipotecznym to minimum 20%, chyba że zdecydujesz się na ubezpieczenie niskiego...

Zobacz więcej
14 min. czytania