Kredyt hipoteczny jako inwestycja. Czy warto kupić nieruchomość na kredyt?

Zaktualizowano: 30.03.2021 12:13
Opublikowano: 20.01.2021 14:59
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 8

...prosty i wiarygodny ranking kredytów hipotecznych, dzięki niemu w ciągu kilku... ....pamiętać, że oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zmienne...  ...sprawdzić gdzie otrzymasz najtańszy kredyt hipoteczny... ...

Kupując nieruchomość możesz uchronić swoje pieniądze przed działaniem inflacji. Co więcej, inwestycja tego typu, może okazać się bardzo korzystna także pod względem przyszłych zysków, gdyż od dłuższego czasu rynek nieruchomości jest bardzo stabilny, a ceny mieszkań, czy domów z roku na rok są wyższe, szczególnie w większych miastach w Polsce.

Czy kupując mieszkanie na kredyt, możesz potraktować to jako inwestycję? W tym artykule postaramy się przekonać cię, że zdecydowanie tak. Sprawdź, co aktualnie powoduje, że warto ulokować pieniądze w nieruchomościach, a być może zechcesz skorzystać z tej możliwości i zabezpieczyć w ten sposób swoje oszczędności.

Niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych

W roku 2020 doszło do kilkukrotnego obniżenia stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Decyzje Rady Polityki Pieniężnej miały na celu ułatwienie dostępu do zadłużeń finansowych, a także zagwarantowanie łatwiejszej spłaty kredytów hipotecznych, które zostały zaciągnięte przed epidemią. To zatem świetna okazja, by podpisując umowę z bankiem zapewnić sobie bardzo atrakcyjne warunki i niskie raty.

Obniżenie stóp procentowych na bezpośredni związek ze zmianą wartości WIBOR, która odpowiada za koszt kredytu hipotecznego. Im niższe stopy procentowe NBP, tym korzystniejsze oprocentowanie nominalne wszystkich dostępnych kredytów.

Kredyt hipoteczny bez wątpienia jest ofertą, która gwarantuje najniższy koszt zadłużenia. Oferta wyróżnia się na tle kredytów konsumenckich niskim oprocentowaniem, korzystną prowizją, a także marżą. Korzystne warunki finansowe wynikają jednak z tego, że usługa pozwala na maksymalnie obniżenie ryzyka kredytowego. Bank posiada zabezpieczenie w postaci hipoteki, a klient ubiegając się o kredyt hipoteczny, zobowiązany jest m.in. do wpłacenia wkładu własnego.

Nieruchomość jako inwestycja - Co możesz zyskać?

Kupno mieszkania lub domu jest jedną z najbezpieczniejszych form inwestycji własnych pieniędzy. Koszt nieruchomości utrzymuje się stabilnie na bardzo wysokim poziomie, a zainteresowanie wynajmem, czy kupnem nieruchomości z drugiej ręki nie maleje. Jeśli posiadasz oszczędności, które mogą pokryć zakup nieruchomości, a nawet pokryć tylko część takiej transakcji, możesz lokując środki w ten sposób skutecznie uchronić się przed inflacją, czyli utratą wartości pieniądza.

Kupno nieruchomości może okazać się dla ciebie wieloletnią inwestycją, która jednak pomoże ci nie tylko zabezpieczyć twoje oszczędności, ale także pomnożyć je. Co więcej, własne mieszkanie, czy dom, z pewnością pozwolą ci cieszyć się dużo większą swobodą finansową niż wynajem mieszkania na własny użytek.

Wynajmując mieszkanie w większym mieście, należy liczyć się z wysokimi kosztami. Bardzo często miesięczna rata kredytu hipotecznego jest niższa niż koszt wynajętego mieszkania, a co więcej, spłacając kredyt, masz pewność, że pieniądze przeznaczasz na rzecz swojej nieruchomości, a nie zasilasz portfela osoby trzeciej.

Uważaj na marżę i prowizję

Kredyt hipoteczny jest dużo tańszy niż kredyt gotówkowy, a nawet kredyt konsolidacyjny. Zanim jednak zdecydujesz, że musisz złożyć wniosek o zobowiązanie, koniecznie zastanów się, co możesz zrobić, by mieć pewność, że koszt kredytu faktycznie będzie dla ciebie atrakcyjny.

Oprocentowanie nominalne kredytów praktycznie nie różni się od siebie, oznacza to, że mimo bogatej oferty kredytów hipotecznych, trudno jest znaleźć usługę o najniższym oprocentowaniu. Co więcej, weryfikacja usługi wyłącznie na podstawie oprocentowania, może okazać się zgubna, trzeba bowiem pamiętać, że oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zmienne.

Jeśli chcesz mieć pewność, że twój kredyt hipoteczny będzie faktycznie generować minimum kosztów, koniecznie weź pod uwagę RRSO oferty. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pozwala zapoznać się nie tylko z oprocentowaniem, ale także marżą kredytu hipotecznego oraz prowizją kredytu hipotecznego. Trzeba jednak pamiętać, że obie te wartości mogą ulec zmianie, zależnie od sytuacji indywidualnej klienta. Bank może zachęcić cię do skorzystania z oferty, obniżając marże kredytu, czy rezygnując z prowizji, pod warunkiem, że zdecydujesz się na wykupienie dodatkowej polisy na życie.

Najtańszy kredyt hipoteczny

Samodzielny wybór kredytu hipotecznego może być trudny. Oferta dostępna jest praktycznie w każdym działającym na rynku banku, co powoduje, że porównanie usług, może okazać się czasochłonne. Na naszej stronie znajdziesz prosty i wiarygodny ranking kredytów hipotecznych, dzięki niemu w ciągu kilku minut zapoznasz się z dostępnymi usługami, a także poznasz w przybliżeniu koszt kredytu, który jest ci potrzebny, by pokryć koszt kupna nieruchomości.

Jak sprawdzić gdzie otrzymasz najtańszy kredyt hipoteczny? To nie jest trudne! Wystarczy, że wypełnisz informacje związane z zobowiązaniem, w tym kwotę kredytu (odejmując od wartości nieruchomości wkład własny) oraz orientacyjny okres kredytowania. Ranking automatycznie wskaże ci najkorzystniejsze oferty.

Wyślij wniosek o kredyt online, a błyskawicznie uda ci się skontaktować z pracownikiem banku. Wypełnienie wniosku nie zobowiązuje cię do skorzystania z kredytu, ale może pomóc ci przeprowadzić wstępną rozmowę z przedstawicielem banku, który będzie mógł ocenić twoje szanse na kredyt, a także przestawić ci ofertę, dostosowaną do twojej sytuacji finansowej.

Czy mieszkanie na kredyt można wynająć?

Świetnym sposobem na szybki zysk z kupna mieszkania, również tego, które zostało kupione z pomocą kredytu hipotecznego, jest wynajem nieruchomości. Wynajmując mieszkanie, które spłacasz, możesz w łatwy sposób zyskać środki, które pomogą ci uregulować miesięczną ratę zobowiązania. Co więcej, część wynajmu z pewnością zasili twój miesięczny budżet. To świetne rozwiązanie w większych miastach, gdzie jest wielu chętnych na wynajęcie mieszkania.

Do tej pory miałeś obawy, że kredyt z hipoteką może być przeszkodą w wynajmie nieruchomości? Takie ograniczenia były stosowane wyłącznie w przypadku dopłat do kupna pierwszego mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych.

Jeśli twoje mieszkanie zostało zakupione bez pomocy żadnego programu rządowego, nie masz żadnych ograniczeń i mieszkanie, czy dom mogą zostać wynajęte.

Wyższe wymagania ze względu na pademię

Niższy koszt kredytu hipotecznego, a także obniżenie kosztów innego rodzaju kredytów, to ogromny plus wynikający z epidemii. Trzeba jednak pamiętać, że wirus spowodował, że banki dużo ostrożniej podchodzą do udzielania kredytów, a klienci banków, składając wniosek o dowolne zadłużenie, muszą mieć na uwadze wyższe wymagania stawiane przyszłym kredytobiorcom.

Co dokładnie kryje się za stwierdzeniem, że banki wymagają więcej od swoich klientów? W przypadku kredytów hipotecznych główną zmianą jest wymaganie wyższej zdolności kredytowej, a także wpłacenia przez klienta banku wyższego wkładu własnego. Aktualnie niemożliwe jest skorzystanie z kredytu hipotecznego, wraz z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego, a 20% wkładu własnego może nie wystarczyć, by bank udzielił zgody kredytowej.

Na duże trudności w otrzymaniu kredytu muszą przygotować się także osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą lub pracują na podstawie umowy cywilnoprawnej. W tej chwili największe szanse na kredyt hipoteczny mają klienci zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, a także grupa klientów zatrudniona w budżetówce.

Kredyt hipoteczny jako inwestycja - Podsumowanie

Jeżeli na twoim koncie oszczędnościowym lub lokacie znajduje się większa suma pieniędzy, warto zadbać o to, by środki nie straciły na wartości w ciągu najbliższych lat. Jeśli masz pewność, że to pieniądze, które nie będą ci potrzebne w najbliższym czasie, ale nie masz pomysłu, jak je zainwestować, kupno mieszkania lub innej nieruchomości, faktycznie pomoże ci bezpiecznie ulokować środki i cieszyć się zyskami. Warto pamiętać, że kredyt hipoteczny, mimo oprocentowania, marży i prowizji może okazać się niezwykle korzystny.

Więcej informacji kredycie gotówkowym znajdziesz bezpośrednio na naszej stronie. Zachęcamy także do skorzystania z rankingu i wypełnienia prostego wniosku, który pomoże ci nawet w ciągu jednego dnia, bez wychodzenia z domu i tracenia czasu, porozmawiać z pracownikiem banku.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne
RN
21.01.2021

To dobry wpis bo ludzie często nie mają pojęcia o wkładzie własnym.

Powiązane artykuły

Kredyt hipoteczny Alior Bank - czym wyróżnia się kredyt Megahipoteka?
Kredyty hipoteczne 06.05.2021

Kredyt hipoteczny Alior Bank - czym wyróżnia się kredyt Megahipoteka?

Wybierając kredyt na mieszkanie, zwróć uwagę na kredyt hipoteczny Alior Banku. Sprawdź ten kredyt hipoteczny online i przekonaj się, czy to oferta, która spełnia twoje wymagania pod względem tego, jak wygląda oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Zobacz więcej
Podatek katastralny w Polsce? Czym jest podatek katastralny i co musisz o nim wiedzieć?
Kredyty hipoteczne 27.04.2021

Podatek katastralny w Polsce? Czym jest podatek katastralny i co musisz o nim wiedzieć?

Czy w 2021 zostanie wprowadzony podatek katastralny? Czym różni się podatek katastralny od podatku od nieruchomości? Czy  decydując się na kredyt hipoteczny musisz obawiać sie o kolejny koszt w postaci podatku katastralnego?

Zobacz więcej
Jak szybko otrzymasz kredyt hipoteczny?
Kredyty hipoteczne 22.04.2021

Jak szybko otrzymasz kredyt hipoteczny?

Ile czasu będzie potrzebować bank, zanim otrzymasz zgodę na kredyt hipoteczny? Kredyt na mieszkanie wymaga więcej cierpliwości niż kredyt na dowolny cel. Przekonaj się, ile czekać będziesz na podpisanie umowy kredytowej po wysłaniu wniosku o kredyt.

Zobacz więcej
PKO Bank Polski kredyt hipoteczny 2021 - analiza oferty
Kredyty hipoteczne 16.04.2021

PKO Bank Polski kredyt hipoteczny 2021 - analiza oferty

Kredyt własny kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim cieszy się dużym powodzeniem, czy warto z tej oferty skorzystać? Sprawdź, co do zaoferowania w ramach kredytu hipotecznego ma dla swoich klientów PKO Bank Polski.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę
Kredyty hipoteczne 09.04.2021

Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę

Czy masz szansę wpłynąć na to, jak bank oceni twoją zdolność kredytową? Przekonaj się, że bez wysiłku możesz sprawić, że scoring BIK będzie dla ciebie korzystniejszy, a bank będzie w stanie przedstawić ci atrakcyjną ofertę kredytu hipotecznego.

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj