Kredyty hipoteczne 8 min. czytania

Kredyt hipoteczny jako inwestycja. Czy warto kupić nieruchomość na kredyt?

Zaktualizowano: 2021-03-30 12:13
Opublikowano: 2021-01-20 14:59
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 15
Kredyt hipoteczny jako inwestycja. Czy warto kupić nieruchomość na kredyt?

...prosty i wiarygodny ranking kredytów hipotecznych, dzięki niemu w ciągu kilku... ....pamiętać, że oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zmienne... ...sprawdzić gdzie otrzymasz najtańszy kredyt hipoteczny... ...

Kupując nieruchomość możesz uchronić swoje pieniądze przed działaniem inflacji. Co więcej, inwestycja tego typu, może okazać się bardzo korzystna także pod względem przyszłych zysków, gdyż od dłuższego czasu rynek nieruchomości jest bardzo stabilny, a ceny mieszkań, czy domów z roku na rok są wyższe, szczególnie w większych miastach w Polsce.

Czy kupując mieszkanie na kredyt, możesz potraktować to jako inwestycję? W tym artykule postaramy się przekonać cię, że zdecydowanie tak. Sprawdź, co aktualnie powoduje, że warto ulokować pieniądze w nieruchomościach, a być może zechcesz skorzystać z tej możliwości i zabezpieczyć w ten sposób swoje oszczędności.

Niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych

W roku 2020 doszło do kilkukrotnego obniżenia stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Decyzje Rady Polityki Pieniężnej miały na celu ułatwienie dostępu do zadłużeń finansowych, a także zagwarantowanie łatwiejszej spłaty kredytów hipotecznych, które zostały zaciągnięte przed epidemią. To zatem świetna okazja, by podpisując umowę z bankiem zapewnić sobie bardzo atrakcyjne warunki i niskie raty.

Obniżenie stóp procentowych na bezpośredni związek ze zmianą wartości WIBOR, która odpowiada za koszt kredytu hipotecznego. Im niższe stopy procentowe NBP, tym korzystniejsze oprocentowanie nominalne wszystkich dostępnych kredytów.

Kredyt hipoteczny bez wątpienia jest ofertą, która gwarantuje najniższy koszt zadłużenia. Oferta wyróżnia się na tle kredytów konsumenckich niskim oprocentowaniem, korzystną prowizją, a także marżą. Korzystne warunki finansowe wynikają jednak z tego, że usługa pozwala na maksymalnie obniżenie ryzyka kredytowego. Bank posiada zabezpieczenie w postaci hipoteki, a klient ubiegając się o kredyt hipoteczny, zobowiązany jest m.in. do wpłacenia wkładu własnego.

Nieruchomość jako inwestycja - Co możesz zyskać?

Kupno mieszkania lub domu jest jedną z najbezpieczniejszych form inwestycji własnych pieniędzy. Koszt nieruchomości utrzymuje się stabilnie na bardzo wysokim poziomie, a zainteresowanie wynajmem, czy kupnem nieruchomości z drugiej ręki nie maleje. Jeśli posiadasz oszczędności, które mogą pokryć zakup nieruchomości, a nawet pokryć tylko część takiej transakcji, możesz lokując środki w ten sposób skutecznie uchronić się przed inflacją, czyli utratą wartości pieniądza.

Kupno nieruchomości może okazać się dla ciebie wieloletnią inwestycją, która jednak pomoże ci nie tylko zabezpieczyć twoje oszczędności, ale także pomnożyć je. Co więcej, własne mieszkanie, czy dom, z pewnością pozwolą ci cieszyć się dużo większą swobodą finansową niż wynajem mieszkania na własny użytek.

Wynajmując mieszkanie w większym mieście, należy liczyć się z wysokimi kosztami. Bardzo często miesięczna rata kredytu hipotecznego jest niższa niż koszt wynajętego mieszkania, a co więcej, spłacając kredyt, masz pewność, że pieniądze przeznaczasz na rzecz swojej nieruchomości, a nie zasilasz portfela osoby trzeciej.

Uważaj na marżę i prowizję

Kredyt hipoteczny jest dużo tańszy niż kredyt gotówkowy, a nawet kredyt konsolidacyjny. Zanim jednak zdecydujesz, że musisz złożyć wniosek o zobowiązanie, koniecznie zastanów się, co możesz zrobić, by mieć pewność, że koszt kredytu faktycznie będzie dla ciebie atrakcyjny.

Oprocentowanie nominalne kredytów praktycznie nie różni się od siebie, oznacza to, że mimo bogatej oferty kredytów hipotecznych, trudno jest znaleźć usługę o najniższym oprocentowaniu. Co więcej, weryfikacja usługi wyłącznie na podstawie oprocentowania, może okazać się zgubna, trzeba bowiem pamiętać, że oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zmienne.

Jeśli chcesz mieć pewność, że twój kredyt hipoteczny będzie faktycznie generować minimum kosztów, koniecznie weź pod uwagę RRSO oferty. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pozwala zapoznać się nie tylko z oprocentowaniem, ale także marżą kredytu hipotecznego oraz prowizją kredytu hipotecznego. Trzeba jednak pamiętać, że obie te wartości mogą ulec zmianie, zależnie od sytuacji indywidualnej klienta. Bank może zachęcić cię do skorzystania z oferty, obniżając marże kredytu, czy rezygnując z prowizji, pod warunkiem, że zdecydujesz się na wykupienie dodatkowej polisy na życie.

Najtańszy kredyt hipoteczny

Samodzielny wybór kredytu hipotecznego może być trudny. Oferta dostępna jest praktycznie w każdym działającym na rynku banku, co powoduje, że porównanie usług, może okazać się czasochłonne. Na naszej stronie znajdziesz prosty i wiarygodny ranking kredytów hipotecznych, dzięki niemu w ciągu kilku minut zapoznasz się z dostępnymi usługami, a także poznasz w przybliżeniu koszt kredytu, który jest ci potrzebny, by pokryć koszt kupna nieruchomości.

Jak sprawdzić gdzie otrzymasz najtańszy kredyt hipoteczny? To nie jest trudne! Wystarczy, że wypełnisz informacje związane z zobowiązaniem, w tym kwotę kredytu (odejmując od wartości nieruchomości wkład własny) oraz orientacyjny okres kredytowania. Ranking automatycznie wskaże ci najkorzystniejsze oferty.

Wyślij wniosek o kredyt online, a błyskawicznie uda ci się skontaktować z pracownikiem banku. Wypełnienie wniosku nie zobowiązuje cię do skorzystania z kredytu, ale może pomóc ci przeprowadzić wstępną rozmowę z przedstawicielem banku, który będzie mógł ocenić twoje szanse na kredyt, a także przestawić ci ofertę, dostosowaną do twojej sytuacji finansowej.

Czy mieszkanie na kredyt można wynająć?

Świetnym sposobem na szybki zysk z kupna mieszkania, również tego, które zostało kupione z pomocą kredytu hipotecznego, jest wynajem nieruchomości. Wynajmując mieszkanie, które spłacasz, możesz w łatwy sposób zyskać środki, które pomogą ci uregulować miesięczną ratę zobowiązania. Co więcej, część wynajmu z pewnością zasili twój miesięczny budżet. To świetne rozwiązanie w większych miastach, gdzie jest wielu chętnych na wynajęcie mieszkania.

Do tej pory miałeś obawy, że kredyt z hipoteką może być przeszkodą w wynajmie nieruchomości? Takie ograniczenia były stosowane wyłącznie w przypadku dopłat do kupna pierwszego mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych.

Jeśli twoje mieszkanie zostało zakupione bez pomocy żadnego programu rządowego, nie masz żadnych ograniczeń i mieszkanie, czy dom mogą zostać wynajęte.

Wyższe wymagania ze względu na pademię

Niższy koszt kredytu hipotecznego, a także obniżenie kosztów innego rodzaju kredytów, to ogromny plus wynikający z epidemii. Trzeba jednak pamiętać, że wirus spowodował, że banki dużo ostrożniej podchodzą do udzielania kredytów, a klienci banków, składając wniosek o dowolne zadłużenie, muszą mieć na uwadze wyższe wymagania stawiane przyszłym kredytobiorcom.

Co dokładnie kryje się za stwierdzeniem, że banki wymagają więcej od swoich klientów? W przypadku kredytów hipotecznych główną zmianą jest wymaganie wyższej zdolności kredytowej, a także wpłacenia przez klienta banku wyższego wkładu własnego. Aktualnie niemożliwe jest skorzystanie z kredytu hipotecznego, wraz z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego, a 20% wkładu własnego może nie wystarczyć, by bank udzielił zgody kredytowej.

Na duże trudności w otrzymaniu kredytu muszą przygotować się także osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą lub pracują na podstawie umowy cywilnoprawnej. W tej chwili największe szanse na kredyt hipoteczny mają klienci zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, a także grupa klientów zatrudniona w budżetówce.

Kredyt hipoteczny jako inwestycja - Podsumowanie

Jeżeli na twoim koncie oszczędnościowym lub lokacie znajduje się większa suma pieniędzy, warto zadbać o to, by środki nie straciły na wartości w ciągu najbliższych lat. Jeśli masz pewność, że to pieniądze, które nie będą ci potrzebne w najbliższym czasie, ale nie masz pomysłu, jak je zainwestować, kupno mieszkania lub innej nieruchomości, faktycznie pomoże ci bezpiecznie ulokować środki i cieszyć się zyskami. Warto pamiętać, że kredyt hipoteczny, mimo oprocentowania, marży i prowizji może okazać się niezwykle korzystny.

Więcej informacji kredycie gotówkowym znajdziesz bezpośrednio na naszej stronie. Zachęcamy także do skorzystania z rankingu i wypełnienia prostego wniosku, który pomoże ci nawet w ciągu jednego dnia, bez wychodzenia z domu i tracenia czasu, porozmawiać z pracownikiem banku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Kredyt hipoteczny w mBanku
27.01.2022

Kredyt hipoteczny w mBanku – sprawdź ofertę, warunki i koszt kredytu mieszkaniowego w mBanku!

W mBanku kredyt hipoteczny wziąć można na zakup mieszkania lub działki, budowę domu lub remont nieruchomości. Pożyczyć można dużo i na długo, otrzymując przy tym całkiem atrakcyjne warunki kredytowania. Chcesz poznać więcej szczegółów? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt hipoteczny w mBanku.
Zobacz więcej
17 min. czytania
Hipoteka - co to jest i na czym polega?
25.01.2022

Co to jest hipoteka na nieruchomości i jakie są rodzaje hipotek?

...ksiąg wieczystych. Wniosek może złożyć bank (jako wierzyciel hipoteczny) lub właściciel nieruchomości, który w tym wypadku jest kredytobiorcą. Najczęściej jednak to osoby zaciągające kredyt hipoteczny zobowiązane są do dopełnienia wszystkich formalności. Na szczęście nie musisz samemu tworzyć urzędowego pisma i zastanawiać się co zawiera hipoteka. Wniosek o wpis składa się na gotowym...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Raty annuitetowe - co to jest?
18.01.2022

Raty annuitetowe – czy warto się na nie decydować? Sprawdź!

Rata annuitetowa to stosunkowo rzadko używane i dla wielu osób obco brzmiące określenie raty często wybieranej przy kredycie, a mianowicie raty równej. To jedna z dwóch standardowych opcji spłaty kredytu, zaraz obok raty malejącej. Decydujący się na nią kredytobiorca będzie zobowiązany przelewać bankowi przez określony w umowie czas ratę w stałej kwocie. Czy opłaca się...
Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw
14.01.2022

Ile kosztuje kredyt dla młodych małżeństw? Sprawdź warunki kredytu gotówkowego i kredytu hipotecznego dla młodych małżeństw

...każdemu łatwo jest wziąć samemu kredyt gotówkowy, podobnie zresztą, jak i kredyt hipoteczny dla wielu osób jest...

...jest wziąć samemu kredyt gotówkowy, podobnie zresztą, jak i kredyt hipoteczny dla wielu osób jest poza ich zasięgiem. Dlatego banki oferują...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Czym różni się hipoteka kaucyjna od zwykłej?
14.01.2022

Czym jest hipoteka kaucyjna? Czym różni się hipoteka kaucyjna od zwykłej?

...o hipotece kaucyjnej mogłeś nawet nie słyszeć, zwłaszcza gdy o kredyt hipoteczny występujesz dopiero teraz i robisz to po raz pierwszy. Wszystko...

...cię zainteresować: Na czym polega i ile kosztuje ubezpieczenie kredytu hipotecznego? Aby lepiej zrozumieć, na czym polegała hipoteka kaucyjna, warto...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Kredyt na wkład własny – czy to możliwe?
13.01.2022

Kredyt na wkład własny – czy to możliwe?

...niż początkowo założyłeś? Sprawdź, czy wnioskowanie o kredyt gotówkowy w takiej sytuacji to dobry pomysł. Kredyt hipoteczny to...

...kredytów hipotecznych stanowi jednak, że wkład własny na kredyt hipoteczny nie powinien być mniejszy niż 20% wartości kredytowanej...

Zobacz więcej
8 min. czytania