Jak szybko otrzymasz kredyt hipoteczny?

Opublikowano: 22.04.2021 13:47
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 6

Ile czasu będzie potrzebować bank, zanim otrzymasz zgodę na kredyt hipoteczny? Kredyt na mieszkanie wymaga więcej cierpliwości niż kredyt na dowolny cel. Przekonaj się, ile czekać będziesz na podpisanie umowy kredytowej po wysłaniu wniosku o kredyt.

Kredyt hipoteczny nie jest zobowiązaniem, które zostanie udzielone w ciągu dnia, czy nawet tygodnia od złożenia wniosku o kredyt. Kredyt celowy wymaga dostarczenia wielu dokumentów, a także bardzo dokładnej weryfikacji potencjalnego klienta, dzięki czemu możliwe będzie obniżenie ryzyka kredytowego.

Bardzo zależy ci na tym, by zdobyć zgodę kredytową i liczysz na to, że szybko uda ci się kupić wymarzoną nieruchomość z pomocą kredytu hipotecznego? Okazuje się, że w takiej sytuacji warto uzbroić się w cierpliwość. Zawarcie umowy, a także realizacja kupna mieszkania, działki, czy domu, może potrwać nawet kilka tygodni. To, że bank potrzebować będzie więcej czasu na sprawdzenie wszystkich formalności, czy przygotowanie warunków umowy, wcale nie oznacza, że nie masz szans na kredyt hipoteczny, warto o tym pamiętać.

Jak szybko otrzymasz kredyt hipoteczny? Jak wygląda złożenie wniosku o kredyt? To pytania, które często dręczą osoby gotowe na skorzystanie z tej oferty banku. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości.

Złożenie wniosku o kredyt hipoteczny

Udało ci się znaleźć świetne mieszkanie i już wiesz, że to odpowiedni moment, by zamiast dłużej wynajmować, czy mieszkać u rodziny, zdecydować się na jego kupno? Większość Polaków w takiej sytuacji zdaje sobie sprawę, że kupno nieruchomości to ogromny wydatek, ale brak odpowiednich oszczędności nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich planów. Kredyt hipoteczny, jako kredyt celowy, doskonale sprawdzi się w takiej sytuacji, dając ci nie tylko okazję do wnioskowania o zadłużenie o bardzo wysokiej kwocie, ale także gwarantując długi okres kredytowania i bardzo atrakcyjne warunki spłaty.

Chcesz przyspieszyć cały proces związany z zawarciem umowy? Możesz bez obaw szybko i bezpiecznie wypełnić wniosek o kredyt, który dostępny jest za darmo na naszej stronie. Zajmie ci to zaledwie kilka minut, a pomoże skontaktować się bezpośrednio z pracownikiem banku, dzięki czemu uzyskasz wszystkie informacje związane np. z tym, czego oczekiwać będzie od ciebie bank i jakie formalności musisz wypełnić, jeśli chcesz, by instytucja rozważyła twój wniosek o zobowiązanie.

Czas na dostarczenie potrzebnych dokumentów

Na naszej stronie znajdziesz już artykuł poświęcony temu, jakich dokumentów będzie wymagał od ciebie bank w przypadku kredytu hipotecznego. Zanim jednak zaczniesz zbierać wszystkie potrzebne dokumenty, pamiętaj, że dla banku ważne będzie także to, kiedy zostały one wydane. Bardzo często wymagane jest, by dokumenty zostały wydane nie później niż w ciągu miesiąca w momencie zawarcia umowy. Oznacza to, że nie warto decydować się na kompletowanie dokumentów przed złożeniem wniosku w banku. Pamiętaj, że przedstawiciel banku będzie zobowiązany poinformować cię, jakie dokumenty będą od ciebie wymagane, a doręczenie ich przed terminem nie zawsze pozwoli ci zaoszczędzić czas, wręcz przeciwnie, może się okazać, że tuż przed zawarciem umowy konieczne będzie ponowne dostarczenie dokumentu, co oznacza ponowne wydanie pieniędzy na ich uzyskanie, a także wstrzymanie procesu związanego z zawarciem umowy.

Dlaczego kredyt hipoteczny wiąże się z tak dokładną weryfikacją klienta oraz nieruchomości? Wnioskując o kredyt na mieszkanie, musisz pamiętać, że bank będzie chciał maksymalnie obniżyć ryzyko kredytowe zobowiązania. Weryfikując ciebie jako klienta, weźmie pod uwagę m.in. twoje dochody, sytuację zawodową, ale także historię wcześniejszych zobowiązań. Ważne będzie także sprawdzenie czy na nieruchomości nie ciąży hipoteka, a także ocena jej wartości, mając na uwadze, że to nieruchomość stanie się głównym zabezpieczeniem spłaty kredytu.

Ile będziesz czekać na decyzję banku?

Jak długo będziesz czekać na decyzję banku? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ kredyt hipoteczny dostosowany jest do indywidualnych możliwości i potrzeb każdego klienta. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ bank najczęściej od otrzymania wszystkich dokumentów potrzebować będzie od 2 do aż 4 tygodni na wydanie ostatecznej decyzji w sprawie udzielenia zobowiązania. Pamiętaj jednak, że decydując się na wypełnienie i wysłanie wniosku online będziesz mieć okazję szybko skontaktować się z pracownikiem banku, który po wstępnym zapoznaniu się z twoją sytuacją, będzie w stanie udzielić ci najważniejszych informacji.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Drugi kredyt hipoteczny - czy to możliwe? Gdzie złożyć wniosek o drugi kredyt hipoteczny?
Kredyty hipoteczne 23.07.2021

Drugi kredyt hipoteczny - czy to możliwe? Gdzie złożyć wniosek o drugi kredyt hipoteczny?

Pewnie niejeden zastanawia się, czy mając już jeden, można wziąć jeszcze drugi kredyt hipoteczny. Mówi się, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania i powiedzenie to sprawdza się również i w tym przypadku. Teoretycznie da się zaciągnąć kolejny kredyt hipoteczny, ale z pewnością nie jest on w zasięgu każdego. Kto może starać się o jeszcze jeden kredyt hipoteczny? I czy to się w ogóle opłaca? Odpowiadamy!

Zobacz więcej
Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - na czym polega i kto może z niego skorzystać?
Kredyty hipoteczne 22.07.2021

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego to dla wielu kredytobiorców szansa na szybsze sfinansowanie zakupu mieszkania lub budowy domu. Dzięki niemu możesz obniżyć wkład własny z rekomendowanych 20 do 10%. Ubezpieczenie powoduje jednak podwyższenie łącznych kosztów kredytowania. Kiedy warto się na nie zdecydować? Podpowiadamy!

Zobacz więcej
Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?
Kredyty gotówkowe 16.07.2021

Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?

Wniosek o kredyt to dokument, który musisz wypełnić, jeśli chcesz starać się o kredyt. Coraz więcej banków decyduje się na wnioskowanie online, dzięki czemu możesz szybko i bez wychodzenia z domu dopełnić wszelkich formalności. Który wniosek jest najbardziej, a który najmniej złożony? Czym się różnią między sobą? Sprawdź, jak wygląda ubieganie się o kredyt i co możesz zrobić, żeby przyspieszyć ten proces!

Zobacz więcej
Kredyt na działkę budowlaną - najważniejsze informacje o kredycie hipotecznym na zakup działki
Kredyty hipoteczne 09.07.2021

Kredyt na działkę budowlaną - najważniejsze informacje o kredycie hipotecznym na zakup działki

Mieszkanie w dużym mieście ma wiele zalet, ale też bywa bardzo męczące. Do kupowania nieruchomości w centrum zniechęcają również wysokie ceny za metr. Dlatego wielu mieszkańców miast podejmuje decyzję o wyprowadzce na obrzeża. Zanim jednak zacznie się pakować walizki, najpierw trzeba znaleźć ziemię, gdzie zostanie wzniesiony dom. Wcześniej warto też rozeznać się, gdzie można dostać kredyt na działkę i jakie warunki trzeba spełnić, by go otrzymać.

Zobacz więcej
Ulga mieszkaniowa - czym jest ulga mieszkaniowa i jak z niej skorzystać?
Kredyty hipoteczne 05.07.2021

Ulga mieszkaniowa - czym jest ulga mieszkaniowa i jak z niej skorzystać?

Sprzedałeś mieszkanie, a za uzyskane w ten sposób środki, zamierzasz nabyć kolejną nieruchomość? Nie zwlekaj przesadnie długo. Jeśli kupisz nowe mieszkanie lub dom w ciągu 3 lat, to możesz liczyć na przyznanie tzw. ulgi mieszkaniowej. Czym dokładnie jest ta ulga i na jakich zasadach funkcjonuje? Sprawdź, czy ulga mieszkaniowa jest dla Ciebie korzystna!

Zobacz więcej
Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?
Kredyty hipoteczne 25.06.2021

Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?

O zwrot prowizji bankowej możesz się ubiegać w banku po wcześniejszej spłacie kredytu. Prawo do odzyskania pieniędzy z tego tytułu potwierdził wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2019 roku. Sprawdź, o co dokładnie chodzi i jak w praktyce możesz uzyskać zwrot prowizji bankowej.

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj