Jak szybko otrzymasz kredyt hipoteczny?

Opublikowano: 22.04.2021 13:47
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 2

Ile czasu będzie potrzebować bank, zanim otrzymasz zgodę na kredyt hipoteczny? Kredyt na mieszkanie wymaga więcej cierpliwości niż kredyt na dowolny cel. Przekonaj się, ile czekać będziesz na podpisanie umowy kredytowej po wysłaniu wniosku o kredyt.

Kredyt hipoteczny nie jest zobowiązaniem, które zostanie udzielone w ciągu dnia, czy nawet tygodnia od złożenia wniosku o kredyt. Kredyt celowy wymaga dostarczenia wielu dokumentów, a także bardzo dokładnej weryfikacji potencjalnego klienta, dzięki czemu możliwe będzie obniżenie ryzyka kredytowego.

Bardzo zależy ci na tym, by zdobyć zgodę kredytową i liczysz na to, że szybko uda ci się kupić wymarzoną nieruchomość z pomocą kredytu hipotecznego? Okazuje się, że w takiej sytuacji warto uzbroić się w cierpliwość. Zawarcie umowy, a także realizacja kupna mieszkania, działki, czy domu, może potrwać nawet kilka tygodni. To, że bank potrzebować będzie więcej czasu na sprawdzenie wszystkich formalności, czy przygotowanie warunków umowy, wcale nie oznacza, że nie masz szans na kredyt hipoteczny, warto o tym pamiętać.

Jak szybko otrzymasz kredyt hipoteczny? Jak wygląda złożenie wniosku o kredyt? To pytania, które często dręczą osoby gotowe na skorzystanie z tej oferty banku. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości.

Złożenie wniosku o kredyt hipoteczny

Udało ci się znaleźć świetne mieszkanie i już wiesz, że to odpowiedni moment, by zamiast dłużej wynajmować, czy mieszkać u rodziny, zdecydować się na jego kupno? Większość Polaków w takiej sytuacji zdaje sobie sprawę, że kupno nieruchomości to ogromny wydatek, ale brak odpowiednich oszczędności nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich planów. Kredyt hipoteczny, jako kredyt celowy, doskonale sprawdzi się w takiej sytuacji, dając ci nie tylko okazję do wnioskowania o zadłużenie o bardzo wysokiej kwocie, ale także gwarantując długi okres kredytowania i bardzo atrakcyjne warunki spłaty.

Chcesz przyspieszyć cały proces związany z zawarciem umowy? Możesz bez obaw szybko i bezpiecznie wypełnić wniosek o kredyt, który dostępny jest za darmo na naszej stronie. Zajmie ci to zaledwie kilka minut, a pomoże skontaktować się bezpośrednio z pracownikiem banku, dzięki czemu uzyskasz wszystkie informacje związane np. z tym, czego oczekiwać będzie od ciebie bank i jakie formalności musisz wypełnić, jeśli chcesz, by instytucja rozważyła twój wniosek o zobowiązanie.

Czas na dostarczenie potrzebnych dokumentów

Na naszej stronie znajdziesz już artykuł poświęcony temu, jakich dokumentów będzie wymagał od ciebie bank w przypadku kredytu hipotecznego. Zanim jednak zaczniesz zbierać wszystkie potrzebne dokumenty, pamiętaj, że dla banku ważne będzie także to, kiedy zostały one wydane. Bardzo często wymagane jest, by dokumenty zostały wydane nie później niż w ciągu miesiąca w momencie zawarcia umowy. Oznacza to, że nie warto decydować się na kompletowanie dokumentów przed złożeniem wniosku w banku. Pamiętaj, że przedstawiciel banku będzie zobowiązany poinformować cię, jakie dokumenty będą od ciebie wymagane, a doręczenie ich przed terminem nie zawsze pozwoli ci zaoszczędzić czas, wręcz przeciwnie, może się okazać, że tuż przed zawarciem umowy konieczne będzie ponowne dostarczenie dokumentu, co oznacza ponowne wydanie pieniędzy na ich uzyskanie, a także wstrzymanie procesu związanego z zawarciem umowy.

Dlaczego kredyt hipoteczny wiąże się z tak dokładną weryfikacją klienta oraz nieruchomości? Wnioskując o kredyt na mieszkanie, musisz pamiętać, że bank będzie chciał maksymalnie obniżyć ryzyko kredytowe zobowiązania. Weryfikując ciebie jako klienta, weźmie pod uwagę m.in. twoje dochody, sytuację zawodową, ale także historię wcześniejszych zobowiązań. Ważne będzie także sprawdzenie czy na nieruchomości nie ciąży hipoteka, a także ocena jej wartości, mając na uwadze, że to nieruchomość stanie się głównym zabezpieczeniem spłaty kredytu.

Ile będziesz czekać na decyzję banku?

Jak długo będziesz czekać na decyzję banku? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ kredyt hipoteczny dostosowany jest do indywidualnych możliwości i potrzeb każdego klienta. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ bank najczęściej od otrzymania wszystkich dokumentów potrzebować będzie od 2 do aż 4 tygodni na wydanie ostatecznej decyzji w sprawie udzielenia zobowiązania. Pamiętaj jednak, że decydując się na wypełnienie i wysłanie wniosku online będziesz mieć okazję szybko skontaktować się z pracownikiem banku, który po wstępnym zapoznaniu się z twoją sytuacją, będzie w stanie udzielić ci najważniejszych informacji.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt hipoteczny Alior Bank - czym wyróżnia się kredyt Megahipoteka?
Kredyty hipoteczne 06.05.2021

Kredyt hipoteczny Alior Bank - czym wyróżnia się kredyt Megahipoteka?

Wybierając kredyt na mieszkanie, zwróć uwagę na kredyt hipoteczny Alior Banku. Sprawdź ten kredyt hipoteczny online i przekonaj się, czy to oferta, która spełnia twoje wymagania pod względem tego, jak wygląda oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Zobacz więcej
Podatek katastralny w Polsce? Czym jest podatek katastralny i co musisz o nim wiedzieć?
Kredyty hipoteczne 27.04.2021

Podatek katastralny w Polsce? Czym jest podatek katastralny i co musisz o nim wiedzieć?

Czy w 2021 zostanie wprowadzony podatek katastralny? Czym różni się podatek katastralny od podatku od nieruchomości? Czy  decydując się na kredyt hipoteczny musisz obawiać sie o kolejny koszt w postaci podatku katastralnego?

Zobacz więcej
PKO Bank Polski kredyt hipoteczny 2021 - analiza oferty
Kredyty hipoteczne 16.04.2021

PKO Bank Polski kredyt hipoteczny 2021 - analiza oferty

Kredyt własny kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim cieszy się dużym powodzeniem, czy warto z tej oferty skorzystać? Sprawdź, co do zaoferowania w ramach kredytu hipotecznego ma dla swoich klientów PKO Bank Polski.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę
Kredyty hipoteczne 09.04.2021

Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę

Czy masz szansę wpłynąć na to, jak bank oceni twoją zdolność kredytową? Przekonaj się, że bez wysiłku możesz sprawić, że scoring BIK będzie dla ciebie korzystniejszy, a bank będzie w stanie przedstawić ci atrakcyjną ofertę kredytu hipotecznego.

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a dodatkowe koszty. Cross-selling a kredyt na mieszkanie
Kredyty hipoteczne 01.04.2021

Kredyt hipoteczny a dodatkowe koszty. Cross-selling a kredyt na mieszkanie

Kredyt hipoteczny często wiąże się z koniecznością skorzystania z dodatkowych usług banku lub wykupieniem ubezpieczenia. Czy produkty cross-selling mają negatywny wpływ na ostateczny koszt kredytu hipotecznego? 

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj