× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania - czemu jest tak ważna?

Opublikowano: 25.01.2019 11:49
Średnia ocena: 5,75/6 Głosów: 8

Przeglądając oferty kredytowe często zastanawiasz się co oznacza skrót RRSO? Przekonaj się, że to jedna z informacji, która może mieć największy wpływ na Twoją decyzję dotyczącą podpisania umowy kredytowej. Znając RRSO usług dostępnych na rynku będziesz w stanie dokonać wyboru najlepszego kredytu i zaoszczędzić nawet sporą sumę pieniędzy.

Banki zobowiązane są do informowania o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania kredytu, jest to jednak informacja, która bardzo często nie wyróżnia się w opisie oferty, co może powodować, że kredytobiorca zwróci uwagę wyłącznie na oprocentowanie kredytu. Zapewniamy, że w tym artykule dowiesz się, dlaczego tak ważne jest sprawdzenie RRSO, a także, co zrobić, by faktycznie móc porównać kilkanaście ofert pod względem całkowitego kosztu kredytu.

Niskie oprocentowanie nominalne

Ze względu na rekordowo niską referencyjną stopę procentową, oprocentowanie minimalne kredytów jest bardzo korzystne dla potencjalnych kredytobiorców. Banki jednak, chcąc zwiększyć swój dochód z udzielonych zadłużeń, wprowadzają dodatkowe opłaty, które wiążą się z udzielanymi kredytami gotówkowymi. Na RRSO składa się zarówno oprocentowanie nominalne, prowizja pobierana przez bank w ramach udzielenia kredytu, opłata przygotowawcza, a także ubezpieczenie, jeśli bank wymaga go od usługobiorcy.

RRSO uzwględnia wszystkie koszty, dzięki czemu Klient, szukając zobowiązania, jest w stanie określić, która usługa finansowa przyniesie mu najwięcej korzyści i będzie łatwiejsza w spłacie.

Chcąc mieć pewność, ile zapłacisz za skorzystanie z kredytu na dowolny cel, musisz zwrócić uwagę na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, dzięki temu dowiesz się, ile faktycznie wyniesie Cię rata miesięczna, a także ile zapłacisz w ramach całej usługi.

Najłatwiejszy sposób porównania kredytów

Nie masz czasu na to, by przez kilka dni spotykać się z konsultantami banków w tradycyjnych oddziałach? RRSO interesujących Cię kredytów gotówkowych znajdziesz na naszej stronie, zarówno poświęcając uwagę rankingowi kredytów, jak i poszczególnym opisom zobowiązań. Na 17bankow.com znajdziesz wszystkie informacje dotyczące najlepszych i najpopularniejszych pożyczek udzielanych w bankach. Staramy się, by wiadomości, które dostarczamy naszym czytelnikom, były zawsze aktualne, dzięki czemu dowiesz się także o najnowszych promocjach.

Ranking kredytów gotówkowych wyświetla oferty zależnie od Twoich preferencji, od najniższego RRSO, najniższej kwoty spłaty, najniższego oprocentowania czy popularności usług. Możesz to swobodnie zmienić, wybierając opcję, która najbardziej Cię interesuje. W rankingu znajdziesz także pola, które możesz uzupełnić informacjami, dzięki którym wyświetlone usługi będą lepiej dostosowane do Twoich wymagań, chodzi oczywiście o kwotę kredytu oraz przybliżony okres spłaty. Z naszą pomocą łatwo wybierzesz kredyt, który zaspokoi Twoje potrzeby, jednocześnie gwarantując świetne warunki.

Całkowity koszt kredytu

Wydaje Ci się, że dodatkowe opłaty nie są w stanie zmienić oferty kredytowej tak bardzo, by stała się mniej konkurencyjna względem pozostałych pożyczek na dowolny cel? Analizując RRSO oraz wysokość rat kredytów, szybko przekonasz się, że nawet niewielka różnica między ofertami może mieć znaczny wpływ na kwotę, jaką wpłacisz na konto banku w ramach spłaty zobowiązania.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
Kredyty samochodowe 03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane. 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej