× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego, nadpłata, kalkulator, oferty, odsetki

Zaktualizowano: 22.09.2020 14:30
Opublikowano: 09.10.2019 14:08
Średnia ocena: 5,67/6 Głosów: 6

Kredyt gotówkowy pozwala cieszyć się pieniędzmi, które będziesz mieć szansę wykorzystać na całkowicie dowolny cel. Polacy coraz chętniej wybierają ofertę, która gwarantuje minimum formalności i maksimum korzyści. Decydując się na usługę, wiele osób wybiera najdłuższy termin spłaty, chcąc uniknąć zbyt wysokich miesięcznych kosztów, które mogłyby doprowadzić do problemów finansowych i konieczności skorzystania z kredytu konsolidacyjnego, lub w gorszej sytuacji, narastającego długu.

Co jednak w sytuacji, gdy twój budżet pozwoli na szybsze uregulowanie zobowiązania? Czy dzięki temu unikniesz części opłat związanych z kredytem? Czy banki przewidują taką procedurę?

W tym artykule dowiesz się znacznie więcej o kredytach gotówkowych z możliwością wcześniejszej spłaty.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7111 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 12
2
9,40%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
497,88 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 4/6
3017 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
3
10,07%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
48 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
4
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3672 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
5
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32230 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95

Co zyskasz spłacając kredyt w krótkim czasie? Kalkulator wcześniejszej spłaty

Nawet jeśli masz możliwość, by szybko uregulować swoje zadłużenie, warto zastanowić się, czy w trakcie trwania okresu kredytowania, twój budżet nie będzie narażony na dodatkowe wydatki. Dłuższy okres spłaty może bowiem okazać się dużo atrakcyjniejszy podczas ubiegania się o zadłużenie. Bank na podstawie takiego zgłoszenia będzie mógł obliczyć zdolność kredytową klienta, mając na uwadze niższe raty, co korzystnie wpłynie na decyzję instytucji o przyznaniu zobowiązania. Ty także możesz przeprowadzić symulację swojej zdolności zależnie od terminu spłaty, korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej, który znajdziesz na naszej stronie.

Krótki termin kredytowania może zapewnić ci niższy całkowity koszt kredytu, ale jednocześnie wymagać będzie od kredytobiorcy zupełnie innych warunków. Na taką ofertę mogą liczyć osoby, które posiadają wysoką zdolność kredytową, mają stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, lub należą do grupy uprzywilejowanych zawodów. Świetnym przykładem jest kredyt gotówkowy lub pożyczka dla lekarzy, którzy mogą liczyć na preferencyjne warunki umowy, nawet jeśli zdecydują się na krótki termin spłaty zadłużenia.

Czy wszystkie oferty kredytowe umożliwiają szybszą spłatę?

Wybierając kredyt, warto zwrócić uwagę na to, czy bank przewiduje możliwość wcześniejszej spłaty. Choć to coraz popularniejsze rozwiązanie, wciąż nie wszystkie instytucje zapewniają takie ułatwienie swoim klientom. Dlatego mając na uwadze to, że liczysz na sprzyjające warunki, które pozwolą ci uregulować zadłużenie przed wyznaczonym terminem, koniecznie sprawdź, które oferty dają taką możliwość.

Ranking kredytów gotówkowych zapewnia dostęp do informacji, które pomogą ci szybko wybrać odpowiednią ofertę. Nie musisz tracić wielu godzin na samodzielne przeglądanie ofert na stronach banków. Wszystko znajdziesz w jednym miejscu, w dodatku mając pewność, że ranking jest całkowicie obiektywny, dzięki czemu faktycznie będziesz mieć możliwość wybrania usługi, która w 100% będzie odpowiadać twoim osobistym potrzebom i oczekiwaniom, które stawiasz usługom finansowym.

Na jakie oferty warto zwrócić uwagę, szukając kredytu z możliwością wcześniejszej spłaty? Zgodnie z aktualnym rankingiem kredytów gotówkowych, mogliśmy wyróżnić aż trzy oferty, które mogą cię zainteresować:

Usługi łączy zarówno możliwość wcześniejszej spłaty, jak i atrakcyjne oprocentowanie i niski całkowity koszt zobowiązania.

Czy jako kredytobiorca poniesiesz koszt wcześniejszego spłacenia kredytu?

Decydując się na uregulowanie kredytu przed wyznaczonym w harmonogramie terminem, musisz liczyć się z tym, że bank może z tego tytułu naliczyć prowizję. Dla banku wcześniejsza spłata kredytu nieatrakcyjna. Podpisując umowę z bankiem na dłuższy termin, instytucja może liczyć na wyższy zysk, ze względu na dłużej naliczane odsetki za skorzystanie z usługi.

Dlatego też większość banków oferuje swoim klientom możliwość wcześniejszej spłaty zadłużenia, tylko pod warunkiem uiszczenia opłaty, w ramach prowizji.

Jeśli chcesz mieć pewność, ile kosztuje takie rozwiązanie, koniecznie skontaktuj się z bankiem, prowizja ta może być zależna nie tylko od kwoty kredytu, ale także od terminu spłaty, jaki został wyznaczony, a także innych, indywidualnych czynników, które mają ogromny wpływ na przebieg całego zobowiązania.

Jeśli zależy ci na szybkim kontakcie z pracownikiem banku, możesz skorzystać z wniosku, który dostępny jest na naszej stronie. Wypełniając go, będziesz mieć pewność, że konsultant banku oddzwoni na twój numer telefonu nawet w ciągu kilkunastu minut, a ty będziesz mieć szansę dopytać o szczegóły oferty, jednocześnie nie zobowiązując się do zawarcia umowy kredytowej.

Pamiętaj, że mimo popularności prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu, na rynku wciąż znajdują się usługi, które gwarantują tę usługę całkowicie bezpłatnie, z ogromną korzyścią dla klienta, który w takiej sytuacji, faktycznie ma szansę cieszyć się niższym kosztem zadłużenia.

Zanim podejmiesz decyzję o wcześniejszym uregulowaniu pożyczki, przekonaj się, że rzeczywiście na tym zyskasz.

Kiedy zdecydować się na wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego?

Wcześniejsza spłata kredytu może być niezbędna, jeśli planujesz ubiegać się o kredyt hipoteczny. W takiej sytuacji każde zadłużenie obciążające twój budżet będzie miało negatywny wpływ na twoją zdolność kredytową. Jeśli masz możliwość, by wcześniej spłacić kredyt konsumencki, zrób to, zanim wypełnisz wniosek o kredyt hipoteczny. Wcześniejsza spłata zadłużeń może bowiem być jedyną możliwością, która faktycznie pozwoli ci skutecznie starać się o zobowiązanie o tak wysokiej kwocie.

Kredyt na mieszkanie wymaga wielu formalności, a każdy klient przed otrzymaniem zgody kredytowej zostanie dokładnie sprawdzony pod względem historii kredytowej oraz zdolności finansowej. Szczególnie ostrożne muszą być pod tym względem osoby, które ubiegają się o kredyt hipoteczny dla singla.

Polecamy
1
2,65%
RRSO
2,62%
Oprocentowanie
909,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
10764 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 103
2
2,24%
RRSO
2,22%
Oprocentowanie
869,29 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
982 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 15
3
2,40%
RRSO
2,20%
Oprocentowanie
884,23 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
889 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
4
2,55%
RRSO
2,41%
Oprocentowanie
899,30 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
638 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
Nowość
5
2,65%
RRSO
2,62%
Oprocentowanie
909,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
140 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Na wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego możesz zdecydować się także, jeśli twój budżet znacznie się powiększył, a ty chcesz jak najszybciej uregulować swoje zobowiązania, by cieszyć się czystą kartą pod względem finansowym.

Nadpłata kredytu gotówkowego - co dokładnie musisz zrobić?

Chcąc spłacić kredyt przed wyznaczonym czasem, musisz zachować wszystkie formalności, które są przewidziane w takiej sytuacji. Zanim spłacisz swoje zobowiązanie, musisz wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go osobiście w banku lub dostarczyć do instytucji drogą pocztową.

Bank po otrzymaniu takiej wiadomości może umożliwić ci wcześniejszą spłatę, jednocześnie informując o wszystkich opłatach lub innych formalnościach, które się z tym wiążą. Dopiero wtedy kredytobiorca może nadpłacić spłatę swojego zadłużenia i oczekiwać potwierdzenia ze strony banku, że kredyt czy pożyczka zostały uregulowane i kredytobiorca nie ma już żadnych zobowiązań finansowych z tytułu wcześniej zawartej umowy.

Pamiętaj, by wszystkie swoje wątpliwości wyjaśnić z konsultantem banku. Nawet jeśli nie masz pewności związanych z umową kredytową i dokładnymi warunkami wcześniejszej spłaty zobowiązania, pracownik instytucji będzie w stanie przedstawić ci wszystkie niezbędne wiadomości.

Podsumowanie

Kredyt gotówkowy może okazać się świetną usługą, która pomoże ci w krótkim czasie uzyskać dostęp do pieniędzy, które będą ci potrzebne na dowolny cel. Banki starają się, by ich oferty były coraz atrakcyjniejsze dla usługobiorców, chcąc w ten sposób zachęcić nowych klientów, którzy wciąż nie zdecydowali się na konkretną usługę. Kredyt z możliwością wcześniejszej spłaty z pewnością okaże się atrakcyjny, dla osób, które w trakcie kredytowania będą miały szansę obniżyć koszt swojego zadłużenia i uregulować pożyczkę w banku przed terminem.

Upewnij się, że wcześniejsza spłata może okazać się dla ciebie korzystna i nie zapłacisz za to udogodnienie więcej ze względu na prowizję, która może zostać naliczona przez bank.

Zapewniamy, że na naszej stronie znajdziesz informacje, które pomogą ci znaleźć ofertę, jakiej poszukujesz, a wszystko to bez straty cennego czasu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej