Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego, nadpłata, kalkulator, oferty, odsetki

Zaktualizowano: 28.05.2021 12:27
Opublikowano: 09.10.2019 14:08
Średnia ocena: 5,90/6 Głosów: 21

Kredyt gotówkowy pozwala cieszyć się pieniędzmi, które będziesz mieć szansę wykorzystać na całkowicie dowolny cel. Polacy coraz chętniej wybierają ofertę, która gwarantuje minimum formalności i maksimum korzyści. Decydując się na usługę, wiele osób wybiera najdłuższy termin spłaty, chcąc uniknąć zbyt wysokich miesięcznych kosztów, które mogłyby doprowadzić do problemów finansowych i konieczności skorzystania z kredytu konsolidacyjnego, lub w gorszej sytuacji, narastającego długu.

Co jednak w sytuacji, gdy twój budżet pozwoli na szybsze uregulowanie zobowiązania? Czy dzięki temu unikniesz części opłat związanych z kredytem? Czy banki przewidują taką procedurę?

W tym artykule dowiesz się znacznie więcej o kredytach gotówkowych z możliwością wcześniejszej spłaty.

Co zyskasz spłacając kredyt w krótkim czasie? Kalkulator wcześniejszej spłaty

Nawet jeśli masz możliwość, by szybko uregulować swoje zadłużenie, warto zastanowić się, czy w trakcie trwania okresu kredytowania, twój budżet nie będzie narażony na dodatkowe wydatki. Dłuższy okres spłaty może bowiem okazać się dużo atrakcyjniejszy podczas ubiegania się o zadłużenie. Bank na podstawie takiego zgłoszenia będzie mógł obliczyć zdolność kredytową klienta, mając na uwadze niższe raty, co korzystnie wpłynie na decyzję instytucji o przyznaniu zobowiązania. Ty także możesz przeprowadzić symulację swojej zdolności zależnie od terminu spłaty, korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej, który znajdziesz na naszej stronie.

Krótki termin kredytowania może zapewnić ci niższy całkowity koszt kredytu, ale jednocześnie wymagać będzie od kredytobiorcy zupełnie innych warunków. Na taką ofertę mogą liczyć osoby, które posiadają wysoką zdolność kredytową, mają stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, lub należą do grupy uprzywilejowanych zawodów. Świetnym przykładem jest kredyt gotówkowy lub pożyczka dla lekarzy, którzy mogą liczyć na preferencyjne warunki umowy, nawet jeśli zdecydują się na krótki termin spłaty zadłużenia.

Kliknij: oprocentowanie kredytu gotówkowego i sprawdź, ile faktycznie kosztuje pożyczka gotówkowa w banku!

Czy wszystkie oferty kredytowe umożliwiają szybszą spłatę?

Wybierając kredyt, warto zwrócić uwagę na to, czy bank przewiduje możliwość wcześniejszej spłaty. Choć to coraz popularniejsze rozwiązanie, wciąż nie wszystkie instytucje zapewniają takie ułatwienie swoim klientom. Dlatego mając na uwadze to, że liczysz na sprzyjające warunki, które pozwolą ci uregulować zadłużenie przed wyznaczonym terminem, koniecznie sprawdź, które oferty dają taką możliwość.

Ranking kredytów gotówkowych zapewnia dostęp do informacji, które pomogą ci szybko wybrać odpowiednią ofertę. Nie musisz tracić wielu godzin na samodzielne przeglądanie ofert na stronach banków. Wszystko znajdziesz w jednym miejscu, w dodatku mając pewność, że ranking jest całkowicie obiektywny, dzięki czemu faktycznie będziesz mieć możliwość wybrania usługi, która w 100% będzie odpowiadać twoim osobistym potrzebom i oczekiwaniom, które stawiasz usługom finansowym.

Na jakie oferty warto zwrócić uwagę, szukając kredytu z możliwością wcześniejszej spłaty? Zgodnie z aktualnym rankingiem kredytów gotówkowych, mogliśmy wyróżnić aż trzy oferty, które mogą cię zainteresować:

  • Mini ratka na dowolny cel, dostępna w PKO Banku Polskim

  • Pożyczka gotówkowa, oferowana w Citi Banku Handlowym

  • Pożyczka internetowa, która dostępna jest w Alior Banku

Usługi łączy zarówno możliwość wcześniejszej spłaty, jak i atrakcyjne oprocentowanie i niski całkowity koszt zobowiązania.

Czy jako kredytobiorca poniesiesz koszt wcześniejszego spłacenia kredytu?

Decydując się na uregulowanie kredytu przed wyznaczonym w harmonogramie terminem, musisz liczyć się z tym, że bank może z tego tytułu naliczyć prowizję. Dla banku wcześniejsza spłata kredytu jest nieatrakcyjna. Podpisując umowę z bankiem na dłuższy termin, instytucja może liczyć na wyższy zysk, ze względu na dłużej naliczane odsetki za skorzystanie z usługi.

Dlatego też większość banków oferuje swoim klientom możliwość wcześniejszej spłaty zadłużenia, tylko pod warunkiem uiszczenia opłaty, w ramach prowizji.

Jeśli chcesz mieć pewność, ile kosztuje takie rozwiązanie, koniecznie skontaktuj się z bankiem, prowizja ta może być zależna nie tylko od kwoty kredytu, ale także od terminu spłaty, jaki został wyznaczony, a także innych, indywidualnych czynników, które mają ogromny wpływ na przebieg całego zobowiązania.

Jeśli zależy ci na szybkim kontakcie z pracownikiem banku, możesz skorzystać z wniosku, który dostępny jest na naszej stronie. Wypełniając go, będziesz mieć pewność, że konsultant banku oddzwoni na twój numer telefonu nawet w ciągu kilkunastu minut, a ty będziesz mieć szansę dopytać o szczegóły oferty, jednocześnie nie zobowiązując się do zawarcia umowy kredytowej.

Pamiętaj, że mimo popularności prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu, na rynku wciąż znajdują się usługi, które gwarantują tę usługę całkowicie bezpłatnie, z ogromną korzyścią dla klienta, który w takiej sytuacji, faktycznie ma szansę cieszyć się niższym kosztem zadłużenia.

Zanim podejmiesz decyzję o wcześniejszym uregulowaniu pożyczki, przekonaj się, że rzeczywiście na tym zyskasz.

Czy w ofercie banku można znaleźć kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Kiedy zdecydować się na wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego?

Wcześniejsza spłata kredytu może być niezbędna, jeśli planujesz ubiegać się o kredyt hipoteczny. W takiej sytuacji każde zadłużenie obciążające twój budżet będzie miało negatywny wpływ na twoją zdolność kredytową. Jeśli masz możliwość, by wcześniej spłacić kredyt konsumencki, zrób to, zanim wypełnisz wniosek o kredyt hipoteczny. Wcześniejsza spłata zadłużeń może bowiem być jedyną możliwością, która faktycznie pozwoli ci skutecznie starać się o zobowiązanie o tak wysokiej kwocie.

Kredyt na mieszkanie wymaga wielu formalności, a każdy klient przed otrzymaniem zgody kredytowej zostanie dokładnie sprawdzony pod względem historii kredytowej oraz zdolności finansowej. Szczególnie ostrożne muszą być pod tym względem osoby, które ubiegają się o kredyt hipoteczny dla singla.

Na wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego możesz zdecydować się także, jeśli twój budżet znacznie się powiększył, a ty chcesz jak najszybciej uregulować swoje zobowiązania, by cieszyć się czystą kartą pod względem finansowym.

Kliknij i sprawdź czym jest coraz popularniejszy - kredyt ratalny!

Nadpłata kredytu gotówkowego - co dokładnie musisz zrobić?

Chcąc spłacić kredyt przed wyznaczonym czasem, musisz zachować wszystkie formalności, które są przewidziane w takiej sytuacji. Zanim spłacisz swoje zobowiązanie, musisz wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go osobiście w banku lub dostarczyć do instytucji drogą pocztową.

Bank po otrzymaniu takiej wiadomości może umożliwić ci wcześniejszą spłatę, jednocześnie informując o wszystkich opłatach lub innych formalnościach, które się z tym wiążą. Dopiero wtedy kredytobiorca może nadpłacić spłatę swojego zadłużenia i oczekiwać potwierdzenia ze strony banku, że kredyt czy pożyczka zostały uregulowane i kredytobiorca nie ma już żadnych zobowiązań finansowych z tytułu wcześniej zawartej umowy.

Pamiętaj, by wszystkie swoje wątpliwości wyjaśnić z konsultantem banku. Nawet jeśli nie masz pewności związanych z umową kredytową i dokładnymi warunkami wcześniejszej spłaty zobowiązania, pracownik instytucji będzie w stanie przedstawić ci wszystkie niezbędne wiadomości.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodu? Sprawdź!

Podsumowanie

Kredyt gotówkowy może okazać się świetną usługą, która pomoże ci w krótkim czasie uzyskać dostęp do pieniędzy, które będą ci potrzebne na dowolny cel. Banki starają się, by ich oferty były coraz atrakcyjniejsze dla usługobiorców, chcąc w ten sposób zachęcić nowych klientów, którzy wciąż nie zdecydowali się na konkretną usługę. Kredyt z możliwością wcześniejszej spłaty z pewnością okaże się atrakcyjny, dla osób, które w trakcie kredytowania będą miały szansę obniżyć koszt swojego zadłużenia i uregulować pożyczkę w banku przed terminem.

Upewnij się, że wcześniejsza spłata może okazać się dla ciebie korzystna i nie zapłacisz za to udogodnienie więcej ze względu na prowizję, która może zostać naliczona przez bank.

Zapewniamy, że na naszej stronie znajdziesz informacje, które pomogą ci znaleźć ofertę, jakiej poszukujesz, a wszystko to bez straty cennego czasu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?
Kredyty gotówkowe 16.07.2021

Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?

Wniosek o kredyt to dokument, który musisz wypełnić, jeśli chcesz starać się o kredyt. Coraz więcej banków decyduje się na wnioskowanie online, dzięki czemu możesz szybko i bez wychodzenia z domu dopełnić wszelkich formalności. Który wniosek jest najbardziej, a który najmniej złożony? Czym się różnią między sobą? Sprawdź, jak wygląda ubieganie się o kredyt i co możesz zrobić, żeby przyspieszyć ten proces!

Zobacz więcej
Wyłudzenie kredytu – na czym polega i jak się przed nim bronić?
Kredyty gotówkowe 14.07.2021

Wyłudzenie kredytu – na czym polega i jak się przed nim bronić?

Wyłudzenie kredytu lub pożyczki to przestępstwo kwalifikowane jako oszustwo, za które grozi surowa kara pozbawienia wolności. Niestety jego skutki mogą dotknąć także niewinnej osoby, jeśli oszust w celu zaciągnięcia zobowiązania posłuży się jej danymi. Sprawdź, na czym dokładnie polega wyłudzenie kredytu i jak się przed nim chronić, a także kiedy sami możemy być o takie oszustwo posądzeni.

Zobacz więcej
Żyrant - na czym polega poręczenie kredytu? Prawa i obowiązki żyranta
Kredyty gotówkowe 28.06.2021

Żyrant - na czym polega poręczenie kredytu? Prawa i obowiązki żyranta

Żyrant to potoczne określenie, którym mianuje się poręczyciela. W wielu przypadkach jest on ostatnią deską ratunku dla tych, którzy ze względu na swoją sytuację ekonomiczną mogą liczyć jedynie na kredyt z poręczeniem. Jakie obowiązki ma żyrant i na czym polega poręczenie kredytu? Sprawdźmy.

Zobacz więcej
Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?
Kredyty hipoteczne 25.06.2021

Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?

O zwrot prowizji bankowej możesz się ubiegać w banku po wcześniejszej spłacie kredytu. Prawo do odzyskania pieniędzy z tego tytułu potwierdził wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2019 roku. Sprawdź, o co dokładnie chodzi i jak w praktyce możesz uzyskać zwrot prowizji bankowej.

Zobacz więcej
Kredyt na fotowoltaikę - gdzie starać się o najlepszy kredyt na panele fotowoltaiczne?
Kredyty gotówkowe 24.06.2021

Kredyt na fotowoltaikę - gdzie starać się o najlepszy kredyt na panele fotowoltaiczne?

Jeśli zastanawiasz się, czy kredyt na fotowoltaikę to dobry pomysł na sfinansowanie zakupu paneli, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Wiele banków, doceniając rosnącą popularność, jaką cieszy się fotowoltaika, wprowadziła do swojej oferty propozycje pożyczek, które mają pokryć zobowiązania wynikające z takiej inwestycji.

Zobacz więcej
Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj