× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego, nadpłata, kalkulator, oferty, odsetki

Zaktualizowano: 02.02.2021 09:56
Opublikowano: 09.10.2019 14:08
Średnia ocena: 5,83/6 Głosów: 12

Kredyt gotówkowy pozwala cieszyć się pieniędzmi, które będziesz mieć szansę wykorzystać na całkowicie dowolny cel. Polacy coraz chętniej wybierają ofertę, która gwarantuje minimum formalności i maksimum korzyści. Decydując się na usługę, wiele osób wybiera najdłuższy termin spłaty, chcąc uniknąć zbyt wysokich miesięcznych kosztów, które mogłyby doprowadzić do problemów finansowych i konieczności skorzystania z kredytu konsolidacyjnego, lub w gorszej sytuacji, narastającego długu.

Co jednak w sytuacji, gdy twój budżet pozwoli na szybsze uregulowanie zobowiązania? Czy dzięki temu unikniesz części opłat związanych z kredytem? Czy banki przewidują taką procedurę?

W tym artykule dowiesz się znacznie więcej o kredytach gotówkowych z możliwością wcześniejszej spłaty.

Co zyskasz spłacając kredyt w krótkim czasie? Kalkulator wcześniejszej spłaty

Nawet jeśli masz możliwość, by szybko uregulować swoje zadłużenie, warto zastanowić się, czy w trakcie trwania okresu kredytowania, twój budżet nie będzie narażony na dodatkowe wydatki. Dłuższy okres spłaty może bowiem okazać się dużo atrakcyjniejszy podczas ubiegania się o zadłużenie. Bank na podstawie takiego zgłoszenia będzie mógł obliczyć zdolność kredytową klienta, mając na uwadze niższe raty, co korzystnie wpłynie na decyzję instytucji o przyznaniu zobowiązania. Ty także możesz przeprowadzić symulację swojej zdolności zależnie od terminu spłaty, korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej, który znajdziesz na naszej stronie.

Krótki termin kredytowania może zapewnić ci niższy całkowity koszt kredytu, ale jednocześnie wymagać będzie od kredytobiorcy zupełnie innych warunków. Na taką ofertę mogą liczyć osoby, które posiadają wysoką zdolność kredytową, mają stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, lub należą do grupy uprzywilejowanych zawodów. Świetnym przykładem jest kredyt gotówkowy lub pożyczka dla lekarzy, którzy mogą liczyć na preferencyjne warunki umowy, nawet jeśli zdecydują się na krótki termin spłaty zadłużenia.

Promocja
Polecamy
1
9,35%
RRSO
5,00%
Oprocentowanie
497,43 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7933 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 20
2
8,81%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
492,71 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
9441 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
Promocja
3
9,21%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
496,17 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3885 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
9,30%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
252 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
5
12,46%
RRSO
6,80%
Oprocentowanie
524,73 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
1227 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2

Czy wszystkie oferty kredytowe umożliwiają szybszą spłatę?

Wybierając kredyt, warto zwrócić uwagę na to, czy bank przewiduje możliwość wcześniejszej spłaty. Choć to coraz popularniejsze rozwiązanie, wciąż nie wszystkie instytucje zapewniają takie ułatwienie swoim klientom. Dlatego mając na uwadze to, że liczysz na sprzyjające warunki, które pozwolą ci uregulować zadłużenie przed wyznaczonym terminem, koniecznie sprawdź, które oferty dają taką możliwość.

Ranking kredytów gotówkowych zapewnia dostęp do informacji, które pomogą ci szybko wybrać odpowiednią ofertę. Nie musisz tracić wielu godzin na samodzielne przeglądanie ofert na stronach banków. Wszystko znajdziesz w jednym miejscu, w dodatku mając pewność, że ranking jest całkowicie obiektywny, dzięki czemu faktycznie będziesz mieć możliwość wybrania usługi, która w 100% będzie odpowiadać twoim osobistym potrzebom i oczekiwaniom, które stawiasz usługom finansowym.

Na jakie oferty warto zwrócić uwagę, szukając kredytu z możliwością wcześniejszej spłaty? Zgodnie z aktualnym rankingiem kredytów gotówkowych, mogliśmy wyróżnić aż trzy oferty, które mogą cię zainteresować:

Usługi łączy zarówno możliwość wcześniejszej spłaty, jak i atrakcyjne oprocentowanie i niski całkowity koszt zobowiązania.

Czy jako kredytobiorca poniesiesz koszt wcześniejszego spłacenia kredytu?

Decydując się na uregulowanie kredytu przed wyznaczonym w harmonogramie terminem, musisz liczyć się z tym, że bank może z tego tytułu naliczyć prowizję. Dla banku wcześniejsza spłata kredytu jest nieatrakcyjna. Podpisując umowę z bankiem na dłuższy termin, instytucja może liczyć na wyższy zysk, ze względu na dłużej naliczane odsetki za skorzystanie z usługi.

Dlatego też większość banków oferuje swoim klientom możliwość wcześniejszej spłaty zadłużenia, tylko pod warunkiem uiszczenia opłaty, w ramach prowizji.

Jeśli chcesz mieć pewność, ile kosztuje takie rozwiązanie, koniecznie skontaktuj się z bankiem, prowizja ta może być zależna nie tylko od kwoty kredytu, ale także od terminu spłaty, jaki został wyznaczony, a także innych, indywidualnych czynników, które mają ogromny wpływ na przebieg całego zobowiązania.

Jeśli zależy ci na szybkim kontakcie z pracownikiem banku, możesz skorzystać z wniosku, który dostępny jest na naszej stronie. Wypełniając go, będziesz mieć pewność, że konsultant banku oddzwoni na twój numer telefonu nawet w ciągu kilkunastu minut, a ty będziesz mieć szansę dopytać o szczegóły oferty, jednocześnie nie zobowiązując się do zawarcia umowy kredytowej.

Pamiętaj, że mimo popularności prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu, na rynku wciąż znajdują się usługi, które gwarantują tę usługę całkowicie bezpłatnie, z ogromną korzyścią dla klienta, który w takiej sytuacji, faktycznie ma szansę cieszyć się niższym kosztem zadłużenia.

Zanim podejmiesz decyzję o wcześniejszym uregulowaniu pożyczki, przekonaj się, że rzeczywiście na tym zyskasz.

Kiedy zdecydować się na wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego?

Wcześniejsza spłata kredytu może być niezbędna, jeśli planujesz ubiegać się o kredyt hipoteczny. W takiej sytuacji każde zadłużenie obciążające twój budżet będzie miało negatywny wpływ na twoją zdolność kredytową. Jeśli masz możliwość, by wcześniej spłacić kredyt konsumencki, zrób to, zanim wypełnisz wniosek o kredyt hipoteczny. Wcześniejsza spłata zadłużeń może bowiem być jedyną możliwością, która faktycznie pozwoli ci skutecznie starać się o zobowiązanie o tak wysokiej kwocie.

Kredyt na mieszkanie wymaga wielu formalności, a każdy klient przed otrzymaniem zgody kredytowej zostanie dokładnie sprawdzony pod względem historii kredytowej oraz zdolności finansowej. Szczególnie ostrożne muszą być pod tym względem osoby, które ubiegają się o kredyt hipoteczny dla singla.

Polecamy
1
2,54%
RRSO
898,24 PLN
Rata miesięczna
898,24 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
11118 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 113
Nowość
2
2,12%
RRSO
857,48 PLN
Rata miesięczna
857,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
490 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 11
3
2,13%
RRSO
858,46 PLN
Rata miesięczna
858,46 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
1442 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 18
4
2,17%
RRSO
862,10 PLN
Rata miesięczna
862,10 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
782 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
5
2,18%
RRSO
863,37 PLN
Rata miesięczna
863,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
782 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 9

Na wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego możesz zdecydować się także, jeśli twój budżet znacznie się powiększył, a ty chcesz jak najszybciej uregulować swoje zobowiązania, by cieszyć się czystą kartą pod względem finansowym.

Nadpłata kredytu gotówkowego - co dokładnie musisz zrobić?

Chcąc spłacić kredyt przed wyznaczonym czasem, musisz zachować wszystkie formalności, które są przewidziane w takiej sytuacji. Zanim spłacisz swoje zobowiązanie, musisz wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go osobiście w banku lub dostarczyć do instytucji drogą pocztową.

Bank po otrzymaniu takiej wiadomości może umożliwić ci wcześniejszą spłatę, jednocześnie informując o wszystkich opłatach lub innych formalnościach, które się z tym wiążą. Dopiero wtedy kredytobiorca może nadpłacić spłatę swojego zadłużenia i oczekiwać potwierdzenia ze strony banku, że kredyt czy pożyczka zostały uregulowane i kredytobiorca nie ma już żadnych zobowiązań finansowych z tytułu wcześniej zawartej umowy.

Pamiętaj, by wszystkie swoje wątpliwości wyjaśnić z konsultantem banku. Nawet jeśli nie masz pewności związanych z umową kredytową i dokładnymi warunkami wcześniejszej spłaty zobowiązania, pracownik instytucji będzie w stanie przedstawić ci wszystkie niezbędne wiadomości.

Podsumowanie

Kredyt gotówkowy może okazać się świetną usługą, która pomoże ci w krótkim czasie uzyskać dostęp do pieniędzy, które będą ci potrzebne na dowolny cel. Banki starają się, by ich oferty były coraz atrakcyjniejsze dla usługobiorców, chcąc w ten sposób zachęcić nowych klientów, którzy wciąż nie zdecydowali się na konkretną usługę. Kredyt z możliwością wcześniejszej spłaty z pewnością okaże się atrakcyjny, dla osób, które w trakcie kredytowania będą miały szansę obniżyć koszt swojego zadłużenia i uregulować pożyczkę w banku przed terminem.

Upewnij się, że wcześniejsza spłata może okazać się dla ciebie korzystna i nie zapłacisz za to udogodnienie więcej ze względu na prowizję, która może zostać naliczona przez bank.

Zapewniamy, że na naszej stronie znajdziesz informacje, które pomogą ci znaleźć ofertę, jakiej poszukujesz, a wszystko to bez straty cennego czasu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021
Kredyty gotówkowe 23.02.2021

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego na osobiste oświadczenie o dochodach? W takim razie musisz pamiętać, że oferta tego typu będzie dostępna praktycznie wyłącznie dla stałych klientów banków.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?
Kredyty gotówkowe 17.02.2021

Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?

Nawet niewielki dług zostaje odnotowany przez BIK. Warto także pamiętać, że zadłużenie nie zostaje wykreślone z historii kredytowej tuż po spłacie zobowiązania. Kiedy możliwe będzie wnioskowanie o kredyt gotówkowy, jeśli...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?
Kredyty gotówkowe 12.02.2021

Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?

Czy ubiegając się o pożyczkę na dowolny cel w banku, masz wpływ na koszt zobowiązania? Co możesz zrobić, by cieszyć się niższym oprocentowaniem lub brakiem prowizji za udzielenie pożyczki? 

Zobacz więcej
Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy
Kredyty gotówkowe 09.02.2021

Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy

Kredyt dla młodych klientów wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami, czy większą liczbą dokumentów lub formalności. Niezależnie od wieku, możesz liczyć na usługę finansową, która zostanie dostosowana do...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021
Kredyty gotówkowe 05.02.2021

Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021

Czy to dobry moment na zawarcie umowy pożyczkowej z bankiem? Choć sytuacja w kraju wciąż jest niestabilna, a wiele osób obawia się o swoje zatrudnienie, pożyczka gotówkowa jest w tej chwili wyjątkowo atrakcyjna.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia
Kredyty gotówkowe 01.02.2021

Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia

Czy osoba bezrobotna może skutecznie wnioskować o kredyt gotówkowy? Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, by cieszyć się zgodą kredytową? Gdzie szukać wsparcia finansowego, gdy niemożliwe jest potwierdzenie zatrudnienia?

Zobacz więcej