Kredyty gotówkowe 8 min. czytania

Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą - co warto wiedzieć o takiej ofercie?

Zaktualizowano: 2020-11-26 15:26
Opublikowano: 2019-12-13 13:44
Średnia ocena: 5,75/6 Głosów: 28
Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą - co warto wiedzieć o takiej ofercie?

Coraz więcej Polaków pracuje poza granicami kraju. Wiele osób, które wyjechały w celach zarobkowych, chce jednak wrócić do kraju. Nie trudno zatem przewidzieć, że część z nich będzie zainteresowana skorzystaniem z usług finansowych w Polsce.

Czy osoby pracujące za granicą mogą skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy w złotówkach? Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, zanim otrzyma zgodę na zobowiązanie? Czy warunki kredytu gotówkowego, dla osób zarabiających w zagranicznej walucie, różnią się od tych standardowych usług dostępnych w bankach? To pytania, na które znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Kredyt gotówkowy - czym się wyróżnia na tle innych zadłużeń?

Kredyt gotówkowy niewątpliwie przyciąga największe grono klientów, którzy zainteresowani są ofertą gwarantującą dodatkowe pieniądze, bez obawy o długi okres oczekiwania na wypłatę pieniędzy, czy skomplikowane formalności. Kredyt na dowolny cel zyskał także ogromną popularność dzięki temu, że kredytobiorca może wykorzystać kredytowane środki bez konieczności określania swojego celu instytucji.

W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego lub kredytu na samochód, kredyt gotówkowy nie wymaga żadnego zabezpieczenia finansowego kredytu. Co więcej, na rynku jest niewiele ofert, które przewidują dostęp do kredytu na dowolny cel wyłącznie dla stałych klientów banku. Dzięki temu kredytobiorca może uniknąć dodatkowych usług, które także mogą wiązać się z opłatami oraz dodatkowymi formalnościami.

Kredyt gotówkowy często porównywany jest do chwilówek, udzielanych przez firmy pożyczkowe. Warto jednak pamiętać, że oferty te tylko pozornie są do siebie podobne. Kredyt gotówkowy wyróżnia się w tym przypadku dużo wyższą maksymalną kwotą zadłużenia, a także atrakcyjnym i elastycznym terminem spłaty. Szybka pożyczka może wiązać się z wyższymi opłatami, podczas gdy kredyt gotówkowy oferuje bardzo korzystne warunki finansowe, bez ukrytych kosztów.

Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą

Korzystając z możliwości uzyskania lepszego wynagrodzenia, zdecydowałeś się na pracę za granicą? Aktualnie wiele osób, szuka w ten sposób sposobu, by łatwo zdobyć większą ilość pieniędzy i cieszyć się wygodniejszym życiem, bez konieczności oszczędzania na własnych przyjemnościach. Co jednak w sytuacji, gdy pracujesz za granicą i zarabiasz w obcej walucie, ale chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego udzielanego w złotówkach? Czy masz taką możliwość? Jak wiadomo, banki nie mogą udzielić w złotówkach kredytów hipotecznych, w przypadku osób, które zarabiają w innej walucie. Zgodnie z aktualnym prawem bankowym, kredyt hipoteczny może zostać udzielony wyłącznie w tej walucie, w jakiej otrzymuje wynagrodzenie kredytobiorca, przynajmniej w czasie, gdy ubiega się o zobowiązanie finansowe.

Kredyt gotówkowy nie przewiduje jednak takich warunków i banki mogą oferować swoim klientom kredyt gotówkowy, standardowo, w złotówkach. Zanim jednak złożysz wniosek o kredyt, warto zapoznać się z warunkami, jakie stawiane są przed kredytobiorcom w takiej sytuacji.

Warunki kredytu gotówkowego - czego możesz oczekiwać składając wniosek?

Warto przygotować się do złożenia wniosku o kredyt w banku, by mieć pewność, że instytucja będzie skłonna udzielić ci zgody kredytowej. Osoby pracujące poza granicami kraju muszą liczyć się z tym, że udzielenie kredytu gotówkowego, będzie wymagało trochę więcej formalności, niż usługa świadczona innym klientom. Bank musi dokładnie zweryfikować, czy zgoda kredytowa nie będzie wiązała się ze zbyt dużym ryzykiem kredytowym. Instytucja wymagać będzie:

  • Dobrej historii kredytowej (która zostanie sprawdzona z pomocą raportu BIK)

  • Zaświadczenia o stałych dochodach oraz ich wysokości (bank często wymaga, by kredytobiorca już od przynajmniej kilku miesięcy posiadał stałe zatrudnienie, a także mógł wykazać, że umowa z pracodawcą nie zakończy się w najbliższym czasie)

  • Zdolności kredytowej, która pozwoli na spłatę całego zobowiązania, wraz z dodatkowymi opłatami, naliczonymi przez instytucję.

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Chcesz przekonać się, czy twoje zarobki pozwolą na skorzystanie z kredytu, w kwocie, która cię interesuje? Koniecznie sprawdź kalkulator zdolności kredytowej, który opublikowany jest na naszej stronie. To proste i darmowe narzędzie, dzięki któremu bardzo szybko określisz, czy bank będzie w stanie udzielić ci zadłużenia, którego potrzebujesz.

Kalkulator wymaga podania kwoty, jaka miesięcznie wpływa na twoje konto. Możesz szybko przeliczyć swoje zarobki na złotówki, korzystając dodatkowo z kalkulatora walutowego.

By kalkulator zdolności kredytowej mógł prawidłowo obliczyć twoją zdolność, poza miesięcznym dochodem, konieczne jest także poinformowanie o kwocie kredytu, który cię interesuje, a także wydatkach, jakie ponosisz z racji swojego utrzymania, żywności, a nawet rozrywki.

Ile wynoszą minimalne zarobki kredytobiorcy? Pamiętaj, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od wysokości zobowiązania, a także okresu kredytowania, który będzie mieć wpływ na ratę zadłużenia. Dla banku często ważniejszą informacją będzie to, że masz stałe dochody, co pozwoli na regularną spłatę rat.

Czy kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą jest droższy?

Zastanawiasz się nad tym, czy oferta kredytowa, udzielona na podstawie twoich dochodów uzyskanych za granicą, będzie wiązała się z dodatkowymi opłatami? Kredyt gotówkowy powinien zostać wybrany w taki sposób, by nie generował zbyt wysokich kosztów. Chcąc skorzystać z dodatkowych pieniędzy, musisz mieć pewność, że oferta będzie atrakcyjna pod względem RRSO.

Pod tym względem niezawodny okazuje się ranking kredytów gotówkowych.

Jako potencjalny klient, nie musisz obawiać się wyższych opłat. Kredyt gotówkowy, nawet ten, który skierowany jest do grona osób, które zarabiają w innej walucie, nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Możesz zatem swobodnie skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych, który znajdziesz na naszej stronie.

Wystarczy ci zatem kilka minut, by bez wychodzenia z domu porównać dostępne oferty i cieszyć się wiedzą, która pozwoli ci zaoszczędzić nie tylko czas, ale przede wszystkim sporą sumę pieniędzy. Warto zwracać uwagę na szczegóły, choć pozornie nie są one istotne dla całego zobowiązania, z biegiem czasu mogą okazać się ważne w trakcie okresu kredytowania. Zadbaj zatem o to, by kredyt zapewnił ci atrakcyjne warunki umowy.

Kredyt gotówkowy czy chwilówka?

Wciąż nie masz pewności, czy skorzystać z kredytu gotówkowego i szukasz innej oferty, która pomoże ci zdobyć dodatkowe pieniądze na dowolny cel? Myślisz nad tym, czy korzystniejsza będzie pożyczka, czy kredyt gotówkowy?

Wszystko zależy od twoich oczekiwań względem oferty. Jeśli liczysz na błyskawiczne wsparcie finansowe i masz pewność, że w bardzo krótkim czasie będziesz w stanie spłacić pożyczkę, oferta parabanku może okazać się atrakcyjna. Dużym plusem chwilówek jest brak dodatkowych dokumentów czy formalności. Możesz osobiście poświadczyć o swoich zarobkach, a parabank nie będzie wymagać od ciebie potwierdzenia od pracodawcy, czy wyciągu z konta bankowego. Dzięki temu pieniądze mogą znaleźć się na twoim koncie nawet w ciągu kilkunastu minut.

Kredyt gotówkowy zainteresuje bardziej te osoby, które chcą spłatę zadłużenia rozłożyć w dłuższym czasie, ciesząc się mniejszymi ratami. Dodatkowo oferta może zagwarantować dużo wyższą kwotę zobowiązania. Maksymalna wartość kredytu gotówkowego to nawet 200 tysięcy złotych, co powoduje, że faktycznie jest to usługa, którą możesz wykorzystać dosłownie, na co tylko zechcesz.

Podsumowanie

Nawet jeśli pracujesz za granicą, możesz liczyć na wsparcie finansowe w bankach, które działają w Polsce. Głównym warunkiem uzyskania dodatkowych pieniędzy, jest zapewnienie bank, że posiadasz stały dochód, który pozwoli ci spłacić zobowiązanie. Nie musisz natomiast martwić się o dodatkowe opłaty, czy dłuższy czas oczekiwania na wypłacenie środków. Jeśli rzeczywiście potrzebujesz skorzystać z usługi, która zapewni ci gotówkę na dowolny cel, nie ma żadnych przeszkód i możesz wysłać wniosek o kredyt nawet bez wychodzenia z domu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Raty annuitetowe - co to jest?
18.01.2022

Raty annuitetowe – czy warto się na nie decydować? Sprawdź!

Rata annuitetowa to stosunkowo rzadko używane i dla wielu osób obco brzmiące określenie raty często wybieranej przy kredycie, a mianowicie raty równej. To jedna z dwóch standardowych opcji spłaty kredytu, zaraz obok raty malejącej. Decydujący się na nią kredytobiorca będzie zobowiązany przelewać bankowi przez określony w umowie czas ratę w stałej kwocie. Czy opłaca się...
Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw
14.01.2022

Ile kosztuje kredyt dla młodych małżeństw? Sprawdź warunki kredytu gotówkowego i kredytu hipotecznego dla młodych małżeństw

...każdemu łatwo jest wziąć samemu kredyt gotówkowy, podobnie zresztą, jak i kredyt hipoteczny dla wielu osób jest...

...jest wziąć samemu kredyt gotówkowy, podobnie zresztą, jak i kredyt hipoteczny dla wielu osób jest poza ich zasięgiem. Dlatego banki oferują...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Kredyt na wkład własny – czy to możliwe?
13.01.2022

Kredyt na wkład własny – czy to możliwe?

...niż początkowo założyłeś? Sprawdź, czy wnioskowanie o kredyt gotówkowy w takiej sytuacji to dobry pomysł. Kredyt hipoteczny to...

...kredytów hipotecznych stanowi jednak, że wkład własny na kredyt hipoteczny nie powinien być mniejszy niż 20% wartości kredytowanej...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego?
11.01.2022

Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego są wymagane przed zawarciem umowy z bankiem?

...przez internet, a czego potrzebujesz, gdy składasz wniosek o kredyt gotówkowy w placówce banku? Wbrew pozorom wymagane dokumenty będą...

...dowód osobisty przydaje się już na początku drogi do otrzymania kredytu gotówkowego. Wypełniając wniosek o kredyt, musisz podać podstawowe dane, w...

Zobacz więcej
5 min. czytania
Wady i zalety kredytu – na jakie korzyści może liczyć klient banku?
10.01.2022

Wady i zalety kredytu – na jakie korzyści może liczyć klient banku?

...uwadze korzyści i konsekwencje, jakie się z tym wiążą. Jeśli kredyt gotówkowy, do którego się właśnie przymierzasz, ma być Twoim pierwszym...

...wady i zalety kredytu bankowego oraz minusy i korzyści chwilówki, a następnie na tej podstawie dokonać właściwego wyboru...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Stopy procentowe NBP − czym są?
05.01.2022

Stopy procentowe NBP − czym są? Jak wyższe stopy procentowe wpływają na koszt kredytu?

...banku Polskiego przez Radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony...

...radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony może to doprowadzić do...

Zobacz więcej
13 min. czytania