Kredyty hipoteczne 9 min. czytania

Kredyt 700 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Zaktualizowano: 2023-09-21 08:54
Opublikowano: 2023-07-06 13:10
Średnia ocena: 4,50/6 Głosów: 4
Kredyt 700 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Kredyt 700 tys. zł wymaga spełnienia wielu wymogów – zarówno dotyczących zdolności kredytowej, jak i posiadania odpowiedniego zabezpieczenia czy wkładu własnego. W przypadku ofert hipotecznych procedury mogą być skomplikowane, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się o szczegółach kredytu 700 tys. zł? Jaka rata będzie najkorzystniejsza i który bank oferuje najlepsze warunki?

Kredyt 700 000 zł to poważne zobowiązanie – taką kwotę kredytobiorcy z reguły przeznaczają na zakup nieruchomości (mieszkania, domu, działki) lub inny cel, a wysoka kwota powoduje, że kredyt musi być zabezpieczony hipotecznie.

W przypadku zobowiązań długoterminowych banki dokładnie sprawdzają zdolność kredytową klientów i biorą pod uwagę wiele czynników. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Jakie są warunki najpopularniejszych ofert?

Z jakiej oferty banku można skorzystać, wnioskując o kredyt na 700 tys. zł?

Osoby chcące zaciągnąć zobowiązanie, mogą wybierać spośród wielu ofert banków i SKOK-ów. Najczęściej wybierany jest kredyt hipoteczny 700 tys. zł, a w przypadku zobowiązań na dowolny cel – pożyczka hipoteczna 700 tys. zł.

Na rynku są jednak również inne produkty bankowe, a bogaty wybór możliwości powoduje, że wielu klientów waha się i nie wie, z czego skorzystać w przypadku kredytów opiewających na wysokie sumy. Przybliżymy podstawowe oferty, które banki mają w swoim portfolio.

 • kredyt gotówkowy - 700 tys. zł to zbyt wysoka suma, żeby uzyskać ją w ramach kredytu gotówkowego. Zwykle banki oferują je w wysokości do 200 tys. zł, a zobowiązanie można zaciągnąć na maksymalnie 120 miesięcy.
 • kredyt hipoteczny – może to być kredyt na zakup mieszkania, domu, działki budowlanej lub kredyt na budowę domu. Wnioskując o 700 tys. zł, trzeba mieć na uwadze konieczność wniesienia odpowiedniego wkładu własnego – z reguły minimum 10% wartości nieruchomości.
 • kredyt inwestycyjny – 700 tys. zł można uzyskać w ramach kredytu zaciąganego przez przedsiębiorcę, np. na nowe inwestycje lub rozpoczęcie działalności gospodarczej.
 • kredyt konsumencki – 700 tys. zł to zbyt wysoka suma – zgodnie z ustawą z dnia 12 maja 2011 roku, kredyty konsumenckie są udzielane do wysokości 255 550 zł albo równowartości tej kwoty w walucie innej niż waluta polska.
 • kredyt samochodowy – zobowiązanie celowe zaciągane na zakup samochodu osobowego, ciężarowego, łodzi czy motocykla. W umowie kredytowej jest wyraźnie wskazany cel, na który należy przeznaczyć środki.
 • kredyt konsolidacyjny – dostępny w ramach pożyczki hipotecznej, z zabezpieczeniem w postaci wpisu do księgi wieczystej nieruchomości.

Jak dostać kredyt 700 tys. zł? Jeśli chcemy uzyskać środki na zakup nieruchomości, najpierw sprawdźmy ranking kredytów hipotecznych i oceńmy, czy stać nas na ratę w określonej wysokości.

Kto może ubiegać się o kredyt 700 tys. złotych?

Chcesz uzyskać kredyt 700 tys. zł? Jakie warunki musisz spełnić? Od kredytobiorców wymaga się przede wszystkim:

 • zdolności kredytowej – banki sprawdzają wysokość zarobków, biorą pod uwagę wydatki ponoszone na utrzymanie, liczbę członków rodziny, stałe zobowiązania, np. alimenty oraz ogólną sytuację finansową i zawodową kredytobiorcy.
 • stałego źródła dochodu – banki akceptują wnioski osób zatrudnionych na umowę o pracę (na czas określony i nieokreślony), ale również umowy cywilnoprawne (umowa o dzieło i zlecenie) lub osiągających dochody z działalności gospodarczej.
 • odpowiedniej historii kredytowej weryfikowana jest na podstawie danych z BIK, które są udostępniane każdemu bankowi w procesie sprawdzania wiarygodności klienta.
 • braku zadłużeń - kredytodawcy sprawdzają rejestry dłużników i inne czarne listy, w których wyszczególnieni są klienci mający problemy ze spłatą zobowiązań.
 • zabezpieczenia kredytu w przypadku kredytu hipotecznego bank zabezpiecza się na nieruchomości będącej jego przedmiotem. Żeby otrzymać pożyczkę hipoteczną, konieczne jest posiadanie nieruchomości, którą zaakceptuje kredytodawca.
 • wkładu własnego – wymagane jest posiadanie kapitału w wysokości minimum 20% wartości nieruchomości będącej przedmiotem kredytu. W niektórych przypadkach wkład może być niższy, jednak wówczas należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie.

A co z ofertami typu kredyt 700 tys. zł bez zdolności? To jedynie chwyt marketingowy, stosowany np. przez niektóre firmy z sektora pozabankowego. W rzeczywistości zobowiązania opiewające na tak wysokie sumy są dobrze zabezpieczone i obciążone dużym kosztem.

Kliknij i sprawdź: Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy? Symulacja kredytu

Jakie dokumenty przygotować wnioskując o kredyt 700 tys. złotych?

Banki wymagają przedstawienia szeregu dokumentów i zaświadczeń, które potwierdzają, że klient będzie w stanie spłacić kredyt. Co trzeba przygotować?

 • wniosek o kredyt – na formularzu bankowym lub w formie wniosku online.
 • dowód osobisty – na podstawie danych z dokumentu tożsamości (PESEL), doradca w banku może rozpocząć procedurę weryfikacji klienta,
 • zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy – pożyczka 700 tys. zł bez zaświadczeń? Niestety, na rynku nie ma takich ofert.
 • wyciąg z konta bankowego, np. za ostatnie 6 miesięcy – banki sprawdzają w ten sposób przychody na rachunku, weryfikują ruch na koncie i oceniają, czy klient będzie w stanie płacić raty kredytu,
 • rozliczenie PIT za poprzedni rok podatkowy – pozwala na ocenę wysokości rocznego przychodu wnioskodawcy i weryfikację jego sytuacji finansowej.
 • odpis z księgi wieczystej nieruchomości – zawiera między innymi informacje o właścicielach nieruchomości czy ewentualnych obciążeniach, np. innych hipotekach.
 • umowę przedwstępną zakupu nieruchomości – potwierdza chęć zakupu nieruchomości.

Ile trzeba zarabiać, żeby otrzymać kredyt na 700 tys. zł?

Chcesz uzyskać kredyt 700 tys. zł. Jakie zarobki trzeba osiągać, żeby bank wyraził zgodę na przyznanie środków? Sprawdziliśmy to w kalkulatorze zdolności kredytowej.

Przykład 1:

Anna i Marek są małżeństwem i chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny na 25 lat. Ich dochód netto wynosi łącznie 12 tys. zł miesięcznie. Nie mają innych osób na utrzymaniu. Ich miesięczne raty kredytów wynoszą 1000 zł, a limity na koncie i kartach – 500 zł. W takiej sytuacji zdolność kredytowa wynosi ok. 850 tys. zł.

Przykład 2:

Piotr i Jolanta są małżeństwem i wychowują 2-letniego synka. Chcą zaciągnąć kredyt na zakup domu na 30 lat. Dochód ich gospodarstwa domowego netto wynosi 15 tys. zł miesięcznie, nie mają innych kredytów ani limitów na koncie lub kartach. Ich zdolność kredytowa wynosi około 870 tys. zł.

Pożyczka hipoteczna 700 tys. złotych – warunki oferty

Pożyczka hipoteczna to produkt dla właścicieli nieruchomości, którzy chcą zaciągnąć zobowiązanie na dowolny cel. Podstawowe warunki, jakie aktualnie oferują banki, to:

 • zabezpieczenie w postaci nieruchomości (dom, mieszkanie, działka, gospodarstwo rolne, lokal użytkowy),
 • wysokość kredytu do 80% wartości nieruchomości,
 • okres spłaty zobowiązania do 25 lat,
 • pożyczka na dowolny cel,
 • oprocentowanie stałe lub zmienne.

Wnioski o kredyt do 700 tys. zł można składać bezpośrednio w placówce banku lub drogą elektroniczną, np. przez bankowość online.

Przeczytaj też: Symulacja kredytu na 5 lat. Ile kosztuje i gdzie złożyć wniosek o kredyt na 5 lat?

Kredyt hipoteczny 700 tys. złotych – warunki oferty

Jeśli chcesz otrzymać kredyt na mieszkanie 700 tys. zł, musisz poznać podstawowe warunki ofert dostępnych na rynku. Oto najważniejsze parametry:

 • maksymalny czas spłaty kredytu – 25 lub 30 lat,
 • oprocentowanie stałe lub zmienne,
 • wkład własny na poziomie minimum 10% wartości nieruchomości. Ile wkładu własnego na kredyt 700 tys. zł? W przypadku zakupu domu o wartości 800 tys. zł i wkładu na poziomie 13% należy przygotować 105 tys. zł.
 • wymóg skorzystania z dodatkowych produktów bankowych, np. karty kredytowej,
 • czas oczekiwania na decyzję banku wynosi do 21 dni, ale może się wydłużyć.

Ile kosztuje kredyt na 700 tys. zł?

Sprawdziliśmy aktualnie dostępne oferty kredytów 700 tys. zł. Ile trzeba oddać? Jaki jest całkowity koszt zobowiązania w przypadku kredytów na 25 lat w największych polskich bankach?

 • kredyt 700 tys. zł PKO BP – 1 009 496,25 zł
 • kredyt 700 tys. zł ING – 1 601 100,15
 • kredyt 700 tys. zł mBank – 1 003 732,39 zł
 • kredyt 700 tys. zł Pekao SA – 1 032 212,32 zł
 • kredyt 700 tys. zł Alior Bank – 1 075 272,85 zł

Jak widać, koszt kredytu 700 tys. zł jest bardzo wysoki. Wiemy już, ile do spłaty będzie miał klient decydujący się na zaciągnięcie zobowiązania, sprawdźmy więc teraz dokładne parametry ofert.

Nie przegap: Czy można wziąć kredyt gotówkowy na 20 lat?

Jaka rata kredytu na 700 tys. zł w zależności od okresu spłaty?

Na wysokość raty kredytu oraz ostateczny koszt zobowiązania duży wpływ ma okres kredytowania. Ile wynosi rata kredytu 700 tys. zł w zależności od tego, na ile lat rozłożymy spłatę? W poniżej tabeli uwzględniliśmy:

 • kredyt 700 tys. zł na 15 lat
 • kredyt 700 tys. zł na 20 lat
 • kredyt 700 tys. zł na 25 lat
 • kredyt 700 tys. zł na 30 lat

Jaka rata będzie w poszczególnych bankach?

Okres kredytowania

Bank

15 lat

20 lat

25 lat

30 lat

Alior Bank

6 934,27 zł

6 119,14 zł

5 683,84 zł

5 432,08 zł

PKO BP

6 528,93 zł

5 682,03 zł

5 218,56 zł

4 942,52 zł

mBank

6 930,16 zł

6 114,70 zł

5 679,11 zł

5 427,11 zł

Pekao SA

7 012,69 zł

6 203,85 zł

5 774,04 zł

5 526,91 zł

Tabela: kredyt 700 tys. zł – kalkulator rat

Gdzie warto złożyć wniosek o kredyt na 700 tys. zł?

Analizując oferty kredytów 700 tys. zł w porównywarkach i czytając opinie na forum dla kredytobiorców, można zauważyć kilka atrakcyjnych propozycji. Najtańszy kredyt hipoteczny 700 tys. zł na okres 25 lat oferuje PKO BP. Najważniejsze parametry kredytu:

 • oprocentowanie 8,70%,
 • prowizja 0,00%,
 • RRSO 8,92%,
 • rata miesięczna 5 218,56 zł,
 • całkowity koszt 1 009 496 zł.

Ciekawą propozycję na również mBank, z kredytem o następujących parametrach:

 • oprocentowanie 8,59%,
 • prowizja 0,00%,
 • RRSO 8,94%,
 • rata miesięczna 5 679,11 zł,
 • całkowity koszt 1 003 732 zł.

Jeśli z kolei interesuje nas najtańsza pożyczka hipoteczna 700 tys. zł, możemy zwrócić się bezpośrednio do doradcy w banku – specjalista pomoże oszacować wartość nieruchomości, której jesteśmy właścicielem i oceni, czy mamy szansę ubiegać się o kredyt.

Warto przeczytać:

Kredyt 1 mln złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Komentarze

Powiązane artykuły

Symulacja kredytu hipotecznego w {{year}}

Symulacja kredytu hipotecznego w 2024

...zmienić w czasie trwania umowy kredytowej, jeśli weźmiesz kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem. Takie oprocentowanie składa się ze...

...zaciągnąć zobowiązanie, warto przeprowadzić symulację kredytu hipotecznego w różnych bankach i dla różnych wariantów oferty, aby dzięki...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Jak można było wziąć Bezpieczny Kredyt 2 proc.?

Jak można było wziąć Bezpieczny Kredyt 2 proc.?

...uruchomiony 1 lipca 2023, program oferował preferencyjny kredyt hipoteczny z oprocentowaniem 2% (plus marża banku i inne opłaty) na pierwsze...

...kredyt 2%? Tak samo, jak w przypadku każdego innego kredytu hipotecznego, tak i w przypadku Bezpiecznego kredytu 2%, należało złożyć...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Bezpieczny kredyt 2 proc. Co z programem w {{year}}?

Bezpieczny kredyt 2 proc. Co z programem w 2024?

...do 600 tys. zł. Większe rodziny będą mogły liczyć na dodatkowe 100 tys. zł za każdą osobę. Lata 2021-2022 były bardzo trudne dla Polaków, którzy zaciągnęli kredyt hipoteczny. Rada Polityki Pieniężnej od jesieni 2021 roku sukcesywnie podnosiła stopy procentowe, aż znalazły się na rekordowym poziomie – 6,75%. Wraz z nimi w górę...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Tarcza dla kredytobiorców

Tarcza dla kredytobiorców. Dofinansowania do kredytów hipotecznych w 2024?

...wniosek o wsparcie należało złożyć do banku, w którym uzyskano kredyt hipoteczny. Warto jednak podkreślić, że mimo spełnienia jednego z...

...i 2022 roku. Odetchnąć mogły osoby, które spłacają złotowe kredyty hipoteczne. Ich raty w końcu zaczęły spadać. Malejąca inflacja...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Kto płaci podatek od nieruchomości i jak go obliczyć?

Czym jest podatek od nieruchomości? Kto płaci podatek od nieruchomości i jak go obliczyć?

...od nieruchomości w 2024 roku? Jeśli planujesz wkrótce wziąć kredyt hipoteczny i stać się właścicielem nieruchomości, to ten artykuł jest...

...kosztu firmy. To może Cię zainteresować: Ulga odsetkowa od kredytu hipotecznego2023. Kto może z niej skorzystać i na jakich zasadach ją...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Rządowe dopłaty do kredytów hipotecznych w {{year}} roku

Rządowe dopłaty do kredytów hipotecznych w 2024 roku

...finansowe dla zadłużonych mogą liczyć osoby spłacające kredyt hipoteczny? Również Polski Nowy Ład przewiduje dopłaty do kredytów...

...co nowego przygotowali rządzący? Czy państwo dopłaca do kredytu hipotecznego również w 2024 roku? Przedstawiamy aktualne informacje, ranking...

Zobacz więcej
10 min. czytania